VIDEO: Americký generál letectva vyvolal poprask na Fox News. Turecko muselo sestřel...

VIDEO: Americký generál letectva vyvolal poprask na Fox News. Turecko muselo sestřel ruského Su-24 plánovat! [CZ Titulky]

VIDEO: Americký generál letectva vyvolal poprask na Fox News. Turecko muselo sestřel ruského Su-24 plánovat! [CZ Titulky]

Penzionovaný a mnoha medailemi dekorovaný generál US Air Force a regionální velitel NORADu Tom McInerney se postaral o pořádný poprask v americké televizi Fox News. V přímém vstupu se navezl do tureckého prezidenta Erdogana a prohlásil, že sestřel ruského Su-24 musel být dopředu Turky naplánovaný, protože ruské letadlo nebylo v tureckém vzdušném prostoru dostatečně dlouho, ani hluboko v území Turecka a jeho činnost nevykazovala známky nepřátelského chování vůči Turecku.

Generál označil toto chování Turecka za velmi nebezpečné. Moderátorka Fox News byla úplně rozhozená, nevzmohla se na žádný odpor. Zřejmě očekávala od bývalého jestřába od amerického letectva a velitele úseku NORADu, že se pustí natvrdo do Rusů, jako když jela v USA propaganda v 50. letech proti SSSR, jenže ono to dopadlo úplně obráceně.

Ukázku videa nahoře jsem opatřil překladem do češtiny, pokud se vám české titulky nespustí automaticky, zvolte si češtinu tlačítkem CC v YouTube přehrávači.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Do konce měsíce zbývají 3 dny a na zajištění provozu AE News na další měsíc chybí dovybrat ještě cca 12% potřebné částky. Pokud se Vám články na AE News líbí, přispějte prosím jakoukoliv částkou (zde) na zachování našeho provozu, moc děkujeme!
Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Vladimír
Návštěvník
Vladimír

Od srpna 2015

Spojené státy v neděli rozmístily šest stíhacích letounů F-16 na letecké základně Incirlik na jihu Turecka, aby se připojily ke koalici bojující proti radikálům z organizace Islámský stát (IS). Oznámila to v neděli americká armáda. Právě Američané tuto koalici v oblasti vedou.

Americké ministerstvo obrany uvedlo, že šestice strojů tvoří “malou odloučenou jednotku”, která je součástí 31. stíhací perutě umístěné na letecké základně Aviano v Itálii. Na tureckou základnu zamířilo i podpůrné vybavení a zhruba 300 členů personálu. Podle turecké agentury Dogan by kontingent 300 amerických vojáků měl zajišťovat koordinaci operací ze země.

Podívejte kde leží Incirlik Air Base

už vám svítá proč byl Erdogan tak vyděšenej v TV, proč volal o pomoc schůzku NATO a neřešil to s Ruskem jak je to obvyklé při těchto incidentech, proč letadlo bylo sestřeleno z minimální vzdálenosti 1-2 km aby nemohlo reagovat přitom dosah AA u F16 je 30km a více. F 16 střílela téměř ze vzdušného prostoru Sýrie přitom mohla střílet z větší vzdálenosti, ale to by letadlo a pilot měli čas reagovat. Na tuto vzdálenost při rychlosti rakety 3 machy je čas mezi výstřelem a zásahem 1-2 sekundy. Ale rozkaz zněl jasně a byl vydán již před časem.

Překvapilo mě proč pořád česká televize opakuje že zájmy turecka a EU jsou rozdílné a že turci mají v sýrii své zájmy které jsou v rozporu s tím co chce EU. No ano mají ale převapilo mě proč to najednou česká televize takto ventiluje když doteď mlčela.

A navíc se tímto tahem podařilo rozbít Rusko a Turecko a turci nemohou ani pípnout. Už Vám to došlo?

kruton
Návštěvník
kruton

Rusi a Turci sleduju v Syrii uplne odlisne ciele, bolo otazkou casu, kedy pride ku konfrontacii. Mozno to chcel niekto urychlit..

LCZ
Návštěvník
LCZ

Nevím, proč si teď matně vzpomínám na minulý podzim a Ukrajinu :
Southstream – EU k Rusku: dle dohod musíte dodat na hranice EU,
ale nesmíte, protože jsou sankce….
po pár měsíců trvající schizofrenii : musíte ale nesmíte ( mezitím se rozjelo Řecko!),
Rusko řeklo: ok, když musíme, ale nesmíme, tak rušíme Southstream (nesmíme), a uděláme jinej – dodáme na hranice EU (musíme) , ale v Řecku!
Nevím, jestli si Evropa mohla za této situace dovolit pustit Řecko z EU, ale ten alternativní přívod měl (má) jít přes Turecko….Nebo se mýlím?

to je jedno
Návštěvník
to je jedno

Zkuste se zamyslet, zda taky třeba nešlo o hru, jak přihrát plyn k Německu (Nord streem 2) a tím zvýšit závislost východní části EU na Německu a Západě vůbec… Po dokončení NS2 půjde hodně plynu i přes nás na jih a východ kontinentu a díky tomu i třeba my budeme inkasovat tranzitní poplatky, třeba na úkor Slovenska či Bulharska…

kruton
Návštěvník
kruton

Iran sa snazi prebrat ulohu ochrancov migrantov:

An Iranian official has criticized some European governments for their inappropriate treatment of refugees at their borders, saying the front-line states are required to respect the refugees’ rights.
http://presstv.com/Detail/2015/11/26/439276/Iran-Europe-Greece-Macedonia

KevSpa
Návštěvník
KevSpa

Tak vypadá to, že šlo o narušení jižního cípku Turecka, který je dlouhý tři kilometry. To přeletěli tak za 20 sekund. Nešlo určitě o žádné opakované varování typu, aby opustili jejich vzdušný prostor, protože ten prostor by nejrychleji opustili tak, kdyby neměnili směr a prostě ten cípek přeletěli.
Dle záznamu trasy letadla ten cípek nepřeletěli jen jednou, ale opakovaně. Turci letadlo museli varovat proto už ještě předtím, než jim prostor narušili, pak už jen čekali. S velkou pravděpodobností tak k samotnému sestřelu došlo nad Sýrií a nedivil bych se, kdyby i ty turecké stíhačky na chvíli vletěly nad území Sýrie. I když Turci si mohli dávat větší bacha.
Kdybych měla hádat, tak Rusové o tom chvilkovém narušení prostoru věděli, ale nepovažovali to za velký prohřešek, když to byl jen ten cípek. Turecko si to nenechalo líbit a zaútočilo. Podle mě zcela zbytečný akt agrese, kterým chtěli pouze ukázat, že si toto líbit nenechají (a nepochybně jim vadí i to, že Rusové shazují bomby kousek od jejich hranice na někoho, koho považují za přátele).
Trochu to připomíná srážku dvou tvrdohlavých lidí a vzešla z toho tragédie. A zdá se, že v současnosti lžou obě strany.

Venny
Návštěvník
Venny

Letěla jste někdy v letadle? Máte představu, jak se zemský povrch jeví z výšky 4-5km a výše? Poznáte, že jste “zrovna teď” přeletěla nějaké státní hranice? Ono při pohledu dolů nevidíte tu přerušovanou červenou čáru se šrafováním, jako při pohledu do školního atlasu… Ani ruský ani turecký pilot bez přesných navigačních přístrojů nemají šanci vizuelně zjistit, zda byl narušen cizí vzdušný prostor, zvláště pak na tak krátkou vzdálenost / čas. Podobné věci se děly i u nás, představte si.
Zkuste si vypočítat, jakou rychlost by mělo letadlo mít, aby vámi deklarované 3km uletělo za 20 vteřin. I kdyby to bylo 10 vteřin nebo 10km, stále je to na hranici pádu, při takové rychlosti by se zkrátka neudrželo ve vzduchu.
Divíte se nutnosti bombardování teroristů v těsné blízkosti tureckých hranic? Já vůbec – oni totiž moc dobře vědí, odkud jim nebezpečí nehrozí. Ale to byste už měla znát z dětství, že provokující hajzlík je nejhlučnější před dveřmi vlastního domu.

KevSpa
Návštěvník
KevSpa

Zdravím, Venny. Ano, letěla jsem letadlem. Jeden čas jsem byla i držitelkou leteckého průkazu, ale je to bohužel poměrně drahý koníček. Věřím, že ruští piloti nejsou žádní amatéři, a že moc dobře vědí, kde létají a kde se nachází hranice. Ten navigátor v tom letadle není na ozdobu 😉
Co se týče číselných údajů, jedná se o trochu zaokrouhledné hodnoty pro snadnější představu, které uvedlo Turecko (vzdálenost jsem krapet ubrala, čas krapet přidala, opravdu jsem neměla v plánu zde dělat analýzu, kolik sekund přesně strávili Rusové nad Tureckem… pointa byla v tom, že to bylo pár sekund 😉 ). A když potrápíte kalkulačku, zjistíte, že to odpovídá realitě, tedy vaše snaha o poučování je zcela zbytečná.
O žádném divení bombardování teroristů v těsné blízkosti tureckých hranic jsem nenapsala ani slovo, tak si prosím nevymýšlejte. Nemluvě o tom, že u těch hranic nejsou ani ti teroristé. Zkuste si zjistit, co je to ten terorista, abyste používal správné pojmy.

xerox
Návštěvník
xerox

americké podsvinče už kvičí jinak než dopoledne …
po té co jim rus dneska přeoral u hranic zahrádku a taktéž se podíval zblízka na rallye ankara – persil , začal vokurkovej med kníkat :

,, Erdogan couvá: Kdyby Turecko vědělo, že letadlo je ruské, jednalo by možná jinak ,,
http://goo.gl/9rBnVV

Pepé
Návštěvník
Pepé

Sice to je v Ruštině, ale dá se tomu porozumět http://www.prvopodstata.com/2015/11/26/v-v-pjakin-jeste-jednou/

xerox
Návštěvník
xerox

tak tohle je dost podstatná zpráva od pjakina , že v těch letadlech nakonec možná dřepěl američan …