VIDEO: Američané volají o pomoc, žádají evropské spojence o vyslání pozemních jednotek...

VIDEO: Američané volají o pomoc, žádají evropské spojence o vyslání pozemních jednotek do Sýrie a Iráku! [CZ Titulky]

VIDEO: Američané volají o pomoc, žádají evropské spojence o vyslání pozemních jednotek do Sýrie a Iráku! [CZ Titulky]

A je to tady! Americké ministerstvo obrany začalo obvolávat 40 spojeneckých zemí po celém světě, aby poskytly větší pomoc v boji proti Islámskému státu. Do Sýrie a Iráku začínají mířit i americké pozemní jednotky, rozehrává se další mohutná pozemní operace. Povolávací rozkazy proto již brzy přijdou i českým vojákům. Zásadní obrat v zahraniční politice USA proběhl v posledních dnech, kdy Pentagon začal proti vůli Baracka Obamy vysílat tisíce vojáků do Iráku a podle všeho se zdá, že Barack Obama ztratil rozhodující slovo u kormidla americké zahraniční politiky.

syriagraphic-b.jpg

Co to může znamenat pro Evropu? Tak především profesionální vojáci se mohou v ČR začít připravovat na deployment do Sýrie a Iráku. Přípravy již byly zahájeny. Velení NATO má obavy, že Rusko a Írán získají při boji s ISIL značnou převahu a získají tak vliv v celém regionu, který již nepůjde zvrátit. Jelikož i Rusko začalo do oblasti nasunovat mohutná pozemní vojska, je možné, že prostor Sýrie se stane budoucím bojištěm III. sv. války.

Barack Obama se usilovně bránil vyslání pozemních vojsk do oblasti, jak dokazuje výše titulkované video, ale podle všeho to vypadá, že bez masivního nasazení pozemních vojsk zkrátka nepůjde ISIL porazit. Celá věc má i druhý rozměr, že USA nechtějí islámisty úplně porazit, ale de facto je nasměrovat proti Asadově vládě v Sýrii, čemuž úspěšně zabránilo Rusko vstupem do hry. Je ale jasné, že americká pozemní vojska nikdy nejdou do boje bez fíkového listí (rozuměj spojenců), takže již brzy se dají očekávat první balónky od českého ministra divadelnictví a jiných vojskových divizí, že přijde na vládu s prvními požadavky na expediční mise do Sýrie a Iráku.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Frank
Návštěvník
Frank

Ať ten ušatý negr vezme flintu a maže bojovat! Co si USA navařily, ať si sežerou!

Fanny
Návštěvník
Fanny

Nechceme mít špinavé ruce od krve jen my,tak se musí zapojit i ti další a ti bezmozci půjdou,přátelům se přeci musí pomáhat.

Miloslav Dědek
Návštěvník
Miloslav Dědek

Islámský stát a další teroristické organizace představují v současné době zlo, které obdobně jako globální oteplování ohrožuje celý svět. Podobně, jako se zástupci 196 zemí na pařížské konferenci OSN dokázaly shodnout na nové dohodě o ochraně klimatu, by se měly všechny státy světa dohodnout na společném boji proti mezinárodnímu terorismu. V boji proti tomuto zlu by se všechny státy světa mohly spojit tak, aby vznikla celosvětová demokratická vláda, která by mohla efektivně řešit všechny vznikající globální problémy. Řešením těchto problémů se nyní zabývá OSN, ale dnes už je zcela zřejmé, že OSN neumožňuje globální problémy řešit efektivně. Je čas nahradit OSN novou organizací, kterou by mohla být uvedená celosvětová demokratická vláda. Tato vláda by mohla nastolit trvalý mír na celém světě, a to prakticky stejným způsobem, kterým se podařilo nastolit trvalý mír v rámci všech států spojených v projektu EU.
Jedna možná cesta vzniku celosvětové demokratické vlády je uvedená v následujícím článku: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

xerox
Návštěvník
xerox

dědku … s tím vaším otevřeným dopisem votravujete na všech možných webech už nějakej pátek , kdyby bylo po desáté večer něco bych vám napsal , tak jenom telegraficky … nechte si ten váš zázračnej text natisknout na třívrstvý růžový toaleťák a pošlete ho i se svojí fotografií a telefonním číslem do jihoamerickýho nevěstince … třeba se vám ozve nějaká trancka …

LCZ
Návštěvník
LCZ

NOVINKY.CZ
USA zasahují Islámský stát tvrději než dřív, a bude hůř, varuje Obama

Islámský stát (IS) čelí tvrdším úderům, než kdykoli dřív, prohlásil v pondělí při návštěvě Pentagonu americký prezident Barack Obama. Zdůraznil, že v listopadu bylo podniknuto více náletů na IS než v jakémkoli předchozím měsíci. Údery podle něj ještě zesílí.

VÝBĚR Z KOMENTÁŘŮ :…..

Michal Málek, Praha
Pondělí, 14. prosince 2015, 22:39:11
“Zdůraznil, že v listopadu bylo podniknuto více náletů na IS než v jakémkoli předchozím měsíci.”

Takže nějak takhle?
Srpen: 2 nálety
Září: 1 nálet
Říjen: 2 nálety
Listopad: 3 nálety!!!!!!!!!!! (a z toho 2 do pouště…)
……………
.
NEBO TAKHLE ?
https://youtu.be/O5ySHLdvx2I
……..:-))

Lucie Fif.
Návštěvník
Lucie Fif.

Vidíte, jak jsou nakonec všichni chytří 🙂 ve vysoké světové politice? Neboť nikdo nikomu nevěří, tak nakonec hurá na ně všichni. Teď ještě, aby se domluvili a útočili na ty, proti kterým skutečně vyrazili do boje… A dle toho, co se již delší dobu v těchto sférách řešilo – společně by to mělo být efektivnější.

Alkid
Návštěvník
Alkid

Všichni normální obyvatelé planety Země volají o pomoc před psychopaty a reptiliany z SSA. Někteří na ně již začali házet sítě.

Terminator
Návštěvník
Terminator

To že Velení NATO má obavy, že Rusko a Írán získají při boji s ISIL značnou převahu a získají tak vliv v celém regionu, který již nepůjde zvrátit neznamená, že půjde o III světovou válku. Jakým mediálním průjmem k tomu autor článku došel?

Odpovidac
Návštěvník
Montsan
Návštěvník
Montsan

Baba Vanga to řekla jasně! “Až padne Sýrie …” – pak nastane invaze islámu do Evropy a to bude její konec! – http://promuze.blesk.cz/clanek/pro-muze-extrem/360394/prichazi-konec-evropy-hlavnim-mestem-isis-se-stane-rim-vedma-baba-vanga-uz-predpovedela-11-zari-tsunami-i-fukusimu.html

Thom
Návštěvník
Thom

Súboj medzi GP a Ruskom? Disponuje GP snaď nejakou konkrétnou silou? Napriklad vojenskou?
Pretože pokial je GP len spolok(spoločenstvo), tak aká sila je na strane GP.

Pozorovatelka
Autor

Bóže! V dnešní době kdy GP uplatňuje svojí moc především přes informace (a přes útok na mozek mládeže) Vy se tážete na vojenskou sílu???

LFS
Návštěvník
LFS

Blíži sa to, a nebude pred tým úniku.
http://cont.ws/post/162211

Montisan
Návštěvník
Montisan

Bude obnoven Byzantskej rajch! Proroctví jsou neomylně potvrzena z obou hlavních církví kříže Kristova! – http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/358223/totalni-valka-s-tureckem-ruska-cirkev-zverejnila-proroctvi-mnicha.html

Alkid
Návštěvník
Alkid

Na letišti v Kuala-Lumpur někdo zapomněl 3 velká dopravní letadla B-747, byla snad připravena pro další provokace, ze kterých nakonec sešlo nebo ještě nenastal ten správný čas? http://www.securitymagazin.cz/zpravy/na-letisti-v-malajsii-nekdo-zapomnel-tri-boeingy-1404048370.html

Pozorovatelka
Autor

Je jen otázkou času, kdy bude Globálním prediktorem do hry zatažena Čína a vůbec Indočína a celá jihovýchodní oblast. Pro začátek možná stačí čerstvé video IS, kterým v čínštině do IS verbuje Číńany http://jihadology.net/2015/12/06/new-nashid-from-the-islamic-state-mujahid/

Čína už vyjádřila obavy z IS, otázkou zůstává, ke které koalici se přidá, až přestane dělat mrtvého brouka.

Alkid
Návštěvník
Alkid

Přesně nad touto otázkou jsem se zamýšlel a probíral pro a proti. Co by Čína jakou variantou získala a komu by mohla věřit.

Pozorovatelka
Autor

Podstata je v tom, že v současnosti svět stojí před dvěma podobami globalizace (která je nevyhnutelná), a to před představou GP=svět jako šedá masa a účel světí prostředky a před představou Ruska=svět jako mozaika kultur a etnik, kde prostředky světí účel. Mezi těmito představami je veden souboj mezi GP a Ruskem a protože obě tyto představy stojí na přírodních zdrojích, v naší době na ropě a plynu, jde nyní o ovládnutí území, které bude představovat jak jejich koncentraci, tak možnosti jejich tranzitů – proto jde o Kurdistán, který z této pozice vyřadí nejen Ukrajinu, ale i Turecko, a proto jde o Írán, který může zcela nahradit ruské energetické zdroje jak pro Evropu, tak pro Čínu.

Nyní se hraje o to, kdo získá ve vznikajícím KUrdistánu největší vliv. A zde je podstatné to, že ve hře jsou tři hráči: 1) USA, které chtějí pod svůj vliv dostat Evropu i Čínu a zůstat tak hegemonem světa, 2) Rusko, které rovněž chce pod svůj vliv dostat Evropu i Čínu. ale poté nejen získat státní vliv, ale i prosadit svou představu globalizace a 3) GP, který chce pod svůj vliv rovněž dostat Evropu i Čínu, ale ten tak, že vyřadí nejen vliv hegemonských USA , ale i vliv Ruska a jeho globalizačních představ, které konkurují představám GP.

Pro své cíle všichni hráči potřebují Írán, proto o něj běží taková přetahovaná. Čína jakožto země, která má podle představ GP nahradit roli USA, vyčkává, jak dopadne nejen souboj Ruska s USA, ale především globalizační souboj mezi GP a Ruskem, který má společné jen jedno – konec hegemonie USA.