VIDEA: “Týden s prezidentem z Moskvy” a “T. Okamura seřval redaktorku ČT”

VIDEA: “Týden s prezidentem z Moskvy” a “T. Okamura seřval redaktorku ČT”

K tématům těchto dnů vkládám dvě aktuální videa, a to bez nějakých komentářů a jen tak volně na víkend.

První video je totiž především na téma ruského článku o roce 1968, což už jsem v té souvislosti, že článek (ač přesnější je dvou-článek) vyšel právě v době návštěvy prezidenta Zemana v Rusku, okomentovala zde a pokud bych chtěla přidat svůj názor na rok 1968, bylo by to na zcela jiný článek, než v současných souvislostech.

A druhé video je z tiskové konference SPD, kde pan Koten je napadán redaktorkou ČT, že čte “dezinformační weby”, konkrétně i Aeronet a kde se pan Okamura velmi tvrdě ohradil, že číst si každý může a stejně tak na své facebooky může vkládat to, co chce. A že ve volbách dali občané hlasy politikům, nikoliv redaktorům ČT či jiným novinářům a že tito proto nemají právo diktovat, co si lidé mají myslet, resp. co mají na sociálních sítích sdílet.

A ač se může jevit, že videa spolu nesouvisí, tak souvisí velmi, a to v tom smyslu, jak veliká je v naší době moc informací. A nelze se proto divit, že právě na svobodu slova je v naší současnosti veden ten největší útok (viz článek a odkazy v diskusi zde ). A v této rovině obě videa ukazují, jaký útok na svobodu slova a informací je veden především těmi, pro které Slunce na věčné časy vychází nad Washingtonem a nikdy jinak a kteří se pasovali do role, že jsou nositeli jediné pravdy bez ohledu na to, že jejich pravda už má jedinou oporu pouze v NATO.

Havel je dávno ten-tam a kdyby dnes mohl mluvit, možná by toho řekl víc, než “Naše republika nevzkvétá…”

A na začátku to přitom vypadalo tak pěkně:

A co mě opravdu velmi, velmi udivuje – když už jsme u těch tvrdých obhájců demokracie, kteří tak brojí za pravdu proti “ruské propagandě”, kdo je volil a kdo jim dal právo tvrdit, že pouze oni pravdu mají?  Jestli tím právem jsou tu peníze Bakaly či tu povinně placené peníze koncesionářů ČT, tak to je opravdu velmi ubohý mandát, opravňující leda tak k chození kanály (tedy pro každého, kdo ještě ví,co znamenají výrazy jako etika, mravnost a lidská slušnost a zcela zjevně výrazy, které obzvláště kolem pana Bakaly ani neprošly…).

Zdroj videí zde

-Pozorovatelka- 25.11.2017

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
veva3
Návštěvník
veva3

byli by v tom článku o roce 68′ i tanky SSša na hranici nsr?

Fiala místopředsedou bude
Návštěvník
Fiala místopředsedou bude

Stále jsme v EU, takže známe postupy: hlasovat se bude tak dlouho, dokud nebude odhlasován předem rozhodnutý závěr.

Carlos IV
Návštěvník
Carlos IV

Emma ma mamu. Mama ma maso…..a ted znova:…………no taaaak !!!
“Mama ma Emmu. Emma nema chleba” !

jsem blbej?
Návštěvník
jsem blbej?

Oni nevysvětlují,neinformují,neútočí a nevyvrací ty židovské stupidní žvásty!!!!!! Oni činí pokání,jedna “strana”,jedna hra!
Je to nanejvýše trapné!
Oni jsou oni “v jednom provedení”…..loutkovodič,smradlavý žid je všech “parlamentních” stran plátce,vůdce a velitel!
Tady se musí skončit se žvásty a začít střílet!!!!!
Oni nám lžou a smějí se!

CML
Návštěvník
CML

Ale neseřval. Kdepak. Ani nezvýšil hlas. Docela slušně a věcně ji usměrnil. Stačilo změnit hřiště a nenechat si vzít slovo. Děvčica asi proplakala celou noc do polštáře.

minoltista.ca
Návštěvník
minoltista.ca

Wow …Okamura zaril! Ocividne byl ve vyborné forme. Takhle jsem ho jeste neslysel …asi efekt Trump.

CT, jako hlavni hlasna trouba fake news zase nezklamala. Ti jeji arogantni a sebejisti redaktori si ted ale nabehli na KO …a jeste ke vsemu v primém prenosu. Nevim, jestli po tomhle vyprasku si daji priste pozor a budou pristupovat k SPD s respektem. No, asi ne. Tech poslednich 20 let lhani a prekrucovani se jim asi vrylo natolik do podvedomi, ze uz si ani nedokazi predstavit jiné vystupovani. Zkratka, CT je zrala na likvidacni rizeni …a vsichni tihle medialni darmozrouti na odchod k lopate!

Lac\'o
Návštěvník
Lac\'o

Pozorovatelko, jednou jste se zmínila nezmínila o cyklostezkách. Můžete to rozvést? Pokud jste to už vy nebo tázaný v některé diskuzi udělala, prosím o odkaz.

Pozorovatelka
Návštěvník
Pozorovatelka

Děkuji za připomenutí – já mám v hlavě tolik témat, o kterých by se dalo psát, že když najdu energii a stále více i chuť, ale ze všeho nejvíce čas, že konečně zas jednou o něčem napíšu, tak nevím, o čem dřív – obzvláště, když se děje tolik nových věci. Ale na ty cyklostezky bych málem zapomněla a přitom myslím, že je důležité, proč právě na tyto projekty je tak snadné získat dotace z EU a proč tento program běží po celém světě. Odkaz na článek Vám nedám, protože jsem o tom dosud nenapsala. Ale napíšu a prozatím aspoň jeden ze souvisejících odkazů:
http://www.dotacez.eu/dotace-na-cyklostezky-a-pesi-zony
A kdo si myslí, že je to kvůli přechodu od benzínu a nafty na elektromobily, tak to není správná odpověď.

minoltista.ca
Návštěvník
minoltista.ca

K prosazovani cyklostezek jsem uz neco napsal jinde …a ted nevim kde. Takze jen zopakuji, jak to vidim z mé pozice. Cim dal tim vice totiz dochazim k presvedceni, ze stale rostouci tlak proti automobilistum urychlenym zrizovanim pesich zon a cyklostezek je v postate organizované vytlacovani automobilu z mestskych aglomeraci. Hlavni motivace je “tajne” pripravovany prechod z osobniho, do kolektivniho “vlastnictvi” dopravnich prostredku.

O jaké dopravni prostredky pujde uz ani neni tak tezké uhodnout. Budou to autonomni, cetralne kontrolované “krabice” bez soféra. Cely tento systém bude organizovan na podobném principu, ktery se dnes testuje spolecnosti Uber. Normalni smrtelnici uz nebudou vlastnit osobni automobil a budou odkazani na centralne rizenou osobni prepravu autonomnimi prostredky z bodu A do bodu B. Osobni vlastnictvi dopravniho prostredku bude drahy luxus, ktery si bude moci dovolit jen privilegovana kasta, jejiz clenové se rodi se zlatou lzici v hube.

Jaky bude tarif za takovou prepravu si nedovolim odhadnout, ale asi to nebude nic levného. Organizované to bude asi na principu obligatni socialni “solidarity”. Tzn. ze ekonomicky silnejsi vrstva obyvatel bude prinucena “dotovat” ekonomicky slabsi …a vsichni spolecne se pak budou podilet na financovani socialniho cestovani “zdarma” tech nejchudsich.

Celé to pak bude omezeno pridelenym poctem kilometru v zavislosti na presne urcenych kritériich, které se uz budou vztahovat na kazdého individualne, pricemz hlavni zakladni potreba bude cestovani do zamestnani a ze zamestnani.

No a aby clovek s tim malem nejak vysel do konce kalendarniho roku, bude to muset kombinovat s individualni jizdou na kole …a nebo hodne chodit pesky, aby si mohl jednou do roka udelat nejaky vylet dal, nez za humna.

Ereinion
Návštěvník
Ereinion

Vidím to podobně….otázka je jen časový horizont – v západním světě to vypadá na cca 15 – 20 let, samozřejmě s nějakým přechodným obdobím…
https://auto.idnes.cz/bob-lutz-konec-aut-03j-/automoto.aspx?c=A171120_231612_automoto_fdv

Mezitím tu bude snaha udělat všechny auta “online”, aby se pak mohla třeba danit…
http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/eu-musi-byt-silena-od-roku-2021-chce-online-sledovat-spotrebu-vsech-aut/

minoltista.ca
Návštěvník
minoltista.ca

Asi tak. Casovy horizont k zavedeni techto technologii ve vyspelych zemich bude neco kolem 20-ti let. Ale ten prechod na uplny rezim bude postupny …treba dalsich 10 – 15 let. Celé to bude probihat jako se zakazem koureni. Uz ted se vytvari medialni masirka strasenim klimatickou katastrofou, coz u mentalne slabsi vetsiny brzy vyvola davovou psychozu. Pak prijde prvni vlna omezeni, pak dalsi a celé se to bude postupne pritvrzovat, az do uplného zakazu vlastnictvi dopravnich prostredku. Jedina nezavisla alternativa ktera lidem zbyde, bude jizdni kolo a husta sit cyklostezek.

Ereinion
Návštěvník
Ereinion

Ano, v rámci té salámové metody se bude bezpochyby uplatňovat negativní finanční motivace u vlastního auta s možností řízení – zvýšená daň za najeté kilometry, zvýšená daň za vlastnictví, obnova řidičáku každé 3 roky za poplatek, zvýšená byrokracie, nutnost nějaké další registrace apod.
Upřímně řečeno jsem překvapen, že jim trvalo tak dlouho zavést E-call – což je nezbytný předpoklad pro následné “online” auta.

hirameki
Návštěvník
hirameki

četl jsem a slyšel o tom, tuším i od pana VK, ale zatím si nedovedu praktické zrušení osobních aut představit. to by byl mnohem větší řev a vyskakování nežli protesty proti nabírání krimigrantů. sám auto nemám, ale to je můj problém, kdybych ho měl, tak bych ho využíval hodně a to ne jako pracovní nástroj, kterým auto pro mnohé zajisté je. ježto provozování a používání propagovaných elektromobilů bude prý strašně drahé, nechápu, jak chtějí výše uvedené prosadit.

minoltista.ca
Návštěvník
minoltista.ca

Jsme ctyrclenna rodina a kazdy mame své vlastni osobni auto. Tezko si dokazi predstavit osobni mobilitu bez vlastniho auta. Pred par lety jsem presedlal z teréniho FJ Cruiser na Prius a deti si vzali ze mne priklad. Vyhledy do budoucnosti me desi. Proti davové psychoze jedinec nic nezmuze. Pristi generace bude natolik zmanipulovana, ze ji to tak neprijde. Uz dnes pozoruji zmeny v chovani lidi. Agresivita ma stupnujici tendenci …zvlaste u mladych chodcu a cyklistu, kteri jsou pod vlivem medialni masirky.

heron
Návštěvník
heron

Okamura je cerstvej vitr. Tohle jsme nebyvali zvykli slychavat. Ale hlavne Okamura se nenecha vykolejit. Ma nadhernou vyridilku, kdy je schopen vetu okamzite zformulovat a rychlou mluvou odpalkuje novinarum svuj nazor. Umi si nenechat skocit do reci tim, ze nedela pauzy mazi vetami a slovy, kdy pak je tezke i pro ukecane a hlavne pripravene presstitutky mu do te reci skocit. Ani si nevrznou. Nejsou na to zvykli a postupne se ho budou bat. to vam garantuju. Bude to nocni mura kazdyho redaktora. Horsi uz je to samozrejme s treba tim Kotenem. Ten ma jeste zbytky tremy a z novinaru ma navic jeste vitr. Boji se, ze neco pokazi a taky tam zvatlal cosi o cestovani na zapad- nevvedel jak z toho vybruslit. Naopak Okamura nebojacne ho zachranil. Bez neho by to byla pohroma. Jak rikam, svezi vitr. Nadhera. Jen tak dal Tomio !!! Presne proto jsme ho volili, i kdyz dle pozorovatelky je to kun globalistu nebo koho vlastne- kdo se v tom va vyznat. Jenze odsud se stejne svetova politika nedela a my potrebujeme tenhnuj vykydat napred u nas doma a tady SPD muze udelat poradnej kus prace. Jenze to nebude hned. Tyhle 4 roky budou pro SPD bud anebo. A ja myslim, ze jestli tohle bude Tomio predvadet pravidelne, zacnou ho lidi milovat, protoze tohle tady nebylo. Nastesti neni jenom Ceska televize, takze pokud z CT usoudi, ze ho nebudou zvat do poradu, protoze na neho neni metr a jejich moderatori neumi zaridit, aby vypadal jako blbec, tak komercni stanice po nem radi skoci. Dlouho jsem se nedival na sledovanost CT zpravodajstvi a CT24. ale hadam, ze jestli nestagnuji, tak jim jdou cisla spis dolu. To je ale nikdy moc nezajimalo, vzhledem k tomu, ze maji prijem z koncesionarskych poplatku.
A kdyz jsme u te CT. Je NEHORAZNA DRZOST, ze i kdyz CT vybira od nas vsech kazdy mesic obrovsky balik penez, tak se nestiti prodavat svuj cas firmam. Tedy reklamy. Tak bud anebo. Pokud si je platime, tak je nemyslitelne, aby nas cas, prodavali a vylepsovali si svoje vyplaty. O prijmy z reklam, by se meli poplatky snizit. A neobstoji u mne argument, ze z techto penez pak vyrobi nejakej strasne drahej porad jako je Taxik nebo jinou zhovadilost. Nechapu, ze toto tema neni mezi lidmi diskutovano. A vezmete si, kolik maji programu- ze tech reklam proste je dost. V dobe internetu uz by verejnopravni televize mela plnit uplne jinou funkci nez je nakupovani drahych hollywoodskych filmu. Ty si pripadne vyberu sam a pustim si je kdy na nej budu mit chut. Jesteze maji archivni fond, kdy za minuleho rezimu se rocne natocilo stovky inscenaci a filmu. Vsak jim vubec nevadi, ze filmy, inscenace, ktere byly natoceny za minuleho rezimu pak prodavaji na DVD atp. To je taky dobry. Celej ten fond uz mel davno byt na internetu a zdarma. Jeneze vsadim se, ze jestli to nekdy bude- jakoze bude, tak budou zase chtit prachy. Ja jen, aby jsme nezapomneli, ze to nejsou jen koncesionarske poplatky. Taky jine televize vysilaji filmy natocene pred 89 a hadam, ze licence bude jejich. Ale do toho uz nevidim. Kazdopadne nejak to mit osefovany musi, i kdyby prodali licenci nejake distribucni spolecnosti na nekolik let. Musi se topit v penezich.

Zighartice
Návštěvník
Zighartice

Nikdo, ani BIS, nebo nějaký „think-tank“ a tím méně mainstream či dokonce vláda, nemá právo svůj názor, či svou interpretaci události považovat za jediný legitimní, nebo dokonce za jediný správný a nikdo nemá právo rozhodovat, zda mají být jiné názory úředně prohlášeny za nesprávné a nelegitimní a cenzurovat je. Pravda není vždy absolutní a není vždy jen jedna. Na vyvracení nepravd a falešných informací nepotřebujeme státní úřad, naopak, potřebujeme k tomu svobodu informací projevu a tisku.

Potřebujeme právo takovou informaci svobodně označit za falešnou, i když vyhovuje mocným, potřebujeme právo takový názor vyvracet a přesvědčovat veřejnost o jeho nesprávnosti.

Právo na disent musí mít každý legitimní názor. Povinnost vyhodnocovat nepřátelské aktivity a kampaně mají tajné služby. Odhalovat šíření poplašných a jiných nelegálních informací je v gesci orgánů činných v trestním řízení.

A samozřejmě by to mělo být i náplní práce medií. To, že tomu tak není, je můj názor a mám na něj právo.

Zatím.

ČT je při nejlepším duplicitní a v nejhorším případě je sama přímým ohrožením demokracie. V každém případě není její činnost ničím jiným, než cenzurou.

Nepotřebujeme další duplicitní úřad, a už vůbec nepotřebujeme cenzuru a diktaturu jednoho názoru a jedné ideologie.