VIDEA: “Planeta ropy”. Anakonda Rockefeller, Baku, Rusko, Standard Oil, Rothschild, ropný guru...

VIDEA: “Planeta ropy”. Anakonda Rockefeller, Baku, Rusko, Standard Oil, Rothschild, ropný guru Churchill, Hitler, Británie, USA, Blízký východ, Saúdská Arábie, Írán, SSSR, Trump, Putin, Rusko

Anakonda Rockefeller, Ázerbájdžán a Baku, Arménie, bratři Nobelové, Rusko, Standard Oil, Rothschild, VŘSR, ropný guru Churchill, Hitler, Británie, USA, Blízký východ, Saúdská Arábie, Izrael, Írán, SSSR, Trump, Putin, Rusko – vším jsme u ropy.

“Když chceme zničit Čínu, ceny ropy zvýšíme, když chceme zničit Rusko, ceny ropy snížíme” – tak nějak to kdysi měl říct D. Rockefeller. Já bych k tomu aktuálně dodala  “Když chceme zničit USA, odstavíme je z Blízkého východu”.

Když jsem rozepsala tento článek, v tv právě proběhla zpráva, že nové objevy ropy a plynu byly v loňském roce nejnižší za posledních 40 let. Ať už je to jak chce, úvodní video jsem jako aktuální nevložila v tom smyslu, co ropa pro lidstvo znamená a že je nenahraditelná, ale tentokrát v tom smyslu, jak velký mocenský nástroj se z ní stal.

“Prosinec 1952, Londýn. Hustý smog a mlha, zcela zkolabovala veškerá doprava, lidé se dusili, na čtyři dny Londýn zcela zkolaboval. Na čtyři tisíce lidí zemřely, další lidé skončili v nemocnicích. Stejná byla situace v celé Británii a důvod – uhlí. V zimě 1952 jej Británie spalovala astronomické množství a vše způsobil prostý fakt – Británii došla ropa. Byla to první energetická krize a byl to počátek nejnebezpečnější éry v příběhu “planeta ropy”.

Obrázky Londýna z prosince 1952 velmi připomínají Čínu, která nemá ropu a proto používá především uhlí, co však je dále důležité, že tato část třídílného dokumentu je úvodem k tomu, jak byla následně v Íránu svržena vláda poté, co chtěla ropu znárodnit v obraně před západním tažením a jak o vládě v Íránu rukou společnou rozhodovaly USA a Británie (viz Boj o íránskou ropu. CIA přiznala puč v Teheránu).

Íránský premiér Mohammed Mosaddek, svržený v roce 1953 poté, co chtěl znárodnit íránskou ropu

A to je jen zlomek všech politicko-mocenských dění, která se kolem ropy odehrála a dále odehrávají a také dění o tom, jakou roli v tom sehrává Izrael.

Vložená videa popisují,  jak na objevu ropy zbohatl Rockefeller (zvaný Anakonda), jak strategicky významným se už před revolucí 1917 stalo Rusko, protože mělo obrovská ložiska v´ázerbájdžánském Baku (více o tom i zde Rockefeller, Rothschild, Lenin, ropa a potoky krvi). V dalším videa ukazují, jak silným hráčem – či spíše ropným guru – byl W. Churchill, který si uvědomil, že zatímco Spojené státy a Rusko ropu mají, Británie nemá žádnou a jak za tím účelem inicioval rozporcování a kolonizování Blízkého východu, čehož následky Evropa právě naplno odnáší. Že o Baku a o Blízký východ měl zájem i Hitler a že nedostatek ropy byl jedním z faktorů jeho porážky, to jsou další fakta, o kterých je ve videích řeč.

Z  novější doby pak je známou skutečností, že za rozložením SSSR stály machinace s cenami ropy tak, aby byly co nejnižší, přičemž obdoba nízkých cen ropy je proti Rusku nově uplatňována od roku 2014 jako sankce za tzv. anexi Krymu (více zde) .

USA, Rusko, Írán a ropa dnes

V současnosti vidíme, jak boj o ropu graduje právě přes Blízký východ, kde výsledkem tzv. Arabského jara je Blízký východ rozbombardovaný a uprchlická vlna do Evropy jako důsledek. Ale není to pouze boj o ropu, o co nyní jde, současně jsme svědky, jak je ropa využívána i co by nejsilnější mocenský nástroj.

Což znamená, že tak jako k rozpadu SSSR posloužila především ropa (její nízké ceny), tak i k ukončení hegemonie USA (a rozpadu USA) opět poslouží především ropa. K tomu účelu prvním krokem je odstavení Spojených států z Blízkého východu a druhým zvolení (dosazení) D. Trumpa do funkce amerického prezidenta. V souhrnu to znamená, že Spojené státy do budoucna ztratí moc nad blízkovýchodními energetickými zdroji a že D. Trump to respektuje a energetickou soběstačnost USA chce postavit na obnovené těžbě uhlí a na těžbě břidlic. Nakolik to bude dostačující a co to navíc udělá s dolarem (petrodolarem), ukáže čas, každopádně obojí D. Trump přislíbil na způsob Gorbačova, jak je vidno ve videu níže  (video z článku pana VK zde):

Jestli tento postup D. Trump skutečně dodrží a pokud ano, jestli nepřinese efekt Londýna 1952 a Číny současnosti, resp. jestli používání uhlí není skutečně jen humbukem, jak to D. Trump tvrdí a proto se staví odmítavě k ekologii a ekologickým výzvám, to opět ukáže čas.

Nyní jde ještě o to,  že ropa co by mocensky nástroj je v současnosti využívána i na opačné straně světa, kde se právě rozhoduje o tom, aby Evropa přestala být energeticky závislá na Rusku a aby ruský plyn a ropa pro Evropu byly nahrazeny íránskými. Ropa se tak současně stává prostředkem, jak dostat Rusko do pro globalisty tolik žádoucí izolace a tím ba kolena – vše ovšem za tím účelem, aby se dostali k ruské ropě a vůbec všem přírodním zdrojům Ruska. Současně tím má být zaručeno, že Evropa s íránskými zdroji spadne pod vliv Íránu(Číny), čímž se vymaní jak z vlivu amerického, tak především (a koonečně!) z vlivu ruského.

Avšak – v tomto scénáři se počítalo s tím, že z Íránu a Ruska se stanou nevraživí konkurenti, kteří budou o vliv v Evropě soupeřit. Ale místo toho přes Sýrii (nejen) vzniklo spojenectví, které prozatím má všechny předpoklady si navzájem vycházet vstříc, což je pro globalisty velká “čára přes rozpočet”. A zcela logicky se obávají, že podobná situace by se mohla zopakovat i s Evropou. A že stejně jako Írán, ani Evropa nemusí přistoupit na to, aby byla postavena do role nepřítele Ruska. A aby se tak nestalo, situaci mají jistit různá “ministerstva pravdy”, think-tanky, zaměřující se na tzv. ruskou propagandu, celkově ale tento proces vidíme v tom, co lze shrnout do věty “Za vším stojí Putin”.

A když se vrátím k vloženým videím, ze všeho nejvíce mi tažení proti Putinovi připomíná rok 1953 v Íránu a odstranění tehdejšího íránského prezidenta. Aneb – za vším hledejme ropu/ přírodní zdroje!

Druhá část úvodního videa

Třetí část – pouze ke stažení zde

– Pozorovatelka –  19.01.2016

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Někdo tady psal, že 20.3. je významný den? Načasování Božích Mlýnů je obdivuhodné.
https://www.novinky.cz/ekonomika/432644-zemrel-slavny-americky-banker-david-rockefeller.html

Jediný spravedlivý
Návštěvník
Jediný spravedlivý

Pochválen buď Pán Ježíš Kristus.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

ALTERNATIVNÍ DOPRAVA:
Nemůžu se nepodělit: Z Brna do Prahy za 20 minut! 1200 Km/h!
Ne nadarmo má Brno nejlepšího Náměstka Primátora pro Dopravu Muzikologa Bc. Hollana!
Škoda, že o tom, že Brno plánuje vakuovou dopravu, píší zatím jen v zahraničí……v Rusku!
(The SOUND OF SPEED!)
https://cz.sputniknews.com/nazory/201701194563549-hyperloop-brno-praha-spojeni/

J.K.
Návštěvník
J.K.

JK: Toto vás Zvědavá matka určitě uspokojí, zde najdete odpovědi na všechny nezodpovězené otázky 🙂

Je na čase převzít roli Bohů, aneb jak ve skutečnosti funguje svět .
https://www.youtube.com/watch?v=M7UBb1rkHIk

Navi
Návštěvník
Navi

z diskuze:
Trumpův strýc byl správcem pozůstalosti N. Tesly ! ?
? !

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Bill na inauguraci veřejně očumuje Melanii a Ivanku, Hillary zuří…
https://youtu.be/5hkK_ZKl-SQ

A vypadá to, že to byla jejich poslední “oslava” – Hillary a Bill zřejmě půjdou do chládku…
https://youtu.be/U97Hg7cQDqA

styx
Návštěvník
styx

ta ropa nejak nestupa prudko ako ste vestila. dokonca podla grafu sa staca a bude klesat.

sibolet
Návštěvník
J.K.
Návštěvník
J.K.

Kdo potlačuje studenou fůzi a další převratné technologie?
https://www.youtube.com/watch?v=YMdq5M20Y1o

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

J.K.: Tak to je pecka: ” K havárii ve Fukušimě došlo po výhrůžkách Netanjahua Toyotě a japonské vládě zásahem GEOFYZIKÁLNÍ ZBRANÍ…”
” Černá šlechta a Izraelci si nepřejí rozvoj a užívání alternativních zdrojů energie”

sibolet
Návštěvník
sibolet
piskoř
Návštěvník
NWOfob
Návštěvník
NWOfob

Asi chtějí přenechat vládu koblihám 🙂