Víčková demokracie: Země, kde nemocným dětem nepomáhá stát, ale PET lahve. Pro...

Víčková demokracie: Země, kde nemocným dětem nepomáhá stát, ale PET lahve. Pro dítě s postižením peníze nejsou, ale pro armádu se zázračně našlo 20 miliard!

Víčková demokracie: Země, kde nemocným dětem nepomáhá stát, ale PET lahve. Pro dítě s postižením peníze nejsou, ale pro armádu se zázračně našlo 20 miliard!

Češi jsou národ, který dovolí svým politikům úplně všechno. 25 let rozkrádání země v tichosti a mlčky sledoval celý národ. Když už nebylo co ukrást, nastala důchodová reforma a pokus o vytunelování části odvodů na penze v soukromých fondech. To nakonec neprošlo, ovšem dál se tunelují kapsy občanů a lidé mlčí. Jsou v rámci svých možností utopeni v hypotékách a svých starostech, co se děje vlevo nebo vpravo, mnoho lidí nezajímá. Když mám chvilku, sleduji čas od času zprávy českých televizních stanic a pravidelně se na TV Nova objevují reportáže, které tady v Německu mým kolegům překládám a oni jenom nevěřícně vyvalují oči, protože tomu nemůžou ani uvěřit. Jedná se o český fenomén sbírání plastových víček od PET lahví, které se vykupují jako druhotná sběrná surovina. Jak někdo sbírá železo a odváží ho do sběru (většinou Romové), tak české rodiny dělají to samé se sběrem plastových uzávěrů od lahví.

[FOTO] Víčka od PET lahví jsou náhradou finanční dostupnosti zdravotní péče v ČR pro postižené a dlouhodobě nemocné děti. Stát dává od těchto pacientů ruce pryč.

Drtivá většina těchto akcí má souvislost se získáváním prostředků potřebných na léčbu a rehabilitace těžce postižených anebo dlouhodobě nemocných dětí. Když jsem tento fenomén zaregistroval před lety, považoval jsem to za úlet. Ale on to úlet vůbec není. Těch rodin, které se kvůli péči o nemocného potomka musí zadlužit a nakonec skončí u kontejnerů s plasty a vybírají z nich PET lahve a odšroubovávají z nich víčka, je čím dál tím více. Moje žena mi na tohle nedávno řekla, že mít v Česku postižené dítě, je horší, než-li život v islámském světě, protože tam se o nemocné děti postarají lépe. V Islámu se totiž o nemocné dítě postará např. Hizballáh, který v Libanonu provozuje nemocnice se špičkovými lékaři vystudovanými na západě, a to zcela zdarma. V nemocnicích Hizballáhu v Bejrútu se léčí i lidé z Turecka, kteří nemají peníze na výkony a ošetření doma. Není to trochu děsivé? Není to ten zlý Hizballáh, o kterém Izrael a USA tvrdí, že je teroristická organizace?

Hovořil jsem o této problematice s kolegou z naší firmy, který žil v Turecku a on mi řekl zajímavou věc, která mi utkvěla v paměti. On totiž prohlásil: V západním světě je takové přísloví, že vyspělost demokracie se pozná podle toho, na jaké úrovni jsou v té dané zemi věznice. Ale v arabském světě se vyspělá společnost pozná podle toho, jak se v té zemi umí postarat o své chudé a nemocné…. Když jsem se nad tím zamyslel, úplně jsem se zhrozil. Pokud bychom toto měřítko aplikovali na Česko, jak se chová stát k nemocným a chudým, vlastně bychom ani nemohli sebe označit za vyspělou zemi. Česko je země, která si pěstuje exekutory, 100.000 lidem hrozí, že zůstanou bez domova [1] a nemocní lidé musí platit a cálovat, protože z pojištění se hradí jenom “iluze” o bezplatném zdravotnictví.

[FOTO] V Česku běží bezpočet sběrových akcí pro nemocné děti ve všech věkových kategoriích, pojišťovny záměrně zneužívají situace v zemi po roce 1989, která přeměnila zdravotní péči na komoditu

Včera jsem na TV Nova viděl další reportáž (viz. video níže), která mi doslova vyrazila dech. Dědeček nemocného vnoučka jezdí na kole každý den desítky kilometrů a vybírá kontejnery s plasty. K tomu TV Nova vyzývá další lidi, aby také pomohli se sběrem. Když jsem reportáž viděl, neměl jsem slov. Kam proboha ta naše česká vlast došla? Na malé nemocné děti peníze nejsou, pojišťovny hradí jen tolik, aby se neřeklo a lidé nevyšli do ulic proti režimu. Aby absurdita situace vyzněla naplno, ve stejný den média přinesla informaci o tom, že ministr financí Babiš, po svém návratu ze školení v USA, se rozhodl, že armádě ČR, na základě požadavku USA, přidá 20 miliard [2]. Chápete to? Takže, pan Babiš si z USA přivezl notičky, tam dostal vynadáno, že Česko dává málo peněz na zbrojení a armádu a bez mrknutí oka tento ministr, který pořád mektal o tom, že v rozpočtu nejsou peníze, přidá armádě 20 miliard v průběhu několika příštích let.

Takže je to jasné, na zbrojení, odvody branců do zahraničních misí, na válku na Ukrajině, na to peníze jsou. Ale na léčbu a rehabilitace pro malé děti peníze nejsou. Tento bordel se nedá nazvat jinak než Augiášovým chlévem, ve kterém se nahromadilo svinstvo a někdo ten chlév dříve či později bude muset vyčistit. Jaká je úloha českého státu, který nechává léčbu svých nezletilých občanů na bedrech dobrovolníků, kteří se přehrabují v kontejnerech jako bezdomovci? K čemu je občanům stát, který neplní základní úlohu, tedy péči o zdraví občanů? Je snad zbrojení a Američany rozpoutaná občanská válka na Ukrajině důležitější, než pomoc nemocným dětem? Jak si vůbec český stát může dovolit takhle se chovat k vlastním občanům? Jaký vztah potom tito občané budou mít naopak ke své vlasti, až země bude v ohrožení nebo ve válce, když se k nim v míru chová takto? Není snad deficit českého vlastenectví schován právě v tom, že český stát se chová ke svým občanům jako k poddaným?

[VIDEO] Zdroj: Reportáž TV Nova [3]

Nedivil bych se, kdyby se takto k nemocným dětem chovali německé úřady za Protektorátu Čechy a Morava. Řekl bych si, jsou to cizáci a nenávidí český lid. A měl bych v tom jasno. Ale proboha, toto je česká země a česká vláda. Ale to, jak se chová, to vypadá, že vůbec nehájí zájmy českého lidu. Že jí zajímají jen instrukce a přikazy z americké ambasády anebo z Bílého domu. Neměli bychom snad zavolat panu Obamovi, aby Babišovi dal příkazem, že Česko musí přidat na léčbu nemocných dětí pár miliard? Protože jak to tak vypadá, jsou američtí politici jediní, kdo mají páku na pokladnu financí a na pana Babiše.

Já doufám, že tahle páchnoucí “česká víčková demokracie” nebude v Česku natrvalo a do čela země si lidé zvolí politiky, vlastence, kteří zruší systém nefunkčního a zkorumpovaného zdravotního pojištění v Česku a péči o zdraví plně přenesou na stát, jako to mají např. v Kanadě, protože péče o zdraví občanů je jedna z jeho hlavních úloh a 25 let pojištěneckého systému ukázalo, že nefunguje. Tato situace, kdy lidé probírají odpadky, aby mohli zaplatit léčbu svým dětem, to je důsledek čtvrt století budování pseudokapitalismu, kdy se péče o zdraví stala komoditou, rozdělenou na tu horší (základní, hrazenou z pojištění) a lepší (hrazenou plně nebo z velké části pacientem).

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
PlivaCZ
Návštěvník
PlivaCZ

S článkem souhlasim, u nás je to celkově o hovně, ale… Špatně jsme na tom z více důvodů, o tom žádná, ale dost podstatnej důvod je, že je nás tady příliš. Moc lidí prostě…

Eva Doubková
Návštěvník
Eva Doubková

Se vším, co je v tomto článku “Víčková demokracie” souhlasím. Bohužel prostý občan neví, kde najít ty správné lidi, kteří by byli vhodní vést tento stát, tak pomáhá jak může. A protože “zbohatlíkům” je dobře, tudíž oni se nezajímají o “obyčejné” lidi a těm poctivým, kteří podnikají, zase nezbývá tolik, aby zachraňovali, co naše “slavná” vláda probendí, tak ten “obyčejný” a nemajetný člověk alespoň poctivě sbírá víčka, a učí to i své děti, aby alespoň nějak pomohl těm, kterým je ještě hůře. Je to velká ostuda našeho státu a máte pravdu, že takhle se opravdu nevychovává k lásce k vlasti.

MN
Návštěvník
MN

Víte, nemyslím si, že je to otázka bohatých nebo chudých. Je spousty majetných lidí, kteří pomáhají a ani o tom nevíme a obecně každý může pomoci dle svých možností. Ale myslím, že problém je především v tom, že nedovedeme stát za svým názorem, bojíme se ho vyslovit, pořád se ohlížíme na to, co na druzí, apod. Někdy samozřejmě není ani čas a energie, protože máme tolik práce s vlastním žitím. Ale je to na každém z nám. Hodně lidí věci vzdává, ale to je škoda, protože myšlenky můžou mít dobré. Je však někdy velmi zdlouhavé a únavné věci měnit (mluvím z vlastních zkušeností). A je třeba to dělat již od školky, školy,, vychovávat děti k sounáležitosti, solidaritě, k občanství a k vlastnímu názoru, ale taky ke spolupráci – opět běh na dlouhou trať. Věřím, ale že to zvládneme, jen se to musíme naučit a přestat být jen těmi s vlastním názorem, ale také konat a podílet se nějak na změnách k lepšímu, přestat se bát …

Coollomboss
Návštěvník
Coollomboss

Mysli si pan kolotocar, ze to jsou americti politici, kdo ma paku na penize (vedouci spicky) v CR, potazmo navsechny sttaty (korporace) temer v celem svete? Nebo to vi presne, kdo vysava zivot a zdroje, kdo je ta uzka skupina lidi, pijavic … a jenom se boji je pojmenovat pravym jmenem, ty o kterych se nesmi psat.

M.
Návštěvník
M.

Díky za příspěvek. Tu reportáž na TV Ho*na jsem shlédnul taky a bylo mi z toho stavu u nás hodně špatně. Pro naše potřebné peníze jaksi moc nejsou, pro bandu podivných individuí, kteří k nám byli dovezeni na léčení z “Majdanu” ano. A tak je to se vším, člověk se nechává nedobrovolně oškubávat na daních (pseudozdravotním pojištění atd.) a nakonec dostává přednost někdo jiný.

Lukáš
Návštěvník
Lukáš

Dnes jsem byl vyřizovat něco v jedné zdravotní pojišťovně a na informacích/podatelně mě uvítala pixla s víčky z pet lahví. Tak už i ve zdravotních pojišťovnách sbírají víčka.

sibolet
Návštěvník
sibolet

nastane otočení korouhve k selskému rozumu a čerpání info z NADJÁ…Leckde se toho chytají….NA ZÁPADĚ,paní Černochová…http://www.blisty.cz/art/77266.html

Vitek
Návštěvník
Vitek

Armáda bude potřeba, při současné a budoucí situaci ve světě. To nic ale nemění na tom, že stát se má postarat o své lidi.

Martina
Návštěvník
Martina

Hlavne ta reportaz o dedeckovi sbirajicim vicka byla paradoxne po reportazi, kde bylo ukazano reseni migrantu do Evropy, jak se na jednani v Bruselu domluvili, ze kazdy stat pusti miliony a my ze zaplatime desitky milionu korun na reseni tohoto problemu. A pak daji toho dedu. To byl fakt vysmech, ze budeme tlacit penize do lidi cizich statu, kt.nam muzou delat akorat potize a na vlastni obcany se kasle, at treba zdechnem.

JazzBoo
Návštěvník
JazzBoo

„Demokratické zřízení doplatí na to že bude chtít vyhovět všem. Chudí budou chtít část majetku bohatých, a demokracie jim to dá. Mladí budou chtít práva starých, ženy budou chtít práva mužů, a cizinci budou chtít práva občanů, a demokracie jim to dá. Zločinci budou chtít obsadit veřejné funkce, a demokracie jim to umožní. A až zločinci demokracii nakonec ovládnou, protože zločinci od přírody tíhnou po pozicích moci, vznikne tyranie horší, než dovede nejhorší monarchie anebo oligarchie.“

Vážení, tohe konstatoval Sokrates před cca. 2500(dva a půl tisíce) lety !!!
Si tady někdo ještě myslí, že lidi snad nejsou idioti?
„Veškeré zlo na zemi se rodí hlavně z nevědomosti.“

xerox
Návštěvník
xerox

o tom že by tzv. ,, demokratické ,, zřízení chtělo vyhovět všem si nemusí nikdo dělat starosti , tím méně sokrates …
pokud půjdeme přímo do země svobody , tak za 200 let nebo jak dlouho tam panuje demo se ještě nestalo , že by chudí dostali něco od bohatých …

nůžky příjmů jsou tam rozevřený víc než nohy sociální pracovnice v privat clubu … krom toho se demokrati o moc nedělí , vzpomeňme na klan jirků křovích případně na starou clintona …

veteranb
Návštěvník
veteranb

Není k tomu co dodat. Naprostá pravda. A pro notičky už byl nejen Babiš, ale i Sobotka. Ten dokonce seznal, že úhel pohledu v USA je jaksi reálnější, než když se na stejný problém díval z úhlu pohledu v ČR. A v tom je asi ten rozdíl. Ten úhel pohledu.

xerox
Návštěvník
xerox

jak hrát se společností levou se byl v zemi svobody přiučit i strejda černovous z kadidla čsl …

jinak souhlas s autorem … komu se do rodiny narodí postižené dítě , nebo v průběhu času někdo z rodiny se stane postiženým , je v dnešních podmínkách taková rodina pokud nemá nadstandartní příjmy postupně odsouzena ke společenskému pádu do chudoby , pokud už v chudobě je , prakticky přestává fungovat a končí …