Velvyslanec USA na Ukrajině “kontroloval” volební komisi, jestli má všechno v pořádku....

Velvyslanec USA na Ukrajině “kontroloval” volební komisi, jestli má všechno v pořádku. Nahlížel do volebních archů, kontroloval, kdo volil a kdo ne!

Velvyslanec USA na Ukrajině “kontroloval” volební komisi, jestli má všechno v pořádku. Nahlížel do volebních archů, kontroloval, kdo volil a kdo ne!

Obrovský skandál, který ukazuje na zoufalou situaci na Ukrajině, odhalil jeden ukrajinský člen volební komise v Kyjevě, když pořídil neuvěřitelnou fotku, viz. níže. Na kontrolu do volební místnosti tam totiž přišel americký velvyslanec na Ukrajině Geoffrey R. Pyatt a začal kontrolovat práci volební komise! Ta byla natolik šokována, že se nezmohla na žádný odpor. Pan protektor přišel s celou suitou a důkladně prověřoval, jestli všechno jde tak, jak si americké velvyslanectví objednalo, tedy pardon, jak si představuje, že mají vypadat demokratické volby. Naprosto bezprecedentní vměšování do vnitřních záležitostí Ukrajiny pouze potvrzuje znechucení obyčejných Ukrajinců těmito fraškovitými volbami, které pro Kyjev dopadly s obrovskou ostudou. Na případ nás v redakci upozornil náš spolupracovník, pan Petr Cvalín.

Účast ve volbách byla nejnižší od vzniku samostatné Ukrajiny po rozpadu SSSR a v některých městech (nutno zdůraznit na západní a jižní Ukrajině) se volební místnosti ani neotevřely. Důvody nejsou známé, i když prezident Porošenko pohotově našel vysvětlení, že za volební fiasko můžou pro-ruské síly. Pravda bude ale mnohem prozaičtější, protože volební místnosti se neotevřely, protože nebylo možné sestavit volební komise. Mezi Ukrajinci totiž panuje strach z účasti ve volebních komisích, protože ty jsou pravidelně terčem vydírání ze strany oligarchů, kteří se snaží pravidelně volby manipulovat.

7dcwgbh8.bmp
Americký velvyslanec na Ukrajině Geoffrey R. Pyatt kontroluje v Kyjevě práci ukrajinské volební komise, kontroluje volební archy…

Známý je ovšem důvod neotevření hlasovacích místností v Mariupolu. Volební lístky, které do Mariupolu přišly, byly chybné. Jména na lístcích neodpovídala volebním seznamům. Kyjev obvinil okamžitě tiskárnu, která měla lístky na starosti, že to udělala schválně a majitel tiskárny prý je příznivce bývalého prezidenta Janukovyče. V tom případě se ovšem nabízí otázka, proč se v jiných městech žádná taková chyba neobjevila, pro které tiskárna seznamy tiskla. Tiskárna se brání nařčení, že natiskla jen to, co si objednala Mariupolská volební komise. Korupce za bílého dne? Korupce je naprosto všude a tyto volby jsou klíčové, protože tato nová komunální zastupitelstva budou rozhodovat o obrovských majetcích měst, chystá se privatizace městských bytů, vodáren, plynovodů, tepláren, zkrátka se chystá stejný proces, který dobře známe z 1. poloviny 90. let v České republice. Je tudíž vytvářen obrovský tlak na volební komise, a proto v mnoha místech se volební místnosti ani neotevřely.

Lidé na Ukrajině to potom řeší tak, že zaměstnanci úřadů si berou před volbami volno anebo jdou marodit, aby se nemuseli práce ve volební komisi účastnit a nevystavovali v nebezpečí sebe a svoji rodinu. Komunální volby na Ukrajině dopadly natolik katastrofálně, že i mainstream musel s pravdou ven [1]. Opět si ale všimněte, jak se mainstream snaží problémy s volbami na Ukrajině bagatelizovat technickými problémy s hlasovacími lístky. To je zase takový pěkný mainstreamový blábol. Hlavní distribuce lístků na Ukrajině probíhala normálně, podle dodaných ověřených seznamů voličů. Problém nastal ale s tím, že hlasovací lístky ve stovkách případů neměl kdo převzít z místních volebních komisí, protože nikdo komise k volbám nebyl ochoten sestavit v mnoha městech. A když není komise, nemohl nikdo podepsat převzetí natisknutých volebních lístků.

[VIDEO] Ruská televize informuje o problémech během komunálních voleb na Ukrajině

Kyjev se snaží před světem ututlat obrovskou korupci, která pravidelně doprovází ukrajinské komunální volby. Volby jsou často doprovázené násilím, vyhrožováním a v neposlední řadě úplatky, což pro tyto historické volby platí dvojnásob. Nadcházející privatizace komunálního majetku ukrajinských měst je však klíčová. Ukrajinská města spravují ohromné majetky, miliony bytů, lukrativní domy a pozemky v centrech měst, historické památky, obrovskou infrastrukturu a je proto jasné, proč americký velvyslanec kontroloval průběh voleb osobně, v roli dozorujícího protektora. Američané tak dozajista chtějí na privatizaci komunálního majetku na Ukrajině urvat významný podíl, když volební komise v Kyjevě osobně kontroluje americký velvyslanec.

Otázka závěrem: Kdy se dočkáme chvíle, kdy i volební komunální komise v ČR bude kontrolovat a dozorovat americký velvyslanec Andrew Schapiro?

-VK-

Šéfredaktor AE News

Do konce měsíce zbývá 5 dnů a na zajištění provozu AE News na další měsíc chybí dovybrat ještě cca 18% potřebné částky. Všem, kteří do konce měsíce přispějí jakoukoliv částkou (zde) na záchranu AE News, moc děkujeme. Bez Vaší pomoci náš server nepřežije.
Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Paw
Návštěvník
Paw

Svobodne demokraticke volby v teroristickym koncentraku , kapo prisne dohlizi…

Intoš
Návštěvník
Intoš

Vratimovský seminář 2015 – Video.

“Politika agresí a její mediální krytí” – Pplk. v.z. MUDr. Marek Obrtel ..

http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/zpravodajstvi/vratimovsky-seminar-2015—video.html

Lex DRUID
Návštěvník
Lex DRUID

Díky za informaci. Zrovna jsem klikal na záložky a zjišťoval, že po několika letech s internetem vlastně navštěvuji jen pár oblíbených stránek a i když se snažím hledat nové zdroje a zprávy, vždycky se nějak proklikám zpátky k těm starým a tak pořád dokolečka a ne a ne najít něco nového. Vratimov 2014 byl skvělý, tak se těším na letošek. Škoda, že tam nebyl Peter Staněk, ale jak jsem pochopil, tak ten funguje na dvouletky, takže snad přijede příští rok.

bantustan
Návštěvník
bantustan

Tak blazeované kravataky pamatuji přesně v prvním volebním období po plyši..Díky usilovné píly těchto poraděnku a dřiny estébáku zevnitř, společnými silami zlikvidovali JEDINOU PRAVICI s VYMAHATELNOSTÍ PRÁVA… DEU…Pak nastoupila legedární PRAVICE ODS,která začala tvrdě PRIVATIZOVAT…

Lex DRUID
Návštěvník
Lex DRUID

A vy byste šli na Ukrajině volit, když vás před volební místností klidně zastřelí a nebo vám “jen” ustřelí nohu? Původní video jsem už na Youtube nenašel, jak taky jinak, že? Je to v Krasnoarmějsku a na “demokratický” průběh voleb dohlíží z Kyjeva vyslaný Pravý sektor.

https://www.youtube.com/watch?v=PKHFgYCbgvI

Ch.
Návštěvník
Ch.

Ukrajino, Ukrajino, tvůj tristní stav, jak onen dávný film zván býti může:
“Bože, jak hluboko jsem klesla! /1974/”

kuzma
Návštěvník
kuzma

Ano, to sedí!
Ale jak může zdejší server přispět k objektivitě, když jsou tu vesměs názory jen TŘÍ lidí (VK, Pozorovatelka, Admin)?
Pozn: Nejsem za rusofobii, ale bohužel tu vy 3 děláte Rusku obrovskou medvědí službu!

drahoš
Návštěvník
drahoš

Kuzmo, co kdybyste přidal nějaký svůj příspěvek nebo článek? Pokud vím, tak aeronet často vyzývaly, aby lidé přispěli svými články.

Bear
Návštěvník
Bear

To se pleteš, tak třeba já s těmi názory většinou plně souhlasím a stejně jako já i mnoho dalších.

Nemo
Návštěvník
Nemo

,,Ne,nemá talent. Kuzma je támhle,, neboli slovem Cimrmana, Kuzmo Kuzmiči pleteš se. .Názorů je tady víc než dost. Projdi si diskuze. Možná je to Kuzmo tím, že my nepotřebujeme vše neustále opakovat a potvrzovat si. A už vůbec se tady nikdo většinou nehádá a krom pár trolů co to občas zkusí, je tady kultura jiná, než jinde. Jinak dělat velkému medvědu medvědí službu, hm….zajimavé Kuzmo.

HJ
Návštěvník
HJ

Tady se nedá nic komentovat, protože příspěvky se zde promazávají a cenzurují.