Velké poděkování, obavy i naděje na lepší zítřky

Velké poděkování, obavy i naděje na lepší zítřky

Velké poděkování, obavy i naděje na lepší zítřky

Jak už jste asi sami zaregistrovali, vy, naši čtenáři, jste nás nenechali napospas osudu a prakticky jenom pár dnů po vyhlášení druhé výzvy [1] jste nám poslali dostatek prostředků na provoz našeho projektu AE News na celý příští měsíc. Administrátor byl optimista, věřil celou dobu, že se finance podaří posbírat. Já se přiznám, že jsem byl skeptický, protože dnešní doba není snadná, lidé nemají moc peněz a přiznejme si, že AE News není kavárenský server pro horních 10,000 nejbohatších v naší vlasti. Ale jak se ukazuje, komunita čtenářů okolo našeho serveru je silná, máme tu vlastence, kterým není osud AE News lhostejný. Přispěli nám lidé nejen z Česka, ale ve velkém počtu i ze Slovenska, dále čtenáři z nejrůznějších koutů EU i celé Evropy jako takové a přispěli nám i čtenáři zpoza oceánu, z USA a Kanady. Tedy velká radost pro nás všechny, kteří provozujeme tento server a tvoříme obsah pro naše čtenáře. Ale ta radost u mně je zahalena stínem.

Obavy z budoucnosti mi nedávají spát. Všude kolem, když se rozhlížím, se utahují ony pověstné šrouby cenzury, diktatury, mediální autokracie a spolu s tím vzniká tlak na zařazovaní nepohodlných serverů na různé indexy a seznamy. Když jsem před pár dny zjistil, že náš server si ministerstvo vnitra zařadilo do seznamu krajně levicových serverů [2], uvědomil jsem si, že tady zkrátka už nejde o argumenty, ale o nálepkování nezávislých médií. Oni vědí, že nás argumenty nemohou porazit, protože pravda je na naší straně a vždycky byla. Mysleli si, že když udělají problémy našemu sponzorovi a ten od nás odejde, že přestaneme fungovat. Ale nepočítali s tím, že náš server je pouze nositel ideálu, je to zvěstovatel, posel informací a že náš provoz dokáží udržet samotní čtenáři. Vybudovali jsme tu server, který na principu tzv. “guerillové žurnalistiky” (žurnalistika prováděná anonymně a nezávisle na veřejných nebo korporátních finančních zdrojích) pomáhá rozkrývat pozadí fungování mocenského systému v ČR. A je proto jasné, proč jsme se ocitli na indexu a proč je z nás doslova novodobý disidentský samizdat.

[Ilustrační foto] Budoucnost vlasti spočívá v rukách našich dětí, ovšem vychovávají je rodiče. Cílem AE News je mj. konsolidace významu a úlohy rodiny v podvědomí občanů v ČR a na Slovensku a přenesení výchovy dětí ze státních škol zpět na rodiny. Výchova dětí v rodině by měla podporovat lásku k vlasti a odpor vůči válce, což jsou jedny z hlavních témat žurnalistického poslání AE News, kterému pomáháte i prostřednictvím svých zasílaných příspěvků na provoz našeho serveru.

Pojmenuji své hlavní obavy. Tou první je logicky obava o ekonomické udržení projektu v provozu. Na příští měsíc máme vystaráno díky druhé výzvě, ale od 1. května opět naskočí vpravo nahoře vynulovaný ukazatel příspěvků a budeme muset začít opět korunu po koruně, resp. euro po euru vybírat po celý měsíc květen, abychom měli prostředky na provoz na další měsíc, tedy na měsíc červen. Mám strach, aby na nás naši čtenáři nezapomněli a přispěli nám i příští měsíc, protože opravdu není veselé a příjemné psát výzvy, protože nechceme štědrost přispěvatelů zneužívat. Snad na nás tedy nezapomenete ani v květnu.

Moje druhá obava je politicko-bezpečnostní. Víme o tom, že Google a Facebook začaly od 1. Dubna (ale apríl to opravdu není) hromadně banovat a suspendovat profily a stránky různých politických hnutí a občanských iniciativ se zaměřením na kritiku bruselské a americké politiky ve vztahu k Rusku a eskalování bezpečnostní situace v Evropě, ale také na podporu tradiční rodiny a výchovy dětí v klasickém rodinném kruhu a nikoliv v integrovaném systému státního inkluzivního školství.

My jsme proti tomuto blokování webů imunní, provozujeme náš projekt na vlastní infrastruktuře, ale ta prostě může být jen druhá v pořadí. Všimněte si, že AE News je v čele tzv. “proruské mediální gardy” v ČR, zatímco proti jiným serverům se média ani státní instituce nijak významně neangažují. To si lze vysvětlit tak, že za námi nevidí velkého ochránce, investičního hráče ozbrojeného právníky, a tak do nás kopou jako do balónu někde na plácku za hospodou. Proto jsem požádal admina, aby na AE News nainstaloval nový skript, který umožňuje každý článek, který u nás najdete, si stáhnout k sobě do počítače ve formátu PDF. Dole, na konci každého článku, najdete nové červené tlačítko “Download PDF”, kterým si můžete článek stáhnout. Pro jistotu, kdyby náhodou jednoho dne náš server “byl odejit” zásluhou vyšší moci a kvůli nepohodlnosti našeho obsahu v zájmu národní bezpečnosti, nebo jak tomu říkají.

PDF plugin není dokonalý, neumí centrovat obrázky v textu a podnadpisy odstavců renderuje menším fontem, než samotný text odstavců, ale to snad zase až tak nevadí. Je to z naší strany služba zdarma jako poděkování našim čtenářům za finanční příspěvky na náš provoz, abyste si mohli naše články zálohovat k sobě, případně přiložit do emailů jako přílohu a poslat svým známým, aby se pohodlně dostali k článkům v mobilu přes PDF čtečku. Tuto službu nabízíme jako důkaz toho, že jsme server vskutku a doopravdy neziskový a dobrovolnický, naše články můžete šířit a export do PDF je logickým doplňkem k filozofii našeho serveru.

Mám ale velkou naději, že tento měsíc ukázal, že náš projekt nepotřebuje velkého sponzora. Je to důkaz, že čtenáři tohoto serveru jsou vlastenci a dokáží se zasadit o finanční přežití našeho projektu. To je ta skvělá informace a facka do tváře všem těm pisálkům z mainstreamu, kteří by nás nejraději viděli v koncích, abychom jim už nemohli čeřit hladinu jejich mediální propagandy.

Jménem redakce mi dovolte, abych poděkoval souhrnně všem přispěvatelům, kteří nám v druhé výzvě pomohli a nezapomněli na nás a chtěl bych vás poprosit touto cestou, abyste na nás nezapomněli ani v květnu, i když bude ten hokejový šampionát v Česku a hodně lidí bude spíš u televizorů než na AE News. Na náš PayPal i oba bankovní účty můžete průběžně přispívat i v této chvíli, protože všechno, co vybereme navíc do konce tohoto měsíce, použijeme na další rozpočtové období. AE News je tu pro vás a zůstane tak dlouho, dokud nám vy, naši čtenáři, zachováte přízeň. Děkujeme vám!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
xerox
Návštěvník
xerox

ještě k článku pozorovatelky – ,, O světové moci ,,
http://goo.gl/1sQaIu

padly tam upozornění na zajímavé knihy , takže kdyby někdo měl zájem může si je stáhnout v pdf , samozřejmě v češtině , dávám to sem protože málokdo se vrací tak dozadu …

– Klíč k Chíramovi
http://goo.gl/hf557y
a stáhnout zde v pdf
http://goo.gl/kmW14n

– Thovt – projekt lidstvo
http://goo.gl/Cl7JXl
a stáhnout zde v pdf
http://goo.gl/p7qcHy

– Thovt – brány Atlantidy
http://goo.gl/LCrBZY
a stáhnout zde v pdf
http://goo.gl/oLvV3M

Marten264
Návštěvník
Marten264

Děkuji za připomenutí takto zásadních knih.

V této souvislosti bych rád připomenul, že protikladným znamením v období Ryb byla Panna, pro věk Vodnáře to bude Lev. Lze tedy očekávat COKOLI.

http://www.astro-ondrej.cz/slunce-ve-znameni-stira-/vodnar/

Pozorovatelka
Autor

Skoro jste trefil hřebíček na hlavičku – ono nikdy nejde o jedno znamení, ale o konfrontaci energií určitých znamení. Největší konfrontaci lze nyní očekávat na ose Vodnář-Lev a to právě proto, že tato osa je “do kříže” k ose Býk -.Štír (což je osa jaro versus podzim).

Pozorovatelka
Autor

xeroxi, zrovna toho Chírama jsem po létech vytáhla ze své knihovničky a o víkendu si ho přečetla, včera jsem tady o té knížce i psala. Novým pohledem jsem všechno vnímala úplně jinak a mnohé info dnes zapadají zcela jinak. Je fajn, že je kniha i v pdf – všem doporučuji. Na dašlí odkazy se podívám, díky za ně.

xerox
Návštěvník
xerox

já vím , na tu knížku jste upozornila vy … můžete někdy napsat článek co jste si z toho vzala nebo v čem spočíval ten nový pohled …