Velká Británie provádí zkoušky a vývoj chemických zbraní pod zástěrkou ochrany proti...

Velká Británie provádí zkoušky a vývoj chemických zbraní pod zástěrkou ochrany proti jejich použití! Jenom za zkoušky a testy vynaložila britská vláda 70 milionů dolarů, laboratoř v Porton Down pracuje pro USA. Mezinárodní smlouva zakazuje proliferaci a weaponizaci chemických zbraní, ovšem nezakazuje jejich výzkum a vývoj! Rektor z univerzity na České televizi šokoval moderátora, když zopakoval stanovisko Aeronetu!

Velká Británie provádí zkoušky a vývoj chemických zbraní pod zástěrkou ochrany proti jejich použití! Jenom za zkoušky a testy vynaložila britská vláda 70 milionů dolarů, laboratoř v Porton Down pracuje pro USA. Mezinárodní smlouva zakazuje proliferaci a weaponizaci chemických zbraní, ovšem nezakazuje jejich výzkum a vývoj! Rektor z univerzity na České televizi šokoval moderátora, když zopakoval stanovisko Aeronetu!

Redakce AE News přináší nové pohledy Jiřího Bati na kauzu chemického útoku v Salisbury a návštěvu Paula Ryana v Praze. Nejprve však malá vsuvka. Shodou okolností měli diváci ČT možnost vidět a slyšet názor rektora Univerzity Hradce Králové Kamila Kuči o tom, že není jasné, jestli za útokem v Salisbury stojí Rusko, a jak v rozhovoru dokonce uvedl, nebude to možné nikdy úplně zjistit, protože chemickou látku A-234 Novičok může v laboratorních podmínkách vyrobit v podstatě každý, kdo má magisterský titul z chemie, ale co je podstatné a na co se zapomíná, to je skutečnost, že mezinárodní smlouvy zakazují pouze weaponizaci nervových paralytických látek, ale nikoliv jejich výzkum a laboratorní testování. K útoku v Salisbury na jednoho člověka, nebo malý počet lidí v řádech jednotek, není potřeba weaponizovat chemickou látku, tzn. není třeba pro ní vyrábět bombu, se spouštěcím mechanismem apod.

Kamil Kuča, rektor Univerzity Hradec Králové, dříve děkan Fakulty vojenského zdravotnictví.

Rektor Kamil Kuča tak potvrdil informace Aeronetu, o kterých jsme psali na našem serveru a také jsem o nich hovořil na Svobodném vysílači CS, že je vysoce pravděpodobné, že Sergej Skripal a jeho dcera Julia byli zasaženi bojovou látkou, která pochází z některé z evropských laboratoří, a to právě z portfolia tzv. referenčních vzorků, které chemické laboratoře si samy vyrábí pro vlastní potřebu, aby mohly následně tyto látky testovat a hledat účinné protilátky a ochranu proti nim. Na zabití několika jednotek lidí není potřeba vyrobit tisíce hektolitrů bojové látky, ale stačí jenom malá lahvička, referenční vzorek získaný z jakékoliv laboratoře, která se zabývá výzkumem ochrany proti chemickým zbraním. Rektor Kamil Kuča uvedl, že pro účely zabití jednotlivce stačí vyrobit zhruba 1 gram chemické látky.

Jak ale sami vidíte, ani toto stanovisko odborníka nezabránilo vyhoštění ruských diplomatů ze 14 zemí Evropské unie jako symbol solidarity s politikou Londýna, který obratem ruky obvinil z útoku Rusko, naprosto bez jakýchkoliv hmatatelných důkazů. Kdo chce bít psa, hůl si vždycky najde, a to ve vztahu k Rusku platí v dnešní době univerzálně. Problém nastane ve chvíli, kdy na tomto mlácení psa se podílejí státy, které jsou k takovému chování donuceni “americkými a britskými partnery”. Návštěva Paula Ryana v Praze tak pouze potvrdila, že česká zahraniční politika vlády je nadále pod kontrolou amerických neoconů.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Britská laboratoř Porton Down intenzivně zkoumá a vyvíjí chemické bojové látky, protože mezinárodní smlouvy nezakazují vývoj a výzkum pro laboratorní účely

Biologická laboratoř, v blízkosti které žil dvojitý agent Sergei Skripal a jeho dcera, testovala v posledních letech britského předchůdce “Novičoku” – jedovatou látku VX. Shodou okolností byly prováděny pokusy na morčatech. Stejné morčata dříve choval i Skripal a to do doby, než bývalého plukovníka GRU otrávili. Samotné britské laboratoře dlouhodobě studují a testují toxické látky na kontraktech s USA za několik milionů dolarů a pozorně sledují vývoj v Rusku. V Portonu Down pečlivě zkoumali uspávací plyn, který byl rovněž postřikován speciálními službami při vypuštění rukojmí v ruském Divadelním centru Dubrovka v roce 2002.

Areál chemické laboratoře Porton Down.

Ex plukovník Sergej Skripal a jeho dcera Julia byl otráven před více než třemi týdny, aniž by se šetření blížilo k odhalení případu. Na začátku britská média uvedla, že mohli být otráveni v restauraci v nákupním centru ve městě Salisbury, na hřbitově nebo v autě. Scotland Yard přišel s novou verzí, neboť nejsilnější koncentrace „Novičoku“ se prý nacházejí na klice domovních dveří Skripalova domu. I přes naprostý nedostatek oficiálních důkazů to však nijak neovlivňuje tvrzení Londýna, že otrava Skripala a jeho dcery je práce Ruska.

Mezi tím byly zjištěny další podrobnosti o činnosti Laboratoře Věda obrany a technologie (Dstl) v Porton Down, který je jen 13 kilometrů od místa, kde Skripal s dcerou žili. Jak již bylo zmíněno, v uzavřené státní Výzkumné instituci jsou studovány vlivy chemických, biologických a radiologických materiálů na bezpečnost a stav britské armády. Program CBR Service zkoumá fyzická rizika biologických a chemických zbraní a vyvíjí prostředky pro jejich identifikaci a monitorování. Bez tvorby jedovatých látek a pokusů s nimi je taková práce v laboratoři nemožná.

To potvrzuje vyšetřování  o aktivitách Dstl., prováděné bulharskou novinářkou Dilyanou Gaitandzhievy, která byla zveřejněna před několika dny. Ze zprávy vyplývá, že britská laboratoř pokračuje v provádění pokusů s chemickými zbraněmi pro ministerstvo obrany Spojeného království a USA. V roce 2015 laboratoř dokonce zkoumala vliv toxických látek VX a VM na morčata. Je ironií, že na základě výzkumu VX byly navrženy jako „začátečníci“, dvě morčata, které žila v domácnosti bývalého plukovníka GRU. Všechny práce na výzkumu a studiu toxických látek ex-plukovníka Skripala se nacházejí v Dstl.

Předchůdce “Novičoku” v Porton Down

Vývoj a výzkum “Novičoku” byl pozitivní reakcí Sovětského svazu na vytvoření britského jedovatého agenta (plynu) VX, který sloužil jako model pro sovětské vědce. “Rookie” je skupina agentů modelovaných na základě VX s nahrazením různých chemických skupin za účelem zvýšení letality. VR, Substance 33, A-232 a A-234, stejně jako všechny typy “Novičoků“” jsou vysvětleny a popsány v článku na webových stránkách University of Melbourne profesora George Breytberga.

Brána vjezdu do chemické laboratoře Porton Down.

Otravná bojová látka VX byla zakázána v r. 1993, kdy byla přijata Úmluva o chemických zbraních. Pokusy s toxickými činidly se ale nezastavily a tak např. 8. dubna 2015 se na webových stránkách amerického Národního centra pro biotechnologické informace se objevil vědecký článek 8 britských vědců z Laboratoře Věda obrany a technologie (Dstl) v Porton Down o tom, jak byla provedena „Studie toxicity a zdravotních protiopatření na VM a VX». Tyto práce byly financovány britským ministerstvem obrany a byly tím vytvořeny podmínky doporučení pro zničení chemických zbraní v Sýrii. Esence, které laboratoř syntetizovala jako jedovaté látky VM, VX, jejich směs a účinky  testovala na morčatech, aby zjistila dopad a účinky na lidi. Jak je také zmíněno, všechny chemikálie, které byly použity k výrobě VM a VX, byly zakoupeny ve Velké Británii od společností Perkin-Elmer a VWR. Podrobnosti najdete zde.

Dříve řadový sovětský poradce, dnes už je to oficiálně třetí muž americké administrativy

A kdo přijel do Prahy, aby potvrdil britskou verzi celého chemického příběhu? Předseda Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu Paul Ryan navštívil minulý týden Prahu, aby provedl intenzivní masáž na jedné straně , vymývání mozků našich nevěrohodných politiků na druhé straně. Jde o podobnost čistě náhodnou? Všichni dobře víme, že ideologicky usměrňovat, přesvědčovat, upevňovat názory, ideologickou morálku a radit  našim politikům tu už jednou bylo, jen ti poradci byli z opačného konce světa!

Jaký je tedy rozdíl mezi bývalým sovětským ideologickým poradcem, usměrňující myšlení a činnost našich politiků a současným, se stejným posláním angažujícího se třetího muže USA, předsedy reprezentantů Kongresu USA, Paula Ryana? Myslím, že rozdíl je jen v tom, že zatímco sovětský poradce brojil proti nebezpečí kapitalistického západu z ohrožování míru, americký představitel brojí proti Rusku s tím, že vyvolává situaci, která má americké spojence přesvědčit o reálné hrozbě Ruska, současně je přesvědčovat o potřebě ve zvýšení příspěvků z rozpočtů členských států NATO a připravovat světovou válku.

Paul Ryan a Radek Vondráček (předseda posl. sněmovny) na tiskové konferenci v Praze.

Paul Ryan ve svých ostentativních vystoupeních neopomněl zmínit současnou kauzu útoku na britského agenta Sergeje Skripala a jeho dceru. „Já si myslím, že důkazy v tomto případě jsou velmi jasné. Britové ten případ objasnili. Ta vražda je něco, co Rusové dělají. A nesmí to být tolerováno,“ říká naprosto bohorovně a sebevědomě Ryan, který z tohoto pohledu také pozitivně hodnotí postup Západu vůči Rusům, včetně vyhošťování ruských diplomatů. Bezprecedentní je však velkohubé Ryanovo konstatování, že  Britové ten případ objasnili navzdory tomu, že svět se zatím nedozvěděl jediný věrohodný důkaz o použitém plynu a už vůbec ne žádný důkaz, který by ospravedlňoval Ryanovo drzé a lživé prohlášení, že ta vražda je něco, co Rusové dělají. Neskutečná, věrolomná licoměrnost! Vypadá to, jako by pan Ryan nás tady v Česku chtěl utvrdit (spíše z nás udělat blbce) v tom, že Američané jsou andílci, kteří by na člověka nevztáhli ruku, aby mu ublížili a nedej Bože, aby jej snad ještě zabili! Všechno zlo, vše  špatné je podle pana Ryana jen dílem Ruska!

Podle Ryana prý Velká Británie objasnila, kdo stojí za chemickým útokem v Salisbury, i když vědecká obec a rektoři univerzit to odmítají

Pan Ryan, jak výše zmíněno, prohlásil, že Britové případ útoku na Skripala objasnili, aniž by zmínil jediný fakt, důkaz nebo třeba jen kusý, ale  prokazatelný výsledek z vyšetřování. I na naší politické scéně se odehrávají názorové, ale i slovní „přestřelky“ z nichž je zřejmé, že ani našim politikům (až na výjimky) není zcela jasné, co a jak se v případě útoku na agenta Skripala a jeho dceru stalo a odehrálo. Přesto se jediným slovem neohradili proti velkohubému, lživému a falešnému konstatování pana Ryana! Je to jen důkaz naprosté připosranosti, řiťolezectví a falešné loajality.

Zřejmě člověku, jakým je pan Ryan nelze oponovat a zpochybňovat jeho výroky, i kdyby byly sebe irelevantnější, nepravdivé a urážející. Není divu, že si pan Ryan tak pochvaloval přístup našich představitelů když se vyjádřil, že „To (vyhoštění diplomatů) je naprosto odpovídající reakce, ke které USA přistoupili ze solidarity k Velké Británii, a je rád, že se také přidaly i další evropské země včetně České republiky,“ říká Ryan. Má snad být tento postoj našich politiků důkaz Havlova „Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí?“

Pan předseda Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu zcela otevřeně  bezskrupulózně využívá každé příležitosti, jak zaútočit na Rusko. Vyjádřil se také, že by nebylo od věci dále rozšířit sankce vůči Rusku. Namyšlenost, sebevědomí a neskonale drzá provokace je smyslem názoru pana Ryana, co se týká Ruska: Myslím, že by se sankce měly zaměřit na finanční kontrolu – ať už na ruské oligarchy nebo na Kreml ( bylo by ale zajímavé, jak by na takovou „finanční kontrolu“ nazírali sami Američané, kdyby se u nich něčím podobným zabýval někdo z jiné, cizí země!)  Důvodem jsou dezinformační kampaně, které se začaly objevovat v našich demokraciích.

Paul Ryan v Praze varoval před Ruskem a současně loboval za prodej amerických vrtulníků české armádě.

Rusko se snaží zanést chaos do demokratických zřízení všude na světě .(Jenom naprosto nevinní a čistí Američané se distancují o vměšování do režimů jiných států , to je vrchol pokrytectví!)) Snaží se demokracie podkopat!  (O co se asi snaží USA v jiných státech, např na Ukrajině, V Sýrii? Když už ne o podkopání demokracie, protože ta tam ani nemusí být, je jejich zájem  upřený zcela jiným směrem, na geopolitické situaci a postavení, na ekonomiku, nerostné a přírodní zdroje, celkově si podmanit režim a panovat k obrazu svému!) Naprosto nepochybně víme, že se pokusilo ovlivnit prezidentské volby ve Spojených státech. (Pozoruhodné když my zase víme, jak se v této věci dohadují, protože tzv. důkazy jsou natolik rozporuplné, že sami neví kolik bije!) Také víme, že se pokoušejí ovlivňovat volby i v jiných demokratických zemích. Takže naším úkolem je odhalit nejenom tento fakt, ale zjistit i jejich metody a zdroje.

Našim loajálním politickým přizdisráčům nezbývá, než budou tyto drzé názory akceptovat a také všestranně podporovat stupňovanou protiruskou aktivitu USA. Jinak budou mít utrum, finanční toky budou přerušeny a co by potom ti chudáci dělali? Postoj některých našich politiků (především pravicového, případně až ultrapravicového zaměření) z pohledu české státnosti, vlastenectví, hrdosti z příslušnosti k slavnému slovanskému národu, hájení národních zájmů je natolik zpochybněná, že pokud by v Česku skutečně existoval právní stát, desítky ne-li  stovky politiků by již muselo být za katrem pro vlastizradu. Jejich konání je natolik evidentně  protistátní a protivlastenecké, že všude jinde by takové politiky dávno paralyzovali od jejich politické činnosti. Jenže to bychom asi chtěli příliš, právní stát u nás neexistuje, zato vlastizrádné, neřku-li přímo protistátní jednání má zelenou. Jak by také ne, když má tak vřelou, přátelskou a všeobjímající (falešnou) podporu mírumilovných válečných štváčů z Bílého domu!

Jiří  B a ť a, 2. dubna 2018

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
hlásná trouba
Návštěvník
hlásná trouba

Paul Ryan ve sněmovně. Servilita a kolaborace České politické reprezentace v přímém přenosu. O čem, že to přednášel? O Ruském vlivu? Vždyť vyjmenoval všechny sféry vlivu jež USA používají k prosazování své vůle ve světě. Stupidními americkými seriály počínaje a humanitárním bombardováním konče. O jakém vlivu tedy hovoří? O tom vlivu jehož výsledky byl vyslán zkontrolovat? A o válce v zálivu by měl raději mlčet. USA obvinili ústy Gen. Colina Powella Irák z ohrožení světa ZHN. 5.2.2003 předložil Colin Powell Valnému shromáždění OSN falešné důkazy o nebezpečí pro světový mír ze strany Iráku. Mával tam jak pominutý jakýmsi předmětem s bílým práškem ( asi Vizír ). Na to 20.3.2003 bez mandátu OSN napadli Irák na základě Bushovy doktríny: “Spojené státy mají právo použít své prostředky, včetně vojenských, pro svržení státních režimů ostatních zemí, pokud jsou pro ně vnímány jako hrozba, a to i tehdy, pokud není tato hrozba bezprostřední a nezvratná ” . V r. 2010 Tony Blair pod tíhou důkazů musel přiznat, že jimi, tedy USA a GB, předložené důkazy byly falsa.  Lži, které stály život 500.000 Iráckých dětí o kterých krvavá Madla pronesla, že jejich oběť za prosazení Americké dominance stála. No jak by ne. Celkem 3.800.000 Iráckých obětí a ještě tomu není konec.  Zbraně hromadného ničení se nikdy, nenašly. V r.2005 byla po odtajnění dokumentů zveřejněna pravda o Tonkinském incidentu. Tedy o potopení US válečné lodi Maddock, které se nikdy nestalo, ale opět se podvrh stal záminkou pro válku s Vietnamem. Tato lež stála životy 4,8 mil Vietnamců. 74% Vietnamských měst bylo zničeno kobercovými nálety. Dodnes se ve Vietnamu rodí děti s těžkým genetickým postižením. Děti jejichž rodiče a prarodiče byli vystaveni chemickým útokům defolianty, Agent Orange, DDT, napalmem, bílým fosforem. Ano chlouba demokracie dokázala to co nedokázali ani fašisté. Hromadné chemické útoky na floru a faunu Vietnamu. Chemikálie rozprašované z letadel, kobercové nálety napalmem hrdinnými posádkami B-52. To bylo použití zbraní hromadného ničení v praxi a v hromadném měřítku. Zničené životy, zničená příroda, přetržená nit života.  Komu to tedy volení zástupci lidu tak servilně tleskáte? Zemi, která svrhla dvě atomové pumy, hromadně požívala chemické zbraně, svrhává vlády, rozbíjí suverénní země a je celá ponořená v krvi milionů obětí svých válek od 2.sv. války. A to vše ve jménu globální dominance. A propos za listopadem 89 stál taky podvrh. A to podvrh disidenta Jana Rumla, který prostřednictví vysílání Svobodné Evropy vypustil fake news o vraždě studenta Šmída na Národní třídě. Tedy stejně jako v případě Iráku. Nikdy se nenašel, nikdo ho neviděl a nikdo ho neznal. Toho Rumla co lítal v podvlíkačkách při 1.krizi v České televizi a toho Rumla, který svou následnou činností za oponou prosazuje zájmy neoconů SS v ČR.

danek
Návštěvník
danek

Novičok sem, novičok tam.
Scénáře s falešnou vlajkou jsou staré, jako lidstvo samo. Stačí si připomenout grandiozní objev a projev Colina Powella s lahvičkou s bílým obsahem, kterou třepal na půdě OSN. A jak to dopadlo s neposlušným diktátorem víme. Vítěz bere vše.
Tupost médií je obdivuhodná. Především, že s pompou kšeftsmana s ojetými auty jsou schopni pronášet ty největší absurdity a ani se nezačervenat.

https://a2larm.cz/2016/12/americane-uverili-falesne-zprave-a-vystrileli-irak/

konzerva
Návštěvník
konzerva

Nedělní vesti od Kiseljeva se tomu věnoval….na ústav vzpomínky bývalého špiona lonsdala….natočili sověti film Mrtvá sezóna….v roce 1968…tak jsem kdysi na něj chodil nerad ze školou a po letech mi to docvaklo…co tam je za verbež….

konzerva
Návštěvník
konzerva

Zde je ten film mrtvá sezona v ruštině z anglickýma titulkama…. v češtině jsem ho nenašel..kdysi vyšel u nas na dvd… https://youtu.be/CK_iVzks-yA

na-co
Návštěvník
na-co

MZV Srbska přiznalo, že byl Bělehrad pod tlakem Británie, aby vyhostil ruské diplomaty
Spojené království požádalo Srbsko, aby projevilo solidaritu vůči svým evropským sousedům a vyhostilo ruského diplomata ze země, kvůli případu Skripala. Balkánský národ však odmítl vyhovět.

Srbský ministr zahraničí Ivica Dačić řekl televizi Pink TV, že Británie požadovala, aby Srbsko vyhostilo ruského diplomatického pracovníka v rámci koordinovaných opatření proti Moskvě, kvůli otravě bývalého ruského špióna Sergeje Skripala a jeho dcery Julie.

„Srbsko nevyhostí ruského diplomata. Chceme dobré vztahy s Ruskem. Je pravda, že Spojené království nás požádalo, abychom se postavili proti Rusku a vyhnali ruského diplomata kvůli událostem v Kosovu, které se uskutečnily minulý týden. Zajímá je pouze tohle. Nezajímají je jiné věci. My bychom se ale měli starat o naše zájmy a je zcela jisté, že Srbsko nevyhostí ruské diplomaty,” zdůraznil Dačić.

Ministr zahraničí zdůraznil skutečnost, že Londýn prosazoval své vlastní zájmy, zatímco kosovské bezpečnostní síly zaútočily na budovu v centru kosovské Mitrovice a narušily tak setkání o normalizaci vztahů mezi Srbskem a Kosovem. Policie Kosova zadržela vedoucího srbského Úřadu pro Kosovo a Metochiju Marka Djuriće a později ho deportovala do Srbska. Incident vedl k nepokojům ze strany místních Srbů ve městě, přičemž 32 lidí utrpělo zranění poté, co policie nasadila slzný plyn a použila proti demonstrantům granáty.

Minulý týden srbský prezident Aleksandar Vučić telefonoval se svým ruským protějškem Vladimírem Putinem a ujistil ho, že se Bělehrad nebude připojovat k ostatním evropským zemím a nevyhostí ruské diplomatické pracovníky.

Více než 25 zemí, včetně několika členských států EU, USA, Kanady, Austrálie a Norska, vyhostilo více než 150 ruských diplomatů s tím, že je označila za nežádoucí osoby. Takto země vyjadřují solidaritu Spojenému království za údajné zapojení Moskvy do otravy Skripalových.
https://sptnkne.ws/hhxT

hanns
Návštěvník
hanns

británie tlačila i na Rakousko
ať žije demokradsije, ale za svý

na-co
Návštěvník
na-co

A rakušáci vydrželi nebo povolili?

hanns
Návštěvník
hanns

😀 vydrželi
i když tam mají na rozdíl od nás plno slimejšů

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Davala jsem nekde link – rakusaci obvinili GB, ze na ne cinila natlak k vyhosteni diplomatu…

na-co
Návštěvník
na-co

Zdeněk Ondráček v rozhovoru redaktorce Parlamentních listů říká: Opravdu jste přesvědčena, že se demonstrace konaly kvůli mně? Volba předsedy GIBS byla plánována na středu 14. 3. Většina voleb se koná právě ve středu, což lze dohledat. To by však bylo až po demonstracích, které byly na pondělí 12. 3. naplánovány již daleko dříve. Z obav, že lidi zase nepřijdou, bylo potřeba dodat těm demonstracím nějakou šťávu, a i proto požadovali zástupci z demokratické žumpy, aby se zrovna tato volba konala již v pátek. Jedině mým zvolením našli další důvod. Na demonstracích samotných se o Ondráčkovi však moc nemluvilo, ale účel to určitě splnilo. Demonstrovalo se především proti prezidentu Zemanovi a premiérovi v demisi Babišovi. A jako vedlejší produkt Okamura a Ondráček.

A proč proti Zemanovi a Babišovi? Demokratická žumpa prohrála a neumí přijmout prohru. Před 25 lety se „tradiční“ politické strany domluvily na rozděl a panuj a ve střídajících cyklech to praktikovaly po mnoho let. Jedni kradli, vlastně privatizovali – a druzí štěkali, ale nekousali. Policii totiž společně uvázali u boudy. Samozřejmě vždy to bylo za dohledu a souhlasu lidovců a všech jejich odpadlíků, kteří samozřejmě nezůstali bez tučné odměny. A kauza Novičok? Pokud někdo něco tvrdí, měl by to také doložit důkazy a ty jsem zatím neviděl.
https://www.kscm.cz/cs/aktualne/aktuality/zdenek-ondracek-pro-pl-demokraticka-zumpa-prohrala-neumi-prijmout-prohru

Tetrew
Návštěvník
Iva
Návštěvník
Iva

Vůbec mne to nepřekvapuje.
Každý soudný člověk toto předpokládal.

Blondyna z Londyna
Návštěvník
Blondyna z Londyna

https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=468033&sId=&mId=
Tak to je narez. Britsti vedci nedokazali urcit puvod novicoku, z jake zeme pochazi. Reditel tech vedcu odmitl obvinit Rusko.
Hlavne ze trictvrte EU vyhostilo ruske diplomaty a nasi ritni alpiniste nemohli zustat stranou

Iva
Návštěvník
Iva

Přesně, stydím se za ty alpinisty. A nejen ty naše, ale i dalších podělaných států a státečků EU. Teď se hezky ukázalo, kdo za co stojí. my bohužel zase zklamali, pak má být člověk vlastenec, když by se nejraději hanbou za svou reprezentaci propadl.
Oni by sežrali i … víte co, kdyby ušáci pískli.

na-co
Návštěvník
na-co

Řekl bych, že ti alpinisti se za sebe nestydí, možná na sebe jsou i hrdí…..
Tak proč by ses měla za ně stydět, pokud jsi je teda nevolila.

Iva
Návštěvník
Iva

Nevolila, ale i tak mi není lhostejné, co máme na nejvyšších místech za svoloč a jak vypadáme před ostatní mi zeměmi – před těmi slušnými jako svi.ně, před těmi “správnými” kámošskými jako hloupé tupé ovce, kterým budou moct v budoucnu poroučet a vytírat si s nimi ještě mnohem víc …

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Nechali by to sežrat plebs, sobě by servírovali čápa s mákem a eště by účet zatáhli z položky na reprezentaci. Nedovete si představit, jak se snídá na ministerstvech. Za Naše.

Vosa
Návštěvník
Vosa

No jo, dostali “svého” Nikulina, aby mohli dál kout své hnusné pikle, tak už je nějaký otrávený Skripal passé. Ledaže by dál hnětli jedovou kuličku s tím, že jed sice z Ruska nebyl, ale Rusové to stejně udělali.

369
Návštěvník
369

Strašné: hnali ho jak zvíře a začali do něj kopat. A policejní prezident mlčí! http://www.skrytapravda.cz/domaci/1552-strasne-hnali-ho-jak-zvire-a-zacali-do-nej-kopat-a-policejni-prezident-mlci

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Divíte se? Čekáte, že dostanou flastr na úrovni nucených prací?
Pán si stěžoval policistům, že ho okradli cikáni a jeden z nich mu na půl huby řekl – měl jste volit Sládka, pane.
Náhodně vyslechnuto před lety

na-co
Návštěvník
na-co

Události posledních dní ukazují, že česká vláda se vydala po cestě vědomého zhoršení vztahů s Moskvou. Po USA a řadě evropských zemí se vláda rozhodla vyhostit tři příslušníky ruské diplomatické mise kvůli případu Skripala. Následně se vláda rozhodla vydat Rusa Nikulina do USA. Díky tomuto kroku se země vydává na cestu konfrontace s Moskvou. Proč?

„Já musím říci, že ta věc (vydání údajného ruského hackera) je velmi, velmi pochybná,” řekl v rozhovoru pro Sputnik bývalý senátor a poslanec, náměstek ministra spravedlnosti ČR (2005-2006) Jiří Vyvadil.

https://cz.sputniknews.com/nazory/201804037084781-cesko-jde-na-zhorseni/

na-co
Návštěvník
na-co

Reakce Moskvy na vyhoštění ruských diplomatů z Prahy by českou stranu nemusela příliš bolet. Praha má prý v ruce kartu, která jí dává výhodu oproti Rusku, píše portál lidovky.

„Moskva sice vypověděla stejný počet lidí z české ambasády, podle informací LN je ale její krok spíše zdviženým prstem, než skutečnou ranou. V této diplomatické hře má totiž Praha v ruce kartu, která jí dává výhodu proti mocnému východnímu protihráči,” píše portál.

Dva ze tří vyhoštěných Čechů jsou vojáci a jeden diplomatický pracovník v nižší funkci, píší lidovky.

Důvodem pro to má být podle informací fakt, že deseti ruským diplomatům končí akreditace, kterou potřebují pro svoji činnost v zemi. K tomu je potřeba souhlas české strany.
https://sptnkne.ws/hhvz

Iva
Návštěvník
Iva

Toto bohužel za žádnou výhodnou kartu nepovažuji, protože jde jen o trumfování a vztahům, které jsou jistě na bodu mrazu, žádné ukazování svalů a poštěkávání ratlíků z české strany moc neprospěje.