Vědci vyzývají OSN – “Zastavte roboty zabijáky dříve, než nás zabijí”. VIDEO

Vědci vyzývají OSN – “Zastavte roboty zabijáky dříve, než nás zabijí”. VIDEO

Video níže: “Nevycházejte z domu,” vyzývá v novém videoklipu moderátor večerních zpráv. “Neznámí útočníci začali zabíjet pomocí moderních dronů a nikdo není v bezpečí.” Videoklip je dílem sdružení odborníků Kampaň k zastavení smrtících robotů a simuluje reálné situace, které mohou v blízké budoucnosti nastat.

Útok na americký Senát ve videu nepřežije devět senátorů, ale útočníka nikdo nespatří, později se terčem atentátníků stanou univerzity po celém světě a zemřou stovky studentů. Krátký varující film, který nepotřebuje překlad, je nejnovějším pokusem aktivistů a zainteresovaných vědců upozornit na nebezpečí vývoje autonomních zbraní, které mohou vyhledat a zasáhnout cíl bez lidského dohledu:

Aktivisté a vědci upozorňují na naléhavost zákazu těchto technologií,aby se zabránilo vývoji velmi nebezpečných nových zbraní hromadného ničení. Stuart Russell, přední vědec AI na Kalifornské univerzitě v Berkeley a další, předvede film na půdě OSN,kde bude součástí výzvy, aby se OSN zasadila o vznik smlouvy k zákazu těchto zbraní.

Vzhledem k tomu, že výroba těchto zbraní je relativně levná, kritici apelují, že zbraně by mohly být vyráběny hromadně a dostat se do rukou teroristů a nebezpečných zájmů a mohly by být použity k potlačení populace či působit to, co ukazuje film.

Zdroj zde, zdroj úvodního videa zde

Dodatek

V žádném případě se panu VK nechci plést do jeho tématu, tato aktuální výzva vědců a aktivistů, doplněna o videokllip, si však žádá pozornost a obzvláště pak tím, že takto jednoduše znázorněna a podaná ukazuje hrozbu umělé inteligence velmi reálně.

V neposlední řadě – při psaní článku o první světové válce mě u faktu, že m.j. byla příležitostí k vyzkoušení zcela nových zbraní napadlo, co tak by asi tehdejší vojáci řekli na ty dnešní. A na mysli jsem měla především jaderné, ale jak je vidět, doba jde ještě dál – nejnovější zbraně již jsou tak sofistikované, že nebude potřeba ani armád a svět se může zbavit lidí a ba co víc tak, aby to nemělo dopad na přírodní prostředí.

PS: Nedávno jsem měla dotaz, co asi na umělou inteligenci řeknou zvířata, obzvláště pak psi. A narazilo jsem na video, kde už se to zkouší. A můžu se mýlit, ale můj dojem je, že pes ji nebere a to se mi jeví jako pozitivní v tom smyslu, že příroda si jednou sama poradí s tím, co člověk vytváří proti přírodě.

Každopádně – je to děs:

-Pozorovatelka- 16.11.2017

Print Friendly, PDF & Email

Komentáře čtenářů

40 Komentářů o "Vědci vyzývají OSN – “Zastavte roboty zabijáky dříve, než nás zabijí”. VIDEO"


Pravidla pro komentáře: Na AE News nikdy necenzurujeme žádný názor, je-li vyjádřen slušně, kultivovaně a nejedná-li se o zjevný trolling, pomluvu, diskreditaci serveru AE News nebo dehonestaci autora článku. Máte právo vyjádřit jakýkoliv kritický komentář, avšak bez vulgarit a také bez sprostých formulací, výhrůžek nebo urážek, a to ani ve vztahu k autorovi (autorům) článku, ani vůči ostatním diskutujícím.

Hrubé vulgarismy, schvalování teroristických útoků, komentáře, fotografie nebo videa se znaky sadismu, brutality nebo bestiality, výzvy k činům proti lidskosti, výzvy k fyzické likvidaci kohokoliv nebo výhrůžky komukoliv nebudou tolerovány, a to ani vůči třetím osobám mimo náš web, např. vulgarismy v diskusi proti osobám zmiňovaným uvnitř kritického článku apod. V diskusích je povoleno vyjadřovat jen vlastní soukromé názory jako fyzická osoba, ne stanoviska firem, podniků, skupin osob, spolků, sdružení nebo organizací. Pro publikaci takových stanovisek kontaktujte nejprve naší redakci. V komentářích není dovoleno používat "shouting", tzn. křičení vyjádřené psaním celých vět pouze velkými znaky. Příspěvky nesplňující tyto základní podmínky slušné diskuse budou mazány, stejně tak komentáře se znaky trollingu, spamu, politické reklamy a nesouvisející diskuse pod články (offtopic příspěvky).

Komentáře jsou automaticky moderovány analytickým systémem Akismet a mohou být navíc dodatečně schvalovány administrátorem, případně dodatečně mazány, pokud Akismet nezachytil závadné příspěvky sám. V diskusi je povolena pouze rodilá čeština a slovenština, ne automatizované překlady do těchto dvou jazyků pomocí Google Translate nebo skrze jiné překladače. Vyjímečně budou tolerována poděkování v cizích jazycích, ne však komentáře nebo diskuse.


Váš vložený komentář se nemusí zobrazit ihned, je-li zadržen Akismetem. V takovém případě je diskusní příspěvek odeslán k ručnímu schválení administrátorem, což může zabrat nějaký čas. Neodesílejte příspěvek znovu, neurychlíte tím jeho schválení. Děkujeme.


Upozornit na
avatar
5000

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejhlasovanějších
DDR0
Návštěvník

roztomilé hračky na dálkové ovládání 🙂 Jakoupak to má asi výdrž na baterie a co to pohání nějaké Intel Core nebo nízkopříkonový ARM čip? Tady se skutečnou UI si netřeba dělat starosti ještě hodně dlouho. Co se trochu blíží umělé inteligenci může běžet pouze v sálovém superpočítači, nějaký robotický pejsek nebo mezek je pořád jen lepší merkur hračka.

Miloslav Dědek
Návštěvník

Roboti zabijáci, smutná realita. Jak to změnit? Je na čase, aby se lidé přestali cítit občany jednotlivých národních států. Světoobčan, to je člověk budoucnosti. Tomu by se mnělo přizpůsobit i politické uspořádání světa. Více viz článek: NOVÝ SVĚTOVÝ ŘÁD – http://miloslav7.blogspot.cz/2016/09/novy-svetovy-rad.html

xprite
Návštěvník

otazka..jedna EMP bomba.by nevyriesila cely AI problem v buducnosti?? existuje na to nejaka ochrana???

Miloslav Dědek
Návštěvník

Roboti zabijáci, smutná realita. Jak to změnit? Je na čase, aby se lidé přestali cítit občany jednotlivých národních států. Světoobčan, to je člověk budoucnosti. Tomu by se mnělo přizpůsobit i politické uspořádání světa. Více viz článek: NOVÝ SVĚTOVÝ ŘÁD – http://miloslav7.blogspot.cz/2016/09/novy-svetovy-rad.html

Miloslav Dědek
Návštěvník

Roboti zabijáci, smutná realita. Jak to změnit? Je na čase, aby se lidé přestali cítit občany jednotlivých národních států. Světoobčan, to je člověk budoucnosti. Tomu by se mnělo přizpůsobit i politické uspořádání světa. Více viz článek: NOVÝ SVĚTOVÝ ŘÁD – http://miloslav7.blogspot.cz/2016/09/novy-svetovy-rad.html

aborex
Návštěvník

Základná otázka je, či je človek samostatná jednotka s vedomím produkovaným mozgom, alebo jednotka, ktorá môže komunikovať so “serverom”, na ktorom je uložená aj podstatná zložka vedomia, nezávislá na mozgu.
V prípade druhej alternatívy nás tieto primitívne nebiologické pokusy tak skoro neohrozia 🙂

philipz
Návštěvník
Suchoj
Návštěvník

Se vší úctou k Vám Pozorovatelko, tak pes má naprosto jiné biologické hodiny. Staré tvrzení, že pes stárne co rok náš, tak jejich 7 je nepravda. pes se za první rok a proto je pro něho nejdůležitější naučí to co dítě do 15ti let, potom se vše snižuje. Nicméně podívejte se na vedlejší článek. Máte tam odpověď. Moc mě to mrzí, ale toto je poslední můj koment zde na AE. Pokud jsem někomu ublížil, omlouvám se. Rozhodně ale nesnesu Váš komentář, který je vedle.

Mějte se fajn

Suchoj

sesam
Návštěvník

To máte tak, lidé pořád střílejí šípy – někdo víc, někdo míň. Není třeba hned každý chytit a vrazit si jej do srdce. Nechte je letět kolem. Vás se netýkají, jsou spojeni pouze se střelcem… dokud jim nenastavíte hruď. 🙂

Vabio
Návštěvník

@sesam
Na to, abyste hrdě nenastavoval šípům hruď je ale potřeba nejdříve pořešit svoje ego … Vy to asi tušíte/chápete/víte, ale ten egoista … toho to ani nenapadne a když ho to nenapadne, tak se to nestane (=nemůže stát).

anazuz
Návštěvník

Suchoji,neblbněte,věřím,že p.Pozorovatelka to tak doopravdy nemyslela.A pokud ano,berte to s nadhledem.Musíme držet při sobě a ne se trávit navzájem.Na trávení vlastenců jedem jsou tady jiné grupy.

Carlos IV
Návštěvník

Taky se pripojuji. Snad byste nechteli, aby to tu na diskuzi ovladnul robot – Dedek 🙂

anazuz
Návštěvník

Ten NWO propagátor páchne snad všude.;-)

ILONA
Návštěvník

Žije takový národ .. Jen málokdo ví, že původním národem Maroka, jsou slovanské kmeny Amazachů. Amazachi – bílí lidé severní Afriky. Slovanská minulost Egypta !

http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/postrehy-k-duvodum-viry/

Kolemjdoucí
Návštěvník

Když budoucnost pokročí až do podobných stádií, pak bude platit: Když se budu bát a nevylezu, nakonec stejně zemřu. Když se bát nebudu, tak sice možná zemřu, ale možná taky zničím robota nebo dva, a zachráním život někomu jinému, či sobě, nebo oběma.

Takže je z toho dost pochopitelné, že sedět na zadku a pasivně čekat nemá cenu? Je z toho dost pochopitelné, že čas jsou peníze? Ten čas teď ještě máme, budeme pro zlepšení situace něco dělat už teď, nebo budeme čekat na horší s tím, že pak už možná nebude co zachraňovat?

Ale pozor – nevyzývám k boji “tělem”, boj se vede o naše myšlenky. Změníme myšlení? ZAHODÍME konečně ty poraženecké postoje typu “stejně to nemá cenu”, “nemůžeme nic změnit” a podobně? Navrátíme se k životním hodnotám? Víra? Pravda vždy a za všech okolností? Čestnost? Vzájemná pomoc a ohleduplnost? Půjdeme svými činy příkladem druhým, pomůžeme jim také tyto hodnoty nalézt?

Krize, které už od r. 2008 (i dříve) celý svět prožívá, jsou krize morální. Hledejte Boha a jeho výše jmenované hodnoty ve svých hlavách a srdcích, jen tak lze zvítězit a zachovat životy a společnost jako takovou.

Carlos IV
Návštěvník

No do nekolika malo let ma AI vyresit problem “precteni zlych umyslu” kontrolovanych osob. Tim se maji udajne zjistit “jednotlivci nebo cele teroristicke skupiny”. Anebo proste jen ti s nekonformnimi nazory, aby mohli byti oznaceni – slovy toho blbecka ve videu – “bad guys” a posleze zpacifikovani nebo zlikvidovani. To je jeste ta lidumilna faze – kdy je jeste nekdo nekde (obrazne) za kniplem. V te horsi fazi se to autoadaptivne zvrhne natolik ze se neschova nikdo. Nakonec to naznacila uz i ona – relativne jeste blba – Sofie.