Ve Washingtonu probíhá 3 týdny po inauguraci prezidenta pokus o palácový převrat....

Ve Washingtonu probíhá 3 týdny po inauguraci prezidenta pokus o palácový převrat. Trumpovi hrozí vyšetřování před Kongresem, impeachment a dokonce se může do Bílého domu dostat Hillary Clinton. Máme podrobnosti!

Ve Washingtonu probíhá 3 týdny po inauguraci prezidenta pokus o palácový převrat. Trumpovi hrozí vyšetřování před Kongresem, impeachment a dokonce se může do Bílého domu dostat Hillary Clinton. Máme podrobnosti!

Přesně na Valentýna spustili američtí neocons ve spolupráci s americkými mainstreamovými médii, FBI, skupinou analytiků NSA a americkým Kongresem pokus o sesazení amerického prezidenta Donalda Trumpa. Na stůl byl vysypán obsah pytle, ze kterého se vykutálela nejen kauza generála Flynna, ale mnoho dalších svinstev a nástrojů, kterými se američtí neocons pokusí nejprve Donalda Trumpa oslabit tím, že ho donutí zbavit se svých spojenců, aby následně potom zaútočili přímo na prezidenta, který zůstane v Bílém domě osamocen a obklíčen smečkou jestřábů a neoconů washingtonského establishmentu. Cílem je jeho dobrovolná rezignace a předání moci viceprezidentu Mikeu Pencovi, který je dosazeným koněm neoconů do těsné blízkosti Trumpa, anebo dokonce impeachment z důvodu spiknutí. Na stole je dokonce třetí možnost, zrušení výsledku voleb na základě podkladů, které ve spolupráci s NSA začala proti Trumpovi shromažďovat FBI. Donald Trump v těchto minutách nedělá nic jiného, než že se snaží zachránit si své křeslo. Ale všechno popořadě a chronologicky si nyní projdeme krok za krokem a vysvětlíme si souvislosti.

Gen. Michael Flynn, dnes již bývalý poradce Donalda Trumpa pro národní bezpečnost.

Celé to začalo už v pondělí, když list Washington Post uveřejnil článek [1] o varování ministerstva spravedlnosti Bílému domu, že Michael Flynn může být vydíratelný z ruské strany, a také o uniklých materiálech NSA, která špehovala telefonické hovory ruských představitelů a zachytila Flynna v jednom z hovorů. Trump v pondělí ještě Flynna podržel, není pravda, že by ho hodil hned přes palubu. To se stalo až druhý den, když opět Washington Post přinesl další článek a informaci, že Flynn telefonické hovory s Rusy zatajil Pencovi, i když se na ně ptal [2]. Vše zachytila NSA. Rusové používají stále telefony Blackberry, naprosto nepochopitelně, i když ruské tajné služby mají zákaz k používání komerčních telefonů západních a čínských značek, protože všechny mají na úrovní operačních systémů úmyslné i neúmyslné backdoory.

Flynn volal ruskému velvyslanci a neřekl o tom nadřízeným

V průběhu prosince minulého roku zavolal generál Michael Flynn, tehdy už jmenovaný hlavní poradce Donalda Trump pro národní bezpečnost, ruskému velvyslanci v USA Sergeji Kisljakovi. Hovor probíhal přes operátora AT&T a NSA k odposlouchávání použila nástroj pro dekryptování komunikace na úrovni platformy Blackberry. Z rozhovoru podle dosavadních reakcí FBI nevyplynulo nic ve smyslu nezákonnosti, Flynn navazoval s ruským velvyslancem kontakty pro nadcházející procesy Trumpovy administrativy a sbližování Ruska, bavit se měli rámcově i o sankcích a jejich dopadech na vzájemné vztahy. Jenže Flynn udělal školáckou chybu. O tomto telefonátu neřekl viceprezidentu Pencovi, když se ho v lednu před inaugurací ptal, jestli už navazoval kontakty s ruskými diplomaty. A Flynn to Pencovi popřel. Podraz na Pence, tedy neocona v těsné blízkosti Trumpa.

Mike Pence byl Flynnovým přímým nadřízeným.

Abychom pochopili, k čemu tím došlo, musíme si vysvětlit, jak to funguje v americké administrativě z pohledu zákona. Američtí politici, kteří byli zvoleni nebo jmenováni do veřejné funkce, musí o kontaktech s politiky, obchodníky a diplomaty cizích zemí vést podrobné protokoly a záznamy, které jsou ze zákona veřejné, pokud nejde o jednání, které je tajné, ovšem v tom případě se protokol archivuje podle zákona v Kongresu, v Bílém domě anebo na ústředí FBI, CIA anebo NSA. Pokud politik podstoupí tajné jednání, nevypracuje o něm zprávu a neupozorní na to svého nadřízeného (gen. Flynn byl podřízeným dvou lidí, Donalda Truma a Mikea Pence), může být obviněn ze spiknutí, z činnosti pro cizí velmoc a takový politik může být zkorumpovatelný. Tím, že generál Flynn nepřiznal svému nadřízenému kontakt s cizím ambasadorem, bylo zaděláno na obrovský průser, který nyní otřásá křeslem Donalda Trumpa.

Za leakem odposlechů stojí 9 lidí z okruhu NSA. Snowden byl zlý, tito jsou hodní?

Článek ve Washington Post vycházel ze zdrojů údajných 9 osob z bezpečnostních kruhů (mluví se o NSA), kteří anonymně přes anonymní síť TOR poskytli redakci Washington Post transkripty odposlechů Michaela Flynna a velvyslance Kisljakova. Redakce listu se předtím spojila s Mikem Pencem a zeptali se ho, jestli ví o tom, že Michael Flynn se v polovině prosince bavil s ruským velvyslancem o sankcích proti Rusku. Pence na to odpověděl, že mu Flynn řekl, že žádné kontakty s ruskými diplomaty dosud nenavázal. No, a skandál byl na světě. Pence se tak dozvěděl informaci až 9. února v době, kdy Washington Post kauzu připravoval k publikování a tajné služby ho informovaly, že média mohou tuto informaci mít taktéž. Prezident Trump okamžitě v úterý volal Flynnovi a požádal ho, aby podal rezignaci. Nic jiného Trump dělat nemohl a nic jiného Flynn nemohl udělat, než rezignovat. Udělal školáckou chybu, která se neodpouští. Nelze souhlasit s názorem, že Trump hodil Flynna přes palubu. Není možné, aby poradce zatajoval nadřízenému styky s diplomaty cizích mocností.

Nesmysl o “ruské spojce” je pouze pokus, jak zakrýt mnoho chyb, které nadělala prohrávající kampaň Hillary Clinton.

Jenže, jak se mi podařilo zjistit z mých zdrojů z americké alternativy, celé je to mnohem hrozivější. Trump po svém zvolení na večírcích před desítkami lidí prohlašoval, že nebude na nic čekat, že začne pracovat ihned pro americký lid, a že pověří své poradce, aby začali již napravovat škody, které napáchal Obama za 8 let. Hned dvě osoby z týmu volební kampaně Donalda Trumpa mi včera potvrdili, Michael Flynn je disciplinovaný voják, který i v civilu pracuje a chová se jako voják na principu rozkazů. Donald Trump musel podle jejich názoru Flynna pověřit k tomu, aby kontaktoval Kisljakova a předběžně s ním dohodl schůzky, kontakty na Moskvu, harmonogram jednání a rozhovorů atd. Prostě tak, aby po inauguraci už všechno bylo dojednané. Jenže Michael Flynn je spolu s Trumpem zastáncem narovnávání vztahů s Moskvou, zatímco viceprezident Pence je jestřáb, který by na Rusko nejraději sankce uvalil ještě větší, viz. jeho bizarní televizní debata s Timem Kainem, viceprezidentským kandidátem Hillary Clinton, kde si společně notovali proti Rusku, video je zde.

Média chtějí do kauzy namočit Trumpa za každou cenu

Takže je naprosto jasné, že Michael Flynn zatajil Pencovi kontakt s Kisljakovem, protože Pence by chtěl vědět podrobnosti. Donald Trump už několikrát řekl, že si důležité věci dělá sám, ale v Bílem domě mu to jaksi nebudou chtít neocons dovolit. Americký mainstream teď bombarduje tiskový odbor Bílého domu, jestli Trump pověřil Flynna v prosinci k jednání s Kisljakovem a jestli Flynn zatajil Pencovi schůzku s diplomatem na pokyn Donalda Trumpa. Podle Al-Jazeery musel Trump o Flynnově kontaktech s Rusy vědět celé týdny [3]. A prezident vehementně obojí odmítá, mluvčí Bílého domu Sean Spicer se bije jako lev za Trumpa, ale na první pohled tiskovky bylo jasné, že se jedná o ukrutně těžkopádnou minimalizaci škod ve snaze setřást veškeré pochybnosti a nebezpečí z odstartování oficiálního vyšetřování této kauzy před Kongresem. Tam by totiž už šlo do tuhého a zřejmě přesně k tomu se schyluje.

Michael Flynn a Steve Bannon vystupují z Air Force One. Oba jsou nejbližší spojenci Donalda Trumpa v Bílém domě. Teď už má Trump ale jenom Bannona.

Hned v úterý proběhla tiskovka v Bílém domě [4], kde mluvčí Sean Spencer zoufale odpovídal prakticky pořád na stejné dotazy vzteklých novinářů mainstreamu, kteří chtěli Trumpa za každou cenu spojit s kauzou Michaela Flynna. Video na začátku článku je právě z této tiskovky. Dotazy se pohybovaly neustále okolo toho, jestli Trump o Flynnově schůzce s ruským ambasadorem věděl, jestli ho k tomu pověřil, jestli znal obsah diskuse, jestli dal pokyn Flynnovi, aby před viceprezidentem Pence o schůzce mlčel atd. Spicer odrážel dotazy pořád dokola tím, že právnický a poradní tým Bílého domu neshledal v jednání Flynna nic nezákonného, ovšem kvůli zapření schůzky před Pencem (a prý stejně tak před Trumpem) byl Flynn vyzván k rezignaci z etických důvodů a pro ztrátu důvěry. Jenže toto novinářům nestačí, nevěří tomu a podle posledních informací tomu nevěří ani kongres, ani FBI.

Na stole leží vyšetřování kongresem, žaloba, impeachment, rezignace i Hillary v Bílém domě

Kongres nyní zvažuje zahájení kongresového vyšetřování celé kauzy a FBI nyní prochází záznamy, které získala od Washington Post, jestli v telefonátech není nějaký náznak spolupráce mezi Flynnem a ruským diplomatem ve věci hackerských útoků proti serverům Demokratické strany. Republikáni dostali strach a narychlo snahu demokratů o kongresové vyšetřování zablokovali [5], ale to může nařídit soud, pokud někdo podá žalobu. Republikáni však s Demokraty jako kumpáni proti Trumpovi odsouhlasili prošetření vlivu Rusů na prezidentské volby [6]. FBI je podle posledních informací velmi aktivní ve shromažďování důkazů o tom, že mezi Trumpovo volebním týmem a Ruskem mohla probíhat komunikace a spolupráce, která mohla přímo nebo nepřímo mít souvislosti s hackerskými útoky proti serverům Demokratické strany (a z nich vyšlé kauzy Pizza Gate, více zde).

Ruský velvyslanec v USA, Sergej Kisljak.

Pokud by se ukázalo, že někdo, kdokoliv, v blízkosti ruské ambasády v USA, měl kontakt na někoho jiného, kdo by mohl být hacker a mohl se útoků proti Demokratické straně účastnit, mohla by být potom zpochybněna Trumpova vláda a její legitimita, že se dostala k moci spoluprácí s cizí mocností. Což by stačilo k tomu, aby Nejvyšší soud rozhodl, že inaugurace prezidenta je neplatná a mohl by nařídit nový sjezd amerických volitelů, kteří by hlasovali na sjezdu pro nového prezidenta, kterým by logicky byla Hillary Clinton. Není nutné vypisovat nové volby, prostě by se zrušil výrok volitelů z jejich hlasování v prosinci a hlasovali by znovu.

“Deep state” bude chtít z Trumpa udělat Putinova agenta a jeho loutku

Donald Trump tak hraje o své vlastní přežití, pouhé 3 týdny po své inauguraci a nedovedu si představit, jak dokáže v Bílém domě vydržet 4 roky, aniž by ho nechtěli každý druhý měsíc v Kongresu odstřelit impeachmentem, anebo donutit k rezignaci, nebo dokonce doopravdy zastřelit. Zákulisní moci washingtonského establishmentu se přezdívá “Deep state” (Stát ve státě) a tento skrytý mocenský útvar právě donutil Trumpa zbavit se svého klíčového spojence Flynna. Mluvčí Sean Spice na tiskovce musel pořád opakovat, že Trump nepodléhá Rusku, že není slabý prezident, že není mírný na Putina, že je tvrdý a že dokáže hájit americké zájmy. Trump bude muset tuto hru také hrát. Dosud ji hrál mistrně, ale nyní už půjde do tuhého, protože Rusko bude velmi zmateno (už vlastně je) a Kreml bude chtít jasné kroky a výroky, ne od mluvčího nebo zástupkyně USA v OSN, ale přímo od Trumpa. Schůzka Putina s Trumpem přitom pořád ještě není stanovena, a to není dobrá zpráva. Trump válčí doma se soudy kvůli dekretům o zákazu cest muslimů ze 7 zemí, teď bojuje s médii, přišel o Flynna, kongres mu jde po krku. Sean Spicer byl zatlačen novináři na tiskovce do kouta jako malý klučík v jedné chvíli natolik, že se dopustil i malé lži. V jedné odpovědi řekl toto:

  • President Trump has made it very clear that he expects the Russian government to deescalate violence in the Ukraine and return Crimea.  At the same time, he fully expects to and wants to be able to get along with Russia, unlike previous administrations, so that we can solve many problems together facing the world, such as the threat of ISIS and terrorism.
  • V překladu: “Prezident Trump dal jasně najevo, že očekává, že ruská vláda deeskaluje násilí na Ukrajině a vrátí Krym. Zároveň plně očekává a chce, aby byl schopen vycházet s Ruskem, na rozdíl od předchozích vlád takovým způsobem, abychom mohli vyřešit mnoho problémů společně, že budeme čelit světu, jako např. hrozbě ISIL a terorismu.” Konec citace.

Problém s tímto výrokem Seana Spicera, který okamžitě převzala Reuters a od ní snad všechna světová média, je hlavně v tom, že je polopravdivý. Donald Trump nikdy nepodmínil zrušení sankcí vrácením Krymu Ukrajině! To je lež, disinterpretace a hoax, který je typickým znakem mainstreamových fake news. Jak mi potvrdil osobně můj kolega a přítel z Breitbart News tady v New Yorku, Trump nikdy neřekl apriori, co očekává od Ruska, protože Trump nemá tušení, jaké podmínky mu Putin nastaví a Trump si nechce předem zabouchnout dveře k jednání s ruským prezidentem, a navíc tzv. plán jednání bude mít na starosti právě Bannon. Nikdo jiný. A plán jednání nebude hotový dříve než po první seznamovací schůzce Donalda Trumpa a Vladimira Putina na vrcholném summitu. Tuto informaci máme v redakci nyní potvrzenou už ze dvou zdrojů. Steve Bannon zároveň odkázal na jediný pravdivý zdroj zpráv Donalda Trumpa, na jeho Twitter zde. Pokud Donald Trump nenapíše na Twitter, že chce po Rusku, aby vrátilo Krym, tak takový výrok podle slov kolegy z Breitbart prostě neexistuje. Tečka. Jediný tweet na téma Krymu od Trumpa je tento uvedený níže.

Trump: Rusko sebralo Krym během Obamovy vlády. Byl Obama příliš měkký na Rusko?

Chtěl jsem vědět, kde konkrétně měl Trumpův výrok o vrácení Krymu zaznít, ale ani nikdo z lidí z Breitbart News netuší, kde tuto informaci Sean Spicer vzal, protože prokazatelně zazněla jen od jediné osoby, od Nikky Hailey, americké vyslankyně při OSN, která toto pronesla před 3 týdny. Sean Spicer na tiskové konferenci chtěl novinářům dokázat, že všichni pracují a vyjadřují se jménem prezidenta, nejenom Hailey, ale i mluvčí a celá administrativa, aby tím ukázal novinářům mainstreamu jednotu Trumpovy vlády a tvrdý postoj před novináři proti Rusku, aby zahnal podezření, že americký prezident je zrádce USA, který potají pověřuje své poradce jednáním s Rusy o konci sankcí. To by Trump balancoval na hraně velezrady a demokraté v Kongresu to dobře vědí a budou toho chtít využít pro zahájení procesu impeachmentu.

O situaci v Bílém domě budeme podrobně hovořit tento pátek od 19:00 hodin na Svobodném rádiu, přihlásím se s novými informacemi ze zákulisí přímo z USA a dotkneme se ožehavé kauzy české brigády pod velením Bundeswehru, protože to má se situací v USA a v Bílém domě přímou souvislost.

*Titulky ve videu v úvodu článku zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Nemůžu si pomoci ale na mne dělá zvlášť ta fotka v článku (“Mike Pence byl Flynnovým přímým nadřízeným.”) dojem, že ten Flynn mohl být takovej čistej a důvěřivej – prostě voják oddaný svému slibu Vlasti, který zřejmě pouze plnil příkaz ( nebo jen “doporučení”…) někoho nadřízeného.
On se snaží hledět Pencovi do očí, a jeho stisk ruky má standartní postavení.

Zato Pencovi, který se vyhýbá pohledu, a ruku podává ve stylu Bratrstva Kočičí Pracky, bych klidně věřila, že někoho pověřil, aby Flynnovi “doporučil” předběžně kontaktovat rusy ( třeba pod záminkou Kondolencí).
A věřila bych i tomu, že Pence, když se Flynna “VÝSLOVNĚ PTAL”!, jestli měl kontakt s Rusy, že to byla pouze kontrolní otázka, aby měl současnou záminku.
Ve skutečnosti to dávno věděl, když to možná – přes někoho – sám zorganizoval….
Moje teorie……;-)

raspberry
Návštěvník
raspberry

Přesně. Bohužel viceprezident Pence je jediná osoba, kterou prezident nemůže vyhodit.

M.C.
Návštěvník
M.C.

To je fakt řeč těla těch dvou je dost zřetelná.

Tomáš Místek
Návštěvník
Tomáš Místek

http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/zpravodajstvi/

101 Life – Killed children of Donbass.
Projekt 101life systematizuje informace o donbasských dětech, zabitých ukrajinskými militanty. Tento projekt byl založen nelhostejnými lidmi, kteří vyzývají k zastavení občanské války na Ukrajině. Jejich cíl je sdělit světu pravdu, a sebrat co nejvíc podpisů pod peticí, která bude odeslána Radě pro lidská práva při OSN. “Čím rychleji nasbíráme potřebný počet podpisů, tím více dětských životů zachráníme.” Podepsat petici můžeš zde :
http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/zpravodajstvi/101-life—killed-children-of-donbass.html

titus
Návštěvník
titus

Pomalu to vypadá, že největší moc tam máj média. A teprve až pak se dělá politika.

charon
Návštěvník
charon
JoeJoe
Návštěvník
JoeJoe

Ta s….e Clitoris trpi demenci. Kenan tam byl protizakonne, tim padem veskera jeho rozhodnuti jsou neplatna. Trump stoji proti chobotnici n”sa a narkomafii c”i”a” temer osamocen.

jara
Návštěvník
jara

Když jsem zde psal, že Trump podle prognózy letos skončí, tak se někteří divili.

baliz
Návštěvník
baliz

Tohle všechno je jen jedna velká komedie a “tyjátr” pořád jen RF a US a EU jenže je tu ještě jedna velmoc a to je Čína a ta je pro US největším a těžko řešitelným problémem Trump potřebuje spojence proti Číně a koho jiného si vybrat než RF a jak to udělat před zraky publika aby spojenectví dvou velmocí nebylo průhledné? Je to jak Wrestling vypadá to brutálně při tom své údery dopředu znají a ještě na sebe stačí mrkat…Trump je maňásek, ale ve špičkově napsaným scénáři.
Myslet si, že je neovlivnitelný a jeho kroky nikdo neřídí je hloupost.
Všichni velcí Králové Císaři Vojevůdci i Faraoni měli za zády…..
Čína je zakrývaný problém.

Vabio
Návštěvník
Vabio

A co když pouze Pence účelově lže … proč to nikdo nezpochybní?

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Jojo, pokud je to tak, jak to vidím já ( viz výše), můžete se vsadit, že Pence nepokládal Kontrolní otázku Flynnovi mezi čtyřma očima.
Musel mít SVĚDKY, aby pak mohl veřejně dělat “překvapeného”, a “obelhaného”!

pesk
Návštěvník
pesk

US/EU establishment bojuje za udžení status quo. Jenže tenhle boj je předem marný, protože nejsou zdroje (a to nejen materiální, ale hlavně morální) na další pokračování Pax Americana a západního konzumního modelu. Trump je jen rozbuška, která má zažehnout přeformátování USA a jakmile budou Američané plně zaměstnaní svými vlastními problémy, mohou globalisté přeformátovat světový řád do nové podoby. Trumpova role je podobná té Gorbačovově, ale na rozdíl od něj zřejmě nebude mít tolik času a nakonec to ani není potřeba, jelikož USA už jsou na pokraji rozvratu a možná i občanské války. No uvidíme, nakonec barevných revolucí jsme už zažili spoustu. I v Evropě bude letos hodně co k vidění. Žijeme v zajímavých časech…

tomax
Návštěvník
tomax

Přesně tak, krásně jednoduše a jasně napsáno, souhlasím naprosto.

Ten nedůvěřivý
Návštěvník
Ten nedůvěřivý

Tohle je jenom pouhopouhá taškařice k odvedení pozornosti. Už zas! Budu se nejspíše opět opakovat, ale zvolením Trumpa se nic nezměnilo ani nezmění. Mezi Trumpem a ”těmi v pozadí” došlo k dohodě. Tato dohoda znamená, že Trumpovi bude umožněno spravovat svoji líbeznou zemi Ameriku, ale co se týká zahraničních věcí, nemá absolutně žádné pravomoci. Byť se zdá, že o věcech zahraničních rozhoduje sám, není tomu tak a nikdy nebude. Docela mě zarazilo, co prohlásil nedávno o Krymu. Tohle prohlásí člověk, který chce utužovat vztahy s Rusy? Teď Španělé chtějí poslat tanky s vojáky do Lotyšska jako součást expanze NATO. Pokud lidé se neprobudí a neuvědomí si, CO nám tu skutečně vládne, …nikdy nepochopí souvislosti sahající až k zaniklé Atlantídě, protože ONI mají spoustu času, my lidé bohužel ne…

albatros
Návštěvník
albatros

“Tohle je jenom pouhopouhá taškařice k odvedení pozornosti. Už zas! Budu se nejspíše opět opakovat, ale zvolením Trumpa se nic nezměnilo ani nezmění. Mezi Trumpem a “těmi v pozadí“ došlo k dohodě. ”

comment image

Sesam
Návštěvník
tomax
Návštěvník
tomax

Kupujte v Dydlu, slevy až z toho zčernáte.
Vaše smějící se bestie..muhaha.