Vážné varování: nepřehánějme to s projevy soucitu, pochopení a solidarity s imigranty...

Vážné varování: nepřehánějme to s projevy soucitu, pochopení a solidarity s imigranty a uprchlíky na úkor možného zdravotního nebezpečí!

Vážné varování: nepřehánějme to s projevy soucitu, pochopení a solidarity s imigranty a uprchlíky na úkor možného zdravotního nebezpečí!

    Je možné, že si čtenář pomyslí, co mají imigranti a uprchlíci společného se zdravotním ohrožením. Myslím, že není těžké to nepochopit, ale věci se musí dát do souvislostí. Tak tedy je-li to pravda (myslím, že v tomto případě o tom není pochyb), EU, resp. některá z jejich komisí či výborů vypracovala, vedle stanovení velikosti a ohnutí salátové okurky a jiných nepostradatelných norem a předpisů také pravidla pro vycestování našich čtyřnohých miláčků do zahraničí, přesněji do členských zemí naší drahé EU. Vyplývá to z nevyžádaného emailu, podle kterého jistá MVDr. (jméno neuvedeno) v pořadu na ČT24 informovala české občany o povinnostech, které jim (nám) připravila legislativa starostlivých europoslanců pro případ, že budou (budeme) chtít do některé z členských států EU cestovat spolu se svými miláčky. Takže pěkně popořádku, jen na úvod sděluji, že autor emailu sice zmiňuje (zřejmě pro stručnost a lepší názornost) případy, které se týkají čtyřnohých spolucestujících, tedy psů, pejsků, štěňat apod., přesto není pochyb, že se toto bohulibé nařízení týká i koček, kočiček a jiných domácích miláčků.

GettyImages-186782982-714x484.jpg
Cestovní pas… jak asi vypadá fotka v pasu této ženy?

     Tak tedy na vědomí se dává, že každý takový z výše jmenovaných (ale stejně tak nejmenovaných) domácích miláčků musí mít svůj cestovní PAS, který musí být opatřen psí (kočičí aj.) fotografií, dále tento cestovní dokument tedy PAS bude muset obsahovat čárový kód pro identifikaci čipu který, jak jinak, bude mít náš miláček implantován pod kůži. PAS bude dále obsahovat záznamy o povinném očkování proti vzteklině, které nesmí být starší než 21 dní, aby bylo v době vycestování již plně účinné. Dalším nepostradatelným záznamem musí být povinné potvrzení od veterináře např. u štěňat do 6 týdnů o odčervení od parazitů jako škrkavka, případně jiných cizopasníků. Paní doktorka důrazně podotkla, že při nesplnění těchto povinností se občan vystavuje riziku, že prostě na tu svoji „dovču“ neodcestuje, protože mu (povinnou) klícku nebo tašku do zavazadlového prostoru prostě nevezmou! Našinec má pochopení, jde přece o naše, či všeobecně o zdraví lidí, našich budoucích sousedů či přátel na dovolené, takže český občan uvědoměle (ale totálně nasr.ný) se podvolí a svou občanskou povinnost splní. Konec konců, co by pro svého miláčka neudělal, že? Poněkud zdlouhavé povídání pomyslíte si, vážení čtenáři, ale toto je de facto jen úvod do problému, který je mnohem závažnější, než psí nebo kočičí „pasy“. O co tedy jde?

     O nic víc a o nic méně než o uprchlíky, běžence, resp. imigranty či jak se jim všeobecně říká. Jde o lidi, o stovky, tisíce, desetitisíce lidí i s rodinami, kteří se všemi možnými cestami, prostředky a způsoby snaží dostat do Evropy, lépe řečeno do Německa, země to zaslíbené, ale i dalších evropských států (snad nejméně do ČR). Nebudu zmiňovat problémy o přerozdělování tzv. dobrovolně povinnými kvótami, nebudu ani zmiňovat celou řadu dalších problémů při jejich transportu, přechodu hranic, případně nepokojích, které jsou vyvolávány v důsledku jejich nespokojenosti s nepříznivým osudem při cestě do zmíněné „země zaslíbené“. Co však zmíním je způsob, jak až neskutečně snadným způsobem se imigranti (na rozdíl od našeho pejska či kočičky) dostali ze své mateřské země (Sýrie, Libye, Egypt, Afghánistán) přes několikeré hranice, (dokonce i hranice mimo schengenský prostor) do Evropy bez PASU! Navíc některými západními politiky neokázale přijímáni na důkaz solidarity, humanity, pochopení a podobných citových záležitostí (přičemž pravda je úplně jiná, úplně jinde).

     Zatímco Vaše (naše, moje) štěně či kočička bude, jak jsem již zmínil, pro cestu do zahraničí potřebovat psí (kočičí) pas, statisíce uprchlíků, alias imigrantů z blízkého či středně dálného východu překročilo několik hranic cizích států, aniž by se prokázali pasem. Přesněji řečeno platným pasem, protože někteří z nich, pokud nějaký pas mají, je pas většinou falešný, tedy neplatný! Ale ono je to v podstatě jedno, protože falešný a neplatný přijde na stejno, jako když ti ostatní nemají pas žádný! Pro porovnání dám příklad z reálného života. V případě, že budu chtít navštívit zemi velkého bratra, tedy USA a nyní pozor: s platným pasem, platným vízem, tak mne budou úředníci zpovídat proč a jaký je důvod, ke komu, k vůli čemu, na jak dlouho, na co atd., abych se nakonec, pokud se úředníčkovi nebudu líbit nebo mu budu třeba nesympatický dozvěděl, že ani s pasem, platným vízem, natož se čtyřnohým miláčkem sorry, ale NE! A jedu či letím na otočku zpátky domů, ani nemrknu! Ne tak se stane tisícům běženců, kteří jsou některými „sluníčkáři“ a pravdoláskaři málem ne s otevřenou náručí vítáni v Evropě a jejich členských státech.

2C1BD08200000578-0-image-a-33_1441840996559.jpg
Vítání uprchlíků europoslanci v evropském parlamentu…

     Jestliže jsem, zmínil, že náš (váš) pejsek či kočička musí mít tzv. zdravotní průkaz o absolvování prohlídek, očkování atd., aby nedej bože náhodou někomu v cizině nezpůsobil nějaké zdravotní nepříjemnosti, hordy běženců se hrnou do Evropy nejen bez pasů, tedy bez znalosti jejich identity, ale i bez jakékoli znalosti jejich zdravotního stavu! Je sice pravda, že Sýrie byla ještě v ne tak dávné době vysoce kultivovaným státem, kultivovanými a inteligentními lidmi (snad jen kromě venkova), nicméně není pochyb o tom, že zrovna tito lidé ve statisících prchají ze své země. Proto si nedělejme iluze, že všichni Syřani jsou nejen kultivovaní, ale i 100%ně zdraví. Vždyť jen několika týdenní cestování bez dostatečné hygieny, nepočítaje v to za pochodu (v přírodě či pod železničním mostem) jejich způsob vyprazdňování a následné hygieny musí vyvolávat vážné obavy z nějaké infekce, či jiné možnosti přenosu nákazy, která se u nich, co by jinak geneticky vybavený národ, na první pohled neprojeví a nedá zjistit.

   My tady v Česku máme ještě tu výhodu, že těch několik stovek imigrantů či uprchlíků (zatím) jsme schopni po zdravotní stránce proklepnout a zjistit jejich zdravotní stav, případně učinit potřebná opatření. Ale davové vpády imigrantů do některých zemí, soustředěných na „seřadiště“ (nádraží apod.) v řádu několika tisíců nejen že je těžko po zdravotní stránce prověřit a zkontrolovat, ale nelze vyloučit, či spíše je možné se opodstatněné obávat, že nějaké to „svinstvo“ mezi nimi určitě je. Je proto nanejvýš nutné neodkladně a otevřeně hovořit o potřebě, resp. bezpodmínečnosti vyšetřování zdravotního stavu (hygieny) běženců dříve, než v Evropě vypukne nějaká masová epidemie.

   Nechci malovat čerta na zeď nebo dělat z komára velblouda, ale v tomto případě je ze zdravotního hlediska opatrnost (viz „matka moudrosti“) z možného ohrožení zdraví ze strany uprchlíků opodstatněná víc, než kdy jindy. Jsou si toho vědomi ti, co se vehementně zasazují o přijímání mas uprchlíků, aniž by znali jejich zdravotním stav a věnovali jim potřebnou péči? Být solidární, mít soucit a lidské pochopení pro uprchlíky či imigranty je jedna věc, mít na zřeteli jejich hygienické podmínky, zdravotní stav a z toho plynoucí reálné všeobecné ohrožení zdraví občanů je věc druhá. Tak to vidím já a jistě i velká většina našich občanů!

Jiří B a ť a ,  22. září 2015

Do konce měsíce zbývá 8 dnů a na provoz AE News chybí dovybrat ještě cca 48% potřebné částky. Všem, kteří do konce měsíce přispějí jakoukoliv částkou (zde) na záchranu AE News, moc děkujeme. Bez Vaší pomoci náš server nepřežije.
Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Guest
Návštěvník
Guest

Petice za referendum o vystoupení z Evropské unie: http://www.petice24.com/petice_za_referendum_o_vystoupeni_z_evropske_unie

u-foun
Návštěvník
u-foun

Já jim dám soucit mám ho od roku 1980 co tu tento hnus má co hledat za soucity to je nehorázdnost ještě že je ten Putin ten to snad ne vyčistí ale již začíná a to je dobré pro normální lidi co chodí na WC a ne vedle….neb se netrefí…..

u-foun
Návštěvník
u-foun

stačil nadpis

Helena
Návštěvník
Helena

V článku, který je až dost dlouhý, se stále opakují blíže neurčené hrozby nebezpečí, co vlastně nám mohou migranti “předat”. Příliš mnoho slov, ale efekt žádný. Škoda. Jinak píšete dobře a držím palce.:-)

kruton
Návštěvník
kruton

Tak ja som zatial cital o pripadoch lepry a sifilisu. Problem vsak je, ze cast tychto ludi nebude respektovat pokyny lekarov, nemaju hygienicke navyky a budu sirit virusy/bakterie dalej.

bantustan
Návštěvník
bantustan
Ondřej
Návštěvník
Ondřej

Začnu konspirační teorií, která mě napadla, při čtení toho to článku. Pokud zde někdo umí psát lépe než já (autor článku), tak bych Vás chtěl požádat o napsání článku o možném očkování pro všechny bílé a z toho plynoucí zisk pro farmaceutické společnosti. Jde to ruku v ruce s tím co se děje. Věřím tomu, že Brusell nebo jak se to píše, určitě s něcím takovým příjde, až dostane befel od farmaceutických společností, že mají vyrobených cca 250 mil. vakcín. No, krásně se dá využít příležitostí.

Zhoufan
Návštěvník
Zhoufan

Víš jak se to píše “Brus-hell”.

Piragost
Návštěvník
Piragost

Vím, co znamená dlouhé cestování pro hygienu člověka-jezdil jsem na dlouhé potulky stopem do zahraničí. Taková benzina je oáza-mýdlo, voda, papírové utěrky…ale i tak se třeba den dva nepodaří dostat na tuto oázu. Výsledkem jsou umaštěné a špinavé ruce (jí se jen jednou rukou), pod spodním prádlem to taky není zrovna labůžo a zapařené nohy se lehce opatří puchýřem. Nedokážu si snad ani představit, jak musejí vypadat “podvozky” zahalených žen… Ano, je to průser a jsem šťasten, že se tu nestahují. Jinak Vám, řídícím tohoto kolotoče moc děkuji za práci-konečně mám otevřené oči. Velmi rád bych Vám přispěl, avšak si to nemohu dovolit-stavím dům a šetřím na všem kromě stavby samotné… Pevně věřím a doufám, že vydržíte.