Válka proti Huawei: Polsko zatklo čínského šéfa Huawei, proti čínské firmě se...

Válka proti Huawei: Polsko zatklo čínského šéfa Huawei, proti čínské firmě se postavila i česká SPD a pouze KSČM na bezpečnostním výboru sněmovny odmítla štvanici proti čínskému kolosu. Prezident Miloš Zeman obvinil šéfy BIS a NÚKIB, že ohrozili ekonomické zájmy českých firem v Číně a stejně tak i čínské investice v ČR! Američané z Varšavy koordinují operace proti Huawei v celé Střední Evropě! Americké firmy nedokáží Huawei konkurovat, její výrobky jsou 4x levnější!

Válka proti Huawei: Polsko zatklo čínského šéfa Huawei, proti čínské firmě se postavila i česká SPD a pouze KSČM na bezpečnostním výboru sněmovny odmítla štvanici proti čínskému kolosu. Prezident Miloš Zeman obvinil šéfy BIS a NÚKIB, že ohrozili ekonomické zájmy českých firem v Číně a stejně tak i čínské investice v ČR! Američané z Varšavy koordinují operace proti Huawei v celé Střední Evropě! Americké firmy nedokáží Huawei konkurovat, její výrobky jsou 4x levnější!

Válka proti čínské společnosti Huawei se rozjela na plné obrátky v celé Evropě. Polská tajná služba dnes zatkla šéfa polské pobočky Huawei Wej-ťing Wuana a spolu s ním i jednoho Poláka, pracovníka polské divize telefonního operátora Orange [1]. Polák prý předával čínskému šéfovi polské pobočky Huawei seznamy telefonních čísel významných polských osob, především z politického a podnikatelského sektoru. Podle polských novinářů však nejde o kauzu spojenou se špionáží, ale s politickým lobbingem Huawei v Polsku, kdy manažeři Huawei v jednotlivých zemích dostávají odměny a benefity za to, že získají velké zakázky a velké firmy. Pokoutným způsobem shání telefonní čísla a kontakty na stovky osob a skrze prostředníky potom usilují o osobní schůzky a uzavření kontraktů na výrobky Huawei. Je to podobné jako v České republice a na Slovensku, kdy vám na mobilní telefon volají neznámá čísla, a když to zvednete, hned se vám operátor na druhé straně snaží něco prodat, lepší paušál, převod elektřiny, plynu, půjčku, atd.

Když se operátora zeptáte, kde sakra vzal vaše číslo, dostanete univerzální odpověď, že vaše číslo vygeneroval náhodně počítač To je samozřejmě lež, protože call centrum prostě a sprostě nakoupilo od překupníka balík živých telefonních čísel. Seznamy pochází od českých operátorů a získat miliony telefonních čísel vyžaduje jenom pár kontaktů na darkwebu, kde zadáte požadavek a hned dostanete nabídku. S čísly se obchoduje dokonce i legálně, samotní operátoři mají malými písmenky ve smlouvách uvedeno, že operátor smí použít vaše osobní údaje pro účely zlepšování svých služeb v síti smluvních partnerů. Tato kulantně zaobalená věta prostě znamená, že operátor prodává vaše osobní údaje a telefonní čísla smluvním partnerům, což jsou marketingové firmy. Ty potom mají smlouvy s call centry, kterým potom poskytnou už jenom balík čísel, bez osobních údajů a počítač v call centru vybere náhodně z balíku čísel, na které má operátor na telefonu zavolat a nabídnout nějakou službu nebo výrobek.

Poslanci bezpečnostního výboru se postavili proti Huawei, včetně poslance za SPD

Čínský šéf polské pobočky Huawei tak prostě ukázal, jak se to dělá i v Česku a na Slovensku. Jste firma a potřebujete získat kontakty na lidi, co rozhodují o zakázkách. Potřebujete na ně telefonní čísla. Najdete si zaměstnance telefonního operátora, který má logicky přístup k databázi milionů klientů mobilního operátora. Vyjede seznamy čísel a předá je čínskému obchodníkovi, logicky nejspíš za úplatu, zadarmo to nebude. Jenže v současné hysterické atmosféře proti Huawei v Evropě to bude voda na mlýn Američanům. Okamžitě se začne používat polský případ jako generalizovaná ukázka nebezpečnosti Huawei.

A co je nejhorší, to je ochota politické scény v ČR se podílet na těchto útocích proti Huawei. Co mně doslova nadzvedlo, to bylo včerejší zasedání bezpečnostního výboru poslanecké sněmovny v Praze ve věci Huawei. Šéf NÚKIB Dušan Navrátil tam přišel s žádostí, aby výbor vydal usnesení, že je třeba ochránit českou informační infrastrukturu. Výbor nakonec usnesení proti Huawei přijal. Pro usnesení hlasoval i Radek Koten z SPD, pouze Zdeněk Ondráček z KSČM odmítl ve věci hlasovat, protože podle svých slov mu Navrátil z NÚKIB nedokázal odpovědět, jaké hrozby konkrétně Huawei představuje [2].

Jenže, to není všechno. Právě Radek Koten ihned poté poskytl České televizi rozhovor, ve kterém se ho Světlana Vitovská ptala, jaké argumenty předložil šéf NÚKIB na výboru, že ten se rozhodl usnesení proti Huawei odhlasovat. A pan Radek Koten na to odpověděl v obecné rovině, že je třeba chránit bezpečnostní zájmy ČR. Odpovědi se vyhnul. Vitovská se ho tedy zeptala znovu a Radek Koten odpověděl, že o tom nemůže mluvit, protože je to tajné [3]. Redakce Aeronetu zná obsah zprávy a nejsou v ní žádné konkrétní důkazy proti Huawei, pouze konstatování toho, že Huawei sbírá a shromažďuje v České republice kontakty na různé osoby, kterým se potom snaží prodat výrobky Huawei pro jejich firmu, úřad nebo organizaci. Potenciální hrozba potom spočívá podle NÚKIB v tom, že když Číňané získají kontakty na vlivné lidi v ČR, mohli by potom toho využít v tom smyslu, že by Huawei mohla dodat takové síťové prvky pro potřeby českých úřadů, do kterých by mohl být získán přístup někým zevnitř.

Američanům hrozí, že přijdou o kontrolu nad polským telekomunikačním trhem! Dva polští mobilní operátoři si už vybrali Huawei a Američané jsou vztekem bez sebe!

Jinými slovy, celá tajná zpráva je o lobbingu, nikoliv o špionáži a nikdo to nechce nahlas říct. Číňané jsou kšeftaři a jejich cílem je business. Mají agresivní cenovou politiku a jsou ochotni jít i do nestandardních schůzek, jenom když to přinese úspěšný zisk a podpis kontraktu. Nicméně tato hysterie proti Huawei není náhodná. Američané mají ve Varšavě hlavní centrálu, odkud řídí celou dezinformační kampaň proti Huawei, protože minulý měsíc došlo právě v Polsku k zajímavé události. Německý T-Mobile spustil v Polsku první 5G síť založenou a postavenou na infrastruktuře Huawei [4]. Americká konkurenční firma Cisco prohrála v tendru, protože její řešení bylo mnohonásobně dražší. Dá se proto tušit, že polská tajná služba dostala od amerických partnerů příkaz “kleknout” na druhého operátora v Polsku, na Orange, aby si rozmyslel případné 5G námluvy s Huawei, které již ale stejně započaly.

Šéf NÚKIB přinesl na výbor zprávu o Huawei,

Američanům v Polsku hrozí, že americké Cisco prohraje i tendr na 5G síť Orange Poland, protože jak přinesla informaci tisková zpráva z minulého roku v září, polský Orange už dokonce spustil ve spolupráci s Huawei testovací provoz 5G sítě ve slavném městě Gliwice, kde začala II. sv. válka [5]. Američané to považují za provokaci, za vyslání symbolu proti USA, ve věci dokonce urgovala americká ambasáda ve Varšavě, že polská vláda vystavuje Polsko riziku čínským informačním technologiím. Jak sami vidíte, za zatčením šéfa polské pobočky Huawei je prostě americká panika, že prohrávají závod s Huawei o to, koho si mobilní operátoři vyberou pro vybudování svých 5G sítí. T-Mobile i Orange v Polsku mají jasno, chtějí Huawei. Po tomto incidentu se zatčeným šéfem polské pobočky Huawei se to může všechno změnit.

Alternativa jde do kytek a SPD nese v čele její pohřební věnec!

Pan prezident Miloš Zeman uvedl včera v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov zprávu z Německa, kde německý úřad pro kybernetickou bezpečnost jasné uvádí, že se mu nepodařilo zjistit žádné bezpečnostní hrozby, které by představovaly sítě a infrastruktura Huawei. Na rozdíl od českých čučkařů. Podívejte se na obě videa v tomto článku. Pan prezident, který stojí na správné straně a nebojí se říkat pravdu a na straně druhé podivné bláboly a vykrucování pana Radka Kotena. Nechápu, proč si SPD kope sama sobě mainstreamový hrob a kopíruje Gleichschaltung model řízené opozice tady od německé AfD. Těmito postoji, kdy pouze poslanec za KSČM se odmítne vyslovit pro bezpohlavní usnesení o bezpečnosti, přičemž je to jasné namířené proti Huawei, ztrácí SPD svoji legitimitu na alternativě. Gleichschaltung alternativy je totiž hlavním nástrojem globalistů na řízení opozice. Nenechávejte si tento článek pro sebe a šiřte ho svým známým a politikům, ať se dozví, jak Američané v Polsku dostávají od Huawei nakopáno ve věci 5G infrastruktury.

Nejen o kauze Huawei budeme hovořit dnes od 19:00 hodin v prvním pořadu na Svobodném vysílači CS po Novém roce. Probereme všechna další aktuální témata. Všichni jste srdečně zváni k poslechu.

Zdroje videí: Česká televize [6][7] a TV Barrandov [8]

Záznam pořadu

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
aamater
Návštěvník
aamater

Neskutočné!!! Tak toto je ten ich slobodný svet? Zeman to povedal jasne. 4 x lacnejší!!! Toto je kameň úrazu!!!

Frak
Návštěvník
Frak

Ten Navrátil je už na první pohled pitomec.

smrdutá mrtvola V.H.
Návštěvník
smrdutá mrtvola V.H.
Dobroděj
Návštěvník
Dobroděj

Za “NOVU” jsme jako stát zaplatili cca 10,5 miliardy a tato arbitrážní škoda byla “umožněna” také velkou měrou zákonodárci a možná tam byl od někoho i záměr. Zde v případě Huawei jde o stejný problém a článek si toho všiml velice přesně, bez důkazů je “někdo” označen za potencionálního špiona a proto si nekupujte jeho výrobky! To je vážné a může to ČR zaplatit v arbitráži, protože Huawei snadno prokáže škodu a úmysl poškodit firmu , také i z politických důvodů! Udělal jsem si sken článku z LUPY , který je naprosto přesný a vypovídá o problému celkem všechno:
Šéf německé BSI: proto abychom mohli Huawei zakázat, chybí důkazy o špionáži

Arne Schönbohm, šéf Spolkového úřadu pro bezpečnost informační techniky (BSI), upozornil, že nemůže obviňovat Huawei ze špionáže a nařizovat možné zákazy jejích technologií, když pro něco takového chybí jakékoli důkazy.

Německo má být podle německých médií (viz online mutace Der Spiegel) pod tlakem USA, aby Huawei vyloučilo z důležitých zakázek. Bez důkazů se ale Schönbohmův úřad odmítá podílet na současných doporučeních technologie Huawei vyřazovat z nových projektů (jako je budování 5G sítě), nebo dokonce úplně vykazovat z telekomunikační infrastruktury operátorů. „Pro tak vážné rozhodnutí jako je zákaz jejich technologií potřebujete skutečný důkaz,“ říká Schönbohm.

Huawei v německém Bonnu otevřela speciální pobočku, kde sdílí svůj zdrojový kód a umožňuje tak Schönbohmovým úředníkům zkontrolovat Huawei kit a posoudit možné riziko, úředníci však zatím žádné důkazy svědčící proti Huawei nenašli. Dokud se tak nestane, odmítá Schönbohm podnikat jakékoli kroky proti společnosti a zasahovat tak do přirozeného fungování německého průmyslu (úzké strategické partnerství s Huawei má v zemi například Deutsche Telekom).

TIP: Huawei a ZTE jsou riziko, říká český úřad. Co to znamená pro mobilní operátory?

Hlavními proponenty současné kampaně proti Huawei je pět států v čele s USA, ty dále zahrnují Austrálii, Kanadu, Velkou Británii a Nový Zéland. Česká republika se k zemím, které vyjádřily obavy z technologií Huawei přidala v pondělí. Problém se ale táhne déle, například Austrálie vyloučila Huawei z budování své NBN optické sítě již v roce 2013 a letos v srpnu jí v zemi zakázala prodej zařízení pro budování 5G infrastruktury.

https://www.lupa.cz/aktuality/sef-nemecke-sbi-proto-abychom-mohli-huawei-zakazat-chybi-dukazy-o-spionazi/?utm_source=rss&utm_medium=text&utm_campaign=rss&fbclid=IwAR3PHNDcID1fYxe4cVRV9ybQcnJXjW6Oov70D6k8c2bNPPvrZGJkfXc7olI
Možná ještě dále dodám, aby bylo jasno i pro méně technicky zdatné čtenáře, že pokud firma ke svým zařízením poskytne “zdrojový kód” , tak je takové zařízení pro IT odborníky úplně “nahé” a není možné do něj instalovat “nějaká” zadní špionážní vrátka! Největší problém pro západní konkurenci bude fakt, že Huawei má na svém řešení 5G sítí cca 150 originálních patentovaných řešení a proto je lepší, kvalitnější a lacinější a je na cca 40% cenách konkurence!

Dobroděj
Návštěvník
Dobroděj

Tenhle komentář jsem špatně umístil a patří k nejnovějšímu článku ” Huawei chystá žalobu…”

Forever Slav
Návštěvník
Forever Slav

Komunistickou čínskou hrozbu bych rozhodně nerelativizoval. Když si uvážíme všechny následující skutečnosti:

Amerika a Rusko, dvě největší bělošské země (a celá Evropa s nimi), čelí masivní nebělošské imigraci. Rusko brzo bude v troskách – kvůli komunistické Putinově vládě dochází ke snižování obranného rozpočtu a likvidaci ruské armády, čínské kolonizaci Sibiře a vymírání a duchovní i fyzické devastaci ruského národa. Putin zde, jak je vidět, plní obdobnou roli ve zničení Ruska, jako Obama ve zničení Ameriky. Jestli se to nepodaří zvrátit, nebude pak už cesty zpět. Až bude Rusko i Amerika sraženy na kolena díky protibělošské komunistické politice jejich vlád, KOMUNISTICKÁ ČÍNA SE STANE SVĚTOVOU VELMOCÍ Č. 1. A dojde k totální komunizaci celého světa. A z Ruska, USA i Evropy, zdevastovanými islamismem a nebělošskou masivní imigrací, se stane nanejvýš jedna velká OTROCKÁ KOLONIE KOMUNISTICKÉ ČÍNY – JEDEN VELKÝ KOMUNISTICKÝ KONCENTRÁK.

Situace je vskutku kritická. Pokud v Rusku a v Americe nezvítězí vlastenecké-nacionalistické síly, destrukce Ruska a Ameriky a celé bílé rasy bude nevyhnutelná.

.lak
Návštěvník
.lak

Jak to chcete s formanty zařídit když třeba tady jsou plácaní jak plastelína od 89. o západních ho.notách nemluvě a nápor neziskovkářů v rusku budou gradovat jakkoliv? Jako přáním že generace cvičených do detailů začnou náhle užívat rozum? Ne k tomu jim školství tedy mozky zabetonovalo a i když je normální nevole mladých tak asi jako chaotiků a jdou cestou nejmenšího odporu zájmům na ruku a jejich to není ale jsou tak vytelpaní že prostě oni si myslí že jsou věční. děti jsou děti oni supermani a staří k nepotřebě. Vůbec nepočítají s vývojem v čase a sedají na lopatu /baby jagi/ když to trapně zjednoduším. A nikdy si nepřiznají že jsou loutky obludných cílů i své záhuby. Vidím to bledě se smažkama se ztuplovaním na profesionální nosiče kartiček pohyblivých obrázků. Vždyť kartičce věnují život, bulici. Co jim do ní vrazí jako šou to udělají. :-)))))))))))))))))))
https://www.youtube.com/watch?v=U9Wj4MILkjc

Forever Slav
Návštěvník
Forever Slav

.lak

Západní hodnoty? Kde, prosím vás?
Západní hodnoty jsou – individualismus (autonomie a co největší nezávislost jednotlivce na vládě), svoboda založená na osobní odpovědnosti jednotlivce, ochrana soukromého vlastnictví, právo na držení zbraní, pevné zakotvení svobod v Ústavě jakožto DAR OD BOHA atd. Na Západě nic takové nevidím.

.lak
Návštěvník
.lak

Tomu zdejší thin tanci neuvěří.

Dobroděj
Návštěvník
Dobroděj

Vážený pane admine, dovolím si upozornit a žádám vás o rozumný “přezkum” příspěvků nicku “Pozorovatelka”. Myslím to vážně, nemám žádný zájem o dehonestaci této paní, pouze myslím, že byste pane admine mohl nějak citlivě a korektně požádat dotyčnou, aby zde přestala otravovat svojí zjevně rozsáhlou formou grafomanie. Myslím, že jde o jistou formu psychické obcese, kdy se dotyčná osoba “vyžívá” a ukájí na příležitosti , že může něco jiným sdělovat bez ohledu na množství a formu. Já si myslím, že studiem jejich příspěvků dojdete k podobnému závěru, ale k žádným úkonům vás nenabádám, to je na vaší úvaze.

Iva
Návštěvník
Iva

Vážený pane, váš příspěvek mě skutečně nadzvedl ze židle. Zdá se mi nechutný! Stýská se vám po 50-tých letech? Umlčování nepohodlných? Za koho kopete, že se vám info nelíbí?
Nebo jste nějaký arbiter, jehož názor má větší váhu než ostatních? Nevšimla jsem si, že by u příspěvků PP byl větší počet záporných hlasů než pozitivních, tudíž váš požadavek je NEDEMOKRATICKÝ a navíc žádá o cenzuru a to je pro mne absolutně nepřijatelné!!!! Pravidla diskuze jsou uvedena jasně výše – a nevšimla jsem si, že by tam byl bod – neuveřejníme něco, čemu někdo z čtenářů nerozumí!!!!!! Uvědomte si laskavě, že fakt, že vám ty informace připadají jako grafomanie, ještě neznamená, že tomu někdo jiný nerozumí a že to někoho jiného třeba extrémně nezajímá!!!
Kde jste byl, když tady lidé psali do diskuze vulgarity??? To jste se neozval.
Čtu názory každého, i těch, s nimiž nesouhlasím, ale nikdy v životě by mne nenapadlo někomu zakazovat přispívat. To je už je diagnóza … a pane, je to odporné.

Forever Slav
Návštěvník
Forever Slav

Iva

Že zrovna levičácká komunistka, jako vy, bude něco vykládat o 50. letech. 😀
Tady se to fakt hemží samými levičáckými, s prominutím, retardy.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

No vy dva jste se tedy sešli…..!

APELIJI tímto na p. Admina, a prosím, aby laskavě uplatnil dodržování Pravidel diskusí AEN:

“Pravidla pro komentáře: Na AE News nikdy necenzurujeme žádný názor, je-li vyjádřen slušně, kultivovaně a nejedná-li se o zjevný trolling, pomluvu, diskreditaci serveru AE News nebo dehonestaci autora článku. Máte právo vyjádřit jakýkoliv kritický komentář, avšak bez vulgarit a také BEZ sprostých formulací, výhrůžek nebo URÁŽEK, a to ani ve vztahu k autorovi (AUTORŮM) článku, ANI vůči OSTATNÍM DISKUTUJÍCÍM.”
Děkuji.
PS.: Zřejmě někteří, jak Vy sám říkáte, nejsou schopni porozumět psanému textu…

Forever Slav
Návštěvník
Forever Slav

Zvědavá matka

Nereaguji na obsah, ale na to, že zdejší rudí mají tu drzost něco hovořit o 50. letech.

Forever Slav
Návštěvník
Forever Slav

Zvědavá matka

Jste ukázkou typického levičáckého pokrytectví – když šlo o vulgární útoky na mou osobu (či někoho jiného z okolí), tak jste mlčela. Když jde najednou o lidi z vaší branže, hned se oháníte pravidly pro komentáře. Prostě ukázka levičáckého farizejství.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Slave, už jste i mě vícekrát nazval komunistkou, nyní “typickým levičáckým pokrytcem”…. znáte mě? Ne. Na základě čeho tedy urážlivě osočujete a nálepkujete?
Já si na základě Vašich projevů dovolím tvrdit, že jste postižen rudým stihomamem, a rudo vidíte všude. Měl byste si vzít nějaký modrý prášek!

jops
Návštěvník
jops

Zvědavá matka
další vlezdoprdelka..

Forever Slav
Návštěvník
Forever Slav

Zvědavá matka

Zanechte už těch hloupých výmluv. Vaše komentáře a relativizace komunistických zločinů, obdiv komunistických despotických režimů (Venezuela, Severní Korea, Kuba atd.) a primitivní antiamerikanismus vás usvědčují samy o sobě.

kotr
Návštěvník
kotr

Iva
vy se raději neozývejte, protože každý ví, že jste tu vlezdoprdelí dotyčné. Kdyby šlo o někoho jiného, pravděpodobně se vůbec neozvete!

Dobroděj
Návštěvník
Dobroděj

Zjevně nerozumíte psanému textu ,rád bych byl konkrétně upozorněn na pasáž v mém textu,kde někomu “zakazuji” přispívat a “umlčuji nepohodlné” a žádám o “cenzuru”. Myslím, že si vymýšlíte.

Willy
Návštěvník
Willy

Mrkněte, prosím, na příspěvek výše.

vrtěti psem
Návštěvník
vrtěti psem

ale, ale pane Dobroděj, tak já si třeba myslím, že vůbec nevadí, co tady kdo píše, já třeba celkem dobře snáším ony tapety madame Pozorovatelky, ale i svérázné názory zde tolik nepopulárního kolegy Forevera. Já si ty jejich elaboráty čtu a vždy si z toho dokáži nějakou tu větu či odkaz vybrat, k nějakému pozdějšímu využití. Oba jsou v tom svém pohledu na svět dost zarputilí a jen čas rozsoudí, kdo z nich byl blíž k pravdě.

Pozorovatelka
Návštěvník
Pozorovatelka

Dobroděj
Aeronet existuje už nějaký pátý rok a za sebe můžu říct, že o nicku “Dobroděj” já tady nic nevím. Nevím tedy, odkdy tady jste, protože jsem Vás nijak nezaregistrovala a nevím o Vás ani z doby, kdy jsem v malých článcích vyjmenovávala ty, kteří finančně na chod AE přispívali (a možná dosud přispívají a mnohé si z té doby pamatuji dosud, i když se v diskusích objevují už jen velmi, velmi sporadicky!).

A celkově – nevím, jakým právem tady kladete na Administrátora zátěž volby, aby rozhodl mezi Vaším návrhem a mými příspěvky zde. Admínistrátor (a stejně i pan VK) mě samozřejmě mohou mít plné zuby tím, jak se moje názory s jejich opět jednou (po názorech na Pjakina a poté na Trumpa) velmi rozcházejí, ale pokud ani pan VK ani Administrátor dosud nepřistoupili k tomu, že tady mám mít vstup zakázaný, tak nechápu,jakým právem se Vy pasujete do role, že po Vaší výzvě tak mají pan VK a Administrátor učinit. Kdo Vy tady jste a koho jste se rozhodl být mluvčím???

Dám Vám malou nápovědu – “Pozorovatelka : 592 POSTS 6995 KOMENTÁŘŮ”
https://aeronet.cz/news/author/pozorovatelka/

A k ní dopovím: AE je veřejný prostor, placený z příspěvků čtenářů. Klidně si myslete, že jsem namyšlená, ale dovolím si tvrdit, že i mých “592 POSTS 6995 KOMENTÁŘŮ” přispělo k tomu, že AE je čtený, a přispělo mnohem více, než to, že se tady objevil nějaký “Dobroděj”. A stejně namyšleně si dovolím tvrdit, že pan VK i Administrátor si toho jsou vědomi stejně, jako ta spousta čtenářů, kteří na AE už cca 5 let chodí a že i to je důvod, proč mě tady dosud redakce nezrušila.

A pointa? I po tom všem, co jsem pro AE napsala, bych nikdy neměla tu drzost, abych redakci vyzvala k volbě “Buď já, nebo ten či onen diskutér” (a neudělala jsem to ani poté, co jsem se velmi neúspěšně jeden jedinkrát pokusila o regulaci komentářů pod svým článkem).

A Vás se ptám – jakým právem jste si Vy dovolil redakci postavit před Vámi navrženou volbu a kde v tom zůstal ohled 1) na Administrátora a redakci a 2) na ty čtenáři, kteří Váš názor o tom, že odsud mám zmizet, nesdílejí?

Nevážený Dobroději, Vy jste pro mě pouze a jen bezohledné a k tomu diktátorské nic, které se tady rozhodlo dělat pořádky, aniž by mělo jakouž-takouž úctu k tomu, jak AE vznikal a jakouž-takouž úctu k těm, kteří AE čtou mnohem, mnohem déle, než jste na tuto půdu vstoupil Vy!

Dobroděj
Návštěvník
Dobroděj

Myslím jsi , že jste “nemocná” osoba a to je můj názor, který snad mohu mít a proto jsem upozornil velmi slušnou a demokratickou formou pana admina, aby se nad mým podnětem zamyslel a rozhodl se, jak uzná za vhodné! Nic více a nic méně! Všechno podle zde platných pravidel, takže vaši silně rozplizlou reakci s útoky na moji osobu považuji opět za projev vaší “nemoci”, možná bych ještě trochu pozměnil diagnózu, ale to je už nadbytečné!

Pozorovatelka
Návštěvník
Pozorovatelka

Dobroděj
Neznám nic odpornějšího, než slizkost převlečenou za slušnost. Kdyby jste mě alespoň zcela spontánně poslal do p.dele, ale to ne, Vy jste jen hajzlík a´la tento “doktor”
https://www.youtube.com/watch?v=EvRJt_cpfvg
Tož šťastné působení a mnoho úspěchů zde! A snad budete dostatečně adekvátní náhradou za mé zdejší články a komentáře….

Lenka
Návštěvník
Lenka

Pozorovatelka
“A snad budete dostatečně adekvátní náhradou za mé zdejší články a komentáře….”

A zase ta vaše odporná namyšlenost! Neuvěřitelné!!
Za vaše cílené fabulace a manipulace?! Strašné!

Pozorovatelka
Návštěvník
Pozorovatelka

Lenka
Dobroděj s jeho “Myslím jsi” a pokud si dobře vzpomínám, tak k tomu Vaše telefonáty do vysílání pana VK – tak než tahle podoba AE, tak já raději jdu do pryč…..

Jak se říká, každé stránky mají své čtenáře. A než efekt popsaný výše, tak já tady raději už nebudu psát nic …

Petr
Návštěvník
Petr

To už jste říkala mnohokrát, a také jste už asi dvakrát odešla a pak se zase vracela. Jste už s tím neskutečně trapná!

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Milá paní Pozorovatelko, i když chápu, proč tak reagujete, a souhlasím, že zvratky těch komentérů jsou k Vám velmi nefér (jednak proto, že Vy se do nikoho bez předcházejícího útoku nenavážíte, a zadruhé proto, že konkrétně tři poslední opravdu nic podnětného nepřinášejí), a souhlasím také, že Dobro/ZloDěj s plnou hubou “demogracije” používá exemplární úlisný double-speakový účelový styl (zřejmě prošel formátováním z “korektnosti” a “asertivity”, přesto si dovolím Vám ještě jednou připomenout, co už jsem Vám v dobách “dramma queen” psala:
Nemusíte na ty vývrhy nových trollů vůbec reagovat – klidně to nechejte sklouznout jako to hovno po igelitu v dálce…. 😉
My, kteří AEN a Vás čteme od začátku si úsudek uděláme sami, a jsme schopni číst, co nás zajímá, a bez urážek a osočování.
Nelijte jim zbytečně Šaraticu. 😉

Petr
Návštěvník
Petr

Zvědavá matka
lžete jako když tiskne!!! Okopíruji sem komentáře Pozorovatelky, kde naprosto zřetelně útočí na pana VK slovy, že on zde manipuluje. Reagovala na jeho články! Bez toho, že by on před tím řekl proti ní jediné slovo. On se jí pak tázal, proč ho obviňuje z manipulace a proč na něj útočí. Tak zde nelžete, že ona se bez předcházejícího útoku do nikoho nenaváží! A to nemluvím o tom, že se zde mnohokrát a velmi jízlivě navážela do mnoho komentujících bez toho, že by na ní před tím někdo zaútočil.

Pozorovatelka
Návštěvník
Pozorovatelka

Zvědavá matko,
dnes opakovali “Šifra mistra Leonarda” a vzpomněla jsem si u toho na Váš komentář níže. Přerovství sionské jsem tady zrovna nedávno zmiňovala v souvislosti s templáři a Rosslynskou kaplí a mám k tomu mnoho dalších a dalších souvislostí k diskusi, bohužel, protože jsem člověk značně emocionální, jeden komentář nějakého Dobroděje způsobil, že opět jednou jsem energii věnovala své obraně místo toho, abych ji věnovala tomu jedinému, o co mi tady od začátku šlo – o informace!!

Děkuji za Váš povzbuzující komentář, ale moje pozice zdejší menšiny už je stále více jen o tom, že “stokrát nic umořilo vola”

Lele
Návštěvník
Lele

Pozorovatelka
A než efekt popsaný výše, tak já tady raději už nebudu psát nic …

Tato vaše věta ukazuje jaká jste chudinka. Protože jí píšete jenom proto, aby zde reagovala zase nějaká vaše pochlebující osůbka, která vás bude hladit slovy nevšímejte si toho, jsou to trollové, atd. A to potřebujete slyšet, no ní?

Willy
Návštěvník
Willy

„Nic neříkám, ale na na má slova dojde!“
„Nebudu už psát nic.“ Následuje NIC v délce pěti řádků…
Miluji tento typ reakcí! (absolutní ironie!)

Dobroděj
Návštěvník
Dobroděj

A copak jsem provedl “špatného”, když jsem slušně podle pravidel požádal pana admina, aby se “podíval” na vaše články a podle svého uvážení provedl korekci! Neřekl jsem půl slova, že by vám měl někdo zakazovat psát! Ani nevím, kdo by měl zájem vás “nahradit” při tak rozsáhlé formě “mánie” ,kterou si myslím, že trpíte. Nikdo není “akorát”, žádný obecně platný “psychický” model “normálnosti” není možné stanovit, ale z vaší reakce opět zjišťuji,kdy mě bezdůvodně napadáte, že jsem vás označil za “nemocnou” osobu po právu!

yoshi
Návštěvník
yoshi

Dobrodej – ak sa mi niečo nepáči, tak to nečítam, jednoduché…

Willy
Návštěvník
Willy

Dotaz na Rádio Jerevan: Jaký je rozdíl mezi Dobrodějem a Dobroserem?
Odpověď Rádia Jerevan: Dobroser pobírá státní dotace.

Willy
Návštěvník
Willy

A nebylo by případnější požádat o odbornou diagnózu rovnou dr. Chocholouška (nač ke kováříčkovi Adminovi a ne rovnou ke kováři)?
O osobě s 6995 komentáři (počet témat Pozorovatelka neuvedla) si myslím své (no, nic, čím by se mohla pyšnit), ale i série vašich reakcí také napovídá cosi o „ublíženém egu“.

.lak
Návštěvník
.lak

Jasně že chce kde kdo chce slyšet svou písničku ale moc not třeba nemá. Dále vyjádření že na dlouhý článek musí být dotyčný grafoman a dělat to desítky hodin nemusí být pravda když má člověk ujasněné o čem a kde čerpat podklady. Taky jsem dělal víceméně že určený prostor na komentář nestačil a není to až zas tak těžké když je člověk tahoun a nezmátořího to. Jiná věc byla když jsem to po sobě četl a zjišťoval že toho tam spousty chybí na to jak jsem k tomu došel a to je horší než sdělovat jednoduchá dogmata a ač mnohdy nesouhlasím rozšiřujete obzor ostatním a pravda je prostě ta že mnozí nejsou ochotní uvažovat i ke své škodě v jiných než zavedených mantinelech především ke svým škodám v podstatě omezenců. A je to i o gustu. 10. vět pro mne prostě není sdělení a to že nesouhlasím neznamená že nedovedu ocenit věnování se tématu i s možností uvést to v harmonii fakty a nikoli přáním což kultivovaní diskutéři prostě zpravidla umí.
https://www.youtube.com/watch?v=9BpUE5855us

Michael
Návštěvník
Michael

Pozorovatelka
Pokud zde budete zcela záměrně provokovat, tak se toho zákazu jednou dočkáte. Každý má svůj pohled a názor, ale vaše komentáře jsou evidentně cíleně provokující. Vaše manipulace jsou toho dokladem. O vaší neuvěřitelné ješitnosti ani nemluvě. Jste taková malá krysa na těchto stránkách.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Kuš, trollelfe, kolik Janda platí za noční bourání diskusí? Za výhružky příplatek?

Lek
Návštěvník
Lek

Zvědavá matka
jste směšná.

Willy
Návštěvník
Willy

Nejspíš si neuvědomujete, nakolik jste tímto příspěvkem nejen podpořila, ale i rozhojnila skupinu těch, kteří mají podobný názor jako (cit.) »nějaký “Dobroděj”«, příp. (cit.) »nevážený Dobroděj« (to je něco jiného, než kdybyste napsala „mnou nevážený…“.
P.S.: K získání ucelené představy o mých postojích doporučuji seznámit se s ostatními mými příspěvky v tomto vláknu. V zájmu stručnosti je zde již neopakuji.

Willy
Návštěvník
Willy

Než jsem se rozhodl zareagovat, poctivě jsem si přečetl VŠECHNY příspěvky zveřejněné do této doby (15.01.2019 11:10).
Dobrodějův příspěvek (13.01.2019 20:09) je zcela nepochybně kontroverzní: obsahuje současně tvrzení, která mají racionální jádro, jakož i taková, která každý SLUŠNÝ (to slovo zdůrazňuji!) diskutující musí odmítnout.
Do té první skupiny patří poukázání na ČETNOST a DÉLKU příspěvků (neodpovídající množství sdělovaných myšlenek) prakticky ve všech diskusích bez ohledu na probírané téma. To sice není důvod k tomu, aby si takového diskutujícího Admin „bral na kobereček“ (to je ta nepřijatelná část Dobrodějových výroků), ale na druhé straně je neoddiskutovatelným faktem, že přemíra veledlouhých příspěvků snižuje komfort při procházení takové diskuse. Určitě nikdo z vás nejásá nad nutností mnohonásobného rolování…
Skvělým způsobem – bez zásahu do svobody projevu – to mají vyřešeny slovenské Hlavné správy:
• Z opravdu dlouhých příspěvků zobrazují jen prvních cca 10 řádků s možností zobrazit celý příspěvek tlačítkem „Pozri viac“.
• Tlačítko v záhlaví příspěvku umožňuje příspěvek zcela sbalit; v případě „multilevel“ vlákna sbalí celé vlákno (velmi vítané v případech, kdy všechny reakce jsou jen osobní invektivy typu „Si naozaj tak sprostý alebo ťa platia?“ následované samými „Si pekný kckct! [autentická zkratka]“ či „Si 3,14ča!!!“)
• Konkrétního uživatele si můžete v nastavení zablokovat – ve všech diskusích se pak objeví „[nick] Uživateľ je zablokovaný“. Zdůrazňuji, že jde jen o OSOBNÍ nastavení, které se nijak neprojeví u ostatních uživatelů.
Věřím, že implementaci podobných doplňků na AE by uvítala většina z nás (zda to umožňuje používaná platforma, autorská práva, náročnost takových změn etc. netuším a vyjádření Admina bych uvítal).

Pozorovatelka
Návštěvník
Pozorovatelka

Willy
Nevím, na co si to tady hrajete. Když nepočítám své reakce na komentář “Dobroděje” tak do té doby mám pod zdejším článkem 14 komentářů. A k tomu zdůrazňuji, že jsou to komentáře za tři dny (pátek – neděle) – a jak vidno, je to 14 komentářů z celkového počtu cca 350.

Proč tedy zrovna v mém případě, stejně jako onen “Dobroděj”, poukazujete na jejich ČETNOST?

A pokud jde o jejich DÉLKU a téma – já to mám tak, že své komentáře často považuji za takové miničlánky, k jejichž psaní zde ale nemám prostor, tak či tak je ale podivné, že například v případě AntioSiona Vám nevadí nejen četnost, ale ani délka.

A pokud jde o téma – tak kromě toho, že Vám nevadí, že ať je téma jakékoliv, tak AntiSion i v tomto případě pořád jede svou (a nejen on), tak po mě se chce co? Že když tady už čtvrtým článkem běží téma Huawei, tak si mám počkat, až přijde řada na nějaké téma, které já považuji za důležité zrovna proto, že je rovněž aktuální?? A když se tady takové téma neobjeví, tak nemám psát nic a mám si dát odchod jako rušitel diskuse??

A ještě k Vaší větě:
“O osobě s 6995 komentáři (počet témat Pozorovatelka neuvedla) si myslím své (no, nic, čím by se mohla pyšnit)”
k té Vám Vám řeknu tolik, že 1) jste nějak vynechal informaci “počet článků 592” a 2) až někam budete psát pět let, tak jako já zde, tak až pak počítejte….

A jestli já se za ten počet komentářů nemám pyšnit, no, tak to Vy na ty svoje buďte pyšný a´la “jak sviňa” – obzvláště na ten poslední, který žádnou informaci o dění ve světě neobsahuje (na rozdíl od zásadní podstaty všech mých komentářů vždy s patřičnými odkazy) a který je pouze o tom, jak jste na tyto stránky přišel udělat pořádek… No, ať tedy žije Willy, good job – jen mi něco říká, že když tady už nic nenapíšete, nikdo si toho ani nevšimne…. (a za mě to platí i pro “Dobroděje”, který trapně průhledným manipulativním tlakem na Administrátora chce docílit toho, abych odsud zmizela, proto nabádá k mé cenzuře/blokaci a činí tak bez ohledu na to, že mnozí jiní jeho přání sdílet nemusejí…)

Willyů i Dobrodějů já už tady pamatuji spoustu (nedávno tady jeden takový pár týdnů působil jako “Voda”) – a kdo o nich dnes ví a koho zajímají? Tak asi totéž si myslím o Vás a o tom, na co jste si sem přišel hrát a´la ten, který osvobodí Aeronet…

Willy
Návštěvník
Willy

JENOM čtrnáct? Tak to honem polepšete, jste s plánem pozadu!

Frank
Návštěvník
Frank

A proč to čteš šmudlo?

Babače
Návštěvník
Babače

Zdravím,
plný souhlas, nevím, jestli je grafomanie nemoc ale je to tak 🙂

Lord Vetinary
Návštěvník
Lord Vetinary

Jen takový krátký vstup a poznámka ke “žlutým vestám” ve Francii – odposlechnuto na zastávce.. :

– “Nechci vidět jak dopadne Francie po protestech, když je tam masakrují pomocí vodních děl a gumových projektilů..?”

– “A proč to zmiňuješ?”

– “No já jen tak, že těm našim naočkovaným študákům v listopadu 1989 policajti jen naložili pendrekem pár na záda a za 30 let ti postižení mrzáci jako Pajerová, Pánek a spol… stačili z pomsty zlikvidovat celý fungující stát.
Tu Francii asi budou muset spláchnout do moře za tu nakládačku, aby ji očistili…”..

frufru58
Návštěvník
frufru58

Z veřejně přístupných zdrojů:

“Každý pátý úvěr v Číně je od Kellnera. Po těžkých začátcích se poskytovatel spotřebitelských úvěrů Home Credit (společnost má sídlo v Nizozemí) ve svém oboru vyšvihl už na třetí místo za velké čínské hráče Ant Loan (společnosti Alipay) a Weili Loan (Tencent). Číslem jedna je co do počtu prodejních míst. Těch má v Číně 235, spolupracuje při tom i se zavedenými prodejci značek mobilních telefonů, mezi nimi i s Huawei. Data Home Credit z loňského května uvádějí, že v 1. čtvrtletí roku 2018 celkové poskytnuté půjčky dosáhly výše 15,2 miliardy eur, z toho 9,4 mld eur připadá na Čínu. I v procentuální vyjádření vede jasně Čína, kde má Home Credit 62 % svých aktivit. Následuje Rusko se 17 %. ČR a Slovensko mají dohromady devět procent. Home Credit má po světě 29 milionů klientů celkem, z toho 15 milionů v Číně.”

A dnes už PPF pláče u ministryně průmyslu a obchodu a Babiš se před odletem do Asie na otázku “Huawei” kroutil jak had. Zeman u Soukupa dobře věděl, která bije.

Karel K.
Návštěvník
Karel K.

Černá aristokracie Západu. Nejstarší rodiny Evropy stále vládnou světu . . .

http://www.noemova-archa.estranky.cz/clanky/historie-potopy-sveta/

honza prague
Návštěvník
honza prague

koten je hochštapler bez vlastního názoru. jen si chce užít minutu slávy před kamerami.
třeba si namlouvá ods nebo ano…kdo ví.