Valerij Gerasimov pohrozil Trumpovi potopením amerických lodí ve Středozemním moři a nastal...

Valerij Gerasimov pohrozil Trumpovi potopením amerických lodí ve Středozemním moři a nastal obrat! Američané se stahují, USS Donald Cook míří pryč od syrských břehů. Bývalý šéf izraelské rozvědky Nativ prohlásil, že USA nepůjdou do války s rovnocenným soupeřem. A v syrské Dúmě ruští chemici nic nenašli, ani stopy po chemickém útoku!

Valerij Gerasimov pohrozil Trumpovi potopením amerických lodí ve Středozemním moři a nastal obrat! Američané se stahují, USS Donald Cook míří pryč od syrských břehů. Bývalý šéf izraelské rozvědky Nativ prohlásil, že USA nepůjdou do války s rovnocenným soupeřem. A v syrské Dúmě ruští chemici nic nenašli, ani stopy po chemickém útoku!

Hrozba války je prozatím zažehnána. A je to jen a pouze díky náčelníkovi ruského generálního štábu Valeriji Gerasimovi, který v noci ze středy na čtvrtek přes vojenského atašé v Turecku znovu poslal vzkaz NATO a americkému velení ozbrojených sil v Evropě, že v případě vypálení raket na území Sýrie provede ruská armáda odvetný útok na palebná postavení amerického námořnictva ve Středozemním moři. Právě Gerasimov už 13. března tohoto roku v předstihu varoval, že ruská GRU má autentické důkazy o tom, že teroristé ve východní Ghútě v Sýrii plánují zinscenovat chemický útok, ze kterého následně obviní syrskou armádu. Cílem Američanů je podle Gerasimova bombardování vládních čtvrtí v Damašku, sídla prezidenta Asada a ministerstev, odkud syrská a ruská armáda řídí operace. Valerij Gerasimov už tehdy na tiskovce uvedl, že na místě se nachází už v předstihu Bílé přilby s televizním štábem a satelitní přenosovou technikou. Podívejte se na video nahoře, které zachycuje vysílání ruské státní televize ze dne 13. března 2018.

Na důkaz odhodlání provést odvetu za případný americký útok předala ruská armáda americkým partnerům ve středu v noci pro výstrahu seznam výzbroje protilodních raket ruských ozbrojených sil na ruských základnách v Sýrii, které jsou připraveny k odpálení a k úderům na hladinová plavidla amerického námořnictva, ze kterých by byly odpáleny rakety, dělostřelecké granáty, nebo ze kterých by odstartovala letadla s cílem bombardování nebo raketového ostřelování syrského území. Generální štáb ruské armády tak Američanům tento týden ze středy na čtvrtek zopakoval stanovisko Valerije Gerasimova z 13. března, že ruská armáda provede odvetu i proti nosičům střel a letadel, tedy i proti největšímu plavidlu amerického námořnictva, letadlové lodi USS Harry S. Truman, která teprve míří do Středozemí.

Valerij Gerasimov, náčelník ruského generálního štábu.

A okamžitě nastala změna. Americký torpédoborec USS Donald Cook ještě v noci obrátil kormidlo a podle posledních informací míří pryč od syrského pobřeží [1]. Američané dostali jasný vzkaz z Moskvy, tak jasný a zřejmý, jaký naposledy dostali po rozmístění jaderných raket v Turecku v 60. letech minulého století, když tehdejší Sovětský svaz reagoval rozmístěním jaderných raket na Kubě. Tvrdý postoj ruského generálního štábu tak zvolil správnou a jedinou možnou variantu, které američtí neoconi a jestřábi rozumí, tedy postoj z pozice vojenské síly. Vzápětí došlo i ke změně rétoriky Donalda Trumpa, který dnes oznámil, že před případným útokem na Sýrii se nejprve chce poradit s americkým kongresem, a že prý nikdy netvrdil, že útok má přijít okamžitě, že prý ani netvrdil, že by měl vůbec kdy přijít. Američané pochopili, že Rusové nejsou Arabové nebo Iráčané, kteří se sesypou, když americká moc zachrastí zbraněmi a výhrůžkami. Je však nutné si postesknout, že takto tvrdá reakce přichází od Ruska až nyní.

S grázly nelze jednat jinak než z pozice síly

Není možné jednat s grázlem, který vás na ulici ohrožuje pálkou na baseball, pomocí diplomacie a partnerského dialogu, jak má ve zvyku Vladimir Putin. Řešení situace nakonec přišlo od Valerije Gerasimova a od ruské armády. To je na jedné straně skvělá zpráva, ale do budoucna to oslabuje pozici Vladimira Putina. Samotný Valerij Gerasimov by mohl jednoho dnes nastoupit na místo Vladimira Putina, protože Gerasimov je kádr opravdu velkého formátu. Nicméně jako politik těžko získá popularitu a podporu lidu, protože je málomluvný, nerad mluví na tiskových konferencích, kterým se vyhýbá a nemá takové charisma jako Vladimir Putin. Zároveň jako voják bude Gerasimov myslet i v politice z vojenského pohledu a existují oblasti, ve kterých je už dnes jasné, kde by se Valerij Gerasimov zachoval jinak než Putin. Kyjevský Majdan 2013, Východní Ukrajina a Sýrie. Z pohledu Ruska se Putinova politika už nikdy nebude opakovat, pokud Vladimir Putin jednoho dne v roli prezidenta skončí. A otázkou je, jestli je připravena cesta po odchodu Putina.

White Helmets v Sýrii, profesionální herci se zinscenovanými příběhy pro západní média.

Největším znakem problému byl únorový skandál v Deir Ez-Zor v Sýrii, kde Američané pozabíjeli podle různých zdrojů od několika málo žoldáků, až po více jak 300 nebo dokonce 500 dobrovolníků ruské polovojenské skupiny Vagner. Moskva tehdy dala od Vagnerovců ruce pryč, protože šlo o žoldáky, soukromou iniciativu. Jenže pravda je taková, že skupina Vagner je poměrně úzce propojená na současné či bývalé špičky sovětského generálního štábu a veterány z Afghánistánu z 80. let, kteří mají v dnešním ruském generálním štábu stále obrovskou, až dokonce glorifikovanou prestiž. A ze zdrojů z okolí Kremlu víme, že v kauze zabitých Vagnerovců v Sýrii došlo ve strukturách uvnitř v Moskvě k velkému pnutí mezi Vladimirem Putinem a generálním štábem. Není to poprvé, toto pnutí se poprvé objevilo již v roce 2015 při stažení Sergeje Strelkova z východní Ukrajiny. Už tehdy tam byl střet mezi Vladimirem Putinem a generálním štábem v tom, jaký pohled má Moskva brát na domobranu a dobrovolné sbory. Ty spory dodnes nezmizely, naopak se zdá, že se prohlubují.

Vladimir Putin hraje diplomatické šachy, ale nevšiml si, že partner na druhé straně šachovnice už má na rukách boxovací rukavice a chce hrát úplně jiný zápas a jinou hru

Už několikrát jsem mluvil a psal o tom, že Američané a neoconi zejména nepovažují Putinovu zdrženlivost a distingovanou diplomacii mezinárodního práva za projev moudrosti, ale naopak za projev slabosti. Pokud vás někdo mlátí na ulici zmíněnou bejzbolkou, jaký má smysl vést s ním dialog a dokonce ho nazývat partnerem? Do určité doby tohle funguje jako projev moudrosti Vladimira Putina, ale v určité chvíli už to může být interpretováno jako neschopnost nebo neochota používat silová řešení. A toto umí neoconi vycítit na sto honů. Pokud ucítí, že Vladimir Putin je diplomat, který se vyhýbá konfrontaci, i když k tomu má pádné důvody zachování světového míru, potom tohoto neoconi využijí a udeří na Rusko. Nejprve na jeho spojence jako je Sýrie a Írán, a poté i na samotné Rusko a jeho zájmy. Ve chvíli, kdy americký prezident vyhrožuje prezidentovi Ruska, že Vladimir Putin “zaplatí” za chemický útok a za podporu Bašára Asada, tak to už je situace daleko za čárou.

USS Donald Cook vyzbrojený raketami Tomahawk.
Putin musí proti Američanům přitvrdit, čas mezinárodní slušné diplomacie skončil

V nejvyšší chvíli musel do věci vstoupit náčelník ruského generálního štábu a musel třísknout do stolu a vyslat Američanům symbol konfrontace jako v dobách Studené války. Nic se totiž nezměnilo, neoconi i dnes jako tehdy rozumí jen jediné věci, argumentům z pozice brutální síly. Nic jiného na ně neplatí, protože s diplomacií a s kecy o partnerech a dialogu si neoconi vytírají pozadí, sami jsme to viděli v kauze Skripal a právě teď v kauze údajného chemického útoku v Dúmá. Valerij Gerasimov tak pomohl vyřešit kritickou situaci, že poslal Američany do patřičných mezí. Problémem je, že neoconi si tento signál vyloží po svém, že Vladimir Putin má v generálním štábu jestřába, který nemá problém vrazit Američanům facku a američtí jestřábi se rádi rvou. Může tak vzniknout nebezpečná úvaha o tom, že když se podaří Rusko vyprovokovat a Putin nebude opět konat tvrdě, že ruští generálové mohou začít získávat vliv a v určité chvíli bude možné vyvolat válku s Ruskem i bez Putinovy asistence.

Bývalý šéf izraelské tajné služby tvrdí, že Američané nechtějí jít do války s rovnocenným soupeřem, protože vítězství by nebylo jisté

Zatímco v roce 2013 byla normalizace hrozby bombardování Sýrie zažehnána díky Putinově diplomacii, kdy se Rusko nabídlo, že zlikviduje zásoby syrských chemických zbraní, tak dnes se ukazuje, že americké jestřáby odehnal od Sýrie náčelník ruského generálního štábu poté, co si Donald Trump dovolil zaútočit na Vladimira Putina s poznámkou, že Putin “zaplatí”. Tohle byl nebezpečný signál, který změnil rozdané karty, protože zatímco dříve neoconi útočili na Sýrii skrze Bašára Asada, teď se cílem útoků už stává samotné Rusko a Vladimir Putin do takové míry, že Američané ještě včera chtěli bombardovat ruské základny v Sýrii, a to jenom kvůli tomu, že neoconi začali mít pocit, že Vladimir Putin je diplomat, který nepůjde do konfrontace s USA, která by přerostla v obrovskou válku. V té chvíli už nešlo nic dělat a musel zasáhnout Valerij Gerasimov a vstoupit do hry. Teprve po středečním zopakování jeho varování z poloviny března adresovanému americkému velení v Evropě došlo k ústupu amerických jestřábů.

Yakov Kedmi.
Bývalý šéf izraelské rozvědky má jasno

Yakov Kedmi, bývalý šéf izraelské tajné služby Nativ, poskytl v pořadu “Večer s Vladimirem” (Solovjevem) svoji analýzu situace, proč Donald Trump nezaútočí na Sýrii a nebude riskovat válku s Ruskem. Takovou válku by totiž nešlo vyhrát a úderem na Sýrii by Trump pouze ztratil, nic nezískal. V této analýze má naprostou pravdu, ale bohužel má jednu vadu. Američtí prezidenti byli donuceni spustit už tolik válek, ve kterých nic nezískali, že to ani nejde spočítat. Nezáleží totiž na tom, jestli prezident USA něco něčím získá, ale častěji je to mnohem jednodušší v tom smyslu, že neoconi naopak prezidenty vydírají, co všechno by mohl prezident ztratit, pokud nebude neocony poslouchat. A když Donald Trump čelí doma tlakům, FBI prohledala kancelář jeho advokáta, neustále se každý snaží zpochybnit Trumpovu legitimitu jako prezidenta, tak v takové chvíli je prezident do značné míry ve vleku cizích povelů a instrukcí.

Ruští chemici kromě toho vyrazili do ulic syrského města Dúmá, které je již osvobozeno a rozhodli se prozkoumat nemocnici a místo údajného chemického útoku. Na místě provedli odběry vzorků, mluvili s pacienty, se svědky a nikde nenalezli žádné stopy po chloru nebo sarinu. Vůbec nic. Naprosto nic. Nikoho to nepřekvapuje, jedná se o hoax a zfalšované divadlo White Helmets, organizaci napojenou na britskou MI6 a americkou CIA [2]. Údajné důkazy, o kterých včera mluvil Emanuel Macron [3], se nachází zde. Celé svědectví a tzv. důkazy se opírají o videa a informace White Helmets, nikoho jiného. Žádní jiní svědkové neposkytli důkazy, celá zpráva se opírá pouze o materiály White Helmets. Cílem není nic jiného, než vyrobit záminku pro bombardování Sýrie. A je opravdu znepokojivé, že tuto eskalaci musel zastavit až na poslední chvíli náčelník ruského generálního štábu.

Nejen o situaci v Sýrii budeme hovořit dnes od 19:00h na Svobodném vysílači CS v mém pravidelném pořadu. Všichni jste srdečně zváni k poslechu.

*České titulky ve videích zapnete tlačítkem “CC” v liště pod videi.

Záznam pořadu

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Jokles
Návštěvník
Jokles

Tak se mi zdá, že něco nesedí, Pokud varování Gerasimova o tvdé odvetě má být pravdivé, co pak byl ten spojený úder USA, Anglie a Francie ? Nebo v té době (březen) to Gerasimov skutečně řekl, ale žádné americké lodě se ani nepohly z místa a anopak , po zcela evidentní dohodě s RF, byl proveden propagační útok , kdy se rusové ani jen nevyžvějkly ! Takže varování Gerasimova bylo zcela bezvýznamné a politicky škodlivé ! Anebo záměrem Putina bylo dehonestovat Gerasimova tím, že onen odvetný úder na poslední chvíli zakázal. což by se mi na V.V.P. vůbec nelíbilo ! Komu máme příště věřit: AENetu, Putinovi, či Trumpovi ?

Jan Krásný
Návštěvník
Jan Krásný

Kdyby to šlo, stěhuji se do Ruska hned.

Somi
Návštěvník
Somi

A co vam brani?

FRANTA
Návštěvník
FRANTA

Generál Sergej Rudskoj z Generálního štábu ozbrojených sil Ruské federace oznámil na tiskové konferenci výčet sestřelených raket útočníků a míst, na které tyto rakety mířily. Syrská armáda použila starší ruské PVO systémy, ale i ty se ukázaly jako naprosto dostačující. Tento starší systém se tak skvěle osvědčil a ukázal, že Donald Trump poslal do Sýrie zastaralý šrot, žádné nové, skvělé a chytré rakety.
•na letiště Duval útočily 4 střely – všechny sestřeleny
•na letiště Dumeira útočilo 12 střel – všechny sestřeleny
•na letiště Blaj útočilo 18 střel – všechny sestřeleny
•na letiště Shayrat útočilo 12 střel – všechny sestřeleny
•na letiště Mezze útočilo 9 střel – 5 sestřeleno (letiště bylo nepoužívané)
•na letiště Homs útočilo 16 střel – 13 sestřeleno (letiště nepoškozené)

čenda.procházka
Návštěvník
čenda.procházka

EU i Česká republika oficiálně podporuje islámský terorismus a porušování mezinárodního práva .

John Joy
Návštěvník
John Joy

No Rusko na Američany a jejich spojence nemají,byl by to nerovný boj pokud jde o konvenční zbraně a riskovat jadernou válku kvůli tak nedůležité zemičce jako je Sýrie nemá cenu.Bod pro Nato…Rusko se ani nepokusilo sestřelit jedinou raketu,ztrapnili by se…Stačí si zjistit kolik dává peněz na zbrojení USA a kolik Rusko.Rusko je nebezpečí pro mír ve světě,stačí se podívat na Ukrajinu…a s kým se Rusko paktuje,jsou to agresivní státy s autoritářským režimem…

M.C.
Návštěvník
M.C.

Rusové nechali střílet Syřany jejich zastaralými systémy PVO, možná jim em tam poslali nějaké data z přehledových radarů svých systémů.
Nerovný boj by to byl, jestliže Tomahawky v 70% případů nedokázaly překonat tyto syrské systémy, a to i za použití prostředků radioelektronického boje proti radarům, jak by asi dopadl útok proti ruským cílům chráněným systémy a jednu až dvě generace modernějšími?
S těmi penězi na zbrojení je to tak, že USA s přehledem vedou tabulku, kde Rusko zaujímá až čtvrtou pátou pozici, jak který rok a částka vydávaná na zbrojení v USA zhruba odpovídá součtu částek v dalších deseti zemích žebříčku.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Pane vy nejste ignorant, vy jste idiot.
Poproste rodiče ať vám zamezí přístup na net.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Reagoval jsem na Johna Joe, pro pořádek.

M.C.
Návštěvník
M.C.

My průměrně inteligentní jsme to pochopili. :-))

Shadow
Návštěvník
Shadow

Rusko je jedinou zárukou svetového mieru. Bráni svet proti fašistom z USA i ich lokajom.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

John, nevim, jestli mam oslovovat masculin, nebo feminin, ale Joy je zenske jmeno ( i v mem potomstvu se nachazi 😉 ) – to jen, aby jste se “neztrapnoval/a/o” pred svymi prately amerikanofily 😉
Kazdopadne, chtela jsem rict jenom malou poznamku:
Jedna vec je, kolik penez z kapes danovych poplatniku “USA” vytahnou ze statni kasy, a druha vec je, kde ty prachy konci… 😉
Rusove ovsem maji prokazatelne efektivnejsi vydaje na zbrojeni – staci videt vysledky 😉

Jokles
Návštěvník
Jokles

Matko, tohle ” aby jste se “neztrapnoval/a/o” pred …” jste napsala špatně ! Správně ten výraz zní ” nezTrumpoval ” !

oblivion
Návštěvník
oblivion

Preboha čo si ty za vypatlaného kreténa ??
Neuveriteľné byť takto primitívny.

Krokodýl
Návštěvník
Krokodýl

Vy musíte být ultrablb

Jokles
Návštěvník
Jokles

Panebože, co ty jsi za pitomce !

Hyeron
Návštěvník
Hyeron

Zajímavý pohled na Putina,myslím si ale,že tento politik ví dobře,co dělá…A Gerasimov? Inu,je to voják na svém místě,také dobrý chlap

babuskajaguska
Návštěvník
babuskajaguska

Pratele chapu rozjitrene emoce i ja jsem byl prvnich 10 minut zklaman Ruskou nereakci, jenze pak jsem si srovnal veci hlave a zpravy precetl znovu a vidim to tak, ze Rusko v teto situaci ziskalo maximalni pocet bodu.
Americane, Britanie a Francie se zachovali tak, ze se to uz neda oznacit ani jako amoralni.
Je to ubohe.
Rusove timto ziskavaji hromadeni oduvodneni sveho finalniho reseni a to jiste prijde, tim si muzeme byt jisti.
Bude to rychle, neocekavane a desive.
O Putina rozhodne strach nemam, on se projevi rozhodnou silou a bez slitovani v momente kdy dozraje cas.

na-co
Návštěvník
na-co

Čas už dozrává –

Washington svými akcemi v Sýrii v podstatě podporuje teroristy, oznámil ruský prezident Vladimir Putin po útoku západních států na syrské vládní objekty.

„Svými akcemi USA přinášejí utrpení civilnímu obyvatelstvu, v podstatě podporují teroristy,” oznámil Putin ve speciálním prohlášení, které zveřejnila tisková služba Kremlu.

https://cz.sputniknews.com/svet/201804147152180-usa-syrie-podpora-terorismus-putin/

konzerva
Návštěvník
konzerva

9.5.2018 na Rudám náměstí po inauguraci…..

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

U Rudoarmejce… 😉

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Kéž máte pravdu, ale víru ztrácím každým dnem.

ezra šlojm
Návštěvník
ezra šlojm

a to finalni reseni bude vypadat jak kamo? 🙂

Luboš z Brna
Návštěvník
Luboš z Brna
na-co
Návštěvník
na-co

Tato věta měla být jinak z formulována – Přijměte proto prosím naši omluvu.

desgusting
Návštěvník
desgusting

Opakuje se, ,, vlk se nazral….” Ne, vlk se nenazral, a koza uz davno neni cela. Protoze to neni vlk, ale to zlo, jmenem Satan. Neexistuje domluva s timto zlem, … aniz se stat jeho soucasti… zrada vzdy znovu, stejna…

konzerva
Návštěvník
konzerva

Česká televize má po dnešní noci nový název ,,ČESKÁ TELESVINĚ,,,

Alanis
Návštěvník
Alanis

Česká sviňovize či jak to nazýváš opět nezklamala. Hned tři hodiny po útoku podala zpravodajství. Celý svět byl informován o konfliktu v reálném čase, ale v naší ČT nás informovali o pátečním průběhu poslanecké sněmovny, panu Kalouskovi a Fialovi. Až bude konec světa, tak nám to ČT nestihne sdělit. Asi mají pomalé cenzory, nevěděli, jestli to pustit do vysílání. Sledoval jsem RTčko, ČT mě tam vyhnala. Pak se diví, že jsme politicky nakažení a že prohrávají boj s propagandou.

konzerva
Návštěvník
konzerva

Chlastali ještě s kalouskem a čekali jak to dopadne….ha ha