V zemi, ve které nechci, ale musím žít!

V zemi, ve které nechci, ale musím žít!

V zemi, ve které nechci, ale musím žít!

S velký zájmem jsem si přečetl článek paní Zwyrtek-Hamplové [1], ve kterém bez jakékoliv nadsázky vykresluje život nás, občanů ČR. Není pochyb, že její kritický a pravdivý pohled se paušálně netýká všech občanů Česka, protože byť jen malá část, přesto existují lidé, kteří mají diamatrálně odlišný, resp. jiný způsob života a uznávají jiné osobní hodnoty, než které paní Hamplová popisuje. Jsou to ti, o kterých paní Hamplová píše, kteří negativitu našeho života způsobují, tedy politiky počínaje, vězni, cikány a imigranty. Zmínění vězni, to je samostatná kapitola, o kterých bude také řeč.

Chci se zabývat jinou věcí a sice, jak výše zmíněná, nepříliš početná skupina našich spoluobčanů, lidí, rekrutujících z řad Shapirem uplacených provokatérů (převážně studentů a mladých lidí, kteří za několik mrzkých Jidášských dolarů zrazují vlast, zrazují své spoluobčany, zneuctívají a hanobí ty, kteří to s námi a s celou republikou myslí dobře), nebo jinak vypatlaných či vymytých mozků, nesoudných a nemyslících sympatizantů, loajalistů, pravdoláskařů, sluníčkářů, havloidů a jiných antipragmatických úchylů, obecně zvaných řiťolezci nebo přizdisráči.

Do této kategorie patří také poslanci, alias politici, které jsme k naší velké lítosti, nesoudnosti, ale i vlastní blbosti volili, aby nás ve věcech existenčních zastupovali. Tato nevelká skupina našich spoluobčanů, kteří jako hada hřejí na prsou lidi, které lze směle nazvat vlastizrádci. A není jich zrovna málo. Jejich političtí kolegové je velkoryse a loajálně přehlíží, jen aby si sami nezkazili svou reputaci, své postavení, aby tak nepřišli o své „penízky“. Tolik lidské nečestnosti, nepravdy, falše, neserióznosti, bezohlednosti, arogance, opovrhování a necitelnosti v naší společnosti nebylo ani za totality, za vlády komunistů.

ham-vol-by_denik-630.jpg
Jana Zwyrtek Hamplová

Nelze popírat, že zdrojem všech těchto negativních, často až tragických skutečností, jsou vždy „až“ na prvním místě peníze a jim v patách hamižnost, touha po moci a vládnutí, po postavení a společenském uznání, to vše na úkor vlastní cti, morálky, etiky, spravedlnosti, pravdy, vzájemné úcty a tolerance. Pro peníze si nejen nechají, obrazně řečeno, vrtat koleno, ale jsou ochotni (ti horší) zabíjet, v lepším případě podlézat (když už ne zrovna lézt do jistých tělesných partií svých chlebodárců), neustále lhát, podvádět (a v ne malém rozsahu krást), zrazovat, ale i páchat to nejhorší, co lze od politiků očekávat – být vlastizrádcem.

Tento faktor jakoby se u politiků stal hitem posledních let, protože vlastizradu evidentně vykazují mnohá jednání mj. K. Schwarzenberga, J. Štětiny, P. Bělobrádka, Hermana a zvláště, což je neočekávané a zarážející i u premiéra B. Sobotky. Počátek tohoto vlastizrádného „hrdinství“ je však možné datovat již od dob prezidentování Václava Havla, který ruku v ruce s Karlem Schwarzenbergem nejen prolomili tzv. Benešovy zákony, ale i deklarovali německé straně, přesněji Sudetoněmeckému landsmanšaftu omluvu za odsun (pro ně však i nadále vyhnání) německých občanů z Československa a to i navzdory svému veřejnému, do nebes volajícím prolhanému tvrzení (slibu), že Benešovy zákony jsou „tabu“. Jinými slovy, nástupem demokracie v České republice je, bohužel jen politikům, dovoleno defacto všechno.

Byla-li řeč o vězních, pak je to jen přímý důsledek výše popisovaných skutečností. Kdyby politici s vidinou peněz nelezli západním politikům do míst, kde končí záda a začíná sedací část těla, nebyli bychom v EU. Ale protože tam už jsme, stejně podlézavým způsobem jsou dnes politici povinni plnit přání a příkazy EU, kde mj. i otázka vězeňství, resp. normy a parametry, jak má být s vězni zacházeno, jak mají být zaopatřováni, jaké mají mít stravovací, hygienické a volnočasové podmínky atd., atd. Tato nařízení z obav sankcí a pokut, případně špatného hodnocení politiků či vlády za nenaplnění těchto nařízení, je stát nucen je do puntíku plnit.

Frigomar_European_commission.jpg
Česko musí plnit diktát EU i v otázkách životních podmínek pro vězně.

Problém je totiž v tom, že zatímco všemi těmito nařízeními je víceméně sledována především podpora zájmů podnikatelské sféry, je na druhé straně evidentní nezájem o dopad těchto nařízení na občany státu. Tyto „ptákoviny“ může Rada EU nařídit, ale ještě se nestalo a ani nestane, aby EU nařídila, že občané musí být, resp. žít na stejné evropské úrovni, jako v západních státech, členských zemí EU (např. v SRN, Francii atd.) a za tím účelem vytvořit takové podmínky, aby této úrovně bylo co nejdříve dosaženo.

K bodům, které paní Hamplová vyjmenovala jako důvod, proč by nechtěla v této krásné rodné zemi dále žít, bych dodal:

  • Nechci žít v zemi, kde jdou lidé do politiky s cílem vlastního finančního prospěchu, zatímco s důvěrou a potřebami občanů, jak deklarovali při jejich zvolení a občany-voliči tak beztrestně opovrhují.
  • Nechci žít v zemi, ve které jde politikům především o peníze, bohatství, kariéru.
  • Nechci žít v zemi, kde vítězí lež, podvody, zlodějna, korupce, lichvářství, postavení a moc peněz.
  • Nechci žít v zemi, kde zbabělí a falešní lidé nadbíhají či přímo se podbízejí západním politickým trendům, USA, NATO, čímž se dopouštějí vlastizrady.
  • Nechci žít v zemí, kde jistá část lidí překrucuje dějiny a historii, kde se záměrně překrucují fakta a skutečnosti, kde se pohrdá vítězstvím ruské Rudé armády nad německým fašismem, aby na druhé straně záměrně a úmyslně byla prosazovány falešné a nepravdivé údaje o osvobození Československa americkou US army.
  • Nechci žít v zemi, ve které se proklamuje demokracie, právní stát, lidská práva a svoboda slova, které jsou poplatné jen pro několik vyvolených nebo zámožných lidí.
  • Nechci žít v zemi, kde ne pravda a láska, ale nepravda zášť vítězí nad ctí, morálkou, poctivostí a slušností.
  • Nechci žít v zemi, kde se pohrdá, uráží, pomlouvá, hanobí a dehonestuje funkce prezidenta a jeho osoba jenom proto, že není ochoten plnit příkazy amerického, pardon, zkurvysyna Shapira, neakceptuje politiku amerického establishmentu, uznává jiné evropské hodnoty stejně jako potřeby být v dobrých vzájemných vztazích také s Ruskem, Čínou apod.
  • Nechci žít v zemi, kde jedna totalita má být nahrazena totalitou jinou, stejnou, ne-li ještě horší než byla ta komunistická.

Jakkoli nechci, musím zde žít, protože se mi nejenže nechce z této krásné země odejít, ale ono ve skutečnosti ani není kam. Takže nezbývá, než se s touto realitou nesmířit, ale se s ní společně s ostatními rozumnými lidmi, vlastenci, zasadit o změnu k lepšímu. S Werichovým: „Ten dělá to a ten zas tohle..“ se nám to může, při dobré vůli, časem podařit.

Jiří B a ť a , 21. května 2016

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Rrrrsss
Návštěvník
Rrrrsss

Vzhledem k tomu, že mnozí zde uctívají soudruha Stalina, tak bych přidal jednu vzpomínku na něj http://www.military-portal.cz/novinky/stalinuv-hruzny-experiment-udelal-z-lidi-za-deset-dni-kanibaly.html

pedros
Návštěvník
pedros

military portal.cz???A co tak novinky.cz,nebo blesk.cz, nebo i-dnes.,cz nebo lidovky.cz, nebo bleskově .cz,nebo požádat s.smatanu,i gabal je odborník,romancova znají i v souhvězdí orionu,ti můžou o Stalinovi vyprávět o cokoliv si řekněte,v jakémkoli množství!Ty odkazy si zastrčte přes anál.sfinkter až do mozkovny!Ale vidím,že už jste v tom dostatečně zběhlej!Jen tak dál!

Sweety
Návštěvník
Sweety

Tohle se prostě nedá snášet. J. V. Stalin by masový vrah a tyran, to je známý a historiky potvrzený fakt. Dokonce to potvrdil i bývalý ruský ministr kultury Alexandr Avdějev.

Opěvovat ho je stejně hloupé jako opěvovat A. Hitlera. Jistě spoustu věcí uměli. Ale především to byli masoví vrazi. Nezapomínejte na historii, prosím.

A k článku… Spousta článků zde se mi zdá velice zajímavých a rozumných.. Tak proč ta zmínka o tom, že US Army neosvobodila ČR? Jistě, ne celé (díky předem domluveným pravidlům, díky kterým nás opět někomu předhodili, jako předtím Hitlerovi), ale v Plzni byli. To nevyvrátíte. A pomohli tam , lidé, kteří si to pamatují ještě nejsou všichni mrtví.. Takže, proč?

Houdkův anál kultůrně obohacený násadou krumpáče
Návštěvník
Houdkův anál kultůrně obohacený násadou krumpáče

Ano. pomohli především rozbombardovat plzeňskou Škodovku, ukrást co se dá z německých válečných technologií a totálně rozmrdat čs.těžký průmysl. J.V. Stalina se nijak nezastávám, to byl zvrácený gruzínský zmrd, ne rus.

Občan
Návštěvník
Občan

Sweety, máte na mysli těch cca 128 ks ( SLOVY STODVACETOSM) US ARMY padlých příslušníků? Oproti DESÍTKÁM MILIONŮ Rusů?
Máte pravdu, že v Plzni byli. Ale co tam dělali se už probíralo na Aeronetu v jednom předcházejícím článku – viz bohatá diskuse s výživnými příspěvky.
I od pamětníků.

jik
Návštěvník
jik

Stalin masový vrah NEBYL! Stalin naopak Rusko z problémů vyvedl a špínu na něj nalili ti, co dělali právě takové prasárny.
Co se týče toho, že USA osvobodila Československo, bylo by dobré si uvědomit, že se tak stalo pouze proto, že právě Stalin ve snaze snížit oběti SSSR udělal vše pro to, aby USA a VB otevřely 2. frontu. Souhlasil s nepřijatelným – brettonwoodským systémem.

jik
Návštěvník
jik

Odkud je tato hovadina? To bych odhadl buď na So-Lže-Nicyna, nebo synáčka řezníka Antonov-Ovsejenka. To snad nemohl spatlat ani Conquest, přestože je placen od počtu mrtvých.

krupaj
Návštěvník
krupaj

A přitom ke změně by stačilo tak málo http://www.rozpravy.cz/skutecna-demokracie/demokracie/

BertrandDeBorn
Návštěvník
BertrandDeBorn

“Dnes je možné rozpoznat inteligenční moudrost člověka, která je zcela odlišná od IQ a v podstatě se dá říci, že s ním nemá nic společného.”
– Jak?

“Je sice možné, aby tito lidé byli voleni lidem, je ale nutné předem vyloučit z jejich středu ty, kteří toho nejsou hodni a kteří by se tam chtěli dostat pouze ze zištných důvodů, a to jak z důvodů touhy po moci tak i touhy po majetku či ovládání druhých.”
– Jak?

“Zákonodárnou moc je nutno chápat tak, jako se chápou přírodní zákony. I ty považujeme za neměnné a jednou provždy dané. Zákon vytvořený skupinou lidí v senátu či parlamentu, či jak se to bude jmenovat, je podobně dán.”
– Tak proč se tedy namáhat nějakými volbami, když mají být zákony stanovené na věčné časy a bez možnosti změny?

krupaj
Návštěvník
krupaj

Líbil se mi ten koncept navržený panem Marešem. Ten právě uvádí, že člověk usilující o zvolení by musel prokázat nějakým testem jistý stupeň inteligence – inteligenci emoční a inteligenci moudrosti, tzn. splňovat určitá kritéria moudrosti.

Kritéria dělí do sedmi skupin od M1 (základní vzdělání, běžný konzument televizních programů, základní inteligence) přes M3 (schopen řízení a rozhodování) až po M7 (mimořádná osobnost v dějinách). Např. pro volbu do parlamentu by musel kandidát splňovat kritérium M5.

Sám pan Mareš dodává, že se jedná pouze o dočasné řešení a časem, až se pozvedne úroveň hodnotového systému ve společnosti, bude možné od hodnocení uchazečů (i voličů) odstoupit.

Celá jeho myšlenka vede k pozvednutí ducha ve společnosti a taková společnost, pak nebude “produkovat” takové lidi, kteří by usilovali o moc z čistě finančních (nebo jiných zvrácených) motivů. Trochu utopie, ale ta myšlenka se mi zamlouvá.

BertrandDeBorn
Návštěvník
BertrandDeBorn

Nezlobte se, ale tohle mi silně připomíná systém určitých politických režimů, kde jako “test kritérií moudrosti” slouží členství v určité politické straně.
Kdo by garantoval správnost zvolených kritérií a testů, když testy jsou, jak říkáte, “nad systémem”? Koncensus “hodnotově nepozvednutých” by to být nemohl, protože ti nemají na rozhodování právo.
Pokud by se toto řešení muselo určitým způsobem měnit s vývojem společnosti (“pozvednutí úrovně hodnotového systému”), kdo by měl pravomoc o takových změnách rozhodovat?

tana
Návštěvník
tana

Nechci žít v zemi……
Otázka zní, kdo zůstane v zemi…….? Nebo lépe řečeno, kdo si může dovolit luxus zůstat v zemi…?
Každou společnost “táhnou” energičtí mladí lidé, kteří mají nápady , sílu a možnost je realizovat, nebojí se zdravě riskovat a vyvarují se vyloženého hazardu.
Kolik jich tady zůstane, když ovládají angličtinu, jsou odborníky ve svých profesích a po několik let naráží na překážky, jako je např. řetězení pracovních smluv na dobu určitou, přičemž zaěstnavatel dbá na to, aby ze smlouvy nevyplynuly nároky např. na podporu v nezaměstnanosti / např. zkrácení doby pod 6 měsíců byť o jediný den/ ?
Tito lidé to zkusí jenou, podruhé a potom si vzpomenou na to, že známkou inteligence je schopnost přizpůsobit se, a jdou se přizpůsobit jinam, neb tady toho mají dost a vrátit se mohou vždy. Mladší již nebudou, takže nutně potřebují jistotu kvalifikované práce za odpovídající mzdu s perspektivou jejího zachování, vyřešení bydlení formou splatitelné hypotéky a teprve potom mohou přemýšlet o dítěti…

Marek
Návštěvník
Marek

Fragment řeči Igora Kolomojského v Haifě na počest Roš Ha-šanu (25.9.2014): “Provedli jsme s Ukrajinci pokus”

“Vzali jsme jen jazykový rozdíl a přitlačili na dějiny, kde jsme za hlavní nepřátele rozkvětu “Nezávislé” prezentovali Rusy. Po 20 letech propagandy jsme získali ideální bojovníky proti Rusům v podobě jejich slovanských bratří – nyní již bude kterýkoliv Ukrajinec, který zabije Rusa, nazýván hrdinou. Doufám, že jsme jejich vztahy přerušili asi tak na sto let. Teď už bude snadné zničit samotné Ukrajince jejich odtržením od Ruska, když se jim budou poskytovat půjčky na válku, a pak se jim pro dluhy odebere všechno. Ti, kteří zůstanou, mrzáci, ženy a starci, se již vůbec nebudou schopni bránit.”
http://www.novarepublika.cz/2016/05/fragment-reci-igora-kolomojskeho-v.html

Semele to všechny:
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Eurokomisarka-Jourova-odhodila-politickou-korektnost-a-prozradila-jak-je-to-s-informovanim-o-zlocinech-uprchliku-436682

http://www.scritub.com/limba/ceha-slovaca/Pevrat-v-eskoslovensku11186106.php

“Jezuitské špičky na zakladě historickeho postoje Čechů vůči katolicismu planuji,
že v Čechach a na Moravě bude katolizace probihat za většiho odporu mistnich
obyvatel. Proto ze zakulisi přes sve nastroje a ty zase přes sve nastrčene politiky a
politicke strany podporuji uplne ochromeni Česke republiky.”
http://docplayer.cz/1651920-Tajne-dejiny-jezuitu.html

Jarek*
Návštěvník
Jarek*

Ano, to je správná úvaha, či reálný přístup k tomu, co bude v ČR následovat. Ono je to pro ty, co nemají zrovna v palicích seno vidět. Jezuité z Vatikánu takto nepřímo řídí veškeré procesy na planetě a to stovky let.

Perry
Návštěvník
Perry

Když tu tak nechce žít, tak ať uteče do Ruska. Za minulého režimu se lidé utíkající na západ stříleli, dnes by těm utíkajícím na východ země ještě poděkovala. Jestliže budete ve většině, tak si ti politici, které tu zmiňujete, už ani neškrtnou.

Jana
Návštěvník
Jana

Teraz nás strieľajú ľudia “utekajúci” na západ, že? Prečo by sme my mali utekať z našej rodnej krajiny? To by sa vám hodilo, že? Okrem toho dotyčná píše, že utekať nebude , ale bojovať a to aj my ostatní. Utekať tu nakoniec budú iní.

Perry
Návštěvník
Perry

Aha. Vyhrožujete lidem, že za své názory budou muset utíkat. Jaká podobnost ke komunistům!
Mně by se to nehodilo. Já chci, aby v téhle zemi byla co největší názorová pluralita.

to:Perry
Návštěvník
to:Perry

Máte za ty noční bláboly taky noční příplatek?
Co na to vaše noční sezení u PC říká vaše rodina, jestli nějakou máte?
….”Já chci, aby v téhle zemi byla co největší názorová pluralita” je výraz těch, co nemají vlastní názor, nebo nemají v pořádku žebříček lidkých hodnot.
Nebo význam těchto hodnot chtějí záměrně deformovat.
Normální lidé se na definici základních lidských hodnot a priorit většinou shodnou.

Perry
Návštěvník
Perry

Vám snad nejde o to, aby v této zemi mohli mít lidé vícero názorů? Rodinu mám, ovšem toto “noční sezení” bylo vyprodukováno časným vzbuzením

styx
Návštěvník
styx

viacero nazorov na jednu otazku? no pekne..co ty mas? 20 rokov a si strateny v realite?

Perry
Návštěvník
Perry

Ano, může Vás to překvapit, ale pokud se zeptáte vícero lidí na jednu a tu samou otázku, tak budou odpovídat velmi různorodě. A to je to, co se mi líbí (páčí). No někdy se zasním, pravda, ale za ztraceného se nepovažuji. Ale místo 20 něco hodně přes 50.

styx
Návštěvník
styx

jedna otazka:
Aky mate postoj k potratom?
Ak sa toto spytate na ulici, tak dostanete tri zakladne skupiny osob.
1. proti.
2. za
3. je im to jedno.

ale bolo by mozne dostat len dve skupiny, cize ano/nie.
kolko nazorovo pluralitnych odpovedi by ste si predstavoval vy?

len tak naokraj. Nazorovu pluralitu budete mat prakticky vzdy, pokym nebudete vladnut stadu biorobotov, bez nazoru.
Ale zasadne po vyluceni omacok v odpovedi dostanete len ano alebo nie.

Perry
Návštěvník
Perry

Pokud máte tak černobílé vidění světa, tak je mi to líto. Lidé můžou také odpovědět, že za nějakých okolností ano a někdy zase ne atd.

Houdkův anál kultůrně obohacený násadou krumpáče
Návštěvník
Houdkův anál kultůrně obohacený násadou krumpáče

Vlastizrádci, kteří neutečou např. do USA, budo zatčeni, internováni a posléze popraveni.

pedros
Návštěvník
pedros

admine,obohaťte HO banem.Chce-li být bohatým,proč mu to neumožnit?

Houdkův anál kultůrně obohacený násadou krumpáče
Návštěvník
Houdkův anál kultůrně obohacený násadou krumpáče

I ty budeš internován vlastizrádče.

styx
Návštěvník
styx

politicky korektna neomarxisticka uderka v akcii :))))))) (perry a slusnak)

P.S: vystrcte si hlavy z analu vasich demokratickych vzorov

Perry
Návštěvník
Perry

No z neomarxismu jsem ještě obviněn nebyl. Nu což, vše je jednou poprvé. Přesto pokládám za nutné Vás upozornit na fakt, že jsem spíše pravicově konzervativního smýšlení. Co se týká toho konce, tak jedinou omluvou pro Vás, že napíšete takovýto hnus, může být Váš nízký věk

slusny clovek
Návštěvník
slusny clovek

Vyborne soudruzko komunistko. Jen tak dal a za chvili muzete zacit zavirat a popravovat svoje odpurce jak to umite. Dekuji ale o takovou budoucnost nestojim.

styx
Návštěvník
styx

netreba. Vy demokrati ste s tym uz zacali:
http://www.czechfreepress.cz/ladislav-kasuka/konec-svobody-projevu-polsky-politik-a-publicista-mateusz-piskorski-zatcen-za-sireni-pravdy.html

zatvarat ludi za pravdu a fakty. Gratulujem.

uz aby si zacal dvihat vystretu pravicu

Perry
Návštěvník
Perry

Ano, četl jsem o tom. Mateusz Piskorski byl prý zatčen za špionáž pro Čínu, což považuji za dost hloupé obvinění. Dle mého názoru je to obrovská chyba polské justice

konzerva
Návštěvník
Rorýs
Návštěvník
Rorýs

Jen bych dodal, že toto všechno je důsledek volby voliče a jeho míry inteligence.

pedros
Návštěvník
pedros

Nepodaří se to p.Baťa,ani kdyby Werich vstal z mrtvých!Nosatá věrchuška,která “globalizuje” planetu, slovo morálka nezná!Naprostá amorálnost je životně důležitou podmínkou globalizace!A tu podmínku si nosatci setsakra dobře hlídají!Viz spomínaný deprepuc šapíro.
Trochu se vyčistí luft po rychle se blížící neodvratné jaderné válce s RF.

paa tal czechia
Návštěvník
paa tal czechia

milí lidé,populace je již ROZDĚLENÁ…A kdo je schopen přečíst toto a uvažovat takto,tak je CHRÁNĚN http://bod-zlomu.blogspot.cz/2016/05/spolecny-rozhovor-cobry-coreyho-gooda.html