V. V. Pjakin ze dne 17.07.2017 – o modlitbě arménského arcibiskupa v...

V. V. Pjakin ze dne 17.07.2017 – o modlitbě arménského arcibiskupa v americkém kongresu, o papeži v Arménii, o podání rukou Trumpa a Macrona, o roli Putina a Navalného pro Rusko, o roli Putina pro svět, opětovně o fotografování na G20 a o dalším. VIDEA

V. V. Pjakin hovoří o modlitbě arcibiskupa Arménské apoštolské církve v americkém kongresu, o papeži Františkovi v Arménii, o dalších informacích k fotografování na G20, o Trumpovi na oslavách dobytí Bastily a podání rukou Trumpa a Macrona, o roli Putina a Navalného pro Rusko, o roli Putina a Ruska pro svět a o dalším

00:00 Nejdůležitější událost týdne – Arménská apoštolská církev v americkém Kongresu, vedení křesťanů přechází zpod římskokatolického vedení pod Arménskou apoštolskou církev 

Jsou věci, které nezapadají ani do pískoviště geopolitiky ani konspirologie, proto si jich analytici nepovšimnou, přestože tyto mají zásadní význam pro politický vývoj ve světě se všemi důsledky, které z politiky vyplývají po ekonomický, sociální a další význam.  A k takové události došlo 12.7. v USA. Kongres USA zahájil své zasedání modlitbou a tuto pronesl představený západní diecéze Arménské apoštolské církve v USA, k tomu bylo dopředu oznámeno, že na jednom z příštích zasedání modlitbu pronese arcibiskup Arménské apoštolské církve v USA Mušeg Martirosjan.

Toto zasedání zahajoval arcibiskup Hovnan Derderian a příště to bude Mušag Martirosjan. A proč najednou nejdůležitější zemi na světě uděluje požehnání Arménská apoštolská církev? Připomeňme si, že v minulém roce si do Arménie přijel pro požehnání i sám papež (poznámka Ireny Aneri: pořad z 27.6.2016)

Papež František v Arménii červen 2016

A jde o proces, ve kterém vedení křesťanů přechází zpod římskokatolické církve pod Arménskou apoštolskou církev a tento proces právě započal.  Kdo se zajímá o globální politiku, ten chápe, o co jde, ti, které zajímá geopolika, ať si toho dál nevšímají.

Arcibiskup Hovnan Derderian v americkém kongresu

Arcibiskup Západní diecéze Arménské apoštolské církve Hovnan Derderian v americkém kongresu (pozn.: zdroj videa a více zde, zde)  

04:15 Fotografování na G20 v Hamburku – spletl si nejdříve Macron místo a až pak našel správné vedle Trumpa, které bylo určeno Francii?

Ano, ta místa byla skutečně popsána a minulý výklad se jeví jako mylný, navíc když před každou akcí, kde mají být politici nějak rozestavěni nebo usazeni, tito dostávají plánky a jejich týmy je mají k dispozici a řídí se jimi. Na místa, kde mají lídři stát, jsou umísťovány tabulky a je tedy více než zřejmé, že k chybám by docházet nemělo. Ale ta věc se má tak, že podle tabulek se mohou rozestavit pouze ti, kteří přijdou jako první, a ti, kteří se zpozdí, se nemohou dívat ostatním pod nohy, jestli tam není jejich tabulka, ale protože od týmu mají základní informaci vedle koho a v jaké řadě mají stát, Macron se z principu nemohl mýlit, když se nejdříve postavil tam, kam se postavil. Ale proč se také Trump nepostavil tam, kde měl stát? – Z jeho strany to bylo taktické rozhodnutí.

Trump je nyní v postavení podobném jako Putin, že za všechno může Trump, ale jeho rozhodnutí na focení ukazuje, že státní elita USA nikdy nemůže porazit globální elitu -anketa ukázala, že státní elita je zcela proti Trumpovi a projevuje se to např. tak, že Trump, stejně jako předtím Tillerson, neměl na G20 rezervován hotel. Ale dopustit, aby Trump jako zástupce USA na společném foto stál bokem a nikoliv ve středu, by znamenalo ponížení USA a jejich vlivu ve světě a to by státní elita v žádném případě nedopustila. Kdyby se však Trump zachoval způsobem jako když odstrčil premíéra Černé Hory, tak by se do něj státní elita pustila, že nemá chování, a protože Trump věděl, že státní elita na něj nachystala podraz, postavil se bokem. To když uviděl Macron, vyběhl, aby Trumpa zaštítil, ale skandál, který kolem toho vznikl byl o tom, že státní elita USA pochopila, že USA jsou odepisovány. Veškerá evropská elita stála za Clintonovou, proto se nikdo nerozestoupil, aby  Trumpovi udělal místo uprostřed a uznal jej jako autoritu.

Trump nemá z čeho vybírat kádry pro svou politiku a Rusko je mu nápomocné, je ochotno např. snížit počet amerických velvyslanců v Rusku – americká velvyslanectví ve světě plní roli okupačních správ, které řídí místní elity, místní domorodce. povolávají si kohokoliv na kobereček, řídí Ukrajinu. Po skandálu s focením byly cedulky upraveny, filmaři to natočili a to vedlo k minimalizaci škod, ale skutečnost, že USA stály na okraji, už zůstala a to vedlo k tomu, že hned jak se Trump vrátil, vznikl další skandál o spolupráci Trumpa s Ruskem. Trump ale nepracuje pro ruské zájmy, Trump pracuje pro zájmy USA, ale jiné, než představovali Clintonová a McCain, státní elity USA ani podpindosníci v Rusku nejsou schopni si spojit souvislosti, nechápou, jakým procesem musí Trump provést USA. Společným focením globální elita porazila státní elitu jejím vlastním snažením a všichni, kteří jsou postiženi geopolitikou a vidí kaleidoskop místo mozaiky, ti ať se ani nesnaží to pochopit (pozn.: geopolitikem je např. A. Dugin). Dvě sebevraždy v okruhu Clintonové.

25:10 Vitalij Markiv, zadržený italskou policií – proč byl v minulém pořadu označen za karatele a vraha a proč emocionálním stylem na způsob ukrajinských médií?

Řeč byla o účastníkovi kárné operace na Ukrajině, o ozbrojené ukrajinské sebrance, která přišla na Donbass pouze s cílem zabíjet! a v první řadě ty, kde je to nejsnadnější – ženy a děti. Italskému státu je zabíjení lidí na Donbassu lhostejné a Vitalij Markiv byl zatčený, ale tady je podstatné to, že zatčen byl člen organizované zločinecké skupiny VSO ne to, že byl zatčen za vraždu italského občana, všechno se mění, Ukrajina začíná být předávána, protože Spojené státy ji dále neunesou, Markiv je jen začátek a velmi dobrý začátek.

30:30 Putin řekl o Ukrajině: “Všechno závisí na tom, jak dlouho to všechno Ukrajinci budou trpět”, otázce o Donbassu se ale vyhnul, domnívá se Putin, že Rusko ještě neunese takové břemeno a jak dlouho ještě má Ukrajina čekat na osvobození?

Dokud lidé přicházejí a zapisují  se do té organizované sebranky, která na Donbasse zabíjí a krade, tak když tohle převážná část obyvatelstva neodmítá, tak  je to pořád málo, ještě pořád by obnova státnosti na Ukrajině nebyla pochopena. Až lidé budou chtít plně fungující stát, přestanou upírat zrak k Majdanu a zaměří jej k Doněcké a Luhanské republice a pak nastane čas k vytvoření Ukrajiny jako neutrálního a demokratického státu, který nebude součástí žádného jiného. Zatím se daří lidi udržovat v ideologickém zajetí, proto se blokovány sociální sítě a média, je-li však nutnost taková opatření zavádět, znamená to, že situace praská ve švech, všechno je v pohybu.

34:10 Trump v Paříži na oslavách Dobytí Bastily – byla Trumpova účast nutná? Macronovo chování napovídá, že by chtěl přes Trumpa dosáhnout vedoucí role Francie v EU, Merkelovou čekají volby, chystá se v Evropě něco nepěkného?

Ano, to se tam chystá. A jaká je hlavní událost z té Trumpovy návštěvy ve Francii? Podání ruky, jak Trump Macrona vláčel jako malé děcko a ukazoval mu, kdo je pánem (pozn.: VIDEO) a právě jen kvůli tomu Trump přijel, Macron je chráněnec státní elity USA, je to úplná nula, bylo potřeba mu předvést, kdo je pánem a toho kluka srovnat.

35:55 Význam Putina pro Rusko, když úroveň života se zhoršuje, opozice je potlačována, schází výroba, zdravotnictví, vzdělání a už tím není vinen Západ, jaké jsou důvody kromě pravidelných komentářů, že kolem Putina jsou samí nepřátelé a proto to má těžké?

Kromě těch nepřátel jsou kolem něj ještě lidé, kteří místo přemýšlení lžou například i ve statistikách a vše, co bylo v otázce řečeno o Putinovi je nestydatá lež a pro důkaz se stačí podívat do devadesátých let,kdy se nevyplácely mzdy ani penze a lidé umírali hlady. A v Rusku se zhoršuje životní úroveň? – tady je třeba si uvědomit, že proti Rusku je vedena válka, Putin musí s různými řediteli osobně řešit, aby lidé obdrželi mzdy a problém je v tom, že státní elita vsadila státní převrat, na Majdan a následnou občanskou válku – a tomu je nutné čelit, A zapomnělo už se na devadesátá léta, kdy panovala absolutní anarchie?  A teď jsou ti nejnestydatější souzeni, probíhá pozitivní budování státu, ale Putin všechno zničil? Jakým názorem je to papouškován? Je snad lepší postavit se za americké prapory, Putina svrhnout a dosadit tam Navalného a vrátit slavná devadesátá léta?

Místo aby bylo Putinovi pomáháno, jsou o něm šířeny lži, které v porovnání s realitou nemají nejmenší šanci, ekonomika funguje, Rusko staví ledoborce, na které se USA jen závistivě dívají, buduje se infrastruktura pro budoucnost, Putin začínal s rozvrácenou zemí a když teď nejsou vypláceny mzdy, je to záměr vytvářet v zemi revoluční náladu se zaměřením na dav. Dav je sešlost lidí, kteří žijí podle tradic a přebírají názory autorit a jehož historická paměť je omezena současným okamžikem plus mínus dva týdny a ta otázka je přesně takového typu a historická paměť zcela chybí! Lidé jdou jak ovce tam, kam je naženou, nepřátelé vytvoří situaci k převratu v Rusku a lidé místo aby si situaci vyhodnotili, papouškují nepřátelé, proti Rusku je vedena reálná válka a lidé prohlašují, že Putin všechno zničil.

Do Putinova projevu v roce 2007 byl klid  (pozn.: projev Putina VIDEO), ale jakmile byl projev vyhodnocen jako nebezpečí pro americký světový řád, okamžitě bylo spuštěno tažení proti Rusku a vše záleží na lidech, jestli budou podporovat Putina anebo papouškovat Navalného. Západ říká, že Rusko se do všeho vměšuje, je to o tom, že Rusko pod Putinem má dost pák, aby mohlo ovlivňovat vnitřní politiku jiných zemí, ale nikde se neříká, že to není nic, o co by Rusko stálo, oni nevědí, že Putin uplatňuje globální politiku i konceptuální moc .

Lidé kolem Clintonové už vědí, že existuje nadnárodní řízení, které řídí jak Francii, tak Německo, USA, Čínu i Rusko, ale tím, jak se Rusko zvedlo na nohy, je jeho role jiná, což státní elity USA stále nechápou a stále věří, že páníčkovi/nadnárodnímu řízení pomohou tím, že s Ruskem zatočí.

49:30 Kauza “opilý chlapec”. Boj ruských státních “elit” proti Putinovi

Státní elita v Rusku ani neexistuje, jsou to pouze masochisté, připraveni odevzdat všechny ruské zdroje, aby se mohli plazit před páníčkem a Rusko v tomto smyslu je možné přirovnat k Ukrajině. Milice přejmenována na policii – to byla kádrová čistka od čestných lidí, vykonstruované procesy, cílené umísťování dětí do dětských domovů, ubližování dětem, ničení rodin. Pro ruského člověka jsou děti tím nejsvětějším, útok proti Rusku na nejcitlivějším místě, dráždění lidí a jejich vyhnání na barikády, hrozba zničení celého státu, na Ukrajině se to povedlo a s “ruským dobytkem” se to také povede, práce státních elit USA

01:07 “Tlusté knihy” a ochrana rodiny, ale co má člověk dělat, když ty knihy nechápe? Je to tak, že “tlusté knihy” nejsou pro všechny? A jaký bude osud těchto lidí ve světě podle ideologie “KSB”? 

Taková situace je nemožná, jediný problém může nastat tím, že si člověk nevybere správnou knihu, když byla napsána pouze “Mrtvá voda”, bylo to těžké k pochopení, ale těch knih nyní je už 65 a je možné si vybrat podle individuálních znalostí, dovedností a návyků. A lidi čeká normální osud ve světě, ve kterém už nebude platit starozákonní biblická koncepce.

České titulky: Irena Aneri (v plné psané verzi zde)

Původní zdroj videa a kontakt pro vkládání dotazů zde

PS: Poznámka k úvodní otázce – Jeruzalém je posvátným místem tří hlavních světových monoteistických náboženství: judaismu, křesťanství a islámu a podle statistické ročenky z roku 2000 se ve městě nachází 1204 synagog, 158 kostelů a 73 mešit (zdroj zde),  kromě uvedených tří náboženství ale patří jedna jeho část  navíc ještě Arménii – “Arménská čtvrť” – viz členění na obrázku vlevo nahoře či na dalším obrázku níže:

Vložení videa, krácený obsah a poznámky: -Pozorovatelka- 23.07.2017

Print Friendly, PDF & Email

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejvíce hlasů
gabreta
Návštěvník

Hra s místenkou a nás Hovnan a Valerij napravo v černé košili. Je to zajímavá symbolika,kdy se U kalicha kafkovskemu Josefu S natočilo černé.

DonnieBrasco
Návštěvník

Ó vševědoucí pjakin :))

nejsem analfabet
Návštěvník

A ta jeho pilná učednice -ty konstrukce jsou prostě famózní!

Kari
Návštěvník

https://cz.sputniknews.com/byznys/201707235677665-nova-hedvabna-stezka-cina-syrie/
Mimo tema.Tohle je fakt zajimave. Nova cinska Hedvabna stezka ma vesti prez Syrii, jako jeden z koridoru pro Evropu. To by mnohe vysvetlovalo, americky velmi brutalni rozvrat Syrie. A nakonec : prez Syrii ve finale nepovedou trupky s ” americkym ” plynem a ropou, ale cinska Hedvabna stezka. 😀. A Americane tam cela ta leta bojovali a delali brajgl uplne zadarmo😀. 😀

Navrátil
Návštěvník

Hlavním tématem bude USA,co vlastně způsobil Trump na dění v USA.Jenže tou svojí rétorikou Amerika first,ale na úkor jiných států,budí stejně odpor.

Thom
Návštěvník

Zaujíma ma názor a nebudem sám, prečo ak má Rusko toľko materiálnych zdrojov a kvalitný ľudský potencial nedokáže naplno využiť tento dar. Veď by sa tam mohli ľudia mať minimálne stejne dobre ako v Bahrajne a podobne…A verte že by som im to prial po tom všetkom čo si ruský národ prešiel!

gabreta
Návštěvník

Milý Thome,to máš tak, je tam fura okopávaču kotníku a majdanistu s lachtaní nemocí z neziskovek..Chavez to nezvládl,uhynul pod náporem demokratických principu a milý Putin je náramně ZOCELEN z poučeníčka takových krizových situací.. https://www.youtube.com/watch?v=YOXAlSsma2A

nula
Návštěvník

jen pro info, jestli tu budeš dále šířit podobné ezo, příjde ban

😀

Janaz
Návštěvník

Šliapol ti na otlak, chudáčik? Tiež patríš k tým šíriteľom “demokracie a dobra” s napalmom a atómovou bombou a najmä s krvou na paprčiach?

Pozorovatelka
Návštěvník

Proti Rusku je už tisíc let vedena válka, Rusko ve své historii nikdy nemělo takové období klidu, jaké po celou svou existenci mají Spojené státy, které nikdy žádnou válku nepoznaly (snad vyjma Severu proti JIhu, ale ta ve výsledku byla pouze o tom, aby se Spojené státy staly většími). A i v současnosti se Rusko musí bránit. A pak je zde ještě taková věc, že v globálně nemocném světě nemůže žádná země prosperovat

konzerva
Návštěvník

Stačí si projít jeho historii od roku cca 1917 do dneška….3 války, zrady elit, pátá kolona, perestrojka, studená válka atd…

Len
Návštěvník

Možný je i tento pohled. Rusko je na správu moc velká země. Jeho velikost ho částečně chrání, ale jeho velké vzdálenosti také omezují. Byla jsem v Rusku v roce 1982, mimo běžné turistické oblasti. Měli tam problémy se silnicemi. Prostě tak jak byly vybudované v Čechách, to tam neznali – jen uježděné blátivé cesty. Když nejsou cesty, není rozvoj. A na tu zemi je tam i málo lidí.

Kari
Návštěvník

A to Thome vite, ze na Rusko na rozdil od Bahrajnu uz nekolik let miri tvrde sankce a bylo umyslne duseno nizkymi cenami ropy?

Pozorovatelka
Návštěvník

Z projevu papeže Františka v Arménii:

“Duch svatý nás přichází znovuzaložit v JEDNOTĚ” .

“Arménská církev ať putuje v pokoji a společenství mezi námi ať je PLNÉ. Ve všech ať povstane mocná touha po JEDNOTĚ. Po jednotě, která nemá být „podrobením jednoho druhému, ani pohlcením, ale spíše přijetím všech darů, které dal Bůh každému, aby vyjevil celému světu velké tajemství spásy uskutečněné Kristem Pánem skrze Ducha svatého“

“Jako apoštolové o velikonočním ránu navzdory pochybám a nejistotám běželi k místu vzkříšení, přitahováni blahým úsvitem nové naděje, tak také my tuto svatou neděli následujme Boží volání k PLNÉMU SPOLEČENSTVÍ a urychleme krok směrem k němu.

“A nyní, Svatosti, ve jménu Božím vás PROSÍM, abyste MI POŽEHNAL, požehnal mně a KATOLICkÉ církvi, požehnal tomuto našemu běhu k PLNÉ JEDNOTĚ.”
http://radiovaticana.cz/clanek.php4?id=24026
…..
Ve stejném roce navštívil Arménii i prezident Íránu –
“…cesta Rouhaniho je historickou příležitostí k posílení vzájemných vztahů”
http://www.presstv.ir/Detail/2016/12/21/500790/Iran-Rouhani-Armenia-Kazakhstan-Kyrgyzstan
Což můžeme přeložit i jako posílení (“sjednocení”) arménské církve a íránského (“správného”) islámu
https://aeronet.cz/news/na-blizkem-vychode-jde-osud-evropy-do-finale-iran-s-armenii-prave-prebiraji-vladu-rusko-dela-vse-aby-nebylo-vysachovano-a-zradci-nespi/

Kari
Návštěvník

http://zpravy.idnes.cz/donald-trump-uss-gerald-ford-letadlova-lod-fj1-/zahranicni.aspx?c=A170723_100113_zahranicni_aha
Trumpeta se rozplyva nad nejvetsi letadlovou lodi. Tak ji schvalne Trumpe posli do Korea na Kima, vsadim se, ze tam ani nedopluje 😀. Nejvetsi jeste neznamena nejlepsi. Je tezka, takze urcite pujde rychle ke dnu. 😀. Trump by nemel premyslet o nejvetsi lodi US na svete, ale o nejvetsich US dluzich na svete 😀😀.

BPN
Návštěvník

Jaký dluhy,prosím vás.Ty budou problém jedině,když Trumpeta nebude poslouchat žida a bude se stavět na zadní a to zatím moc nedělá…takže mu FED zase natiskne metráky a tuny těch mikimaus dolarů,jako vždycky a jedeme dál…oni se oba potřebujou,jeden bez druhéhou jsou hovna,tak se dál budou držet za ruce,jako dva teplouši a jeden bez druhého neudělá nic…,pokud se stavějí létadlové lodě na strašení,tak se nic nezmění,dokud se nenarazí na někoho,kdo je,ty krámy z minulého století nepotopí,pak teprve si od USA nevezme kůrku ani pes…

Kari
Návštěvník

zadluzenost se driv nebo pozdeji projevi. To mi nikdo nevymluvi. Americe tohle nebude hospodarsky prochazet do nekonecna . Uz tam nemeli ani na duchody a jedine, jak to dokazali vyresit, bylo navyseni dluoveho stropu. 😀 Kdyby si americane radej misto tech zeleznych necek postavily velke sypky a sklady obili, potravin, a sklay prvni pomoci. Az to tam krachne, tak aby prezili alespon o chlebu a o vode. 😀 😀. A i kdyz to v USA primo nekrachne, zcela urcite budou muset delat skrty a reformy, a to bude jeste sranda, protoze Amici jsou zvykly na vysoky standart. Oni trpi syndromem vladcu sveta, a najednou tam prijdou skrty a reformy. A to prijdou. To bude v Americe jeste srumec 😀😀.

Micanut
Návštěvník

Prosimte Vas, mohla byste vysvetlit svou vetu “americane jsou zvykli na vysoky standard”? Moc by me zajimalo, CO si pod Tim pojmem predstavujete.

Kari
Návštěvník

V Americejsem nebyla, ale od verohodnych lidi, kteri tam byli, nebo jsou, slychavam, ze pokud tam sezenete praci, ( coz neni jiste ☺), tak zijete nadherny zivot, o kterym se vam napr. v ČR ani nezda, ze je tam zivotni uroven, o ktere Čechum se nezda, ze proste Americane ziji pohledem nove pristehovaneho Čecha v absolutni iluzi materialismu. No a z te iluze se oni proste podle me budou muset brzy probrat. ☺ Tam je proste na dluh (nesplatitelny) temer vse, a minimalne skrty se tam delat budou muset. To je na tuty. Me osobne na USA vadi neuveritelne gauneriny jejich vedeni, proti obyvejnym Americanum nic nemam, spis je mi jich trochu lito, protoze to tam driv ci pozdeji nebude lehky.

Kari
Návštěvník

Ovsem nechapu migranty, snazici se ted usadit v USA a porodit tam dite (zapustit kotvu). Na ty v v USA narozene deti automaticky prechazi Americky dluh, ktery uz nelze splatit. Pro me by to proste problem byl. Ja bych do takoveho svravu, jaky za chvili bude v Americe, rodinu nikdy neprivedla.

pacifista
Návštěvník

Tak jestli to krachne v Americe, tak i v Evropě a na celém světe. Vždyť se obchoduje v dolarech. A zásoby bychom si měli udělat tím pádem i my.

Zighartice
Návštěvník

Postrádám pozoruhodné a dá se říci, že velmi závažné, informace týkající se letošních zahraničněpolitických jednání Donalda Trumpa v Evropě včetně výstupů z nedávných jednání G-20. Pokud se dále tyto informace v praxi postupně potvrdí, bude se jednat o celkovou změnu a nové uspořádání politické situace v Evropě i ve světě. Rozhodně se takto otevřené informace jen tak nedovíte v oficiálních médiích, ani u většiny politických analytiků a komentátorů. Co nám ani Pjakin opět jaksi neřekl:

Během předminulého týdne se americký prezident stihl zúčastnit jednání v Polsku o projektu Trojmoří (projekt o systému států mezi Baltským, Černým a Jaderským mořem, o němž snil už Pilsudský), jednal s polskou vládou, zúčastnil se konference G-20 v Hamburku a logicky završil svou cestu při setkání s Macronem, když přijel do Francie oslavit 100. výročí vstupu Spojených států amerických do I. světové války.
Rozhovory a protokolární ceremonie s francouzským prezidentem zabraly 27 hodin.
Během setkání s Putinem a Si Ťin Pchingem v Hamburku musel zjistit, jaké jsou šance na dosažení kompromisních dohod v obou směrech a rozhodnout na které politické frontě otevřené Američany (evropsko-blízkovýchodní a asijsko-pacifické) bude klid a na které bude nutné koncentrovat zdroje pro zvýšení nátlaku.

Druhý úkol (a z hlediska závažnosti zřejmě první v pořadí), který stál před americkým lídrem, byla konsolidace evropských spojenců kolem nové americké strategie. Nejde jen o novou strategii ve vztahu k Rusku a Číně, v tom je Západ celkově zajedno. Kromě toho na asijském jevišti vojenských událostí mají USA místní spojence a role Evropy je tam okrajová. Řeč je hlavně o konsolidaci EU na základě nových pravidel spolupráce s USA.

https://ria.ru/world/20170715/1498562005.html

Například ekonomická témata byla zmíněna jen náhodně a symptomaticky, bez hlubšího pochopení či diagnózy. Návrhy nepřinášejí nic nového: jen staré a nefunkční manipulace daní, úrokových měr, státních investic – keynesianismus – a tvrdohlavé bankovní tápání – monetarismus. Příčiny dlouhodobé stagnace – která teprve začíná – nejsou diskutovány vůbec.

Trump je přesvědčen, že vše vyřeší sám, aniž by řekl jak. Jeho nacionální socialismus – Stát jsem já – přitáhl sice dělnické masy, ale již skomírajícího manuálního průmyslu. Svět je dnes zcela jinde. Jediné, co oceňuji, je zavržení státních intervencí a stranické „demokracie“. Odsuzuji však šamanské „léčby“ bez jakékoliv diagnózy a proti přirozeným trendům ekonomické evoluce. Ekonomika je stále vnímána jako „pitomý“ a manipulovatelný stroj, ne jako evoluční, adaptabilní a učící se organismus.
Od roku 2008 k žádnému poučení nedošlo, vše zůstalo při starém; banky stále dominují, okrádají a zadlužují vše kolem sebe. Jediné, co vzkvétá, jsou burzovní machinace a plýtvání levnými penězi na „letadlo“ zvané akciový trh. Funguje to, protože Fed (a ostatní centrální banky) poskytují nekončící příliv levných peněz pro pokračující burzovní spekulace. Zadlužují se tak celé státy v bláhové naději, že nějaká inflace nějak dluhy umožní splatit. Jakékoliv nekompromisní zvýšení úroků by akciové trhy položilo. Virtuální ekonomika umělých peněz se odlepila od reálné ekonomiky toků zboží a hodnot.

Problém globalizace tudíž vyplývá z naduté globální ambice a zanedbání místních parametrů. Její problém se nedá srovnávat s ničím v minulosti. Krize globalizace, stagnace a pokles světového obchodu, nižší podniková aktivita, negativní úroky, atp. útočí na mezinárodní banky. Firmy neinvestují a státy nereformují – všichni se snaží udržet status quo. Globální ambice je mylná v době ekonomické deglobalizace a relokalizace. Jak klesá průmysl, nabídka kreditu upadá, náklady rostou a banky musí zvyšovat poplatky, vedoucí k další akceleraci spirály deglobalizace. Sama globalizace si tak kálí do vlastního hnízda. Honba za růstem je přežitkem z dob nedostatku.

Málokdo v České republice ví, že Baťa nevyvážel boty, ale zakládal města na výrobu bot po celém světě. Jsme jediná kultura s odkazem této zkušenosti, ale nevíme o tom nic, natož, abychom to uměli.

Cestou deglobalizace se nyní vydala Čína: plánují postavit 100 digitálních, soběstačných měst do tří let- v jediné provincii. Jde-li Čína cestou deglobalizace, není divu, že úpadek globalizace akceleruje a globální podniky a instituce se přežívají. Ale jde opravdu o rozsáhlé změny a popsat je dobře a dostatečně v pouhém komentáři je až nadlidské…

zvědavá matka
Návštěvník

Pravda, Zighartice, analitici casto ani nemaji vsechny potrebne informace.
Lavrov treba velmi nenapadne naznacil, ze neni vylouceno, ze Trump s Putinem mohli mit i ctrvrtou schuzku – na “mens room”…

nesehnutý
Návštěvník

Tak jsem si to celé poslechl a ta kauza „opilý chlapec“, boj ruských státních „elit“ proti Putinovi mě nadzvedla.
Pokud je to skutečně tak, musí to vybuchnout, jak sám říká Pjakin. To není Putin schopen v tomhle udělat pořádek? Vytvořit nějaký speciální vyšetřovací tým nebo komisi na tyto případy a přísně trestat policisty, kteří se dopouštějí takových svinstev? Potrestat vyšetřovatele, který nechá zavřít nevinného? Soudce poslat do kárného řízení v případě, že i ten ,,pochybil”?
Když dokázal vytvořit národní gardu, která podléhá jen jemu … Snad Pjakin nechce naznačit, že se pindosům přes tohle může povést Rusko znovu srazit na kolena.

hlásná trouba
Návštěvník

Stačí vnímat dění v naší malé ČR, která se díky neustálému prosazování osobních, skupinových, korporátních, nadnárodních……. a jiných zájmů točí v kruhu či spíše od cca r.2005 klesá ve spirále. A to se u nás nejedná o takové finanční toky jako v RF. Poslechněte si jednání ve sněmovně a v senátu a je jasné, že se to nemůže nikam pohnout. Vzpomeňte na divokou privatizaci, Motoinvest, Kožený, Bakala, Schlee ……. a jiné klany a jejich šíbry, a tisíce parazitů běžného dne a je jasné, že prosperita národního státu je mimo jejich vnímání. Pouze okamžitý osobní prospěch a bezbřehá nenažranost dlouhodobě mediálně a lumeny naší politické scény prezentovaná jako to pravé ořechové určuje výsledné dění. Etický kodex komprimovaný v desateru, byl v devadesátých letech zahozen našimi elitami, zejména V.Klausem a ODS, jako nepotřebný atribut naší nové společnosti. RF si v devadesátých létech prošla očistcem v důsledku rozpadu státní správy a celé ekonomiky, jež byla drancována novodobými feudály z řad bývalého Komsomolu a KSSS a rozdávání těžebních práv západním společnostem za 0. na osobních účtech. To vše tedy svědčí, že Putin asi nebude tím diktátorem za, kterého je mainstreemem označován. Jinak by to tam rychle řešil silou a represemi jako každý správný diktátor. Prostě náš malý Český rybníček ve stonásobně větším měřítku.

gonoSS
Návštěvník

Pinďáci vedou proti rusům totální válku a mají ji ulehčenou tím, že za penízky koupíš téměř každého a rusa nevyjímaje. Penízků mají miliony tun a rusové penízky milují, a když se lesknou, tak dvojnásob.
Mladí v RF chtějí žít jako zlatá mládež v holyvůdu a tato chiméra v nich cílevědomě pěstována. Minulost je jim pasé, jako všude jinde. Jako i v ČR. Kombinace mizerného vzdělání a chamtivého individualizmu dílo dokoná.
Teď si představte situaci, kdy by se pindosům povedlo zvrátit proces navracení svrchovanosti a Putina odstavit a nahradit nějakou, třeba sorosovskou bestií. Obávám se, že krvavost francouzské revoluce by byla mnohonásobně překonána! Aby se už nikdy nic podobného nezopakovalo, tak by vyvraždily všechny, kdo jenom slovíčkem Putina podpořil! Ani v nejmenším o podobném scénáři nepochybuji. Tohle se v USA nemůže nikdy stát, protože je naprosto jedno kdo zrovna šéfuje whitehauzu. Nějaký impíčment? A co? Trumpa odstaví a za pár měsíců po něm ani liška neštěkne. Důsledky odstavení VVP by pro rusy byly fatální. Rusové se nepostavili za jelciniády, kdy byli zabíjeni hladem po desetitisících a nepostavili by se ani kdyby Putin padl. Tomu už nevěřím.
Snad by nejhoršímu zabránila armáda a národní garda. Ale ani u nich není známo, do jaké míry jsou promořeny podpidosníky!
Doufejme, že to zůstane jen při těch představách! Blížící se prezidentské volby nám hodně napoví.

heron
Návštěvník

Snad tenhle cernej scenar je stejne slozite proveditelnej, jako to, ze Putin se vsech dokaze zbavit a lidem se rozsviti v makovicich. Porad to bude boj a zranitelne jsou obe strany. Ale dobrej prispevek!

konzerva
Návštěvník
wpDiscuz