V.V.Pjakin mimořádně: O sestřeleném letadle, 3. světové válce, uprchlicích, Evropě a Turecku....

V.V.Pjakin mimořádně: O sestřeleném letadle, 3. světové válce, uprchlicích, Evropě a Turecku. Video a český překlad

V.V.Pjakin mimořádně: O sestřeleném letadle, 3. světové válce, uprchlicích, Evropě a Turecku. Video a český překlad

V mimořádných “Otázkách a odpovědích” V.V. Pjakin hovoří o roli Turecka v souvislosti s 3. světovou válkou, s uprchlickou krizí, o Evropě jako rukojmím Turecka, o energetické závislosti Evropy, o sestřeleném ruském letadle a o dalším. Analýza je z 25. listopadu a ani po čtyřech dnech neztratila nic ze své aktuálnosti.

00:00 – Proč Turecko sestřelilo ruské letadlo?

Spojené státy potřebují válku, velkou válku v Evropě a v Asii, aby se mohly stát vládcem celého světa. S organizací této války mají USA problém jak v Evropě na Ukrajině, tak v Sýrii. Klíčovou kombinací pro uskutečnění 3. světové války se stalo spojenectví USA a Turecka a v ní je nevyhnutelné zahájení pozemních vojenských operací. A jak vyprovokovat situaci, aby k tomu došlo? Jakmile v Sýrii nastoupilo Rusko, tématem se staly raketové komplexy, které by mohly útočit na ruská letadla. Takové komplexy byly použity už na Ukrajině, Ukrajina však ukázala, jak obtížná je provokace přes sestřelení civilního letadla. A cesta sestřelením vojenského letadla je ještě složitější. A plus k tomu – jaká situace vznikla? Raketový komplex je nemobilní, ale ve vzduchu jsou obě letadla mobilní. Ruské letadlo sestřelili ve vzduchu, tady ale existovalo nebezpečí, že střílející letadlo může být sestřeleno. A tehdy by vše vyplulo na povrch a vznikla spousta otázek kdo, jak a proč akci organizoval. To znamenalo, že akce musela být zorganizována tak, aby ten, který je za ní zodpovědný, nebyl odhalen. Vše muselo být připraveno tak, aby média dostala obraz, ukazující Rusko ve špatném světle. Západ se k sestřelení nechce vyjadřovat, nechce o něm hovořit, maximálně hovoří o nedorozumění, o technické příčině. Ale je třeba osvětlit další spektrum otázek. Především: toto byla provokace, která byla plánována dávno a nebyla plánována proti Rusku, proti ruským letadlům a ruskému letectvu. Ona byla připravena s jiným scénářem.

Dnes všichni říkají: turecké vojenské síly. Ale kdo řekl, že to byly turecké vojenské síly? F-16, to jsou americká letadla. Kdo řekl, že v letadle seděl turecký pilot? Kdo řekl, že letadlo bylo turecké? Tohle nikdo neřekl. Ale my víme, o co šlo. Jaká je situace. V srpnu letošního roku se do Turecka přemísťují americké F-16. V říjnu jsou z Turecka vyváženy systémy protivzdušné obrany Patrioty a jaká vzniká situace? Dojde k úderu na ruské letadlo a Turecko je čisté, Turecko nemá nic, čím by napadlo ruské vzdušné síly. Otázka má tuto odpověď: Rusko na tuto provokaci nepřistoupí. Předpoklad totiž byl takový, že v Sýrii budou létat jiná letadla – možná čínská, ale také syrská. A válce v Sýrii bylo nutné dát novou podobu, nový impluz. Představte si situaci, že je sestřeleno syrské letadlo. Sýrie odpovídá či se chystá odpovědět a Američané sestřelují syrské letadlo a všem říkají: “Vidíte, syrská agrese, režim Asada už útočí i na Turecko. Nestřílí jen na umírněné bojovníky Islámského státu, je tedy nutná pozemní operace koalice západních států.” Vše je jasné. Ale nepodařilo se to z jednoho důvodu – letadlo se ukázalo být ruským. A Rusko bude příčiny a okolnosti pádu letadla vyšetřovat a řešit po svém jako suverénní a silná země.

Nedávno se sešla G20  a Putin tam hovořil o tom, že některé země aliance NATO spolupracují s Islámským státem. A že ropa IS putuje na prodej cisternami, nahrazujícími ropovod. Už dávno se hovoří o tom, že ropa, kterou dobývá IS, jde pouze jedním směrem, do Turecka. A představte si situaci, kdy takovou ropu oficiálně vykazujete v ekonomice země. Představte si situaci Erdogana, kdy jeho syn kontrakty na prodej ropy rozšiřuje a zvětšuje, ale tankery najednou stojí prázdné, protože ropa není. A to z jediného důvodu – že za poslední dobu v důsledku ruského bombardování ropné infrastruktury v držení IS bylo zničeno více než tisíc zásobníků. To je katastrofa. Tuto tisícovku nelze jen tak obnovit, protože byla tvořena dlouho. Tehdy ropa plynula snadno a bylo jí tolik, že Erdogan nakupoval tankery velkého objemu. Ropa tekla a tekla a najednou je konec. A s ní už je počítáno v ekonomice Turecka, je s ní počítáno v kontraktech o prodeji do zahraničí. A na to je nutné reagovat. Aby se Erdogan z pozice hlavy státu nemusel zodpovídat za nedodržení kontraktů, potřebuje válku. A potřebuje ji v Turecku, potřebuje, aby válka přišla do Turecka. A tady se jeho zájmy shodují se zájmy Spojených států. Erdoganovi nejde o zájmy Turecka. Výsledkem útoku na ruské letadlo měla být válka na území Turecka, která by smazala všechny nesrovnalosti v obchodech s ropou a zrušila všechny uzavřené kontrakty .

Ale vraťme se k tomu, kdo řekl, že útočící letadlo bylo turecké a patřilo tureckým VVS. O co jde a proč taková otázka. Jde o to, že o tureckém letadle se svět dozvěděl od Erdogana a premiéra Davutlogu. Podpindosníci Erdogan a Davutlogu se nechali vmanévrovat do zájmů USA, obzláště s Erdoganem ze strany Ruska už ale nebyla řeč, protože on potřeboval především ropu a proto potřeboval IS. Zničení IS znamená zničení byznysu Erdogana a Erdogan musel přistoupit na radikální řešení. Aby sám neshořel, stal se podpindosníkem USA a u obou je společný zájem. Turecko dá Spojeným státům své letce, ti sestřelí ruské letadlo a Erdogan a Davutlogu potrzují USA, že šlo o letadlo tureckých VVS.

Možná to nebylo zcela tak, ale je zde zajímavý fakt. My máme přímé spojení vojenské spojení s Tureckem. A snažíme se s Tureckem spojit, ale ono mlčí a mlčí. Ale zároveň je publikována mapa Generálního štábu Turecka o trase letu ruského letadla a tady mlčení GŠ Turecka končí. Přes média je oznámeno, že mapu nevytvořil GŠ Turecka, ale premiér Davutoglu a že on je za ní zodpovědný. A to vypovídá o mnohém. To znamená, že turecká armáda mohla být  účastná sestřelení ruského letadla, ale že odmítá publikovat “fejk” zprávu o tom, že ruské letadlo bylo sestřeleno na tureckém území. Turecká armáda pochopila a Erdogan nyní má vážný konflikt, velmi vážný, když se snaží držet tureckou armádu pod krkem. Erdogan, aby srovnal postavení ve světě, je ochoten obvinit tureckou armádu, že něco udělala špatně, někde udělala chybu. Turecká armáda není na válce zainteresována, jako Erdogan, uvědomuje si, co by znamenal vojenský konflikt s Ruskem. Domluvit se s ní na operaci k sestřelení ruského letadla by bylo velmi problematické. A jestli reakce armády na Erdogana je ta, že k události mlčí, může to znamenat, že se může ukázat, že turecká armáda odmítá podíl na akci a může se ukázat, že vůbec nešlo ani o turecké letadlo ani o tureckého letce. V současné situaci je důležité sledovat postoje Erdogana a Davutoglu a to, nakolik přijali americký postoj, který šíří informaci, že šlo o turecké letadlo.

16:27 – Překročilo ruské letadlo tureckou hranici?

Soudě podle reakcí GŠ, jednoznačně lze konstatovat, že ruské letadlo hranici Turecka nepřekročilo. Protože jinak by GŠ nešel tak vabank proti prezidentovi a premiérovi. To byl velmi vážný krok, když se od této “fejk” zprávy distancoval.

17:03 – Video sestřelení letadla

Když jsme hovořili o této provokaci, hovořili jsme o tom, že pro Spojené státy je válka nezbytná. Sestřelení ruského letadla se objevuje na videích vysoké kvality a vzápětí začíná antiruská hysterie. A co dalšího se děje? Děje se zvláštní věc – lidé se dívají a co vidí? Naši letci se spouštějí s padáky a po nich střílejí teroristé. Když střelba končí a jeden letec je zastřelen, “hrdinové” dávají interview CNN a Fox News. Dvě americké televizní společnosti, které se nacházejí zrovna tam, kde je třeba. To ukazuje pouze jedno – že vše bylo zorganizované Američany a na konkrétním místě se čekalo. Američané jsou schopni přes kosmos sledovat vzlety našich letadel a dávat informace skupinám, rozprostřeným po celém území. A na místě byly ty televizní společnosti, které slouží zájmům státní elity Spojených států. Ty operaci připravily a zajistily i informovanost o ní.  A proto byla ihned hotova mapa, kvalitní video a nejsou ukazováni teroristé, ale mírní obyvatelé, kteří stříleli na parašutisty a proto jsou to hrdinové.

Vším se ukazuje, že Erdogan a Davotoglu jsou nástroji politiky Spojených států a plní úkol rozpoutání třetí světové války. A i v Rusku podpindonosníci volali: “Okamžitě bombardovat”, podle vyučení z USA. Oni se nevyznají v politice, ale pokud tak křičí poslanci Ruské dumy, měli by nést zodpovědnost za svá slova, měli by předvídat důsledky. Ano, sestřelili letadlo, ale Rusko má celý komplex způsobů, jak odpovědět USA a celému světu. Erdoganovi vůbec nedochází, co provedl světu a Turecku, on si to neumí představit. A svět se po tomto úderu radikálně změnil.

21:48 – Reakce NATO na sestřelení letadla, názory Západu, že Rusko nenarušilo tureckou hranici

V Evropě je aktuální otázka evropských vojenských struktur a evropské armády. Proč? Protože Evropa je nucena hájit své zájmy. Evropa je nyní součástí NATO a to znamená, že pokud jde o současnou otázku evropské armády, představy Evropy se neshodují s představami aliance NATO. A NATO řeší pouze zájmy Spojených států. A nešlo očekávat, že Evropa se přidá na stranu turecké provokace, na stranu Turecka, které Evropě zorganizovalo příval běženců. Turecko čeká, že se Evropa bude angažovat na jeho straně – proč? Přece proti Rusku. Proti armádě, která vlastní a ovládá nejmodernější zbraně. Rusko odpoví tak, že nikdo jej nebude vidět jako malé. Stačí připomenout Přehlídku vítězství z roku 1945. Evropa vidí, o co nyní jde v Sýrii. Ruská akce v Sýrii se mohla jevit jako marná, ale nebyla marná. Rusko na nepřítele útočí způsobem, kdy k zabití mouchy nechce použít celou dlaň. A ruská akce v Sýrii, to je i informace pro každého, kdo by chtěl konflikt s Ruskem, tedy i pro Západ.  Co děláme proti IS, to můžeme udělat proti každému nepříteli, je to ukázka 6. stupně řízení.

Evropa, která nechce umírat pro zájmy Spojených států, už si uvědomuje, že ona nejvíce strádá sankcemi, zavedenými v zájmu USA, zatímco Rusko se pod sankcemi stále více vyvazuje ze západního vlivu. Nezbývá, než se s Ruskem domluvit na nových podmínkách. Spojené státy potřebují válku, ale jestli dojde k dialogu s Ruskem, válka nebude. Blackout na Krymu a sestřelení ruského letadla, to vše je řízeno z jednoho centra.

27:18 – Role Francie v Evropě a v boji proti IS

Státní moc je vždy mnohem operativnější, než moc GP. V Evropě nastala velmi zvláštní situace, když GP se stal více operativním, než  státní elity. Dlouhý čas po druhé světové válce bylo globálního řízení prováděno přes Spojené státy. A Spojené státy připravovaly kádrové rezervy a jejich převedení ze státních elit na elity v zájmu USA, bez ohledu na zájmy jiných států. Jde o proces dlouhý a ne vždy úspěšný a na konci druhého tisíciletí se Spojené státy staly úspěšnými v dosazování prezidentů. Nelíbil se Chirac , vyměnily ho, nelíbil se Schröder, vyměnily ho (pozn.: za Angelu Merkelovou), nelíbil se Berlusconi, vyměnily ho. A Chirac, Schroder a Berlusconi nepracovali jen pro státní zájmy, ale především pro zájmy GP. Ten, vidouc vzestup Ruska, upozadil vznik kalifátu v Evropě i vznik války v Evropě. Avšak státní elity USA v rámci svých zájmů dotlačily tuto otázku do takové fáze, v jaké dnes je.

Ve Francii jsou u moci jak nadstátní elity, tak proamerická elita – například Hollande. Cíl Spojených států, pro který ve Francii provedly teroristický útok, je dotlačit Francii k pozemní operaci v Sýrii. Francie má v rámci Evropy největší armádu. Ale proto Francie musí svoji armádu sesbírat z francouzských kolonií a ve francouzsky hovořících koloniích Afriky ji vyměnit za vojáky členských zemí NATO, kteří tam budou jakž-takž plnit koloniální úkoly, zatímco francouzská armáda bude vyslána do Sýrie, kde zahájí pozemní operace. Za tím účelem Spojené státy zorganizovaly teroristický útok v Paříži – připravily teroristy, uklidily teroristy. Ale Globální moc, která má ve Francii silné zastoupení, plus mezinárodní postavení Francie v souvislosti s Mistrály, to vše je symbióza, která Francii dovedla k otázce: “Tak my plníme zájmy USA a ony na nás tak?” Výsledkem je, že Hollande odmítá pozemní operace v Sýrii. V reakcí na to dochází k teroristickému útoku v Mali a další reakcí je teroristický útok v Tunisu. Byl to vzkaz USA Francii: “Nepošleš-li svoje vojska z Mali do Sýrie, zůstaneš bez kolonií a terorismus přijde k tobě”.

Existuje film Třináctý rajon, doporučuji shlédnout. Ale vzkaz Francii byl jasný: “V Sýrii vstoupíš do koalice s Ruskem a zajistíš zahájení pozemních operací. Staneš se štábem, zatímco Rusko vykonavatelem tvých rozkazů. Budeš kontrolovat Rusko a budeš podávat hlášení o jeho akcích. My budeme útočit proti IS, ty proti Rusku.”

To všechno je důvod, proč se Evropa začíná distancovat od USA-tureckých provokací a začíná se zaměřovat na vlastní zájmy.

35:00 – Proč naše bombardéry neměly už dříve doprovod stíhaček?

Nebyl důvod. Když Rusko vstoupilo do Sýrie, Spojené státy jako vůdčí síla koalice NATO uzavřely s Ruskem dohodu o bezpečnosti vzdušného prostoru, bylo podepsáno memorandum.   Jestliže se Turecko nechová jako součást této koalice, pak žádná koalice neexistuje. Obzvláště, když Turecko nemělo žádný důvod, aby provedlo tento podlý úder, úder do zad. A to svědčí o tom, že Erdogana nezajímá Turecko, Erdogana zajímá pouze jeho vlastní byznys.

36:47 – Co lze od této události očekávat, dojde k nějakým protiúderům vůči Turecku?

To není nutné. Diplomatické vztahy, to jsou procesy řízení jednoho subjektu k druhému subjektu. A objekt, který řídí, se může stát objektem řízeným. My musíme tyto možnosti diplomatických vztahů využít ve prospěch své země. Diplomaté a členové parlamentů nejednou šli přímo do náruče svých vrahů. Přerušení diplomatických styků, to je první krok konfrontace v konfliktu. Řešení každého konfliktu vyžaduje přímý kontakt.  Přes třetí stranu může konflikt jen narůstat a jestli jeho prostředníkem budou Spojené státy a hluchý turecký telefon, pak – “Pokud plánuješ válku, dobře”. “Ale jestli ti jde o mírové řešení všech problémů, pak přes diplomatické vztahy”.

38:53 – Co se stane s vízovým režimem mezi Ruskem a Tureckem?

Turecko provedlo akt agrese vůči Rusku. V souvislosti s tím se nemohou v Turecku cítit bezpečně ruští turisté ani jiní lidé, kteří z Ruska do Turecka přijíždějí. V Turecku bezpečnost skončila. Když si představíte, co provedla turecká vláda proti vládě Ruska, jakou bezpečnost mohou očekávat obyčejní ruští občané? A vízový režim je z důvodu bezpečnosti a její kontroly. Vzpomeňte si na turisty v Tunisu. Spojené státy a Turecko udělají cokoliv, aby rozpoutaly třetí světovou válku.

40:29 – Evakuace ruských turistů y Egypta

Evakuace je nutná, nyní jde o technickou stránku podobně, jako tomu bylo v Egyptě. V Egyptě byla situace mnohem kritičtější, ale důvod k podobnému kroku existuje.

41:44 – Obchodní vztahy s Tureckem

Nakupujeme turecké zboží nevalné kvality, textilní výrobky i potraviny nejsou vždy nejlepší, ruské orgány se tím začnou zabývat. Nejvíce na to doplatí turečtí obchodníci. Pokud Turecko nestojí o dobré vzájemné vztahy, nebudeme mu pomáhat v odbytu zboží. Ruské peníze a ruští lidé, ruský byznys a turistika, to stojí za rozkvětem Turecka. A proč má Rusko tím vším riskovat, jestliže turecká vláda vede takovou politiku?

44:22 – Co bude s tureckým plynovodem?

Turecký potok je nutné postavit a jaké jsou důvody. Když jsem řekl, že Erdoganovi nedochází, čeho se dopustil, měl jsem na mysli toto: Nyní nastala unikátní situace k řešení turecké otázky. Turecko je koncovým řešením Osmanské říše, přes kterou chtěli Benátčané ovládnout tento region. A ve 20. století Osmanská říše ukázala svoji neschopnost, předvedla ji přes Rusko-turecké války a před Západem vyvstala otázka, jak transformovat Osmanskou říši s tím, aby nepřestala plnit roli a úkoly přidělené ji Globálním prediktorem. Po skončení první světové války byla Osmanská říše rozdělena  – vznikly Arménie, Bulharsko a Řecko a z Turecka tři územní celky. Je zázrak, že to Turecko přežilo. Současným tématem dne se stalo řešení kurdského státu. Jeho vznik je nezbytný a pro Erdogana je strašákem Kurdistán a ne IS. IS je neoficiální armádou Spojených států a Turecko přes IS získalo ekonomický přínos, konkrétně jej získal Erdogan. Když se objevil Sovětský svaz, bylo nutné Turecko udržet a co se dnes děje s tímto regionem?

Po první i druhé světové válce chtěl Sovětský svaz kontrolovat Bospor a Dardanely. Angličané potřebovali kontrolovat osmanské impérium, proto bylo Turecko kontrolováno ze dvou stran. Turecko se ve válce postavilo na stranu Hitlera a výsledkem války měly být Bospor a Dardanely pod kontrolou SSSR, k tomu ale smrtí Stalina nedošlo. Když si uvědomíme, že v 10.-14. století se Černé moře jmenovalo Ruské moře, vyvstala nyní nutnost řešit závěrečnou otázku Turecka unikátním způsobem a v souladu s dlouhodobými plány Globálního prediktora pro Rusko. To znamená východní kontrolu nad Bosporem a Dardanelami. O co jde? Turecko je v situaci, kdy může být nuceno vrátit kus území Řecku a kus dalších území, vše v rámci domluvy o řešení Sýrie. A teď je situace velmi zajímavá a Západ na ní přistoupí bez problémů. Ukrajina ukázala svoji neschopnost a nespolehlivost jako tranzitní země pro plyn. Rusko se domluvilo na transportu plynu přes Turecko, ale Turecko se chová stejně, jako Ukrajina. Ale výsledkem může být, že Evropa zůstane bez plynu.

V této situaci Evropa rukama, nohama hlasuje za rozšíření severní větve plynovodu (pozn.: Nord stream), aby se zbavila závislosti na ukrajinském i na tureckém tranzitu. A Evropa stojí před volbou, co dělat. Turecko, člen NATO, tlačí Evropu do války. Turecko, člen NATO, zorganizovalo proti svým spojencům masivní vlnu migrantů, kteří dostali Evropu na pokraj etnické války, na pokraj zničení evropských národů a vytvoření nových států a nových národů. Evropě nyní jde o to, aby tureckou otázku vyřešila jednou a provždy. Protože vyřešením turecké otázky může Evropa vyřešit otázku migrace a zachránit svou kulturu a své státy. Ale to pouze v tom případě, jestli Turecko v dnešní podobě nebude a jestli vznikne Kurdistán.

A další otázka. V současnosti se hlavním nepřítelem jeví Rusko. A Bulharsko je v pořádku? Bulharsko je podpindonosník a vším pracuje proti Rusku a Řecko je velmi slabým článkem. Dokáže Evropa udržet tyto země pod kontrolou, aby od nich nepřicházelo nebezpečí? Ne. Domluva s Ruskem a odevzdání Konstantinopole a Balkánu Rusku, navíc Rusko má pod kontrolou Bospor a Dardanely. Evropa bude muset tuto otázku řešit z jednoho důvodu – kdo je pro ni cennější? Ukrajina nebo Turecko? Podporou banderovců a rozdělováním Ukrajiny má Evropa nástroj k možnosti vyvolání občanské války v Rusku. To ale znamená, že dokud nebude vyřešena Ukrajina, nemůže být pro Evropu vyřešena situace na Balkáně, v Turecku a v Konstantinopoli.

Otázka Bosporu a Dardanel může být v budoucnu vyřešena, ale nikoliv, pokud je otázka Ukrajiny řešena ne ve směru Donbasu a Ruska, ale ve prospěch Kyjeva – Jaroše, Klička a dalších . Evropa nyní potřebuje, aby se Ukrajina stala suverénním demokratickým státem a jediný, kdo to může zajistit, je Donbas, nikoliv Kyjev. Proto je nutné, aby v Kyjevě byla vláda, která Ukrajinu vyčistí od banderovců  a majdanistů. Jestli Ukrajina bude unií nebo federací, to není důležité ani pro Rusko, ani pro Evropu, důležité je to pouze pro podpindonosníky, kterým jde o rozdělení Ukrajiny – část Polsku, část Rusku, část Maďarsku, Rumunsku, Slovensku či komukoliv jinému. Lidé, kteří nejsou pro válku, jsou pro celostnost Ukrajiny.

Erdogan se dostal do velmi nepříjemné situace. Rusko nepotřebuje bojovat o navrácení Černého moře a o vládu nad Bosporem a Dardanelami, vše se v průběhu procesu uskuteční samo. A jaký to je proces? Ať to Erdogan chtěl či nechtěl, docílil toho, že odpověď přijde y Turecka. Turecká armáda je proti Erdoganovi a Turecko se tak či tak stane aktivním v procesu vzniku Kurdistánu. Turecko a turecká armáda nechtějí válku a bude nuceno tuto otázku řešit jiným způsobem. Před Tureckem je otázka: budeme se účastnit tohoto procesu, nebude se jej nebudeme účastnit? Ale on probíhá a povede ke změně Turecka. Úkolem Ruska je účastnit se procesu tak, aby to bylo pro Rusko výhodné a aby v Turecku nevznikla nová válka. Aby se Turecko rozpadlo demokraticky, tzn. bez války. Aby příslušná území patřila zpět příslušným územím – Arménii a aby byl vytvořen KUrdistán. A aby území Balkánu přešla k Rusku. Co to znamená pro Evropu? Evropa odebírá plyn, který vede přes Turecko.

59:25 – Potraviny z Turecka  

Karanténa je nutná, z Turecka se dováží zboží nevalné kvality.

59:43 – Měli bychom bombardovat leteckou základnu, ze které vzlétají turecké stíhačky?

Tato provokace je vedena k vyvolání třetí světové války a je vedena podpindonosníky, kteří chtějí Rusko dotlačit do takové války. Obdrželi příkazy z Washingtonu a plní je za peníze. Jsou mu mentálně zavázáni, pro ně Slunce vychází ve Washingtonu. Důležité je, že Erdogan vtáhl do této hry celé Turecko. Žijeme ve výjimečné době, ve které probíhají setkání, která budou mít globální dopad na celý svět. Putin se vyjádřil k dluhu Ukrajiny a k perestrojce světového kreditního finančního systému, k perestojce Evropy a Spojených států.

Globální prediktor také odpověděl Spojeným státům – bylo sestřeleno ruské letadlo, ihned se objevilo video a ve Spojených státech co? Video, jak policie zabíjí černošského výrostka. Státním elitám bylo znova ukázáno: “Chcete dostat svět do třetí světové války? Už se vám to téměř podařilo, ale jestli v tom budete pokračovat, zle bude u vás.” Globální prediktor nemá jinou možnost. Běžným tempem nyní dochází ke stěhování moci z Londýna do Pekingu. Čína a jihovýchodní Asie a tento region se stane novou Evropou. Singapur, Malajsie, Thailand, to vše bude tvořit její součásti. Proto se tam snaží angažovat Spojené státy, ale otázky řeší Čína. A Rusko? Pro Rusko je čas klidné práce. Před Ruskem je velká perspektiva, budoucí generace uvidí Černé moře jako Ruské moře. Nechtěli se vracet do středověku, kdy ta území patřila Řecku či Bulharsku, vrátí se ještě dál, do doby, kdy ta území patřila Rusku.

Vložila a překlad -Pozorovatelka-  29.11.2015

P.S. -Jak si Rusko představuje vznik Kurdistánu zde

P.S.2 – Změnila jsem úvodní video, Irena Aneri jej v mezičase opatřila českými titulky. Opravdu veliké poděkování za její práci!

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
konzerva
Návštěvník
konzerva

http://fct-altai.ru/ z dneška….a trvá1h25 minut české překlady jsou na stránce irene aneri….

konzerva
Návštěvník
konzerva

Už je z dneška nový Pjakin z 30.11. zatím je jenom v ruštině…

Alkid
Návštěvník
Alkid

Tady nebyl ani Pjakin z 23.11. Možná protože mluvil o pomoci Ukrajině v eurobondech, které banky chtěli zpět za jinou “pomoc”, aby jen navýšily její dluh. Jenže tyto poukázky od Ukrajiny koupilo Rusko a chce je prodat zpět EU za jejich skutečnou hodnotu a to je pro velkých banksterů hoodně velkej pvoblem.

Pepa
Návštěvník
Pepa

Koukali jste na tiskovku Daniela Landy? Tvrdí, že má kontakty na vrcholné představitele Afganistanu. A že chce zprostředkovat Afgánsko-České rozhovory na téma Islámský stát. A jak s ním zatočit. Dokonce zrušil plánované koncerty, protože se bojí o svou bezpečnost. Co myslíte, že za tím stojí?

kajmik
Návštěvník
kajmik

Tak nevím, poslední dobu mě filtrujete i za příspěvky k věci, ale třeba to projde.

*Článek: Turecko se ve válce postavilo na stranu Hitlera a výsledkem války měly být Bospor a Dardanely pod kontrolou SSSR, k tomu ale smrtí Stalina nedošlo.
*Fakta: Turecko v roce 1941 podepsalo smlouvu o neútočení se SSSR i Německem a až do začátku roku 1945 bylo přísně neutrální. Dokonce nezareagovalo ani na Německou výzvu, aby vstoupilo do války v okamžiku, kdy se německá armáda blížila na Kavkaz. Stalin naopak tlačil na Jaltské konferenci 1.12. 1943 aby se Turecko zapojilo do bojů proti Německu a prosil spojence o vojenskou podporu Turecka. To ale vyhlásilo válku Německu a Japonsku až 23. února 1945, aby se dostalo na stranu vítězných zemí.
*Článek: Když si uvědomíme, že v 10.-14. století se Černé moře jmenovalo Ruské moře, vyvstala nyní nutnost řešit závěrečnou otázku Turecka…To znamená východní kontrolu (Ruskem) nad Bosporem a Dardanelami.
Odpověď: K tomu snad jedno, Kyjevská Rus, která patřila ve své době k slavným říším nikdy nezískala trvalý a rozsáhlý přístup k moři, krátkodobě se k němu dostala v oblasti Oděsy a Chersonesosu, většinou pouze díky spřízněným knížectvím (např. Moldavské knížectví, které kontrolovalo Oděsu). Rozpadem Kyjevské Rusi došlo i ke strátě přístupu k Černému moři (na výraz Ruské moře jsem nenarazil ani v ruskojazyčné literatuře).

to je jedno
Návštěvník
to je jedno

Ano, taky jsem se nad tím pozastavil. Pjakin taky asi neví vše a není bohem neomylnosti… Na druhou stranu si ani nemyslím, že jeho komentáře jsou vždy o sdílení vědecko-politickcýh pravd veřejnosti, jako spíše o sdílení nových a neobvyklých úhlů pohledů na dění + může jít o neobvyklý způsob vysílání vzkazů…+ zvláštní druh propagandy + reklama na DVTR a KSB. Rusko bylo s Tureckem v konfliktu naposledy za 1WW – možná to popletl s tímto…

Petr Zam
Návštěvník
Petr Zam

Já to s tou Francií chápu trochu jinak než píšete. Po útoku v Mali si francouzská globální elita řekla, proč máme stále sloužit USA. Vojska do Sýrie nepošlem. Útok v Tunisu je vzkaz od GP Francii: pošleš-li vojska do Sýrie, tak uvidíš, co se stane s tvými koloniemi.
Ale je to jen takový detail.

xerox
Návštěvník
xerox

nového pjakina ačkoliv tu není z neznámého důvodu uvedeno jeho nejnovější video odpovědí z 23.11. už kde kdo viděl taky … :–)
https://goo.gl/blTLcG

Montisan
Návštěvník
Montisan

Buď jde o chybný -zmatený překlad, nebo se autor dočista pomát: Cituju: “Po skončení první světové války muselo být Turecko rozděleno na tři územní celky – Arménie, Bulharsko a Řecko. Současným tématem dne se stalo řešení kurdského státu. Jeho vznik je nezbytný a pro Erdogana je strašákem Kurdistán a ne IS. IS je neoficiální armádou Spojených států a Turecko přes IS získalo ekonomický přínos, konkrétně jej získal Erdogan. Když se objevil Sovětský svaz, bylo nutné Turecko udržet a co se dnes děje s tímto regionem?

Po první i druhé světové válce Rusko kontrolovalo Bospor a Dardanely. Angličané potřebovali udržet osmanské impérium na dvou březích a Turecko také na dvou březích. Turecko se ve válce postavilo na stranu Hitlera a výsledkem války byly Bospor a Dardanely pod kontrolou SSSR.”

Lucie Fif.
Návštěvník
Lucie Fif.

Já se také se vším neztotožňuji – s určitými pasážemi uváděnými ve článku, přesto na mnohé autor odpověděl, co jsem v otázkách a názorech na dotaz LCZ zveřejnila v příspěvku VIDEO: Skandální tiskovka ministerstva zahraničí USA k sestřelení ruského SU-24 v Sýrii…jakoby v narážkách subjektivní osvětlení – hodnocení k jednání všech zúčastněných stran v tomto incidentu. Dočíst jsem to jako zmožená maminka musela dnes ráno a spousta vnímaného pozorovatelkou není od věci. Rusko předpokládám již prozřelo a pro ostatní je Turecko jako strategický partner v možné válce důležitějším faktorem než-li skutečnost, že je to nepředvídatelný stát, jenž ze zlého a ostatních států se snaží vytěžit co se dá.

Montisan
Návštěvník
Montisan

Turecko je především produktem sekty Dönmeh, podobně jako tzv. Saúdská Arábie, ropný monarchie v Zálivu typu “Quatar” či také v menší či větší míře samotný sionistický stát v Palestině. Osmanský kalif Abdülhamid II. zklamal pana Herzla, který ze sebe několik let dělal hlupáka a ztratil mnoho přátel z vlastního hnutí. Tento “otec sionismu” na radu některých přátel z Istanbulu začal na Západě kampań na podporu protiiarménských opatření Vysoké porty s tím, že mu to bude “připočteno k dobru” při osobním jednání o otázce židovské kolonizace v jihozápadní Levantě zvané Palestina. Kalif ho ale zklamal a řekl mu, že i kdyby chtěl, tak mu nemůže prodat ani loket půdy, pro kterou krváceli mučedníci víry celá staletí v boji s křižáky. V té době (bylo to někdy záhy na počátku 20. století) již ale běžel jiný mnohem sofistikovanější projekt: mladoturecké hnutí! Tento projekt financoval Rothschild a hlavní roli v něm hráli kryptožidé ze soluňské sekty Dönmeh, jmenovitě zednář Emmanuel Carraso, zakladatel Výboru pro jednotu a pokrok. Tento výbor jehož nacionalistické ideje se prosadily zejména mezi armádními důstojníky převzal v roce 1908 moc v zemi a kalifa odstavil od vlády. Rok poté, v roce 1909 začala druhá alija a byl založen Tel Aviv. Židozednáři pak zatáhli Turecko do dvou balkánských válek a připravili půdu pro vznik etnického Turecka tím že zemi zatáhli do světové války. Jejím výsledkem byl zánik osmanského kalifátu, aniž by byl nahrazen arabským, jak slibili Arabům za jejich pomoc ve válce. Mladoturci z Donmehu stvořili Tureckou republiku, opírající se o armádu a ideu národního státu Turků. Erdogan povstal proti sionismu a odstranil mocnesé páky Dönmehu – armádu a ideologii nacionalismu. Staví na obnově vlády islámu, tedy tradičního kalifátu. Říká se tomu tako neotomanismus”. Podporuje egyptské Muslimské bratrstvo a stojí za Hamasem, jeho pobočkou v Palestině. I proto musel čelit útokům židozednářů v kosmopolitním Istanbulu. Ale venkov stojí za ním a proto vše ustál. Pokud zvítězí, zasadí Dönmehu smrtelnou ránu! Bude to konec jejich syket-picotského komplotu …

Alkid
Návštěvník
Alkid

Překreslování map už začíná, zatím jen virtuálně (neoficiálně), kolega LCZ vložil tento odkaz pod jinou diskuzi zde:
“…z jiné strany:
CNN vygumovala Izrael z mapy – místo ní Palestina……..
http://honestreporting.com/cnn-erases-israel-from-the-map/

Montisan
Návštěvník
Montisan

Ten neměl být především vůbec nakreslenej! Je to nepřirozený útvar, implantovaný zvenku. To co se nyní po roce 2011 děje je cosi jako tisíciletá voda, který smazala uměle kolonialisty stvořené vybetonované břehy a vrátila se do původních staletých přirozených řečisť! Spojil se tak zatím alespoň národ pašalíků “Malá Sýrie” (SAR) a “Mezopotámie” (Irák) do původního celku, kdy lidé z Mosulu a Rakky neměli mezi sebou žádné hranice! A přichází čas, aby i národ Alávitů prozřel a místo snahy ovládat jiné a nutit je žít pod jejich nadvládou jakožto pozůstatek kolonialistického “rozděl a panuj” se sám pokusil překonat vlastní podobné schizma, kdy je nucen díky nosatým “kresličům map” žít nesmyslně ve dvou státech! Tedy mít věšinu v Libanonu a menšinou být v tzv. Sýrii …

Alkid
Návštěvník
Alkid

Problém je, že “nosatí kresliči map” se asi ani tentokrát nebudou ptát na názor lidí, kteří v dotčených regionech žijí a cítí se tam doma.
Další problém může nastat pokud v přísně etnicky a větvemi náboženství vytvořených nových státech si budou hledět více sousedů než vlastní snaze, aby se jim na svém území žilo lépe.

bantustan
Návštěvník
bantustan
rakos
Návštěvník
rakos

Tereza Spencerova opet zasah do cerneho:
Je za ropnými kšefty s Daešem Erdoganova rodina?
http://www.literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/21090-je-za-ropnymi-kefty-s-daeem-erdoganova-rodina

VM64
Návštěvník
VM64

Čím víc poslouchám p. Pjakina a vidím, co se děje ve světě, tak mám dojem, že se to soudruhu GP a všem elitám začíná solidně vymykat z rukou. On to p. Pjakin sice dokáže s odstupem času vysvětlit, ale vsadím se, že taky někdy zírá, co mělo být dle GP další krok a ejhle – odbočka jinam.

nikiki
Návštěvník
nikiki

Velky palec hore a velka vdaka pani pozorovatelko za vas podrobnejsi prehlad informacii !! Dakujem este raz