V roce 2012 Česká televize psala o masakru v Zákřově jako o...

V roce 2012 Česká televize psala o masakru v Zákřově jako o zločinu spáchaném Vlasovci a Gestapem, ale o pouhých 7 let později vloni o téže události už ČT psala jako o masakru, který způsobili ruští Kozáci! Naprostý skandál, který nemá obdoby a o této nehorázné pomluvě a lži už jsme informovali ruské velvyslanectví a ministerstvo zahraničí! Dočká se ČT zákazu činnosti a zpravodajství v Rusku? Budou v Rusku vydány zatykače i na členy vedení České televize? Budou se skrývat stejně jako Ondřej Kolář? Česká republika upadá do absolutní kontroly a vlivu americké státní moci a historické učebnice se budou masivně přepisovat a měnit! Jak skončí český národ, který v Praze staví pomníky vrahům z Vlasovovy armády?

V roce 2012 Česká televize psala o masakru v Zákřově jako o zločinu spáchaném Vlasovci a Gestapem, ale o pouhých 7 let později vloni o téže události už ČT psala jako o masakru, který způsobili ruští Kozáci! Naprostý skandál, který nemá obdoby a o této nehorázné pomluvě a lži už jsme informovali ruské velvyslanectví a ministerstvo zahraničí! Dočká se ČT zákazu činnosti a zpravodajství v Rusku? Budou v Rusku vydány zatykače i na členy vedení České televize? Budou se skrývat stejně jako Ondřej Kolář? Česká republika upadá do absolutní kontroly a vlivu americké státní moci a historické učebnice se budou masivně přepisovat a měnit! Jak skončí český národ, který v Praze staví pomníky vrahům z Vlasovovy armády?

Česká televize se opět dostala do neuvěřitelného skandálu a víme o tom jen díky pozornosti všímavých lidí. Do redakce jsme dnes byli upozorněni našim čtenářem, že Česká televize účelově přepisuje české dějiny takovým způsobem, až se z toho tají dech. Jedná se o skandální překrucování a dezinformaci ve vztahu k tzv. Zákřovské tragédii. I když se jedná o kauzu, která s odehrála před rokem, teprve ale nyní v souvislosti s událostmi okolo pomníku maršála Koněva a kontra-pomníku Vlasovců to začíná dávat smysl. O co tedy jde? Všechno se týká výkladu tzv. Zákřovského masakru. Dne 18. dubna 1945 vtrhlo do malé obce Zákřov na Olomoucku Gestapo spolu s praporem Vlasovců. Jejich úkolem bylo pátrat po partyzánech, ale místní obyvatelé Gestapu řekli, že nikoho neviděli a žádní partyzáni v obci nejsou a nikdo jim ani nepomáhá.

Dva články o téže věci, které od sebe dělí 7 let.

Gestapo však disponovalo několika udáními a bylo přesvědčeno, že obec kryje partyzánskou činnost. Gestapo tedy praporu Vlasovovy armády nařídilo jednotlivé domy vydrancovat a zatkli 23 mužů. Po dvou dnech výslechů a mučení jich 19 bylo zaživa upáleno v dřevěné boudě nedaleko samoty Kyjanice. Jednalo se jeden z nejbrutálnějších zločinů Vlasovovy armády na území Československa. A pokud se ptáte, odkud tyto informace čerpáme, tak je to článek [1] České televize z jejich webu ze dne 23. listopadu 2012. Ocitujeme si, co v roce 2012 napsala Česká televize:

Zákřov – Nově upravený areál památníku obětem vypálení dnes odhalili v obci Zákřov na Olomoucku. Malá osada se na samém sklonku druhé světové války stala terčem útoku nacistů. Jejich řádění nepřežilo na dvacet místních mužů. Němečtí vojáci je zaživa upálili v lese.

18. duben 1945. Do Zákřova dorazilo gestapo z nedalekého Velkého Újezdu a prapor Vlasovců. Vojáci tvrdili, že hledají partyzány. Ve večerních hodinách obec obklíčili a začali zapalovat jednotlivá stavení. „Bylo to strašné, to si nikdo nedovede představit,“ popisuje pamětnice Zdenka Calábková. Gestapo nakonec zatklo třiadvacet mužských obyvatel vesnice. Po výsleších část z nich vojáci propustili. Devatenáct mužů ale nacisti o dva dny později zavezli do lesa k samotě Kyjanice. Zavřeli je do boudy, tu polili dehtem a benzínem a zapálili.

Řádění nacistů připomíná od roku 1949 památník Zákřovská žalov. Protože v posledních letech začal chátrat, usilovala obec o jeho opravu. Dnes byl zrekonstruovaný areál slavnostně otevřen.

V roce 2012 článek psal o nacistech, německých vojácích a Gestapu.
Stačilo pouhých 7 let a Česká televize z Gestapa a Vlasovců udělala ruské kozáky

A pokud nevíte, co je to cestování v čase do jiné iterace, tak teď se to dozvíte. Dne 28. dubna 2019 napsala ta samá Česká televize článek [2] o té samé tragédii v Zákřově, ale když si článek přečtete, začnete mít pocit, že jste se ocitli v úplně jiné časoprostorové iteraci, kde došlo k úplně jiným dějinám. Protože se mi zvedá žaludek, přímo ocitují slova a věty, které v roce 2019 napsala o tomto incidentu ta samá Česká televize:

V Zákřově na Olomoucku si připomněli výročí tragické události z dubna 1945. Ruští kozáci, kteří spolupracovali s německými jednotkami, tam pod záminkou spolupráce s partyzány přepadli vesnici, vydrancovali několik domů a třiadvacet mužů odvedli. Devatenáct z nich po dvoudenních výsleších a mučení zavraždili. Do malé vísky dorazil 18. dubna 1945 prapor ruských kozáků, který bojoval na straně wehrmachtu. Skupina Feuermittel tvrdila, že hledají partyzány. Ti v oblasti skutečně operovali, po příchodu kozáků do regionu ale odešli na Prostějovsko. Kozáci ve večerních hodinách obec Zákřov obklíčili, řadu domů vyrabovali a několik stavení zapálili. Místním bránili, aby hořící domy hasili. „Bylo to strašné, to si nikdo nedovede představit,“ popsala pamětnice Zdenka Calábková, které nacisté zabili při masakru otce.

Pokud vám nyní jde hlava kolem a myslíte si, že Česká televize píše o dvou různých masakrech ze dvou různých míst, tak jste na omylu. Jde o jeden a tentýž masakr, který popisují dva články od téhož autora, tedy České televize, ale oba články dělí od sebe 7 let, nic víc. Zatímco v roce 2012 jsme se dozvěděli, že masakr 19 mužů způsobilo Gestapo a prapor Vlasovovy armády, o 7 let později se dozvídáme, že za masakr mohou ruští kozáci, kteří spolu s německými jednotkami povraždili místní muže.

V roce 2019 už to byli ruští kozáci “spolu” s německými vojáky.

Všimněte si, že Česká televize nenapsala, že to spáchaly německé jednotky spolu s ruskými kozáky, ale obráceně, spáchali to prý ruští kozáci spolu s německými jednotkami. Prapor ruských kozáků podle tohoto článku ČT z roku 2019 masakroval po boku Wehrmachtu v Zákřově. To je ale lež. Žádný wehrmacht tam nebyl, jen Vlasovci. Z článku to vypadá, že 18. dubna 1945 celý masakr provedli ruští kozáci, ani slovo o praporu Vlasovců a o Vlasovově armádě. Najednou v roce 2019 už to nebyli Vlasovci, ale ruští kozáci. Vlasovci zmizeli, ale v článku se na rozdíl od roku 2012 objevili Židé a židovské oběti. V článku z roku 2012 o nějakých židovských obětech není ani slovo.

Žádní “ruští kozáci” v Zákřově nebyli, vraždili tam pouze členové Vlasovovy ROA pod velením Gestapa

V redakci Aeronetu jsme oba články přeložili do ruštiny a přeposlali jsme je společně s formální omluvou všech slušných českých občanů velvyslanectví Ruské federace v Praze, dále ministerstvu zahraničí Ruské federace a vybraným ruským novinářům, aby se seznámili s prací České televize, kterou lze v poslední době označit za štvavou protiruskou vysílačku č. 1 v Evropě s cílem očerňování Ruské federace, překrucování dějin, zamlčování zločinů Vlasovovy armády na území Československa a prosazování historického revizionismu spojeného s poválečným německým revanšismem.

V řadách Vlasovovy ROA působili i záporožští kozáci, ale nebyli to nikdy ruští kozáci, nebyli součástí ruské, resp. Rudé armády Sovětského svazu, ale byli to etničtí kozáci, kteří zradili Sovětský svaz, přeběhli k Wehrmachtu a sloužili pod velením generála Vlasova v rámci Ruské osvobozenecké armády ROA. Žádní ruští kozáci nebojovali samostatně pod vlastním praporem v rámci ozbrojených sil 3. Říše. Bojovali pouze pod praporem Vlasovovy armády. Česká televize se tak dopustila zločinu pokřivování ději.

Zákřovský památník.

Zákřovský masakr zorganizovalo Gestapo, které si na pomoc přivezlo prapor Vlasovců, nikoliv německých vojáků, jak mlhavě zakrývá článek ČT z roku 2019. Byli to Vlasovci a pouze Vlasovci, vojáci Wehrmachtu se masakru vůbec ani neúčastnili. To za prvé. Za druhé, Česká televize využila toho, že v rámci Vlasovovy ROA sloužili i kozáci, že v článku v roce 2019 napsala, že v Zákřově řádili “ruští” kozáci. Žádní “ruští” kozáci nikdy na straně 3. Říše neexistovali a nebojovali, byli to záporožští etničtí kozáci, kterým Adolf Hitler slíbil po vítězství ve válce vznik autonomního protektorátu stejně, jako to Hitler slíbil Banderovcům v otázce území části západní Ukrajiny s centrem ve Lvově. Česká televize začíná připomínat bandu provokačních důstojníků CIA, kteří se snaží rozehrávat protiruské nálady v české společnosti.

Česká republika se propadá do područí americké moci a absolutní kontroly z Washingtonu, která povede k fašizaci české zahraniční politiky v Evropě namířené vojensky a diplomaticky proti Rusku

Vidíte, jak stačí 7 let a z masakru Vlasovců a Gestapa se najednou stane masakr spáchaný ruskými kozáky a německými jednotkami ve snaze zamaskovat Vlasovce pod označení “německé jednotky”. Sami teď vidíte, že odstraňování pomníků ruských maršálů v Praze a stavění památníků Vlasovcům v Řeporyjích není žádným výstřelkem několika bláznů z TOP 09 a ODS, ale je to součást celého procesu přepisování dějin v ČR, k čemuž vydal povel Michal Koudelka, dekorovaný vloni v březnu v sídle CIA v Langley ve Virginii zlatou medailí, tzv. Tenetovou cenu za spolupráci v oblasti informací a zpravodajství [3]. Byl to on, kdo vyzval [4] k zahájení revizí a přepisování českých učebnic s údajně pro-ruským výkladem historie.

Článek ČT z roku 2012.

Vrahům z Vlasovovy armády se dnes v Praze staví pomníky, zatímco sochy osvoboditelů jsou odstraňovány do skladišť a depozitářů. Česká televize nepokrytě přepisuje a překrucuje zločiny Vlasovovy armády, aby byla zamaskována činnost kolaboračních vojsk ROA a naopak, aby za zvěrstva v Československu v roce 1945 byli obviňováni Rusové, ať už tedy v rolích kozáků, nebo i jinak. Stejně tak ČT usiluje o relativizaci viny německé armády, protože v souvislosti této Zákřovské tragédie se v článku z roku 2019 píše, že za masakr mohou v první řadě ruští kozáci, a teprve poté německé jednotky. Napsat do článku obrat, že ruští kozáci “spolu” s německými jednotkami spáchali masakr, je nehorázným zamlčováním viny Vlasovců a přenášením této viny na Rusko a “ruské” kozáky. Jsem přesvědčen, že ruská prokuratura bude mít plné ruce práce v České republice. Země, která 75 let po osvobození sovětskou Rudou armádou přepisuje své dějiny s cílem poválečného revizionismu a přenesení viny za II. sv. válku z nacistického Německa, pomalu a postupně, na Sovětský svaz a potažmo Rusko, je předurčena k vlastnímu zániku.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

PODOBNÉ ČLÁNKY

od nových od starých od palců
Upozornit na
Regan
Návštěvník
Regan

Porovnáváte články ČT z 23. 11. 2012 a 28. 4. 2019. Nabádáte nás, abychom se sami pídili po informacích a dávali si je do souvislostí.
1. Našel jsem ještě starší článek, a to z 3. 5. 2009, který celou událost popisuje a zmiňuje se, světe div se, o kozácích. Vysvětluje i rozdíl mezi „kozáky“ a „vlasovci“, neboli příslušníky 574. kozáckého praporu a ROA.
2. Našel jsem ještě starší dokument Hlavní správy STB, až z 8. 10. 1968, kde na straně 8 je zmiňováno získání nových poznatků v akci „Zákřov“ a stručný popis s odkazem na kozácký batalion 574 a jeho velitele – Ukrajince kapitána Panina a zástupce – Rusa poručíka Čornyje.
3. Že to nebyli ruští, ale záporožští etničtí kozáci? No a co? Kdo to rozlišuje? Byli ze Sovětského svazu? Byli. U nás je obecně obyvatel Sovětského svazu označován za Rusa. Kdo v Rusku rozlišuje Čecha od Moravana či Slezana? Taky jsme pro ně jenom Češi.
4. Jestli tento masakr spáchaly německé jednotky s kozáky nebo kozáci s Němci, nesnižuje ani nezvyšuje vinu jednoho nebo druhého. Prostě se to stalo, podíleli se na tom oba a odsouzení si zaslouží obě strany.
5. Stran židovských obětí, údajně Otto Wolf byl žid, který se v obci tři roky skrýval před deportací. Tak proč to tajit?
Takže za mě – mnoho povyku pro nic. ČT normálně informovala o tragické události z konce 2. světové války a hledání nějakých podprahových vzkazů je obyčejná paranoia. O přepisování dějin ze strany ČT už vůbec nemůže být řeči. A kdo tvrdí opak, ať přesvědčí argumenty a ne hlasitým osočováním.

Ale jiná věc mě zarazila! Vaše zmínka o rukou plných práce ruské prokuratury v České republice. Nechtěl jsem věřit vlastním očím. Co to jako má být!? Co by jako měla dělat ruská prokuratura v České republice!? Vážně nevím co si o tom, potažmo o Vás myslet.

Jestli už pro nic jiného, tak právě pro toto jsem rozhodným zastáncem členství v NATO a EU. Pro jasné ukotvení ve strukturách západní Evropy. Aby mé děti nikdy nezažily „plné ruce práce ruské prokuratury v České republice“!

Věčný Slovan
Návštěvník
Věčný Slovan

Regan

“Jestli už pro nic jiného, tak právě pro toto jsem rozhodným zastáncem členství v NATO a EU. Pro jasné ukotvení ve strukturách západní Evropy. Aby mé děti nikdy nezažily „plné ruce práce ruské prokuratury v České republice“!”

Častou otázkou po r. 45 bylo:
„Co se stane, až se Němci opět vzchopí?“ Odpovědí bylo: „Spojenectví se Sovětským svazem je nezpochybnitelné. Je to jediný způsob, jak uhájit naši národní samostatnost.“ 

Tehdejší uvažování části lidí a vaše uvažování stejnou mentalitu prostě nezapřou.
Kdysi kvůli údajné budoucí “německé hrozbě” do chomoutu SSSR, nyní kvůli údajné “ruské hrozbě” do chomoutu USA a EU.

Regan
Návštěvník
Regan

Můžete prosím nastínit Vaší vizi záruky bezpečnosti České republiky?

Věčný Slovan
Návštěvník
Věčný Slovan

Často liberálové uvádějí jako hlavní příčinu rozpoutání 2. světové války pakt Molotov-Ribentropp, tedy to, že “nacistické Německo rozpoutalo válku společně s SSSR”.

Jaká je však skutečnost?

1) “Evropa” alias Západ (konkrétně jste zjevně měl na mysli EU) není zjevenou pravdou. A tehdejší Organizace spojených národů a její jednání ve vztahu k SSSR je pro mě mnohem důvěryhodnější, než EU (skutečný ničitel Evropy mj.). A fakt, že Západ tehdy po německém útoku na Polsko vyhlásil válku Německu, ale nikoli Sovětskému svazu, hovoří za vše.

2) Jo, i Stalin měl světovládné a imperialistické zájmy (stejně jako Británie, Francie a Polsko). Ale ty se nestaly příčinou světové války. Nebyl to Sovětský svaz, ale Německo, kdo agresivně napadl Británii, Francii, Belgii, Norsko, Dánsko, Holandsko, Jugoslávii, Řecko a další země! Nebyl to Sovětský svaz, ale Německo, kdo obsadil celou Evropu!

“bez masivní podpory od Sovětského svazu, která zahrnovala ropu, uhlí, ocel atd. by nikdy nemohl být Hitler tak silný….”
Historické skutečnosti nic takového nepotvrzují. Hitler dokázal bez této podpory dobýt snadno Polsko. Francii dobyla převážně německá taktika, žádné palivo a dodávky uhlí.

A to jsme již u velké části Evropy.

Hitlerovo tažení na Západ bylo naopak spíše ke škodě Hitlera. Pro Hitlera by bylo spíše výhodnější jako první zaútočit na východ na Rusko. V té době byl v daleko výhodnější strategické pozici – SSSR byl diplomaticky izolovaný od Západu rozhodnutím západním velmocím, které spíše hledaly dohodu s Německem, než s SSSR a v případě německého útoku neměl Západ v úmyslu SSSR pomoci. A navíc na východních hranicích s SSSR bylo k útoku připravené Japonsko (které navíc tehdy nebylo ještě vojensky vázáno boji s USA v Pacifiku), které by nemělo problém se spojit s Hitlerem ve společném tažení proti Rusku. Navíc Rusko po Velké čistce bylo vojensky významně oslabené a nepřipravené.

Pakt Molotov-Ribentropp tak ve výsledku naopak zamíchal Hitlerovi karty (který původně plánoval útok na Východ a až pak teprve se chtěl věnovat Západu – proto také předtím opakovaně nabízel Británii a Francii mír, aby měl volné ruce k útoku na SSSR a vyhnul se boji na dvou frontách).

3) Anglie, Francie a Polsko umožnily Hitlerovi se stát silným mnohem víc, než SSSR. Oni v době, kdy Hitler dobýval jednu zemi za druhou, nechali Hitlera na pokoji či usilovaly o to s ním uzavřít pakt proti SSSR. A bylo to Polsko, nikoli SSSR, kdo společně s Hitlerem napadlo Československo v r. 1938 (viz Těšínsko). Tvrzení, že 2. světová válka byla rozpoutána nacistickým Německem společně s SSSR, je mýtus, který neodpovídá vůbec historické realitě.

Zde je pravda: SSSR naopak po celou dobu usiloval a navrhoval vytvoření protihitlerovské koalice. To vše bylo západními velmocemi i Polskem zamítnuto. Dokumenty a archivní zdroje to jen potvrzují. Anglie, Francie a Polsko po celou dobu naopak usilovali o vojenský pakt s Německem proti SSSR.

Ministr zahraničí Polska Józef Beck prohlásil: „Nám je blízké všechno německé, jeho úloha v evropských dějinách i vnitřní pořádek jaký je tam ustanoven. I my se doma snažíme zavést své pořádky! Demokracii, jakou mají v některých zemích, nepotřebujeme!

Dne 26. prosince 1934 se plukovník Beck v Kodani zúčastnil tajné schůzky s Vůdcem francouzské fašistické organizace Croix-de-Feu (Ohnivý kříž) plukovníkem François de La Rocquem. Z Beckových slov vyplynulo toto: de La Rocque sdílí Beckův plán na vytvoření bloku Francie, Německo, Polsko jako rozhodující síly v Evropě. de La Rocque sdílí Beckův názor, že Sovětský svaz je třeba rozdělit na části podle národnostního hlediska.

Polsko naplánovalo tento plán:

“Destabilizace vnitřní politické situace v Sovětském svazu na nacionálním základě. Rozdělení podle národnostního hlediska. Ukrajina, Povolží, Zakavkazsko, severní Kavkaz, také Kozáci, zkrátka podle tohoto principu. Němci aktivně podporovali Polsko, protože to vyhovovalo německým zájmům.“ (Dokument s číslem 2304/2/37 z 31. srpna 1937)

V době, kdy Hitler obsadil Porýní, Stalin navrhl Británii a Francii vytvoření vojenské koalice proti nacistickému Německu. Británie a Francie tento návrh zamítla. Winston Churchill tehdy uvedl toto: „Z Ruska přicházejí poplašné signály. Byl předložen návrh na svolání konference a Rusové chtěli posoudit možnosti postupu v případě vážné hrozby míru ze strany Německa. Tento návrh se v Paříži i v Londýně setkal s chladným přijetím. Evropa se domnívala, že komunistické Rusko je nebezpečnější, než fašistické Německo! Ve Velké Británii si nacisté dokonce získali obdiv: Jaké mají krásné uniformy, symboly a ceremoniály.”

Halifax, budoucí britský ministr zahraničí Velké Británie, během jednání s Hitlerem řekl: “Vypořádali jste se se svými komunisty, za což vám tleskáme. A teď Moskva, jestli tam uděláte pořádek, pak dá se říci, že splníte své poslání Evropana!”.

Věčný Slovan
Návštěvník
Věčný Slovan

(pokračování)

Když Hitler začal usilovat o dobytí Československa, Západ mu nebránil. Polsko dokonce se připojilo k německému tažení proti Československu. SSSR jako jediný učinil přesný opak. V době, než došlo k německému vpádu do Československa, dorazila do Československa sovětská vojenská delegace, která Čechům sdělila, že v případě napadení Německem jim Sovětský svaz poskytne vojenskou pomoc! V dubnu 1938 předseda Nejvyššího sovětu Sovětského svazu Michail Kalinin zopakoval, že Sovětský svaz přijde na pomoc Československu i tehdy, pokud Francie svůj závazek nesplní!

Na konci srpna prohlásil lidový komisař zahraničních věcí Maxim Litvinov na setkání s německým vyslancem Wernerem von Schulenburgem: „Jsem povinen vám sdělit, že Sovětský svaz dodrží slovo dané Československu a v případě agrese ze strany Německa mu poskytne vojenskou pomoc!“

Stalin: „Zaútočí na Československo nebo ne?“

Vorošilov: „Zaútočí Kobo, zardousit ho hada třeba, spolu s Francouzi ze dvou stran.“

Stalin: „O Francouzích se domnívám…“

Vorošilov: „Dostanou strach?“

Stalin: „Domnívám se, že ano! Jak jsme na tom s přípravami?“

Vorošilov: „V prvním sledu 600.000 mužů, 2.450 letadel a 700 tanků.

Stalin: „Dobrá, dáme Hitlerovi vědět, že to myslíme opravdu vážně! Začni… (Z rozhovoru Stalina s Vorošilovem)

Před německou okupací Československa Neville Chamberlain v soukromém rozhovoru řekl, že raději rezignuje, než aby uzavřel vojenskou dohodu s Moskvou! A veškeré sovětské návrhy na utvoření koalice proti Německu opět byly Západem zamítnuty.

„Anglie a Francie utrpěly strašlivou diplomatickou porážku. Je to více, než porážka, je to katastrofa. Za to jednou zaplatí. Rusko by vstoupilo do války, kdyby Československá republika, Anglie a Francie byly ochotny snést německý útok. – Wilhelm Munters, ministr zahraničních věcí Lotyšska, Riga, 17. října 1938 …

Stalin: „Chamberlain se domnívá, že zahnal lupiče. Jak je vidět, nikdy neměl s lupiči co dočinění. Bandity je třeba bít! Jestli před nimi začneš vysypávat kapsy, pak je s tebou konec.“

Vorošilov: „Kobo, tak co, budeme nakonec válčit s Hitlerem?“

Stalin: „Očividně se na nás chystá. Jak to napsal v Mein Kampfu: ˮUkončíme věčné německé směřování na jih a na západ a obrátíme své zraky na východní území. Jako první máme zájem o Rusko. Jestli si to myslí, pak zaútočí. Otázkou je kdy? ˮ
(Z rozhovoru Stalina s Vorošilovem)

Polsko dvakrát pozvalo Göringa.

Göring v rozhovoru s maršálem Rydz-Śmigłym: „Jsme vaši, přátelé navěky, nic nás nerozděluje, všechno bude dobré. Pro nás je hlavní váš protiruský postoj, který nás velice těší. Vy správně chápete Hitlerovo myšlení.“

„Anglie a Francie už jednou ukázaly, že nechtějí být našimi spojenci. Daly přednost dohodě s Hitlerem a zavíraly přitom oči nad jeho řáděním v Evropě. A on jim za to slíbil mír na věčné časy. Je možné, že také uzavřeme nějakou dohodu s Hitlerem? No, to by nebylo řešení problému, ale bez takové smlouvy také zůstat nemůžeme. Pokud nebude podepsána, zvětší se možnost vojenského spojení Hitlera s Anglií, Francií a Polskem, tedy vojenský svaz proti nám. Čtyři proti jednomu?! To je mnoho! Ale přesto je třeba vyčkat. Pokusíme se na Západ přitlačit – Josif Stalin, na XVIII. sjezdu Všeruské komunistické strany, březen 1939

Dne 17. dubna 1939 předložil lidový komisař zahraničních věcí Sovětského svazu Maxim Litvinov Anglii a Francii návrh na uzavření Dohody o vzájemné pomoci v případě vojenské agrese ze strany Německa. Západ toto opět zamítl.

Delegaci určené k cestě do Moskvy byla však dána tato direktiva: Uzavření jakékoli dohody se Sovětským svazem není v souladu s britskými zájmy! Jeden ze sovětských agentů v Londýně, spolupracovník britského ministerstva zahraničí Guy Burgess informoval o skutečných úmyslech Anglie na předběžných rozhovorech v Moskvě – “Ve všech vládních úřadech se otevřeně mluví o tom, že nemáme v úmyslu uzavřít s Rusy žádnou vojenskou dohodu.”

“Politické argumenty proti vojenskému spojení naší země a Francie se Sovětským svazem jsou jednoznačné. Existuje však riziko, že pokud tento návrh odmítneme, Sověti by mohli uzavřít nějakou dohodu o nevměšování s německou vládou.– Ministr pro koordinaci obrany Ernle Chatfield, z dokumentu anglického ministerstva zahraničí

Věčný Slovan
Návštěvník
Věčný Slovan

(pokračování)

V červenci ministr zahraničí Joachim von Ribbentrop předložil návrh německo-sovětského sblížení Georgii Astachovovi.

Ribbentrop: „Mezi Německem a Sovětským svazem neexistují rozpory ve věcech území mezi Baltem a Černým mořem. Tlumočte to panu Molotovovi.“

Astachov: „A co mohu vyřídit konkrétního kromě povšechných slov?“

Ribbentrop: „Anglie a Francie se nebojíme. Fűhrer se však domnívá, že pro Německo má smysl uzavřít dohodu se Sovětským svazem.

Téhož dne ministr zahraničních věcí Vjačeslav Molotov informoval o německém návrhu Stalina:
Molotov: „Jaká bude naše pozice?“

Stalin: „Zatím nebudeme reagovat. Je ale třeba pokusit se ho zadržet! Je to možná naše poslední možnost! Jsme také mnohem silnější než on! On je zbrklý a my silní!“

11. srpna 1939 v Moskvě došlo k poslednímu sovětskému návrhu západním delegacím na vytvoření antifašistické koalice. Opět Západem zamítnuto.
Během rozhovorů bylo uvedeno toto:

Vorošilov: „Kobo, připluli k nám parníkem, trvalo jim to týden, oni se nám vysmívají! Proč nepoužili letadlo?!“

Šapošnikov: „Sami říkají, že Němci co nejdříve udeří na Polsko. A najednou se zahájením rozhovorů nespěchají…“

Stalin: „Klime, zapisuj: „Za prvé, zjistit, jestli mají zplnomocnění od svých vlád k podpisu dokumentu. Za druhé: Třeba se zeptat, jestli mají konkrétní vojenský plán činnosti v případě německé agrese.“

Drax: „Vyjeli jsme narychlo, protože přesný vojenský plán bohužel nemáme. Ale útok Německa na Polsko bude podle našich zjištění uskutečněn od 15. do 19. srpna.“

Vorošilov: „Jaké budou vaše kroky? Máte nějaké konkrétní vojenské plány? Máte nějakou dohodu s Polskem? Jaké síly můžete nasadit? Jaké síly může nasadit Polsko?“

Generál Aimé Doumenc: „Přesná čísla bohužel v této chvíli neznáme… A můžeme znát vaše vojenské plány?“

Sovětská vláda zde udělala nečekané:
Angličanům a Francouzům zcela přesně popsali rozmístění sovětských sil!
Možné směry jejich činnosti při snaze o odražení německé hrozby! Tehdy byl SSSR schopen nasadit okamžitě 130 divizí, 5.000 tanků, 5.000 děl a 10.000 letadel.“

Šapošnikov: „Od vás jsme ale bohužel žádné konkrétní návrhy neslyšeli!“
Vorošilov: „Kromě toho nikdo z vás nemá zplnomocnění k podpisu oficiálních dokumentů!“

Drax: „Zplnomocnění můžeme ale získat rychle…“

Vorošilov: „Abychom mohli bojovat proti Wehrmachtu, k tomu je třeba získat od Polska souhlas, že propustí naše vojska přes své území k německým hranicím.“

Doumenc: „V této věci vám nemůžeme nijak pomoci!“

Poláci sdělili: Sovětský svaz je náš nepřítel! My nejenže nepropustíme Rudou armádu, ale budeme proti ní bojovat! Zabíjet její vojáky, sestřelovat její letadla!

Šapošnikov: „To znamená, že abychom vám mohli v případě útoku Německa na vaši zemi přijít na pomoc, musíme napřed porazit Polsko. Jak si to představujete?“

Doumenc: „Domnívám se, že Polsko bude o pomoc prosit.

Vorošilov: „Ale možná že nebude…“

Drax: „Že by tonoucí člověk odmítl záchranný kruh?!“

Šapošnikov: „A co dělat, když je záchranný kruh tak daleko, že nebude možné ho tonoucímu dohodit?! To mu žádnou pomoc nepřinese…“

Vorošilov: „Kobo, nic podepsat nemohou a ani s Polskem se dohodnout nechtějí!“

Šapošnikov: „Jenom ztrácíme čas…“

Stalin: „Soudím, že nemají v úmyslu s námi domluvit a Hitlera těmi rozhovory chtějí jen konejšit… Babský mají přístup! S Hitlerem jenom chlapsky se dá jednat! Ten jenom síle rozumí… Proto je třeba hledat jiné řešení… Angličanům a Francouzům věřit nelze! Jsou to mizerní spojenci! A Hitlerovi se dá věřit ještě méně! Souhlasím. Ale Anglie a Francie nás nenapadne… leda jen s Hitlerem. Soudím, že je třeba uzavřít dohodu s Německem. Ovšemže to bude jenom na oko. Stejně ji poruší … Avšak sotva nás napadne hned druhý den po podepsání!“

Dne 14. srpna 1939 předal německý vyslanec v Sovětském svazu hrabě von Schulenburg Molotovovi další variantu dohody mezi Sovětským svazrem a Německem.:
„Dohoda vstoupí v platnost vzápětí po podepsání. Hlavní bod smlouvy na období 25 let zní: Německo a Sovětský svaz se zavazují nečinit žádné vojenské kroky proti sobě navzájem. Ministr zahraničních věcí Německa Joachim von Ribbentrop by měl přijet do Moskvy k podpisu co nejdříve… “

Molotov: „Proč tak spěcháte?“

»Už včera jsme byli ochotni podepsat dohodu. Jsme ochotni ji podepsat dnes kdykoli okamžitě poté, co vám přijdou odpovídající souhlasy z Londýna a Paříže…“ – Vorošilov v rozhovoru s francouzským generálem Doumencem

Věčný Slovan
Návštěvník
Věčný Slovan

(pokračování)

Sovětský návrhy na protihitlerovskou koalici byly opět tedy zamítnuty.

Stalin později řekl: „Hitler v nejbližších dnech napadne Polsko! To znamená, že Němci maximálně do měsíce stanou u našich hranic… V této chvíli už nelze brát v úvahu nějaké morální důvody. Je třeba jednat pragmaticky. Dohodou s Němci získáme čas …a co bude potom… život ukáže… Američanům je dobře. Jsou daleko od Německa a Moskva je mnohem blíž, pročež odsuneme hranice dále od Moskvy.“

Neexistuje pochybnost o tom, že bezprostřední příčinnou paktu bylo jejich přání vyhnout se alespoň na nějaký čas válce. Přistoupili k zahájení programu vyzbrojování, jenž odpovídá pouze přípravě na válku. Nepochybně jedním z úkolů bylo dosažení takového stupně pohotovosti, aby se Německo obávalo přijmout rozhodnutí o útoku. Bylo nutné vykonat vše, co je jen trochu možné s jediným cílem: zlepšení pozice Sovětského svazu v budoucí válce proti Německu. Je nepochybné, že sovětská vláda si dává pozor, aby se co nejdéle udržela mimo válku. Ale nakonec se stejně jako jiné země přesvědčí, že jednostranná snaha vyhnout se válce, je zbytečná, pokud má druhá, antagonistická strana, zájem bojovat.” – anglický vyslanec v Sovětském svazu Cripps

Sovětský svaz obsadil část Polska (kterou Polsko nezákonně okupovalo od r. 1918 mj.):

„Do Polska vstoupily teprve potom, kdy se ukázalo, že alternativou jejich postupu může být pouze plná okupace této země Němci!“ – Z Crippsovy tajné zprávy

Sovětský svaz vstoupil na Poláky okupované území až poté, co už nezávislý polský stát přestal existovat. Předtím už dávno (v podstatě již po německém obklíčení Varšavy 14. září) polská vláda přestala Německu odporovat a Polsko jako stát zaniklo.

To je jeden z důvodů, proč Organizace spojených národů neodsoudila připojení části Polska Sovětským svazem – Polsko už dávno jako stát neexistovalo. SSSR se zde tedy ani hypoteticky nemohl dopustit agrese.

A navíc, na Západě bylo všem jasné, že dohoda Stalina a Hitlera je pouhá fikce, které je pouze Stalinovým strategickým manévrem.

Tvrzení, že pakt Molotov-Ribentropp se stal spouštěčem 2. světové války, vyvrací i přímo samotné jednání Hitlera – 25. srpna dal Hitler rozkaz k útoku na Polsko, ale pak si to na chvíli rozmyslel. Důvodem bylo to, že Británie a Francie uzavřely dohodu s Polskem v případě agrese. A to vše v době po uzavření paktu. Teprve 31. srpna Hitler rozhodl, že útok začne následující den. Kdyby pakt Molotov-Ribentropp byl spouštěčem války, sotva by Hitler takto váhal. Protože pakt nezaručoval žádnou sovětskou vojenskou pomoc Německu v případě Hitlerova útoku na Polsko. K sovětskému připojení části polského území došlo právě až ve chvíli, kdy již bylo rozhodnuto o osudu Polska a jeho nezastavitelném dobytím Německem (v době, kdy Varšava byla Němci obklíčená a polská vláda přestala klást odpor).

Tedy nikoli sovětsko-německý pakt, ale Hitlerovo rozhodnutí k útoku na Polsko (nebo aspoň je formálně považováno za počátek světové války, přestože světová válka v podstatě začala německou okupací Československa) se stalo spouštěčem světové války.
Nikoli sovětské připojení části polského území, které Poláci navíc předtím násilně okupovali celé desítky let.

4) Pakt Molotov-Ribentropp a komunistické zločiny na připojeném území k SSSR jsou dvě různé věci. V tomto případě není zločinem samotný sovětsko-německý pakt, nýbrž to, jakým způsobem se SSSR zachoval na jím připojeném území.

To však nedelegitimizuje samotný sovětsko-německý pakt.

Shrnutí:
Sovětsko-německý pakt nebyl v žádném případě spouštěčem světové války a rozhodně nebyl zásadním pomocníkem v německém tažení proti Hitlerovi, ale naopak významně přispěl ve výsledku k porážce Hitlera a německého nacismu. Odvedl pozornost Hitlera k západu, což byla jedna z Hitlerových osudových chyb, která se stala pro nacistické Německo později osudným.

SSSR byl poslední ze států (vedle Británie, Francie a Polska), kdo uzavřel s Německem nějaký pakt. SSSR po celou dobu navrhoval vojenskou koalici proti Hitlerovi, ale byl vždy odmítnut. Teprve až v krizové situaci, kdy hrozil německý útok na východ (což by se rovnalo prakticky jisté porážce SSSR), přistoupil SSSR k vytvoření sovětsko-německého paktu. A také v neposlední řadě později k sovětsko-japonskému paktu.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Sovětsko-japonský_pakt_o_neútočení

SSSR tedy nenese žádnou odpovědnost za rozpoutání světové války. To je jednoznačně nevyvratitelný historický fakt. Každý si může říkat, co chce, ale tak to je. Realitu nelze změnit. A ani Stalinova tyranie, krutost a mocichtivost na tomto faktu nic nezmění.

Věčný Slovan
Návštěvník
Věčný Slovan

Oprava v textu: Společnost národů

Věčný Slovan
Návštěvník
Věčný Slovan

Oprava:

německém tažení proti Evropě

Věčný Slovan
Návštěvník
Věčný Slovan

………..

konzerva
Návštěvník
konzerva

Dělej to takhle jinak BND/mojí pokračovatelé/ zveřejní na Vaší rodinu dokumenty co jste prováděli za protektorátu?comment image

r.m.
Návštěvník
r.m.

Tak a je to jasný, kde se po nocích ukrývají Kolářové s Novotným, ujali se řízení TV Langley na Kafčím pahrbku.

karpi
Návštěvník
karpi

Dnes jsem se vypravil uctít památku osvoboditelů.

Takhle to tam vypadalo:

comment image

https://synodesQc.cz.quickconnect.to/blog/#param=id_2

Tak jsem chvíli váhal, ale pak přistoupil a položil květiny, protože určující význam symbolu je ten hlubší.

Chvíli jsem v tichosti postál, zapálil svíčku a odešel.

A udělal pár fotek.

sys
Návštěvník
sys

Ty SVINĚ, které tohle způsobily, patří vypakovat z naší země.

Valduk
Návštěvník
Valduk

Ruští vlastenci se sklánějí před odvahou Čechů, kteří se nebáli postavit se hrozbám ze strany putleroffských židočekistů, ovládajících současný parchanát Chujlostan a vyzdvihli na piedestal opravdové bojovníky za svatou Rus! – https://iks2010.info/?p=178865

karpi
Návštěvník
karpi

Dnes jsem se vypravil uctít památku osvoboditelů.

Takhle to tam vypadalo:

comment image

konzerva
Návštěvník
konzerva

Znáteho z televize…starosta? comment image
Jen v říši,
ožralého kulisáka Venci Flašky je možné, aby takový magor, jako je Novotný, nejen běhal po svobodě, ale byl i zván do televize. Nadává Foldynovi, že je to bolševicko kolaborantský šmejd a přitom jeho otec, Petr Novotný byl členem nejen KSČ, ale i agent StB ( krycí jméno Martin, lze dohledat v seznamech) a signatář Anticharty 77. Jako ortodoxní žid, staví pomník vrahů židů Vlasovcům a sprostě nadává na maršála Koněva, který osvobodil Osvětim, kde bylo zavřeno právě nejvíce židů.
A hamacek policie nic? Udělat to normální goj tak je ve vazbě?

Mimo téma sestřelení letounu na ukrajině léto 2014. Rusové udělali totální rozbor převozu údajně ruského buku na Ukrajině a zjistili závažné věci. Proč mlčí belinget? Má to asi 4 pokračování. Tohle není i na stránce aktuální konflikty? https://colonelcassad.livejournal.com/5765671.html
https://colonelcassad.livejournal.com/5769548.html?utm_source=3userpost

BPN
Návštěvník
BPN

Všechny tyhle stupidní provokace idiotů typu Novotného, Hřiba a Koláře mají za cíl jen odvádět pozornost od pravých strůjců válek a připravovat a hecovat hlupáky k jejich dalšímu využití k dosažení cílů staro-nové koalice militantních sionistů a jejich hloupých knechtú na špinavou práci- nacistů stejně tak, jak to bylo v minulosti a jak to dnes vidíme nejen na zubožené Ukrajině, plné hlupáků, ale i u nás…

Tady je situaci vystihující krátká citace z názoru “neznámého lidového autora”:

“Vítězem 2.sv.války nebyl ani SSSR, ani západní spojenci nýbrž židé, neb se zbavili své “suché větve”, ustanovili si Izrael s perspektivou dalšího všestranného rozvoje a podpory od OSN a sec-sakra na té válce vydělali a etablovali svůj, jimi tištěný dolar coby jedinou světu dominující měnu a navíc dostali do rukou ten propagandistický evergrýn holokaustu…
Rusové a všeobecně Slované ztratili miliony jedinců ze svého nejkvalitnějšího obyvatelstva a nejméně 15 let života k obnově svých států a ekonomik…
A protože hlavního cíle 2.sv.války-porážka a zmocnění se Ruska a okolí nebyla dosažena, pracuje se na ní usilovně i dnes…
Od začátku 1.sv.války se tato věc neposunula o moc kupředu, proto se i po sto letech a všem tom mezitím prožitém nachází Evropa zase na začátku, jako po vypuzení trockistů z Ruska v r. 29 a proto se děje opakují sjednocováním Evropy za účelem jejího využití ke stejným cílům stejných loutkářů světa… “

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

konzerva
tenhle vypatlaný kretén a fěťák patří do cvokhauzu na uzavřené oddělení. Když ještě nebyl zbaven svéprávnosti a odebrána mu občanka, jak to,že není stíhán za chování aq výroky které zakládají jasně skutkouvou podstatu několika trestných činů. Ostatně už tahle fotka je je důvodem k trestnímu stíhání.

Vaclav
Návštěvník
Vaclav

Jaryne, vy to vubec nechapete. Novotny je fura spatnych veci ale hlupak neni. On neni vubec hlupak, on to ze sebe ucelove dela a moc dobre vi proc, moc dobre vi co je jeho cil a pro koho to dela. Vase predstava o nem je zbozne prani, ne realita. Proboha zamyslete se nad vecma a divejte se na ne tak jak jsou, ne tak jak je chcete videt.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Václav
jedinný důvod proč by ze sebe debila dělal by mohl být ten , že to “hraje na palici” jako zadní vrátka , až ho v některém trestním stíhání pro zjevné trestné činy, na které byla podána trestní oznámení prostě “udělají” a bude odsouzen. Pak obhájce má v rezervě prohlášení, je to debil a tudíž trestní stíhání je nepřípustné, nepatří do kriminálu, ale k “Chocholouškovi”. A nic si nepředstavuji. Kretén který na svém účtu zveřejňuje forky
své hnusné otylé postavy v od moče flekatých slipech , natřásá své špeky ve videoklipech a šklebí se jak debil, nebo na videích a fotkách hajluje v tričku se suděťákem Poseltem na hrudi , to prostě v palici v pořádku mít nemůže. Navíc je zjevně neustále pod vlivem drog. Jedná zkratkovitě, dělá trhavé pohyby a neustále se nekontrolovaně šklebí a poulí oči jak kráva před kopcem. Že to dělá pro “někoho” a právě proto se i tenhle jinak ustrašený debil cítí celkem bezpečně, je jasné. Vůl jeho komunálního kalibru by nebyl schopen promyšlené provokace a i proto se tak chová , že nedokáže rozeznat kde jsou meze , a kdy už je za debila, což neprospívá ani “věci” jeho páníčků. Takže nenabádej k zamyšlení , a zkus to sám. Ostatně tolerovat či dokonce zvolit takového debila za svého zastupitele můžou jen jedinci jeho úrovně. Největší sranda je , že i jeho otec , který je
trapný kašpar z varietních podií socializmu, kde dostával prostor jako zapálený člen KSČ a práskač StB, prohlásil , že mu dvakrát v životě selhala guma. Jednou si při tom rozbil hubu při “banžidžampingu” a podruhé se mu narodil ten debil.

Vaclav
Návštěvník
Vaclav

Ne Jaryne. To je uspesna taktika na to aby ziskal maximum medialni pozornosti. A jak vidite funguje mu to 100%. V TV a vsude je porad. Kontroverze prinasi zajem. Nezapominejte ze on je novinar, on vi jak ziskat medialni zajem a udrzet se na prednich stranach (bulvarni je v tomto smeru to same co novinar, dokonce jeste vic, je to prave bulvar co nejlip vi co zabere a pritahne masy, jedte na Ruskou ambasadu taxikem nikdo o tom nebude vedet, jedte tam jakousi debilni multikarou a budete vsude, proste ziskat pozornost za kazdou cenu, jakymikoli prostredky). On chce aby se o nem psalo a mluvilo a to tom co propaguje, a jak vidite jeho hra mu vychazi.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Václav
TV není medium,ale štvavá protistátní stanice a bulvár je ubohá špína a možnost pro uplatnění presstitutů kteří na skutečnou práci novináře nemají a tak se živí tímhle svinstvem. A obojí jsou jen vyhozené peníze a to z obou stran. Protože vysílat denně “zprávy” na které se nikdo nedívá a pokud ano tak jim nevěří a jen opravdu slaboduchý člověk by dnes strácel čas s takovými šunty, zejména když je přístup k setiozním informacím. Na ČT jsem se nedíval už pěkných pár let. Zprávy jsou prolhané ,zmanipulované a korupčně poplatné šmejdům kteří je “dodávají” a pořádný pořad nenatočili od “sametu”. Pokud dávají něco co stojí za zhlédnutí , pochází to z minulého režimu a nebo své debilní seriály. A bulvár? Ten se nehodí ani pro bezdomovce místo toaleťáku. Text je samej háček. Nevím kolik ty šmejdy stojí, ale vhodit tu sumičku do kanálu je stejné.

BPN
Návštěvník
BPN

Ten magor je “lakmusový papírek”, který ukazuje na impotenci policie, soudů a “dvojmetrovost” našeho přístupu k právu a politickou korektnost pod taktovkou židů…
Ukazuje to na celkovou impotenci státu, pokrytectví a morální a hodnotovou schizofrenii zavlečenou sem pejzatejma z HollýÚdu a prestižních univerzit z totálně zdegenerovaného Západu, infikující celou společnost…
Tento hrnec plný úpadku a dekadence je rozpálený hrnec plný oleje, do kterého se nyní naleje studená voda masové imigrace muslimů, aby vzkypěl nábožensko-civilizační konflikt co nejprudčeji a jeho architekti tím vyřadili Evropu jako jedno z civilizačních center, které se jim neovládá tak dobře, jak by si představovali…
a to hovado v lidské podobě Novotný, si neuvědomuje, že v případě toho jimi vysněného konfliktu to zas budou oni, kdo se dostanou mezi dva mlýnské kameny, které je zmáčknou, až z nich budou hovna lítat…

Ent
Návštěvník
Ent

Novotný, chodící slabost,zbabělost a hloupost, prostě Kejklíř, takový byli ve středověku,když udělali zábavu Králi, po setmění vyhnání z hradu, Dvůr věděl co je to za sebranku, vždyť z toho máte celou vládu, herci,kejklíři, Novotný udělá cokoliv aby se zavděčil globálnímu západnímu křídlu, byl u koryta a žil svůj bezvýznamný a bezcenný život jakože alespoň trošku na úrovni ze zlaťáků co potečou. Ale zlaťáky a úroveň jsou dvě odlišné věci,ale to ty Novotný nikdy nepochopíš.

sys
Návštěvník
sys

“aby takový magor, jako je Novotný, nejen běhal po svobodě, ale byl i zván do televize.”
Ano, normální bytost jen čumí, čeho všeho jsou lidi schopný. Vypakovat za země.

bezejmenny
Návštěvník
bezejmenny

Ptejte se ,kdo mu dává mediální prostor? Kdyby ho nikam nezvali ani řeporyjský podvraťák po něm neštěkne.

Jana
Návštěvník
Jana

Na co asi bude potřebovat zájemce o práci na projektu o moderních československých dějinách pokročilou angličtinu?

Člověk v tísni / Jeden svět “koordinuje přípravu metodických materiálů k tématu moderních československých dějin

https://www.jobs.cz/rpd/1443693890

Hlavní koordinátor/ka projektu Příběhy bezpráví
Jeden svět na školách (www.jsns.cz) je jedním ze vzdělávacích programů organizace Člověk v tísni. Prostřednictvím filmů, diskusí a výukových aktivit přinášíme do škol důležitá témata a konkrétní příběhy. Školám nabízíme vzdělávací projekty založené na moderních, zážitkových metodách a pomáháme jim vést žáky a studenty k větší občanské angažovanosti. Hledáme nového kolegu/kolegyni, který/á rozšíří a povede náš tým projektu Příběhy bezpráví (https://www.jsns.cz/projekty/pribehy-bezpravi) zaměřeného na moderní československé dějiny.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Jana
no jen aby mládeži nechyběla spíše ruština.

Ent
Návštěvník
Ent

Slovensko deklarovalo proevropské a proatlantické směřování

Slovensko kolaborovalo po druhé.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Ent
no Slovensko těžko. Jen pár parchantů kterým židofašisti pomohli ke korytům.