V. Putin a D. Trump a nová studená válka? Když dva dělají...

V. Putin a D. Trump a nová studená válka? Když dva dělají totéž, není to totéž!

V. Putin a D. Trump nová studená válka? Když dva dělají totéž, není to totéž!

6. března 2017 vyjde nové číslo časopisu The New Yorker. Časopis už předem avizoval, že jeho název tentokrát vyjde v azbuce. A na obálce bude obrázek V. Putina a D. Trumpa – přesněji V. Putin, který si optickým sklíčkem prohlíží motýla s hlavou D. Trumpa:

Americký časopis The New Yorker  byl založen v únoru 1925 Haroldem Rossem a jeho manželkou Jane Grantovou, reportérkou New York Times. Časopis nyní vlastní Condé Nast Publications, Inc., společnost, která má hlavní kanceláře v New Yorku, MIami, Londýně, Milanu, Paříži, Madridu a Tokiu. Letošní únorová obálka má souvislost s tím, že jako svého maskota si časopis vybral postavu francouzského bonapartisty Alfreda d’Orsaye a toho na svojí první obálce 21. února 1925 zobrazil s motýlem

Až na výjimky od té doby platí, že pro každé výroční číslo je stejný maskot v nějaké podobě použitý. Tak tomu bylo i v roce 1989, kdy The New Yorker vydal kompletní knihu všech svých vydání (proč právě ve zlomovém roce 1989, si netroufám soudit):

Faktem ale zůstává, že v letošním roce je na výroční obálce V. Putin, k němu název v azbuce a D. Trump pouze s hlavou motýla.

Srovnání obálky The New Yorker únor 1925 a březen 2017

Součástí březnového čísla má být i obsáhlý článek s názvem  “Trump, Putin a nová studená válka“, jehož předmětem je podrobná analýza americko-ruských vztahů a údajný ruský vliv na americké volby.  Podle ruského zdroje “podstata článku bude běžným spotřebním materiálem pro nezasvěcené, ale obrázek na titulní straně jasně osvětluje Putinovy ​​výhody oproti jeho americkému protějšku“.

Co z toho plyne?

Souhlasím s názorem ruského zdroje, že D. Trump je především obchodníkem a ve všem ostatním je v politice naivním nováčkem (viz můj článek “Donald Trump je naivní” ). A můj názor je, že přesto, že obsáhlý článek “Trump, Putin a nová studená válka” v závěru staví D. Trumpa a V. Putina na stejnou úroveň, obálkou jednak i on uznává, že V. Putin je ve vnímání světového dění dále.  Především si ale dovolím tvrdit, že autoři článku nepochopili jak význam V. Putina, tak celkově současné dění ve světě (časopis fandil vítězství H. Clintonové).

V článku mě o Jelcinovi zaujala tato část:

“Nemám rád, když se USA vychloubají svou převahou,” řekl Jelcin. “Ruské obtíže jsou pouze dočasné, a to nejen proto, že máme jaderné zbraně, ale také z důvodu naší ekonomiky, naší kultury, naší duchovní síly. Vše, co činí legitimní, nepopiratelný základ pro rovné zacházení. Rusko bude znova stoupat! Opakuji: Rusko bude opět stoupat. “

Článek dále uvádí:

“Na Silvestra 1999 se Jelcin objevil v celonárodní televizi, sedící u vánočního stromečku a oznámil svou rezignaci. “Je mi líto, že mnohé z našich snů se nepodařilo zrealizovat,” řekl. “Je mi líto, že jsem nenaplnil naděje lidí, kteří věřili, že jsme mohli společným úsilím jak odolat tolik silnému tlaku, tak vystoupit z šedé, stojaté, totalitní minulostí a vstoupit do světlé, bohaté a civilizované budoucnosti.” “Udělal jsem všechno, co jsem mohl,” řekl. “Nová generace přichází” a s tím jako svého nástupce jmenoval Vladimira Putina, relativně temného zpravodajského agenta. K tomu vkládám tehdejší poslední projev B. Jelcina z 31. prosince 1999, o kterém jsem přesvědčená, že se v něm probudilo vlastenectví:

Jak článek dále zmiňuje, hned po něm vystoupil V. Putin a i k tomu přidávám video:

Článek dále zmiňuje proslulý Putinův projev na Mnichovské konferenci 2007, k čemuž opět vkládám video (a poděkování Ireně Aneri za české titulky):

Článek dále zmiňuje Putinův odpor proti bombardování Libye a celkově k válkám na Blízkém východě, stejně jako k bombardování Jugoslávie i jeho postoj ve válce s Gruzií a celkově V. Putina srovnává s jednou z největších osobností 20. století, se Stalinem.

V dalších částech se článek věnuje dění na Ukrajině, B. Sandersovi a D. Trumpovi v době předvolební kampaně a pokračuje až k odvolání M. Flynna.

Print

Ale abych to uzavřela – mým pohledem časopis The New Yorker popsal význam V. Putina a Ruska, mým pohledem i správně pochopil, že D.Trump se od V. Putina musí hodně učit, jen mým pohledem nepochopil, že V. Putinovi jde o něco zcela jiného, než je další studená válka mezi Ruskem a USA.

A nevím, jestli je to náhoda, ale po D. Trumpovi byl pojmenován zatím jen jeden živočišný tvor -motýl (můra?, mol?) . A tady mi nejde nevzpomenut, že motýl v blízkosti Slunce je velmi významnou součástí mnoha obrázků časopisu The economist:

Přitom motýl je nejvyšším symbolem transformace (housenka, kukla, nový motýl). Kdo poslouchal včerejší projev D.Trumpa před americkým kongresem (záznam s českým překladem je zde), tak to byl projev zcela ve stylu “stát vs. globalizace”, resp. ve stylu “regionální globalizace” vs. “globální globalizace”. A v souhrnu projev, který naplno šel na ruku globalistům. A jaký to rozdíl vedle V. Putina, který Minskými dohodami udělal globalistům čáru přes rozpočet tím, že místo vzniku Novorosije právě naplno institualizuje republiky DLR a LLR – viz poděkování Zacharčenka a viz znárodnění ukrajinských podniků na Ukrajině od půlnoci 1. března 2017.

V souhrnu článek prezentuje V. Putina jako hrozbu, na druhou stranu jej chce 6. března v podstatě prezentovat jako sílu, vedle které je D. Trump jen molem či noční můrou. Vysvětlení to má, ale k tomu jsem se ještě nedostala a dopovím v příštím článku na téma “euroasionismus je plánem globalistů”

-Pozorovatelka-   02.03.2017

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Alkaponek
Návštěvník
Alkaponek

Uvítala bych článek na téma „Rada tří set“ , ať už p. VK nebo atorem Pozorovatelka.

12. ledna 1952 na mimořádném setkání židovských rabínů v Budapešti rabín Emanuel Rabinovič otevřeně vyjevil plán A. Rothschilda:

„Cíl, k němuž jsme v průběhu tří tisíc let tak pevně směřovali, je již na dosah. S jistotou mohu slíbit, že než uplyne deset let, naše rasa zaujme ve světě místo, jež jí náleží. V něm bude každý Žid králem a každý gój otrokem. (Bouřlivý potlesk.) Po blížící se třetí světové válce otevřeně ukážeme naši totožnost s rasami Asie a Afriky. S jistotou mohu konstatovat, že dnes se rodí poslední okolení bílých dětí; bílé ženy musí žít s muži tmavých ras, bílí muži s černými ženami… (což nezbytně povede ke genetickým deformacím; pozn. autora). Náš vynikající intelekt nám umožňuje bez potíží vládnout světu národů s tmavou kůží. … Náboženství už nebudou a ani existence duchovních nebude pro naší vládu představovat nebezpečí. … Jakožto atributy naší rodilé vládnoucí kasty zachováme rituály a obyčeje judaismu.“

Citace z let 2005!

“Po nějaké době se tyto země s neprůbojným obyvatelstvem a řadou nevyřešených problémů stanou břemenem vyspělých států Evropy. Je docela dobře možné, že za 10 – 15 let bude třeba uvnitř EU vytvořit elitní trojku či pětku, aby se snížily narůstající výdaje monstra, zvaného Evropská unie. Pak ovšem nelze ani vyloučit, že v letech 2030 – 2040 Evropa přijde o své postavení jednoho z předních hráčů na geopolitické šachovnici světa. Pomalu ji hubí liberální nádor. Stěžejní otázka tedy zní – dokážou se národní síly těchto zemí zkonsolidovat pod smrtelnou hrozbou judaisticko -zednářského fašismu?

kari
Návštěvník
kari

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9973-juncker-ztratil-nervy-budoucnost-eu
Juncker vystizne popsal situaci EU. ☺ Je ale zajimave, ze vzdy je za buranstvi kritizovan a zesmesnovan jen Donald Trump. Kdyby se radne a poctive lide informovali, obektivne, ono by se tech buranu ( a ozralych k tomu) naslo v politice i vic .Jako hub po desti. Trump alespon casto rika pravdu.

anté
Návštěvník
anté

Souhlas, jen mi prozraďte jak víte, že Trump říká (celou) pravdu.
Na tu důvěru v jediné pravdy už dojely miliardy lidí, naposledy my v 89 !

kari
Návštěvník
kari

Oprava. Obcas to vypada, ze Trump mluvi pravdu. I kdyz pravdu ma samozrejme klasik svym rcenim ” Vsichni lzou ” ☺

kari
Návštěvník
kari

http://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/183826-usa-zvazuji-v-pripade-nelegalni-migrace-oddelit-deti-od-matek/
Ja nevim. Zda se mi to, ze se to zacina trochu vymykat. Jako uz mnoho bezsrdcatosti. Nejsem zastankyni migrace, ale oddelit male deti od matek, to uz je prilis, to bych nedelala. To uz je teda lepsi postavit tu zed. Ale stejne. Tak v USA se bude stavet zed jak hrom, odebirat deti od maminek, a nam budou vyhrozovat sankcema, ze CR nechce uprchliky ( ausgerechnet kdyz kazdy dnes vidi, co se deje ve Francii, Svedsku).

smrdutá mrtvola Václava Havla
Návštěvník
smrdutá mrtvola Václava Havla

MŮŮ, já ti to hodím Bureši a postarej se o mě a můj blahobyt. MŮŮ! 😀

ME-E-E-E, Ó Svatý Bureši, dopřej mi drbání na mém zahovněném hřbetě, tím že zkrouhneš a oškubeš podnikatele a živnostníky! Jen tak budu mít hřejivý pocit, při přežvykování studené knedle z jídlonosiče, ve 02:00 noční šichty u pásu, za 18 hrubýho. I-Á I-Á I-Á! 😀

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Tak novou Světovou Vládu (WORLD GOVERNMENT) už máme…
( ani jsme si nevšimli, a další, nový “Bilderberg” v Dubai právě skončil každoroční Zasedání…),https://www.worldgovernmentsummit.org/
a protože evidentně už téma DEMOKRACIE je značně profláknuté, soudruzi, tentokrát v čele s Arabskou Ligou, si berou na paškál a ke zneužití další pro Člověka významné slovo:
ŠTĚSTÍ (HAPPINESS)
(malý výcuc plánované lobotomie / doublespeaku):
“Štěstí začíná nabírat obrátky na celém světě díky rostoucímu přesvědčení, že skutečná práce vlád je vytvořit šťastné, zdravé & pozitivní společnosti. Letos summit Světové vlády zahájí svou činnost s plným dnem věnovaným pokroku lidského štěstí po celém světě. Mezinárodní odborníci se sejdou na Summitu, aby projednali hlavní témata výrazného štěstí a blahobytu, mezi nimiž zmiňujeme vládní a veřejnou politiku, pro kterou je řádnou a účinnou mírou právě Štěstí, a také přináší nejnovější vědeckou literaturu a výzkum štěstí a blahobytu.
Globální dialog o Štěstí bude událostí, na které se setkají nejlepší myslitelé, s rozhodujícími osobami, a odborníci z celého světa, aby začali globální diskusi o významu štěstí a blahobytu, a imperativním úkolu vlád v dosažení zvýšené hladiny štěstí po celém světě.
Tato událost je pouze pro zvané. Zaregistrovat se v případě Vašeho zájmu můžete, ale předem zašlete kopii vašeho životopisu na info@worldgovernmentsummit. org”
https://www.worldgovernmentsummit.org/initiatives/global-dialogue-for-happiness
Program ovšem zahrnoval i další, neméně výživná témata: např.:
Skandinávské zkušenosti
Budoucnost peněz
Lekce z transformace vlád
Výsledky pozitivního vzdělávání
Konec vlády
Umělá inteligence
Udržitelný rozvoj
Budoucí stát 2030
a mnohé další perly!
https://www.worldgovernmentsummit.org/annual-gathering/2017/program
Jak říkal Schwarzenberg o svých návštěvách Bilderbergu: ” Jezdím tam, proto, že tam jsou zajímavé přednášky”…

Zajímavé je i vedení (arabské):
https://www.worldgovernmentsummit.org/about/leadership
a další členové:
https://www.worldgovernmentsummit.org/annual-gathering/2016/speakers
( Obama mylně uveden jako prezident USA…)

Zajímavé na tom je, že nějak v té “světové vládě” nefiguruje žádný Slovan…

Nonsens
Návštěvník
Nonsens

Hi hi hi, pořád se to musí zkoušet.

mantid
Návštěvník
mantid

Pozorovatelko, jaký je Váš subjektivní názor na situaci kolem Marine Le Pen, její osobnost a její šance (úlohu) k vyvedení Francie z drápů EU, islamizace, případně globalistů? Zatím to tedy vypadá, že je pro někoho ještě nepohodlnější, než byl Donald Trump. Přitom to ale nedávno působilo, že se s Trumpem setkala dost možná, aby jí “dal tipy”, jak vést kampaň.

Kennedy
Návštěvník
Kennedy

Češi a Slováci, jednoduše řečeno naši občané už tuší a někteří dokonce vědí na které straně barikády budou stát. Je to cítit všude, navzdory podparhově vnucované propagandě v masmédiích. Např. ohledně nutnosti přijímat nelegální muslimské uprchlíky pod sankcemi EU, zavádění elektronického sledování obyvatel , neustálého a nepodloženého strašení z Ruska. Nebezpečenství odehrávájící se ve světě, hlavně západní Evropě, nám záměrně zamlčují nebo to nekomentují a hrají si na mrtvého psa.
Občané budou stát právě proto na straně Ruska.

kari
Návštěvník
kari

Protoze maj pud sebezachovy

Raziel101
Návštěvník
Raziel101

Ano samozrejme ze na strane ruska. Pokial by nas mal znova niekto zachranit budu to len Rusi . Zapad na nas serie prenasaju sem len tie svoje plantaze a zisky si beru domov .

4321
Návštěvník
4321

Sheila to měla velice dobře promyšlené a všechny napálila – ve skutečnosti žádný korán totiž nepálila. A co to znamená? Doporučuji velmi zhlédnout toto video

https://www.youtube.com/watch?v=r_73xpSlLwU&feature=youtu.be

Sheilu si mezi tím začínají přehazovat, jako horký brambor

http://www.hlavnespravy.sk/kauza-sheily-sz-ktora-mala-zneuctit-koran-sa-vracia-na-prvostupnovy-sud/916503

tana
Návštěvník
tana

Putin byl včera v Budapešti, kde jednal s Orbánem. Maďarsku líbil dodávku plynu přes Německo, ČR a Slovensko. Maďaři jsou znepokojeni situací maďarské menšiny na Ukraině