V Jeruzalémě se opakoval útok z Berlína. Řidič kamionu preventivně zastřelen. Trump...

V Jeruzalémě se opakoval útok z Berlína. Řidič kamionu preventivně zastřelen. Trump oznámil, že uzná Jeruzalém hlavním městem Izraele. Obama chce na poslední chvíli zabránit jmenování Trumpa prezidentem!

V Jeruzalémě se opakoval útok z Berlína. Řidič kamionu preventivně zastřelen. Trump oznámil, že uzná Jeruzalém hlavním městem Izraele. Obama chce na poslední chvíli zabránit jmenování Trumpa prezidentem!

Symbolicky v pátek na Tři krále došlo v USA k zásadní události. Barack Obama ve spolupráci s ministerstvem národní bezpečnosti (DHS) chce prezidentským dekretem federalizovat americký volební systém. Informaci v pátek přinesl zdroj Alexe Jonese [1] z blízkosti ministerstva pro národní bezpečnost. Tímto krokem by byl Donald Trump de facto zbaven prezidentství, protože na federální úrovni vyhrála Hillary Clinton, když získala více hlasů koncových voličů díky tomu, že vyhrála v tradičně nejvíce lidnatých a současně pro-demokratickcých státech, jako jsou Kalifornie nebo New York.

CuB5a6fUsAI5KcP.jpg
“Za prezidentování Trumpa přesuneme ambasádu do věčného města židovského lidu, do Jeruzaléma.” – Donald J. Trump.

Šéf DHS Jeh Johnson se sešel s Barackem Obamou a navrhl mu, že federalizace volebního systému ex-post by byla možná. Sice by to asi nakonec nezabránilo tomu, aby byl Donald Trump jmenován do funkce prezidenta 20. ledna, ale mohlo by to v USA vyvolat nepokoje a občanskou válku, protože Trump by mohl tento dekret anulovat jako protiústavní, k čemuž by měl právo a Nejvyšší soud by mu jistě dal za pravdu, ale samotný krok by vyvolal v USA proces vnitřního rozkladu a občanských nepokojů, protože příznivci Hillary Clinton stále argumentují, že získala o několik milionů hlasů více v úhrnu všech lidových hlasů. Toto by ukazovalo na plán globalistů rozpoutat v USA občanskou válku. Ale to není všechno.

V Jeruzalémě tekla krev, Trumpův plán Palestince rozpálil do běla

Dnes o pouhé dva dny později došlo k útoku i v Jeruzalémě [2]. Terorista najel s kamionem do pěší zóny a zabil 4 vojáky IDF. Útočník byl na místě zastřelen a podle posledních informací jde o Palestince. Benjamin Netanyahu má ale jasno, podle něj za útokem stojí Islámský stát, protože rukopis odpovídá útoku v Berlíně a minulý rok v Nice. Benjamin Netanyahu se tak snaží vykreslit Izrael jako zemi, která je pod útokem ISIL a bude potřebovat pomoc a solidaritu, a to zejména z USA.

nintchdbpict0002930136041.jpg
Útok v Jeruzalémě po sobě zanechal 4 mrtvé vojáky, které útočník přejel nákladním autem.

Hnutí Hamas přitom čin oslavuje a vyzývá k podobným činům. Model útoku odvozený od akcí ISIL v Evropě tak může být pouze záměrně převzatý, aby byl vytvořena linka mezi útokem a mezi Islámským státem. Přestože útoky auty jsou v Izraeli velmi časté, současná mediální pozornost vyvolává snahy o srovnání s událostmi v Evropě.

Trump uzná Jeruzalém jako hlavní město Izraele

Budoucí americký prezident Donald Trump o víkendu znovu potvrdil, že plánuje přesunout americké velvyslanectví z Tel Avivu do Jeruzaléma a současně v dohledné době uznat Jeruzalém jako hlavní město Izraele. Město nazval už dříve “věčným městem židovského lidu”. Proti tomu vzniká mezi Palestinci obrovský odpor a tlak, takže se dá očekávat, že těchto útoků v Izraeli bude přibývat. Palestinská samospráva je ke statusu Jeruzaléma rozpolcená. Hnutí Fattáh navrhuje, aby Jeruzalém byl pod správou OSN a město aby spravovali společně Izraelci, Palestinci a OSN. S tímto nesouhlasí hnutí Hamás, který v Jeruzalémě vidí hlavní město Palestiny bez nároku Izraele na svojí existenci. Třetí pohled potom mají jestřábi v Knesetu, kteří vidí model Velkého Izraele jako jediný možný, který zaručí Izraeli přežití. Vzhledem k tomu, že v Izraeli je velká nouze o zemědělskou půdu, pitnou vodu a vhodná území pro stavby bytů a domů, je tento požadavek paradoxně jediný, který má hlavu a patu.

1468802-3x2-940x627.jpg
Palestinská mládež vrhá kameny na izraelský tank Merkava.

Nejprve si musíme říct, v čem je hlavní problém. Když po II. sv. válce se tehdejší vítězné mocnosti rozhodly, že umožní židům vznik vlastního dominia (tehdy se elity bály na rovinu říkat “stát”), tak model počítal s rozdělením území Palestiny na cca. 3 dominia, jedno by připadlo židům, druhé muslimům a třetí křesťanům. Nad fungováním dominií by měly správu Spojené národy a po určité době by došlo k transformaci dominií do samostatných států. Tuto cestu a myšlenku vymyslely tehdejší koloniální mocnosti, Británie a Francie. Nápad vznikl od stolu bez podpory studií o proveditelnosti. A právě i v tom je jeden z hlavních důvodů, proč plán byl odsouzen k neúspěchu.

Palestinci jsou odsouzeni k budoucí diaspoře. Odejdou do Evropy?

V Izraeli jsou úrodná území pouze při pobřeží Středozemního moře, a to ještě ne všude. Je to takové roztroušené území typu “cik-cak”, kde se nachází obdělávatelná půda s dostatkem sladkých vod. Plán na rozdělení země na 3 dominia by znamenal, že Židé by dostali většinu území s obdělávatelnou půdou, křesťané by měli na severu náhorní planiny u hranic se Sýrií a Palestinci pouštní oblasti, Negevskou poušť a tam by si mohli “vesele pochcípat”, jak sarkasticky poznamenal už Winston Churchil v roce 1945, když se o tomto úchylném plánu dozvěděl. V roce 1947 došlo konečně i lidem ve Spojených národech, že dělení na třetiny není průchodné. A přišli tak s druhou variantou, která si vzala model z Michovské dohody.

bdb036d8430946098a1131a30984bc1b_18.jpg
Židovský mladík z větve Charedim drží v ruce volební transparent s hebrejským nápisem “Trump”.

Sudety byly v roce 1938 odtrženy od ČSR nikoliv jako jednolité území, ale jako skupina oblastí, kdy pohraničí bylo sice kompaktně odtrženo, ale k tomu uvnitř Čech a Moravy byla odtržena jednotlivá města jako izolované enklávy. Např. Jihlava, části Brna atd. Podle návrhu měly všechny tři strany dostat vhodná území rovnoměrně rozdělená cik-cak do enkláv. Takové uspořádání ovšem bylo odmítnuto všemi stranami, protože takové rozčlenění by znemožnilo v budoucnu vytvořit samostatné státy a zajistit mezi enklávami dopravu a komunikaci. Vlastně by tím bylo zaděláno na novou válku, protože přesně kvůli tomuto problému (německé Východní Prusko oddělené polským územím jako enkláva) byla zavdána příčina k vypuknutí II. sv. války.

No future

Palestinci nemají budoucnost. Je to národ, který bude postupně vysídlen a vyhlazen. Historicky nemá ty spojence, které měli Židé díky svým majetkům a vlivu před II. sv. válkou. Izrael nemůže ustoupit ze svých pozic, protože nemá kam ustupovat, pokud chce svému obyvatelstvu zajistit přežití v zemi, která je ze čtyř pětin tvořená pouští a polopouští. Soužití Palestinců a Židů nemá racionální řešení, protože mezi oběma kulturami je obrovská propast. Přestože oba národy sdílely prostor po celá dlouhá staletí, jejich technologický a kulturní vývoj šel jinými cestami kvůli mohutné židovské diaspoře ve světě, která podléhala západnímu vzdělání a vědám, hlavně v oblasti ekonomie a finančnictví.  Nalézt řešení izraelsko-palestinské otázky je stejné, jako se snažit o kvadraturu kruhu. Židovská diaspora není jediná na tomto světě, která se drží zuby nehty své státnosti v uměle vytvořeném Izraeli.

rtr4ek6l.jpg
Izraelské bezpečnostní komando provádí zásah proti Palestincům podezřelých z teroristického útoku.

V dnešní době existuje na světě jeden z největších dosud bezprizorních národů, který nemá vlastní státnost a zatím ovládá pouze dominia na severu Iráku a v Sýrii. Kurdové. Historicky zakotvený národ s vlastní kulturou by si zasloužil státnost, jenže svět už je obsazený a hranice vytyčeny západními elitami. Palestinci si to asi neodkáží přiznat, ale jsou ve stejné situaci jako Kurdové. Poslouží určitým účelům, ale svého státu se nikdy nedočkají. Existují ale národy, kterým nevadí, že nemají vlastní stát. Např. Cikáni. Kočovné etnikum, které celosvětově nikdy neusilovalo o vlastní stát, protože využívá úspěšně státnosti jiných zemí.

Ustanovení Jeruzaléma jako hlavního města Izraele povede ke vzniku Velkého Izraele. Globalisté se budou snažit tomuto procesu zabránit, protože Velký Izrael by ukotvil dominanci Izraele na Blízkém Východě. Donald Trump bude v zahraniční politice ukotvovat posilování Izraele na úkor Arabů a také Peršanů. Jestli dojde k postavení Velkého Davidova chrámu, to je otázka, ovšem jakýkoliv krok k předání klíčů od Jeruzaléma Židům povede k válce. A válka to bude vedená proti USA, otevřenými i skrytými cestami. Velkou úlohu přitom bude hrát Rusko, které znovu a opět bude stát před rozhodnutím, jestli půjde na západ (spolu s USA proti Číně a globalismu) anebo na východ (s Íránem, Čínou a Tureckem proti USA).

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Miloslav Dědek
Návštěvník
Miloslav Dědek

Média soustavně a podrobně informují o teroristických a protiteroristických akcích na celé planetě. Terorismus je v podstatě hrubé nelidské násilí, které nemá místo v civilizovaném světě. Stojí za povšimnutí, že představitelé téměř všech států vyjádřili v tomto smyslu shodný názor.Celosvětová shoda na potřebě řešit konkrétní problém to se nestává často. Možná je to předzvěst toho, že bude dosaženo celosvětové shody i v řešení jiných důležitých globálních problémů. Více je uvedeno v článku: PROGNÓZA BUDOUCNOSTI LIDSTVA – http://miloslav7.blogspot.cz/2013/12/prognoza-budoucnosti-lidstva.html

Akismet
Návštěvník
Akismet

Akizmrd:Na tendle odkaz neklikejte, aktualne.cz patří siozmdru Bakalovi, kamarádovi CTHH. Led 9, 2017 17:34 Akismet:Nezáleží z jakého zdroje ta zpráva pochází ale jestli je to pravda.Akismet:https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/zemrel-iransky-exprezident-akbar-hasemi-rafsandzani-bylo-mu/r~f6ec3c36d5c311e6b13b002590604f2e/ Led 9, 2017 1:11 PS:Kdo mu dal právo Nám říkat na co klikat a na co ne!Panu -VK- také nezáleží odkud pochází zdroj inf.ale jestli je inf.pravdivá!

nývlt
Návštěvník
nývlt

nakonec přece jen ňakej Izrael bude držet na uzdě Palestince.
Co je pro křesťana lepší? Arab, nebo žid? Beru žida! Jednoznačně.

Zighartice
Návštěvník
Zighartice

Izraelský diplomat v Londýně Shai Masot byl natočen skrytou kamerou televize Al Jazeera, jak se chvástal, že “zničí” britského ministra Alana Duncana, který podporuje vytvoření palestinského státu, a další britské poslance, sympatizující s osudem Palestinců. Izraelský velvyslanec v Británii Mark Regev se Duncanovi omluvil a Masot byl s ostudou poslán domů. Posléze vyšlo najevo, že Masot také v Británii založil několik organizací, jejichž cílem bylo ovlivnit politiku Labouristické strany, aby byla nepřátelštější vůči Palestincům. Masot utajil, že jím založené organizace mají přímou vazbu na Izrael. Labouristická strana požaduje okamžité vyšetřování “nepřijatelného zásahu do naší demokratické politiky”. Britská státní zaměstnankyně a činitelka Konzervativní strany Maria Strizzolo, kterou televize Al Jazeera nafilmovala v rozhovoru s Masotem, také okamžitě rezignovala na svou funkci.
Podrobnosti v angličtině ZDE https://www.theguardian.com/world/2017/jan/08/israeli-diplomat-shai-masot-plotted-against-mps-set-up-political-groups-labour

Pozorovatelka
Autor

Írán bude z Ruska dostávat 130 tun přírodního uranu
https://russian.rt.com/business/news/348822-iran-uran-rossiya

vedomi
Návštěvník
vedomi

Je vidět, že Putin opět vidí dál a zná to jejich “sbližování”

Oni to ani jinak neumí, plácali po ramenou jak Husajna, Kaddáfího, tak Šáha Páhlavího aj. a jak dopadli ? Po každé pochvale přišla “odměna” dost brzy !
Nešlo to vyhrůžkami, sankcemi, zastrašováním, tak zkusí tolik oblíbený CUKR a ten BIČ se už
šikuje v Pobaltí.
Na přímou konfrontaci si netroufli, věděli, jak by dopadli, tak začal hokynář s líbivými frázemi-
“zrušení Nata, nevměšování se do jiných států, bla, bla, bla….ALE v pozadí bude “budovat nejsilnější armádu světa”. Konečně vím k čemu.
Jsou dohodnutí ! Clintonka by to nezvládla zdravotně ani respektem !
Potřebovali oddané, nadšené ovce, potřebovali novou důvěru a naději ovčanů po světě.
Celá ta komedie bude obnášet jen další zbrojení, aby měli hokynářovi přátelé zisky, bídačení nevyvolených a bordel na Blízkém východě, který nám dovrší invazi a skončí tragicky, protože Rusko nezlomí. Moskvu by nachytali na pozlátko, ale Moskva není celé Rusko.
Celé žvásty o soběstačnosti USA ? Jak dlouho by jim jejich ropa vydržela s tou jejich spotřebou ? Budou se roztahovat dál ! Než vyzbrojí a dojdou vlastní zdroje budou hrát po světě CUKR, potom přijde BIČ!

A ten velvyslanec, nebo spíš protektor u nás ? Bude nás držet pod krkem proti východu ?!
Ženská je na to slabá.

Toto prostě nemá žádnou vyhlídku na dobrý konec .
Ano, je to plánovaná lest na Putina !

Zighartice
Návštěvník
Zighartice

NATO momentálně vysílá tisíce vojáků a techniky do Polska k hranicím Kaliningradské exklávy https://www.youtube.com/watch?v=d_xt_5ezUW0

vedomi
Návštěvník
vedomi
Máša
Návštěvník
Máša

Vyrok Trumpa na Twitteru:

When I am President, Russia will respect us far more than they do now and….
7:10 – 7 ene. 2017

Az budu presidentem, Rusko nas bude respektovat daleko vice nez to dela ted….

Zeptala bych se ho: A za co je USA mozne v soucasne dobe respektovat?

Pise tam kazdy den a same kraviny, jako napr. jak nejake Jackie Evancho, ktera je pozvana na jeho inauguraci prudce stoupl pocet prodanych alb.
A jak zajistuje pracovni mista ( pres japonskou banku a internetovou firmu) a znemoznuje Toyote, aby presunula vyrobu svych aut Corolla do Mexika. To jsou steky na Mesic. Nic systematickeho a resiciho nezamestnanost celkove z nej nevypadne.

A znovu se vratil ke stavbe zdi mezi Mexikem a USA a mluvi o nepoctivosti medii ( stylem jako Zeman), ktera rikaji, ze Mexico to nezaplati. Pise, ze to zaplati pozdeji, ale je to blabol..
Chapu, ze pri vystavbe asi 8 metru vysoke zdi v delce minimalne 2500 km, by vytvoril i 100 tisic pracovnich mist, ale co dal, az to postavej? Ten clovek je blazen….uz zase upozornuje na nebezpeci pro USA, ktere predstavuje Severni Korea, o tom, jak nemohou byt propusteni vezni z Gitma, protoze jsou extremne nebezpecni ( jak to vi?)

Ale 11. 1. udela v New York City velkou tiskovou konferenci, tak to jsem zvedava, co tam bude placat..

vedomi
Návštěvník
vedomi

Horynář, nic víc. TímTwitterem se odrovnává. Zatím je jako slon v porcelánu.

Ohledně velvyslance v ČR

„Paní Trumpová jmenována velvyslankyní v Česku nebude. Budoucí prezident má v hlavě někoho jiného a záleží mu na velmi kvalitním obsazení pozice v České republice,“
„Není to o kvalitách paní Ivany, ale diskuse plyne tím směrem, že v Česku bude hodně práce a ta země bude tvořit duležité předpolí směrem k jednáním na východ. Představa je taková, aby šlo o ostříleného člověka, který má zkušenosti mimo jiné i z bezpečnostní problematiky,“ uvedl zdroj.

DŮLEŽITÉ PŘEDPOLÍ, nechtěl říct kanónfuter ?

Spektátor Čumilovič Puk
Návštěvník
Spektátor Čumilovič Puk

Já někde četl, že ho sekretářka naučila twítovat. Obávám se, že na tom na stará kolena začal poněkud lítat. Jen aby pak nebyl ještě větším zklamáním než byl Obama…

smrdutá mrtvola Václava Havla
Návštěvník
smrdutá mrtvola Václava Havla

Klip z filmu Brüno (komediant Sacha Baron Cohen) a inspirace k trvalému vyřešení problémů středního východu: https://www.youtube.com/watch?v=rofVFJ9PoXE

jara
Návštěvník
jara

Za postojem Trumpa k židům a Izraeli nehledejte nic jiného, než židovského zetě. Kdyby tento byl Palestinec, jeho postoj by byl přesně obrácený. Trump zná jen cenu peněz a podle toho se chová a jedná.

Máša
Návštěvník
Máša

Zete? A proc ma za zete zida, nad tim uz nepremyslite? Kdepak. Trump jede v politice davno, viz jeho agitace v izraelskych mediich, aby lide volili Netanyahu. Uplne stejne tam oplyval slovem skvely ( great ) o nem. Skvely vsechno. Netahlo je pry i skvelym vudcem. Tak akorat skvelym skudcem. Primo spickovy parazit a pokud si u nej toto Trump pochvaluje, neni nic jineho.

Existovaly doby, kdy zlodejina byla zlocinem a dnes je to, prosim, uspesnost! kazdy miliardar je super zlodej, to da logika.

jara
Návštěvník
jara

Žida si vzala dcera, ne Trump. Jenom si myslím, že všechno je mnohem jednodušší, než se zde vykonstruovaně předkládá. Jsem přesvědčený, že za Trumpem je jen rodina. Zní to až moc jednoduše, ale Trump je jednoduchý. To poznáme brzy všichni.

Zdenál
Návštěvník
Zdenál

“V dnešní době existuje na světě jeden z největších dosud bezprizorních národů, který nemá vlastní státnost a zatím ovládá pouze dominia na severu Iráku a v Sýrii. Kurdové. Historicky zakotvený národ s vlastní kulturou by si zasloužil státnost.” –

Dalším historicky zakotveným národem, který nemá vlastní státnost, jsou Moravané.

minoltista.ca
Návštěvník
minoltista.ca

V Rusku a nejenom v Rusku, ale po celém svete mate stovky takto “zakotvenych” narodu, které tvori mensinové entity ve vytvorenych statnich celcich. Mimichodem je zde rec o Velikém Izraeli, ktery by rad spolkl hned nekolik narodu pod zidovskou dominaci!

sibolet
Návštěvník
sibolet

Evropa a hlavně NĚMECKO 2017 https://www.youtube.com/watch?v=0gPhVwzjykY