V Egyptě se zřítilo ruské letadlo, na palubě bylo 224 cestujících, zveřejněn...

V Egyptě se zřítilo ruské letadlo, na palubě bylo 224 cestujících, zveřejněn seznam pasažérů

Ruské letadlo s 224 lidmi na palubě se po odletu z egyptského letoviska Šarm aš-Šajch ztratilo z radarů. Egyptské úřady potvrdily, že se letoun zřítil na Sinaji.

Ruský Airbus A-321 letěl do Petrohradu, z radarů se ztratil krátce po odletu z egyptského letoviska. Na palubě byli převážně ruští turisté. Egyptští záchranáři oznámili, že trosky letadla našli 35 kilometrů jižně od města El-Aríš. Stroj je podle nich zcela zničen a leží v těžko přístupné hornaté oblasti, kde panuje špatné počasí. Letadlo se rozpadlo na dvě části.

Zatímco podle původních zpráv z místa bylo jen málo pravděpodobné, že nehodu někdo přežil, záchranáři nyní popsali, že z některých částí letadla slyšeli hlasy. „Je tu další část letadla s pasažéry, do které se záchranný tým snaží dostat. Doufáme, že najdeme přeživší, obzvláště poté, co jsme slyšeli sténání lidí uvnitř,“ popsal jeden z nich. Egyptské úřady nicméně potvrdily, že záchranáři už našli nejméně sto těl, včetně pěti dětí. (více )

 

Ruská média zveřejnila seznam pasažérů (zde), někteří údajně mohli přežít, z místa se ozývají hlasy (zde, zde). Letadlo mělo údajně hořet ve vzduchu (zde, zde).

Nalezena už údajně byla jedna z černých skříněk (zde).

 

Má jít o jednu z největších leteckých katastrof.

Soustrast všem pozůstalým!

 

-Pozorovatelka-   31.10.2015

 

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Lucie Fifernová
Návštěvník
Lucie Fifernová

Post scriptum: Opravuji – letadlo zadržené na egyptském letišti patřilo jiným ruským aerolinkám s odůvodněním: pro nedobrý technický stav.

Lucie Fifernová
Návštěvník
Lucie Fifernová

Po shlédnutí tiskové konference ruské letecké společnosti a vyjadřování se členů, mluvčích této společnosti na české televizi – stanici ČT 24 je světu předkládána jako nejpravděpodobnější verze útok – nálož v letadle. Pokud jsou v nepořádku technická zařízení i jejich kolaps může způsobit podobný efekt, domnívám se! Nejde mi na rozum předkládaný fakt, že o technických problémech informoval dle slov manželky jeden z pilotů několik hodin před odletem a dále stejná informace z věže předkládána egyptským “informátorem” bezprostředně po pádu letadla /za pár hodin dementována tím samým člověkem/. Někdo tady evidentně lže a je velmi zvláštní, že by letadlo bylo v naprostém perfektním stavu jako bylo mluvčími uváděno u všech jejich letadel. Dnes nedostalo povolení k odletu z egyptského letiště právě stejné letadlo této ruské společnosti. Je to další pohádka ? Ale koho?a jaký důvod mají lživá tvrzení? Jsem jen laik – – –

NoTax
Návštěvník
NoTax

https://www.youtube.com/watch?v=wYvZ0u6vqQY Militants shot plane in Sinai Egypt

zrcadlo
Návštěvník
Honzík ze Západu
Návštěvník
Honzík ze Západu

V první řadě přeju pozůstalým nejhlubší soustrast.. tak nějak sem čekal, že se tam najde nějaká ”Vesna” – která přežila pád. Nicméně všech 224 lidí na palubě zemřelo,což pro Rusko znamená Státní den smutku. Pozorovatelka píše že ”má jít” – nechápu, jak můžete paní Pozorovatelko použít budoucí čas k nehodě, která již proběhla. Takže Vás s dovolením opravím a řeknu to správně jak po etické stránce, tak po češtinářsky pravopisné. Bohužel jde o jednu z největších leteckých katastrof, což snad člověku,který se dívá do statistik- než něco napíše – je snad naprosto jasné.
R.I.P. všem cestujícím.
Dnes je smutek, zítra přijdou otázky.

TnO
Návštěvník
TnO

Honzik, sustrast sa nepraje, ale vyjadruje. Nechap to zle, nerypem.

Nech je obetiam zem lahka…

Lucie Fifernová
Návštěvník
Lucie Fifernová

Jakými slovy zahájit po takové tragédii /a jakýchkoliv jiných, jichž jsou po světě v různých podobách desítky/ diskuzi?! – Ať se lidé stále poučují z chyb druhých /patrně nedostačující komunikace a důsledná technická kontrola letadla/ a váží si života.