V Česku propuká panika kvůli máslu, v obchodech vznikají fronty jako před...

V Česku propuká panika kvůli máslu, v obchodech vznikají fronty jako před rokem 1989 na nedostatkové zboží. Na vině je růst Číny na jedné straně a vybíjení stád skotu v Evropě v minulých letech na straně druhé. Čína neví, co se svými obrovskými dolarovými rezervami, a proto se rozhodla skupovat na komoditních burzách veškeré průmyslové mléko. Cena másla se už zpátky nevrátí, naopak bude nadále růst. Zvykejme si, toto je globalizace?

V Česku propuká panika kvůli máslu, v obchodech vznikají fronty jako před rokem 1989 na nedostatkové zboží. Na vině je růst Číny na jedné straně a vybíjení stád skotu v Evropě v minulých letech na straně druhé. Čína neví, co se svými obrovskými dolarovými rezervami, a proto se rozhodla skupovat na komoditních burzách veškeré průmyslové mléko. Cena másla se už zpátky nevrátí, naopak bude nadále růst. Zvykejme si, toto je globalizace?

Koncem léta počátkem září pronikla i do České republiky hysterie, která doprovází neobvyklé a náhlé zdražování živočišného másla. Jen pár dní zpátky uniklo na veřejnost video z jedné české prodejny řetězce Albert, jak lidé stojí v davu u výdeje a hromadně vyprazdňují transportní krabice jihočeské Madety a skupují v obrovských kvantech kostky másla, které zrovna prodejna uvedla na akci. Výše uvedené video připomíná fronty před rokem 1989, když vznikaly fronty na některé druhy tehdejšího nedostatkového zboží. Po roce 1989 se říkalo, že v kapitalismu fronty na zboží nejsou, což ale není pravda. Lidé i v tvrdém kapitalismu stojí fronty, např. na nové iPhony před prodejnami Apple, fronty se stojí před obchody na Black Friday a v Česku na odstartování povánočních výprodejů a fronty spatříte i před českými úřady, třeba na kotlíkové dotace. Jenže v posledních týdnech se v ČR odehrává něco, co opravdu připomíná fronty z dob reálného socialismu. Vzrůstající ceny másla vyvolávají strach, obavy a s tím související snahy o spekulaci s touto komoditou, resp. s tím, z čeho je máslo vyrobené.

Panika skupování másla zasáhla už i Česko.

Během léta se toho obvykle moc neděje. Ale letos to bylo jiné, protože Čína začala od 15. června, tzn. ještě před začátkem prázdnin, skupovat ve velkém veškeré průmyslové mléko od západních producentů, ale stejně tak od producentů z Jižní Ameriky a také z Ruska. V českých médiích jste mohli zaregistrovat v průběhu srpna reakce zástupců mlékáren v ČR, kteří potvrzují, že výkupní ceny mléka se nijak nezměnily, že problém není na jejich straně. Problém vyvolala Čína, která na komoditních burzách začala ve velkém vykupovat průmyslově zpracovatelné mléko. V českých médiích zaznívají hlasy, že Čína roste a mění se její stravovací návyky. To ovšem není pravda, čínská kuchyně není něco, co se dá skokově ze dne na den změnit k jednomu konkrétnímu datu, to je nesmysl. Problém spočívá v tom, že Čína už neví, jakým způsobem diverzifikovat své obrovské dolarové rezervy, a proto začíná skupovat za americké dolary i věci, které dosud Čína nenakupovala.

Pokud Číňan vymění misku rýže za evropský naložený talíř, světové komoditní burzy s potravinami zkolabují a v Evropě nebude co jíst. Máslo je pouze prvním varováním!

Informaci máme potvrzenou ze tří nezávislých zdrojů, že vedení čínské komunistické strany v polovině června nařídilo urychlit proces snižování dolarových rezerv Číny a jejich převedení do podoby zobchodovatelných aktiv, tzn. investiční nákupy v cizině a do spotřebního růstu v Číně. A právě spotřební růst v Číně má být nastartovaný zavedením prvků západní výživy do čínské kuchyně. Čínská kuchyně je tradičně vyvážená, s vysokým obsahem rýže, zeleniny, kuřecího masa a ryb. Mohli bychom říct, že jde o relativně zdravou kuchyni. Nicméně Čína v rámci globalizace přebírá stravovací návyky západu, čínské děti jedí hamburgery z McDonald’s, hranolky a ke snídani mají západní bílé pečivo s máslem. Tyto zvyky jsou v Číně nové, protože vedení komunistické strany Číny chce celou zemi přiblížit západu ve všech směrech. My si můžeme položit otázku, jestli je to rozumné, když vidíme, v jakém stavu západní civilizace je, ale všechno to, co dnes v Číně vidíme, to by nikdy nevzniklo bez západního a přesněji řečeno sionistického kapitálu.

Fronta na máslo před jedním z obchodů Billa v Praze.

Ne nadarmo čínská města a metropole jsou kopiemi vyspělých západních měst, ale i kultura, televize, zábava, pracovní procesy, spotřeba a nepřetržitý růst jsou naprosto věrnými kopiemi západního systému neoliberalismu se všemi jeho neduhy. Čína v průběhu června tohoto roku nakoupila na západních trzích obrovské objemy průmyslově zpracovatelného mléka. Tento objem přitom Číně vydrží jen na několik týdnů, jak zaznělo před několika dny v komentáři na Bloombergu. V polovině srpna nakoupila Čína v USA dalších objemy mléka, stejně tak v Jižní Americe.

Stejně tak zazněla i poněkud děsivá informace, že když v Číně koncem minulého roku vyhlásilo čínské ministerstvo školství týden evropské kuchyně na polovinu letošního května, na komoditní burze to způsobilo pomalu kolaps a nedostatek brambor, mléka, pšenice, vepřového masa a dalších komodit. V celém světě není dostatek potravin k tomu, aby jimi bylo možné nakrmit Číňany, pokud by se začali stravovat stejně, jako západní civilizace. Pokud Číňan přejde od misky rýže k plnému talíři západního stylu, zhroutí to světovou ekonomiku s potravinami, protože nebude dost potravin na planetě pro obě civilizace, pro západní a pro čínskou říši středu.

Evropu čeká potravinová krize kvůli spekulacím na komoditních burzách

A přesně toto je důvod paniky a obrovských front na máslo, zdaleka nejen v ČR. Fronty na máslo jsem viděl minulý týden i v Bruselu. Všechno průmyslově zpracovatelné mléko skupuje Čína. Pro evropského spotřebitele tím vzniká boj na trhu pomocí ceny. Pokud Evropan chce mít máslo, musí přebít cenu, kterou nabídne Číňan. Bohužel, z rostoucí ceny másla nemá producent mléka žádné zisky, výkupní ceny mléka se nezvýšily. Všechno je to způsobeno spekulanty na komoditních burzách v Londýně, v Amsterdamu a v New Yorku, kteří nakoupí mléko od producentů, ale na komoditní burze navýší cenu, protože Čína tlačí poptávku po mléku a ceny másla a dalších navázaných produktů potom v Evropě rostou.

Česká republika by toto nemusela řešit, kdyby nebyla členem Evropské unie a nebylo ji nařízeno vybít miliony krav v průběhu uplynulých 28 let. Přečtěte si zde článek z mainstreamu z roku 2009 o tom, jak se plánuje další kolo vybíjení krav kvůli členství v EU, které ničí české zemědělce a kravíny. Když alkoholik a opilec Václav Havel v roce 1989 kázal z Melantrichu o tom, jak je všude špatně v Československu, tak kostka másla stála 10,- Kčs a na území Čech a Moravy bylo 3,5 milionu dojnic holandského typu, které dojily mléko s vysokým obsahem laktózy, která je nezbytná pro produkci vysoce tučného mléka v organismu dojnice.

Tzv. “Havlova křivka.” Pokles počtu dojnic a prasat v ČR.

Po 28 letech má ČR jenom 1.4 milionu dojnic [1], a přestože v produkci mléka je ČR i tak soběstačná, v produkci másla jen ze zhruba 30%, jak zaznělo před několika dny v České televizi. Tento nepoměr je způsoben tím, že po roce 1989 došlo k mediálně řízenému přechodu české domácnosti od živočišného másla k rostlinným tukům a krávy v českých stádech byly vyměněny za jiná plemena, která mají mléko s menším obsahem laktózy a tím pádem maji i méně mléčného tuku. Jistě si pamatujete, jak po dobu celých 90. let jely v televizi reklamy na rostlinné tuky jako Rama apod. Celou dobu reklamy tvrdily, že rostlinné tuky jsou zdravé pro srdce a snižují hladiny cholesterolu v krvi.

Jenže v průběhu roku 2016 začaly do médií pronikat znepokojivé informace, že dlouhodobá konzumace rostlinných tuků způsobuje infarkty, zvyšuje riziko kornatění tepen, perforace střev v pokročilém věku a také i diabetes druhého stupně. Největším rizikem jsou především transmastné kyseliny v rostlinných tucích. Ztužené rostlinné tuky se vyrábí v chemických laboratořích za použití vodíku a chemické redukce, při které vznikají právě transmastné kyseliny. Ty lze z tuku eliminovat dalším chemickým zpracováním, ale to zdražuje výrobu. Kuchaři radí, aby se lidé rostlinným tukům zcela vyhýbali.

Pro Slovany žádnou hygienu, jen vodku a tabák!

Otázkou ale je, proč jsme toto nevěděli počátkem 90. let? Protože cílem byla genocida slovanského národa. A tento cíl dosud zůstává v platnosti. Jistě si pamatujete na video o prioritách řízení. Řízení na 5. prioritě definuje prostředky nepřímé genocidy. Video je zde. Výrok Adolfa Hitlera na adresu Slovanů je dodnes platný: “Pro Slovany žádnou hygienu, jen vodku a tabák!” Proto po roce 1989, když došlo k pádu moci prediktora SSSR v bývalých sovětských satelitech, začala genocida jednotlivých slovanských národů v Evropě. Rozbíjení národních armád, rozkrádání a privatizace, tunelování bank a zdrojů. Rozbití slovanské Jugoslávie, dvě války v Jugoslávii. Vznik islámského Kosova pod kontrolou amerických neoconů. A pokud chcete důkaz, že genocida slovanů na 5. prioritě stále pokračuje, podívejte se na několik dnů starou studii WHO (Světové zdravotnické organizace), která zařadila Českou republiku na vrchol nejnezdravějších zemí celého světa [2]. Na dalších místech najdete koho? Další slovanské národy v Evropě! Cui bono?

10 nejnezdravějších zemí světa.
Žebříček nejnezdravějších zemí na světě podle WHO
  1. Česká republika
  2. Rusko
  3. Slovinsko
  4. Bělorusko
  5. Slovensko
  6. Maďarsko
  7. Chorvatsko
  8. Polsko
  9. Lucembursko
  10. Litva a USA

V první desítce se nachází 7 slovanských zemí. Stejně tak nepřekvapí ani USA, kde je strava opravdu nezdravá, ale že jsou až na 10. místě spolu s Litvou, to opravdu je překvapení. První místo ČR v této nelichotivé tabulce je způsobeno tím, že český potravinový trh je skládkou Evropy. To nejhorší, co by se nikde jinde neodvážili uvést na trh, to pošlou do českých supermarketů a dají zboží na akci. Kde jinde než v ČR by mohlo beztrestně projít, že na trh se dostanou výrobky, které obsahují jed na krysy [3], posypovou silniční sůl [4], jedovaté maso [5].

Genocida a hladomory, nejde jen o máslo, to samé se děje i s léky, české lékárny jsou prázdné, mnoho léků je dlouhodobě vyprodáno, končí v Číně!

Nejsou to omyly výrobců, je to součást řízeného plánu, aby slovanské národy byly vyhubeny, aby onemocněly, aby byly zdegenerovány, obsazeny jinou kulturou, přeprogramovány. Vybíjením krav to začalo v 90. roce, vybíjením českého obyvatelstva to skončí, až evropská armáda a islámští vojáci budou obsazovat Českou republiku a vyhánět české obyvatelstvo dále na východ, na Sibiř. Ten, kdo neumře do té doby na otravu, na diabetes, na infarkt a indukovanou demenci, ten bude muset znovu utíkat pod ochranu Ruska. Politici vám nejprve vybijí krávy, potom vás nechají rvát se ve frontě o kostku másla a když vám běhají muslimové s noži pod okny, vyzvou vás k solidaritě a sdílení vašich domovů s vašimi budoucími katy. Mnoho lidí si všimlo, že se něco děje, až když začala růst cena másla. Ale už minimálně dva roky se to samé jako s máslem děje s vybranými typy léků v lékárnách, které jsou nedostupné, protože většina produkce končí v Číně. Ta totiž přechází nejen k evropské stravě, ale i k západní medicíně. Odklon od tradiční čínské medicíny bude znamenat obrovské problémy pro zásobení léky v západní civilizaci.

Jakmile začne fungovat CETA, obrovské množství potravin začne kvůli spekulantům z EU proudit na kanadský trh. Stoupnou ceny dalších komodit, máslo je jenom začátek.

Takže, co nás čeká do konce roku? Český občan, který pracuje za čtvrtinovou mzdu než jeho kolega v Německu, se před Vánoci opět zadluží u půjčkových společností, jejichž reklamy zaplavují české televizní stanice, aby mohl nakoupit na Vánoce předražené máslo. Evropská unie mezitím připraví kvóty na migranty a po Novém roce a s novým premiérem začne nová éra kolonizace ČR migranty, stejně jako pod novou německou kancléřkou nastane kolonizace celé Nové Evropy. Číňan bude nakupovat veškeré mléko v Evropě a český dělník bude muset místo snídaně vypustit rohlík s máslem za něco jiného. Evropská unie možná vymyslí dotace pro zemědělce, aby měli více krav. Ale poptávka Číny sotva bude ukojena vyšší produkcí mléka. Pokud jednotlivé země EU nezačnou chránit svůj potravinový trh před spekulanty na komoditních burzách, dopadne to velmi špatně.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
kladivem po koulích
Návštěvník
kladivem po koulích

Nakupujete jedovaté sračky v Kauflandlidltescopenny a potom se divíte, že si s vámi dělají co chtějí. Kostku másla za padesát kaček kupuji už několik let. Je to opravdové máslo vyrobené z mléka od místního jezeďáka. Nejezte sračky, nakupujte u místních producentů a na farmářských trzích, že je to drahé? Ano, ale je to dobré, chutné a není to jedovaté. Každý má možnost volby, někdo nakupuje jedovaté nepoživatelné sračky a někdo nakupuje chutné a zdravé potraviny. Sám se po letech vracím k pětování zeleniny a ovoce. Časem dojde na slepice a možná i králíky. Nejde ani tak o úsporu financí, počítám, že to bude dražší a vezme si to čas, ale budu soběstačný a nebudu otrok nucený žrát jedovatý nestravitelný humus.

Jiank máslo lze překvapivě snad udělat doma, ovšem musíte mít mléko a ne bílou vodu za 5.9Kč z Kauflandu.

crusarder
Návštěvník
crusarder

Ty budeš tak zdravej, že budeš žít až do smrti.

raspberry
Návštěvník
raspberry

Ale vždyť už jste všechno měli – za socialismu do roku 1989?!

Ale protože JSTE NECHTĚLI ČESKÉ POTRAVINY A ČESKÉ VÝROBKY, nechtěli jste zemědělská družstva, nechtěli jste své soběstačné zemědělství, tak 27 let volíte politické strany jako KDU-ČSL (jejich program: likvidace zemědělství) a ODS (jejich program: rozkradení a likvidace průmyslu) a dokonce Babišovo ANO.

Chtěli jste židozlodějský fašizmus, tak jej máte.

Babiš má víc pozemků, než míval za Rakouska-Uherska arcivévoda Franz Ferdinand a za vytunelované peníze a dotace (zemědělské dotace nejsou zastropované, kdy by pozemkoví magnáti nedostali nic) ovládá polovinu zemědělských družstev a akciovek v Česku!

HUSTOPEČSKÉ ZEMĚDĚLSTVÍ POD BABIŠEM: PROČ SI JE KUPOVAL, KDYŽ HO ZNIČIL?
Úspěšný a vzkvétající jihomoravský zemědělský podnik ZVOS Hustopeče (dříve Zemědělské družstvo Hustopeče) patřil až do roku 2008 lidem, kteří v něm v pracovali. V roce 2008 vypuklo něco jako davová psychóza, a všichni začali hromadně prodávat své akcie, které měly jmenovitou hodnotu deset tisíc korun za poloviční sumu firmě ZZN Pomoraví patřící Agrofertu. Ještě o něco dříve někteří členové představenstva (Václav Hlaváček, který po jistý čas vedl i Agrární komoru) pod kdovíjakou záminkou vykupovali akcie od svých podřízených, kteří k tomu byli ochotni, po pětistovce či tisícovce. Nepochybně přinejmenším někteří z nich věděli, co se chystá. Na konci března 2009 drželo ZZN Pomoraví, respektive Agrofert, 9641 akcií společnosti, což bylo 95,05 procent. Pak Babiš vyházel 2/3 zaměstanců a místo původní pestré skladby hustopečského zemědělství je jen řepka a chov dojnic. Už žádné meruňkové sady, žádná jatka, žádná prasata, natožpak hrající si s míči, žádné uzeniny „doopravdy z masa“, žádná séra, žádné orchideje, žádný mák, žádný saflor, žádná kovárna, žádné víno. Teď všichni svorně vyprávějí, jak trýznivý je pro ně dnes pohled na to, co se s místy, v nichž celý život pracovali, pod Babišem stalo.
http://denikreferendum.cz/clanek/23074-hustopecske-zemedelstvi-pod-babisem-proc-si-je-kupoval-kdyz-ho-znicil

PROČ MÁ VELKOPODNIK DOSTÁVAT DOTACE, ZA KTERÉ SKUPUJE DALŠÍ PODNIKY?
https://echo24.cz/a/iZmtY/proc-ma-velkopodnik-dostavat-dotace-za-ktere-skupuje-dalsi-podniky

NOVODOBÍ POZEMKOVÍ MAGNÁTI
http://www.euro.cz/archiv/novodobi-pozemkovi-magnati-1337298

P.S.
Počet dojnic byl v Česku v roce 1990 1,2 milionu, v roce 2017 už jen 364 tisíc dojnic. Původní české plemeno Česká strakatá (ČESTR) bylo prakticky vyhubeno a nahrazeno plemenem holštýnským ze zahraničí.

Jajka
Návštěvník
Jajka

A zase ty odkazy na kalouskovic časáky!!! To je snad nějaká nemoc, a počínající chronický problém na těchto stránkách.

alekus
Návštěvník
alekus

Dodám, že párečky a šunčičku z Masny v Kostelci u JIhlavy znali zákazníci v Německu, Francii, VB, Americe… Salám Vysočina, chlouba tohoto závodu se dnes dá pozřít leda druhým koncem trávicí trubice.
Žil jsem v této zemi před r. 89 32 let… nakupovat jsem chodil od dětství babičce… fronty na nedostatkové zboží prostě nepamatuji, snad před poutí, když si chtěli lidé koupit “lepší” maso… Spal jsem do 9 a v 10 hod. jsem si odnesl vrchní šál vepř. kýty. Pravda, tehdy se falešná svíčková (také židovská svíčková) = sval z hovězí plece, považoval za podvod krámských řezníků, proto ty názvy. Dnes je to oficiální druh masa za dvojnásobně vyšší cenu než hovězí zadní. Pravda, tehdy řezníci rozeznali plec od kýty, dnes je to přední kýta či zadní plec (to není výmysl, to je z webových stránek některých zpracovatelů masa). Koupit zavánějící maso se mi snad nikdy nepodařilo, dnes v OD Billa není problém. Historicky první nákup v Kaufl… = zavánějící maso, zde ale z lásky k Česku.
Pravda, jezdili k nám Rakušané a kupovali naše šunkové salámy, telecí salámy… a krmili jimi svoje kočičky a pejsky, sami měli v uzeninách maso z kafilerky a ve víně něco jako brzdovou kapalinu…
Pravda, nabídkové časopisy západních obchodních domů lid tak poblbly…. Chlapi z brněnského Zetoru po převratu v hospodě říkali, že když si za socíku nosili domů 12-13 tis. Kčs, tak nyní budou mít 25 tis. Kčs… Netrval rok a neměli ani na vánočního kapra…
Nevychvaluji ksč či komunismus, naše rodina s nimi zápasila a nezlomili nás, ale pokud se prezentuje, že komunismus jsou fronty na banány, toaletní papír, tak to je primitivismus hodný páně Rumla a jeho náměstka Nasera Fendrycha. A propos, dnešní nabídka nahnilých banánů… vždyť to ani prase kubánské nežere….
Nejsem robot = Idiotská obrana

Jan Očko
Návštěvník
Jan Očko

Lidstvo musí pochopit nejenom to, že jejich vědomí jest manipulováno partou hodně zlejch nosatejch hochů, ale také to, že třeba je vždy začít u sebe. Maso ani mléko nejsou lidskou přirozenou potřebou a podíl na zabíjení ostatních pro vlastní potěšení začíná již v dětství na talíři a dokonce vás to naučí vlastní rodiče či učitelé ve školce, kdy spoustu děti kolem plakalo odporem, ale sníst to museli, protože je to “potřebné”. To je jen lobby světových velkochovů.
Z veganství plyne dvojí prospěch: nebudete závislí na těchto zbytečnostech a vyrazíte sionistovi zbraň z ruky. Pluis jako bonus umažete karmický dluh a posílíte vůli a zdraví.
Kdo chce, zjistí si plejádu historických i současných velice výrazných světových osobností, které toto svým životním postojem potvrzují.
Já si máslo nekoupím ani za 10,-Kč.

Milča
Návštěvník
Milča

Zkoušela jsem to Jane Očko bez veškerého masa , vajec a alkoholu, jenom na zelenině ,ovoci, luštěninách, jogurtech a více než 2 roky. Málem jsem umřela na podvýživu a celkovou zchátralost. Imunita naprosto v háji. Každému člověku vyhovuje něco jiného a na to musí přijít každý sám. Doporučovat Vaši veganskou stravu paušálně nelze bez zdravotních následků. Chápu velice dobře podíl na zabíjení zvířat pro svou karmu, ale co byste si vybral Vy na mém místě. Raději zemřít sam než jíst maso ?

Vabio
Návštěvník
Vabio

@Milča
Když přejdete např. na makrobiotiku, tak většina lidí zhubne (10 a více kg je běžné) a k tomu začnou být lidi “nemocný” —> důvod je jednoduchý … tělo se tak zaraduje, když do něj přestanete tlačit sajrajt, že okamžitě začne vyhazovat ze sebe ten dosud nashromážděný bordel … ale lidé tomu říkají NEMOC a honem to zazdí CHEMII v podobě patáků.

Za dva roky na silu tlačené změny strany bez ZMĚNY MYŠLENÍ jste na tom tak, jak popisujete. Základ je změnit myšlení a změna stravy je pak již jen přirozený důsledek a funguje to parádně (viz. to co píše Jan Očko).

Ale pokud nechápete energie potravin ( http://www.svetenergii.cz/index.php?page=my-a-energie ) tak prudkým vyřazením něčeho bez adekvátního vyřazení či zařazení něčeho jiného si prostě zcela logicky koledujete o průser. Pokud se ale trochu vzděláte a pochopíte, tak pak je přechod jednodušší a hlavně udržitelný.

Takže začněte třeba pochopením tohoto – NEMOCI NEEXISTUJÍ, pouze tělo se zbavuje bordelu = ELIMINUJE.

Ben
Návštěvník
Ben

Maso je naopak pro člověka přirozenou stravou. Nemá předžaludky jako přežvýkavec ani velké slepé střevo jako kůň a prase. Tedy jeho zažívací trakt není primárně určen k příjmu vegetariánské stravy.

brutopýr
Návštěvník
brutopýr

Nikoliv, je to všežravec, ale přirozeně dle stavby zažívacího šlauchu je mnohem více býložravec než masožravec. Dovzdělej se.

Kaczeka Osh
Návštěvník
Kaczeka Osh

…přesné…ještě bych doplnila..že lidé jsou “sběrači” nikoli šelmy…viz tvar zubů…drápů ;)…nehtů a též délka stŕev a žaludečních šťáv a enzymů…ti hlupàci co tu propagují tzv. masitou stravu jsou jen hlupáci bez vůle…vědomosťí a vědomí soucitu. Proto je jich taky tolik nemocných především se žaludky…střevy…konečníkem…slinivkou…žlučníkem…klouby a odvápňovàním kostí a pŕedevším s jàtry a ledvinami. Jsou to kràtkozrací hlupáci co by sežrali vlastní babičku.když by týden neměli párek. V podstatě jsou na mase jiných tvorů zàvislí jak na drogách a etice a soucitu se tupě vysmívají…Je to tak…V podstatě jsou a stàvají se tím co jedí…se vším…co s tím bylo spojené…energie strachu…zvrhlého a zvráceného nàsilí…v podstatě jsou to ubožáci…tak jen pane Očko…by jste si z jejich “nízkoenergickej tupěpŕihlouplejch komentářů…pra nic nedělal 😉 … Peace & Vegan World 4 Ever !!!

Marta
Návštěvník
Marta

Tu nejde o maslo ! Tu ide o to, ze “niekto” z druheho konca sveta moze zmanipulovat cenu produktu, bez ohladu na dopad. Dnes je to maslo, zajtra to bude napr.najomne za byt, ktore nam z 300€ cez noc zdrazeje na 3000€ a co potom ? To si tiez povieme, ze sa da predsa byvat aj na stromoch, co bude urcite zdravsie ?

zločas
Návštěvník
zločas

Je jen dobře,že tento web tu korektnost hlídá v bratrské spolupráci s buzikem Jandou.Cenzurují a mažou o stošest!

Vesna
Návštěvník
Vesna

Neviem čo riešite. Nevydržíte bez masla? Ak nevydržíte, vyrobte si ho sami. Na internete nájdete návod. V našej domácnosti sme sa masla po tom umelo vyvolanom ataku okamžite vzdali, okrem toho, čo som po dlhých rokoch začala opäť vyrábať trochu masla vlastnoručne ja sama tam, kde sa naozaj nedá nahradiť ničím iným. Možno postupne prídete na to, že bravčová masť z prasiat chovaných na farmách je dokonca zdravšia. Alebo použite panenský kokosový olej, ktorý tým, že sa nevstrebáva v pečeni ale až v čreve, je snáď najzdravčím tukom na Zemi a okrem toho neuveriteľne chutným a neskutočne variabilným. Začnite si vyrábať vlastnoručne rôzne pomazánky namiesto maslovania – v tomto smere vám bude internet veľkou inšpiráciou. Ničím iným totiž tých maslových manipulátorov neporazíte ako tým, že sa nebudete ponižovať v bitke o kus masla za nekresťanskú cenu a zvysoka sa na nich vykašlete. A v žiadnom prípade nekupovať a hlavne nejesť umelé stužené tuky! Nikdy a žiadne!

hanns
Návštěvník
hanns

“Zemědělci dostávají 14 eur za každých nevyrobených a nedodaných 100 litrů mléka.” Hlava 22 jako vyšitá.
A můj “příděl” másla nechávám již od začátku krize potřebnějším. Že bych na ně stál frontu, tak to určitě nehrozí.
A včerá jsem dával odkaz tom, že prý nejsme až takoví Slované, jak se si myslíme, ale není tam, tak ještě jednou: http://epochaplus.cz/jsou-slovani-skutecne-nasimi-predky-odpoved-vas-prekvapi/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
celkem zajímavé čtení i když lehce “od thematu”.

albatros
Návštěvník
albatros

No tak samozřejmě. Lhaní o tom jak nejsme slované, ale židokřesťané otravuje tenhle stát už 1000 let. Popřít identitu státu je nejlepší cesta k multi kulti a odstranění původních obyvatel.

raspberry
Návštěvník
raspberry

To je “dílo” JUNCKEROVY KOMISE, Juncker okamžitě rezignovat!

K 1. dubnu 2015 po 31 letech ukončila Evropská unie regulaci trhu s mlékem pomocí národních kvót na produkci mléka, každý stát může od té doby produkovat mléko neomezeně. Junckerova komise MOHLA KVÓTY JEDNODUŠE PRODLOUŽIT NEBO MODIFIKOVAT, ale neudělala to. Vznikla mléčná krize, kdy německé a holandské farmáře s vysokými národními zemědělskými dotacemi nedrželo nic na uzdě a zaplavili trh mlékem. Dva roky výkupní ceny mléka v Česku klesaly, výkupní cena mléka se zhroutila až na 6,10 Kč/litr mléka v červenci 2016 (přitom průměrné výrobní náklady jsou 8,50 Kč/litr mléka).

Dne 10. září 2016 vstoupilo v platnost nařízení Komise 2016/1612 o poskytování podpory na snížení produkce mléka. Na jeho základě Evropská komise vyplácí podporu zemědělcům, kteří sníží produkci mléka. Pro celou EU byl k dispozici rozpočet 150 milionů eur s cílem snížit produkci v EU o miliardu litrů mléka ročně. Zemědělci tak dostávají 14 eur za každých nevyrobených a nedodaných 100 litrů mléka. A zemědělci nevyrobí mléko tím, že kravičky zabijí.

Hnutí SPD Tomia Okamury: “Důsledkem eurodotací je nedostatek mléka a prudké zdražení másla. Naše země má být zbavena základních znaků ekonomické suverenity. Máme být závislí a vydíratelní. Pokud Brusel rozhodne, tak bude hrozit doslova hladem. Náš program počítá se zajištěním dostatku kvalitních českých potravin. Nebudeme se ohlížet na diktát EU.”

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Likvidace NAŠÍ POTRAVINOVÉ SOBĚSTAČNOSTI probíhá od Sametu přesně v tom schématu, které popisuje Rapsberry – a netýká se zdaleka jenom másla!

Stejné schéma je aplikováno ( přes různé “dotační”, a “pro SPOLEČNÝ TRH EU potřebné” “agrární politiky”) také na ostatní odvětví NAŠEHO potravinářského řetězce:
“dotační” likvidace našeho zrní ( na chléb) – pšenice, ječmen, oves, atd.,
našich brambor!, a následné vytváření prostoru pro GMO/RoundUp ready plodiny – řepka, kukuřice, atd.
“dotační” likvidace našeho zdravého sadovnictví – ovocnářské produkce, a jejich nahrazování drahým ( v zahraničí taktéž dotovaným vývozem) ovocem, kde dříve “úžasné, levné” ze zahraničí již utlačilo a zlikvidovalo původně levné naše, a nyní, když už naše téměř neexistuje, začíná cena zahraničního “kupodivu”!!! bobtnat.
“Dotační” vybíjení hospodářských zvířat – krávy, prasata, drůbež, králíci – uvolňuje prostor na našem trhu pro zprvu “levné – v zahraničí dotačně podporované” dovozy a zaplňování “našich” prodejen cizími potravinami a masem/mlékem/máslem/vejci, ale nastane moment, kdy “časově omezené dotační programy” přestanou platit, a nastane přesně taková situace, jako teď s máslem – domácí (levné) UZ NENÍ – naše krávy “dotačně” vyeliminovány, a dovozové (již exportně nedotované) mají ceny odpovídající EUROcenám – které jsou našim Kč důchodcům (a nejen těmú) leckdy nepřístupné…
Protože nejen důchody, ale i platy! jsou u nás uměle udržovány na nízké úrovni…

Naivní a nenažraní idioti, spolu s vychytralým a nažraným Babišem, si notují, jak jsou pro nás (PRO NĚ, A PRO NĚJ) důležité a potřebné DOTACE….a jak my, “hlupáci” málo “čerpáme”….a přitom nás právě tito “čerpači” – pro svoje dotační majitele – dostali přesně tam, kam EU majitelé chtěli….

/ Mimochodem, málokdo si asi uvědomuje, že přesně to udržování nízké kupní síly obyvatelstva – oslabování Koruny/ cílené intervence ČNB – není ničím jiným, než příprava terénu na přechod na EUro, kde hodnota KČ musí být samozřejmě co nejnižší, aby směnný Kurs byl pro EU soudruhy co nejvýhodnější, a my se stali oficiálně “chudým přívažkem Velké EUropy” vhodným k levným dodávkám a posluze (služby, doprava a logistika JEJICH zboží, levná montovna).
Nic jiného už nám Soudruzi – přes jejich /námi placené/ Eurodotace + NAŠE PROSTITUTY VE VŠECH VLÁDÁCH OD “SAMETU” nenechali:
národní průmyslová výroba téměř neexistuje ( po staletích česko-moravské průmysloví éry), a naše kdysi vzkvétající země-dělství jsme si nechali nahradit Babišovým GMO průmyslem…/
MÁSLO je jen ochutnávkou toho, co nám Soudruzi a “PARTNEŘI Z EU” léta pečlivě připravují.

Buď se urychleně vzpamatujeme, sebereme všechnu naši ODVAHU a HRDOST,
a škrábneme jim do toho, nebo z nás za pár let bude “za žvanec” servilní masa otroků.
ČAS KVAPÍ!
NAŠE BOHATSTVÍ v naší zemi – podzemí – je poslední, co nám ještě zbývá!
Nenechme si ho ukrást, a vypadněme z těch zločineckých Spolků OKAMŽITĚ!
DIKTATURA EU je protizákonná a protiÚstavní!
Jednejme jako Lidé, Občané NAŠÍ Republiky, ZODPOVĚDNÍ MAJITELÉ NAŠÍ ZEMĚ!

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Ještě malý doplněk obrázku AKCE MÁSLO:
zvyšování cen potravin, jakož i nájmů, za současného vyřvávání Vlády a “odborů” o povinnosti (Zákoně) na placení vyšších mezd zaměstnancům ( z kapes nikoliv svých, ale zaměstnavatelů – i těch malých firem, kdy náklad na zaměstnance je při aktuálním zdanění již téměř dvojnásobkem zaměstnancovy mzdy), za situace, kdy cizí zaměstnavatelé si užívají daňové prázdniny a zisky vyvádějí do daňových rájů – na rozdíl od našich malých a středních podniků,
nezavání ničím jiným, než rozjezdem INFLACE a přípravou na další oslabení/podhodnocení Koruny….. že by REÁLNÁ příprava na zavedení podpindosnického EURO?

pzv
Návštěvník
pzv

technická poznámka pre Admina

Skúšal som odoslať príspevok ako reakciu na iný komentár. Asi 4x mi systém odmietol príspevok odoslať, vypisoval, že je chybne opísaná captcha. Potom ho konečne odoslal a ja som zistil, že sa odoslal 4x a umiestnil sa z nepochopiteľných dôvodov na štyri rôzne náhodné miesta v diskusii, kde vôbec nesúvisia s témou.

Nemal som v pláne zabordeliť diskusiu, prosím pozmazávajte ich, sú to komentáre začínajúce textom “Alebo ešte horšia varianta. “

Kolemjdoucí
Návštěvník
Kolemjdoucí

Někdo to tu aenetu vyhackoval, je tu špatně víc věcí.

Co se týče článku: Asiaté nemají gen, který by jim umožňoval zpracovávat laktózu, takže o jejich stravovací návyky bych se určitě nebál – takže asi o to hůř, protože je o to víc vidět že “na tom jablku něco je”. S těmi léky je to už delší dobu pravda úplně, potvrdí každý obvodní lékař.

Forever Slav
Návštěvník
Forever Slav

Něco k volbám – šiřte dál:

Když bylo upozorněno SPD na promigrační program Pirátů, Piráti to vehementně popírali. Avšak důkazy hovoří naprosto jasně. A další důkazy vyšly právě na světlo.
comment image?oh=1deb41941520abcc7e7c72d99b6ce48c&oe=5A3CF599

Ivan Bartoš na protibělošské akci Antify. Co je zač Antifa (mj. sponzorovaná Georgem Sorosem), netřeba připomínat.

Piráti jsou tak jen další zaprodaná establishmentová globalistická strana – tudíž NEVOLITELNÁ!

Forever Slav
Návštěvník
Forever Slav
Jajka
Návštěvník
Jajka

Vždyť se podívejte jak ten Bartoš vypadá: jako typický vymazlený kokot. A volit ho budou další mazlíci, a pak strana mazlíků bude pištět v parlamentu. Prostě škoda slov.

albatros
Návštěvník
albatros

Ten obřezaný pirátský předseda je nyní všude. Kavárna to tlačí jak vzteklá.