V Bělorusku se začala šířit fáma, že Alexander Lukašenko uprchl z Běloruska...

V Bělorusku se začala šířit fáma, že Alexander Lukašenko uprchl z Běloruska a dokonce prý zemřel! Ten to ovšem v televizním vystoupení odmítl a varoval, že je poslední šance na záchranu národa! Mike Pompeo předal instrukce v Praze a Andrej Babiš okamžitě provedl hrubou intervenci proti Minsku a vyzval k opakování běloruských voleb! Je to Pompeova práce, myslí si lidé okolo Lukašenka! Nejprve koordinují protesty v Minsku po telefonech z Prahy, a teď český premiér vyzývá už dokonce k opakování voleb v Bělorusku! Maďarsko chce vetovat sankce EU proti Minsku, bojí se totiž okopírování modelu protestů z Minsku do Budapešti proti Orbánově vládě! Je za tím Sóroš, zní od Orbána z Maďarska!

V Bělorusku se začala šířit fáma, že Alexander Lukašenko uprchl z Běloruska a dokonce prý zemřel! Ten to ovšem v televizním vystoupení odmítl a varoval, že je poslední šance na záchranu národa! Mike Pompeo předal instrukce v Praze a Andrej Babiš okamžitě provedl hrubou intervenci proti Minsku a vyzval k opakování běloruských voleb! Je to Pompeova práce, myslí si lidé okolo Lukašenka! Nejprve koordinují protesty v Minsku po telefonech z Prahy, a teď český premiér vyzývá už dokonce k opakování voleb v Bělorusku! Maďarsko chce vetovat sankce EU proti Minsku, bojí se totiž okopírování modelu protestů z Minsku do Budapešti proti Orbánově vládě! Je za tím Sóroš, zní od Orbána z Maďarska!

Většina českých médií, a to včetně většiny alternativy, se úplně školácky a zcela bláhově nechala nachytat na neuvěřitelném chucpe, které vyrobil Andrej Babiš včera po návštěvě amerického ministra zahraničí Mikea Pompea v Praze. Naprosto všechna média, a to včetně ruské RT [1], skočila na návnadu o tom, že Andrej Babiš se prý postavil Mikeu Pompeovi a odmítl akceptovat Pompeovy výzvy na vyloučení Ruska z tendru na dostavbu Dukovan a Číny na výstavbu 5G sítí v ČR. Andrej Babiš se v ničem Mikeu Pomepovi nepostavil, ale pouze mu sdělil skutečné a faktické postavení české protektorátní republiky.

Pouze mu popravdě sdělil, že česká vláda nemůže Rusko z tendru na Dukovany vyloučit, protože by to bylo v rozporu s pravidly Evropské unie o zadávání veřejných zakázek a tendrů v rámci Evropské unie. A totéž platí i o rozvoji 5G sítí, ovšem z jiného důvodu, a to kvůli pravidlům rovné soutěže podle směrnic WTO. Dostavba Dukovan a rovněž 5G sítí jsou v EU regulovány směrnicemi a vláda jedné země EU nemůže vyloučit jakýkoliv subjekt z tendru, pokud splňuje obecně vyžadované požadavky. V opačném případě by si subjekt mohl stěžovat u mezinárodní arbitráže, v tomto případě u WTO, tedy u Světové obchodní organizace. To je celé!

Mike Pompeo, ministr zahraničí USA a Andrej Babiš, státní premiér ČR.

Andrej Babiš je tak vykreslován jako hrdina, který se postavil Pompeovi a de facto ho prý vypoklonkoval. Bože, takové chucpe. A přitom ve skutečnosti to dopadlo úplně jinak. Andrej Babiš dnes pouhých pár hodin po odjezdu Mikea Pompea zaútočil rovnou na svrchovanost Běloruské republiky a vyzval [2] tamní vládu k okamžitému opakování prezidentských voleb a sám Babiš kvůli tomu vyzval k okamžitému setkání Evropské rady. Panečku, to je rychlost!

Inkoust na notičkách od Pomepa ještě nestihl zaschnout a český premiér už okamžitě svolává Evropskou radu a na telefonu se radí s Mateuszem Morawieckým na přijetí rezoluce a zřejmě i návrhu na uvalení ultimát na Minsk a spojených sankcí. Ta rychlost a iniciativa od Andreje Babiše je neuvěřitelná. Sotva se Pompeo odlepil z Ruzyňského letiště, Andrej Babiš okamžitě podniká mezinárodní akordáty proti Bělorusku a svolává Evropskou radu. A tupí novináři nejsou schopni spočítat 1 a 1 po skončené návštěvě Mikea Pompea.

Alexander Lukašenko varoval národ před ztrátou zakázek kvůli stávkám a před následnými krachy podniků! V Evropě se už staví řada zájemců na divokou privatizaci běloruských podniků, závodů, farem a infrastruktury

Úplně stejný názor má Alexander Lukašenko, který dnes opět obvinil Evropskou unii, že podněcuje nepokoje v běloruských městech, zvyšuje se intenzita telefonických hovorů, zejména z České republiky, z Londýna a z Polska a německá vláda vyhrožuje Minsku sankcemi, pokud nezačne jednat s opozicí, kterou v Minsku představují v podstatě běloruští opoziční předáci napojení na zahraniční fondy a neziskové organizace. V Bělorusku se začala dokonce šířit úmyslně vyrobená fáma, že Alexander Lukašenko uprchl letadlem do Moskvy, jiná fáma pro změnu uvádí, že je po smrti a zastřelila ho jeho vlastní palácová garda. Prezident Lukašenko proto vystoupil v televizi a všechny tyto spekulace vyvrátil [3], že jsou nepravdivé a vyzval obyvatelstvo, aby se vrátilo do práce.

Majdan v ulicích Minsku

Protože jinak už se nikdy nepodaří práci obnovit, podniky zbankrotují a lidé přijdou v milionových počtech o práci. Továrny totiž mají smlouvy na dodávky svým partnerům a pokud kvůli stávkám stojí výroba, obchodní partneři zakázky zruší a už se nevrátí. Běloruské podniky tak zkrachují. Přesně toto má nyní v úmyslu Evropská unie, protože zkrachovalé běloruské podniky, zejména těžký průmysl, ale i zemědělské podniky pro živočišnou a rostlinnou výrobu a zpracování, skončí v privatizaci a třeba takový Agrofert by určitě rád koupil velké běloruské zemědělské podniky, které budou v případě Lukašenkova pádu k mání doslova za hubičku v rámci privatizace. K tomu samému totiž došlo na Ukrajině po pádu vlády Viktora Janukovyče.

Sotva Mike Pompeo stačil odletět z Ruzyně, český premiér už začal žhavit telefony, svolávat Evropské rady a vyzývat k opakování voleb v Bělorusku. Ta rychlost, to nevymyslíš!

Na adresu České republiky znovu zazněly poznámky z Minsku, že český premiér nemá právo vměšovat se do vnitřních záležitostí Běloruska a vyzývat k opakování prezidentských voleb, pouze to prý potvrzuje, že Praha se doopravdy aktivně vměšuje do současných demonstrací proti zvolenému prezidentovi. Stejně tak Minsk znovu obvinil Varšavu, že podněcuje demonstrace a dokonce prý posílá demonstrantům vysílačky, protože demonstrantům prý přestali fungovat mobilní telefony.

Mike Pompeo v Praze, Andrej Babiš v dobré náladě.

Takže si to shrneme. Jen několik hodin po odletu Mikea Pompea z Prahy začíná útok a intervence proti prezidentu Lukašenkovi. Český premiér svolává urychlené zasedání Evropské rady, na telefonu instruuje polského premiéra o notičkách proti Bělorusku, které mu v Praze zanechal Mike Pompeo a český premiér vzápětí pro média uvádí názor, že volby prezidenta se musí v Bělorusku opakovat. Maďarsko přitom už dopředu vysílá signály, že se k uvalení sankcí na Lukašenkovu vládu nechce připojit. A jaký je důvod?

Viktor Orbán ví moc dobře, kdo financuje povstání v Minsku

No, protože Viktor Orbán není debil. Je mu totiž naprosto jasné, že nepokoje v Minsku v ulicích, ale i v dalších městech, organizují tajné služby některých evropských zemí, které jedou podle notiček americké CIA a amerického ministerstva zahraničí, které jede v EU plán tzv. Trojmoří, resp. Trojmořské iniciativy, o které také Mike Pompeo v Praze mluvil jako o důležité součásti americké zahraniční politiky v Evropě. Viktor Orbán tuší, že totéž a podle stejných not může brzy vypuknout v Budapešti proti jeho vládě. Orbán není debil a ví moc dobře, že za protesty v Bělorusku stojí Open Society židovského manipulanta, spekulanta a švindlíře proti britské libře George Sorose.

George Soros

Běloruská tajná služba se potom ani nestačí divit, když zachytí telefonické instruktáže a rady, které posílají lidé z jedné české neziskovky a z veřejnoprávního média běloruským organizátorům demonstraci proti Lukašenkovi. A rovněž zachytí ty samé hovory z Polska a rovněž z Londýna, z centrály Open Society Foundations v Londýně. Mike Pompeo prostě přijel do Prahy, rozdal noty, Babiš zopakoval, že nemůže Rusy a ani Číňany odstavit od zakázek, protože to nedovolují pravidla EU, Mike Pompeo není debil a moc dobře to věděl, a tak vlastně se můžeme zeptat, proč tedy přijel do Prahy, když to věděl? No, teď to máte před očima. Pár hodin po odjezdu Pompea svolává Andrej Babiš narychlo schůzku Evropské rady a předkládá požadavek na Minsk, aby se opakovaly volby.

Američané znovu předvedli, jak dělají svoji zahraniční proxy-politiku efektivně a bez námahy. Přijedou, vidí, a úkoly rozdávají

A potom si přečtu nejmenované české servery, a to i na alternativě, jak vynáší českého premiéra do nebes, že se postavil Pompeovi. Bože, člověk by si myslel, že na alternativě mají lidé alespoň minimum konceptuální gramotnosti. Pořád o tom píšu, pořád o tom mluvím na rádiu, konceptuální gramotnost je schopnost chápat, co se okolo člověka doopravdy děje, a nikoliv to, co píšou MSM média, že se děje. Právě jsme zase a znovu byli svědky toho, jak fungují američtí neoconi a jejich proxy-politika. Nefunguje to tak, že zaútočí na Minsk a Bělorusko sami, ale použijí k tomu své spojence, své podpindos, své partnery v Evropě.

Mike Pompeo s manželkou vystupují z letadla v Praze na Ruzyni

Přijedou za nimi, rozdají jim noty a ještě než stihne vychladnout odřená guma na betonu z pneumatiky Boeingu, kterým Pompeo odletěl, tak už český premiér žhaví telefony, svolává Evropské rady, intervenuje do vnitřních věcí Běloruska a vyzývá k opakování prý nespravedlivých voleb prezidenta. Taková rychlost, až jde z toho halva kolem. Proto se nedivím, že Alexander Lukašenko se bojí o osud své země, protože notičky do Prahy dorazily a teď se začnou dít věci.

Nejen o tomto macatém chucpe budeme hovořit dnes po 19:00 hodině v našem pořadu na Svobodném vysílači CS. Probereme aktuální události z domova i ze světa za uplynulý týden. Všichni jste srdečně zváni k poslechu.

Záznam pořadu

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Kozel
Návštěvník
Kozel

Tak jsem si myslel, že má alespoň Babiš koule. Je to ale pouze vlezdoprdelista USA a EU a zapomíná, čí je to představitel. Chová se přesně tak, jak mu pumprlík nařídil. Je to prasárna. Je jasně vidět, co má USA a EU v plánu. Další základna přímo u hranic s Ruskem. Držím palce Lukašenkovi, aby se Bělorusko udrželo a zůstalo Běloruskem. Tyto starosti bude mít za chvíli i Orbán v Maďarsku.

Sasanka
Návštěvník
Sasanka

Bude dnes nový článek ? Utekl Lukašenko nebo ne !

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Sasanka
kam by proboha utíkal a proč. Přečtěte si zprávy ze světa. ČT a naši presstituti už jsou jediní
kdo neinformuje pravdivě. Do Minska se sjíždí z Běloruska tisíce lidí na podporu Lukašenka. Majdan organizovaný židofašisty se nepodařil. Nepomohli ani placení “revolucionáři” ze zahraničí včatně pitomců od nás. Nicméně Lukašenko v sousalu se smlouvou o “Svazovém státě” uzavřenou před 20 lety a smlouvou ruských států ODKP o kolektivní bezpečnosti , požádal o pomoc rusko a Putin mu ji poskytne. Vše je tady podle mezinárodního práva a židofašiste utře nos. CIA jsou prostě pitomci, nezjistí si před svými blbými nápady o “převratech”, jaké mají uzavřené smlouvy.

Sasanka
Návštěvník
Sasanka

Ještě že má Bělorusko tu smlouvu o pomoci s Ruskem !

Aldo
Návštěvník
Aldo

Dnes od 12 h.byly v Minsku opět masové demonstrace, ale tentokrát za Lukašenka.
https://rusvesna.su/news/1597562349

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Aldo
všechny zahraniční media to už od odpoledne publikují, jen ti naši debilové lžou a lžou. A jsem přesvědčen,že kdybych si pustil zprávy na ČT, tak budou tvrdit, že v Minsku jsou demonstrace za “demokracii”, samozřejmě tu americkou.

Dáša
Návštěvník
mino
Návštěvník
mino

Možno ležmo, nohami napred.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

DXáša
možná trouba neví, že teď se v Minsku demostruje na podporu Lukašenka. Však Lukašenko jak
na něj bude mít čas ,tak mu to vysvětlí a spočítá.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Dáša
omlouvám se za ten překlep ve jméně. Spěchal jsem.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Babiš volá po sametové revoluci v Bělorusku? Ten trouba se musel zbláznit , to chce sám prohrát volby doma? Kdo si myslí, že ho za tohle svinstvo bude podporovat? Prokazuje, že politickej přehled nemá ani náhodou. To nevidí ani,že mele ty samé kokotiny jako všichni ti kteří mu podráží nohy ? Opravdu trouba.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Zahraniční tiskové agentury vydávají zprávy o tom, jak na podporu Lukašenka se do Minsku sjíždí tísíce lidí. Naše media ale neustále melou o tom, jak hrstky placených místních i zahraničních “revolucionářů” dělají bordel v rámci židofašistického pokusu o majdan v Bělolrusku. Opět ukázka toho jaké svinstvo si tu trpíme v podbě těch těch prodejných protistátních presstitutů kteří provádí podvratnou činnost proti vlastní zemi.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Potupná porážka židofašistických USA při hlasování v radě bezpečnopsti OSN. Proti návrhu rezoluce podaným USA proti Íránu hlasovali všichni člečnové rady bezpečnosti. Pompeoovi po hlasování málem praskaly cévky
jak se vztekal. Je to další důkaz už naprosté izolovanosti USA ve světě. I anglosasové z anglie je oppouští a sází na “přátelství” s státy evropy taději než s těmi krachujícími parchanty amíky.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Blbečci z CIA když plánovali “majdan” pro Bělolrusko nevěděli ,že před dvaceti lety Bělorusko podepsalo s ruskem smlouvu o Svazovém státu, což je politický útvar tvořený ruskou federací a běloruskem. A také, že mají smlouvu ODKB kterou uzavřelo 7 svazových republik o kolektivní bezpečnosti a kterou bělorusko podepsalo. Takže když Bělorusko nyní Putina požádalo o pomoc a Putin ji přislíbil v rámci obou těchto smluv, jsem zvědav kdo si tam ještě bude vyskakovat. Západní hranici s polskem už nechal Lukašenko obsadit,protože Poláci by byli první kdo by měl územní nároky , takže už se těm zahraničním placeným “revolucionářům” bude i špatně zdrhat domů. Myslím že na odstranění škod způsobených tím pokusem o majdan ,budou mít bělorusové v praconích táborech dostatek.

Kevin
Návštěvník
Kevin

Putin ví, co je Lukašenko za všiváka a že neudělá Rusku nic dobrého. Není to u něj nic překvapivého. Ale pořád zatím lepší Lukašenko, který to má doma pod kontrolou, než destabilizace a následování Ukrajiny.

Putinovi stačily dva telefonáty s lukašenkem, aby ho zklidnil ( asi mu připomněl osud Janukoviče 🙂 , v tom lepším případě ). A Lukašenko obrátil.

Bielorusko sa nechce stať nárazníkovou zónou medzi Ruskom a západnými štátmi. Vyhlásil to v sobotu bieloruský prezident Alexandr Lukašenko. Informovala o tom v nedeľu agentúra TASS s odvolaním sa na agentúru BelTA

„Už som to zakúsil po rozpade Sovietskeho zväzu, keď došlo k pokusu o vytvorenie baltsko-čiernomorského regiónu – sanitárnej zóny. Tri pobaltské štáty, Bielorusko a Ukrajina, aby sa oddelilo Rusko od Západu,“ uviedol Lukašenko.

„Chápeme, aký môže byť výsledok. Z tohto dôvodu sme sa dohodli s ruským prezidentom, že v tomto ohľade budeme konať vzájomne,“ dodal bieloruský prezident.

Lukašenko v sobotu vyhlásil, že Rusko je jeho krajine ochotné poskytnúť bezprostrednú pomoc na zaistenie bezpečnosti v prípade, že o to Bielorusko požiada. Stalo sa tak po tom, čo absolvoval telefonický rozhovor s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.
https://www.hlavnespravy.sk/lukasenko-bielorusko-sa-nechce-stat-naraznikovou-zonou-ruskom-zapadom/2263766

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Kevin
jseš pozadu. Bělorusko už požádalo rusko o pomoc v rámci uzavřených smluv o svazovém státu které má Bělorusko uzavřenou s ruskem a také smlouvy o kolektivní bezpečnosti kterou mají ruské země uzavřenou a kterou uzavřelo u Bělorusko. Majdan končí a ten Blbej Babišův nápad, že by měla být v Bělorusku sametová revoluce a nové volby. Andrejko musel být vožralej když z něj toto vylezlo.

Mr.Leonardo
Návštěvník
Mr.Leonardo

Běloruští sionisté si říkají “běloruský lid” a likvidují výsledky voleb běloruského lidu. Tak to dělají židé sionisté i u nás. Havloidní fašistická židovská chátra taky brutálně šlape po výsledcích našich voleb. Co se jí nedaří zmanipulovat, to si chce vydemonstrovat. Židé nenávidí demokracii, lidská práva, ani žádnou svobodu pro gojímy, ale chtějí tyhle civilizační atributy podřídit jenom sobě, svojí zločinecké existenci a satanským plánům.
Proto taky ty pojmy zprznili takovým způsobem, že po jejich současné podobě si slušný člověk odplivne.
Odkdy pražští židofašisté mají právo zasahovat do záležitostí zvrchovaných států, dokonce je aktivně ovlyvňovat? Rychle se blíží doba, kdy svět už bude muset rázně proplesknout židovskou nenažranou tlamu!