Už zase skáčeme, jak Berlín píská. 78 let po obsazení II. Republiky...

Už zase skáčeme, jak Berlín píská. 78 let po obsazení II. Republiky jsme opět jen krok od začlenění do Říše!

Už zase skáčeme, jak Berlín píská. 78 let po obsazení II. Republiky jsme opět jen krok od začlenění do Říše!

Dnes si připomínáme smutné 78. výročí německé okupace tzv. II. Republiky a vzniku Protektorátu Čechy a Morava. Druhá republika vznikla jako nástupce a torzo původního státního útvaru po Mnichovském diktátu z podzimu roku 1938 a skončila velmi záhy, 15. března 1939 okupací zbývajícího území Čech a Moravy. Po roce 1989 se toto výročí příliš nepřipomíná v mainstreamových médiích, protože jde o připomínku zrady (dnešních spojenců NATO) a následného německého útlaku. A právě se západem a Německem je nyní Česká republika v postavení, kdy se nám opět navrací určité obrazy dob minulosti a lidé mlčí. Tento článek není vzpomínkovou elaborací na téma okupace z března 1939, ale použijeme tématickou a historickou paralelu k vykreslení obrazu a nastavení zrcadla dnešní době, v jehož odrazu stále zřetelněji nevidíme současnost, ale právě konce 30. let minulého století.

Berlín v roce 1939. Protektorát Čechy a Morava se stal manufakturou pro německé válečné úsilí.

Celých 28 let po kabátové revoluci z listopadu 1989 pracuje v průměru český dělník za pouhou třetinovou mzdu a v odvětvích, jako je zdravotnictví, farmaceutický průmysl nebo přesné strojírenství jsou to mzdy čtvrtinové, pětinové, dokonce šestinové. Namísto snahy o posilování domácí spotřeby se české vlády od roku 1990 snažily z ČR udělat lacinou výrobní manufakturu jako subdodavatele pro německý průmysl a spolu s tím i zemi plnou skladů, překladišť a supermarketů. Možná jste si všimli, proč jsou české silnice a především dálnice nejhorší v Evropě a německý autoklub ADAC je označuje za “silnice dálného východu”. Příčina rozbitých silnic leží právě už v roce 1990, kdy tehdejší architekti ekonomické transformace (Dyba, Dlouhý, Kočárník) rozhodli, že Česká republika přestane být zemí s rozvinutým průmyslem a stane se zemí “spotřební”.

Rok 1939 jsme si zopakovali na počátku 90. let

Důsledkem byla cílená likvidace podniků těžkého průmyslu (POLDI Kladno), strojírenských firem, automobilek (LIAZ, TATRA), leteckého průmyslu (AERO Vodochody, LET Kunovice), likvidace rostlinné a živočišné výroby (zániky družstev a státních statků), likvidace chemického průmyslu, likvidace dolů, likvidace oděvního průmyslu atd. Místo toho vyrostly v republice supermarkety, které dodnes jsou naplněny zbožím vyrobeným v drtivé většině v cizině. Vedle supermarketů jsou v ČR také sklady, které nadnárodní řetězce používají jako logistická centra. Takže do ČR jezdí každý den desítky tisíc kamionů s cizím zbožím a naopak ven vyjíždí ze skladů, kde se zboží překládá. Výsledkem jsou po 28 letech zhuntované silnice a dálnice do takové míry, že člověk riskuje život a zdraví, pokud jede po cestách, kde to nezná. Obrovská kamionová přeprava je přímým důsledkem transformace z počátku 90. let. Do země se všechno dováží, a to, co se v zemi vyrobí, to opět kamiony jede pryč, hlavně do Německa.

O kurzu české koruny rozhoduje Německo.

Dalším důvodem pro doslovné protektorátní a potažmo koloniální postavení ČR ve vztahu k Německu je kurz české koruny a vůbec role české koruny obecně. Dodnes se mezi veřejností v ČR mluví o tom, že Česko dosud nepřijalo EURO kvůli tomu, že země nesplňuje onu 3% klauzuli schodkového rozpočtu, kdy 3 roky po sobě nesmí mít země rozpočtový schodek vyšší než 3%. Ve skutečnosti Česká republika Euro přijmout nesmí, protože to není v souladu s politikou ekonomické stability Německa. Český průmysl by totiž po vstupu země do Eurozóny musel srovnat platy a mzdy, protože země skrze ČNB by už nemohla dělat vlastní monetární a kurzovou politiku. Dnes je to tak, že když se německým firmám zdá, že české zboží a dodávky pro německý průmysl jsou moc drahé, vedení svazu německého průmyslu zvedne telefon, zavolá do Berlína a Berlín zavolá do Prahy do ČNB, aby provedla intervenci proti koruně. Jelikož ČNB není pod kontrolou české vlády, ale pod kontrolou Deutsche Bank. Té šéfuje Jens Weidmann, člen Mezinárodního měnového fondu. Globalista.

Většině centrálních bank šéfují globalisté

Na chvíli se zastavíme u centrálních bank evropských zemí a podíváme se, kdo jim šéfuje. Na internetu se objevila nedávno zajímavá tabulka [1], která ukazuje, jak jsou šéfové centrálních bank naprosto neuvěřitelně svázáni s transatlantickým křídlem globalistů. Seznam doslova vyrazí dech.

 • ECB: Mario Draghi, President – Goldman Sachs, World Bank
 • Bank of England: Mark Carney, Governor – Goldman Sachs
 • Bank of France: Christian Noyer, Governor  – IMF, World Bank
 • Deutsche Bundesbank: Jens Weidmann, President – IMF
 • Bank of Greece: Yannis Stournaras, Governor – IMF
 • De Nederlandsche Bank: Klaas Knot, president  – IMF
 • Banca d’Italia: Ignazio Visco, governor – OECD
 • National Bank of Austria: Ewald Nowotny, Governor – EIB; Andreas Ittner, Vice Governor – IMF
 • Banco de España: Luis M. Linde, Governor – Inter-American Development Bank (IADB)
 • Riksbank (Sweden Central Bank): Stefan Ingves, Governor  – IMF
 • Norges Bank: Øystein Olsen, Governor – Center for Economic Analysis; Jon Nicolaisen, Deputy Governor – OECD
 • National Bank of Belgium: Luc Coene, Governor – IMF
 • Bank of Portugal: Carlos da Silva Costa, governor – EIB
 • Banque centrale du Luxembourg: Gaston REINESCH, governor – EIB, BNP Paribas
 • National Bank of Poland: Marek Belka, Head – Columbia University, University of Chicago and London School of Economics, World Bank, JP Morgan
 • Hungarian National Bank: György Matolcsy, Governor – European Bank for Reconstruction and Development
 • National Bank of Romania: Mugur Isărescu, Governor – Romanian Embassy in the United States
 • Bulgarian National Bank: Ivan Iskrov, Governor – US Treasury and the Federal Reserve Bank of Chicago
 • Czech National Bank: Miroslav Singer, Governor – University of Pittsburgh, PricewaterhouseCoopers
 • Bank of Estonia: Ardo Hansson, Governor – World Bank, Harvard University
 • Central Bank of Ireland: Patrick Honohan, Governor – IMF
 • Bank of Latvia: Ilmars Rimsevics, Governor – St. Lawrence University (USA), Clarkson University (USA)
 • National Bank of Slovakia: Jozef Makúch, Governor – IMF, World Bank

Seznam je z roku 2015 a v České republice došlo ke změně. Od 1. 7. 2016 je guvernérem ČNB Jiří Rusnok, bývalý kádr předlistopadové státní plánovací komise a bývalý kandidát na členství v KSČ. Zcela se vymyká profilaci předchozího guvernéra Miroslava Singera. Proslýchá se mezi ekonomy, že pod jeho vedením ukončí ČNB v průběhu dubna regulaci české koruny. Může to být signál procesů, kterými se má oslabit české koloniální postavení vůči Německu. Ovšem pokud by chtěl někdo extrémně jásat, musím ho zbrzdit. Ukončení intervencí proti koruně může být čistě globalistickým kalkulem, jak v rámci CDR institucionálního řízení (více zde) odtrhnout český průmysl od Německa a více ho připojit k Číně. Dávalo by to nejen smysl, ale potvrdilo by to i události z minulého roku, roli Miloše Zemana a jeho vítání Číny v Praze. Rusnok je Zemanův kůň a čínské podniky by chtěly z Česka udělat svoji centrálu po odchodu Velké Británie z EU. Dosud je to Londýn, kde Čína centralizuje evropské operace.

Konec regulace koruny má na svědomí globální vliv Číny na Prahu

Posílení kurzu koruny tak může vést k rozvodu Prahy s Berlínem a upadnutí do těsného objetí s Čínou. Čínské investice v Praze jsou k vidění všude, dokonce i na čele fotbalové tabulky 1. ligy. Jenže Praha nemůže sloužit více pánům, takže rozchod s Berlínem je hlavní náplní snah globalistů o  (ekonomické) dobývání, rozdělování a panování. Čína kurz české koruny neřeší, protože dovoz českého zboží do Číny je na rozdíl od českého vývozu do Německa zanedbatelný, ale když koruna posílí, o to více levnější bude čínský dovoz do ČR. A to Čína potřebuje. Proto bych důrazně varoval před takovými těmi představami, že silnější koruna je jakousi reflexí českých politiků a bankéřů k tomu, že český dělník bere fakt jako málo ve srovnání s tím německým. Tímto pohledem konec regulace kurzu koruny není motivován. Stojí za tím globalisté, Miloš Zeman, jeho kůň Jiří Rusnok v čele ČNB a Čína.

Česká národní banka se pomalu přesune pod vliv Číny. Německo to nebude chtít dovolit.

Německo se ovšem nehodlá kontroly na Protektorátem vzdát. Ministr kultury ČR Daniel Herman byl vloni na sjezdu Sudetoněmeckého landsmančaftu v Norimberku a seděl po pravici Bernda Posselta [2]. Letos pro změnu ministr obrany předal velení 4. Brigády AČR ze Žatce pod velení německého Bundeswehru [3]. Čína bude jen těžko kormidlovat v Česku proti vůli Berlína. Smutné je na tom to, že se potvrzuje, že neexistuje nic, co by se dalo nazvat mocenským vakuem. Jakmile mocenský úchop nad ČR ztratil SSSR, okamžitě kontrolu získaly USA. Když teď se oslabuje mocenský úchop USA, kontrolu nad ČR se okamžitě snaží získat další dvě mocnosti, Německo a Čína. Je proto naivní a bláhové se domnívat, že českým zemím bude dovoleno dělat vlastní pro-národní politiku. To by muselo dojít na podzim k volebnímu zemětřesení a k navrácení systému institucionálního řízení, který v zemi byl naposledy snad v dobách Přemyslovců. Česko bylo stále pod něčí kontrolou, někomu podléhalo, někomu sloužilo, pro někoho vyrábělo, pro někoho si mazalo ruce.

Žijeme v další okupaci, ale ani nemáme čas si to uvědomit

Výročí 78 let od nacistické okupace je tak příležitostí k otázce, o kolik svobodnější a bohatší jsme dnes? Udělejme si jednoduchou tabulku s otázkami a sami si zkusme na ně odpovědět. Porovnejme potom dnešní situaci s rokem 1939 a zamysleme se, jak moc jsme zapomněli a jak moc ještě budeme trpět.

 • Kdo rozhoduje a vládne v naší zemi?
 • Proč se rozhoduje o ČR v Bruselu a v Berlíně?
 • Proč české fabriky a automobilky vlastní hlavně německý průmysl?
 • Proč banky a supermarkety vyvádí zisky z ČR do Německa?
 • Proč ministr kultury oslovuje Sudeťáky “Drazí krajané” a sedá si vedle jejich šéfa?
 • Proč ministr obrany bez souhlasu vlády převádí české vojáky pod velení Bundeswehru?
 • Proč český dělník bere třetinovou až šestinovou mzdu ve srovnání s Němcem?
 • Proč jsou televize v ČR plné reklam na půjčky a spotřební úvěry?
 • Proč česká vláda jde po krku živnostníkům (EET) a ne velkým korporacím?
 • Proč chodí v ČR k volbám tak málo lidí?

Můžeme si říkat, že je jiná doba, že se hodně změnilo. Já říkám, že se změnily pouze kabáty a čepice, ale vespod je pořád to samé Německo, to samé Česko se svými lidmi, kterým je všechno šumák až do poslední chvíle, když je už pozdě. Mentalita národa je hluboko zažraná. Největším štěstím pro globalisty je nízká účast u voleb. Čím nižší, tím lepší. Politické partaje se totiž zvolí samy, občany k tomu nepotřebují. Pokud se bavíme o českých elitách, o etalonech národa, tak na funkci prezidenta kandiduje dokonce bývalý kšeftař a sázkař, který moralizuje a mentoruje o tom, jak je třeba Zemanovi vystavit účet. To je podobné, jako kdyby hrdlořez u soudu vyzýval ke klidu v soudní síni.

Michal Horáček kandiduje na prezidenta. Česká elita a etalon společnosti?

Jenže Česko snese “fšecko” a když ministr financí vykřikuje své oblíbené heslo “všichni kradnou, jenom my makáme” a přitom neplatí daně z výnosů nakoupených korunových dluhopisů, tak prostě si člověk připadá jako v absurdní komedii. Rok 1939 je symbolem vojenské okupace, jenže dnes země podléhá okupaci ekonomické a brzy i kulturní. Místo tanků okupují naší zemi cizí kamiony, místo pankrácké sekyrárny se popravuje ekonomicky (exekuce) a do vězení se chodí za namalovaná tykadla na plakátech, stejně jako za Protektorátu, když někdo namaloval fousy Heydrichovi na plakátu. Společnost zapomněla, že svoboda nepřichází s nákupním vozíkem plným cizího zboží, ale se svobodou projevu. A tu nám opět zakazují. Cenzura internetu, CTHH, nálepky, dehonestace a diskreditace za jiný názor. To je dnes realita. Rok 1939 se nám zrcadlí přímo před očima.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Jan Kádek
Návštěvník
Jan Kádek

Německo přítomnosti nepatří Němcům, nýbrž Židům! Bankovnictví a průmysl Německa je téměř výhradně v rukou Židovstva!
http://WWW.SPIKNUTI-PROTI-CIRKVI-A-LIDSTVU.COM

crusarder
Návštěvník
crusarder

Ve 20 stol. zapříčinili germáni 100 mil mrtvých. A nedají si pokoj.

Bohemian
Návštěvník
Bohemian

K tématu dnešní přednáška v Praze – jak souvisel Únor 1948 se vznikem státu Izrael:
http://narodnidemokracie.cz/nd-zve-na-prednasku-phdr-vladimira-cermaka-operace-unor-1948-a-izraelsky-faktor/
Další pozvánka: https://youtu.be/LivHiGeVBgU
Platí pro všechny, kteří mají srdce na pravém místě – i pro soudruhy z dohledu ( zatím je ještě účast anonymní…)

Jaris
Návštěvník
Jaris
Elm
Návštěvník
Elm

Já doufám že tu svoloč co dnes sedí ve vládě už tolik let, rozmete strana SPD ve volbách.Už i strana KSČM má lepší volební program než stávající koalice.Zde se podívejte co slibovala ČSSD – 2013 https://www.cssd.cz/aktualne/aktuality/volebni-program-cssd-v-kostce/

crusarder
Návštěvník
crusarder

Neudělali z toho nic. Ubohouš jenom žvaní a žvaní.

Patricia
Návštěvník
Patricia

Jsem v zaměstnání kde mám občas možnost i v pracovní době kouknout na internet a hledat pro mě důležité informace. Taky proto navštěvuji tyto stránky. Doma jaksi nezbývá čas.
Můj manžel se živí rukama, i v nepříznivém počasí leze po lešení, pak třeba pokračuje na zahradě, na baráku je práce pořád. Po celodenní dřině je unavený, já taky. Večer se zapnou zprávy.
Nemohu se na něj zlobit, že vstřebává informace z ČT a některým dokonce věří. Myslím, že by měl mít právo, po celodenní dřině, poslechnout si pravdivé a nestranné informace, což se rozhodně u vysílání ČT neděje. Těžko chtít po někom, kdo v létě vstává ve čtyři a celý den dělá jako otrok, aby si večer před spaním ověřoval informace z televize na alternativě. Je potřeba jsi uvědomit, že takto funguje velká část národa, prostě už není čas ani síla. Jsou to ovčané proti své vůli, politikům to vyhovuje. Nestíhají registrovat jejich přešlapy. Pouze ty, na které je potřeba ukázat a zveřejnit v médiích. Samozřejmě jinou kategorii tvoří ovčané dobrovolní, ti kteří čas mají, jsou pouze pohodlní a pravdu úmyslně odmítají. Pro ty je nákup v Lídlu přednější.

Izvinite menja
Návštěvník
Izvinite menja

Váš příspěvek mě mluví ze srdce a nejen mě.

Je nás moc.

Vabio
Návštěvník
Vabio

To, že je vás moc, vás neomlouvá. Vymlouvat se může každý na cokoliv, ale ve finále mu to kulový pomůže … až to pochopí, tak vypne tu ČT (pro začátek) … a pak bude pokračovat dál … a nebo ne a pak je potřeba s tím být v pohodě a nestěžovat si, tj. vnitřně s tím být srovnaný … pokud se do takového stavu dostanete, tak logickým důsledkem bude i změna Vašeho postoje k práci, stylu života a i příjmu těch informací …. ale pokud se dál chcete vymlouvat .. tak hurá do toho, je to Vaše právo :o)

Patricia
Návštěvník
Patricia

To platí u lidí, kteří řeší jestli si Velikonoční svátky užijí na Kubě, nebo třeba ve Španělsku. Pak jsou lidé, kteří se rozhodují jestli bohatě prostřít velikonoční tabuli, nebo raději koupit dítěti nové jarní boty. Naneštěstí těch druhých je víc.
Trestat je za to, že kolikrát pracují víc, nebo déle než ti první ? Nejlépe tím, že se jim nedostává pravdy v masmédiích ? Řeší existenci a životy svých rodin. Konkrétně postoj k práci měnit nemohou.

crusarder
Návštěvník
crusarder

A má vůbec čas a sílu plnit manželské povinnosti?

zdenio
Návštěvník
zdenio

Nezapomínejte na jedno pravidlo, nikdy nic nejde podle plánu.

hal
Návštěvník
hal

Lenže dnes je to trochu iné.Tí čo vyhlásili svojho času Hitlerovi vojnu,v súčasnosti prebrali jeho agendu a idú svoje.Naoko podobné,ale len naoko.

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Dnes explodoval balicek v sidle MMF. Udajne byl stejneho puvodu, jako balicek, ktery byl dorucen vcera na nemecke Ministerstvo Ekonomie, ktery vsak nemci vcas inertizovali…
Ze by opet zacinala atmosfera rudych brigad, tentokrat v centru multikulturni Europy?
Strach je nejefektivnejsi ovladac.

kari
Návštěvník
kari

Jinak tohle je vel.i.hezky clanek. Opravdu. A je mi velmi lito, ze na vyroci tech v clanku popisovanych udalosti si z webu a zprav vzpomel pouze aeronet. Kdo by to rekl?