Už víme, proč ČSSD požadovala křeslo ministra vnitra! Na vnitru bude sedět...

Už víme, proč ČSSD požadovala křeslo ministra vnitra! Na vnitru bude sedět Bakalův člověk z amerického Aspen Institute a pomalu se začíná rýsovat, proč Babiš neposlechl Miloše Zemana a nevytvořil koalici s KSČM a SPD. Andreje někdo přitlačil ke zdi, když ho donutil změnit názor, pustit Hamáčkovi vnitro a ještě pozici ministra zahraničí. Kauzy Nikulin a Novičok ukázaly, že na Babiše má někdo obrovskou páku!

Už víme, proč ČSSD požadovala křeslo ministra vnitra! Na vnitru bude sedět Bakalův člověk z amerického Aspen Institute a pomalu se začíná rýsovat, proč Babiš neposlechl Miloše Zemana a nevytvořil koalici s KSČM a SPD. Andreje někdo přitlačil ke zdi, když ho donutil změnit názor, pustit Hamáčkovi vnitro a ještě pozici ministra zahraničí. Kauzy Nikulin a Novičok ukázaly, že na Babiše má někdo obrovskou páku!

Když zhruba před měsícem skončily neúspěchem námluvy mezi Hnutím ANO a ČSSD, vypadalo to špatně, pomalu na předčasné volby. Andrej Babiš šel na Pražský hrad za prezidentem Milošem Zemanem, aby se poradili, co dělat dál. Prezident odmítl myšlenku předčasných voleb a doporučil Andreji Babišovi, aby vytvořil menšinovou vládu, klidně i jednobarevnou, s podporou KSČM a SPD. Programové průniky existovaly a dosud existují, neměl to být problém. Jenže se stalo něco neuvěřitelného. Neuběhlo ani 24 hodin po schůzce s prezidentem, když Andrej Babiš oznámil, že uvažuje znovu otevřít vyjednávání s ČSSD, které skončilo před několika dny předtím neúspěchem. Tehdy to zkrachovalo na požadavku předsedy ČSSD Jana Hamáčka na obsazení pozice ministra vnitra. Pouhých 24 hodin po schůzce s prezidentem, který Babiše nasměroval k SPD a KSČM, došlo k obrovskému obratu. Andrej Babiš změnil náhle názor a nabídl ČSSD pozici ministra vnitra.

Aspen Institute Central Europe je pražskou pobočkou nadnárodního amerického think tanku.

Andrej Babiš čelí už od konce voleb velkému tlaku uvnitř Hnutí ANO, kde skupina lidí okolo Roberta Pelikána, Martina Stropnického a Dana Ťoka nechce za žádných okolností spolupracovat s SPD, doslova jim naskakuje kopřivka při představě, že by ANO mělo spolupracovat s lidmi Tomia Okamury. Zemanova rada proto Babiše nepotěšila a jeho návrat k jednání se tak dal interpretovat jako volba menšího zla, protože v případě jednání s SPD by se mohlo Babišovi rozpadnout Hnutí ANO zevnitř. Jenže ono to zdaleka není tak jednoduché. Pokud se totiž mluví o tom, co je volba menšího zla, potom s překvapením zjistíme, že Andrej Babiš si možná vybral daleko větší zlo, než by pro něho představovala SPD. A bylo by naivní si myslet, že o tom neví, nebo že se tím dosud nezabýval, ale pokud půjde Andrej Babiš do vlády s ČSSD, půjde ve skutečnosti do vlády se Zdeňkem Bakalou!

Hamáček pracuje pro Zdeňka Bakalu, pracují spolu v jedné americké neziskovce!

Předseda ČSSD Jan Hamáček se zdá být jako tichá myška, která nedělá vlny, ovšem ve skutečnosti je to jeden z největších koňů amerických neoconů uvnitř ČSSD. Jan Hamáček je totiž členem představenstva [1] amerického nátlakového think tanku Aspen Institute Central Europe [2], což je pražská neoconská pobočka americké matky této neziskovky. A Hamáček v tomto představenstvu sedí s takovými lidmi, jako je Madeleine Albright, čestná předsedkyně Aspen Institute, Michael Žantovský, prezident mezinárodního poradního sboru Aspen Institute, nebo právě Zdeněk Bakala.

Martin Ehl, Bakalův šéfredaktor mezinárodní sekce Hospodářských novin. Je členem Aspen Institute spolu se svým zaměstnavatelem Bakalou.

Právě Bakala totiž zastává v Aspen Institute pozici viceprezidenta sboru poradců. Bakala má v Aspenu kromě Jana Hamáčka z ČSSD dalšího člověka. Tím je Andrew Knight, předseda představenstva Bakalova vydavatelství Economia, které vydává mj. Hospodářské noviny a Respekt. A je to ta samá Economia, která provozuje freemaily Centrum.cz, Atlas.cz a Volny.cz, které zahazovaly emaily českých občanů, pokud obsahovaly odkazy na alternativní servery. A šéfredaktorem mezinárodní sekce Hospodářských novin je Martin Ehl [3], který je shodou okolností řadovým členem Aspen Institute. A stejně tak členem Aspen Institute je i novinář Ondřej Kundra [4], také z Bakalova časopisu Respekt. Jsou tam všichni Bakalovci pěkně pospolu.

ČSSD usilovala o křeslo ministra vnitra tak moc, až to bylo divné. Nyní už víme, co za tím bylo!

Jenže, to není všechno. Kdo je v představenstvu Aspen Institute Central Europe spolu s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem? Koho tam vidíme? No přece Jana Farského [5], předsedu poslaneckého klubu Hnutí STAN. Takže si můžeme shrnout a otevřít nevěřícně ústa dokořán. Andrej Babiš přenechá Janu Hamáčkovi pozici ministra vnitra. Teď už je jasné, proč ČSSD tak moc usilovala o pozici ministra vnitra, protože Zdeněk Bakala potřebuje mít plnou kontrolu a vliv nad policií, aby se nikdo nevrtal v kauzách OKD a ani v poslední kauze lithia na Cínovci, kde redakce AE News odhalila napojení na lidi z okolí Zdeňka Bakaly.

Např. šéfem společnosti Geomet, která provádí na Cínovci průzkumné vrty pro společnost European Metals Holdings z Austrálie, je ing. Richard Pavlík, který od roku 2007 pracoval pro Bakalu v OKD, nejprve jako projektový manažer a potom dokonce jako poradce ředitele OKD [6]. Zdeněk Bakala jako viceprezident sboru poradců v Aspen Institute tedy zjevně pověřil Jana Hamáčka, aby usiloval při vyjednáváních s Babišem o získání kontroly nad ministerstvem vnitra, protože právě vnitro drží klíče k tomu, jestli bude nebo nebude Zdeněk Bakala vyšetřován v souvislosti s těmito kauzami. A není náhodou, že právě před několika dny padl v kauze OKD další zázračně osvobozující rozsudek, privatizace OKD prý totiž byla v pohodě, řekl český soud [7]. Česko snese fšecko?

Zdeněk Bakala.

Současně je nade všechny pochybnosti jasné, že názorové rozkoly mezi Milošem Zemanem a Andrejem Babišem organizuje právě Aspen Institute a lidé, které skrze Aspen ovládá Zdeněk Bakala. Jan Hamáček jako člen představenstva správní rady Aspen Institue Cetral Europe tak vykonává zadání a instrukce viceprezidenta Aspenu Zdeňka Bakaly v nejvyšší politice a ve všech procesech získávání kontroly a vlivu na chod ministerstva vnitra po ustanovení vlády Andreje Babiše. Bakalův člověk, předseda ČSSD Jan Hamáček, převezme tuto zodpovědnost na sebe a jako ministr vnitra dohlédne, aby se policie vyhnula kauzám Zdeňka Bakaly velkým a mohutným obloukem. Tím se vysvětluje, proč ČSSD tak horečně usilovala o pozici ministra vnitra po volbách. Bakala snad něčím motivuje Lidový dům ke spolupráci? Úhrada dluhů ČSSD v kauze Altner, např.?

Babiš se rozchází se Zemanem, je to jen otázka času, než oba dva začnou jít proti sobě. Co se stalo? Obchod mezi Bakalou a Babišem?

Mnoha lidem totiž nebylo pořád jasné, proč by pozice ministra vnitra měla mít pro ČSSD význam, když v minulé vládě ovládal vnitro právě Milan Chovanec z ČSSD. Pokud by Lidový dům chtěl něco “ošetřit” na vnitru, měli na to dost času pod Chovancovým vedením. Je proto nade vše jasné, že požadavek ČSSD na obsazení pozice ministra vnitra nevychází z Lidového domu, ale vychází z Aspen Institue Central Europe od viceprezidenta Aspenu, od Zdeňka Bakaly. A to je pro mnohé fanoušky Andreje Babiše asi pořádný šok a velká sprcha.

Kdo všechno sedí v poradním sboru české divize Aspenu?

Zbývá odpovědět na jedinou otázku, proč Andrej Babiš na toto přistoupil? Musí přece vědět, že Jan Hamáček je marioneta Zdeňka Bakaly, která bude mít za úkol sedět v křesle ministra vnitra a nepřipustit vyšetřování kauz Zdeňka Bakaly. Je snad za tím nějaká obchodní dohoda mezi Bakalou a Babišem? Nechce se mi věřit, že by Andrej Babiš nevěděl o propojení Jana Hamáčka na Zdeňka Bakalu skrze Aspen Institute, tomu prostě odmítám uvěřit.

Babiš by normálně nikdy nepřipustil, aby se do pozice ministra silového resortu dostal někdo s napojením na Zdeňka Bakalu, který je největším nepřítelem Miloše Zemana. To opět ukazuje na to, že podle všeho to vypadá, že Andrej Babiš už s prezidentem Milošem Zemanem nepočítá. Znamená to, že se mocenský tandem rozpadne? To je docela možné, protože poslední vývoj událostí ukazuje, že Babiš se bude více orientovat na politiku úsluh neoconům, než na politiku konfrontací s nimi, kterou volí Miloš Zeman.

ČSSD po zvolení nového vedení s Hamáčkem v čele řídí vlastně Zdeněk Bakala? Je to snad dobrý obchod? Zaplatí bývalý uhlobaron Lidovému domu exekuci v kauze Altner za více než 300 milionů korun? A co z toho bude mít Babiš, že se nesnaží Bakalovi zabránit v získání vlivu na vnitro skrze Hamáčka?

Něco se ovšem po volbách do sněmovny opravdu stalo. Andrej Babiš začal dělat kroky v ostrém rozporu s postoji Miloše Zemana, až to začalo vypadat, že Andrej Babiš je hotový americký neocon. Nejprve pověřil ministra spravedlnosti Roberta Pelikána, aby potají a v noci vydal do USA na Velký pátek velikonoční Jevgenije Nikulina, a to navzdory prezidentově nesouhlasu a hlavně navzdory zákonům, protože Jevgenij Nikulin byl pod ochranou českého práva jako žadatel o azyl a v té věci nebylo dosud rozhodnuto.

Další útok proti Miloši Zemanovi přišel v kauze Skripal, kdy ministr zahraničí za Hnutí ANO Martin Stropnický vyhostil z ČR tři ruské diplomaty. A třetí rozpor s prezidentem přišel před týdnem, když Andrej Babiš odmítl slova prezidenta o tom, že se v ČR vyráběl novičok, protože podle premiéra v demisi se prý novičok v ČR jenom “testoval”. Tohle už nelze nazvat ani zdánlivým spojenectvím, to je zkrátka konflikt a hluboké neshody mezi prezidentem a premiérem. A tyto neshody se prohlubují.

Představenstvo Aspen Institute Central Europe.

Andrej Babiš je podle všeho připraven oddělit domácí politiku od zahraniční, podobně jako teď probíhají procesy v USA. Domácí politika je do značné míry nezávislá a Andrej Babiš bude prosazovat volební program, ale zahraniční politika bude pod kontrolou cizích osob, cizích institucí a místodržitelů v organizacích, jako je právě Aspen Institute. A jak je vidět, Andrej Babiš s tímto únosem zahraniční politiky do cizích rukou nic dělat nebude. Anebo (už/ještě) nemůže?

Bakalův člověk z Aspenu (Jan Hamáček) bude kontrolovat vnitro, další politik z ČSSD bude ministrem zahraničí, takže na Aspen napojená ČSSD bude prosazovat pro-americkou zahraniční politiku a první reakci už jsme mohli vidět včera, když Jan Hamáček prudce a hystericky reagoval na požadavek KSČM, že nová vláda nesmí ve volebním programu mít závazek na navyšování počtů českých vojáků v zahraničních misích. Hamáček doslova uvedl [8], že neobětuje (americké) spojenecké závazky výměnou za komunistickou podporu při hlasování o důvěře nové vládě. Tím se Hamáček celkem jasně odkopal, že neobhajuje zájmy českého národa, ale obhajuje zájmy Aspen Institute Central Europe, zájmy Zdeňka Bakaly a zájmy transatlantických sil v ČR. Odchod Sobotky tak přiklonil ČSSD ještě více k USA a ještě více ke Zdeňku Bakalovi. Kruh se uzavírá.

Sdílejte prosím tento článek na sociálních sítích a v emailech, ať se lide dozví, jaké procesy probíhají v zákulisí sestavování nového mocenského úchopu v České republice.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
zdeněk
Návštěvník
zdeněk

I kapitalisté jak vidno potřebují svůj VUML

hosts
Návštěvník
hosts

Zkoušel jsem najít pana Bakalu na stránkách Aspenu, ale to se mi nepovedlo. Jak to je možné?
Můžete se vložit přímý odkaz na stránku se seznamem, který uveřejňujete? Děkuji

Administrator
Admin

Odkazy máte uvedené v článku pod číselnými odkazy v lomených závorkách. Bakala nemá na Aspenu svůj profil, protože není řadovým členem, ale je zřizovatelem české pobočky Aspenu.

https://www.aspeninstitutece.org/international-advisory-board/

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/miliardar-bakala-veze-think-tank-z-usa-aspen-institute/r~i:article:693745/

Jédé
Návštěvník
Jédé

Tak teď se ukaž pán prezident, jestli máš opravdu gule, a nebo ten tvůj inaugurační projev dotýkající se i zloděje Bakaly byl jen “silácké gesto”. Teď už máš jen jedu šanci nepověřit k sestavení vlády Babuše !!!

Kamil
Návštěvník
Kamil

Kdyby Zeman neustále nelhal a choval se jako prezident ČR, a ne agent Ruska, tak by třeba k žádným rozporům mezi ním a Babišem nedocházelo.
I když ani potom by Babiš s fašisty do vlády nešel.

okal
Návštěvník
okal

No to včera pan čistý “andílek ” Soukup” ve své televizi sepsul, teď zase KSČM ani se ovšem nezmínil o tom, kde on nakradl miliony. A kritizuje a kope kolem sebe, jako byl nebyl jeden z těch co drží tento primitivní zlodějský kapitalismus nad vodou. Zajímalo by i jiné proč z této jeho televize utekla i Čína, o tom se tento apoštol ” spravedlivých” nezmíní.

járada
Návštěvník
járada

chtěl bych vidět důkazy a doklady o tom, kolik a kde si Soukup nakradl miliony. Děkuji za poskytnutí. Pokud je nemáte, pak je mi strašně líto závistivých b….bců.

Harm.
Návštěvník
Harm.

Pan anonym Okal nepředložil žádné důkazy – tak by měl raději mlčet.

Tanyon
Návštěvník
Tanyon

Kam to spějeme? Tolik špinavců se pere o koryta a osudy prostých lidí je naprosto nezajímají. Předvolební témata se odsouvají, až vyšumí. Vláda pro lidi je v nedohlednu. K čemu tyhle veskrze emotivní debaty ve stylu: Vidíte, co jsem říkal, nevěřili jste, tady to máte, ten se nám pěkně vybarvil…… Marná sláva. Pořád budou PÁNI a kmáni!

Harm.
Návštěvník
Harm.

SPD to myslí vážně – a chce pracovat pro obyčejné lidi! Ten, kdo se mnou nesouhlasí, by si měl vyhledat veškeré aktivity, které SPD vyvíjela a dále vyvíjí jak na půdě Parlamentu i Senátu. Na webu je takových příkladů až-až…

dastin
Návštěvník
dastin

Tady je vysvetleni za koho kope, rikal mi znamy, ktery ho osobne zna, ze STBures ma hovno, vse patri americke kabale, tedy chazarum, on je jen bilej konik, sam priznal, ze dostal prachy z USSA a to z CITI-BANK. Jako bakala-kabala na OKD. A proto ten dvoum vse prochazi bez ujmy. Komu da chazarska city.bank jen tak nekolikset milionu $ kredit ?

Ja bych rekl, ze STBures byl super tah kavarny na debilitu ovcanu, kteri zerou koblihy. Meli to pojistene bud budeme volit kavarniky a spol. anebo STBurese, ktereho drzi americka kabala za koule, vyjde to na stejno. Tak a ted se z toho posereme vsichni, vcetne koblihozroutu. Ale kdyby byly predcasne volby, tak by stejne ten zmetek vyhral, tech jeho debilu ma porad dost, lopaty se neponauci. Pro ne je hlavni, ze zatoci s podnikateli, ale ze lze a krade on sam, to jim nevadi……… …

tutim
Návštěvník
tutim

nauč se psát česky ty troubo!

raspberry
Návštěvník
raspberry

Skutečným předsedou ČSSD je Miroslav Poche a Hamáček má jeho podporu. Poche je kmotrovská struktůra, která vysála miliardu z pražské městské kasy.

Poche podporoval Drahoše a do Babišovy vlády nominuje: vicepremiér a vnitro – Hamáček, zemědělství – privatizační tunelář Toman, zahraničí – Poche/Petříček, práce a soc. věcí – Nekolová/Krčál, kultura – ?

Na podzimní volby plánuje Poche koalici ČSSD se Zelenými. „A když to nevyjde, chce založit novou stranu,“ sdělil vysoký magistrátní činitel.

“Zhruba 1,5 miliardy korun už utržily na veřejných zakázkách dvě firmy, jejichž vlastníci jsou členy ČSSD v pražském Hloubětíně. Veřejně málo známé úklidové společnosti Premio Invest a Lasesmed nápadně často pracují pro ty městské organizace, kde mají vliv sociálnědemokratičtí politici. Téměř miliardu korun firma Premio Invest vyfakturovala za úklidové práce v Dopravním podniku hl. města Prahy. Firma Lasesmed, která se stará o čističky odpadních vod, je úspěšná v dopravním podniku, i když jejím hlavním klientem je Technická správa komunikací hl. m. Prahy, která jí od roku 2012 zaplatila 111 milionů. Firmu Lasesmed nyní vlastní Zdeněk Zadina, místopředseda ČSSD v Praze 14. Premio Invest zase Petr Ženíšek, člen obvodního výkonného výboru v Praze 14. S firmou Ecomyčka je zase spojený Ondřej Dolínek, předseda kontrolní komise ČSSD na Praze 14. Dolínkův bratr Petr Dolínek je náměstkem primátorky (odpovědný za dopravu), poslanec ČSSD a předseda dozorčí rady Dopravního podniku hl. města Prahy, odkud plyne největší objem zakázek k sociálnědemokratickým firmám.”

https://archiv.ihned.cz/c1-65839630-uklid-prahy-jako-stranicky-byznys-funkcionari-cssd-vlastni-firmy-jez-ziji-ze-zakazek-pro-mesto
https://neovlivni.cz/praha-zaziva-navrat-architekta-byznysovych-dohod/

Poche a jeho stoupenci Dolínek alias Dolas, Pocheho “učitel” – Hulinský – Ropková – Zadina – Ženíšek z pražské ČSSD jsou ti samí kolibříci a mazánci jako ODS Bém – Janoušek – Ďurica – Toman.

Hum
Návštěvník
Hum

No,… Kedze ich neokonskych chlebodarcov s coraz vacsimi uspechmi Trumpeta odpisuje, je otazkou casu, kedy odidu do nikam aj ich posluhovaci Babis s Bakalom a spol.. U nas to iste..

František Krontorát
Návštěvník
František Krontorát

Na to jste vážně došli až půl roku po volbách, že Babiš je vydíratelný?
Já jsem to psal už půl roku před volbami, ať lidé nevolí Babiše, že je vydíratelný.

Valerij
Návštěvník
Valerij

Máte ale v té partaji (ČSSD) řadu odporných kreatur. Hamáček, Poche, Sobotka s celou tou jejich nosatou partičkou z Aspen Institute v čele s vašim velkým přítelem Bakalou a balkánskou řeznicí Madlén. Padouch nebo hrdina, vy jste jedna rodina. Jak říká klasik.

František Krontorát
Návštěvník
František Krontorát

Jako v každé jiné partaji.
Nerozumím, proč píšete, že “já mám v partaji (ČSSD)”?
Jednak nejsem člen ani volič ČSSD a zadruhé, jak to souvisí s tím, že Babiše je těžce vydíratelný.
To měl být od vás nějaký pokus o “zástupný problém”?
Dost ubohý pokus!

M.C.
Návštěvník
M.C.

Když nejste člen ani volič ČSSD, tak proč tady její členy zuby nehty hájíte i v případech, kdy je jejich chování na nakopání do zadku?
To že se to děje v tzv. pravicových stranách je jedna věc, ale socdem by se to z principu stávat nemělo, komunistům také ne.
Pokud se to děje i u nich, znamená to, že straničtí funkcionáři opustili nosné principy strany a nemohou se divit, že následně stranu opouštějí voliči.
Začalo to už za Grosse, rozjelo se to za Paroubka a od té doby je ze socdem jenom oranžová ODS.

František Krontorát
Návštěvník
František Krontorát

Já hájím fakta. A když vím, že Sobotka OKD Bakalovi neprodával, tak to napíšu. Když vím, že Sobotka ani ČSSD nikdy nechtěl vytunelovat nějaké Lithium za 3 bilióny, tak to napíšu. Když vím, že Memorandum byl právně nezávazný dokument, protože se to skutečně prokázalo tím, že Babiš jej bez problémů zrušil, tak to napíšu. Když vím, že ČSSD ihned Altnerovi zaplatila 17 miliónů a do úschovy dali dalších 34 miliónů, tak napíšu pravdu, ža Altnerovi platili, zatímco lháři šíří o ĆSSD pomluvy, že mu nikdy nezaplatili.
Tak v čem vidíte probém? To mám nechat lhát o ČSSD jen proto, že tu stranu nevolím a nejsem člen ČSSD?

M.C.
Návštěvník
M.C.

Si projeďte pozpátku svoje vlastní příspěvky.
Když takto obhajujete selektivně členy jedné strany, působí to podezřele.

cormel
Návštěvník
cormel

F.K. má ve všem pravdu co napsal. Je váš problém, že věci předjímáte.

Milan
Návštěvník
Milan

Ano, Sobotka prodával již jen minoritní podíl státu v OKD, tu většinu v OKD stát ztratil při prvotní privatizaci za vlády ODS. Rovněž v té době zmizely byty OKD nějakýkmi podivnými kejklemi do kapes těch “vyvolených”, o tom určitě ví víc ODSák Kocourek, jak je zašantročili.

Nedoma
Návštěvník
Nedoma

A koho mám volit ? Komu věřit ? Komu svěřit ČR ? Žádná strana nemá lidi-státníky. Podívejte se kdo kandidoval na prezidenta ! Dá se říct že Babiš ví o co v Evropě jde.
Že má za sebou peníze od USA jsem taky slyšel a mockrát.