Útok na dolar: Brutální vražda novináře na konzulátu v Istanbulu míří na...

Útok na dolar: Brutální vražda novináře na konzulátu v Istanbulu míří na dolar, Trumpa a saúdského krále! Rijád začal odstraňovat účastníky, kteří se podíleli na mučení novináře? Americké tajné služby mají pohotovost, v Rijádu se zjevil Mike Pompeo a tlačí na krále, aby se Saudové přiznali ke vzájemně přijatelnému vysvětlení smrti novináře! Skandál, který nemá obdoby! Turci odposlouchávají celý saúdský konzulát, hodinky Apple Watch jsou záminka!

Útok na dolar: Brutální vražda novináře na konzulátu v Istanbulu míří na dolar, Trumpa a saúdského krále! Rijád začal odstraňovat účastníky, kteří se podíleli na mučení novináře? Americké tajné služby mají pohotovost, v Rijádu se zjevil Mike Pompeo a tlačí na krále, aby se Saudové přiznali ke vzájemně přijatelnému vysvětlení smrti novináře! Skandál, který nemá obdoby! Turci odposlouchávají celý saúdský konzulát, hodinky Apple Watch jsou záminka!

Několik posledních dní otřásá celosvětovými médii brutální incident umučení a zavraždění saúdskoarabského novináře Jamala Khashoggiho, který žil v exilu v USA [1] a kritizoval saúdskoarabskou královskou rodinu za vměšování se do záležitostí cizích zemí, za agresi proti Kataru, za ovlivňování politiky v Bahrajnu, za vojenskou expanzi v celé oblasti Arabského poloostrova a za zradu Arabského jara, kde namísto nastolení demokracie a potažmo pravdy a lásky se rozhostilo násilí a moc převzali islámské gangy, které podle jeho slov financuje a vyzbrojuje právě Rijád. Za všechny tyto špatnosti obviňoval hlavně korunního prince Mohammeda bin Salmana, který je známý pod zkratkou MBS. Právě on je nyní spatřován jako hlavní strůjce brutální vraždy novináře.

Jamal Khashoggi

Dne 2. října vstoupil Jamal Khashoggi do dveří saúdskoarabského konzulátu v Istanbulu a z budovy již od té doby nevyšel. Venku na něj čekala jeho snoubenka jménem Hatice Cengiz, se kterou se měl oženit, a právě proto se Khashoggi vydal na saúdský konzulát, aby si vyzvedl dokumenty potřebné k rozvodu s předchozí manželkou [2]. Přestože novinář žil v USA v politickém exilu, došel si v Istanbulu na vlastní konzulát pro papíry potřebné k rozvodu. Nikdo ho od té doby již neviděl. Co nám to připomíná? Ano, připomíná nám to kauzu jistého Sergeje Skripala. Byl na něho proveden útok, zmizel, prý byl v ohrožení života, proti Rusku bylo vyvoláno hotové peklo, ale samotný Skripal je od té doby nezvěstný. Nikdo neví, jestli žije, nebo je mrtev, nebo ho MI5 někde schovává. Musíme se tedy do celého případu ponořit trochu z jiného pohledu a vrátit se trochu zpátky.

Novinář, který utekl ze Saúdské Arábie do USA ze strachu o život, si prý měl dojít v Istanbulu na saúdský konzulát v Istanbulu pro rozvodové papíry… to nevymyslíš!

Jamal Khashoggi žil v USA v politickém exilu, protože v Saúdské Arábii mu šlo o život. Chtěl se oženit s přítelkyní, na konzulát své země v Istanbulu prý šel kvůli rozvodovým papírům od současné ženy. Jako exilant musel vědět, že konzulát je výsostné území cizí země a na konzulátu může být zadržen. Podle tureckých médií se na konzulát objednal dopředu, což byla obrovská chyba, protože Rijád se na něho mohl připravit. Ve stejný den, kdy Khashoggi vstoupil do dveří konzulátu, tak ten samý den několik hodin předtím do Istanbulu přiletělo 15 členů saúdské královské gardy a tajné policie, kteří ihned zamířili na saúdský konzulát. Podle tureckého serveru Yeni Safak potom došlo doslova k hororu.

Jamal Khashoggi vstupuje do dveří saúdského konzulátu.

Khashoggiho přijal k audienci přímo konzul Muhammad Utájbí. To je první indicie, která nedává smysl. Pokud by Khashoggi šel na konzulát kvůli rozvodovým papírům, šel by na konzulární oddělení a nesetkával by se v rezidenční části konzulátu přímo se saúdským konzulem v Istanbulu. Právě na audienci s konzulem ho měli muži ze saúdské tajné služby vyslýchat a uřezávali mu prsty, prý údajně za trest za to, co píše za svinstva proti korunnímu princi [3]. Aby už psát nemohl, rozhodli se mu uřezat prsty. Jeden z mužů mu řekl, že jestli po návratu do Saúdské Arábie chce žít, má držet hubu a být zticha, když mu řežou prsty. Stejně tak konzul Utájbí na nahrávce říká: “Udělejte to venku, nebo kvůli vám budu mít potíže!” a poté Khashoggiho odtáhli do vedlejší místnosti.

Konzul zmizel z Turecka ze strachu z odhalení, před konzulátem se bez jakéhokoliv maskování zjevili čističi, a to v době, kdy už skandál naplno hořel

Novinář na záznamu prý křičel asi 7 minut a poté utichl, zřejmě upadl do bezvědomí nebo mu píchli nějaká sedativa. Jeho tělo prý bylo následně rozřezáno a rozpuštěno v kyselině. Celá kauza se dostala na veřejnost hned vzápětí, ale dost podivným způsobem. Khashoggi si prý před vstupem na konzulát zapnul nahrávání na svých hodinkách Apple Watch, které se synchronizovaly s iCloudem na internetu. Odtud prý turecká tajná služba poté stáhla zvukové záznamy. Jenže odborníci toto zpochybnili, protože v Turecku společnost Apple nepodporuje synchronizaci z Apple Watch přes mobilní sítě, takže podle všeho jde pouze o krycí příběh turecké rozvědky, která odposlouchává saúdský konzulát jinými cestami, které nechce zveřejnit. Turecká média a Yeni Safak přinesly následně poté další bizarní fotografie.

Tyče na mopy, čistící prostředky, bez utajování, prostě na ulici před hlavním vchodem konzulátu…

Pár dnů poté, co snoubenka čekající před konzulátem zalarmovala policii, že se její nastávající nevrací, tak turecká rozvědka vypustila do novin záběry z kamer, jak před konzulát přijela skupina mužů a žen s čistícími prostředky, s novými kbelíky, mopy, malířskými válečky, barvami, dezinfekčními přípravky, bělidlem atd. Na místo scény tak dorazili tzv. čističi, kteří měli za úkol odstranit krev a stopy po mučení a řezničině v kanceláři konzula a ve vedlejší místnosti. Turecká police byla do budovy konzulátu na svoji žádost vpuštěna až toto pondělí, takže Saúdové měli hodně času na zahlazení stop. Podle vyšetřovatelů je v obou místnostech cítit zápach chlóru, části stěn jsou čerstvě natřené bělobou, mají jiný odstín, než vedlejší části stěn, zkrátka na místě někdo provedl důkladné sanitární čištění.

Konzul odletěl z Turecka a slehla se po něm zem

Samotný saúdský konzul raději odletěl z Turecka do Rijádu. Důvod odletu neuvedl, prý jde o standardní konzultace. Turecké tajné služby všechno nahrály, zřejmě odposlouchávají celou budovu a vědí o všem, co se tam stane. Turecko vypustilo tyto informace do světa a ve světových médiích se spustil řev. Rijád, spojenec Washingtonu č. 1 mezi arabskými zeměmi, je pod palbou útoků a nenávisti z mainstreamu, protože toto už se nedá ututlat. Jenže zajímavé je sledovat Donalda Trumpa. Ten totiž na svém Twitteru okamžitě uvedl, že totálně věří saúdskému králi, který ho ujistil, že o této operaci nic neví, a že pokud proběhla, bylo to bez jeho vědomí. To je docela možné, protože tato vražda mohla být připravena pouze korunním princem Mohammedem bin Salmanem a saúdský král Salman bin Abdulaziz o tom nemusel vědět. Jenže k zametání stop už dochází i v Rijádu.

Čističi s mopy.

Kromě zmizelého konzula je tu nově i čerstvá kauza podivné smrti jednoho z mužů, který byl vyfocen před konzulátem v Turecku, jak vstupuje do budovy spolu s dalšími 14 muži po příletu z Rijdáu. Právě včera zemřel v Rijádu při bizarní dopravní nehodě. Jedná se o muže jménem Meshal Saad al-Bostani a byl to poručík Saúdského královského letectva [4]. Byl jedním z těch, kteří se podíleli na mučení Khashoggiho v kanceláři konzula a potom ve vedlejší místnosti. Jeho náhlá smrt při dopravní nehodě v Rijádu vyvolává silné podezření, že al-Bostani byl odstraněn, aby nemohl mluvit a vypovídat o tom, co se stalo. Je velmi pravděpodobné, že to byl právě on, kdo uřezával Khashoggimu prsty a Rijád teď zahlazuje stopy a odstraňuje svědky.

Trump honem rychle přispěchal na obranu saúdského krále Salmana, za nic prý nemůže a do Rijádu hned odletěl Mike Pompeo

Panika, kterou to vyvolalo v Bílem domě, se nedá popsat. Donald Trump osobně přikázal ministru zahraničí, aby odletěl do Rijádu a setkal se s králem Salmanem bin Abdulazizem. Podle dnešních informací Mike Pompeo tlačí na saúdského krále, aby Saúdská Arábie přistoupila ke vzájemně přijatelnému vysvětlitelní úmrtí novináře. Informaci přinesla západní média. Údajně se chystá dokument, ve kterém Rijád uvede, že výslech Jamala Khashoggiho se vymkl kontrole a vyslýchaný zemřel. Dále bude uvedeno, že král o akci nevěděl a neschválil ji. A třetím bodem bude, že Rijád potrestá viníky. A k tomu již zřejmě bylo přistoupeno, protože al-Bostani je již po smrti, měl dopravní nehodu. Sami si ale položte otázku, jestli asi budou na Rijád uvaleny sankce? Dovedete si představit, kdyby se něco takového stalo na nějaké ruském konzulátu?

Saúdský král Salman bin Abulaziz

Jenže celý tento bizarní příběh má jednu zásadní vadu. Je až příliš teatrální, okatý, odhalitelný a prvoplánovitý. Pojďme se podívat na kauzu z pohledu novináře. Utekl jsem ze Saúdské Arábie, protože mi tam šlo o život. Proč bych jako azylant uprchlý ze Saudské Arábie a s pobytem v USA proboha lezl na saúdský konzulát v Istanbulu? Jako člověk s azylem v USA nepotřebuji od Saúdské Arábie k uzavření sňatku žádné rozvodové doklady, protože ty mi může právník, který zastupuje moji současnou manželku, zaslat poštou do USA, takže to je prostě nesmysl, aby si papíry někdo musel vyzvedávat na konzulátu někde v Turecku. Co je to za klauni? Tady nás zase někdo tahá pěkně za nos.

Rozvodové papíry si mohl Khashoggi vyzvednout v bezpečí a skrze právníka s plnou mocí na saúdském konzulátu ve Washingtonu

Dokladem je azylový status v USA a doklad k azylu poskytnutý americkými úřady a úředně s apostilou přeložený text rozvodového rozsudku. Předpokládejme, že v saúdském právu je nějaká věc, která vyžaduje převzetí nějakého dokladu na konzulátu, pokud je člověk v cizině, tak budiž, ale proč tedy si rozvodové papíry nevyzvedl na konzulátu v USA, kde to mohl provést i skrze právníka s plnou mocí? Proč sakra v Turecku a v Istanbulu? A proč šel pro papíry s přítelkyní? Dohnala ho ke sňatku, aby se tedy konečně rozvedl? A to s ní chtěl žít v Turecku, když sám měl azyl v USA? Nebo jí chtěl zajistit vízum do USA, ale proč se tedy nejprve nerozvedl v klidu v USA skrze místní saúdský konzulát ve Washingtonu?

Mohammed bin Salman (MBS), korunní princ saúdské rodiny, který prý údajně zorganizoval celou akci v Istanbulu.

Situaci by to měnilo, pokud by chtěl sňatek uzavřít mimo území USA v jiné zemi, např. právě v Turecku. Jenže stejně by musel mít rozvodový papír již v ruce. To prostě nedává smysl. Jezdit z USA jako uprchlík pro rozvodový papír na konzulát země, ze které jsem utekl, protože mi šlo o život, to prostě hlava nebere. Na konzulát je však potřeba se objednat kvůli konzulárním záležitostem vydání osobního dokladu nebo nějaké kopie, takže musel dopředu vědět, že se na něho mohou na konzulátu připravit. Pokud někdo uteče ze země Saudů do USA kvůli strachu o život a potom si jde mírnix týrnix pro doklady na saúdský konzulát v Istanbulu, protože se chce oženit mimo území USA, začíná to smrdět.

Západní média útočí na Rijád jako ztělesnění zla, pomalu jako v případě Ruska. To je moc podezřelé…

Pokud by chtěl saúdský princ novináře odstranit, udělal by to potichu, neudělal by z toho teátr a nepozval by k účasti 15 lidí ze saúdské královské gardy a nezapojil by do toho přímo konzula, a ten by nevěděl o tom, že je to natáčené. Konzul Utájbí zmizel z Istanbulu a i když prý odcestoval oficiálně do Rijádu, nikde tam po něm nejsou stopy. Jenže znovu to nevysvětluje to zhůvěřilost Jamala Khashoggiho, když poté, co získal v USA status politického uprchlíka, si prostě zajde na konzulát země, ze které utekl, a která mu prý usiluje o život. Tohle je prostě příběh, kterému odmítám uvěřit. Musíme si totiž uvědomit, co se právě teď děje.

Khashiggova snoubenka Hatice Cengiz, čekala na Jamala před konzulátem.

Americká CNN začala útočit na Donalda Trumpa [5], že hájí a chrání vrahy saúdského novináře a Trump tak podle CNN nese spolupodíl a vinu na této kruté vraždě. Cílem celé akce tak není nic jiného, než izolovat Saúdskou Arábii, spojence č. 1 amerických neoconů a amerického dolaru. Protože bez Saúdské Arábie a bez saudského korunního prince a jeho otce nebude ani americký petrodolar.

Bez petrodolaru nebudou ani USA. Celá kauza Jamala Khashoggiho je tak v konečném důsledku akcí, která má uvalit na Rijád mezinárodní sankce, opovržení a tím izolovat Rijád ve prospěch Teheránu a globalistů. Protože oslabení Rijádu znamená automaticky oslabení amerického petrodolaru, a tím pádem oslabení americké celosvětové moci Pax Americana. Proto musel Donald Trump urychleně vyslal Mikea Pompea do Rijádu, protože nejde o smrt nějakého novináře, ale o záchranu amerického petrodolaru, na kterém stojí americký systém Pax Americana, hlavní ukotvení amerických neoconů.

Kauza útoku na anti-saúdského novináře je útokem na saúdskou královskou rodinu, petrodolar a Donalda Trumpa. Ze situace bude těžit Teherán, Ankara a globalisté v EU

Lehce si potom spočítáme, komu údajná vražda novináře teď vyhovuje. Globalistům, Ankaře, Teheránu a Evropě. Jenže novinář Jamal Khashoggi zmizel. Prý byl rozpuštěn v kyselině. Tomu klidně můžeme věřit, krutost Saudů je vyhlášená. Jenže to samé musel vědět i samotný Khashoggi, a přesto se objednal na ambasádu a šel do budovy. Přesto, že byl držitelem statusu uprchlíka v USA před saúdským režimem. To prostě nedává smysl. A víme moc dobře, že pokud kdykoliv něco nedává smysl, je to trhlina v informačním poli, která odhaluje spiknutí. Oslabením Rijádu v oblasti vydělá nejvíce kdo?

Vydělá na tom Teherán a Ankara. USA a Rijád naopak na Blízkém východě opět oslabí. Konzul zmizel a je možné, že už není naživu. Rijád se ho mohl také zbavit. Mike Pompeo přijel hasit požár osobně do Rijádu, protože saúdský král si neví rady. Jenže hlavní aktér celé kauzy zmizel. Jamal Khashoggi je pryč. Je to stejné jako se Sergejem Skripalem. Něco se prý stalo, údajně nezvratné důkazy byly teatrálně vytroubeny do světa, ale Skripala už nikdo od té doby neviděl.

Mike Pompeo v době, kdy byl šéfem CIA, při audienci u saúdského krále Salmana.

Byl snad také odstraněn nebo rozpuštěn v kyselině? Nebo byl pouze využit jako loutka pro inscenaci a poté byl uklizen na tajné místo pod novou identitou? A kde vezmeme jistotu, že kauza Kashoggi nemá podobný náboj? Proč přišel Khashoggi dobrovolně na konzulát země, ze které uprchl a dostal kvůli tomu azyl v USA? Chodí snad uprchlíci z KLDR ve světě na konzuláty KLDR? Chápete tu idiocii a bizarní narativ okolo této kauzy?

Otrava Skřípala, rozpuštění v kyselině Khashoggiho, anebo útok na někoho úplně jiného?

Co když bylo cílem pouze to, aby kamery natočily skupinu arabských agentů, jak vstupují na konzulát, obrázky uklízecího týmu čističů, zápach po chloru na konzulátu, ale útok sledoval něco úplně jiného? Kdo z toho bude profitovat? Ankara, Teherán a kdo ještě? Samotný Khashoggi, který zmizí s tučným kontem do nějakého ostrovního ráje? Držhubné, které nešlo odmítnout? Koho nejvíce kauza poškodí? No přece Saudy! A kdo má s nimi nejlepší vztahy, tedy kromě Trumpa? Neoconi, protože je drží u moci petrodolar opřený o saúdskou ropu. A pokud jde o petrodolar a ropu, obojí drží při životě jenom dva lidé, saúdský král Salman a jeho synek MBS dole vpravo na fotografii, který po otci již brzy má (měl) nastoupit na trůn. Po vraždě novináře může být ale všechno jinak.

Cíle skutečného útoku? Donald Trump si třese rukou s Muhammadem bin Salmanem (MBS), který prý zosnoval brutální mučení a vraždu Jamala Khashoggiho v Istanbulu…

Naposledy, kdy všichni hned měli na mainstreamu jasno o padouchovi, to bylo v únoru právě v kauze Skripal. Novičok ještě ani nestačil vyprchat z laviček / lahviček (nehodící se šktněte) a Theresa May už bušila v britském parlamentu do pultíku a do Moskvy a do Vladimira Putina, že nařídil vraždu Skripala, že prý MI6 má nezvratné důkazy. Tady slyšíme stejný narativ, Rijád vraždí novináře, může za to saúdský král, a když ne on, tak jeho synek, který stejně bude jednou hlavou země!

A nikdo už se nepozastavuje nad věcmi, které nedávají smysl v celé kauze, uprchlík si klidně objedná audienci na konzulátu země, ze které uprchl, jede si tam pro rozvodové papíry, které by klidně mohl dostat poštou do USA nebo si je vyzvednout na saúdském konzulátu ve Washingtonu, konzul se vypaří jako pára nad hrncem atd. Opět vidíme, že zpravodajské hry se nehrají jenom proti Rusku, ale i proti Rijádu a Donaldu Trumpovi a zejména proti neoconům v jeho okolí. Útok na Jamala Khashoggiho je útokem na americký petrodolar. Proto ta hysterie okolo Bílého domu. Kdokoliv zaútočí na Saudy, automaticky tím útočí na americký dolar.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Jaris
Návštěvník
Jaris

Zacinam byt presvedcena, ze americkemu dolaru nebude dovoleno padnout. Jedna se o tom uz leta letouci jak se dolar promeni v prach a furt nic. Navic dnesni $ je zidovsky a nikoliv americky. Mozna ztrati trochu na cene, ale opet se vysplha zpet. Kdyz bude nejhur, zidi zaridi jednotnou menu v cislech. Hotovost zanikne jako zbytecny prezitek spolecnosti. Navic psali, ze tisteni penez je zbytecne draha zalezitost a s dnesni technologii neni treba. Uz dnes vetsina lidi velkou hotovost u sebe nenosi a plati plastickou kartou.
V minulosti, kdo se vrtal zidum do dolaru zemrel nebo se mu zivot promenil v peklo. Zidi jsou ‘bohove’ penez. Tim drzi svet pevne na oprati.
Dolar by mohl byt znicen jen tehdy, pokud by se podarilo zlikvidovat FED a centralni banky, a to si zidaci ohlidaji, aby se tak nestalo.

AntiSion
Návštěvník
AntiSion

Židovská hydra má toto také už dávno připravené.

Johannes Rothkranz; 666 – ČÍSLO ŠELMY
http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/666_cislo_selmy.pdf
http://WWW.SPIKNUTI-PROTI-CIRKVI-A-LIDSTVU.COM

rosco
Návštěvník
rosco

nesmysl nejde o zadne spiknuti proti cirkvi nybrz proti pracujici populaci, je vice nez pravdepodobne, ze cernoprdelnici z Vatikanu v tom svinstvu s pejzatci jedou spolecne a take vztahy US cirkvi a sekt k Israeli tomu nasvedcuji. Nepochybuji ze tyhle horror scenare o tom jak to vse maji pod kontrolou pousti do obehu sami, viz muj text vyse.

hanns
Návštěvník
hanns

” … cernoprdelnici z Vatikanu …” možná, ale to nehovoříte o katolické církvi

rosco
Návštěvník
rosco

samozrejme ze hovorim, financni machinace Vatikanu probihaji vetsinou pod poklickou, obcas se ale ty svinarny provali, viz Banco Ambrosiano skandal a jeji napojeni na Lozi P2 (viz take Operation Gladio,atentat v Bologni byla jejich prace ale soupli to do bot rudym magorum aby komousi nevyhrali volby) v Italii, kdyz to prasklo nasli mrtvolu jejiho sefa jak visi v Londyne z mostu.

hanns
Návštěvník
hanns

aha, tak to jste mě nepochopil
nepsal jsem o rádoby katolické církvi ale o katolické církvi
srozumitelněji to již napsat nemohu, ledaže byste tvrdil, že katolická církev jsou samí černoprdelníci – a to je samozřejmě nesmysl

rosco
Návštěvník
rosco

kolik tech katolickych cirkvi ve Vatikanu mate, to jste tam zalozil filialku? Kdyz ne cernoprdelnici, tak nabozensti magori, to jsou tam vsichni, kazdopadne v tom jedou tez.

hanns
Návštěvník
hanns

rosco 18:18
pokud vidíte katolickou církev pouze ve Vatikánu,
… tomu není pomoci

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

hanns/rosco
možná je Vaše výměna pouze nedorozuměním…
Osobně vidím velký rozdíl mezi církví (jakoukoliv – tedy i tou katolickou) – jako strukturovanou, hierarchickou organizací, často s cílem, který ve skutečnosti může být zakryt církev následujícím věřícím (double-speak),
a na druhé straně věřícími Lidmi (tedy i křesťany), kteří věří v Boha, v Dobro, a v Lásku mezi lidmi, a následují někoho (církev), kdo jim jejich ideální obraz nejlépe vizualizuje…

hanns
Návštěvník
hanns

Zvědavá matka 11:34
asi ano, ale i kdyby ne, tak se nic neděje ………. 🙂
pěkný den

Pijack
Návštěvník
Pijack

Jaris, vemte si přímou úměru proč us dolar nikdy nezmizí – státní dluh USA šplhá do galaktických výšin, ale ekonomika země má zase potenciál dluhy splácet. To nedokáže nikdo vyvrátit. A jsme u jádra pudla. Pokud USD bude oslabovat, věřitelé (držitelé amerických dluhopisů) budou mít menší zisky. Pokud bude USD posilovat, mají zase vyšší zisky. Věřitelé svým způsobem rádi udržují zadluženost každé země a proto si své budou zisky chrání. Proto chrání i USA a proti jejich pákám není na zeměkouli nikdo, kdo by jim v tom zabránil. Věřitelé jsou všichni, tedy i Rusko a Čína. V pohledu na USA je pro zemi zase lepší levný dolar, protože dluhová služba zlevňuje a drahá měna zase přináší vyšší výdaje. Ale někde se musí projevit kam až dolar spadne a kam zase vyroste. Sledujte kap. trhy. Kvílení aktivistů na tom nic nezmění. Dolar prostě nemůže padnout, protože by padli všichno věřitelé a to je pro obyvatelstvo planety katastrofální vize 🙂

rosco
Návštěvník
rosco

@pijack
proboha dej si obklad, jedna vetsi pitomost nez druha, maji tak prima potencial dluhy splacet, ze si kazdym rokem musi pujcit nove mezi 400 miliardama a 1.4 bilionu $ a musi neustale dluhovy limit navysovat. Kurs dollaru pri tom hraje zanedbatelnou roli, z celkovych temer 70 bilionu $ dluhu v USA cini federalni dluh 21 bilionu$ a z toho pouze 6.3 bil. drzi cizinci. Podstatne jsou platby uroku na dluhopis a ty stoupaji, zatimco 2017 zaplatil US stat jen na urocich 458 miliard $, letos to bylo uz 523 miliard $. Nebyt falsovani bankovnich a statnich bilanci uz se to davno zhroutilo.Rusko uz se us dluhopisu zbavilo a Cina drzi 1.16 bil. protoze neustale diky prebytkum obchodni bilance dostava dalsi $. Dollar sice nezmizi ales bankovni system pujde definitivne do kytek stejne jako veskere nekryte meny, pouze pitomci si mysli, ze kdyz politicti klauni nechteji aby se to zhroutilo, tak se to nezhrouti, to si mysleli v SSSR take. Na vytvoreni 1 $ HDP si Amrdol potrebuje pujcit 4 $, jinymi slovy financni pyramida jako delo, neboli letadlo.
http://ticdata.treasury.gov/Publish/mfh.txt
https://www.treasurydirect.gov/govt/reports/ir/ir_expense.htm
https://fred.stlouisfed.org/graph/?id=TCMDO

Jaris
Návštěvník
Jaris

Rosco

A co kdyby US FED dnes rekl, ze do tydne musi vsechny staty splatit Americe dluhy? Nebyl by to poradny svetovy maglajz?

rosco
Návštěvník
rosco

@jaris
to jsou detinske predstavy, ocividne nemas poneti jak kreditni trh a bankovni system funguje.Fed nic takoveho rict nemuze a ani by si to nepral, zrejme nechapes ze veskere obezivo vznika dluhem a splaceni vsech dluhu by znamenalo ze krome bankovek ktere cini jen asi 8% by veskere obezivo zmizelo z obehu. Tento system kteremu naivkove rikaji penize je financni pyramida ktera funguje pouze kdyz dluhy rostou, jen nepatrny pokles dluhu nasledkem bankrotu platcu hypotek zpusobil 2007 svetovou krizi,to byla jen ochutnavka, hlavni chod teprve prijde.Problem je, ze aby to fungovalo, musi byt k dispozici neustaly prisun dalsich pitomcu, kteri jsou schopni nebo ochotni se dale zadluzit. Zasoba takovych subjektu je ale vycerpana, protoze jak staty tak privati vezi po krk v dluhu. Fed neni instituce ktera visi ve vzduchu a muze operovat podle libosti, je v drzeni velkych zidobank jejichz bilance se hemzi financnimi mrtvolkami kterych neustale pribyva, ani jejich podvodnym presunem do bilanci dcerinych firem nezmizi, Bilance bank jsou jeden giganticky podvod a totez plati pro staty. Fed stoji definitivne zady ke zdi, pokud bude nadale vyrabet dollary z ridkeho prdu stejnym tempem, zkolabuje to na inflaci, pokud prestane zkolabuje to v deflacni spirale, v podstate uz jsou to jen strasaci do zeli kteri nejsou relevantni, to plati o vsech centralnich bankach,na kolpas kreditni bubliny existuje jediny lek, bankrot. Maji pod kontrolou akorat suche z nosu, moho to pouze mirne oddalit, to je vse.Verit ale muzes cemu chces, tvuj problem.

Pijack
Návštěvník
Pijack

Pan Rosco propojenou zadluženost zemí vůbec neřeší. Nechejme ho snít 🙂

rosco
Návštěvník
rosco

@pijack
nemam poneti o cem bych mel podle tebe snit, zkus se konkretne vyzvyknout. Na tom ze banky maji vzajemne pohledavky neni co resit, az se polozi jedna velka, hlavni kandidat je Deutsche Bank,polozi se vsechny, Lehmann byl jenom bonbonek.Jedine o cem lze spekulovat je, kdo to domino da do pohybu, EU, Japonsko a USA jsou bankrot, totez Cina ktera tiskla obezivo jeste zbesileji nez Amrdol, jejich bankovni system je stejne prohnily, akorat ze Cine se po bankrotu jejich vyrobni kapacity nevypari a mohou to rychle rozjet,na rozdil od Amrdola ktery krome zbrani letadel a trochu Pharma uz skoro nic nevyrabi, 70% HDP je konzum, coz neni nic jineho nez presupovani dluznich smenek sem a tam. Uz vidim jak to pak jejich balici hamburgru ustoji.)))

Mid68
Návštěvník
Mid68

Srandista. Ze ekonomika USA ma potencial dlhy splacat. Ano , ma. Svojou namornou flotilou a raketami tomahawk. Pripadne este exportom farebnych revolucii.

rosco
Návštěvník
rosco

ne tak docela, pevne na oprati nedrzi pejzata mafie po ekonomicke strance vubec nic, naopak maji strachy sevrenou rit, protoze diky sve aroganci a nenazranosti vytvorili gigantickou kreditni bublinu z ktere neni uniku, take zvasty o tom ze krizi vyvolali umyslne jsou nesmysl, nikdo nepodrizne slepici ktera desitky let snasela zlate vejce aby riskoval vysledek ktery se neda odhadnout, az se ten domecek z karet polozi, nastane chaos ktery nikdo nebude schopen udrzet pod kontrolou. Zruseni hotove meny zustane rovnez jejich vlhkym snem, je vylouceno to prosadit celosvetove a jinak to nemuze fungovat, i kdyby to prosadili, bude to jednodenni moucha, zcela podcenuji vynalezavost cloveka, podobne jako kdysi zidobolsevici. Proto take byvaly sef Fed Sir Printsalot Grenspan po svem odchodu do penze naznacil, ze navrat k zlatemu standardu bude nevyhnutelny a ten bude znamenat definitivni ztratu moci bankovni pejzate mafie, volny trh lze dlouha leta sabotovat, nakonec ale smete sabotery do kanalu.

hanns
Návštěvník
hanns

rosco – dobrý !

Jaris
Návštěvník
Jaris

Rosco

Jsem presvedcena, ze zidi finance pevne trimaji v rukou bublina nebublina. Jsou schopni podriznout jednu slepici, ktera snasi zlata vejce v pripade, ze si schovaji deset zlatych vajec a z nich se vyklubou slepice, ktere dal budou snaset zlata vejce v podobe zkonfiskovaneho majetku obyvatelstva, firem atd. Je to jako spirala, ktera kdyz se prepina, tak praskne. Nemyslim, ze pejzati na tom ztrati. Ztrati na tom gojimove, pac budou opet oholeni jako ty ovecky, ktere se cas od casu strihaji.
P.S. Jinak mate dobre komentare.

rosco
Návštěvník
rosco

@jaris
Ty bys mohla byt komikem, co radka to vtip. O jakem zkonfiskovanem majetku zde basnis? 10% svetovych elit vlastni kolem 85% veskereho majetku a prijmu, mas pocit ze budou konfiskovat majetek sami sobe? Zkus se bavit o vecech ktere chapes, takhle se pouze ztrapnujes, treba o tom jak se pecou buchty.

sv.obč.
Návštěvník
sv.obč.

Jednotná měna v číslech.. Pokud to vezmeme ale tak, že peníze jsou pouze o moci, tak zřejmě platí toto: Sice se to také plánuje a zavede, ale rozdíl mezi měnou papírovou a digitální je v podstatě nulový. I dnes máte totiž peníze v bance (již hodně dlouho) ve formě jedniček a nul Přeceňuje se to. To jak to dají lidem k užívání je věc druhá, jim je jedno jestli máte bezcenej papír nebo bezcenou řadu čísel. Je to o té moci. Penězi, nebo čísly oni říkají – tady jsem já a tady jseš ty. Ty který počítáš peníze jseš ty a to co ti chybí jsem já. Víceméně tedy máme dolar v digitálu, korunu v digitálu a ostatní také. Jsou jen jakési zbytky suverenity, které jsou tvořeny vlastnictvím dalších věcí. Během války se “vypne proud” a svět bude najednou bez peněz, moc zůstane jen těm, co byli připraveni – mají zlato, vojsko pod kontrolou, zbraně, suroviny pod kontrolou, v džungli jsou hodnoty zkrátka dané… Pokud Po restartu zavedou ten svůj virtuální matrix, možná se opět zavede hotovost.. ..virtuální v matrixu. .:-P

Peter
Návštěvník
hanns
Návštěvník
hanns

nepřipadá mi to jako humor
můžete přidat zdroj?

Carlos IV
Návštěvník
Carlos IV

“:Bez petrodolaru nebudou ani USA. Celá kauza Jamala Khashoggiho je tak v konečném důsledku akcí, která má uvalit na Rijád mezinárodní sankce, opovržení a tím izolovat Rijád ve prospěch Teheránu a globalistů. Protože oslabení Rijádu znamená automaticky oslabení amerického petrodolaru, a tím pádem oslabení americké celosvětové moci Pax Americana. Proto musel Donald Trump urychleně vysla Mikea Pompea do Rijádu, protože nejde o smrt nějakého novináře, ale o záchranu amerického petrodolaru, na kterém stojí americký systém Pax Americana, hlavní ukotvení amerických neoconů.”

Sorry, pri vsi ucte k panu VK, nemohu si pmoci ale tohle jakoby vypadlo primo z pera pani Pozorovatelky 🙂

Oleg
Návštěvník
Oleg

Carlosi, vás už pí.Pozorovatelka pronásleduje ve spánku,že? Psychologové tomu říkaji: entity. A jinak, prasátka vám papají dobře?

rosco
Návštěvník
rosco

@carlos
mas naprosto pravdu, uz jsem to dole popsal, s dollarem to nema nic spolecneho, spis jde o pokus nastolit v SA vladu puvodnich israelskych mopsliku ktere predtim odstavili od vesla.

Michael
Návštěvník
Michael

Carlos IV
pane Bože, jděte už s tou ješitnou babou jednou provždy někam..

Jéňa
Návštěvník
Jéňa

Carlos IV
…vidím to podobně.

rosco
Návštěvník
rosco

podle toho jak kvuli tomu rozporcovanemu Saudovi Amrdolum caka pena od huby lze soudit, ze nedavny palacovy prevrat v SA odstavil od vesla proizraelske tajtrliky, Dzamal byl jednoznacne israelsky mopslik a skoda ho nebude, zda se , ze saudsky pincl se panickovi vyskubl z voditka a bude zajimave sledovat kdo koho pokouse. Pokud nekdo tvrdi, ze dollar ma status rezervni meny diky podpisu Saudu, ze budou prodavat jen za dollary, to je kapitalni pitomost, tato smlouva mela kdysi pouze psychologicky vliv na jednani pologramotnych politickych tajtrliku, kteri si drzenim dollarovych rezerv vysluhovali kosticku od sveho panicka. Faktem je, ze jedinym ekonomicky opodstatnenym duvodem proc dollar tento status ma jsou giganticke deficity obchodni bilance USA. V dobe kdy urokove sazby na US treasury bonds jeste neco vynasely, bylo logicke ze zeme jako Cina a zbytek exportnich zemi obdrzene dollary za svuj export investovaly do statnich dluhopisu USA, i ted zatim neexistuje zadny dostatecne velky trh, kde by sve zisky investovaly, doma ty dollarove rezervy pouzit nemohou. Pokud by Cina chela prevzit status rezervni meny, musi byt ochotna masivne vic importovat nez exportuje. To je jediny duvod proc zeme jako Cina nebo Japonsko atd. drzi dollarove rezervy. V dobe kdy denni obrat na devizovem trhu cini kolem 5 Billionu $ nema nikdo zapotrebi drzet dollary na nakup ropy, smena je otazkou vterin.

Vavřinec z Besarábie
Návštěvník
Vavřinec z Besarábie

Je pravda, že v roce 2015 se Khashoggi pokusil v Bahrajnu spustit satelitní TV Al-Arab. Byl v tom finančně podpořen princem Al-Walídem bin Talalem ve spolupráci s newyorskou agenturou Bloomberg… V den kdy spustili vysílání, bylo hned Bahrajnem zastaveno. Al-Walíd je další z miliardářů z královské rodiny. V listopadu 2017 zadržen v rámci čistek, obviněn z korupce, praní peněz atd. Propuštěn v lednu 2018 za nějaké výpalné. Od března 2018 prý vypadl ze seznamu světových miliardářů.

r.m.
Návštěvník
r.m.

Bývalý velvyslanec Schapiro je právníkem Bakaly ve sporu s podnikatelem Krúpou
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/byvaly-velvyslanec-schapiro-je-pravnikem-bakaly-v-kauze-vydi/r~3a10ee66d39811e8b634ac1f6b220ee8/
prej se potkali, vočuchali se a seznali “jsme jedné krve, ty i já, pojďme trochu vydělat)) na tom stádu odporných knedlíkožroutů

anonym
Návštěvník
anonym

S naprostou pravidelností mi padají příspěvky do Processingu a objeví se po delším čase jen něktré. Ty kratičké většiou projdou. Opakovat to jiným slovy již nebudu, možná se ještě příspěvek objeví, možná ne. Že vše souvisí se vším, je jasné, a toto je o penězích.
https://www.novinky.cz/ekonomika/486614-madarsko-zdesetinasobilo-zlate-rezervy.html

anonym
Návštěvník
anonym

Na tomto světě vše souvisí s prachama. Nafta, petrodolar, euro. Vždy jde o to kdo urve víc. To zase souvisí s informacemi. Kdo je má, má velkou šanci urvat hodně, nebo vše. Tady bych viděla ten článek jako velmi dobrý odhad situace, nic víc než odhad nelze nahlédnou, jasno zřejmě nemají ani výzvědné služby, natož potom novináři a občan. Až se tento systém nekrytých měn zavedený v 70 letech minulého století posere úplně, přežije jen ten, kdo bude mít zlato na nákupy a vlastní potravinovou soběstačnost. Ze dne na den to nejspíše nenastane, ale vše ukazuje na to, že ten kolaps v budoucnu nastane. Život nějakého čičmundy v tomto obrovském systému nehraje žádnou roli, je to jen prostředek k dosažení cílů. Ovšem vše je lež a nikdy se nedozvíme, kdo ve skutečnosti za tou vraždou stojí a estli to skutečně vražda byla, nebo jen divadlo pro odvedení pozornosti veřejnosti.
Něco s penězi, potažmo měnami se zřejmě děje, jen naše banky na to nerflektují.
https://www.novinky.cz/ekonomika/486614-madarsko-zdesetinasobilo-zlate-rezervy.html

Blondyna z Londyna
Návštěvník
Blondyna z Londyna

https://eurozpravy.cz/zahranicni/blizky-vychod/237876-cely-svet-dostane-dukazy-o-vrazde-saudskeho-novinare-avizuje-turecko-policie-prohledala-i-letadlo/
Turecko s nikym zvukove zaznamy z vrazdy nesdilelo ☺. Cely svet dostane dukazy o vrazde novinare na saudskem konzulate. Je to jasne, naporcovali ho tam jak do salatu.

hanns
Návštěvník
hanns

čtení pro jirku rusnoka:

Maďarsko zdesetinásobilo zlaté rezervy

Maďarská národní banka oznámila, že desetinásobně zvýšila své zlaté rezervy na 31,5 tuny. Jde o první větší nákup zlata od roku 1986. Guvernér banky Gyorgy Matolcsy označil tento krok za „strategické rozhodnutí ekonomického a národního významu“, informovala agentura Bloomberg.

https://www.novinky.cz/ekonomika/486614-madarsko-zdesetinasobilo-zlate-rezervy.html

Vavřinec z Besarábie
Návštěvník
Vavřinec z Besarábie

Možná musel zemřít, protože se znal s Usámou bin Ládinem. Prý s ním jako zpravodaj v Afghánistánu udělal několik rozhovorů. Možná jeho likvidace vyhovuje více stranám.