Útlocitný pohled Dr. Čulíka na problematiku imigrace aneb jak se nechtěně sympaticky...

Útlocitný pohled Dr. Čulíka na problematiku imigrace aneb jak se nechtěně sympaticky „odkopal“!

Útlocitný pohled Dr. Čulíka na problematiku imigrace aneb jak se nechtěně sympaticky „odkopal“!

     Editor Britských listů se v úterý podvečer účastnil v Poslanecké sněmovně prezentace proti uprchlické petici Martina Konvičky a jeho extremistů, sděluje na stránkách BL sám dotčený dr. Čulík. O tom, jaký zaujímá postoj k uprchlické problematice jednak vypovídá samo sdělení o petici M. Konvičky a jeho „extremistů“, tedy lidí, kteří projevili nesouhlas s možným přijetím uprchlíků do Česka. Pan Čulík občany, kteří mají jiný názor a pohled na tento problém, zcela urážlivě nazývá „extremisty“. Osobně mě to nepřekvapuje, pana dr. Čulíka jsem měl možnost poznat ve své osobní korespondenci a vím, že z něj něco rozumného jen tak nevypadne. Průběh seance v Poslanecké sněmovně je pak možné shlédnout zde, případně také na portálu Blistů zde!

   Za zmínku však stojí několik slov či vět, které pan Čulík vyslovil v souvislosti s uprchlickou problematikou, z čehož vyjímám: Míra hlouposti, omezenosti a nevědomosti přítomných aktivistů z hnutí Islám v České republice nechceme byla neuvěřitelná“, říká pan Čulík. Zde se znovu jen potvrzuje neschopnost, resp. neochota pana Čulíka chápat názory jiných občanů, notabene je pak ještě považovat za hloupé, omezené a nevědomé, jako by jen pan Čulík měl patent na rozum a ti ostatní by jej měli akceptovat.

maxresdefault.jpg
Jan Čulík ve svém kabinetu na univerzitě v Glasgow

Pan Čulík i dál perlí : Velká část uprchlíků jsou vysoce kvalifikovaní příslušníci profesních středních vrstev, chirurgové a farmakologové ze Sýrie a z Afghánistánu, protože kdo jiný než střední vrstvy má možnost platit pašerákům za převoz do Evropy až 30 000 euro. Kolik Čechů by si mohlo dovolit zaplatit převaděči do zahraničí v nejvyšší nouzi více než 800 000 Kč?! Z názoru pana doktora Čulíka bychom měli zřejmě usuzovat, že ty plné lodě uprchlíků jsou samí páni inženýři, chirurgové, farmakologové ze Sýrie a Afghánistánu jenom proto, že měli na zaplacení převozu 30 000 euro? A pokud ty lodě nejsou plné inženýrů, chirurgů apod., ale jsou obsazeny také obyčejnými lidmi, někdy s rodinami, jindy bez nich, kde tito lidé vzali 30 000 euro na zaplacení převozu? Vzali si na to snad u banky úvěr? Zda-li vše znalý pan Čulík také ví, komu ty peníze za převoz jdou do kapes? Pan všemoudrý dr. Čulík pokračuje:

     „Na světě existují nejrůznější varianty islámu a drtivá většina z nich je naprosto mírumilovná.“ To je velmi pozoruhodný pohled a hodnocení pana Čulíka na islám (zřejmě praxe a zkušenosti z pobytu v Anglii), jen škoda, že jinak velmi chytrý, vzdělaný, zkušený pan doktor jaksi neslyší také jiné reálné názory některých islámských extremistů (jejich názory je možné vysledovat na řadě video záznamů), kde se o islámu vyjadřují naprosto odlišně a pan Čulík by se zřejmě nestačil divit! Není však od věci poznamenat, že podle těchto extremistů skutečně věřící muslim, vyznávající islámské náboženství, může být mírumilovný jen do té doby, než mu Bůh-Alláh (Prorok) cestou nějakého extrémního islamisty (teroristy) nepřikáže jednat jak Alláh žádá a přikazuje!

     Skutečnost, že Konvičkovu petici podepsalo a na jeho patologickou demagogii přistupuje několik desítek tisíc lidí v České republice, je však znepokojující, protože jako obvykle se Češi stávají obětí hysterie a strachu ohledně neexistujícího, vykonstruovaného problému. Pan Čulík se ve své hystericko-demagogické analogii totiž nechtěně, zato až nezvykle upřímně „odkopal“, když totiž touto větou vyslovil tolik utajovanou pravdu. Není to tak dávno co sám na stránkách Britských listů burácel propagandou o nebezpečném Rusku, jeho imperiální   rozpínavosti, o jeho dobyvačných úmyslech, ale i o jeho špatném morálním charakteru, vycházejících z historických zkušeností atd.

2225267_konvicka-islam.jpg
Martin Konvička

Nicméně, v této souvislosti jsem nikdy nezaregistroval názor pana Čulíka o tom, že by zmínil obavy z toho, že se občané Česka stávají či stali obětí štvavé protiruské hysterie, vyvolávaného, lépe řečeno neexistujícího, vykonstruovaného strachu a obav z nebezpečí, které údajně hrozí ze strany Ruska! Ejhle, pan doktor obhajujíc „kvalifikované a mírumilovné“ uprchlíky zjišťuje, že občané ČR jsou obětí hysterie a strachu z neexistujícího, vykonstruovaného problému! Díky pane doktore Čulíku, že jste se tak sympaticky „odkopal“ a občanům sdělil, jak se vlastně věci nejen s uprchlíky, ale i s Ruskem skutečně mají!

   Pan Čulík pokračuje filozofickou otázkou „….zda česká veřejnost je skutečně tak naivní, aby se nechala zmanipulovat Konvičkovými patologickými výlevy. O naivitě lze spíše mluvit v případě pana Čulíka, přesto se ptám, kde pan Čulík bere tu jistotu, že jeho názory na aktivitu pana Konvičky a souhlasy občanů s peticí musí být nutně patologické. Jak jsem však již výše zmínil, u pana Čulíka tento druh expresionismu nepřekvapuje, vždyť on žije v Anglii (za peníze českých daňových poplatníků, pozn. redakce a odkaz zde), tak přece musí (opravdu?) nejen víc vědět a znát , ale hlavně musí mít pravdu! Otázkou je, kde v Anglii žije, když je schopen vyslovovat tak stupidní a naivní názory, resp. myšlenky. Pokud by snad pan Čulík nevěděl, o čem je řeč, zde může čerpat nové vědomosti o lidech-islamistech, které on ve velké míře považuje za vzdělané a mírumilovné [1]. Pochybuji však, že i na základě těchto skutečností pan „doktor“ Čulík svůj názor změní. Chybí mu totiž ten kousek potřebné empatie!

Jiří B a ť a , 2. července 2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Antonín Procházka
Návštěvník
Antonín Procházka

Jeho skotácké veličenstvo pana Johna Mc Čulíka velmi dobře znám ze vzájemné krátkce trvající korespondence. Je to arogantní namyšlený fracek, který si myslí, že zbaštil veškerou moudrost světa. Všichni ostatní lidé jsou, podle něj, jen hloupá spodina. On patří k té samozvané superinteligentní elitě sluníčkářů placené Sorosovou nadací. Koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Mr Mc Culik je je jen ordinérní novinářský žoldák toho zmetka Soroše. Diskuse s ním nemá vůbec smysl. Nejlépe je ho úplně ignorovat. Je to mediální Niemand.

Kral
Návštěvník
Kral

ani to nemusím číst, to jak se pan Čulík změnil vidí každý na britských listech. Proč, těžko říct, zblázlil se ? vyhrožují mu ? koupili ho ?

Mordechaj
Návštěvník

To sú typické prejavy “slušných ľudí”, ktorí si myslia, že ich názor je jediný vedecký svetonázor. To hovorili mimochodom aj za socializmu. 🙂 Na Slovensku už vydali aj pravidlá pre diskusiu, aby vás nenazývali extrémistom a pod.:
http://www.mordechajkapusta.com/2014/02/mordechajove-pravidla-pre-diskusiu-na.html

pavel
Návštěvník
pavel

Neuveritelna “chytrost” Culiku a hloupost az to triska dverma ceskeho naroda v kontrastu. Dr vseho a niceho /to hlavne se snazi prozvanit kde se da aby uspokojil sve loutkovodice. Vsichni tito ideologove maji jedno spolecne . Kolik prispeli a prispivaji do Afriky a Str. Vychodu. Nebo se obavaji PRAKTICKE pomoci tak rozdilne od goebbelskovskych tirad ?

bantustan
Návštěvník
bantustan

je mi 70let a kdybych vývojově zamrzl v srpnu 1968,tak bych tělesný život považoval ze bezcenně proflákaný…Proto existuje dilema…NEVĚDOMOST,nebo rafinovaně ZISKUCHTIVÁ VĚDOMOST o globálních událostech..A to je OSUD,který těm ČULÍKUM,ŠTĚTINUM a tisícum dalším inteligentním vychcancum VUBEC NEPŘEJI…https://www.youtube.com/watch?v=1FMqDFai6Q0

Michael Chertoff
Návštěvník
Michael Chertoff

To je nesmysl. Moje zkušenost je taková, že je lepší diskutovat se 120 Čulíky než s jedním Konvičkou, který má sice krásné utkvělé představy, ale neví nic. Pan Čulík je aspoň schopen pochopit protiargument.

Aksal
Návštěvník
Aksal

Pane Michaeli, myslím, že Váš pohled na věc je velice úzký. Chtělo by to větší záběr. Nastíním Vám můj pohled.
Takže co vidíme. Do Evropy se jenom za 6 předchozích měsíců dostalo kolem 170 tisíc. osob islámského vyznání, zaokrouhleně jenom muži v plné kondici. No a teď si představte, že tito mužové chtějí také sex, ne jenom jídlo. Ptám se Vás. S kým budou tito muži sexovat? Tolik volných muslimek tady není, takže co bude následovat? I kdyby to chtěli jenom 3x do roka, bude to 510 tisíc znásilnění evropských žen. Ptám se Vás, jste připraven na to, že jednou z těchto žen může být i Vaše milá, nebo Vaše nedospělá dcera? Protože u nich, čím mladší, tím lepší. No a když přemýšlím dál, tak si uvědomuji, že tito lidé jsou prolezlí mnoha nemocemi včetně AIDS, takže to nebudou jenom znásilnění ale i smrtelné nemoci. No a nakonec přichází už tak známé řezání hlav. Skutečně si neumím představit pana Čulíka, nebo Vás, jak se snažíte zachránit svou ženu, nebo sebe, diskusí s těmito teroristy. Myslím, že na teror platí jenom ještě větší teror.
Takže pokud pan Čulík nedá k dispozici těmto násilníkům svoji ženu, nebo dceru jsou jeho korektní tlachy jenom tlachy. Pan Chládek, náš “skvělý” ministr konstatoval, že není schopen zabezpečit bezpečnost obyvatel. Tak se pánů ze slavné BIS (věřím, že si to tady čtou) ptám, co máme jako obyvatelé dělat, abychom se této invazní armádě ubránily. Co mám udělat, až je jednou potkám u svého domu a budou mne chtít zabít… Toto nám naše vláda ještě neřekla.

Takže abych zakončila, budu podporovat pány jako je pan Konvička, protože on proti té invazi také něco dělá, ne jako naše vláda a pan Čulík, který jenom tlachá…

Aksal
Návštěvník
Aksal

Aby mne někdo nenařkl, že si snad něco vymýšlím, ono se to už děje. Podívejte se na foto toho násilníka, myslím, že o žádného středoevropana tady nejde..
http://www.novinky.cz/krimi/373982-policie-zverejnila-fotografii-nasilnika-z-vonoklas-hleda-dalsi-poskozene.html

kajmik01
Návštěvník
kajmik01

Musím vás sklamat, jde o “romského” spoluobčana, který už za sebou má problémy s policií kvůli majetkové trestné činnosti.
Takže tady nejde o nějakého uprchlíka, který by si přijel “zařádit” do Evropy, ale o delikventa z naší menšiny.

Aksal
Návštěvník
Aksal

Ano.? Znáte jeho jméno? Může to být klidně někdo ze zdejší muslimské komunity…I když tady žije od narození… I kdyby to byl rom, na mém postu to nic nemění… Ráda bych slyšela Váš názor, s kým teda budou tito invazní bojovníci sexovat… Nechcete mi snad tvrdit, že to jsou gayové? V tom případě se máte na co těšit….

xerox
Návštěvník
xerox

paní lásko … sexovat 3x do roka je setsakramentsky málo , ale právě jsem někde ještě čet , že se ty arabské státy zbavují a zařazují do člunů i kriminálníky a duševně nemocné lidi … doložit to je samozřejmě problematické …

Crow G.
Návštěvník
Crow G.

Milá Aksal. Prosím o zdroj Chládkova konstatování. Uniklo mi a chtěl bych se dovědět více, tedy zda se mám připravit na uplatnění článku 23 Listiny základních práv a svobod.

Michael Chertoff
Návštěvník
Michael Chertoff

Což o to, tohle i chápu, jenže to je už jen následek. On ten pan Konvička neměl nic proti masakrování muslimů ve válkách, proti agresím Západu. Naopak ještě de facto podporoval válečnou propagandu v rámci nesmyslné “války proti terorismu”. Ale to je na delší diskuzi.

Václav Semerád
Návštěvník
Václav Semerád

Párkrát jsem s Čulíkem diskutoval. Vaše tvrzení, že Čulík je schopen pochopit protiargument, považuji za neslučitelné s pravdou. Čulík musí mít vždy pravdu, jinak začne urážet. To je zase moje, zato hodně dlouholetá zkušenost (z doby, kdy Britské listy ještě nebyly žumpou).

zombie
Návštěvník
zombie

klasickej havlista-nakopat ho do té jeho nemyté,pravdoláskařské prdele…

tom
Návštěvník
tom

klasickej hulvát , pro kterého jsou slova jako pravda a láska urážlivá

zombie
Návštěvník
zombie

pro mě je urážlivá jejich sluníčková filozofie-ale až vám budou islámisti řezat někde na náměstí hlavy,rád se na to přijdu kouknout 🙂

Vabio
Návštěvník
Vabio

Vážený pane, zkuste se zamyslet nad situací, že sám sebe dobrovolně nazvete Zombie a že jste plný nesnášenlivosti, hnusu a sprostoty … je úplně fuk, na koho plivete jed, podstatné je, že ten jed jde z Vás.

Aksal
Návštěvník
Aksal

Mimo téma, ale zajímavé. Indonezie od 1.7.2015 zakázala na svém území používat americký dolar a taktéž zakázala účetní operace v této měně 🙂

Aksal
Návštěvník
Aksal

Zapomněla jsem pro milovníky zdrojů uvést zdroj, takže tady 🙂
http://www.reuters.com/article/2015/04/09/indonesia-currency-idUSL4N0X63PB20150409

xerox
Návštěvník
xerox

paní lásko … při důležitých tvrzeních obzvláště o nových zkutečnostech je nutné zdroj uvést , jak jinak bych vám mohl třeba oponovat např. v tom , že sice indonésie zakázala používat dolar plus další cizí měny kvůli ochraně vlastní měny tedy rupie jenž používá v domácí ekonomice , ale nezakázala dolar v klíčových strategických investicích …
mimochodem zákaz platí již 4 roky , teď se akorát rozšiřuje na tzv. bezhotovostní platby …
a kde jsem k tomu přišel … právě v tom vašem odkazu , nikoliv z vašeho hodně šetrném a svérázném výkladu … :–)

Aksal
Návštěvník
Aksal

Myslím, že tady jde spíš o princip,než detaily. Prostě dolar odchází do propadliště dějin. Uznávám ale, že umíte číst 🙂

Aksal
Návštěvník
Aksal

Ještě k odchodu dolaru ze scény. Tak jak odchází kabala, snaží se vykoupit vládce SA, aby neskončil na šibenici a zachránil si alespoň holý život. Stačí nám sledovat, kdo další bude v řadě.
Chazarové nabídli svoje bohatství za svoji záchranu. Něco se za kulisami skutečně děje, protože 40 tisíc chazarů požádalo Putina o dovolení vrátit se zpátky do Ruska, konkrétně na Krym s tím, že tam převedou i celé své finance. Bývalí vládcové světa se začínají vykupovat ze svých zločinů…Žádnou charitu v tom nehledejte. Jede se už podle nového scénáře . Počkejme si na změny i v Japonsku…

http://www.novinky.cz/muzi/374030-saudskoarabsky-princ-chce-rozdat-stovky-miliard-na-charitu.html

http://politikus.ru/events/53337-40-tysyach-evreyskih-emigrantov-poprosili-putina-pomoch-im-vernutsya-v-krym.html

Aksal
Návštěvník
Aksal

Už se nám to čistí. 24.6. zemřel David Rokefeler, 25.6.upadl do kómatu Jakob Rotschild…

sd
Návštěvník
sd

Takže Davidovi Rockefelerovi nepomohla ani šestá tranplantace srdce! Pánbůh se už na to nemohl koukat.
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5920-david-rockefeller-prodelal-6-uspesnou-transplantaci-srdce-ve-veku-99-let