Ústavní krize místo okurek: Prezident Miloš Zeman předčasně ukončil dovolenou a vrátil...

Ústavní krize místo okurek: Prezident Miloš Zeman předčasně ukončil dovolenou a vrátil se do Lán, ČSSD bude postavena před volbu, buď zrušit odvolání ministra kultury, anebo odejít z vlády a zaniknout jako opoziční strana! Andreje Babiše čeká menšinová vláda doplněná o odborníky blízké Pražskému hradu s podporou KSČM a SPD, anebo předčasné volby! Proč vůbec vznikla krize okolo ministra kultury? Milionový odklon šéfa NGP a krizový manažer z Agrofertu!

Ústavní krize místo okurek: Prezident Miloš Zeman předčasně ukončil dovolenou a vrátil se do Lán, ČSSD bude postavena před volbu, buď zrušit odvolání ministra kultury, anebo odejít z vlády a zaniknout jako opoziční strana! Andreje Babiše čeká menšinová vláda doplněná o odborníky blízké Pražskému hradu s podporou KSČM a SPD, anebo předčasné volby! Proč vůbec vznikla krize okolo ministra kultury? Milionový odklon šéfa NGP a krizový manažer z Agrofertu!

Český prezident Miloš Zeman náhle a nečekaně přerušil ve čtvrtek zahájenou dovolenou na Vysočině a již včera v sobotu se vrátil zpátky do zámku v Lánech [1], čímž překvapil nejen své spolupracovníky, ale dokonce i svoji ochranku. Podle informací z okolí pana prezidenta se situace v noci z pátku na sobotu dramaticky změnila poté, co se jak Andrej Babiš, tak i Jan Hamáček, dozvěděli, že Miloš Zeman rozhodně Michala Šmardu ministrem kultury nejmenuje a v žádném případě nehodlá přijmout rezignaci současného ministra kultury Antonína Staňka.

Za této situace je ČSSD odhodlána odejít z vlády, protože Andrej Babiš nechce podávat na prezidenta republiky kompetenční žalobu. A jak uvedl v rozhovoru [2] pro iDnes.cz prezident Miloš Zeman, pokud by Andrej Babiš na něho podal kompetenční žalobu za to, že nechce odvolat Antonína Staňka, tak by to mělo za následek zhoršení vztahů mezi prezidentem a premiérem, které podle Miloše Zemana byly dosud korektní. Situace tak spěje k odchodu ČSSD z vlády.

Národní galerie Praha.

Jenže toto všechno bylo jasné ještě před odjezdem Miloše Zemana na dovolenou a nebyl tedy důvod si myslet, že se něco zvláštního bude dít. Jenže náhlé přerušení prezidentovy dovolené již po 3 dnech ukazuje, že se něco děje a situace je velmi vážná. Andrej Babiš zjevně začal dostávat signály, že ČSSD je opravdu rozhodnuta z vlády odejít, a proto chce premiér zahájit krizová jednání za účasti samotného prezidenta.

Premiér zřejmě stále doufá, že Miloš Zeman změní svůj názor a Antonína Staňka odvolá a po něm jmenuje Michala Šmardu. Jenže, podle informací naší redakce se to nejen nestane, ale naopak prezident Miloš Zeman v případě rekonstrukce Babišovy vlády by rád viděl na uvolněných pozicích ministrů po ČSSD své vlastní a ideově spřízněné lidi. A právě i o tom bude chtít s Andrejem Babišem jednat.

Andrej Babiš nechce přijít o ČSSD, jeho menšinová vláda by se stala naprosto závislou na libovůli prezidenta Miloše Zemana

Tyto informace by tak de facto znamenaly, že prezident Miloš Zeman už je na šachovnici o několik tahů dál než všichni ostatní a už by rád řešil rekonstrukci Babišovy vlády. Vláda bez ČSSD by sice vyhovovala SPD, ale v žádném případě rekonstruovaná vláda Andreje Babiše nebude prosazovat volební program SPD, protože uvnitř Hnutí ANO je skupina přibližně 26 poslanců, kteří hrozí Andreji Babišovi vypovězením poslušnosti, pokud by Hnutí ANO začalo spolupracovat s SPD, prosazovat jejich program apod.

Informaci o skupině přibližně 26 poslanců v Hnutí ANO přinesl minulý rok v srpnu v rozhovoru [3] pro iDnes samotný Andrej Babiš. Tato skupina poslanců Hnutí ANO jsou pravostředově naladění a mají proti SPD stejnou nenávist jako ODS, TOP09 nebo Lidovci. To je daň, kterou Andrej Babiš musel zaplatit za to, že Hnutí ANO je tak široce rozkročené v politickém spektru zleva doprava.

Miloš Zeman při konferenci.

V současné situaci lze očekávat, že SPD bude muset stačit odchod ČSSD z vlády, po čemž SPD dlouho volala a označovala ČSSD za stranu, která v Babišově vládě škodí národním zájmům, ale nelze očekávat, že by Hnutí ANO začalo prosazovat volební program SPD jako je např. obecné referendum týkající se i mezinárodních smluv, trestní a hmotnou zodpovědnosti politiků a také odvolatelnost politiků.

Přestože Andrej Babiš by nemusel mít s těmito body problém, zmíněná skupina cca. 26 poslanců Hnutí ANO by něco takového nikdy nepřipustila. Proto se teoreticky před námi rýsuje ještě jedna alternativa, vládnutí Andreje Babiše v pozici demise, kdy jeho vláda podá demisi v současné podobě a prezident Miloš Zeman může potom Andreje Babiše pověřit vládnutím v demisi, a to de facto libovolně dlouho.

Česká ústava neobsahuje žádné povinnosti pro prezidenta a prakticky ani žádné lhůty ve vztahu k odvolávání ministrů

Česká Ústava, která je paskvilem, jenž nemá ve Střední Evropě obdoby, totiž neurčuje prezidentovi naprosto žádné povinnosti, a dokonce ani žádné časové lhůty. Nikde v Ústavě není uvedeno, že prezident něco “musí” nebo “je povinen”, ale všude jsou použity pouze oznamovací tvary “na návrh odvolá”, což vnáší do celé problematiky další dvojznačný výklad, protože v českém jazyce slovo “návrh” označuje dokument, který jedna strana podává a druhá strana dokument posuzuje. To ale znamená, že druhá strana může návrh zamítnout. A přesně to dělá Miloš Zeman v případě Antonína Staňka, kdy prezident republiky odmítl návrh premiéra Andreje Babiše na odvolání ministra kultury.

Antonín Staněk, ministr kultury za ČSSD.

Pražská kulturní fronta je v šoku, jak si to mohl prezident dovolit, jenže Miloš Zeman se pouze řídí textem Rychetského doslovného znění české Ústavy. Celá kauza přitom vypukla úplně banálně. Ministr kultury za ČSSD Antonín Staněk totiž před Evropskými volbami odvolal [4] z funkce ředitele Národní galerie Praha Jiřího Fajta, který uzavřel sám se sebou smlouvu na 1,2 milionu korun ve věci autorských práv k výstavním aktivitám galerie.

Jelikož Jiří Fajt měl manažerskou smlouvu a v ní sjednané odměny, zmíněná suma se týkala celkem 6 projektů a Jiří Fajt z nich měl vyinkasovat právě zmíněnou sumu. Ministr kultury dokonce na Jiřího Fajta podal hned dvě trestní oznámení kvůli tunelování rozpočtu NGP a kontrola zjistila v galerii i další pochybení. Dále byl odvolán i Michal Soukup jako ředitel olomouckého Muzea umění.

Ministr za ČSSD odhalil v Národní galerii v Praze vyvádění peněz, ale místo ocenění a pochvaly přišel řev z Lidového domu a ministrovo odvolání

Jenže, namísto toho, aby Antonín Staněk dostal pochvalu za to, že odhalil tunelování peněz z NGP, spustila se mediální smršť a kulturní fronta v Praze začala ječet, Česká televize ihned spustila střelbu do Antonína Staňka a vedení ČSSD se rozhodlo ministra odvolat a nahradit ho Michalem Šmardou. Prezident Miloš Zeman se však naštval, že ČSSD namísto pochvaly ministra, který si všiml vyvádění peněz z Národní galerie Praha, se ho místo toho chce zbavit. Prezident Miloš Zeman tak odvolání Antonína Staňka nepřijal a z funkce ministra jej neodvolal. ČSSD v tom okamžiku zjistila, že je v roli onuce, která nemá naprosto žádnou kontrolu nad tím, kterého ministra za ČSSD může nebo nemůže Lidový dům odvolat. Preference ČSSD se navíc začaly propadat.

Jiří Fajt, odvolaný ředitel NGP.

Milan Knížák dokonce uvedl, že za odvolání Jiřího Fajta by měl ministr Antonín Staněk dostat vyznamenání [5] namísto odvolání. Nedávno uveřejněný průzkum politiků ukázal, že Antonin Staněk je nejoblíbenějším politikem v ČSSD, což je naprostý paradox, když právě jeho se chce teď ČSSD zbavit. Vysvětlení této situace přinesl [6] Jiří Paroubek.

Michal Šmarda je podle ex-premiéra přítelem Bohuslava Sobotky a Radka Pokorného z ČSSD, což jsou úhlavní nepřátelé Miloše Zemana, a právě proto se Michal Šmarda nikdy ministrem nestane, stejně jako se jím nestal Miroslav Poche před rokem, kterého také prezident Miloš Zeman odmítl ČSSD schválit. Situace se tak pouze opakuje a Miloš Zeman si i tentokrát prosadí svou. Existuje jedno řešení, stejně jako minulý rok. ČSSD místo Michala Šmardy navrhne na post ministra kultury někoho jiného, kdo bude přijatelný pro Miloše Zemana.

Prezidentova mocenská hra může zlikvidovat ČSSD a současně ovládnout a spoutat Andreje Babiše, aby přestal jít na ruku americkým neoconům a začal poslouchat globalčiky a Pražský hrad

Pro ČSSD to ale bude konečná. Pokud ustoupí prezidentovi, ztratí ČSSD veškerou autoritu a mnozí poslanci ČSSD ustoupení prezidentovi nerozdýchají. Pokud si to ČSSD nenechá líbit a její všichni ministři odejdou z vlády, tak by podle koaliční smlouvy měla padnout celá vláda, tak je to sepsané v koaliční smlouvě, ale podmínkou je, že rezignují všichni ministři za ČSSD. Pokud by jeden z nich nerezignoval, vláda by nepadla a pouze by proběhla rekonstrukce. A v tuto chvíli není jasné, zda-li Antonín Staněk by opravdu odešel spolu se svými kolegy.

Každopádně, ČSSD by odchodem z vlády ztratila naprosto jakýkoliv význam. Andrej Babiš nepotřebuje k vládě, když na to přijde, dokonce ani SPD, ani KSČM, může vládnout s podporou Miloše Zemana klidně až do konce volebního období v demisi ve vládě, kde bude Andrej Babiš poslouchat Miloše Zemana na slovo. A nemyslím si, že tohle by Andrej Babiš chtěl riskovat. Bude se snažit rozmluvit Janu Hamáčkovi odvolání Antonína Staňka, protože rozmluvit neodvolání ministra panu prezidentovi nepůjde.

Michal Šmarda, kandidát ČSSD na ministra kultury po Antonínu Staňkovi.

Jisté náznaky, odkud vítr fouká, naznačuje i to, koho Antonín Staněk pověřil dočasným vedením Národní galerie Praha po odvolaném Jiřím Fajtovi. Je to Ivan Morávek, bývalý ředitel pekárenského kolosu Penam Slovakia, který spadá do koncernu Agrofert. Ministr za ČSSD tak dosadil do čela NGP Babišova člověka, a tím je to dané, proč se spustil takový řev v pražských kafilérkách a jiných ústavech mediální fronty, a proč i vedení ČSSD tak prudce reagovalo a chce Antonína Staňka odvolat.

Proto ČSSD možná ani netuší, jestli opravdu odejdou z vlády všichni ministři, anebo někdo zůstane. Vítězem v této hře bude opět Miloš Zeman, a to v obou případech, i když ČSSD ustoupí, i stejně tak i když neustoupí a odejde z vlády. Mezi poraženými však bude i Andrej Babiš. V případě odchodu ČSSD se jeho vláda stane naprostým vazalem Pražského hradu. A je jasné, že do této role se Andrej Babiš dostat nechce.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

137
Komentářů k článku


Pravidla pro komentáře: Na AE News nikdy necenzurujeme žádný názor, je-li vyjádřen slušně, kultivovaně a nejedná-li se o zjevný trolling, pomluvu, diskreditaci serveru AE News nebo dehonestaci autora článku. Máte právo vyjádřit jakýkoliv kritický komentář, avšak bez vulgarit a také bez sprostých formulací, výhrůžek nebo urážek, a to ani ve vztahu k autorovi (autorům) článku, ani vůči ostatním diskutujícím.

Hrubé vulgarismy, nadávky, schvalování teroristických útoků, komentáře, fotografie nebo videa se znaky sadismu, brutality, sexuality, porna nebo bestiality, výzvy k činům proti lidskosti, výzvy nebo obrázky s tématikou fyzické likvidace kohokoliv nebo výhrůžky komukoliv nebudou tolerovány, a to ani vůči třetím osobám mimo náš web, např. vulgarismy v diskusi proti osobám zmiňovaným uvnitř kritického článku apod. V diskusích je povoleno vyjadřovat jen vlastní soukromé názory jako fyzická osoba, ne stanoviska firem, podniků, skupin osob, spolků, sdružení nebo organizací. Pro publikaci takových stanovisek kontaktujte nejprve naší redakci. V komentářích není dovoleno používat "shouting", tzn. křičení vyjádřené psaním celých vět pouze velkými znaky. Příspěvky nesplňující tyto základní podmínky slušné diskuse budou mazány, stejně tak komentáře se znaky trollingu, spamu, politické reklamy a nesouvisející diskuse pod články (offtopic příspěvky). V diskusích je zakázána impersonace, vystupování pod jmény cizích žijících osob.

Komentáře jsou automaticky moderovány analytickým systémem Akismet a mohou být navíc dodatečně schvalovány administrátorem, případně dodatečně mazány, pokud Akismet nezachytil závadné příspěvky sám. V diskusi je povolena pouze rodilá čeština a slovenština, ne automatizované překlady do těchto dvou jazyků pomocí Google Translate nebo skrze jiné překladače. Vyjímečně budou tolerována poděkování v cizích jazycích, ne však komentáře nebo diskuse.


Váš vložený komentář se nemusí zobrazit ihned, je-li zadržen Akismetem. V takovém případě je diskusní příspěvek odeslán k ručnímu schválení administrátorem, což může zabrat nějaký čas. Neodesílejte příspěvek znovu, neurychlíte tím jeho schválení. Děkujeme.


avatar
5000
  Zasílat  
od nových od starých od palců
Upozornit na
MilinaK
Návštěvník
MilinaK

Nejhorší na celé situaci je to, že v Čechách si politické strany financované ze státního rozpočtu udělaly ze státu akorát dojnou krávu a přehazují si ministerské, ředitelské a jiné státní funkce. Normálně by to mělo být tak, že ve funkcích budou dlouhodobě odborníci a ne politici, kteří si tam akorát hrabou, dělají svůj byznys a pobírají případně úplatky za státní zakázky. K tomu všemu tady řádí neziskovky a sluníčkáři a různá levičácká hnutí, jsou hnusní a agresívní a všem tady tlačí, co mají dělat, co si mají myslet a co mají říkat a taky chtějí znárodňovat!
Tak tohodle všeho už mají lidi akorát tak plný zuby a asi taky vyrazí demonstrovat za vymetení tohohle celého chlívku, nejen toho milionového, jedním koštětem a najednou.
A budou chít právní stát, ochranu občanů a jejich majetků, tvrdé trestání násillí, korupce a zneužívání veřejných peněz, tvrdé trestání těch, co svými činy podrývají státnost naší země a podněcují k puči a taky budou chtít rozumné politiky, kteří jim toto zabezpečí.

Xerigordon
Návštěvník
Xerigordon

Bylo, nebylo, nedávno jsem užil služeb Českých drah a přestupoval v Jaroměři. Na perónu u vlaku směr Pardubice se to cpalo jako každý víkend….a co nevidím – míjí mne skupinka 8 – 10 velmi tmavých hochů (Nigerie?), s drahými mobily v rukou, sami bez zavazadel a jeden prohlásil: “We are in the Czech republic”.
Mít tak možnost to natočit. Jenže já byl díky zpožděnýmu vlaku v časové tísni.

Dáša
Návštěvník
Dáša

fuj

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Kdo že to říkal, že EU nebude ani třeba “rozkládat zevnitř”, protože dřív klekne sama? 😉
Tak možná první náznaky:
Babiš uvedl, že jestli se jednání v Bruselu protáhne, tak je mu líto, ale ON má schůzku v Lánech s Prezidentem!

Itálie pod útokem.
A i v Itálii se s tím Salvini nemaže, Di Maio stejně, a Premier, stejně jako Babiš jede řešit “důležitější národní problémy” – s imigrací:
– ze západu Francouzi až 50 km ve vnitrozemí odchytávají černý bez dokladů, a převážejí je v noci autobusy do Itálie k 1.registraci! (Ventimiglia)
“bohatá bílá Karola” – mladinká kapitánka (!) velké “neziskové” lodě protizákonně atakuje Itálii z jihu, a po nepovoleném narušení státních hranic Itálie, vplouvá do teritoriálních vod s cizími neznámými individui bez dokladů totožnosti, a přikotvuje v italském přístavu u mola. Obviňuje italskou Vládu z nehumánnosti s tím, že “musela ty nebožáky zachránit před utonutím”… (zřejmě chudera bohatá netuší, že mezi Itálií a Afrikou je mnoho BEZPEČNÝCH PŘÍSTAVŮ daleko blíže, než až v Itálii – mořský zákon: “… dopraví do prvního bezpečného přístavu”). Byla zadržena a předána Policii. V Německu už teď manifestace za “osvobození Karoly!”
Jeden italský politik to hezky okomentoval:
“Salvini udělal to jediné, co mohl, a udělal dobře. Pokud budeme takto relativizovat národní zákony, jak se to hodí nějaké neziskovce, tak můžeme také čekat, že lidi přestanou platit daně s tím, že jsou ve stavu nouze!”
– ze severu – v Itálii přistálo v noci z Německa letadlo se zmlácenými a zdrogovanými migranty bez dokladů – opět k 1. registraci
– a z východu – ze Slovinska začali proudit migranti, převážně Afghánci a Pákistánci (cca 100 ks denně), takže na hranici jsou postaveny hlídky, ale protože to nestačí, Salvini zvažuje postavení cca 220 km plotu na hranici se Slovinskem (“jako Orbán”), a vystoupení ze Shengenu!

(Takže na dovolenou do Jugošky příště zase přes Balaton? 😉 )

PS. Zřejmě se to právě láme… asi bychom neměli jenom sedět na zadku, a čekat na 17. listopad…! 😉

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Aktualizace:
Zatímco probíhají mezinárodní diskuse a útoky na Salviniho pro zadržení mladé kapitánky NGO námořní lodě Sea Watch – Caroly – “bílé a bohaté Němky, která cítí povinnost pomáhat” – dle jejích slov,
tak mezitím jiná NGO/nezisk. loď, tentokrát španělská Open Arms, překládá migranty na moři do menších člunů (misto aby je zachraňovala – tedy dbala o jejich bezpečí na velké lodi!), a na čtyřech takových už (za tmy!) dorazilo už teď do Lampedusy dalších 101 kousků – až do přístavu!
Dlužno dodat, že záchytný CHECK-POINT v Lampeduse má jen 93 míst…

Situace mezi Itálií, a Německem s Francií (EU AAchen – bez zakládající Itálie) na druhé straně, se začíná vyostřovat.
Salvinimu stoupají preference, i když komanči to nevzdávají – jedna mladá komunistická poslankyně (pardon – nyní už Demokratická Strana – Partito Democratico/ Renzi, Mogherini, atd./ právě vykřikovala v TV, že ona je z generace Erasmus, a pevně věří, že Evropu, kterou ona považuje za svůj domov, se podaří zachránit!

MilinaK
Návštěvník
MilinaK

Salvini zaslouží vyznamenání za odvahu a statečnost a na tu Němku je třeba použít všech práv, které umožňují tamní zákony, skoro se mi zdá, že její čin je násilné vniknutí. Tomu je třeba se bránit všemi prostředky.
Je strašné, že evropské země v tom nechaly Itálii a Řecko samotné, nepomohly ochránit jejich břehy s mořem. Napřed ta nečinnost vypadala jako zanedbání ale dnes je jasné, že to bxyl záměrný tah a úmysl podněcovaný politikou Merkelové a Evropskou unií. Němci se tam jezdí moc rádi rekreovat, ale když to moře měli ochránit, vykašlali se na to.

konzerva
Návštěvník
konzerva

Mimo…. Kdo z nich lže soros seznam hovinka neplaticí daně v česku, ale na kypru….okrajinská sanitka typu hammer najela ve skutečnosti na protitankovou minu??….fotky, ale soudruzi sorovci se seznamu nedají..?? https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/509284-separatiste-na-donbasu-vypalili-na-vojenskou-sanitku-zabili-jednoho-vojaka.html
Zde fota z donbasu… https://colonelcassad.livejournal.com/5103927.html
Jinak banderovská sbu připravuje provokaci ..chytili bývalého šéfa PVO doněck ať potvrdí , že letadlo mh 17 sestřelil on..prý ho omámili ??? https://rusvesna.su/news/1561986399

Pevel Chudoba
Návštěvník
Pevel Chudoba

Českem musí postupně začít velmi drsně znít odpor proti Evropské uniii a vojenskému paktu NATO. Prázdniny neprázdniny. Babiš by neměl neustále létat do Brusele.
Z Bruselu nic dobrého nemůžeme očekávat. Pouze podporu migrace, nacistických sudeťáků a demonstrací pod patronátem sorošovské skupinky Milion chvilek.

hledac pravdy
Návštěvník
hledac pravdy

sorry….musim si ulevit, jinak to nejde…jeeezis smardaaaa!!!…pouze chybi bila teplakovka, 5kg zlata, pitbul, hummer a mame tu vylepseneho vekslaka z vaclavaku, ktery se stal uctyhodnym kseftmanem z havlistanu. …gymnazistovi to primo cisi z oci, ze nejdrive soukromy byznys a pak statni povinnosti…pokud si CSSD mysli, ze si s vymenou ministra kultury pomuze u volicu, tak se silne myli, ba naopak, dalsi odliv jejich volicu…je primo bizard, kdyz CSSD vymenu ministra provedla po hulakacce kulturni fronty s dotovanty, kteri hlavne voli TOP09, stan a ODS :))))

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

OT: Něco pro prázdninové odlehčení: Bohouš v okurkovém Ein Kessel Buntes 😉
(.. end Mistr Šulc ist aur kandydejt!…) :-)))
https://youtu.be/K13njP5RdXw

hirameki
Návštěvník
hirameki

strašnej blb.

Tatoo
Návštěvník
Tatoo

Bohuslav Sobotka jednou skončí zaparkovaný na kandelábru. V lepším případě na Mírově. Je to stejný hajzl jako např. Dienstbier, Hamáček, Špidla a spol.

J.K.
Návštěvník
J.K.

Putin vyhlásil, že liberalizmus je prežitok.
Tusk mu na to odkázal, že prežitkom je autoritárstvo, kult osobnosti a vláda oligarchov. Pánabeka, to čo je?

TUSK NEMÁ MANDÁT NA ÚTOKY NA RUSKO

Po prvé, ak tým chcel Tusk zaútočiť na Rusko, tak na to nemal mandát. Ja chápem, že ako Poliak nenávidí Rusko a potrebuje to ventilovať, ale v pozícii predsedu Európskej rady by si mal dávať pozor na ústa.

Je to od neho detinské a agresívne. V diplomacii je to kolosálny prešľap.

LIBERALIZMUS JE TOTALITA PEŇAZÍ

Po druhé, liberalizmus nie je opakom autoritárstva, ako si Tusk myslí. Ani kultu osobnosti, ani vlády oligarchov. Práve naopak. Je ich stelesnením.

V modernej liberálnej spoločnosti sa prenasledujú ľudia za iný ako liberálny svetonázor.

Pre poslušných amerických pešiakov ako Kiska či Čaputová sa v médiách vytvára kult osobnosti.

A liberalizmus vždy bol o záujmoch bohatých ľudí a vždy nakoniec dospeje k oligarchii.

Milý Donald, ste vedľa, ako tá jedľa.

LIBERALIZMUS DEMOKRACIU LEN TRPÍ, KÝM SI JU VIE KÚPIŤ

Po tretie, liberalizmus vznikol ako ideológia bohatých mešťanov, ktorí odmietali demokraciu ako vládu lúzy.

Je to ideológia pracháčov, ktorí forsírujú individializmus a biznis. On nie je ani v najmenšom opakom autoritárstva. On je doslova totalitou peňazí. A s demokraciou sa naoko zmieril len preto, že si ju kúpil.

PUTIN MÁ PRAVDU – LIBERALIZMUS JE MŔTVY

Putin má pravdu. Liberalizmus je prežitok. Jeho výsledkom je nerovnosť, nesloboda a bordel.

Škoda len, že Tusk nepochopil, že keď sa snažil vrátiť Putinovi úder, tak tým prefackal len samého seba.

https://www.facebook.com/LBlaha/

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Třeba si Tusk myslel, že jako “Prezident Enropy” je na stejném levlu…. díky rozloze…,
nebo vyšším – díky počtu obyvatel Ojrópy… :-)))
V Rusku se asi jen zasmáli – vědí svoje 😉

pražská vlaštovka
Návštěvník
pražská vlaštovka

Tusk je zbytečný tragický ,politický relikt a myslím, že ještě nadělá hodně škody.Tihle jewrejští hlídací psi- to je zoufalství.

Milada
Návštěvník
Milada

Velice se omlouvam, ale kdyz jsou zde davana videa ruska, anglicka a dalsi, dam sem jedno video v NJ – nasraneho normalniho nemce. https://www.facebook.com/hanserich.kraft/videos/10219200437910716/

Iva
Návštěvník
Iva

Jo poustila jsem si to, byl totálně nasranej, ale to je málo. Němců je víc ja 80 milionů a držej hubu, teď si zvolili Zelený, tak to bude ještě horší. Ale zaplaťpánbuh za tohodle.