USA zahájí proces odstupování od odzbrojovací dohody INF ke dni 1. února...

USA zahájí proces odstupování od odzbrojovací dohody INF ke dni 1. února 2019, oznámilo americké ministerstvo pro kontrolu zbraní! Rusko bude mít 6 měsíců na zničení svých raket Novator, aby smlouva byla zachráněna! V opačném případě začnou USA po 1. srpnu 2019 vyvíjet vlastní rakety středního doletu a rozmisťovat je v zemích svých partnerů! Bude ale mít americká armáda do té doby peníze?

USA zahájí proces odstupování od odzbrojovací dohody INF ke dni 1. února 2019, oznámilo americké ministerstvo pro kontrolu zbraní! Rusko bude mít 6 měsíců na zničení svých raket Novator, aby smlouva byla zachráněna! V opačném případě začnou USA po 1. srpnu 2019 vyvíjet vlastní rakety středního doletu a rozmisťovat je v zemích svých partnerů! Bude ale mít americká armáda do té doby peníze?

Zatímco je pozornost evropských médií upřena na skandální porážku Theresy May v britském parlamentu, který drtivou většinou včera odmítl její dohodu o Brexitu, kterou uzavřela s Evropskou unií v minulých týdnech, v USA se dějí mnohem zásadnější kroky, které rozhodnou o budoucnosti Evropy. Americké federální úřady, Kongres, část americké armády, pošta, federální úřady, ti všichni jsou už skoro měsíc bez peněz a úřady jsou zavřené. A ty, které jsou otevřené, tak jejich zaměstnanci pracují zdarma bez peněz, protože americký kongres je zablokován a není schopen schválit státní rozpočet.

Americký prezident chce v rozpočtu vyčlenit více jak 5 miliard amerických dolarů na stavbu zdi na hranici s Mexikem, což tvrdě odmítají kongresmani za Demokratickou stranu, kteří odmítají pro státní rozpočet zvednout ruku, pokud bude obsahovat peníze na jakákoliv protimigrační opatření. Nejde jen o Trumpovu zeď na hranici s Mexikem, ale i o peníze v rozpočtu určené pro americká velká města, kde na radnicích vládnou členové Demokratické strany a ze svých měst dělají útočiště pro hispánské uprchlíky.

Andrea L. Thompson, ministryně pro kontrolu zbraní.

Tato města nazývaná jako “safe heavens” nebo “sanctuary cities” poskytují nelegálním migrantům doklady, řidičské průkazy a především status uprchlíků, který je chrání před federálními orgány a deportací. Celý systém je dokonale zkorumpovaný, protože v těchto městech to funguje tak, že místní soudci spolupracují s radnicí a udělují migrantům uprchlické statusy. Federální úřady s tím nic nemohou dělat, protože americké zákony v USA se dělí na ty, které platí v rámci státu a potom na ty, které platí federálně. Jenže federální zákony mají nadřazenou platnost a působnost v jednotlivých státech jen tehdy, pokud kongres daného státu ratifikoval převod pravomoci na federální vládu. To se týká např. federálních daní, federálních plateb, jurisdikce FBI a podobných věcí, ovšem v případě soudů to neplatí. Federální orgány tak nemohou zatknout a deportovat nelegálního migranta, pokud dostal status uprchlíka a ochranu soudu některého amerického státu. V takovém případě daný stát přebírá za uprchlíka zodpovědnost.

USA zahájí 1. února proces odstupování od smlouvy INF, 30 amerických demokratických senátorů mělo v Portoriku mejdan se 109 lobbisty a skandál je na světě

No, a právě tyto programy pro jednotlivá americká města, která aplikují tuto politiku, leží v žaludku Donaldu Trumpovi, takže ten se rozhodl, že těmto sanctuary městům sebere federální peníze. Když chtějí přijímat nelegální migranty, tak ať si je města sama platí a financují. Takže pro změnu Donald Trump a jeho Republikáni blokují schválení státního rozpočtu, protože nesouhlasí s demokratickým návrhem na posílání peněz sanctuary městům v USA. Američtí vojáci pobřežní stráže nedostávají žold, plat nedostávají ani kongresmani a senátoři, takže ti se zvedli, opustili Washington a odjeli s více jak stovkou lobbistů na dovolenou do Portorika [1]. Obyčejní Američané jsou vztekem bez sebe, že senátoři a kongresmani za Demokraty si odjedou na dovolenou s lobbisty, když státní zaměstnanci nemají už měsíc výplaty. Bez peněz pracují i letečtí dispečeři na letištích. Všichni mají hypotéky a hrozí, že o ně přijdou, když nezaplatí splátku za tento měsíc. Američané žijí od výplaty do výplaty, nemají žádné rezervy, takže situace je vážná.

Ruská raketa 9M729 Novator prý porušuje dohodu INF, tvrdí USA, protože má zakázaný delší dolet.

Do tisku a médií se znovu dostaly informace, že Donald Trump znovu uvažoval v soukromí o tom, že USA vystoupí z NATO, jak se objevilo i včera na mainstreamu, dokonce i v ČR [2]. Trumpovi vadí především to, že evropské státy nevydávají na zbrojení 2% HDP, ale mnohem méně, až na výjimky. Tyto výroky způsobují v Bruselu hotový poprask a všichni američtí podpindos dostávají strach, že dojde k roztrhání transatlantických vazeb mezi USA a Evropou. Odchod USA z NATO by znamenal konec této vojenské aliance, to je každému jasné. Jenže Donald Trump provádí ještě i jiné kroky, které už tolik optimismu nevyvolávají. Americké ministerstvo pro kontrolu zbraní dnes oznámilo, že USA zahájí proces odstupování od smlouvy na zákaz výroby raket středního doletu (INF) počínaje dne 1. února 2019 a od té doby poběží 6-měsíční výpovědní lhůta, během které musí Rusko zlikvidovat své nové rakety 9M729 Novator [3]. Pokud to Rusko neudělá, USA odstoupí definitivně od smlouvy INF ke dni 1. srpna 2019.

Nové americké rakety středního doletu jsou určeny pro rozmístění v Evropě, jinde by to ani nemělo smysl

Pokud k tomu dojde, uvolní americké ministerstvo blokační zákon pro americký vojensko-průmyslový komplex, který od tohoto dne bude moci vyrábět nové rakety středního doletu. A tady je velmi zajímavý postoj, který vyžaduje analýzu, Donald Trump totiž minulý týden na MSNBC řekl na briefingu v Bílém domě, že rozmisťování nových amerických raket středního doletu v Evropě není vyloučeno, ale bude probíhat pouze v těch zemích, které ponesou férové náklady a budou ze svých HDP vynakládat na zbrojení dohodnuté objemy. Donald Trump uvedl, že si dovede představit bilaterální smlouvy s vybranými zeměmi v Evropě, ale bylo zjevné, že nemá na mysli NATO, ale pouze vybrané země v Evropě. To by znamenalo, že USA se stáhnou z NATO, ale Donald Trump bude usilovat o bilaterální vojensko-bezpečnostní doktríny. To by byl mohutný posun zpět a obrovská rána pro americké neocony, protože úder na Rusko by tím padl ze stolu.

Červený perimetr označuje údajný dolet ruské rakety Novator.

V současné době s USA spolupracuje na bilaterální úrovni 5 zemí v Evropě, jsou to Polsko, všechny 3 pobaltské státy a Ukrajina, která není členem NATO. Kyjev nedávno schválil další navyšování zbrojního rozpočtu a existuje potenciální riziko, že by se nové americké rakety středního doletu mohly ocitnout nejen v Polsku a v Pobaltí, ale i na Ukrajině. Takový vývoj by byl opravdu nebezpečný. Jenže ve světle současné americké rozpočtové krize se ukazuje, že je otázka, zda-li vůbec armáda jako celek bude mít peníze na některé projekty v budoucnu. Není tajemstvím, že Trumpův plán na stahování amerických vojáků ze Sýrie je motivovaný hlavně i finanční otázkou těchto zahraničních participací a staví tím proti sobě mnoho generálů v Pentagonu.

Platební neschopnost USA má všechny parametry systémově řízené krize

Americká platební neschopnost a neschválený státní rozpočet má ještě jiný rozměr, protože kongres nemůže pracovat proti Trumpovi. Když se podívám na tu navrhovanou mexickou zeď, která spíš připomíná plot, začínám mít pocit, že jde ze strany Donalda Trumpa o manipulaci a trik s cílem zablokovat kongres. Ten plot totiž mexickou a hispánskou migraci do USA nezastaví, to musí být jasné i Trumpovi. Jenže pro Demokraty v kongresu je po ideologické stránce naprosto nepřijatelné, aby hlasovali pro takový rozpočet, který peníze na zeď a proti migraci alokuje. A Donald Trump to ví moc dobře. Platební neschopnost USA tak může trvat ne týdny, ale dokonce měsíce, a není vyloučeno, že USA budou bez peněz až do prezidentských voleb v USA příští rok v listopadu. Bez státního rozpočtu by bylo dokonce velmi obtížné volby uskutečnit, vše by muselo být hrazeno ze sbírek soukromých osob, ale to by bylo v rozporu se zákony, které něco takového vylučují. Např. volební komise a pronájmy místností musí být hrazeny ze státních peněz, ne ze soukromých zdrojů, kvůli obavám z ovlivňování voleb atd.

Ani kuchař v Bílém domě nedostává plat během platební neschopnosti USA, takž Donald Trump musel za své peníze koupit jídlo ve fastfoodech v okolí Bílého domu, aby měl občerstvení pro hosty [4].

Pokud by platební neschopnost americké vlády trvala déle, dalších několik týdnů, ohrozí to provoz amerických základen ve světě. Bude totiž problém s palivem pro americké lodě a letadla. Americká pobřežní stráž, která spadá pod armádu, zatím funguje z rezerv, které má vytvořené, ale na jak dlouho rezervy vydrží, to je utajovaný fakt a nikdo neví, kdy se tato část americké armády zastaví, až dojdou poslední peníze a palivové rezervy. Americký prezident může tuto patovou situaci kdykoliv ukončit tím, že vyhlásí na celém území USA výjimečný stav a moc v zemi převezme prezident Donald Trump jako vrchní velitel a jeho Sbor náčelníků amerických ozbrojených sil. V takovém případě hrozí Demokratická strana zahájením impeachmentu proti Donaldu Trumpovi za to, že uchvátil moc v zemi. Jenže v případě vyhlášení výjimečného stavu by Kongres ani nemohl zasednout, resp. usnášeníschopnost kongresu by neměla v době výjimečného stavu žádnou účinnost. Navíc by mohl Donald Trump dokonce i americký kongres rozpustit. To jsou ale varianty ke kterým zřejmě nedojde.

Nejsilnější armáda na světě a přitom část vojáků už měsíc nedostala žold, dochází palivo pro techniku, zásoby jídla…

Na jedné straně chce americká armáda zbrojit a chce nové rakety středního doletu, ale na straně druhé nemá na výplaty žoldu vojákům pobřežní stráže [5], protože Donald Trump a kongres se vzájemně blokují a nikdo nechce ustoupit. Představte si situaci, že by takové problémy měli v Rusku při schvalování rozpočtu. To by byl povyk v médiích, jak Ruská federace krachuje a vzniká ústavní krize a platební neschopnost. Když se to ale děje v USA, mainstreamová média to komentují v Evropě opatrně, ale pravda je, že USA jsou v krizi a rozvratu, protože vedení země válčí mezi sebou, namísto proti nepřátelům, jak byli američtí neoconi tak dlouho zvyklí. Bílý dům a Kongres jsou mezi sebou ve válce, americký stát je v platební neschopnosti a v této situaci USA vypovídají odzbrojovací smlouvu, spolu s Trumpovými výroky o odchodu USA z NATO. Současná situace v USA je vládní krizí, a pokud jde o krize, ty nejsou důsledkem něčeho, jak se často mylně lidé domnívají. Krize nejsou důsledkem něčeho, krize jsou velmi důmyslným nástrojem řízení. Skrze krize je dosahováno cílů, které by v době stability nikdy neprošly a byly by zcela vyloučené. Horečné zbrojení USA, na které to teď jako vypadá po oznámení o odstoupení od smlouvy INF, se nakonec může transformovat v odchod USA z NATO kvůli platebním problémům americké vlády indukované současnou krizí ve Washingtonu.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
konzerva
Návštěvník
konzerva

Tak co ta smlouva…comment image

Pozorovatelka
Návštěvník
Pozorovatelka

Pro Jaris
Napsala jsem jinde komentář, ve kterém jsem zmínila, že anglická hymna má název “Jeruzalém”.
A tady je ukázka Vaší klasická reakce – “Pozorovatelko, zase lžete”

Jaris
Pozorovatelko, zase sem vnasite lzi. Anglicka hymna ma nazev ‘GOD SAVE THE QUEEN’.
https://aeronet.cz/news/video-holite-se-trpite-toxickou-muznosti-firma-gillette-spachala-medialni-sebevrazdu-po-uverejneni-feministickeho-videa-ktere-utoci-na-zarostle-muze-a-obvinuje-je-z-hrubeho-chovani-k-zenam/#comment-224926

Chápete už, proč s Vámi nemůžu diskutovat a proč většinu Vašich komentářů přecházím? Mě totiž velmi, velmi vadí povrchnost a plytkost. A “God save the Queen”je britská hymna, ale to Vy vůbec nerozlišujte, že ano, Vy jste hotová raz-dva a hlavně honem napsat, že “zase lžu….” ´

Já na rozdíl od Vás vím, o čem píšu a tady máte například tuto nedávnou informaci
dokonce i s videem
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/anglicane-budou-mit-mozna-vlastni-hymnu-hlavne-kvuli-fotbalu.A160113_181433_zahranicni_kha

I když ono předtím, než jste mě ze lži obvinila, by Vám stačilo nahlédnout aspoň do té Wikipedie
https://cs.wikipedia.org/wiki/Hymna_Spojen%C3%A9ho_kr%C3%A1lovstv%C3%AD

Jaris
Návštěvník
Jaris

Pozorovatelko, oficialni hymna Velke Britaneie je ‘God Save The Queen’, at se vam to libi nebo ne. To ostatni jsou zatim spekulace. Anglicani neradi meni sve tradice a pokud Anglie bude nadale kralovstvim, pochybuji, ze budou menit tuto starou hymnu.
Pisen ‘Jeruzalem’ se tyka sportovnich udalosti obzvlaste fotbalu, jak se pise v clanku.
Demonstrace v Izraeli proti nasili zen me rozesmalo uz pred casem, jelikoz se ho zucastnila i manzelka polskeho chazara Netanyahua. Ze by ji take obcas doma ohybal pres koleno a naplacal ji rakoskou pampelejdy? Kazdopadne se manzelka hlavy statu nema zucastnovat takovych demonstraci rozjivenych bakchantek.

Pozorovatelka
Návštěvník
Pozorovatelka

Jaris
Já jsem napsala:
“A “God save the Queen”je britská hymna…”
Vy mi odpovídáte::
“Pozorovatelko, oficialni hymna Velke Britaneie je ‘God Save The Queen’, at se vam to libi nebo ne. ”

Opravdu už mi nevyčítejte, že na Vás nereaguji a že Vám neodpovídám….. vyjma ještě této krátké ukázky “diskuse” s Vámi, která je jak s blbcem (a o takový výraz jste si sama doslova řekla …) A vyjma toho, že až někde opět napíšete, že tady vnáším lži, tak Vám připomenu, jak jste to Vy, kdo tady lže (“Anglicka hymna ma nazev ‘GOD SAVE THE QUEEN”) a překrucuje (tak anglická nebo britská? – no, ještě je možnost, že pro Vás Anglie a Velká Británii je jedno a totéž, v tom případě ale opět jsme u toho blbce a pokud to tak máte i s jinými informacemi, tak než příště někoho obviníte ze lži, tak se aspoň jakž-takž zamyslete).

Pijack
Návštěvník
Pijack

A jestlipak víte, že není Anglie ani Británie, ale ALBION ? 🙂

Josef
Návštěvník
Josef

Představte si, kolik hnusných darebáků nedostává plat, nesplatí splátku hypotéky a banka je vystěhuje na ulici! Johohohohohóóó. Také klimateroristi, chemtrailaři!

Vyhladovět Deep State, vyhladovět Deep State, vyhladovět Deep State!

Doníku, jsme s tebou!

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Milý admine,
žasnu co Vy si dovolujete. S ohledem na skutečnost, že Vy jste ti kteří žádají o finanční podporu servru pro
zachování provozu, a přitom se snažíte v některých případech zasahovat do diskuze které v žádném ohledu neporušuje deklarovaná pravidla , je vedena slušně a kultivovaně, nejedná se zjevně o trolling, pomluvu či dehonestaci. Takže je zřejmé , že zásahy jsou vedeny výhradně z důvodu politického posuzování příspěvků,
což Váš servr ale vylučuje. Takže kde je pravda? Nebo se mám zeptat provozovatele?L

konzerva
Návštěvník
konzerva

Eto us duraki a pizděcy….neřeknu měniče……co kdyby vyráběli lopaty a krumpáče a nebo nábytek atd… https://www.novinky.cz/ekonomika/494788-americti-kongresmani-se-obavaji-solarnich-panelu-od-huawei.html
Kdo byl největší nepřítel socialismu…jaro, leto, podzim, Zima…mráz přichází ne z kremlu, ale white house…??

Iva
Návštěvník
Iva

Z White house je to přímo doba ledová.
Člověk ocení něco, až když to ztratí. My jsme si nevážili do 89, co jsme měli.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Jasně “procesising” , pochybuji,že naskočí automaticky , takže zdržení než bude příspěvek propuštěn cenzurou
je řízeno minimálně dobou , než vytáhne admin hlavu z amrického zadku,že?

Jenicek
Návštěvník
Jenicek

Jestli to nebude spíš tím, že tady zahlucujete nesmysly diskuzi. Obsah žádný jen: …..bla bla …. amíci blbí…… bla bla ….. amíci dluh …. nic nového.

Iva
Návštěvník
Iva

Jaryne,
obvykle s vámi souhlasím a líbí se mi vaše příspěvky, ale tohle jste dost přehnal.
Nebo se někdo vydává za váš nick.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Léta už tištěné dolárky mají jen cenu klozetpapíru a navíc se teď začaly vracet amíkům domů. A teď už i oni vidí jak jsou bezcenné tyhle “petrodolárky” léta uměle držené, když všechny státy světa se zbavují jejich dluhopisů, stahují své zlaté rezervy z židofašistických bank v USA a začínají obchodovat v juanech, rublech,
eurech a národních měnách , takže mají u zadku nějaké sankce USA které lze uplatňovat a kontrolovat jen
v dolarové sféře. V momentě kdy skokově padne dolar a ta situace je za dveřmi a velmoci jako čína a rusko
a další surovinově mnohem silnější země než USA na tom pracují , USA opustí i evropa , která v poslední době na snahu USA o záchranu jen doplácí a židofašisté v USA budou nuceni konečně po letech kdy žil tento
“stát” na dluh i svým obyvatelům sdělit kam to přivedli, přiznat, že americký sen je už dávno blbost a “stát” který dlouhá léta žil jen na dluh a udržoval se agresivním vydíráním mnohem bohatších států, jde do kytek.
Dluhy doběhnou každého a to je to proč USA v poslední době tak hystericky kvičí. Nedivím se, protože i
politicky i jinak méně vzdělaným obyvatelům nezákonně anektovaného území sev.ameriky bude těžké
přiznat , že na jejich zbídačení se podepsaly židofašistické rodiny Routchildů,Reckefelerů,Clintnů a Buschů
které jim léta lžou o velikosti a hegemonii a přitom z nich udělali nejchudší ze všech vyspělých států.
Na to bude svět zvědavý , jak jim jejich kašpárci na niti jako je Trump tuto skutečnost sdělí , aniž by si
vykoledovali přes držku.

konzerva
Návštěvník
konzerva
Pavlina
Návštěvník
Pavlina

Povedená taškařice ty dohady o rozpočet ,který si nakonec půjdou půjčit k soukromé bance FED .
Trump si financuje chod bílého domku ze vlastní kapsy a tak dává příklad celému tomu spolku ,kterému
tak nějak velí – sáhněte konečně do vlastních kapes zaměstnanci státu jako on .
Nebo si vezměte půjčky třeba u číňana za rohem .
Opovážlivým návrhem by bylo začít si tisknout dolárky jako stát USA , na to ostatně mají právo , ale
všichni víme jak takoví prezidenti dopadají – naposledy JFK .

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Rusko nebo čína může USA smáznout kdy si vzpomene a nezneužívá toho.Naopak ti blbečkové amíci nemůžou
rusko ani čínu a dnes už ani další jejich spojence ohrozit , protože na rozdíl od USA mají protivzdušnou
obranu o které se amíkovi ani nesnilo. Už i přiblblí US generálové zezadu postrkovaní židofašisty skučí , že
ruské rakety nedokáží zastavit , jenže vykládejte to blbýmu židovi Routchildovi , který kromě své truličky se
zlaťáky kam chodí v noci onanovat nezná,že?