USA začnou v zoufalství vyvážet svoji vlastní ropu, petrodolar je mrtev!

USA začnou v zoufalství vyvážet svoji vlastní ropu, petrodolar je mrtev!

USA začnou v zoufalství vyvážet svoji vlastní ropu, petrodolar je mrtev!

Prislo to nahle, z cisteho nebe, ale dalo se to ocekavat, jenom ne mozna tak rychle. Ano, je to tady, nejnovejsi iniciativa Vladimira Putina na eliminaci “petrodolaru” z mezinarodnich obchodu mezi zememi skupiny BRICS ma svuj prvni vysledek. USA se po 4 dekadach rozhodly zrusit embargo na vyvoz sve americke “super-lehke” ropy [1].

“Petrodolar” je vyraz pro exkluzivitu prodeje ropy na svetovych trzich za US dolar

Zprava prichazi jen chvili pote, co Rusko uzavrelo s Cinou mega-kontrakt o dodavkach plynu z Ruska v prepoctene hodnote temer 400 miliard USD, ovsem cela transakce bude zobchodovana bez ucasti amrickeho dolaru, konkretne v ruskych Rublech a cinskych Juanech [2]. Neuveritelny zvrat v pristupu Obamovy vlady je prvnim mohutnym signalem padu dolaru, tentokrat ale ne toho “tisknuteho” FEDem na tiskarnickach, ale toho “arabskeho”, ropneho, Nixonova dolaru.

Ano, USA chteji distribuci sve vlastni ropy udrzet obchodovani za ropu v dolarech pri zivote a ocekavaji, ze hlavnim zakaznikem o americkou ropu (a tim padem o americky dolar) bude… ano, tusite spravne, Evropa! Presne ta sama Evropa, ktera na Obamuv prikaz se ma prestat bavit s Ruskem a ma se zbavit “zavislosti” na jeho plynu a rope. Uz vam to dava smysl? Uz chapete rozvrat na Ukrajine s cilem oznacit Rusko za nepritele a donutit tak predstavitele EU k izolaci Ruska, aby Evropa prisla o rusky trh pro svoji produkci, aby zacala nakupovat plyn a ropu od USA a udrzela tak dolar pri zivote?

To, ceho jsme ted svedky, je vlastne situace, kde Amerika uz nehraje o petrodolarovou zachranu (nebot petrodolar je uz efektivne mrtvy), ale o zachranu americke meny jakozto rezervni meny pro celosvetove transakce. Protoze pokud prestane na svetovych trzich platit dolar, k cemu budou ostatni zeme sveta dolar potrebovat? K nicemu uz, protoze USA nic nevyrabeji, nic neprodukuji, neni to exportni zeme (s vyjimkou zbrani, ovsem ty Americane neprodavaji na volnem trhu do sveta vsem ale pouze “spojencum”) a to malo, co USA fyzicky vytvari, to je vyrabene offshore (outsourcovano) za cinsky Juan nebo jine asijske meny a do USA nasledne paradoxne importovano jako “dolarovy dovoz”, coz ale muze ze dne na den skoncit v okamziku, kdy Cina rekne, ze uz za svoji vyrobu a zbozi nebude chtit dolar ale zase jenom Juan ci jinou menu.

Jenze vyvoz americke super-lehke ropy na svetove (tedy predevsim evropske) trhy dolar nad hladinou neudrzi. Tolik ropy totiz USA ani nemaji (i kdyz poptavka v EU by byla), takze poptavku po dolaru je treba do budoucnosti zajistit nejakou novou “petrodolarovou” smlouvou, ktera by zajistila mohutny a trvaly zajem o tisknuti americkych zelenkavych billetu. A takovou smlouvou bude zcela nepochybne planovana “Transatlanticka zona volneho obchodu” [3]. To je ten Svaty Gral zachrany americkeho dolaru, to zlate tele, ktere alespon na par desitek let udrzi dolarovou menu pri zivote, nebot zavislost Evropy na americkem “spotrebnim” trhu bude obrovsky, o to vic, kdyz si evropsti politici zabouchnou dvere pred Ruskem a ruskym spotrebnim trhem, ktery platil a plati dobre.

[VIDEO] Zpravy a signaly o padu petrodolaru prichazely uz v prubehu kvetna…

Je to presne ten Obamuv plan (tedy ne jeho, ale lidi, kteri Obamu “udelali”), jak nahradit rusky spotrebni trh pro evropskou produkci americkym spotrebnim trhem, cimz se zabijou dve mouchy jednou ranou: zachrani se dolar a poptavka po nem a zaroven se zachrani americky komfort zivota na dluh za cizi praci v cizich zemich. Protoze americke bondy a americke financovani statniho dluhu bude o to snadnejsi, ze zatimco dosud zila Amerika z cinskych uveru (primych v podobe financi, i neprimych v podobe importovane produkce, za niz USA plati svymi natisknutymi papirky), tak po realizaci TAFTA tuto ulohu prevezme EU a ECB, ale rozumej tomu lepe, ulohu prevezmou de facto danovi poplatnici v EU, z Evropy se stane manufaktura na cinsky zpusob.

Mimochodem, uz to zacina, vsimnete si globalniho chudnuti v EU, problemy s vyplatami duchodu, s tlakem na zruseni statnich duchodu, s tlakem na odchody do duchodu az v natolik pozdnim veku, ze vlastne nema ani cenu o nejakem duchodu hovorit, nebot duchodce efektivne od vyrobniho pasu zalehne rovnou do dreveneho penalu! Tedy cinsky model pracovnika “vyzdimat a zahodit”. O takto “zahozene” duchodce se potom nema postarat stat (jemuz pracovnik buhvi proc cely zivot odvadel socialni pojisteni), ale rodina, coz je alibismus, kdyz rezim dela vsechno proto, aby ulohu rodiny ve spolecnosti umensil, nebo rovnou zlikvidoval. Proste vize je takova, ze evropsky delnik bude v roli toho cinskeho, bude pracovat za to, aby prezil a produkce poputuje do USA, za niz nam USA budou platit svymi natisknutymi papirky, ktere nikdo jiny nebude chtit, nez zase jenom USA. “Petrodolarove” vazalstvi tak zazijeme na vlastni kuzi, i kdyz uz nepujde primarne o “ropu” ani o “petro-prumysl”.

Proto je uz zcela jasne, proc nelze zachranit dolar jinak, nez izolaci Ruska, aby EU prisla o odbytove trhy v Ruske Federaci a EU tak byla nucena vrhnout svoji prumyslovou produkci opacnym smerem, na zapad pres ocean, na trhy v USA, za americky dolar. Prestoze je (a bude) TAFTA pro EU totalne likvidacni a nevyhodna, nic jineho EU nezbyde nez smlouvu po letech odmitani a tahanic schvalit, protoze bez Ruska a vyvozu zbozi na jeho trhy uz nebude mit EU kam svoji produkci vyvazet, zustane prave a jenom americky trh jako jedina volba.

Takze, az vam zase bude volat Clovek v plisni, abyste prispeli na pomoc utecencum z valkou razvracene Ukrajiny, ktera ma izolovat Rusko jako “utocnika” a “nepritele”, tak jim rovnou preposlete tento clanek, at se chyti za nos.

V.K.

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Jirka dodává
Návštěvník
Jirka dodává

Takový diskutér pan Frank tady spílá protiputinovskému oponentovi do idl@tů.. ale to zde samozřejmě není žádný problém.
Na to zdejší cenzoři kašlou. Visí to tady bez problému již 3 měsíce.
Je to ale obhájce putinovské línie… a to má evidentně přednost!

Viera
Návštěvník
Viera

Na Slovensko majú z Ameriky prichádzať potraviny -z klónovaných kráv hormónové mlieko a mäso s rastovým hormónom Ractopaminom,chlórom čistená hydina,geneticky modifikované potraviny.Tiež má prísť veľký mliekárenský podnik,ktorý má odrovnať naše,slovenské mliekárenské podniky nižšími cenami.

Přečtěte si noviny, Rusáci...
Návštěvník
Přečtěte si noviny, Rusáci...

Centrální banky utíkají od eura. V kurzu je opět dolar.
2015 – Dolar upevňuje svoji výsadní pozici ve světovém finančním systému
http://byznys.ihned.cz/c1-63779160-centralni-banky-utikaji-od-eura-v-kurzu-je-opet-dolar

oblivion
Návštěvník
oblivion

Také články v novinách aký tu ukazuješ sú určené pre zdegenerovaných amerických ritolezov, ktorí majú klapky na očiach a slepo a hlucho veria zdegenerovaným USA. Je mi ľúto takýchto slabomyselných ľudí, ktorým sa oči ešte neotvorili. Zidia z USA potrebujú takýchto nerozmýšľajúcich hlupákov, aby im všetko verili. To je základ ich politiky, sústavnme zavádzať a ovplavnovať. Ty asi o ovplyvnovaní médiíí nič nevieš ???? (a ani sa nedivím …..)

Jirka
Návštěvník
Jirka

Naopak, články v tzv. nezávislých či alternativních novinách jsou určené pro zdegenerované proruské řitolezce, kteří majú klapky na očich a slepě věří zdegenerovanému Rusku. Je mi líto takových slabomyslných lidí, kterým se oči zavřeli. Náckové z Ruska potřebují takové nepřemýšlející hlupáky.
To je základ jejich politiky, soustavně svádět a ovlivňovat. Ty si to asi už ani neuvědomuješ, protože ti naprosto vymyli hlavu. Chápu.. už asi ani nemáš sílu se bránit. Dostali tě. Si pro ně tzv. “užitečný i….” .. jak už Vás svého času ocenil i ten Váš grázl V.I.Lenin.

Pozorovatelka
Autor

Tak Vy jste mě opravdu pobavil! Rusko jako jediné se brání leninismu, zatímco Západ jde v jeho šlépějích, EU obzvláště. Nejste Vy kolega toho mladíka, co byl hostem u Jílkové? https://aeronet.cz/news/migrace-a-globalizace-jako-predehra-ke-svetove-marxisticke-revoluci-co-take-zaznelo-v-obcane-mate-slovo-stalinismus-prekazil-marxismus-nejlepsi-opozice-je-vla/
Pokud ne, tak s Vaším “přehledem” se zde ani neunavujte a spěte dál, Lenin a srp a kladivo na vlajce EU Váš spánek jistí….

VladimírV
Návštěvník
VladimírV

Však taky evropské země, tj. americké protektoráty, dělají vše pro to, aby EURO a své národní měny (viz náš gauner-guvernér Singer) co nejvíce oslabovali tzv. kvantitativním uvolňováním, tj. tiskem nekryté měny za kterou vykupují americký dluh a posilují US dolar

Jaroslav
Návštěvník
Jaroslav

Proruský server jste a placený z východu. Zde 1 aktivista píše:
Máte nejaké dôkazy alebo stopy, ktoré vedú do Kremľa?

Priame dôkazy by bolo možné získať iba keby prehovorili samotní prevádzkovatelia týchto webov. Varovný je prípad webu aeronet.cz, kde sa českí novinári pokúšali pod falošnou identitou začať spoluprácu ako prispievatelia. Emailom sa im ozval človek, ktorý sa predstavil ako „styčný dôstojník pre ČR a SR“, odporučil im začať používať pseudonym, a upozornil ich, že nie je záujem o preberanie článkov z agentúr ako Reuters alebo ČTK, ale citovanie ruských agentúr je povolené.

Toscana
Návštěvník
Toscana

Pochybuji, že by USA bylo někdy tak zoufalé jak Rusko.

Richard Volín
Návštěvník
Richard Volín

Tak já nevím. Ale pokud vím Amerika již vyvezla nejednu celosvětovou ekonomickou krizi. A v současné době na tom opět pracuje. Opravdu je to důkaz té úžasné prosperity?Existují pochopitelně mnohé odborné i “odborné” studie o prosperitě či neprosperitě Ruska , ale také Ameriky. Ale ty vy asi vyhledávat nebudete.

Janhonza1
Návštěvník
Janhonza1

Pěkně napsáno. Ale jen aby se ten záměr izolovat rusko nezvrhl do jaderné izolace života na planetě. Taková hezká modrá kulička ve vesmíru a takové pitomé plemeno lidské jí okupuje.

Stan
Návštěvník
Stan

Možná jste svůj příspěvek špatně zařadil, jinak nechápu, jak souvisí s tím, co píšu já.

Stan Borowitz
Návštěvník
Stan Borowitz

“protoze USA nic nevyrabeji, nic neprodukuji, neni to exportni zeme”

To si asi děláte legraci nebo předpokládáte, že vaši čtenáři “sežerou” úplně všechno, viďte?

Jen jako malý příklad uvádím seznam 10 největších výrobců mikroprocesorů na světě, schválně si tipněte, kolik z nich je z USA: 1. Intel 2. AMD 3. Via Technologies 4. Motorola 5. DEC 6. Transmeta 7. MIPS 8. Texas Instruments 9. National Semiconductor 10. NEC

Bebo třeba Boeing je podle vás jaká firma? Ruská? Čínská?

peter
Návštěvník

sam si to napisal ano hlavne v cine … gro elektro priemyslu je v azii ci Kia alebo VW na slovensku su slovenske ? porozmyslaj prv nez nieco napises …

Ekim
Návštěvník
Ekim

VK má vždy bujnou fantazii respektive si často vymýšlí, respektive pííše nepravdu, totiž lže.
Ekim 😉

Honza999
Návštěvník
Honza999

Řekl bych, že až Číňané přestanou Amíkům vyrábět ty mikroprocesory Intel, AMD, Via, Motorola DEC, Transmeta MIPS, TI, National Semiconductor a NEC, bude těchto procesorů na trhu velký nedostatek. I kdyby si Amíci ty továrny z Číny vzali zpět do USA, nenajdou už nikoho, kdo by v nich dokázal pracovat, ono je to něco jiného než si navzájem prát ponožky nebo půjčovat DVD…
Pro Číňany ovšem nebude žádný problém zasypat svět procesory své vlastní značky. A i ten Boeing bude v pytli, až Čína přestane přístrojové vubevaní do něj prodávat za dolary…

stanislav
Návštěvník
stanislav

Vekej žid za louží vždy škodil………………

prd
Návštěvník

Dolár voči rubľu posiluje.

TetkaBielická-Cigereje
Návštěvník
TetkaBielická-Cigereje

čo myslíš, bude ten dolár krytý len toaletným papierom na ktorom je vytlačený s miligramami zelenej a čiernej farby posilovať večne?