USA rozmístí v Pobaltí a Východní Evropě těžké zbraně a 5000 vojáků....

USA rozmístí v Pobaltí a Východní Evropě těžké zbraně a 5000 vojáků. Odkaz Dragounské jízdy se naplňuje. Bude v létě válka proti Rusku?

USA rozmístí v Pobaltí a Východní Evropě těžké zbraně a 5000 vojáků. Odkaz Dragounské jízdy se naplňuje. Bude v létě válka proti Rusku?

Podle článku v New York Times [1] ze dne 14. června 2015 se USA chystají rozmístit těžké zbraně v zemích Pobaltí a dalších zemích Východní Evropy. Půjde zejména o tanky, bojová vozidla a další zbraně. Rovněž zde rozmístí nejméně 5000 vojáků. Jak mnozí z nás předpokládali, březnová Dragounská jízda napříč východní a střední Evropou, operace Atlantické odhodlání, bude mít brzké pokračování. Tehdy probíhala na území Pobaltí a Polska rozsáhlá cvičení NATO a Dragounská jízda byla návratem amerických vojsk přes naše území na základny v Německu.

Žádný normální člověk nechce válku s Ruskem

Tentokrát půjde opět o zastrašování Ruska i nás. Kdo soudný by chtěl na svém výsostném území po zuby ozbrojenou cizí armádu? USA a NATO chce, podle slov bývalého velitele NATO Jamese G. Stavridise, rozmístěním dalších zbraní v Evropě varovat Rusko před útokem na Pobaltí a další země, ke kterému se Rusko nikdy nechystalo. Čeká se na formální souhlas amerického prezidenta Obamy a ministra obrany USA Ashtona Cartera.

NATO vstupuje na Ukrajinu přes Maďarsko

Na maďarsko-ukrajinských hranicích už byly zaznamenány přechody vojsk NATO údajně na vojenské cvičení ve lvovské oblasti, které začalo již 20. dubna. Přesuny aliančních vojsk potvrdil i mluvčí ukrajinské vlády Oleg Slobodyan [2].

Hungarian-Ukrainian-Military-Vehicles.jpg
Vojska NATO překračují maďarsko-ukrajinské hranice

V současné době probíhá také cvičení pod názvem Noble Jump 2015 v Polsku. Naši vojáci se ho účastní rovněž. Část českých vojáků a výzbroje odjela vlakem, část letecky [3].

Pozvání NATO na Ukrajinu se zbraněmi hromadného ničení

Ukrajinský parlament 4. června schválil zákon, který umožňuje pozvat na Ukrajinu vojska cizích států a vojenských bloků v rámci mezinárodních operací na udržení míru. Součástí tohoto zákona je, že vojska NATO mohou na území Ukrajiny disponovat zbraněmi hromadného ničení, tedy i jadernými [4].

V Pobaltí je intenzivně podporován strach z Ruska

Jak se v důsledku americké propagandy vyvíjel strach z Ruska v pobaltských zemích, si můžete přečíst v článku na odkaze [5]. Podle agentury Nielsen Holdings vzrostl za poslední rok počet občanů, kteří se bojí Ruska 8 krát. Z 4% v roce 2014 na 32% letos. V Litvě se počátkem roku 2014 bála války s Ruskem 2% občanů. Dnes je to již 21%. V Estonsku to byla původně 3%, dnes 24%. Dnešní průměr celého Pobaltí je 32% občanů obávajících se války s Ruskem.

US obrněné vozy Stryker v Lotyšsku.jpg
US obrněné vozy Stryker v Lotyšsku

Každý normální člověk se bojí války, je to jeden ze základních pudů sebezáchovy. Situace v Pobaltí je však již několik let intenzivně připravována právě na výstavbu vojenských základen USA (NATO) na jejich území, tedy co nejblíže k hranicím s Ruskem. A žádoucí je, aby politici z Pobaltí, na základě tohoto uměle vyvolaného strachu občanů, žádali budování základen na svém území sami. Podobnou protiruskou propagandu zaznamenáváme i v naších mainstreamových médiích, a to denně.

Konec Varšavské smlouvy vs. rozmach NATO

Vzpomněl jsem si na dřívější prohlášení bývalého generálního tajemníka ÚV KSSS Michaila Gorbačeva, který v islandském Reykjavíku v r. 1986 dohodl s americkým prezidentem Ronaldem Reaganem likvidaci obou vojenských bloků (Varšavské smlouvy i NATO). Vypadalo to, že studená válka a závody ve zbrojení skončily. Od té doby USA vybudovaly vojenské základny ve více než 75 zemích světa a mají v nich rozmístěny desítky tisíc vojáků. Většina z nich je blízko hranic s Ruskem. Nikde jsem nečetl, že by mělo Rusko vojenské základny v Kanadě, v Mexiku, na Kubě. Pokud vím, Rusko mělo jen vojenskou základnu na Krymu a v Sýrii. Kdo tedy pokračuje ve studené válce a v závodech ve zbrojení?

Stanovisko Poláků k základnám NATO v Polsku

Na polských internetových diskuzích často čtu reakce obyčejných Poláků na americké základny a jejich budování na polském území. A taky na samotné americké vojáky v Polsku. Jednou větou se dají zkušenosti s nimi vyjádřit slovy: zvýšená kriminalita, rvačky, výtržnosti, obrovský nárůst distribuce drog, množící se případy znásilnění dívek a žen v okolí vojenských základen.

nasi vojáci odlétají do Polska na cvičení NATO.jpg
Naši vojáci odlétají do Polska na cvičení NATO

Také se znovu řeší otázka potratů, protože ze znásilnění někdy těhotenství vznikne a katolické Polsko je striktně i proti potratům kvůli znásilnění. Poláci se samozřejmě také bojí, že budou, v případě vyprovokované války s Ruskem, mezi prvními cíli, protože na jejich území jsou americké základny.

Závěrečné shrnutí

USA tedy rozmisťují v rámci NATO další těžkou zbrojní artilerii blízko našich hranic. Porošenko na území Ukrajiny pořádá cvičení s účastí NATO a zákon mu povoluje pozvat je do země i za účelem ryze válečným. Vojska NATO vybavená zbraněmi hromadného ničení včetně jaderných budou moci útočit nejen na Donbas, ale i na Rusko. Další cvičení NATO i s naší účastí, probíhá dnes v Polsku.

Branná povinnost umírat pro cizí zájmy na cizím území

K tomu vezměme v úvahu nový zákon ministra Stropnického, který je ve fázi schvalování. Odvody do armády mužů i žen s úkolem bojovat a umírat kdekoli v rámci akcí NATO. Zdá se, že třetí světová válka vyprovokovaná USA a NATO, jehož jsme členem, může vypuknout opravdu letos v létě, jak to predikoval Valerij Pjakin v jedné ze svých přednášek Otázky-odpovědi.

dragounská jízda Česko.jpg
Železniční přesun vozů Stryker, příprava na válku?

Jsem přesvědčen, že USA jsou odhodlány válčit s Ruskem nejen do posledního Ukrajince, ale i do posledního Čecha, Slováka nebo Evropana. Naši politici jako Helena Langšádlová z TOP09 považují dokonce jadernou válku proti Rusku za boj za naši svobodu a světovou válku stále v médiích propagují.

Chaos v zemi kvůli vnuceným uprchlíkům

Aby to nestačilo, nařídil nám ještě Brusel prostřednictvím našich europoslanců, že na naše území, stále více vyčerpané náklady na zbrojení, přistěhuje tisíce uprchlíků z Afriky. Ti jistě za naši zemi bojovat nebudou, pokud se válečné běsnění přesune až k nám. Naopak využijí každé příležitosti k drancování, znásilňování a úpadku naší země.

Jsme šmírování americkými neziskovkami na každém kroku

Dozvídáme se, že neziskové organizace v Česku, financované mimo jiné americkým kongresem, mají za úkol monitorovat a udávat každý projev svobodného myšlení na našem území. A také to dělají, zřejmě v rámci demokracie a deklarované svobody slova, jak dokládá článek zde [6]. Jsou tedy Američané našimi přáteli nebo dráby?

Komu máme za případnou smrtící válku s Ruskem „poděkovat“? Kdo ji pro nás připravuje, ačkoli žádný rozumný člověk u nás ji nechce? Koho máme vést k zodpovědnosti, kdy a jak? Kdo má na rukou krev mrtvých z Doněcka a Luhanska? A kdo bude mít na rukou krev mrtvých českých mužů, žen a dětí?

– Valerij X –

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Carlos IV
Návštěvník
Carlos IV

Vsichni zrejme zapominate na nejdulezitejsi poslani mericke armady a jeji dislokace po svete – a to na ochranu ropnych poli, ropnych a plynovych terminalu a dislokace podel pravidelnych tras plavby tankeru. To vse diky vymene podlozeni dolaru ropou namisto zlata, datovaneho od dob vlady panu Nixona a povedene dvojice Kissinger / Brzezinsky, tedy 80tych let. Ti dva posledni jmenovani skodi svetu dodnes, stejne tak jako ten ropou “podlozeny” USD.

Bantustan czechia
Návštěvník
Bantustan czechia

tyto repliky MILUJI..Věčně zelené…http://www.uloz.to/xaEzTSu/svobodne-sireni-kopie-mp3

Změna je život
Návštěvník
Změna je život

Přidám názor někoho z diskuse v Rakousku:
Američani jsou poserové a vést válku po zemi pomocí svých lidí a těžké techniky nebudou chtít. Mají dost možností poslat drony a dálkové střely. Ta technika a vojáci jsou tam na potlačení případných protestů místních lidí, až se jim přestane líbit, co se tam zavádí a bude zavádět.

Valerij
Návštěvník
Valerij

Děkuji za komentář, to dává smysl.

TSq
Návštěvník
TSq

Tak to vidím i já, spanilá jízda to jenom potvrdila

jan
Návštěvník
jan

ruský vicepremiér Rogozin tvrdí, že “Tanky nepotřebují víza”, ale v Pobaltí je prý intenzivně podporován strach z Ruska. Jen jestli ten strach není náhodou oprávněný

jan
Návštěvník
jan

Odpovídám jen proto ,že mám shodný nick.

S vaším názorem nesouhlasím

xerox
Návštěvník
xerox

rozmísťování amerických vojsk slouží ve východních zemích k podpoře místních koloniálních chunt a na zastrašení domácí opozice …
v případě potřeby americká vojska obsadí při nepokojích v daných zemích důležité strategické objekty , jako tzv. parlamenty , mosty , jaderné elektrárny , dopravní uzly , komunikační centra a hlavně letiště pro rychlý nástup dalších vojsk …

vojáci můžou v daných zemích plnit tajné vojenské operace , provokace pod falešnou vlajkou , navigace raket , odposlechy , otevřený monitoring dronama , likvidaci nepohodlných osob atd. …

že se budou počty a zbraně podle potřeby kdykoliv dál navyšovat dle toho , jak se někdo ve vajthauzu vyspinká je celkem jasné …
na amerických základnách mají zázemí americké zpravodajské služby i tajné služby dalších zemí , kde se cítí bezpečně a beztrestně , základny nepodléhají místní jurisdikci nýbrž a pouze americké …
celé to bagatelizovat může jen klasická lama nebo trol typu např. jakéhosi kajmika …

Valerij
Návštěvník
Valerij

Děkuji za komentář. Tyto souvislosti mě nenapadly a máte pravdu.

TSq
Návštěvník
TSq

Hezký detail, smutně pravdivý, kdo si čuchnul k válečnictví to nepochybně ví
a vypatlaným lamám se bude dokola tvrdit, jak nás hodní spojenci chrání před ošklivým ruským agresorem, pro jistotu je mediálně zahltí něčím výživným,
aby nestačily přemýšlet, jak věci ve skutečnosti vlastně jsou
a takový Lybijský exodus přijde vhod

romgator
Návštěvník
romgator

Bohužel svět a tudíž i Evropa chcípne kvůli tomu vymaštěnci muslimskému, který si říká americký president. Ale to není to nejhorší. Obama je jen jeden, evropští zrádci jsou všude kolem. Hlavně v konírně, které se říká posranecká sněmovna.

kajmik01
Návštěvník
kajmik01

Hmm, pěkná směska úvah propojených do jednoho článku s cílen navodit pocit ohrožení a strachu.
1. Uprchlíci
Země Visegrádské čtyřky společně odmítly kvóty EU na utečence ze zemí mimo Evropu. Minimálně tímto padá dohoda o masivním umisťování uprchlíků u nás. Ostatně naše středo/východoevropské země nejsou cílem utečenců, takže by je tady ani nikdo nedokázal udržet. A vzhledem k tomu, že různé další země EU mají vlastní představy o přijímání uprchlíků, tak dohoda jak byla představena padá. Za mě by bylo nejlepší utečence po připlutí do Evropy znovu nalodit a odvézt zpět do afrických zemí. Přijímání utečenců je možné, ale nejlépe ze stejného civilizačního okruhu. Mimo něj jen selektivně a ve výjimečných případech.
2. Branná povinnost v ČR
Zákon měl začít platit za DVA ROKY (rozhodně ne hned, pro případnou “letošní válku s Ruskem” jak píšete) a zatím byl poslán k ledu, protože neměl podporu ve sněmovně. Takže kdoví kdy a v jaké formě se nakonec objeví ve sněmovně k projednávání. Škoda dopředu spekulovat, když se nic neví.
3. Zrušení NATO/VS
V roce 1986 rozhodně Gorbačov s Reaganem nedohodl ani konec Varšavské smlouvy natož NATO. Mluvilo se o omezení/likvidaci raket středního doletu a o OMEZENÍ konvenčních sil NATO/VS v Evropě.
Ostatně Gorbačov na mýtus ohledně nerozšiřování NATO na východ odpověděl:
“Téma rozšiřování NATO vůbec nebylo projednáváno a v těchto letech nebylo předloženo. Říkám to s plnou zodpovědností. Ani jediná východoevropská země toto téma nezvedla, dokonce ani po zrušení Varšavské smlouvy v roce 1991. Západní představitelé je také nepředložili” Zdroj http://www.blisty.cz/art/75163.html
4. Počet amerických vojáků v Evropě
Tento počet trvale klesal a to až do problému ohledně Ukrajiny. Dokonce byla i snaha neumisťovat US vojáky v nových členských zemích blíž Rusku, aby nedošlo zbytečně k pocitu ohrožení ze strany Ruska.
rok 1953 – 400.000 US vojáků
rok 1980 – 300.000 US vojáků
rok 1999 – 120.000 US vojáků (výsledek dohody z Reykjaviku a konce VS)
rok 2007 – 72.000 US vojáků (z toho je 25.000 součástí letectva)
rok 2013 – z Evropy bylo staženo cca 95% těžké techniky (tanky a transportéry v počtu 6000)
5. Pobaltské země
Jasně že tam mají strach z případného ruského útoku, protože díky silné ruské menšině by se mohl opakovat podobný scénář jako v Podněsteří nebo na východní Ukrajině. Ale pokud tam chtějí cizí základny, je to jejich věc. Záleží na vůli místních parlamentů a případné hlasování v referendu. Já osobně třeba nevidím důvod, proč by nějaká cizí vojska měla být u nás v ČR.
6. Válka s Ruskem
Jasně že si žádný normální člověk nepřeje válku mezi mocnostmi jako je Rusko a USA/NATO. Ostatně 99% populace i politiků si uvědomují, že taková válka by s velkou pravděpodobností znamenala jadernou konfrontaci a konec klasické civilizace (možná i lidstva). Ono totiž pak bude úplně jedno, jestli budeme přímým cílem atomových hlavic nebo ne. Výsledkem by byla tak jako tak zamořená a neobyvatelná většina planety.
Já v akcích NATO vidím spíš snahu povzbudit spojence a odstrašit protivníka. Co si budeme nalhávat, těch případných 5000 vojáků s technikou by nemělo šanci zpomalit Ruskou armádu na déle než 1 den a to nemluvíme o případném útoku na Rusko, to by byla sebevražda. Stačí se jen podívat na seznam jednotek a počet vojáků Západního vojenského okruhu.

Aksal
Návštěvník
Aksal

Zase jako zdroj uvádíte tendenční blisty…To jste fakt odkázán na “předžvýkány názor” a nedovedete si jej udělat sám? Jedete pořád ve stejné “lajně”. Čísla máte máte pěkně seřazena, ale jejich interpretace je na nic. Chce to používat přímý zdroj a ne nějakého kabalského předžvýkávače.
Tady Vám posílám rozhovor s Gorbačovem, člověkem, který byl účastníkem jednání, a co říká??? ZÁPAD MĚ PODVEDL…

https://www.youtube.com/watch?v=04kZb00-rtg

Aksal
Návštěvník
Aksal

Ještě doplním, že natištěný rozhovor na který jste dal odkaz, který jsem neslyšela z úst Gorbačova a je prezentován, jako jeho názor nemá cenu. před kamerou říká jasně, že byl podveden…

kajmik01
Návštěvník
kajmik01

Ten “přežvýkaný” názor je z rozhovoru pro Russia beyond the headlines:
http://rbth.co.uk/international/2014/10/16/mikhail_gorbachev_i_am_against_all_walls_40673.html
A nevím co je na tomto odkazu (i odkazu z BL) víc nebo míň pravdivého než na jiných. Ono většina názorů politiků nepřichází z TV rozhovorů, ale pořád ještě z rozhovorů pro rádia nebo tisk. To by se potom mohlo zpochybnit skoro cokoliv.
—-
A zajímalo by mě, co je špatného na interpretaci, že se US jednotky do roku 2013 z Evropy stahovaly, tj, že ubývalo vojáků i techniky, u klíčových těžkých zbraní prakticky o 95%.
A to, že v nových členských zemích NATO nebyly a prakticky ani dnes nejsou US základny je taky pravda. Teprve teď se řeší, jestli má být trvalá základna NATO v pobaltských zemích. No a země jako Česko, Slovensko nebo třeba Maďarsko rozhodně žádné základny NATO neplánují.

alamahar
Návštěvník

No my na slovensku zakladnu nato mame a to nie dokonca jednu 🙂 zaco vobec niesom teda hrdy 🙂

kajmik01
Návštěvník
kajmik01

Moje první odpověď zmizela, tak snad odkaz na zdroj ohledně rozhovoru z Gorbačovem na ruském médiu pro zahraničí vydrží:
http://rbth.co.uk/international/2014/10/16/mikhail_gorbachev_i_am_against_all_walls_40673.html

Aksal
Návštěvník
Aksal

Já jsem Vám přece názor na ten článek už napsala výše. Dokud to neuslyším z úst Gorbačova, je to prostě článek nějakého novináře, potažmo jsou tyto noviny
hlásnou troubou liberálů, kteří jsou placeni Americkými neziskovkami…Důležité je sledovat vektor peněz….

Pozorovatelka
Autor

Z Vašeho příspěvku mám pocit, že by se snad Rusko mělo omluvit, že základny NATO nestojí už někde v Moskvě (jak to přiznal dokonce americký analytik https://aeronet.cz/news/vyjimecne-usa-zadna-zeme-nezazila-takovy-pad-aniz-by-byla-kymkoliv-napadena-amerika-v-koncich-a-pravda-v-polskem-odposlechu/
Podněstří – nevidíte, co se děje v Oděse, které velí Saakašvili a jak Ukrajina hledá záminky? Nepochopila jsem, proč článek napadáte.

kajmik01
Návštěvník
kajmik01

Jak jsem psal, vadí mi zbytečné strašení na základě kombinací různých informací a dohadů, z nichž některé jsem se snažil oponovat.
Já jsem jen psal, že se NATO snažilo zbytečně nedráždit Rusko a základny v nových členských zemích, které jsou poblíž Ruska prostě nestavělo, což mi přijde jako slušný přístup. Stejně tak se trvale snižoval počet US vojáků a techniky v Evropě, což taky neukazuje na snahu o napadnutí Ruska a což měla za výsledek snižování napětí v Evropě.
Bohužel dnešní eskalace na Ukrajině znovu zvyšuje napětí a možnost konfliktu, což není dobrá zpráva prakticky pro nikoho.

Pozorovatelka
Autor

“Slušný přístup” Západu k Rusku možná platil v době Gorbačova a Jelcina, kdy stačilo, aby bývalé sovětské země byly členy EU a tím především členy NATO (Pobaltí od 2004) a kdy rozkrádání a zotročování Ruska probíhalo mírovou cestou. Jakmile se objevil Putin a zastavil to, nastoupila cesta síly, která graduje. Také si myslím, že válku si dnes každý rozmyslí, obávám se však, že v případě zoufalých USA to neplatí – ty totiž mají jen dvě možnosti: padnout a přiznat to anebo padnout tak, že všechny stáhnou sebou. K první možnosti jsou ovšem příliš arogantní a pyšné. Váš názor, že se NATO “snažilo zbytečně nedráždit Rusko”, tak to nevím, co říct – sledujete vůbec tu likvidaci všeho ruského a doslova Rusů na Ukrajině? A Vy jako byste řekl, že to Rusko dráždí NATO….

ANNA
Návštěvník
ANNA

Vážená dámo, čím dál více raději čtu vaše příspěvky. Jsou jedinečné , hlavně v tom co říkáte je kus duchovna a vesmíru. Nepochybuji, že je to proto, že z Vás mluví hluboká a široká slovanská duše. Jsem Vaší stálou čtenářkou a obdivovatelkou. Anna také z kmene Wanna

Pozorovatelka
Autor

Velmi Vám děkuji, každá taková reakce je mi opravdu velmi milá především proto, že se svým viděním nejsem sama. Byla doba, kdy jsem jako blbeček cinkala klíči a nedala dopustit na Havla, ale nyní jsem (díky Bohu) ve věku, kdy mě ani kritika neodradí a kdy pro mě jediným vodítkem je pravda. Rozhodně si nemyslím, že na ní mám patent (a hledám ji jak v duchovnu, tak i přes zdejší diskuse pořád objevuji nová fakta), ale blbečka už žádnému systému dělat nehodlám – na to si myslím jsem v životě pochopila docela dost. A jsem slovanská duše a jsem za to ráda!

jan
Návštěvník
jan

Děkuji Vám paní pozorovatelko ,také si říkám že bych si tu ruce co cinkaly klíčema raději usekl,mluvíte mi z duše,jsem důchodce války se bojím

Jan Novák
Návštěvník
Jan Novák

Konečně zase jednou přesná definice současného stavu.

Aksal
Návštěvník
Aksal

Bože můj. Svět se potácí nad propastí jaderné války a vy tu melete něco o zbytečném strašení??? A, že se NATO snažilo “zbytečně nedráždit” Rusko? Kde to žijete! Jste skutečně tak naivní, nebo slepý??? Vždyť se podívejte na prstenec kolem Ruska. Všude stojí připravena Americká armáda se svými “spojenci”, jen zaútočit, plán Barbarossa 2… Američané jsou jak běsnící psi, které vypustili na medvěda, aby ho kousali kam až dosáhnou a nakonec jej dorazili mohutným jaderným úderem…
Vy snad i když budete svítit radiací jak žárovka, si toho nevšimnete…

kajmik01
Návštěvník
kajmik01

Když se podíváte na mapu kterou dole vložil Valerij, tak tam rozhodně žádný prstenec kolem Ruska neuvidíte, zhruba 80% ruských hranic vede buď s mořem nebo s Čínou, Kazachstánem, Mongolskem, Běloruskem nebo třeba Finskem.
Ostatně kde jsou ty slavné US základny? Dalo mi práci než jsem nějaké info vyšťoural a převedl do srozumitelné podoby. Ono totiž ta mapa od Valerije ukazuje jakýkoliv náznak US přítomnosti, třeba stovku dočasných poradců nebo pouze drony v Jemenu, byť tam žádní vojáci nebo základny nejsou.
Základny US v Evropě:
https://www.google.com/maps/d/viewer?dg=feature&msa=0&mid=zLVobDhR_yeQ.kbRTX_jmewi8
Základny US ve světě (tady je přítomnost US vojáků úsměvná, je tam třeba Rusko a Čína, asi tam je několik vojáků na stážích a pobytech), podstatné jsou červené země a výrazné hvězdy jako základny:comment image
Takže jedinou zemí, kde je přímo US základna a má přímo hranici s Ruskem je Norsko.

Miko
Návštěvník
Miko

Ste neskutocny tupec,len jednu vec by som rad videl a sice vasu horlivost ist umierat za amicke idealy,v zakopoch budete mat moznost agitacie ako sa tesite na utok na Rusov v mene demokracie,ale da boh k takemu niecomu nedojde,lebo bol by som prvy,ktory by ti tu agitaciu pekne “vysvetlil”, to mi ver ,..

0^n
Návštěvník
0^n

Nezlobte se, pane Kajmo, ale proč by vlastně podle Vás vůbec měli být jakýkoliv US vojáci v Evropě? Copak Evropa je USA? Jsou dislokovaní evropští vojáci a evropská těžká vojenská technika v USA?
Děkuji za vaše, jako vždy odborné, vysvětlení.

kajmik01
Návštěvník
kajmik01

Co k tomu říct. Asi neznáte historii, kdy přítomnost US vojáků v Evropě se datuje od porážky Hitlera, kdy bylo SSSR a USA/Západ spojeni proti stejnému nepříteli. Vojska SSSR zůstaly např v NDR nebo Polsku a vojska USA např. v NSR nebo Itálii.
SSSR později rozmístilo vojska v dalších zemích včetně Československa.
Po roce 1990 země střední a východní Evropy odmítly trvalou přítomnost vojáků SSSR a následoval nucený odsun z těchto zemí. Počet US vojáků ve stejné době díky snížení napětí klesl asi na 1/3 z doby studené války, o úplný odsun země s velkými základnami jako bylo Německo nebo Itálie nezažádaly.
Takže rozmístění bylo v poražených zemích na základě smluv z roku 1944/45 a následně díky trvalému napětí mezi SSSR a Západem. USA bylo jaksi zeměpisně úplně mimo oblasti, kde probíhala studená válka, snad s výjimkou Kuby. Takže zeměpisně ani politicky nebyl důvod pro umístění základen evropských spojenců v USA 🙂 Ostatně vítězové rozmisťují základny pro zaručení míru v poražených zemích, ne naopak. Takže Německá základna v USA jako výsledek války by byla úsměvná.

TSq
Návštěvník
TSq

kajmik01: “Ostatně vítězové rozmisťují základny pro zaručení míru v poražených zemích” Úsměvné, vždycky pro zaručení svých zájmů, to s mírem nemá nic společného, max snad jen že si rebélii každý porobený rozmyslí

0^n
Návštěvník
0^n

Opět se nezlobte, pane Kajmo, ale já se ptal na přítomnost a vy jste svoji přednášku začal exkurzí do minulosti.

Jsme nyní jako Evropa partneři s USA nebo jsme stále okupovaná část světa, která byla poražená ve válce (odkazuji se na vaše tvrzení, že vítězové umisťují vojenské síly / základny v poražených zemích – jestli pro zaručení míru nebo jako stvrzení dobytí daného území ve svůj prospěch, nechám už laskavě na posouzení každého čtenáře) ?

Je tedy důvod pro to, aby zde v Evropě byly rozmístěny vojenské síly USA v době, kdy uplynulo 70 let od konce 2. světové války a 25 let od konce studené války, na které se obě odkazujete jakožto spouštěče přítomnosti ozbrojených sil USA v Evropě? Případně jaký podle Vás?

kajmik01
Návštěvník
kajmik01

Znovu opakuji, že to je záležitost těch zemí, kde dnes US základny jsou. Pokud si je němci nebudou přát, tak u nich nebudou.
Já vám za němce neodpovím, proč je tam stále mají a abych řekl pravdu, je mi to jedno. Se základnou cizí armády u nás bych nesouhlasil, ale do základen v Německu nemám jako čech co mluvit.

4TSq: Když si přečtete důvod rozmístění armád SSSR a USA v poražených zemích (okupačních zónách), tak se tam mluví o tom, že je to záruka míru, protože poražené země budou pod přímou kontrolou vítězů. To v co se to později změnilo na jednotlivých stranách a kdo měl jaké postranní úmysly neřeším, to bych o tom mohl rovnou napsat konspirační knihu.

TSq
Návštěvník
TSq

0^n, ono je to jednoduché, USA demokraticky vysvětlují, kdo je kdo a jakou šprušly zaujímá, USA je absolutní No1 a tím je řečeno vše, všechno ostatní je plebs a pár kopečků hnoje. Být spojencem USA je hodně nebezpečná hra, v tu chvíli stát přiznává svoji podřízenou úlohu, to ostatně vidíme na každém kroku.
..a Putin se vzepřel, přímo na zadní a nehodlá poslouchat, dá se mu to “vysvětlit” už pouze silou, což se právě děje a čehož jsme svědky.a rozjíždějí se staré osvědčené římské dobyvačné praktiky.

Valerij
Návštěvník
Valerij

Mapa níže představuje americké vojenské základny v zahraničí, podle oficiálních zdrojů BSR, a podle nezávislého výzkumu s použitím ověřených zpravodajství, stejně jako informací z Google Maps. Mapa nebere v úvahu základny NATO, včetně zvěsti o základně v Turkmenistánu a základně v Alžírsku, o které informoval server Wikileaks. Zdroj: http://svobodnenoviny.eu/kolik-maji-spojene-staty-ve-svete-vojenskych-zakladen-vysledek-by-asi-kazdeho-sokoval/

A tady je mapa US vojenských základen bez základen NATO:comment image

permoník
Návštěvník
permoník

Pokud jde o strašení, tak kdo více straší Ruskem, nežli prozápadní média. O NATO to není strašení, ale holá skutečnost, že neustále Rusko provokují, dokonce i cvičením u jeho hranic! A pokud si myslíte, že Rusové dráždí hnUSAky, tak si uvědomte jednu skutečnost. Ne Rusko, ale hnUSAci vybudovali po roce 1990 další vojenské základny v Rumunsku a Kosovu, aby byli blíže Rusku.

mrduc
Návštěvník
mrduc

nemyslim, ze krajiny V4 nie su cielom vystahovalcov.
V pripadnom konflikte s Ruskom v sucasnosti nema zapad sancu. Jednym z dovodov je, ze sucasne obyvatelstvo nasich krajin by prilis ochotne nebojovalo.
Konflikt bude odlozeny do doby, kedy toto obyvatelstvo bude nahradene vycvicenymi “utecencami”, ktorych motivacia bude neporovnatelna 🙁