USA odmítly přijmout ruskou delegaci a jednat o situaci v Sýrii. Sýrie,...

USA odmítly přijmout ruskou delegaci a jednat o situaci v Sýrii. Sýrie, Írán a Rusko připravují velkou ofenzívu. Bude Rusko bombardovat americká letadla?

USA odmítly přijmout ruskou delegaci a jednat o situaci v Sýrii. Sýrie, Írán a Rusko připravují velkou ofenzívu. Bude Rusko bombardovat americká letadla?

V úterý ruský prezident Vladimír Putin informoval o návrhu Ruska uspořádat mezinárodní schůzku věnovanou Sýrii a vyslat do Washingtonu ruskou delegaci v čele s premiérem Dmitrijem Medveděvem.

„Dostali jsme (od Spojených států) odpověď, že poslat (americkou) delegaci do Moskvy nemohou a přijmout ruskou delegaci ve Washingtonu rovněž nemohou”, řekl Lavrov ve svém vystoupení ve Státní dumě (více a video zde).

Tisíce íránských jednotek a bojovníků skupiny “Hizballáh” se připravují na velkou ofenzívu proti ozbrojencům v provincii Aleppo, útok bude proveden s podporou ruského letectva 
Podle agentury Reuters akci provedou tytéž jednotky, které minulý týden osvobozovaly provincii Hamá, ke kterým se přidají tisíce vojáků íránské armády, kteří v posledních dorazily do Sýrie. Současná situace v provincii Aleppo, v druhém největším městě Sýrie, zůstává nejasná. Pokračují v ní boje mezi syrskou armádou a opozičními skupinami, jednotkami spojenými s “al-Káidou” a “Jeb al-Nusra”, v Rusku zakázanými jako teroristické organizace “Islámského státu”. Během dvou let bojů se žádné ze stran nepodařilo získat vítězství ve zchátralém Aleppu.  Severně od Aleppa provádí letecké údery US Air Force, kterými se snaží oslabit pozici “islámského státu”, navíc je tato oblast pozorně sledována Tureckem jako provincie hraničící s Tureckem. (zdroj)
Jak operace v syrském Aleppu dopadne, je otázka, jisté ale je, že Rusko neustále Spojené státy vyzývá ke spolupráci, avšak z nějakého “zvláštního” důvodu USA spolupráci odmítají.  O zahájení ruských akcí v Sýrií měl Obama být informován již na společné schůzce s Putinem na půdě OSN, kde na tuto informaci měl reagovat slovy: “To jsme předpokládali”.  Následně Obama stáhl své “veleúspěšné” bojovníky proti IS a ukončil program jejich vyškolování. A jedinou oblastí, ve které jsou USA ochotny v otázce Sýrie s Ruskem jednat nadále zůstává bezpečnost amerických letadel. Ale k čemu asi jsou, když společný boj proti IS Spojené státy odmítají?
NATO se do bojů nezapojí
Pak zde máme NATO, které od začátku prohlašuje, že se do bojů v Sýrii nezapojí a máme zde EU, která – ač nejvíce odnáší americkou politiku na Blízkém východě a jeho rozvrat, kterého je uprchlická krize výsledkem – volá, aby Rusko přestalo bombardovat Al-Káidu a Jeb al Nusru a další odnože IS (a čerstvě EU označila prezidenta Zemana, který od začátku volá po spojenectví v boji proti islámským teroristům za islamofoba). 
Celá současná situace vyznívá tak, že Rusko zůstalo ve svém boji proti radikálům IS zcela osamoceno (nepočítáme-li Sýrii, Írán a event. Čínu, která se netají případnou podporou Ruska, Sýrie a Íránu). A nejlépe postoj západního světa asi shrnul čečenský prezident Kadyrov, který řekl: “Zdá se, že celý svět by měl Rusku tleskat, ale Spojené státy a západní země se nejvíce obávají ztráty IS,” – uvedl šéf Čečenské republiky.

Od začátku lze reakce USA a Západu na ruské kroky v Sýrii shrnout dále do věty: “Rusko se utopí v bahně”. Čímž bylo řečeno, že se předpokládá, že Rusko nemá na to, aby bylo ve vojenských operacích úspěšné a bude-li ponechán boj proti IS pouze na něm (což se děje a odmítnutí ruské delegace Washingtonem je toho jen dalším potvrzením), Rusko brzy padne – obzvláště, bude-li syrská tzv. “opozice” nadále podporována Spojenými státy – viz 50 tun munice pro opozici.  To hlavní, s čím se nepočítalo, je možnost, že by Rusko mohlo uspět.

První šok – ruské letecké útoky přinášejí za několik dnů větší efekt, než boje západní koalice za několik let

Informace o úspěšném likvidování center IS, které Rusko vysílalo a vysílá v přímém přenosu, se staly prvním políčkem do tváře USA a Západu. Ukázalo se, že když se opravdu chce, tak IS porážet lze. Jedinou reakcí, na kterou se USA a Západ zmohly, bylo rozpoutání informační války, ve které již před prvním ruským útokem byla připravena videa o smrti civilistů (Putin: „Informace o civilních obětech v Sýrii vznikly před ruskými nálety.“). Později (kupodivu!) informace o civilních obětech ustaly i přesto, že Rusko intenzitu leteckých útoků zvýšilo. Ale už v této době musel Západ a USA čelit kritice za to, že Rusku se daří to, co se Západu nedařilo dlouhé měsíce až roky, viz například britský tisk či článek Syrské judo Putina.

Druhý šok-ruské rakety Kalibr  
Nejen celý západní svět, ale především USA nevěřily svým očím nad raketami Kalibr, které Rusko odpálilo z lodí Kaspické flotily. The Daily Beast: Ruská megarateketa otřásla světem  (stačí jí loď 200 m délky o výtlaku 1500 tun vody, zatímco americká raketa Tomahawk potřebuje loď o výtlaku 9000 tun), Washington post: Rusko a jeho akce v Sýrii překvapily USA, Huffington post: Ruskými akcemi v Sýrii utrpěla prestiž USA, Britský expert: Západ se bojí vítězství Ruska v Sýrii, The Daily Best: Svět je omráčen ruskou raketou.
Nelze se divit, že pro udržení prestiže se USA uchýlily ke tvrzení, že čtyři rakety dopadly na území Íránu, odkazujíc se v tom na anonymní zdroj informace, kterou následně nedokázaly potvrdit a kterou Írán vyvrátil.
A nelze se divit, že mluvčí ruského ministerstva zahraničí v reakci na to prohlásila, že Rusko čelí bezprecedentní informační válce  
Spadlo Rusko do léčky anebo si na sebe Spojené státy ušily boudu?
Ač beru, že Rusko má na Blízkém východě svůj zájem, který představuje Sýrie tím, že hlídá Středozemní moře a tím cestu, aby Evropa nenahradila ruské energetické zdroje blízkovýchodními a tím v zájmu USA ekonomicky oslabila Rusko co by konkurenční velmoc přesně v souladu s americkým zájmem o odstranění energetické závislosti Evropy na Rusku (Sedm zemí do pěti let), je zde skutečné nebezpečí pro Evropu a celý svět a tím i pro Rusko, které představuje Islámský stát (jak řekl Pjakin,  “neregulérní” armáda USA). Rusko se tomuto nebezpečí postavilo a očekávalo, že svět se přidá. Jak vidno, USA spoluúčast odmítají, stejně tak Evropa. Nejspíše se čekalo, že Rusko zabředne do “bahna, ve kterém se utopí”, proto se nepočítalo s tím, že Rusko by mohlo být úspěšné. A Rusko úspěšné je! Spojené státy jsou tím rozladěné natolik, že to vede k rozkolu v jejich vládě a velmi obtížně se s realitou vyrovnává i Obama, který v tv pořadu na téma Sýrie reagoval velmi podrážděně.
Barack Obama v pořadu 60 minut   
Bude Rusko bombardovat americká letadla?

Rusko nechpe, proč Spojené státy shazují zbraně opozici (Usáma se směje ze záhrobí, USA ho podporují) stejně jako nechápe odmítání Spojených států ke společnému postupu proti Islámskému státu (A v čem se kdy dalo USA věřit? Myslím, že i Ukrajina už by mohla vyprávět, jak naletěla). A objevila se zpráva, že Rusko je tímto postojem USA natolik znechuceno, že se rozhodlo bombardovat letadla USA, které zbraněmi podporují islámské teroristy.

Zpráva vyšla na nepříliš důvěryhodném zdroji  (v českém překladu je zde) a osobně nevěřím, že Rusko na americká letadla skutečně zaútočí. S čím ale souhlasím je fakt, že Rusko se ocitlo v léčce, protože vším se potvrzuje, že Spojeným státům a Západu vůbec nejde o likvidaci islámských teroristů! Poté, co se to nepodařilo přes Ukrajinu (která je Spojenými státy totálně odepsaná), jde přes Sýrii o rozpoutání světové války, kterou USA tolik potřebují ke své záchraně. Snahy Ruska o spolupráci v boji proti IS jsou marné a předem odepsány k nezdaru – Spojené státy dál vedou válku proti Rusku, tedy proti zemi, která by se mohla stát velmocenskou konkurencí (ač v tom je jejich vláda rozpolcená, jak se to ukázalo obzvláště při schvalování dohody s Íránem).

Sestřelení letu MH17

Aby léčka na Rusko byla dokonalá, v této době Holandsko vydalo zprávu o výsledcích šetření pádu Boeingu 777. Ač zpráva potvrdila ruské závěry, že letadlo bylo sestřeleno systémem BUK, v dalším tvrdí, že raketa byla vypálena z území ovládaného separatisty, ač v té době šlo o území ovládané ukrajinskou armádou, na kterém ukrajinská armáda instalovala systém BUK, jak o tom ukrajinská televize informovala ve zprávách z 16. července (čas 4:15 zde). Zároveň zpráva tvrdí, že střepiny ukazují na novější typ rakety BUK, tedy ruský, hned na to ale Holandsko informuje, že neoficiální cestou dostala vyšetřovací komise satelitní snímky NASA z té doby, o které Rusko několikrát marně žádalo!  Nakolik je to nadějné, těžko říct, ale hovoří-li Rusko o spiknutí v tomto vyšetřování, není daleko od pravdy.

Ono by se dalo pochybovat, jestli se Rusko proti závěrům holandské vyšetřovací komise ohrazuje právem, ovšem v kontextu celosvětového dění (a tedy v kontextu reakcí Západu na odmítání spolupráce s Ruskem v bojích proti IS), dostává zpráva o vyšetřování pádu letu MH17 zcela jiný nádech! A ten nádech se jmenuje likvidování konkurence USA!

Shrnutí

Ač nepopírám, že Rusko má v Sýrii svůj zájem, největším jeho “proviněním” je, že se nestalo další východní kolonií USA a Západu, kolonií, která poslušně odevzdá své zdroje stejně, jako to učinila východní Evropa po pádu Berlínské zdi. Západní svět obviňuje Rusko z mocenských ambicí, ale správné pojmenování zní: Strach z konkurence, která by mohla ohrozit léta trvající velmocenský vliv a mocenské ambice USA, za kterými stojí tolik krve, že Rusko je vedle toho jen velmi slabým odvarem – připustíme-li Čečensko a Gruzii, kterými se Rusko jen bránilo dalšímu přibližování základen NATO ke svým hranicím!

Na území Sýrie a tím obzvláště na území Turecka, se střetávají dvě politiky: západní politika “tady a ťeď”, tedy politika bez vize a ruská politika vize, která přemýšlí do budoucna stejně, jako politika globalistů (GP).

Bude zajímavé sledovat, kdo bude dostávat přes prsty a kdo naopak bude podporován (ať už jde o Sýrii a tím především o Írán, kterému napříč světem svítí zelená či o let MH17, který v tom hraje významnou roli).

Svůj názor na současné dění jsem popsala ve dvou článcích – první je o naší “době ropné”, tedy o trubkách, kterými se hraje o příští moc “Sedm zemí do pěti let“, druhý je o stěhování moci ze Západu na Východ a nepovažuji za náhodu, že místem konfrontace se stává Turecko s biblickou horou Ararat (území budoucího Kurdistánu) jak o tom píšu v článku “O potopě světa” .  

     

A optikou těchto dvou pohledů si trvám na tom, že Západ končí. Stokrát může Rusko zůstat osamoceno, jako v dobách Napoleona či Hitlera, Rusko opět bude vítěz. Je škoda, že Evropa se nepoučila a že místo zmoudření se opět pasovala do role Napoleona i Hitlera (Francie a Německo opět dění velí a opět tak činí pod taktovkou USA-VB).

A jestliže ruský článek o bezprecedentní informační válce si zvolil jako ilustrační foto tohoto druhu:

Pak já svým astro pohledem s tím zcela souhlasím – Evropa je opět slepá! Jen bych si k tomu dovolila doplnit, že ještě více slepá, než za pána na obrázku.

-Pozorovatelka-  14.10.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
1159
Návštěvník
1159

RUSKO NE ŽE NECHÁPE, RUSKO VELMI DOBŘE, NAOPAK CHÁPE…a letadla se dají bombardovat pouze na zemi, takže souhlasím, že Rusko nebude “bombardovat” us letadla na jejich základnách, otázkou je co a kdy udělá Sýrie s dodanými prostředky PVOPV, dodanými Ruskem, aby legitimně chránilo výsostný vzdušný prostor svého státu….a že by Rusko bylo znechuceno…no to by bylo špatným hráčem na politickém jevišti, aby nepředpokládalo postoje usy a nechalo se jimi znechutit….tenhle materiál je v osobních závěrech hodně nepodařený

Aksal
Návštěvník
Aksal

Důležité. ISIL dnes provedl terrtistický útok na mešitu, a cílem obvinit Rusko z bombardování civilního obyvatelstva…
http://rusvesna.su/news/1444922718

anonym
Návštěvník
anonym

Cituji “pro udržení prestiže se USA uchýlily ke tvrzení, že čtyři rakety dopadly na území Íránu”
Je to tak trochu jinak:
Těch raket bylo 26. Letadlová loď Theodore Roosevelt, která byla v Perském zálivu a která potom tak rychle odplula je pojmenována po 26. americkém prezidentovi.
The message is clear!
To je ten důvod pro který musely ty čtyři neexistující rakety dopadnout na území Íránu.

Priceless
Návštěvník
Priceless

Jihadista ztrati nervy pri ruskem bombardovani jejich skladu munice:
https://www.youtube.com/watch?v=mtQZwXOb3_Q

Hollande blouzni
Návštěvník
Hollande blouzni

François Hollande doufá, že v budoucnu prodá Rusku jiné lode i pres to, že transakce s dodáním dvou Mistralu byla zmarena.
„Vztahy s Ruskem, které souhlasilo se zrušením dohody, byly urovnány. Myslím si dokonce, že se nám muže podarit uzavrít dohodu o dalších lodích”, rekl Hollande.
comment image

Protektorat USA
Návštěvník
Protektorat USA

Neuveritelne – predsedove poslaneckých klubu maji jednat o protikorupcních zákonech na velvyslanectvi USA:
http://neviditelnypes.lidovky.cz/udalosti-rekonstrukce-na-americke-ambasade-fkz-/p_politika.aspx?c=A151012_225653_p_politika_wag

Administrator
Admin
Protektorat USA
Návštěvník
Protektorat USA

Bohuzel, informace z breznoveho clanku pana VK se zacinaji ukazovat jako pravdive. Skutecne to vypada, ze nektere ceske neziskovky jsou placeny z grantu americke ambasady a tlaci na poslance a vladu CR. Proc jinak ma poslanecke predsednictvo jednat na americke ambasade, ktera je vysostnym uzemim USA a vztahuji se na ni zakony cizi zeme? Hnus velebnosti!

c
Návštěvník
c

Jak se řiká v “Ceské ” televizi: Se Spojenými státy na věčné časy.
..ale ani o den víc!

Kachna
Návštěvník
Kachna

“… Rusko je tímto postojem USA natolik znechuceno, že se rozhodlo bombardovat letadla USA …”
Ten zdroj nastesti vypada opravdu velmi neduveryhodne. Ruske vojenske veleni ma snad dost rozumu a zkusenosti, jejich spickova diplomacie v cele s Lavrorem nevypousti neuvazena prohlaseni tohoto typu, i presto, ze se to uz povedlo pred par dny Britanii.

Patriots gone
Návštěvník
Patriots gone
Aksal
Návštěvník
Aksal

Myslím, že se opakuje situace z II.sv. války. Otevření druhého frontu anglosasové odkládali až do doby, kdy bylo jasné, že rusové Němce porazí, tak se rychle přidali, aby nechyběli při dělení kořisti. Vsadím se, že až v Sýrii bude jasné, že rusové ISIL porazí, hned se přidají, aby zase něco utrhli… Je mi z těch anglosaských sráčů (omlouvám se výraz) na zvracení…

abendland
Návštěvník
abendland

Je smutne a je skoda, ze skoro cela vychodni Evropa dojizdi na francouzskou a nemeckou politiku uz cele generace. Podle meho s Rusy dohoda je, v zasade drzi kazdou dohodu, kterou podepisi. Coz se neda rici o Zapadu, ktery se pokazde chova doslova hajzlovsky i kdyz by nemusel. Ackoliv mi Rusove svym angazma v 68. roce zkazili temer cely zivot, dnes je mi jich uz lito. Tak musim bohuzel i konstatovat, ze Zapad si svuj zanik zaslouzi a je uplne jedno, jestli prijde od ruskych zbrani, anebo skrze uprchliky. Kazdeho cas je vymeren a Zapadu prave dotikavaji jeho posledni minuty. Jedinou marnou utechou je, ze si to zaslouzi.

Kajmik
Návštěvník
Kajmik

Dotikávají stávajícímu systému, který je na hranici možností a postupně degraduje. Jenže tento systém (založený na kapitalismu) je v určitých obměnách ve většině zemí od USA přes Evropu až po Rusko a dokonce i Čína ho v některých ohledech praktikuje tvrději než Západ (právě to spolu z naší nenažraností s Číny znovu udělalo velmoc). Takže stejně jako dříve Socialistický a Nacionalistický systém je i kapitalismus u konce z dechem.
Boj Ruska a USA (Západu) bych si být vámi nepřál, pravděpodobně by to byla poslední věc našeho života. Muslimové jsou jiná, ti nás ohrožují všechny a to včetně Ruska, kde jich je zatím víc než v Západní Evropě.

Leonvigild
Návštěvník
Leonvigild

Aksal, přesně tak , ve spoustě komentářů s Vámi naprosto souzním , když bylo jasné, že Sovětská vojska dojdou až do Francie tak honem honem Normandie , to nebyl boj proti Hitlerovi , ale Stalinovi , aby nezabral celou Evropu, což by možná bylo lepší aspon bychom všichni začínali od O, rakušáci, Němci, Frantíci, italové

Kajmik
Návštěvník
Kajmik

Tohle je přetrvávající omyl.
Anglie byla vojenský oslabená a v roce 1940 nebyla obsazena jen díky vzdušné (letecká bitva o Británii) a námořní převaze. Pozemní armáda v Anglii by neměla šanci. V roce 1941 přišla Anglie o Krétu, musela opustit Řecko a byla na ústupu v Africe.
USA v roce 41 pouze zásobování Anglii a později SSSR, které bylo napadeno Německem.
Teprve v prosinci 41 bylo USA napadeno Japonskem a následně mu vyhlásilo válku i Německo.
První polovina roku 42 byla naprosto defenzivní, kdy USA bojovalo o udržení hlavní fronty v Tichomoří. Teprve v druhé polovině roku se situace zlepšila natolik, že byla naplánovaná operace Torch – vylodění v Africe a poražení AfrikaKorpsu. Následně se nabízel útok na Evropu z “měkkého podbřišku”, tedy přes Sicílii a Itálii. Takže v Evropě se na nátlak Churchilla bojovalo v Itálii už v roce 1943. Tím, že Itálie kapitulovala muselo obranu převzít Německo, které kvůli tomu oslabilo jednotky na Východní frontě. Bohužel boje v Itálii uvízla na silné obraně v horské oblasti Gustavovy linie, proto byla otevřena další fronta ve Francii.
Takže spojenci v době bitvy o Stalingrad už válčili na pozemní frontě v Africe a chystali vylodění do Evropy přes Sicílii. Takže rozhodně nečekali jak to dopadne na Východní frontě.

Leonvigild
Návštěvník
Leonvigild

Kajmíku, souhlas se vším ale normandie stejně byla proto aby stalin nedošel dřív do Paříže než spojenci to mi nevymluvíš

UzNevim
Návštěvník
UzNevim

Nechci umenšovat hrdinství jednotlivých letců různých národů v bitvě o Británii, avšak proti pozemní invazi Německa by Británie asi neměla šanci. Poblíž pobřeží měla necelé 2 divize a u Londýna by dala dohromady max. 10-13 divizí proti 30 německým divizím. (čísla možná nejsou úplně přesná) Navíc britské tanky na začátku války vůči těm německým byly vysloveně směšné. Spíše je to tak, že Hitler byl “odvelen” směrem na východ. Z hlediska surovinových a lidských zdrojů by si tím také významně nepomohl (Američané by mu asi konvoje neposílali, no ale i když… kaučuk, Coca Cola, Ford atd…ještě nějakou dobu byly dodávany i do Německa).

Aksal
Návštěvník
Aksal

Kajmik. Jako vždy, i dnes s Vámi vůbec nesouhlasím.
Když se podíváte kde bojovala Anglie, zjistíte, že bojovala především za zachování svých kolonií v Evropě, Africe,Indii a jinde, místo bojů proti Německu, tam nechala bojovat Rusy. Snad nechcete porovnávat totální válku v Rusku s vojenským dobrodružstvím Anglie. Rusko bojovalo za své přežití na svém území, Angličané bojovali všude jinde, doma jenom ve vzduchu i to krátkou dobu. Angličané si vybrali sranda válku na Sicíli a podobných turistických destinacích, kde především jen mašírovali a Montgomery si honil své EGO, v Africe si opékali vajíčka na slunci a občas si zastříleli. I v takové Itálii místo angličanů bojovali spíš Poláci (viz. Monte Catini), kde si pak připsali vítězství.
V samotné Anglii bojovali především kluci z východní Evropy, což si Angličané nechali po válce ještě pěkně zaplatit. Osobně považuji anglické vojáky za neschopné zbabělce, protože celou svoji historii bojují cizími rukami. Možná to nevíte´, ale v Anglii je zažité přísloví, které říká: Proč bychom s Rusy bojovali, když nám Bůh dal Turecko?
Takže válka v jižní Evropě byla zástupní, aby měli výmluvu, proč nepomáhat Rusku. Prosím studujte historii i z jiných zdrojů, nejenom anglosaských…
Tam se dozvíte o různých zákulisních hrách, jak nejprve úplně vyčerpat Ruské průmyslové a lidské zdroje a na konci války vstoupit do bojové koalice po boku Ruska jako vítěz…

Jinak, k Vaší argumentaci. Vy popisujete jen to, co Vám dali anglosasské zdroje, k dispozici, o jejích skutečných záměrech a zákulisních hrách nemáte ani ponětí.Takže studujte i zdroje z archívů i jiných zemí. Válka se totiž nevede jenom na bojišti, ale především v zákulisí. Dnešní události nám to názorně ukazují….

Jaris
Návštěvník
Jaris

Skvele napsano, Aksal. Jednicka s hvezdickou!

Hox
Návštěvník
Hox

V článku je jeden zásadní omyl, vedení Ruska před započetím akce naprosto dokonale vědělo, že ISIL byl vytvořen a je řízen Spojenými státy, které ho nijak nebombardují, ale podporují a který funguje DE FAKTO jako iregulérní oddíl US-army – velení je totožné. Takže o žádné léčce v tomto smyslu nemůže být řeč.
Naopak vyšlo najevo, že po roce “bombardování ISIL” a 22 000 výletech ze strany koalice USA nebyl ISIL nijak poškozen, naopak, a po týdnu ruských náletů vypadá vše radikálně jinak. V pasti jsou teď USA, nikoliv Rusko – pokud hodí ISIL přes palubu a nebudou nic dělat, nebo se pod tlakem nějak připojí k ruské akci, tak selžou jejich globální plány a bude následovat krach státnosti USA, a pokud se dají na stranu ISIL (což už se defakto stalo otevřeně), tak se dají otevřeně na stranu teroristů a bude následovat krach jejich státnosti.