USA budou blokovat ruský návrh boje proti IS. Schůzka Obamy a Putina,...

USA budou blokovat ruský návrh boje proti IS. Schůzka Obamy a Putina, tisková konference, přípitek – videa

USA budou blokovat ruský návrh boje proti IS. Schůzka Obamy a Putina, tisková konference, přípitek – videa

Z projevu prezidenta Vladimíra Putina v OSN na téma boje s IS: Pokusy zahrávat si s teroristy a tím spíš je vyzbrojovat jsou mimořádně nebezpečné. Islámský stát nevznikl na prázdném místě, byl pěstován jako zbraň proti nevyhovujícím režimům.

Rusko navrhuje sjednocení úsilí v zájmu řešení problémů a vytvoření rozsáhlé antiteroristické koalice. Nikdo reálně nebojuje s Islámským státem v Sýrii, kromě Asadovy vlády a kurdské domobrany. Klíčovými účastníky rozsáhlé mezinárodní koalice v boji s Islámským státem se musí stát islámské státy .

Rusko navrhuje, aby byla přijata rezoluce RB OSN ke koordinovanému odporu vůči IS a dalším extremistickým skupinám. Rusko jako předseda Rady bezpečnosti OSN svolá v nejbližších dnech ministerskou poradu věnovanou analýze teroristických hrozeb.

Schůzka prezidentů Obamy a Putina

Před americkým oznámením o blokování ruského návrhu proběhla schůzka obou prezidentů za zavřenými dveřmi, která se z plánovaných 55 minut protáhla na hodinu a 40 minut. Rozhovor prezidentů byl prvním celovečerním od června roku 2013. Ruský prezident po skončení řekl, že jednání s americkým protějškem bylo konstruktivní. “Co se týče dnešního jednání, to bylo velmi užitečné, a – což je obzvláště příjemné – velmi upřímné,” – řekl Putin. (zdroj)

Tisková konference Vladimíra Putina po schůzce s Barackem Obamou:

Americký senátor McCain schůzku Obamy krizuje

Americký senátor John McCain kritizoval amerického prezidenta Barack Obama za setkání s ruským protějškem Vladimírem Putinem. “Bílý dům prohlásil, že chce, aby se zabránilo konfliktu mezi vojenskými operacemi USA a Ruska v Sýrii. To mohou zařídit naši vojenští velitelé a nevyžaduje to setkání hlav států,” – řekl McCain. Dodal, že podle jeho názoru se Obama musí zaměřit na ukrajinský konflikt, aby bylo jasné, že Rusko se chová “nepřijatelně”.

“Vzhledem ke zvýšené přítomnosti ruské armády v Sýrii a nedávno oznámené vojenské a zpravodajské koalici se Sýrií, Íránem a Irákem, Putinovy ​​ambice jsou jasné: chce podporovat syrského prezidenta Bašára Asada a podílet se na změně moci v jakékoli (politické) transformaci politiky USA a nakonec zvýšit vliv Ruska na Blízkém východě na nejvyšší úroveň za poslední čtyři desetiletí. Setkání Obamy s Putinem bude tento vývoj jen zhoršovat, “- řekl McCain v prohlášení. (zdroj)

USA budou blokovat ruský návrh rezoluce RB OSN

Stálý ruský zástupce v OSN Vitalij Čurkin informoval, že USA budou ruský návrh k přijetí rezoluce blokovat. Důvodem je, že odmítají ruskou představu postupu. Ruský návrh měl být projednáván ve středu, 30. září 2015. (zdroj)

Zajímavost na konec

Na odpoledním občerstvení Obama pozdravil účastníky VS OSN a pronesl přípitek. “Chci připít na Organizaci spojených národů, na naše sdružení pro všechny ty lidi, za které jsme zodpovědní. Na zdraví!” – řekl.

Podle zasedacího pořádku prezidenti Ruska a Spojených států seděli u stejného stolu a mezi nimi generální tajemník Ban Ki-moon.  Ten pronesl přípitek jako první a po něm si Putin a Obama přiťukli. Po přípitku proneseném Obamou už se tak nestalo…

-Pozorovatelka-  29.9.2015
Do konce měsíce zbývají 2 dny a na zajištění provozu AE News na další měsíc chybí dovybrat ještě cca 11% potřebné částky. Všem, kteří do konce měsíce přispějí jakoukoliv částkou (zde) na záchranu AE News, moc děkujeme. Bez Vaší pomoci náš server nepřežije.
Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Mordi
Návštěvník

USA počas Jeľcinovej éry si zvyklo na post riaditeľa zemegule a ťažko nesie skutočnosť, že Rusko sa sebavedome hlási k ochrane svojich záujmov. USA bez hegemónie nevie žiť a tak k diplomatickému konfliktu s Ruskom muselo prísť. Ďalej sa ponúka variant, že USA sa zmieri s multilaterálnym svetom a bude sa deliť s ostatnými mocnosťami o podiel na svetovom obchode, zdrojoch a ľuďoch v duch medzinárodného práva alebo bude stupňovať konflikt do vojny v Európe. USA dúfa, že potom sa vojna dotkne území USA len “kolaterálne” ako hovoria demokrati z USA a vojna sa rozhodne na európskom bojisku so všetkými následkami. Vyzerá to, že Rusi s tým nesúhlasia a chcú, aby bojisko bolo na Blízkom východe.
http://www.mordechajkapusta.com/2015/04/desive-paralely-fasizmu-antiruskej.html

Aleš K
Návštěvník
Aleš K

Čtu, že syrský prezident požádal Rusko o vojenskou pomoc. A je to tady…

Aksal
Návštěvník
Aksal
Administrator
Admin

Jenom pozor na to, že ten článek na Novinkách vyšel 1. dubna…

Aksal
Návštěvník
Aksal

Ano, ale informační pole pracuje v tomto duchu…Začíná to podobnými fejky, na kterých je jenom zrnko pravdy… Někde se s naším zpracováváním musí začít, ne?

Honzík
Návštěvník
Honzík

3 část- závěr
Proč se tak neděje?? Dřív nebo později by se vás na tohle zeptal někdo jiný.Ale i přesto Vás s úctou k vaší práci a informováním solečnosti žádám, abyste se mi k tomu vyjádřily.. Já si velice vážím Pozorovatelky i Vedoucího kolotoče.Velice si vážím každe osoby která jakoli přičiňuje k chodu AENEWS tak, jak ho známe. Pořád platí to, že je mi 29 let a čekám že mi zpodpovíte mé otázky trochu je rozvedete a vysvětlíte proč vše tyto aspekty končí demostracemi a prostě státy to řeší i média už musí pak informovat, že prostě se konaly masivní demostrace za ukončení této vlády plnou hajzlů, co jedou na ruku jen USA a NATU.A proč tady u nás ne?? Všechno se ví, ale každej mlčí! Jak je to možný?! A jak to změnit? Tedyyy – KDY ZAČNETE? Vy – padesátý ročníky,55,60. Kdy začnete?? Nebojte se, my mladí se okmžitě přidáme! Ale začít musíte z principielního hlediska vy.ne snad?
( jen 2500 znaků na názor??! ) Nehorázný- pardon, ale… nehorázný.. Klacky pod nohy se lidem koukám hází úplně všude i tam, kde by to ani v nejmenším nečekal! Proč bych si nesměl napsat článek, co bude dlouhej tak jak já chci, né jak mi někdo nakazuje. Při nekončném prostoru na netu.. 😀 Uff… i tak sem to dal dohromady!! A dal bych i z předpokladu, že byste to ztáhly na 1500 znaů. Čily pokud se já rozhodnu něco udělat, tak se tak prostě stane.
Uvidíme jestli moje úsilí a dotazy, které si pokldá cca 2 5000 000 nepřijdou ZDE na TOMTO serveru v niveč. Snad je pochopitelné že si zjišťuji vše co mě zajímá.Odpověď na můj článek a odpovědi na moje dotazy řeknou více než se na první pohled zdá. Dle toho člověk usoudí, zde je na správném místě či nikoliv. A já věřím že sem na správném místě.Takže to by zatím bylo vše a dděkuji uctivě předem za vyjádření. S pozdravem Jenda ze západu

Aksal
Návštěvník
Aksal

Myslím, že ty otázky by jste měl směřovat hlavně na Vaše rodiče a známé, nebo Vy jste sirotek?

Honzík
Návštěvník
Honzík

Aksal-sirotek nejsem , neboť sem vzdělán a veden dobrými hodnotami, které má rodina drží po generace.. Když říkám generace, tak mluvím o tom, že to není v řádu desítek let. Náš rod je zde dost dlouho, nato abych si dovolil takto hovořit, neboť já můžu otevřít kronuku. Nicméně 91,9% lidí může otevřít pouhé knihy,pasné při nějaké politické struktuře.. Já mohu čerpat z daleko sáhlejších zdrojů a vyšších zdrojů nmež je jen škola, kterálidem namele maso,pokud Ema má mísu.Já silně pochybuje, že pochopíš o čem vlastně mluvím.Alůe věř, že zde čtou lidé, kteří chápu přesně o čem mluvím, když mluvím o hodnotách. Jestli jsem takhle mluvil doma?? Samozřejmě!! V naší rodině sou oči již dávno otevřeny.Nikdo soudný netvrdí, že to, o čem hovořil není tak úplně vedle.. A kdybys mě pochopil, o čem mluvím, tak neřešíš to, co řešíš- zda-li sem či nejsem sirotek, což jasně ukazuje jaké tak může být Vaše povědomí. Evidentně jsi člověk, který má stále v tomto systému zavřené oči a vlastně by mě zajímalo, čím ste si ptošel, že jediné , naco se ubože zmůžete je pár slov s otázkou zda-li nejsem sirotek. Doporučil bych Vás se začít vdělávat ve vyšších sférách lidskýho vědomí a o historii. Né učivo s Dějepisu- jinou historii. Zakázanou.. Pokud ste o ní slyšel.Myslím, že vám velmi brzy reálně otevře oči.Díky za tak namáhavou otázku!A ještě něco.. I kdybych byl sirotek ve svém pokolení, tak nejsem sirotek nikde. Páč lidí, jěž sdílejí názory a zájmy sou také rodina.

Aksal
Návštěvník
Aksal

Já nejsem Váš nepřítel, ty jsou někde jinde. Ale myslím, že apely typu, -všechno jste zavinili vy, co hodláte s tím dělat a udělejte ho hned, já čekám-… není to pravé ořechové. Myslím, že přerod lidí se nedá nařídit, k tomu musí každý dojít sám.
Co se týče mě osobně, velice se pletete, byla jsem jeden z mála lidí, jejichž životní postoj je konzistentní a proslovanský o čem svědčí i to, že jsem se věnovala celý život slovanským jazykům. V referendu o vstupu do EU jsem hlasovala proti, byla jsem i proti rozdělení ČSFR atd…Takže Váš post na mé podvědomí, chápání, historii, je jaksi mimo… No a především si myslím, že každý má začít u sebe a u svého bezprostředního okolí…

Honzík
Návštěvník
Honzík

2 část(pokračování)
Jak teď přijměte vlády aby se odtrhly od NATO a EU? No povídejte sakra! je to Váš úkol.A pokud ho nedostojíte, je na nás mladých, abychom my vám nepomáhaly. Tohle chcete? Tohle ste 25 let budovaly? Ano?!! prosímvás pěkně- já k tomu co povídám chci vyjádření- budu velmi vděčný za něj. I já sem nyní vlkádal asi 10 minutové úsilí, abych tento názor prezentoval ,včetně pír zásadních otázek. Odpověď je tedy to nejmenší,co si zasloužím. A nečekám 2 větou odpověď. čekám že si nejký 50 nebo 53 začne lámat mozek, aby koukal že mi odpoví přinwjmenším dostatečně!
1.Myslíte si, že tyto servery to vyřeší?? Že lidem stačí číst a pohoda??
2.Čekáte snad od mladých, že budou uklízet hnůj po svých rodičích ??
3.My víme co se děje,víme to přesně. .Co vlastně čekáte od nás mladejch??
4.Jak je vůbec možný, že existuje toněkolik serverů, kde informují tak perfektně jako právě zde a přesto se to neodráží na na našich vládách?! To je zásadní otázka. člověk by čekal že ”vidím problém, a nikdo nic? Ahááá- no tak já pujdu, budu informovat – což děláte , a poté co budu informovat taky zřídím nějakou demostraci, kde se vládám jasně bude ukazovat, kde je jejich místo a že oni tu sou pro nás.A mají poslouchat nás obyvatele!!Čily já se ptám – proč začínáte a končíte jen psaním?? Má to nám lidem zalepit jen huby s pocitem, že přece nic není tak fprdeli, protože sou zde ”ti hodní” co lidi informují?! Anebo stew součást západní politiky?? Bu’d jedno nebo druhé.Vyberte si. Hlavně mi netvrdte, že informovaní obyvatel skrze tyhle servery je dostačující anebo že vlasdtně víc dělat nejde a nemůžete. Jistě že ano.Jde a můžete.

Honzík
Návštěvník
Honzík

Zdravím AENews a v první řadě musím ocenit Vaší snahu o informování lidí. Myslím že vét tyto stránky je jasným projevem patriotismu a čeství zde u nás v našem Českém ”státě”. Sám nevěřím vlastním slovům, když říkám český stát!! Ten byl totiž rozkraden a prodán a po zbytku používán v zájmech ”západního stylu” Čily – já jako 29 letý člověk sem plně přesvědčen, že místo, kde žijeme se pouze nazáví česko páč zde lidi mluví ZATÍM převážně česky. Nicméně toto je provincie a nikdo myslím, nemá možnost prokázat, že tomu tak není..Sme v podstatě stádo ovcí a ještě ke všemu okleštěných západem.Mluvím o době 20 – 25 let zpátky a až po současnost.Kdy je vše jasné.Když sem byl na učňáku, bylo 11 září a hnec rok poté už mi bylo jak dnes vidím ZCELA JASNÉ, kam to vlastně směřuje! Bylo to naprosto jasný a jen totální slepec si nezačal dávat dohromady ve spojitost napříkal to 11 září a pak další desítky a stovky případů vemli podobného rázu. Už tenkrát si lidi mohly začít zjičťovat, to, co já vím a co mě došlko už ”kdysi dávno v pravěku” na učňáku. Nevím, kde vzaly to, že mladí vědí ho*vno.Já to vidím, tak, že nám mladým to totálně+ vysraly předgenerace a proto se dá říct, že mám oprávnění říct, že čekám od starší generace nápravu!! My naše generace, ročníky 80-90 tu nejsou od toho, aby uklízely BORDEL, CO ZDE NECHLY LIDI, KTEŘÍ VĚDĚLY ŽE V TÉTO SOUČASNÉ DOBĚ BUDOU 50,60,70 LETÍ.Právě že to hlavně ti, co jim ( vám ¨je dnes 50,60,70 – to VY MÁTE CÍTIT ODPOVĚDNOST A ZJEDNÁVAT NÁPRAVU!! není tak? Prokažte! Já můžu prokázat že to tak je! prostě tohle je realita – takhle se věci maj a já se ptám. Co lidi ) naší tátové, strýci, mámy, tety..Tato dnešní současná doba- tedy situace právě díky Vám páni tátové,strýcové,paní mámy, paní tety!!! Ptám se, jak to budete řešit?? A doteď ste jen škodily- vy čekátze, že budeme uklízet a ještě se o vás starat?? To bych musel bejt totální dement, abych odpostil to zlo, co nadělaly generace před tou mojí!!

Aleš K
Návštěvník
Aleš K

Na základě této výzvy začínám s nápravou a dej si do pořádku gramatiku. S těmito “výtvory” by jsi za normálních podmínek skončil tak v 7. maximálně 8. třídě základního školství – a s dovětkem “Neschopen dalšího vzdělávání, vč. učňovského”.

B. J.
Návštěvník
B. J.

“Ruský návrh měl být projednáván v úterý, 30. září 2015.” Alespoň si to po sobě přečtěte je to voda na mlýn momentálně zaostalým rusofóbům kteří nemají argumenty a fakta a chytají se každého hovna co Putin vykadí. 🙂

František Ciganek
Návštěvník
František Ciganek

USA a Francie by měli skončit na mezinárodním soudu v Haagu za válečne zločiny proti Sýrii bez mandátu OSN bombardovali Sýriu a ničili tak záměrné infrastruktúru Sýrie,za jeden rok zhodilo USA 6.500 bomb a to bez trestne?mají na svědomí přesun uprchlíku do EU ,které organizuje USA za účelem destabilizovat EU občane EU by měli hromadne protestovat a žádat odchod NATO z EU,je to zločinecká organizace a jediným úkolem NATO je vyprovokovat vojnu v Evropě kdo to nechápe je super naivní blázen

Jan Beneš
Návštěvník
Jan Beneš

Dobrý den. Sledoval jsem to. Mohlo to celé být i horší, ale dobré to očividně není. Líbilo se mi Putinovo vyjádření, že ho potěšilo, když rozhovory byly upřímné. Tím řekl, že rozhovory s USA ze strany USA obvykle upřímné nebývají. Tak si to vyříkali na rovinu a my víme zase to málo, co víme, dál. Tím že McCain Obamu kritizoval za jakékoliv setkání s Putinem a měl by se zaměřit spíše na ukrajinský konflikt, “aby bylo jasné, že Rusko se chová „nepřijatelně“ víceméně řekl, že ukr.konflikt je tu, mimo jiné, pro světovou veřejnost USA režírován a živen právě pro dehonestaci a diskreditaci Ruska a pro zajištění blokování jeho názorů v OSN ostatními členy.

LIKAN 1975
Návštěvník
LIKAN 1975

Jde vidět kam to všechno směřuje. Amík hájí svoje, Rus taky. Fandím Kurdům ať se jim daří v boji proti IS. Rusové přišly s letadly. protivník je nemá, tak pokud bude zaznamenán první letecký souboj nad Sýrií, budeme vědět kdo to druhé letadlo řídil.
Putin je jeden z mála politiků, kteří se nebojí konat. Pak jsou Maďarští a Slovenští politici, ti naši jsou pouze figurky z měkkého těsta. Jednou je rozmáznou.

Jirka
Návštěvník
Jirka

Cituji: “Amík hájí svoje, Rus taky”.
Problém je ale v tom, že Amík si myslí že JEHO je celá planeta.

Aleš K
Návštěvník
Aleš K

Já myslím, že Amíci tak přízemní nejsou a myslí si, že je jejich všechno. Určitě je na odvrácené straně měcíce nápis Coca Cola…

Frank
Návštěvník
Frank

Rusové ne přišly, ale přišli!

Pedros
Návštěvník
Pedros

Maďaři konají proto, že se jich to přímo dotýká, Slovenský premiér zejména proto, že je před volbami… a Češi ohnuli poslušně krky jako Poláci a zbytek…

Jaris
Návštěvník
Jaris

Ne vsichni Cesi ohybaji krky a ja patrim k nim. Neztotoznuji se s mamlasy v ceske vlade. Budu podporovat rozpad EU a US, protoze kazdemu rozumnemu cloveku je dnes jasne, co ti gauneri ve vedeni maji zalubem.