Ursula von der Leyen znovu předestřela vizi Spojených států evropských, na večírku...

Ursula von der Leyen znovu předestřela vizi Spojených států evropských, na večírku po schválení do pozice šéfky Evropské komise sondovala mezi špičkami evropských byrokratů podporu pro vizi federalizované Evropy a vypadá to prý nadějně, podporu zaregistrovala i od jednoho z členů skupiny V4, není ale jasné, kdo to byl! Máme se začít obávat zrady zevnitř Visegrádu? Voliči vůbec netuší, jaké kroky se chystají v Bruselu s cílem naplnění Aachenské úmluvy mezi Berlínem a Paříží!

Ursula von der Leyen znovu předestřela vizi Spojených států evropských, na večírku po schválení do pozice šéfky Evropské komise sondovala mezi špičkami evropských byrokratů podporu pro vizi federalizované Evropy a vypadá to prý nadějně, podporu zaregistrovala i od jednoho z členů skupiny V4, není ale jasné, kdo to byl! Máme se začít obávat zrady zevnitř Visegrádu? Voliči vůbec netuší, jaké kroky se chystají v Bruselu s cílem naplnění Aachenské úmluvy mezi Berlínem a Paříží!

Ursula von der Leyen byla v úterý potvrzena Evropským parlamentem do funkce šéfky Evropské komise. To je informace, která vyvolala velkou nevoli zejména mezi alternativními stranami, protože tato již bývalá německá ministryně obrany usiluje o vznik společné evropské armády a rovněž o federalizaci Evropské unie. Jenže v úterý večer se odehrálo v Bruselu bujaré a neformální setkání v podobě večírku na oslavu schválení Ursuly von der Leyen do funkce.

Na místě nechyběl Jean-Claude Juncker, vysocí úředníci z Bruselu a zástupci z Evropské rady a spousta lobbistů napojených na jednotlivé národní vlády. Naše redakce byla upozorněna na to, že během tohoto večírku nová šéfka Evropské komise po přípitku pronesla a zopakovala své vize, jaké má s Evropskou unii v roli šéfky komise. Záhy se ale rozpovídala o své vizi sjednocené Evropy se slovy, že by během svého funkčního období ráda dosáhla zásadních dohod a změn, které by nakročily k transformaci Evropské unie do něčeho, co osobně nazývá Spojené státy evropské.

Ursula von der Leyen, šéfka Evropské komise.

Není to poprvé, kdy z její strany něco takového zaznělo, protože její podpora pro vznik federalizované Evropy je všeobecně známá. Jenže, během neformálního večírku prý sondovala mezi přítomnými hosty podporu pro myšlenku federalizace Evropy a mělo z její strany zaznít, že nejtěžší to bude ve Střední a Východní Evropě, i když má prý informace, že jedna ze zemí V4 by federalizaci EU uvítala. Bohužel však neuvedla, která země by to měla být a náš zdroj nás právě na tento výrok upozornil, že by to mohlo naši redakci a naše čtenáře zajímat, protože taková poznámka Ursuly von der Leyen má opravdu výbušný charakter. O to více, že to vnáší nejistotu do integrity skupiny V4, jaké hodnoty vlastně tato skupina vyznává.

Federalizace Evropy je na spadnutí, nová šéfka Evropské komise chce prosadit Spojené státy evropské

Můžeme prakticky ihned vyloučit Maďarsko, protože to rozhodně pro federalizaci EU ruku nezvedne. Ovšem zbývající 3 země zůstávají s otazníkem. Největší země ve skupině v podobě Polska dlouhodobě v EU usiluje o hlubokou integraci do EU, i když současná vláda strany Právo a spravedlnost nemá k Bruselu velkou lásku, tak to rozhodně neplatí o polských lobbistech a průmyslu.

Pokud jde o Česko, je těžké si představit, že by Andrej Babiš byl pro federalizaci Evropy, protože by ztratil páky a vliv na rozhodování v ČR. Ovšem velký otazník se vznáší nad Slovenskem. Slovensko je zemí, které přijalo Euro, jeho ekonomika je provázaná s obchodem EU a Eurozónou jako žádná jiná země okolo a nová prezidentka Zuzana Čaputová je podporovatelkou hlubší integrace Slovenska do EU. Znamenalo to snad, že Ursula von der Leyen měla na mysli právě Slovensko?

Šéf Evropského parlamentu David Sassoli a Ursula von der Leyen se jmenovacím dekretem do funkce šéfky Evropské komise.

Každopádně se znovu ukazuje, že sotva se nový kádr dostal do funkce v Bruselu, už provádí procesy vedoucí k federalizaci Evropy. Nový kádr, který se nezakecá. To je neuvěřitelná rychlost. Voliči v jednotlivých zemích si v podstatě stále neuvědomují, že volby do EU byly v podstatě referendem o federalizaci Evropy, jenom s tím malým problémem, že nikdo to voličům neřekl. Politické procesy v Bruselu jsou tak nastavené do pozice, že ihned po skončení hlasování o šéfce Evropské komise se už sondují postoje k myšlence USE, tedy United States of Europe. Další otázkou, která teď nastane, bude složení eurokomisařů. Jednotlivé země budou nabízet své kandidáty a Ursula von der Leyen si bude mezi nimi vybírat.

Česko vyšle do Evropské komise opět ženu v rámci genderové politiky Evropské unie

V tomto ohledu nás vůbec nepotěší, že Hnutí ANO prý znovu uvažuje, že českou eurokomisařkou by byla opět Věra Jourová. Důvodem je značná kádrová vyprázdněnost Hnutí ANO, protože nikoho jiného tam nemají. Z pohledu Bruselu je to vítané řešení, protože Věra Jourová má odpovídající genderový profil, který bude v Evropské komisi hrát hlavní roli, Ursula von der Leyen už uvedla, že polovinu komise by chtěla mít z mužů a druhou polovinu z žen. Jenže, agenda této nové evropské komise bude diametrálně odlišná od té předchozí pod vedením Jeane-Claude Junckera. Nová komise bude mít za cíl prosazovat základní reformní kroky vedoucí ke vzniku Nové Evropy, tzn. postupně federalizovaného nadnárodního útvaru.

Ursula von der Leyen v bývalé funkci ministryně obrany Německa.

Generál Hynek Blaško to vystihl na prvním zasedání ve Štrasburku úplně jasně, tahle Evropská unie v tomto navoleném složení je naprosto nereformovatelná a navíc nedemokratická, přinesli jsme o tom článek zde. Pro mnoho vlastenců to bude šok, ale my si musíme uvědomit, že na šoky není čas a prostor, protože v Bruselu se už na večírcích sondují postoje pro federalizaci Evropy, tzn. procesy jsou mnohem dál, než by si někdo mohl myslet. Ani na okamžik nebyla Evropská unie založena k tomu, aby se stala nějakým klubem nezávislých a suverénních států, které budou svobodně obchodovat mezi sebou, ale jinak si ponechají své pravomoci. Tohle je zásadní omyl, s tím nikdy nebylo počítáno.

Kdo vleze do globalistického spolku, nemůže se potom divit, že mu mizí vlastní hranice, pravomoci vlády, autorita a vlastní armáda

Od samotného vzniku EHS a později transformované podoby EU nikdy nebylo v plánu nic menšího, než federalizace celé Evropy a zrušení všech hranic, všech států, všech vlád, všech armád, všech centrálních bank a vznik jednotného federálního útvaru, který bude mít jedny hranice, jednu armádu, jednu vládu, jednu centrální banku, jedny daně, jeden rozpočet a jeden globalizovaný multinárod. Takový proces je nachystán pro Evropskou unii, nic menšího a nic jiného.

Ursula von der Leyen a Jean-Claude Juncker.

Samotná EHS vznikla podle modelu knihy Pan Europa napsané Richardem von Coudenhove-Kalergim. A tento hlavní pilíř sionistické globalizace Evropy nepřistoupí na žádné kompromisy a nepřipustí zachování jednotlivých národních států. Nikdy, za žádných okolností. Všechny procesy, které vidíme, jsou procesy vedoucí ke vzniku Spojených států evropských ve federalizované podobě. Proto je úplně jedno, co vám kdo z politiků říká, v zákulisí v Bruselu se už jedou úplně jiné procesy, o kterých se veřejnost naplno a otevřeně dozví až ve chvíli, kdy bude hotovo. Koneckonců, jinak to ani nikdy v EU nebylo.

Nejen o tomto vývoji v EU budeme hovořit dnes od 19:00 hodin v mém pravidelném pořadu na Svobodném vysílači CS. Probereme všechna aktuální témata z domova i ze světa. Všichni jste srdečně zváni k poslechu.

Opravený záznam pořadu

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
bezejmenny
Návštěvník
bezejmenny

Čaputovna se vlísala , můj tip.

Víťa
Návštěvník
Víťa

Od našich předků z r. 1941….. něco o židech…..

http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/files/Co_vite_o_Zidech-Alois_Kriz.pdf

Otázka pro Hamáčka
Návštěvník
Otázka pro Hamáčka

Kolika negrům a arabům jsi vydal povolení k pobytu? Lidi to moc zajímá, jelikož se začínají bát o svoji bezpečnost. Jsi zatím v klidu, jako Sobotka?

Stalin vs. Kalergi
Návštěvník
Stalin vs. Kalergi

Kdesi v západní Evropě:
Poblitá ulice, poblité schody, to Uršula von Lenin ze schůze neomarxistů se vrací.

prediktor
Návštěvník
prediktor

Ursula je gyndoložka?

Asi nám chce “Globální prediktor” symbolicky naznačit, že EU jde DO PIČI 🙂

Harry
Návštěvník
Harry

No čte se to jako další díl Harryho Potra :-]

Mudlové versus nadlidi. Kouzlí s politikou, že Mudlové valí oči a klepou se strachem.

Asi spolu hrajou nějakej Famrfál.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Famfrp%C3%A1l

Mohli by ty čarodějnice létat na Sabaty do Brusele (podle vzoru do prdele) na košťatech, aby se ušetřilo za dopravu.

Bůh ochraňuj JEvropu před premenstruační tenzí. Když je více ženských často spolu, tak se jim sesynchronizuje perioda. Hádal ste se někdo s ženskou v premenstruační tenzi? Druhý den jste totálně nevyspalí a nevíte co se vlastně dělo a o co šlo …

Postřeh ze života, jak ženské řídí a řeší problémy. Seženou nějakého chlapa, který to udělá.

JEvropa nejsíš dopadne jako česká Justice.

Alanis
Návštěvník
Alanis

Vousatá kapitánka. Radikální aktivistku, která chce zaplavit Evropu miliony migrantů, podpořil stejný komik, který “sundal” rakouskou vládu. Kdy se slečna oholí?

comment image

https://www.hoppner.cz/vousata-kapitanka-radikalni-aktivistku-ktera-chce-zaplavit-evropu-miliony-migrantu-podporil-stejny-komik-ktery-sundal-rakouskou-vladu-kdy-se-slecna-oholi/

To teda hledím, má lepšího bíbra jak já!

tdjh
Návštěvník
tdjh

Nechápu, co se nelíbí. K námořnímu kapitánovi patří vousy jak k velbloudovy hrby. :-)))

Alanis
Návštěvník
Alanis

To teda jo. A fajfka. 🙂

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

tdjh
a tyky péro v gatích a dřevěná noha , a uřvanej papoušek na rameni ,ne?

brutopýr
Návštěvník
brutopýr

No, zrovna v těch gatích to u Rakety musí vypadat všelijak.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Tak to mi asi neco chybi 😉 :-)))

Dáša
Návštěvník
Dáša

Proč by se holila, když může mít dredy i na bradě?

.lak
Návštěvník
.lak

Holt holítka opice na nohy se nehodí.

konzerva
Návštěvník
konzerva

Apollo v Murmaňsku…. http://www.astronautix.com/a/apollosovieapollocapsule.html
A hokej 1969… 15.3.69 rozdrtila Sborná na Stockholmském šampionátu USA 17:2

CZK
Návštěvník
CZK

Může mi to někdo vysvětlit? Já tomu asi moc nerozumím. Myslel jsem si, že federace je mnohem volnější uspořádání nežli to, kam měla EU našlápnuto dosud? Asi by se musela udělat nějaká nová Ústava Evropské Federace a státy by tam měly takové pravomoci, jaké by si dohodly. Já jsem to vnímal jako krok zpět od vedení EU, protože současný trend opravdu směřoval k rozpadu. I když je pravda, že současná Uršula byla na různých zasedáních Bilderbergu pečená-vařená, takže pozor! Ale v komentářích je to vnímáno jako ještě něco horšího, nežli co tu bylo doposud. Děkuji za objasnění 🙂

Kulíšek
Návštěvník
Kulíšek

Budu za kazisvěta, což jsem, ale když si pustíte Petra a Michala
https://www.youtube.com/channel/UCvejd7UQI6_5cENT6-cC46Q
, tak musíte dojít k závěru, že pokud nelžou, je to tady horší než jinde, rozhodně než na západ od nás. Takže pokud to tů převezme nějaká vnější moc bude líp. Prostě slovaní jsou možná hodný, oduševnělý… ale je to banda, která potřebuje nad sebou bič jako prase drbání. No a pokud si ho neumíme udělat sami, a to podle Petra a Michala neumíme, no tak nám ho někdo naordinuje z venku. U nás je prostě mocenské vákuum , jak říká pan VK. NIKDO nemá situaci v ruce. Kdyby měl, už by pan Michal nemluvil, nebo by lítala policie od úřadu k úřadu a zatýkala. A neděje se NIC. Takže někdo sem musí přijít a vykydat ten augiášův chlív. Sorry přátele, ale nemohl jsem si pomoct. Inu kulíšek , že.

CZK
Návštěvník
CZK

Já mám asi trochu jiný kořen, protože mi od mala vadí, když mě někdo říká, co mám dělat, kdy kde a jak. Ale ten dar být svobodným člověkem, ten je k nezaplacení. Pokud někdo cítí potřebu mít nad sebou přísného šéfa, tak ať si najme mně, (už jsem to dělal a myslím si, že jsem v tom byl dobrý a ani s odstupem času mě nedostihla žádný kritika :-)), nebo ať se dá na vojnu. Právě nabírají a vždycky tam najdete někoho, kdo Vám řekne co, kdy, jak a kde máte děla a naopak co nedělat. Moje rada zní – zvažte důsledně komu a za jakých okolností dáváte svá práva a ještě k tomu dobrovolně. Já svým dětem říkám: “Dej si bacha na lidi, co tě budou omezovat na tvých osobních lidských svobodách, i kdyby to mělo nakrásně vypadat, že je to ve tvoje dobro!” A jako příklad uvádím kamerový systém. Je sice pravda, že sem-tam se chytne nějaký hňup, ale já jsem ztratil svobodu nekontrolovaného pohybu. To samé i tato diskuse. Abych se mohl “demokraticky” vyjádřit, tak mi nějakej Cookies upozorní, že si nadosmrti bude pamatovat moji přezdívku, všechny moje předvolby a všechny moje diskusní příspěvky. Jak se mám cítit svobodně?

Kulíšek
Návštěvník
Kulíšek

Víte co, na váš kořen se zaokrouhluje. To máte jako s očkováním. Je jasný, že je škodlivý, ale pro JEDNOTLIVCE. Prostě někdo, zcela konkrétní osoba , na něj může umřít , ale celku pomůže, že nemoc se tím vyhubí a pak se jí (pokud makrela nepozve čmoudy) nemusíme již NIKDO NIKDY bát. Pokud dáte lidem možnost rozhodnout o tom, jestli si nechají očkování dát, tak je jasný, že řeknou NE, bo by ONI mohli být tím co na to očkování pojde. Takže to, že máte svobodu eště neznamená že se máte dobře, bo ONI jsou majitelé světa a ONI rozhodujou, kde se bude žít dobře (nebo lépe) a kde bude peklo. Tady není úplný peklo, ale jsou místa kde je líp (nebo bylo líp než tam Ženy pozvaly čmoudy). To, že např. vaši milí Rusové ovládají a ovládali velké území jim nějak moc ke klidu a dobrému životu nepomohlo, bo ONI to nevidí rádi. Prostě si musíte vybrat , buď ONI nebo naši zloději. Naši čeští národní zloději, kteří neumí nic než krást. Viz. Nikomar Belt kanál…
https://www.youtube.com/watch?v=WNLT-3TD7Gg
asi v tom bude nějakej háček 🙂

.lak
Návštěvník
.lak

A jste si jistý že zdrobnělina je mylá. hamák če

CZK
Návštěvník
CZK

Milý Kulíšku! Sice se stále vzdalujem od tématu, ale máš tam tolik nepřesností, že se k tomu musím vyjádřit. 1) Cituji ….”např. vaši milí Rusové ovládají”…. Já jsem v celé dosavadní diskusi slovo Rusko či Rusové nepoužil ani jednou. Jde o konstrukt který existuje jenom ve tvé hlavě a pokřivuje realitu. 2) Pokud správně chápu tvé příspěvky, tak zarputile trváš na cizím páníčkovi, který bude řídit tvůj svět. Takže “Kdo chce kam, pomozme mu tam!” Mně je lhostejno, odkud pochází člověk, který je v řídící pozici nade mnou. Mě stačí, že je to slušný člověk a má na zřeteli prosperitu všech. A taky udržitelné životní prostředí. Zatím jsou ale cizí páníčkové skoro všude. Např. vodní zdroje, automobilový průmysl, televize, banky (včetně ČNB), noviny, obchodní domy, pojišťovny, mýtné brány, …. 3) Očkování se nedá házet do jednoho pytle. Dříve se očkovalo živou vakcínou, ale dnes se očkuje mrtvou vakcínou. A ta obsahuje spoustu konzervantů a ty škodí člověku. A pak jsou také vakcíny, které se např. tváří jako mrtvá vakcína proti prasečí chřipce, ale obsahují živou vakcínu ptačí chřipky. A ty choroby taky nevznikly samy od sebe, ale v laboratořích. Takže můžete klidně likvidovat “slabé jedince” za účelem “posílení celku”, ale pro někoho je to byznys a vždy bude mít v rukávu nějakou novou “laboratorní” chorobu. 4) Že by očkování vymýtilo celosvětově nějakou chorobu, je fikce.

brutopýr
Návštěvník
brutopýr

Tento “kulíšek” je budro-bubla, ten starej chtonickej parazit. Byla jen otázka času, kdy se tu zase vyvrbí s nějakým novým idiotským obrázkem v najcku.

Kulíšek
Návštěvník
Kulíšek

Ale copa copa bojejí se nám to malintatý sovičky?
Ty , velký, brutální netopýr ?
Hůůůů. Hůůůů. Kšáá. Jedeš.

Kulíšek
Návštěvník
Kulíšek

Majitelé firem nejsou podstatní. Tedy jsou, ale né tak moc. Důležité je, kdo dělá a vynucuje zákony. Už dejme tomu v roce 1990 klidně mohli naši poslanci navšívit dejme tomu Rakousko , nebo Švýcarsko a říci tam, že je máme za vzor a že bychom rádi jejich zákony KOMPLETNĚ okopírovali. Myslíte, že by to Rakušákům nebo Švýcarům vadilo, že by protestovali? Těžko. Naopak by nám s tím pomohli. Místo toho se tady 30 let mažeme v kravinách a je to jen stále horší. V zákonech se už nevyzná ani právník. Co se týče vynucování zákona , to samé. Pokud dáte svoloči , jako jsou naši policisté, možnost něco vynucovat, co vynucují? No to , co se jim chce a naopak, to co by měli, to se jim nechce. Takže pokud jim dáte možnost dávat botičky, měřit rychlost, tejrat vás skrz berňák a jiné ouřady, makají jako stroje. Pokud jde o to někoho chytit, něco najít a nedej bože pokud se to týká jejich kamárádů a těch nad nima, tak NEKONAJÍ. Teď to rozšířili o čmoudy a musulmany, buzny a podobnou pakáž. Ale to je jev obecný celosvětově. Takže jediný v čem máte pravdu je, že se kazí celej svět a tedy to, že nás kompletně převezme EU není až taková výhra, ale je to lepší než Babiš, Kalousek, Zeman, Špidla, Pospíšil… prostě než všichni NAŠI krajané.

.lak
Návštěvník
.lak

Kapacity tvrdí že dnes jsou léky na všechny choroby, /pomiňme kvalifikaci a víte o čem je řeč kdo sledoval seriál dr. Haus/ ovšem nebyl by to vývar jako z očkování a hlavně je to bussines big pharmy s doživotně (postiženými) vděčně platicími klienty.

Dalibor
Návštěvník
Semtex
Návštěvník
Semtex

Michal a Petr: Někdo tam chtěl vědět IBAN/BIC jejich účtu. Je to jednoduché, prožeňte číslo českého účtu tímto kalkulátorem https://www.ibancalculator.com/bic_und_iban.html

Petr Rajský
IBAN: CZ7720100000002601593605
BIC: FIOBCZPP

Micanut
Návštěvník
Micanut

Rusove si vladnou uz 1000 let, a ovladaji nejvetsi uzemi na svete.
A naposledy nas ucili ve skole, ze Rusove jsou Slovane.
Takze bych rekl, ze to se Slovany je nemlich to same jako s ostatnimi.
My Cesi se dnes ani uz nemuzeme Slovany nazyvat, protoze pres nase uzemi se prehnalo tolik vojenskych tazeni a vojaku z ruznych koncu sveta, kteri (samozrejme) znasilnovali domaci zenskou populaci tak casto, ze nas slovansky gen je dobre pokriveny.
Staci se podivat na muj vlastni rodokmen a to je teda narez. Do toho moje zena, a vysledkem je potomek, ktery uz ve 4. generaci dozadu je vsechno, jenom ne Cech. A pritom mluvi cesky a povazuje se za Cecha.

A myslim, ze moje rodinka neni v Ceske kotline vubec zadnou vyjimkou.

Dulezite je, aby lide vybrali do cele zeme vlastence a moralni k tomu.

Jestli je tim vlastencem clovek, jehoz DNA by tomu vubec neodpovidala, je mi, vazeni, naprosto jedno

Dáša
Návštěvník
Dáša

Tak určitě vaše rodinka výjimkou není. Sice vás neznám, ani nevím, odkud se vaši předkové v českých zemích sešli. Je tady tolik zvláštních lidí, nakonec Cyril a Metoděj dorazili z Byzance, že. A že sem donesli jen písmo a tak, to se učí ve jen škole, kde nám zamlčují třeba i to, že Hus měl ženu a děti.
Myslíte ale , že když se prohlásí českým vlastencem, nebo Slovanem pinguin nebo Eskymák, tak že to lidi pocházející převážně od Plzně nebo z jihu Moravy a případně i Slovenska vezmou?

Pijack
Návštěvník
Pijack

Já to vidím bez zkrášlující optiky. Marxistům je jedno, jak se bude Evropa jmenovat. ONI chtějí pouze to, co už známe — KOLEKTIVIZACE a zánik opravdové multikulturní Evropy. Ano, doposud byla Evropa multikulturním světadílem, ať to mnozím zní v uších jakkoliv. Každý stát Evropy má jiné národnostní kořeny, tradice… od španělské koridy až po severské Vikingy… je tisíce folklórních hodnot, architektura je pomalu v každé vesnici odlišná, lidé hovoří stovkami dialektů, každý národ dal světu umělce, sportovce, vědce… a tak bych mohl pokračovat do rána. Prostě tohle je ta pravá multikultura. JENŽE idioti z marxistické líhně si myslí, že multikultura je to, když tohle všechno zanikne a převládne tu islám, šárija, burky… tedy všechno jednotné a temné. Zaniknou měny a vznikne jedna měna – jedna říše – jeden vůdce. Tohle je KOLEKTIVIZACE. Už do nás cpou i jednotné myšlení v jednom myšlenkovém koridoru. Nastává doba temna. Musíme si svou doposud pestrou Evropu uhájit. My jsme si už kolektivizací prošly. Je to principiálně stejné – zcelování pozemků, znárodňování… to je pouze jiný obraz kolektivizace. I myšlení mělo být szejné. A to je nachlup identické od pohlavárů současného Bruselu. Oni z pestrosti kterou nenávidí (včetně svobody projevu) chtějí udělat jednolitý moloch – onstrum, kde bude na nás dohlížet Brusel… a oni tomu říkají multikultura. Omyl, je to zkolektivizované monstrum, protože i blbec vidí, že chtějí všechno sjednocovat. Myslete v souvislostech a dopídíte se o věcech víc.

CZK
Návštěvník
CZK

Skoro se vším souhlasím, ale neodpovídáte na mou otázku. Stále si myslím, že FEDERACE je volnější ne UNIE. Ono to vlastně vyplývá z toho názvu. Uno je italsky (latinsky) jeden. U té federace mi to spíš připomíná bydlení v paneláku. Ve svém bytě si dělejte co chcete, dokud tím neobtěžujete či neohrožujete ostatní nájemníky. Vchod, výtah a střecha jsou společné a tam budeme dobrovolně přispívat, aby nám neteklo za krk, (i když bydlím uprostřed) či průchodnost kanalizace (i když bydlím v posledním patře). Prostě taková vzájemně výhodná spolupráce.
A ještě: …..”JENŽE idioti z marxistické líhně si myslí, že……” není správné vyjádření. Ve škole nás učili stupnici mentálního poškození. Od nejlehčího je to – debil – imbecil – kretén a idiot. Ale já si nemyslím, že tam je tak velké poškození. IQ je nadprůměrné, ale ti lidé nepracují pro naše blaho, ale pro svoje blaho. A navíc nemají svědomí, takže je nic v tomto směru netrápí. Nepodceňujte je! Nejsou to skuteční idioti. I když chápu, že se Vám tím pojmenováním možná trochu uleví 🙂

IvaS.
Návštěvník
IvaS.

CZK
Nejsou to idioti, jsou to lidé s démonickým typem psychiky. Přesně jak píšete – mají IQ nadprůměrné, ale pracují proti lidem, pro zlo a zkázu, a nemají svědomí.

Dáša
Návštěvník
Dáša

A jak chcete vysvětlit ostatním partajím, že vy budete na dům ve společné péči nájemníků přispívat v korunách, zatímco ostatní eurem? Oni by pak řekli, že ani noví příchozí do Unie – černoši neplatí korálky a mušlemi, ale hezky natvrdo eurem. To, že si to euro nevydělají, ale dostanou od původních obyvatel, kteří jej vydělali, je zajímat nebude a když to připomenete, dostanete po papuli.

CZK
Návštěvník
CZK

To byl jenom příměr, jak by to mohlo fungovat ve Federaci! A černoch, žluťoch či běloch není sám o sobě jako rasa státotvorný. V tomto smyslu bych sem barvu pleti nepletl. Jinak zatím není problém platit korunou i tam, kde se platí eurem a obráceně. Prostě se to přepočítá. Chápu ten pocit sociální nespravedlnosti, že mladý a zdravý přišlík (až na vyjímky) nic nevytváří a má se lépe, jak původní obyvatel státu po celoživotní práci na důchod. Když to zjednoduším až na maximum: Kdo dává těm přišlíkům ty peníze? Politici! A kdo volí politiky? No přeci občané toho státu! Tak si to asi většina voličů asi přeje. 🙂
Ale upřímně – tento svět je zvrácený. A jeho inverzi již dávno předpověděli lidé, co již nejsou mezi námi, něco je dokonce i v bibli. Je to jev, který potvrzuje, že jsme na konci tohoto cyklu a my se jenom můžeme snažit, abychom nasbírali co nejméně “trestných” bodů, ať už z blbosti či z úmyslu.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

CZK
Reálnou zkušenost “jak by to mohlo fungovat ve Federaci” jste měl možnost zažít v Československu v letech 1969-1993.
(Ano Československo/ ČSSR/ ČeskoSlovenská Socialistická Republika BYLA federativním státem 2 Republik – ČSR + SSR, každá se svojí vlastní Sněmovnou/Parlamentem + 1 Federální Shromáždění ČSSR.)
Ale to byla jiná liga, a úplně jiná mentalita!
Stejně jako nyní RF – slovanská mentalita nepraktikuje supermacii/nadřazenost nad jinými národy.
S nostalgickým pohledem do minulosti (po mnoha provedených korekturách bývalého přesvědčení) bych dnes ČESKOSLOVENSKO ráda uvítala zpět…

Pijack
Návštěvník
Pijack

Tohle vtloukají lidem do palice:

https://www.forbes.cz/svet-se-neriti-do-zahuby-tohle-jsou-dobre-zpravy-co-byste-meli-znat/

ONI už si fakt o obyvatelstvu myslí, že jsme ovce a kozy.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Pijack
ONI si to vážně asi myslí, ale docházejí k poznáni,že se hluboce pletou, protože přes veškerou snahu lživé propagandy jim ty hovadiny žere opravdu mizivé procento hlupáků. Ono je těžké
oblbovat občany v době internetu když mají přístup k seriozním informacím a hlavně většina
lidí JE vysodce předčí v úrovni myšlení a blbec těžko obloudí chytřejšího.

Alanis
Návštěvník
Alanis

Pijack

Podle fotky vlevo na těch stránkách odhaduji věk autorky na 8 let. Asi bych se tím dál nezabýval. Jde asi o práci do školy.