Uprchlíci: Česko nacvičuje obranu hranic, Rakousko je připraveno použít sílu

Uprchlíci: Česko nacvičuje obranu hranic, Rakousko je připraveno použít sílu

Uprchlíci: Česko nacvičuje obranu hranic, Rakousko je připraveno použít sílu

Společné cvičení Policie ČR a Armády ČR , jehož úkolem je vyzkoušet ochranu hranice v případě zesílení migrační vlny, se uskuteční zítra. Půjde o jednodenní cvičení, které proběhne na hranici s Rakouskem. Ta je dlouhá více než 460 km a jsou na ní dvě desítky hraničních přechodů.

„Účelem cvičení je odzkoušení připravenosti Policie ČR a Armády ČR na případné rozhodnutí vlády o znovuzavedení kontrol na státních hranicích a o povolání příslušníků armády k plnění úkolů policie. Mimo jiné budeme zkoušet i systém velení a spojení,“ konstatoval policejní prezident brig. gen. Tomáš Tuhý.

„Připravované cvičení sladí postupy Armády České republiky k posílení příslušníků Policie České republiky při řešení případné krizové situace na státní hranici v souvislosti s migrační vlnou. Ke cvičení bude vyčleněno do 300 vojáků. Součástí cvičení bude přesun vyčleněných sil a prostředků do určených prostorů a praktická součinnost při plnění úkolů k pokrytí státní hranice pod řízením Policie České republiky,“konstatoval náčelník Generálního štábu Armády České republiky generálporučík Josef Bečvář. (zdroj).

 

 Ilustrační foto z cvičení armády u Libavé

 

O cvičení v úterý nově informoval mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán. V řídícím štábu budou zveřejněny další informace ke cvičení, doplnil. Scénář cvičení počítá s tím, že se změní hlavní migrační trasa, která nově povede přes české území. Vláda pak v rámci cvičení vydá fiktivní rozhodnutí, aby byly zavedeny kontroly na státní hranici s Rakouskem, uvedlo policejní prezidium.

Ministr obrany Martin Stropnický, ministr vnitra Milan Chovanec a prezident Policie ČR Tomáš Tuhý

Policisté a vojáci si přímo na hraničních přechodech vyzkoušejí, jestli jsou na případné znovuzavedení kontrol připraveni. „Chceme být maximálně připraveni pro případnou rychlou reakci na rozhodnutí o znovuzavedení hraničních kontrol,“ uvedl ke cvičení policejní prezident Tomáš Tuhý. Do akce na česko-rakouské hranici se zapojí 500 policistů a 300 vojáků. Cvičení bude řídit štáb z policejního prezidia, který začne pracovat před 08:00 hod. (zdroj).

Rakousko: Když bude nejhůř, použijeme sílu

Rakouská ministryně vnitra Johanna Miklová-Leitnerová varovala, že Vídeň by mohla použít sílu, pokud se v Rakousku začnou hromadit uprchlíci v důsledku toho, že je Německo přestane pouštět přes společnou hranici na své území. Lidovecká politička ale zdůraznila, že země bude nadále spolupracovat se svým sousedem ve snaze migrační proud urychlit.

Rakouská ministryně vnitra Johanna Miklová-Leitnerová varovala, že Vídeň by mohla použít sílu, pokud se v Rakousku začnou hromadit uprchlíci v důsledku toho, že je Německo přestane pouštět přes společnou hranici na své území. Lidovecká politička ale zdůraznila, že země bude nadále spolupracovat se svým sousedem ve snaze migrační proud urychlit.

Miklová-Leitnerová znovu vyzvala k celoevropskému řešení migrační krize. „Musíme si uvědomit, že pokud nenastane evropské řešení, zbývají jen dvě možnosti. Buď budeme postupovat stejně jako dosud, nebo zkrátka budeme na hranicích postupovat přísněji, což také znamená s nasazením síly,“ prohlásila ministryně.

„Pak budeme vídat záběry jako z Makedonie, toho si musí být každý vědom,“ podotkla ministryně. Pokud se budou před hranicí hromadit uprchlíci, zbude jen jedna možnost – a to její úplné uzavření.

Německo na společné hranici s Rakouskem provádí kontroly, což vede k hromadění uprchlíků na rakouské straně, zejména v Salcburku. Drtivá většina uprchlíků, kteří do Rakouska přicházejí převážně přes Maďarsko, má namířeno dále do Německa. (zdroj)

Co k těmto zprávám dodat?

Na jedné straně se ze všech stran ozývá volání, že uprchlíky je třeba vítat a že žádné nebezpečí nehrozí a za kritiku migrace už hrozí postihy (viz Kritizujete uprchlíky na internetu?) a na druhou stranu se evropské země připravují na vyhrocené scénáře. Připomíná mi to komentář V.V.Pjakina, že Evropa vlastně nenápadně mobilizuje. A jsme u základní otázky – proč se vše děje a co to přinese dál?

-Pozorovatelka- 29.9.2015

 

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Johnny
Návštěvník
Johnny
LIKAN1975
Návštěvník
LIKAN1975

Za premiéra máme Hurvínka a ministr obrany je starý již nepoužitelný herec.
Jen jedno mě zaráží, kluci na první fotce mají samopal vz.58. Kde mají Bremy, které jsou na guvno? jde vidět, že mi založáci pořád máme s čím bojovat. Mám na mysli, že v republice jsou ješte kvalitní zbraně a nejsou vyvezeny jako darky. Třeba do Afganistánu, Syrie a pro IS.
Evropa se probouzí, mi Čeští odpůrci příkazů a rozkazů z Bruselu, ukazujeme to co nechtějí vidět. Že svoboda je jen jedna, ale nemá ve znaku sluničko a je vykoupena krvý. Včera měla mama Merkel a celé OSN svátek – Podpis Mnichovské zrady.

zombie
Návštěvník
zombie

to nejsou bremy ale breny-navazují na “slavnou” historii spolupráce brněnské zbrojovky a anglie,jejichž výsledek stál pokud vím za hovno,stejně jako britské samopaly sten nebo německé MP40-totální nespolehlivé sračky..

Honzík
Návštěvník
Honzík

Mě už jen ten fakt, že zde sou síly, které protlačí herce do čel ministra obrany bez jkýchkoliv zjevných zkušeností. Ještě horší je vědomí, že občani tohle trpí. A přijaly. Smutné, jak se rozebírá stát, ničí češství. Tím, že sou ve vládách lidi, co nejsou kompetentní svým fcím.Já za sebe vím jedno. Já je nevolil.Myslím, že je nikdo nevolil. Že tihle lidi byly samozvolenci a západním šéfem dosazeni .. Stejným způsobem jako tenkrát Jose Manuel Baroso ,nebo ten evropslej prezident, kterýho nikdo ani nezná, včetně mě. Nigel Farage, se mi jeví jako jediný, kdo alespoň v E-parlamentu(Bruselu) tvroří jakýsi demokratický dialog.Ale jak tady u nás vidím tohle- viz. Stropnický,atd.. tk je mi jasný, že sme prodaní a že sme defakto fpdeli.. Omlouvám se za slovo. Slušně to nelze snad ani nazvat..

elko
Návštěvník
elko

to jsou ty hry pro občany zvané volby. Ty vynesly ne přední místo hnutí Ano a na následně se koalice dohodla na ministrech. Co mi nejde do hlavy, je dvojakost této strany v otázce imigrantů. Pan Babiš se staví všeobecně za většinové obyvatelstvo, poslanci Ano, zejména pan Zlatuška, mezi sluníčkáře
Ano, bude hůř