Uniklý dokument: Česko míří do karantény, ale opět jenom napůl! Doporučení z...

Uniklý dokument: Česko míří do karantény, ale opět jenom napůl! Doporučení z Číny a rady z Aeronetu se stále neberou vážně? Další taxikář v Praze rozvážel více jak 14 dní Coronavirus, dnes u něj nemoc propukla naplno a v kritickém stavu byl odvezen do nemocnice! Mobilní operátoři nabídli české vládě, že budou udávat české občany za pohyb mimo karanténu pomocí triangulace GSM signálu jejich mobilních telefonů! Vyrobte si roušky doma, protože nejsou a v nejbližší době nebudou! Školy zůstanou uzavřené až do podzimu?

Uniklý dokument: Česko míří do karantény, ale opět jenom napůl! Doporučení z Číny a rady z Aeronetu se stále neberou vážně? Další taxikář v Praze rozvážel více jak 14 dní Coronavirus, dnes u něj nemoc propukla naplno a v kritickém stavu byl odvezen do nemocnice! Mobilní operátoři nabídli české vládě, že budou udávat české občany za pohyb mimo karanténu pomocí triangulace GSM signálu jejich mobilních telefonů! Vyrobte si roušky doma, protože nejsou a v nejbližší době nebudou! Školy zůstanou uzavřené až do podzimu?

Česká republika míří do úplné karantény. I když ne tak docela. Dnes dopoledne v neděli to uvedl Andrej Babiš v pořadu Partie na TV Prima a i když o tomto bude teprve jednat vláda v neděli odpoledne, média už mají jasno a celá ČR tak bude uvržena do karantény [1]. Jenže, tato karanténa bude mít podle premiéra určitá česká specifika. Nepůjde o čínský model karantény spojený se zákazem vycházení obyvatel, ale půjde jen o soft variantu omezení pobytu venku.

Andrej Babiš v pořadu Partie na TV Prima.

Podle Andreje Babiše lidé dál budou chodit a zejména jezdit do práce a z práce, to znamená budou jezdit hromadnou dopravou do práce a z práce, budou pracovat v kolektivu v práci, budou v kontaktu s lidmi na zastávkách MHD, na nádražích, budou dýchat a sdílet vzduch ve vozech MHD a tím pádem o nějaké karanténě vůbec nemůže být ani řeči. Lidé pouze nebudou moci chodit na procházky do parku, se psem na procházku apod. Do redakce jsme právě dostali podrobný nástřel tohoto opatření od našeho zdroje a popravdě, kroutím nad tím hlavou. Tohle mi připadá, že vláda se bojí zastavit průmysl a vyhlásit skutečnou karanténu.

Aktualizace: Uniklý dokument z vlády s návrhem karantény pro ČR najdete na konci tohoto článku.

Vyhlásíme karanténu, ale budete chodit dál do práce a jezdit MHD, posílíme linkové trasy… ???

Andrej Babiš dokonce uvedl, že omezení hromadné dopravy se nejen nechystá, ale dokonce se zvažuje posílení MHD, aby se prý lidé ve vozech netlačili [2]. Doufám, že Číňané nesledovali TV Prima, protože by je asi muselo z toho klepnout, kdyby to slyšeli. Podle premiéra je prý důležité, aby lidé chodili do práce. To je zvláštní, protože jsem si myslel, že je důležité, aby došlo k zastavení nákazy Coronavirem, ale to asi není tak důležité jako chození do práce a cestování do práce a z práce hromadnou dopravou.

Fotografie z Wuhanu po vyhlášení karantény. Zákaz hromadné i osobní dopravy spojený se zákazem vycházení.

Znovu se potvrzuje to, o čem jsem psal v posledních článcích, že mám obavy, že vlády evropských zemí nebudou mít odvahu přijmout razantní opatření proti nákaze podle čínského modelu, a tudíž vyhlídky na rychlé zastavení viru zřejmě tímto vezmou za své. V Česku je už téměř 250 nemocných, toto číslo bude dosaženo a možná překročeno již dnes večer, případně po půlnoci a člověk by očekával, že čínské a bohužel i negativní italské zkušenosti budou pro českou vládu jednak poučením, vzorem a v případě té Itálie i varováním. V minulém článku jsem psal, že teprve uvidíme, kolik taxikářů rozváželo virovou nákazu. A bohužel, už tu máme další případ.

Další pražský taxikář, který více jak 2 týdny rozvážel Coronavirus v autě, je v kritickém stavu

Jistý pražský taxikář, už druhý v pořadí, byl v kritickém stavu převezen do Thomayerovy nemocnice [3]. Na případ bylo uvaleno informační embargo, ale naší redakci se podařilo zjistit, že muž je již asi ve 20. dni inkubační fáze Covid-19. Podle našeho zdroje se nakazil zhruba před 20 dny a po celou tu dobu pracoval a rozvážel ve svém voze neurčený počet pasažérů. Nepodařilo se nám zjistit, kolik jich bylo, ale jednoduchým propočtem zjistíme, že jich musely být stovky za tu dobu.

Problémem taxíků je uzavřený prostor, kde necirkuluje vzduch, kde se viry drží dlouhé dny a střídají se stovky lidí. Taxislužba je vůbec nejrizikovější formou hromadné dopravy pro přenos viru vzhledem k charakteru přepravního prostředku a jeho malé velikosti a uzavřenosti. Prakticky je vyloučené zjistit, koho všeho taxikář vozil, protože přes dispečink jde jenom část klientů s rezervací, mnoho zákazníků vstupuje do vozu ad-hoc, např. na stojánce taxíků na letišti, před hotely, před nádražími atd. Další otázkou je i forma taxikaření, protože pokud jde o živnostníka, tak není nikde na žádném dispečinku organizován.

Fotografie z Wuhanu po vyhlášení karantény. Zákaz hromadné i osobní dopravy spojený se zákazem vycházení. Na fotografii jediná osoba, zřejmě ostraha nebo pomocná stráž policie.

Musíme si uvědomit, co se stane s lidmi, kteří z taxíku vystoupí. Z auta míří na letiště, na nádraží, na hotel, nebo ideálně domů, za rodinou. Pasažér z taxíku chodí i do nějaké práce po příletu z dovolené. Takže chodí do práce, resp. jezdí do práce a jezdí hromadnou dopravou. Od baráku jede tramvají na stanici metra, potom metrem na druhou stranu Prahy, potom do autobusu MHD a do firmy, kde pracuje. Při cestě z práce se to opakuje.

Při inkubační době 14 dní člověk přijde do kontaktu, tedy nepřímo v rámci MHD a cestování, v průměru až s 10 000 lidmi. Při nakažlivosti Coronaviru, která se podle čínských odborníků pohybuje stabilně na úrovní 83%, by to potom znamenalo, že takový člověk nakazí více jak 8 000 lidí za těchto 14 dní. Odborníci už otevřeně přiznávají, že do roka se nakazíme Coronavirem úplně všichni [4]. Největším problémem ochrany proti viru přitom není nedostatek roušek a respirátorů, ale neochota vlád izolovat občany na dobu 3 týdnů doma kvůli propadu příjmů státního rozpočtu a HDP. To je to největší tajemství, proč se v Evropě daří Coronaviru tak rychle šířit.

Šíření viru nepůjde zastavit, pokud vláda nepřistoupí k zastavení hromadné a osobní dopravy a k vyhlášení zákazu vycházení podle vzoru z Číny. Operátoři budou udávat občany?

Hlavním důvodem pro raketové šíření viru je hromadná doprava. Přitom právě Číňané v lednu uzavřeli hromadnou a spolu s ní i osobní přepravu v nakažených městech a provinciích jako vůbec první krok, který čínská vláda udělala. Protože právě hromadná přeprava velkého počtu lidí pospolu, v uzavřených vozech hromadné dopravy, způsobuje nejlepší prostředí a podmínky pro masové šíření nákazy. Hned na druhém místě jsou pracovní kolektivy, kde se nejrychleji viry šíří. A právě proto čínská vláda jako první věc zakázala veškerou přepravu, dokonce i osobní, a současně nařídila uzavření firem a podniků na 3 týdny.

Výjimkou byly a jsou nemocnice a potravinové obchody spolu s lékárnami. Číně se po téměř 3 měsících podařilo nákazu omezit a stabilizovat křivku nárůstu nemocných, to je pozitivní fakt, ale nepodařilo se nákazu eliminovat. To nedokázala ani Čína. To samo o sobě ukazuje, jak prudce agresivní je tento virus a pouze dokonalá karanténa dokáže nákazu omezit. Nechápu a nerozumím, co se honí v hlavě Andreji Babišovi, když si myslí, že proti Coronaviru lze bojovat pomocí většího počtu vozů MHD a chozením lidí do práce a pracovních kolektivů, jako kdyby se nic nedělo.

Prázdná autostráda ve Wuhanu po vyhlášení karantény.

Naprostým šokem je ale něco jiného, co mi doslova vyrazilo dech. Generální ředitel německého nadnárodního mobilního operátora T-Mobile José Perdoma Lorenza nabídl české vládě, že firma bude českým orgánům hlásit české občany pomocí souřadnic mobilních telefonů [5]. Pozici telefonu operátor vidí ze dvou údajů, velmi přesnou polohu s přesností na 1,5 metru vidí pomocí zapnutého GPS modulu v chytrém telefonu, a méně přesnou polohu s přesností cca. 5 až 15 metrů pomocí triangulace mobilního GSM signálu jakéhokoliv telefonu telefonu, i toho nejhloupějšího.

Pozice je vypočítávána ze vzdálenosti nejméně 3 nejbližších BTS stanic, tedy mobilních věží operátora. Generální ředitel T-Mobile tak de facto nabídl české vládě služby jakéhosi hlášení o pohybu lidí, což je podle mého názoru daleko a daleko za hranou etického obchodního modelu. Na jedné straně nechce česká vláda vyhlásit absolutní karanténu a izolovat lidi doma na 3 týdny, ale na straně druhé chce sledovat, jestli lidé po cestě z práce nevenčí psa někde v parku?

Mobilní operátoři nabízí české vládě sledování pohybu občanů, údajně s cílem vylepšení řízení dopravy ve stavu nouze v ČR. Děti budou doma mnoho měsíců?

T-Mobile podle těchto informací disponuje superpočítačem, který sleduje pohyby občanů ČR a jejich mobilní telefony v hodinových intervalech a na tomto projektu spolupracuje s Technickou univerzitou v Ostravě. Generální ředitel T-Mobile ovšem nemluví o sledování lidí, ale o možnosti využití tohoto sledování pro řízení dopravy v ČR. Nevím, k čemu by to bylo dobré ve chvíli, kdy kvůli karanténě budou české silnice poloprázdné, ale možná mi něco uniká, k čemu by se to v dopravě dalo využít, tedy kromě sledování řidičů, kam jedou, jak rychle jedou, k jakým hranicím mají namířeno, do jakého nákupního centra jedou pro zásoby atd. Přestože informace z mobilů a jejich pozice mohou být anonymní, obávám se, že T-Mobile zde velmi nebezpečně balancuje na hraně hromadného sběru osobního údaje o aktuální poloze osob, které se někde pohybují uvnitř nebo mimo definovaný prostor. Takže, pokud pojedete na nákup, nechejte si telefon raději doma.

Rektor ČVUT, Vojtěch Petráček a jeho konstrukce respirátoru z PET lahve.

Vrcholem nouzového stavu v ČR je potom i nouze materiální, kterou představují roušky a respirátory. Nejsou v celé Evropě a dlouho ještě nebudou. Rektor ČVUT Vojtěch Petráček proto přišel s vlastním řešením, jak si vyrobit respirátor z PET lahve [6]. V lednu jsme se smáli Číňanům, že nosí na hlavě plastové kanystry od pitné vody do fontánek v kancelářích, a najednou po 2 měsících vidíme plastové kanystry a lahve i na hlavách rektorů českých univerzit.

Komunisté měli před rokem 1989 přes 15 milionů plynových masek ve skladech Civilní obrany. Po 30 letech se lidé proti virům chrání rozřezanými plastovými lahvemi. Největší radost ze současné krize tak budou mít asi děti, před kterými jsou dlouhé prázdniny, které mohou trvat až do podzimu. Je velmi nepravděpodobné, že by se podařilo tuto nákazu eliminovat do konce školního roku, a to zejména ve chvíli, kdy si česká vláda nadále myslí, že proti viru s bojovými parametry lze bojovat pravidelnou docházkou a dojížděním do zaměstnání a posílením linek hromadné dopravy. Takové chucpe totiž může vyústit opravdu v hrozivé důsledky. Obávám se, že dojde za pár dní opět na slova Aeronetu, ale komu není rady, tomu není pomoci. Dělejte to jako Čína a zkrátíte délku virové nákazy. Dělejte to jinak než Čína a viru se jen tak nezbavíte.

Aktualizace I
Uniklý návrh vládního usnesení k vyhlášení karantény v ČR od 16. března 2020 do 24. března 2020

Uniklý dokument z vlády ČR, který obsahuje návrh karantény pro ČR a jehož obsah jsme dnes dostali do redakce a na jeho základě jsme publikovali tento článek. Dokument zveřejňujeme proto, že již zřejmě není tajný a byl dnes v neděli v podvečer publikován i dalšími médii v ČR jako jsou Novinky.cz [7] a některé další servery.

Aktualizace II

Možným důvodem, proč česká vláda nechce vyhlásit absolutní karanténu spojenou se zákazem vycházení z domovů a zákazem dopravy, může být český Krizový zákon, který nařizuje vládě všechny občany odškodnit za vyhlášení takového nouzového stavu, který jim způsobí škody, např. nemožnost práce, podnikání apod.

Zákon č. 240/2000 Sb. (Krizový zákon) ovšem mluví jasně, cituji:

§ 36
Náhrada škody

(1) Stát je povinen nahradit škodu způsobenou právnickým a fyzickým osobám v příčinné souvislosti s krizovými opatřeními a cvičeními (§ 39 odst. 4) prováděnými podle tohoto zákona. Této odpovědnosti se může stát zprostit jen tehdy, pokud se prokáže, že poškozený si způsobil škodu sám.

(2) Náhrada věcné škody vzniklé při činnosti orgánů provádějících krizová opatření nebo při uloženém poskytnutí věcných prostředků se poskytuje podle právních předpisů platných v době vzniku škody.

———-

(4) Peněžní náhradu poskytne ten orgán krizového řízení, který nařídil krizové opatření nebo cvičení, při němž anebo v jehož důsledku vznikla škoda či újma.

(5) Nárok na náhradu škody s uvedením důvodů uplatňuje právnická nebo fyzická osoba písemně u příslušného orgánu krizového řízení do 6 měsíců od doby, kdy se o škodě dozvěděla, nejdéle do 5 let od vzniku škody, jinak právo zaniká. Orgán krizového řízení může v případech hodných zvláštního zřetele přiznat náhradu škody i po uplynutí termínu k podání žádosti nebo i bez podání žádosti, ale nejdéle do 5 let od vzniku škody.

Z výše uvedeného je patrné, že v případe skutečné karantény by to českou vládu vyšlo opravdu draho, ovšem otázkou je, že pokud okolnosti povedou k tomu, že v nějaké chvíli bude nutné totální karanténu vyhlásit, bude to ještě dražší.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
anonymka
Návštěvník
anonymka

Tak článek prognózuje do konce týdne tisíc nakažených. Je sobota a číslo přeskočilo 900. Tisíc jich do konce týdne nepochybně bude, už jen proto, že si je domů vláda sváží ze světa. Je fascinující sledovat, kolik lidí se od nás fláká po světě a to nejen na týdenní rekreaci někde v teple. Bude hůř, někde uvádějí ještě až 200 tisíc lidí v zahraničí, co chtějí domů. Karantény tito navrátilci z velké míry nedodržují.
V této chvíli nic moc nezáleží na tom, jak virus vznikl, prostě je tady a viriony jsou extrémně nakažlivé a mnoho lidí to stále ještě nechápe.
Až se to přežene, v Evropě, které ovšem nikdo nepomohl, bude na řadě Afrika, kde se nákaza teprve rozjíždí. Afrika by měla být již našimi problémy poučená a zdá se, že rychle zavádí podobná opatření jako Evropa. Ještě to ani nenastalo, v Africe by po evropských zkušenostech šlo šíření viru rychle zastavit, či aspoň omezit a už OSN řve a vyzývá státy k pomoci. A kdo bude zase pomáhat, je jasné. Ekonomicky zničená Evropa, která se za čas bude horko těžko vzpamatovávat sama z problémů, bude solit do OSN, aby zachraňovala černoušky. Připravte se na bídu, sotva pandemie pomine.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-covid-19-afrika.A200321_141906_zahranicni_tho
Světová zdravotnická organizace již v minulosti několikrát varovala před možnými důsledky epidemie způsobené koronavirem v Africe, kde většina států nemá příliš vyspělý zdravotnický systém a i za normálních okolností trpí nedostatkem zdravotnických pomůcek.

Generální tajemník OSN António Guterres tento týden vyzval vyspělé státy k solidaritě a společnému postupu proti nemoci, která si podle něj v případě nečinnosti může vyžádat miliony lidských životů převážně v nejméně vyspělých zemích.

Tak co, pořád, i po těchto zkušenostech, kdy celý svět na maličký stát uprostřed Evropy sere, a právem silnějšího si sousední stát na hranici zabaví roušky, dlouho objednané a zaplacené předem, budeme solidární a utrhovat si od huby, aby se v Africe měli dobře, nebo si v éře pokoronavirové bude kopat každý za sebe, jako při pandemii?

Němce nepochopím, je to ztracený národ, jejich způsob myšlení, přestal být lidský už za první světové, pokračovalo to vyhlazovacími programy ve druhé světové, likvidací vlastního národa a otevřením hranic migraci a nyní chtějí vyhladit své staré spoluobčany. Něco v těch německých hlavách není v pořádku, aspoň v některých.
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-koronavirus-video-satira-ekologie-kritika.A200320_111444_zahranicni_jhr

Lubomír
Návštěvník
Lubomír

Rozdíl mezi Čechy a Němci, v likvidaci vlastní populace od roku 1989 nevidím. My je doháníme.
Vlády jsou voleny lidmi. Vše je řízeno cizími bankami.

brutopýr
Návštěvník
brutopýr

Patlák Šlak osaměle pláče jako zhrzená stará kurva někde v putyce, – plive a blije sáhodlouhé blitky na brutopýra.

A sice na šmůzu v NWOO u pana Korála, zcela of-topik pod článkem se zpravodajstvím z RF:
http://www.nwoo.org/2020/03/13/prehled-zprav-rusvesna-rusnext-12-3-2020/#comment-2145857

Nikdo mu tam na ty ubrečené blitky nereaguje.

Není ten ubožák Šlak ale kus kreténa?

Šlak se na šmůzu u pana Korála rovněž naváží do AEN za to, že brutopýr zde není zabanován. Šlak denuncioval tady u pana Admina na brutopýra a žádal ban brutopýra. Teď zhrzeně a vytrvale dyslekticky blinká na šmůzu u p Korála, kam brutopýr nikdy nic nepíše.

Dobroděj
Návštěvník
Dobroděj

Najednou je “komunistická” Čína dobrá!!
→ zatímco se Západ drolí a proti koronaviru postupuje na principu „každý sám za sebe“, dovezlo čínské jumbo první zásilku půl milionu roušek a dalších zdravotnických pomůcek do belgického Liege a na řadě je také Itálie, čínští experti už dorazili do iráckého Bagdádu… Peking oficiálně nabízí spolupráci nejpostiženějším zemím, konkrétně Íránu, Itálii a Jižní Koreji… první várka lékařské pomoci je už v Íránu, jemuž americké sankce zakazují mimo jiné i dovoz léků a zdravotního materiálu… stejné sankce dusí i Sýrii, která kvůli epidemii odložila parlamentní volby, zavírá kavárny a školy, i když nakažené hlásí jen sociální sítě, oficiálně se zatím žádná čísla nepřiznávají… mimochodem, americký farmaceutický koncern Gilead má k dispozici slibnou vakcínu proti Covid 19, kterou hodlá prodávat za 50 až 100 dolarů, ale nyní se u soudu domáhá, aby se k němu nemohli dostat Číňané, protože se obává, že by Číňané lék rozdávali po světě zadarmo… v situaci, kdy jeden čínský miliardář poskytl Američanům víc masek a testů, než celá Trumpova vláda… fascinující… mimochodem, ČR hodlá z Číny přivézt 100 tisíc rychlotestů, ale zdá se, že kdybychom si o ně prostě řekli, už by tu byly i s doručením…

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Dobroděj
tady se jen ukazuje jací pokrytci jsou ti křiváci z demobloku. Všechno se jim hodí na rýpání do vlády a přitom oni za svých polistopadových vlád jen kradi ,ničili a rozprodávali naši zem která byla po minulém režimu bohatou a prosperují zemí uznávanou po celém světě. Tihle ubozí slouhové nepřátel naší země ze zlodějské ODS,odevšad vyhnaných gaunerů z Topky, prolhaných klerofašistů a křiváckých užalovaných pubert pirátů jsou škůdci této země a už by nikdy neměli mít možnost ve svých sviňárnách proti státu a občanům pokračovat.

anonymka
Návštěvník
anonymka

Dobroděj
Já tedy nechci být vazal Číny a čínských komunistů ani za cenu pomoci s koronavirem. Koronavirus tu nebude na věky, a ale na věky už jsem v životě zažila se Sovětským svazem, a podruhé to nemám v úmyslu zažít s Čínou.
Zvládli Číňani problém rychle, pokud samozřejmě nelžou, tak epidemie je na ústupu, je skvělé, že dokázali zamezit tomu, aby se jim koronavirus rozšířil do více provincií, v podstatě na množství obyvatel, které Čína má, to co Čínu postihlo je jako kapka v moři.
Do konce života mi nepřestane fascinovat stav, že za blahé socialistické éry, nepovolil stát ani hokynáři stánek na rohu ulice, a v komunistické Číně, nejen že mohou lidé volně podnikat, ale jsou i ničím neomezení miliardáři. Přesto je to stále restriktivní režim a navíc se zdá, že ne pro všechny je tam stejně.
Ano, Čína problém rychle zvládla, ale kolik lidí při tom hodila přes palubu, to už se nikde neříká. Pro žádného komunistu nikdy jednotlivý lidský život neměl a nemá cenu. Vždy to je MY, práce a mnohdy nucená pro celek, ne za přiměřenou odměnu, ale jako povinnost a když nesouhlasíte, tak násilí a restrikce.
Není to tak dlouho, co se tady všichni děsili čínského sledovacího systému lidí, a hle, najednou obdiv, ono to je potřeba, lidi jsou nezodpovědní. Nikdy, ani v takovéhle hrůze, co nyní prožíváme, nezapomeňte na to, co jsou komouši zač. Všichni ti, co se i v této době snaží házet premiérovi klacky pod nohy a nejraději by nás viděli nakažené a po smrti, jsou ve velké převaze děti a potomci našich bývalých komoušů.

Dobroděj
Návštěvník
Dobroděj

Neprodávajte čínské respirátory a roušky Pirátům a Hřibovi, ať si koupí kvalitní, americké! Když se stavěly “polní nemocnice” v Číně, aby všechny nemocné stačili ošetřit, spodina z České televize, Aktuálně.cz a dalších zaručeně neprolhaných médií arogantně a jízlivě informovala, že to mohou dělat komunisti, protože ve skvělé Evropě by se to stát nemohlo. A kam zmizela Šámalová, která dělala divadlo z komunistické Číny po celou dobu? Kde jsou nabušení junáci a genderové hvězdy z Člověka v tísni, Evropských hodnot a Amnesty International? Jakube Jando od tyče, vylez a pomáhej! Jourová, kde jsi zmizela, když je problém? Schováváš se za milion měsíčně se všemi prebendami a sysluješ snad americké roušky?

anonymka
Návštěvník
anonymka

Dobroděj
Jourová nemá čas, dělá videokoference o tom, jak přežít a nepřijít o koryto, člověk v tísni, je teď sám v tísni, neb Africe se šíří koronavirus, a kam má chudák jít pomáhat, když už ani v té Africe nechtějí migrovat do Evropy jít pomáhat, a ještě by se tam mohl nakazit, Amnesty International, to bude to samé v bledě modrém, ale nebojte, oni z nějakého bezpečného místa se začnou brzy ozývat, prebendy od států jsou potřeba zvláště v této době, správně tuší, že po odeznění pandemie bude bída a moc na ně nezbude. Jandu, toho si určitě domů přiveze nějaký speciál ministerstva zahraničí, nepochybně se válí někde, kde je příjemně teplo a jako náš občan má nárok na poskytnutí pomoci státem.
S rouškami si nedělete starosti, oni mají nepochybně kvalitní celobličejonové respirátory.

Aleš
Návštěvník
Aleš
ema
Návštěvník
ema

Co mne štve nejvíc… o, že nejvíc držkují a kritizují ti, co se na nesamostatnosti a nesoběstačnosti – a ve všem – podepsali.
Což značí – modroftačí letka sakumprásk, křesťani a jo a umělci.
Asi se obávají aby si to lidi neuvědomili a nevolali je k odpovědnost.

Andrej Vyšinskij
Návštěvník
Andrej Vyšinskij

Stručné, pravdivé a vcelku výstižné!

Pítrs
Návštěvník
Pítrs

https://youtu.be/K72ZEDvTghw
Možná už to tu je, ale mrkněte.

Hledám pravdu
Návštěvník
Hledám pravdu

Není to náhodou finální příprava útoku na RF? Volné silnice a dálnice apod.? Steel rose a IZRUSA (USRAEL) zahájili (jak víme), největší cvičení od WWII u hranice RF. Řekové se semkli a zatím hájí hranici před tureckým ksindlem, neboli krimigranty (rozuměj: mladí, zdatní muži, všeho schopní a turky vybavení), ale jak dlouho to vydrží?
Plán Barbarossa II možná jede naplno!

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Hledám pravdu
někdy si myslím, jestli by nebylo ,lepší , kdyby židofašisté z USA už tu poslední chybu udělali a na rusko “to zkusili”. Protože rus by s nima během pár hodin zatočil jak s vrtulí, USA utopil v atlantiku a byl by konečně na planetě pokoj. Ti ostatní už by se nějak porovnali kdyby tu ti zatracení potomci zločinců co anektovali území sev.ameriky nebyli.

Slovan1
Návštěvník
Slovan1

Myšlenka možná zajímavá, ale odsrali bychom to zase za ně… Bohužel, kdo spolupracuje, tak nese i spoluzodpovědnost.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Slovan1
za ně ne, ale neobešlo by se to bez objetí nevinných obětí,zejména tak kde blbí politici nechali ve sve svých zemích zřídit “hnízda” těch US všiváků a natahat tam ty jejich předpotopní krámy aby byli blíž k rusku. Ty by museli rusové zničit a lze jen doufat,že to provedou šetrně , jen taktickými přesnými jadernými údery v takové síle,aby škody pro tyto země byly co nemenší. A dá věřit, že jednak při dokonalé ruské technice,vysoce
USA převyšující by to rusové provedli co nejšetrnějí, protože ani oni nemají zájem náš kontinent vystavit následkům jaderné katastrofy. A navíc jasně a několikrát USA veřejně sdělili, že pokud něco začnou, současně s ničením míst odkud by útok začal , budou okamžitě údery raket zničena jejich města a všechna místa od kud by to ctěli “řidit”. A i vojenští odborníci se vyjadřují, že po prvním odvetném úderu to zbabělý amík vzdá protože není zvyklý na válku na svém území. Vždy vedl jen zbabělé útoky na slabší státy
a i tyto agrese vykonával většinou prostřednicvím nebo za pomoci předem zmanipulované a vyzbrojené opozice v těchto napadených státech.

pvodatvp9h
Návštěvník
pvodatvp9h

Jaryne, tohle mne napadlo před pár lety taky, tehdy jsem ještě poslouchal Pjakina, protože on se snažil naznačovat, že Putin bude naoko s nepřítelem spolupracovat , ( příčilo se mi to moc, ale zkousnul jsem tehdy jeho nazývaní nepřítele partnerem), ale že v rozhodnou chvíli se postaví a vyhraje. Byla to pouhá manipulace, ale příliš příjemná, takže i já cynik jsem si připustil v tomto nějakou naději…
Bohužel svým pozdějším jednáním – úpravy zákonů proti ruskému lidu a komedie, kterou sehrál a stále hraje s Assadem, a vůbec celkový výsledek ukazuje, že on jede v globalizaci ve prospěch někoho, ale ruský národ to není! A vyjádřil se veřejně, že Rusko už nikoho zachraňovat nebude, čemuž se nedivím, ale sám čteš příspěvky hluláků, co tomu věří, včetně dnes ,naštěstí, nepřítomné Pozorovatelky.

Pak přišel článek pana V.K. o boji mezi ž/Ž . Za to jsem mu vděčen. Nepřímo potvrdil. že zvažovat názvy zemí, které spolu bojují, je holý nesmysl. V každé zemi jsou spolky joudů i nejoudů, bojujících mezi sebou, vláda a průmyslové aglomerace….., všude jede boj o vládu jednoho nad druhým páč to dělá některým stav orgasmu a ti zmrdi s háčkem nad velkým či malým z jedou podle svých zákonů, že každý je ke koupi a nebo na prodej. Co nechápou je stav jejich zdegenerovanosti. Opravdu si sežerou vlastní ocas, páč nejsou schopni vnímat realitu, a to je zabije. Vymelou se mezi sebou, ale nejdříve společně zlikvidují nás.
Pan VK vhodil granát… a ten určitě spoustě lidem problém vyjasnilo a díky mu za to, že to udělal ( snad se povedlo, že ten malý bonus ode mne za něj dostal, páč přítelkyně, která to posílala mi řekla, že na poště ta úřednice na složenku něco dopisovala). Aeronet začal vadít především těm, kteří jsou přesvědčeni o správnosti své stranické příslušnosti. Nejen židům, ale i těm, kterým boří vzdušné zámky či jejich touhy popisem tvrdé reality.

Někdo tady psal, že Aeronet šíří negativitu a že lid může vítězit silou pozitivního myšlení. Takový nesmysl!!! Admin mu zareagoval inteligentně, ale já už to nedokáži…

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

pvodatvp9h
složitá situace ve světě a vyžádaná pomoc ruska proti agresi a terorizmu ze strany USA prakticky všude,kde USA k oddálení svého krachu kradou suroviny lze interpretovat různě. Ale je nesporné , že velmoci jako rusko a čína jsou hrází proti těm všivákům z USA bez níž by bylo mnohem hůř. Čína je solí v očích kdysi se “americkým sněm” honosících amíků , protože se stala nejsilnější a nejrychleji se rozvíjejícím ekonomikou světa. Zatím
co USA které ten podvod s “americkým snem” živili z velké části na dluh a z agrese proti cizím státům kde vykrádali nerostné bohatství , kradli a rozvraceli vlády států které se tomu bránili , stojí před ekonomickým krachem o kterém vědí, že je neodvratný a chtějí svou katastrofální zadluženost řešit válkou. Ostatně nic jiného už jim nezbývá. Dluhy je doběhly a v podstatě nejvíc dluží číně , od které si přes to, že v poslední době se jí snaží jen škodit , nestydí každý rok půjčovat 1,5-2 biliony dolarů, aby přežili. A čína silně navíc ovlivňuje ekonomiku USA. V neposlední řadě se ale ke svému štěstí stala také silnou vojenskou velmocí která se nemusí USA obávat. A rusko? To jako největší země světa s obrovskou surovinovou základnou je předmětem neustálé touhy USA o
jeho ovládnutí. Důvodem vůbec není to,že by rusko USA či kohokoliv ohrožovalo, ale právě jeho surovinové bohatství a obrovská rozloha která židofašisty z USA láká. Jenže rusko které se za pomoci naivního blbce Gorbačova už podařilo částečně rozložit, Putin opět pozvedl na silný stát s technicky nejsilnější armádou světa , která USA převyšuje natolik , že i teroristické a agresivní židofašisty , navíc postrkované ze zadu židy z Izraele drží spolehlivě na uzdě.

Jenda
Návštěvník
Jenda

Lidi,neztrácíte soudnost??Vždyť je to celé lež,blaf,jak celé národy uvrhnout o několik století zpět do otrokářského řádu a zbavit je všech práv!
Ale,i kdyby,…virus je viditelný elektronovým mikroskopem,při několikatisícinásobném zvětšení!!
Stále si vážně myslíte,že tak neskutečně malý organismus zastaví kus hadru přes pusu a nebo že oním hadrem neprojde??
Jediná ochrana proti tomu je vojenská plynová maska s aktivním filtrem nejvyššího stupně biohazardu nebo ideálně dýchací přístroj!
Celé to velmi smrdí,jsme v situaci před začátkem války a tento podvod s virem slouží pouze k zavedení vyjímečného stavu a stanného práva,aby se lidi nebouřili!

Hledám pravdu
Návštěvník
Hledám pravdu

Ano, čelíme konečné přípravě útoku USSARAELE na RF!

pvodatvp9h
Návštěvník
pvodatvp9h

Jendo, mohu Ti dát jen jedno plusko, ale dal bych sto nejméně. Je to tak !!! Moc bych si přál, aby lidi místo zamknutí se doma se vzbouřili a hodně tvrdě! Radši chcipnu v boji než na svinstvo, které mi nastříkne do nosu vláda, kterou si platím! Je to sprostá genocidní válka a korunní virus rozšiřující se prý z Číny, je jen zástěrka naší likvidace zevnitř našimi vládnoucími!

NWO jede do finále!!!!

uvlg
Návštěvník
uvlg

Sem zvědavej, kdy někoho napadne nakašlat to do obálek a rozeslat politikům :-7

Škoda že to nejde emailem 🙂

pvodatvp9h
Návštěvník
pvodatvp9h

Nebuď naivní. Ti mají protilátky v sobě už dávno. Ty jsi někde viděl nebo slyšel, že by nějaký politik umřel na HIV? Hahaha. Ten virus byl vyvinut se záměrem, úplně stejně jako tento nový s názvem královské koruny, určitě ten název není náhodný.
Nevidíš, jak je Babiš vysmátý, v pohodě si jel zalyžovat s rodinou do hor zemí, kam nemůžeš…

Zapřemýšlej nad tímto: Jakou máš šanci si ověřit informace, které se ti předkládají k věření???

Prakticky žádnou!!!!!!!

anonymka
Návštěvník
anonymka

uvlg
Proboha, vy si snad myslíte, že nějaký politik otvírá obálky?