Ukrajinští vojáci dezertují i s bojovou technikou, média jsou v šoku, operace...

Ukrajinští vojáci dezertují i s bojovou technikou, média jsou v šoku, operace se stává ubohou fraškou!

Ukrajinští vojáci dezertují i s bojovou technikou, média jsou v šoku, operace se stává ubohou fraškou!
Kyjev žádá Brusel a Washington o výsadek NATO, už nemá pod kontrolou vlastní armádu. Turčinov navrhuje nasazení soukromých amerických security agentur místo armády. Právě o tom jednal s šéfem CIA o víkendu?

 

Je uz nade vse jasne, ze tzv. “protiteroristicka” operace Kyjeva na vychode Ukrajiny se stava velmi nepovedenou fraskou. V Kramatorsku rovnou sest posadek transporteru ukrajinske armady prebehlo na druhou stranu, pripojili se k pro-ruskym povstalcum a na obrnenou techniku vyvesili ruske vlajky [1].

[FOTO] Obyvatele Kramatorsku prave zabavuji ukrajinskym vojakum jejich transportery

 

Ve Slavjansku vojaci ukrajinske armady zustali bez veleni. Velitel jednotky cestou na pozice dezertoval, nikdo tak nema jak vydavat rozkazy ctyrem posadkam transporteru. Vojaci diskutuji s pro-ruskym obyvatelstvem, jeden z nich odpovida na dotaz, jestli budou strilet: “Nebudeme strilet, ani jsme to nemeli v umyslu…”. Dalsi posadky transporteru v Kramatorsku vyvolavaji hesla, ze “Armada je s lidem!” a sklizi za to bourlivy potlesk pro-ruskych aktivistu [2].

Reporteri zapadnich medii jsou zmateni. Redaktor Reuters prave dela rozhovor s vojakem v ukrajinske uniforme sedici na ukrajinskem transporteru, ktery ma ale na limci prispendleny odznacek ruske vlajky. Kameraman, ktery je s nim, ma vypnutou kameru. “Proc nenatacite?”, pta se muz, ktery si vsiml reportera. Nedostava se mu odpovedi. Zrejme neni co natacet, minimalne ne nic vhodneho do kramu pro vysilani pod hlavickou Reuters. Cekal se masakr, strileni do lidi, ale ono nic… to opravdu zamrzi kazdeho sefa zpravodajskeho vysilani, vecer nebude co bombastickeho ukazat divakum. Mezitim Bily dum priznava, ze sef CIA byl opravdu o vikendu na navsteve v Kyjeve [3].

[VIDEO] Ukrajinska jednotka v Kramatorsku prave presla na stranu demonstrantu

 

Situace se radikalne komplikuje, o vaznosti svedci i fakt, ze Bily dum vysila do Kyjeva rovnou muze c. 2 americke vlady, viceprezidenta Bidena uz pristi tyden [4]. Jak se zda, mise ministra zahranici Kerryho v Kyjeve nebyla uspesna, Bily dum tusi, ze Ukrajina se muze rozpadnout rychleji, nez dorazi do Kyjeva prvni penize z IMF. Designovany prezident Ukrajiny Turcinov pozadal NATO o vyslani jednotek, v cemz ho podporilo i nekolik americkych vrcholnych politiku [5], ale Obama stale rika ne! Na pretres prichazi znovu i moznost nasazeni soukromych bezpecnostnich agentur ze Zapadu a z USA, jako byla nechvalne proslula americka kontraktorska spolecnost Blackwater Security v Iraku, ktera byla nasazovana tam, kde neslo verit vojakum americke armady, ze by splnili rozkaz kvuli moralnim zabranam (strileni rodin, exemplarni popravy na namestich, muceni zajatcu).

Rusko i Putin sleduji situaci, ale zadne manevry a invaze se nekonna. Vojaci ukrajinske armady delaji praci za ruske vojaky. Pridavaji se bud rovnou na stranu demonstrantu anebo alespon ujistuji, ze rozhodne strilet nebudou, pokud prijdou takove rozkazy. Ukrajinska armada je tak de facto ve stavu na pokraji vzpoury kyjevskemu vedeni, ktere se dostalo k moci po nasilnem puci proti legitimni vlade a legitimnimu prezidentovi, ktery sice nebyl idealnim prezidentem, ale ktery prezident idelani je? Nelze vystavet demokracii na ozbrojenych bojuvkach nasilniku a kriminalnich zivlu s ideama odkazu Stepana Bandery, ktery vyvrazdoval Zidy, Polaky, Cechy a Madary a doufal, ze vymenou za to se mu dostane od Hitlera samostatne Ukrajiny. Mnozi Ukrajinci namitnou, ze Bandera jen oplacel stejnou kartou Stalinovi a jeho NKVD, ale co meli treba Volynsti Cesi nebo Polaci spolecneho se Stalinem nebo jeho NKVD?

[FOTO] Prozatimni prezident Ukrajiny Turcinov by rad videl na ulicich radeji soukrome bezpecnostni agentury misto armady

 

Je tak logicke, ze Ukrajina je nejen narodnostne ale i historicky rozdelena, na silne pro-ruskou a silne pro-banderovskou (nebo-li zapadni) cast a je naprosto zjevne, ze bez obrovskeho kompromisu nemuze tahle zeme zustat pohromade v soucasnych hranicich. Videli jsme to v Jugoslavii, ze slepenec ruznych ideji a narodu nelze udrzet pohromade. Videli jsme to i v Ceskoslovensku, kde Slovaci take dlouho touzili po vlastnim state a je to zcela logcike. Podivejte se na rozdeleni Belgie na Vlamy a Valony, po kazdych volbach jsou tam obrovske problemy. Podivejte se na Spanelsko, na separacni tlaky v Katalansku a Baskicku. Podivejte se na Skotsko v Britanii. Udrzet tyhle narody pohromade vyzaduje obrovske kompromisy. Pokud by se v techto zemich stal jenom zlomek krivd a zlomek “Majdanu”, jaky se stal v Kyjeve, uz davno by v tech zemich byly obcanske valky a povstani.

[VIDEO] Pro-rusti povstalci a byvali clenove jednotek Berkut nasedaji na transportery spolu s ukrajinskymi vojaky, kteri prave presli na stranu demonstrantu. Mavaji i vlajkou nove vyhlasene Donecke republiky.

 

O to vice mne desi ruzni Zaoralkove a Zemanove, kteri vyhlasuji dalsi a dalsi sankce Rusku a navrhuji poslat dokonce nase vojaky na Ukrajinu, namisto vytvoreni tlaku na Kyjev a prinuceni tamnich pucistu k zasednuti za jednaci stoly a vyreseni krize diplomaticky a zmenou ustavy ohledne federalizace Ukrajiny a vytvoreni legitimnich narodnich vlad v regionech.

V.K.

Print Friendly, PDF & Email

PODOBNÉ ČLÁNKY

od nových od starých od palců
Upozornit na
Jokles
Návštěvník
Jokles

Redakce ! Děláte velmi záslužnou práci pro český národ, který nemá mnoho možností dovídat se pravdu ! Díky vám všem za to !

Pozorovatelka
Autor

Zrada! – Spojené státy snižují vojenskou pomoc Ukrajině na 30%
http://rusvesna.su/news/1481052292
Je to přesně tak, jak říkal a říká Pjakin.
A Rusko na federalizaci Ukrajiny samozřejmě nepřistoupí, to by bylo zaděláno na sebevraždu Rusů.

Pozorovatelka
Autor

A ještě jedna důležitá zpráva:
Sýrie děkuje Rusku a Číně za Aleppo – pozn.
https://cz.sputniknews.com/svet/201612074277079-syrska-armada-kontrola-vychodni-aleppo/
http://www.ntv.ru/novosti/1729845/

Podle plánů globalistů správně mělo být: “Sýrie děkuje Číně, novému hegemonu světa”
Chápe už teď každý větu Putina: “Jestli draka neizbežna, nado biť pervým”? A proč Rusko do Sýrie před cca rokem vstoupilo a proč za to globalisté nakonec byli (a jsou vděční), protože 1) Čína by situaci na Blízkém východě vojensky nezvládla a 2) Čína by nezvládla především vyhnat odsud USA, aniž by to nehrozilo novou světovou válkou, navíc by nezvládla zpracovat Erdogana tak, aby se té nové světové války nestal zásadní součástí, jakožto země s druhou největší armádou v NATO!?
Prostě – skvělý Putin a Rusko, které do konce roku chce osvobodit celé Aleppo, viz i Tereza Spencerová
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Tereza-Spencerova-Uplny-rozpad-USA-rychlejsi-konec-EU-Venkovska-prihoda-zapadni-neziskovky-Byl-vetsi-vrah-Fidel-nebo-Pinochet-Ja-prihazuju-tohoto-pana-465140

Pozorovatelka
Autor

Sýrie děkuje Rusku a Číně za Aleppo – zapomněla jsem vložit odkaz
http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201612061753-mdxf.htm

Precceda
Návštěvník
Precceda

Ukrajinská armáda dělá práci za ruské vojáky … Nie je na tejto vete niečo čudné ??!

Jokles
Návštěvník
Jokles

Nepochybně je, ale to je formulace od prokyjevského reportéra, takže si může napsat co chce. Pokud to není navíc upraveno ještě českým přepisem. Takže je to vlastně nepodstatné….

MN
Návštěvník
MN

Váš vložený komentář se nemusí zobrazit ihned, je-li zadržen Akismetem. V takovém případě je diskusní příspěvek odeslán k ručnímu schválení administrátorem, což může zabrat nějaký čas. Neodesílejte příspěvek znovu, neurychlíte tím jeho schválení. Děkujeme.

Proč musí být příspěvek schvalován ručně pokud tam nejsou vulgarity ?? Proč se na AE News šíří jen pro-ruská propaganda a žádné jiné zprávy ??

Administrator
Admin

Náš web používá několikastupňovou formu identifikace spamu a trollingu. Každý příspěvek a jeho autor je porovnáván se znalostní databází spammerů a trollů. Pokud se tam najde vaše IP adresa (někdo vás nahlásil na internetu z jiného webu jako trolla nebo spammera), tak automaticky vaše příspěvky jsou zadrženy a odeslány k mojí ruční moderaci. Já nesedím u počítače 24 hodin denně a ruční moderace může zabrat i 12 hodin, než se k tomu dostanu. Pokud vaše IP adresa není v online databázi spammerů a trollů, pokračujete do druhého levelu schvalovaní, do systému Vanguard. To je skript, který heuristicky odhaduje pravděpodobnost, že jste troll. Jak funguje Vanguard, to nebudu vysvětlovat, ani by to nebylo rozumné. Vanguard má obrovskou přesnost, z našich statistik prakticky 99.4% úspěšnosti zadržení trollů. Pokud projdete touto kontrolou, jdete do kontroly Akismetem. Ten není až tak přesný, je docela hloupý v detekci trollů, ale má dobrou účinnost v detekci spamu, a toho v anglickém jazyce obzvláště.

Proč tu nejsou protiruské texty v diskusi? Oni tu jsou, ale velmi málo. Protiruské příspěvky totiž končí ve většině případů na Vanguardu. Když procházím logy, je to na zvracení: “Putin je píča, doufám že chcípne”, “Kokotkovia ste tu vseci”, “Borsc vam vychladne a vy s nima az vas najdu zasrany rusaci”, “Chcipnete!!!!!”…

To je jenom malý výběr z logu trollů za poslední hodinu z Vanguardu. Nikdy necenzurujeme proti-ruský postoj, je-li napsán slušně. Ohledně článků AE News, píšeme o událostech pravdivě, nepřebíráme mainstream. Nemáme tu žádnou pro-ruskou propagandu. Pokud chcete dokázat opak, argumentujte. Kde konkrétně máme článek, který je pro-ruský? Jak definujete text, že vykazuje pro-ruský postoj? Je to postoj, který nekopíruje stanoviska Bruselu, Washingtonu nebo zpráv Velké trojky? Nebo je to kritika loutkové české vlády? Rád bych se konečně dozvěděl, jak taková ruská propaganda vypadá. Pořád o ní slyším, ale ještě jsem jí neviděl.

Jokles
Návštěvník
Jokles

No, já myslím, administrátore, že vynakládáš tady zbytečně energií. Ten dotaz je jasná provokace podle mne je zbytečné na něj jakkoliv reagovat. Chodíme sem jen proto, abychom se dozvěděli alespoň kousek pravdy a ne ty lži od ČT24 !

Jokles
Návštěvník
Jokles

Ty své “jiné zprávy” se dozvíš na české objektivní ČT24 ! nebo jich tammáš málo ? Tak si nalaď k tomu ještě Radio Jerevan…..

trodas
Návštěvník

Na pokojném řešení nikdo nemá zájem, protože lidé promluvili, referendum je jasné a východní Ukrajina je nenávratně ztracena s první vypálenou koulkou…

Jinak Banderovci, no, ti dělají třeba toto – Banderovci v akci – Volyň, 1944:
(pozor, výjimečně drastické fotografie)
https://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=cs&js=y&prev=_t&hl=cs&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fcolonelcassad.livejournal.com%2F1232216.html&edit-text=

petro
Návštěvník
petro