Ukrajinský generál přešel k separatistům. Dezertérů je už 10.000

Ukrajinský generál přešel k separatistům. Dezertérů je už 10.000

Ukrajinský generál přešel k separatistům. Dezertérů je už 10.000

Bývalý náměstek ministra obrany Ukrajiny, generál-major Alexander Kolomjec a několik důstojníků ukrajinské armády přešli na stranu Doněcké lidové republiky. Kolomjec to řekl na tiskové konferenci v Doněcku.  Poznamenal, že mnozí jeho bývalí kolegové také chtějí přejít k. „Byl jsem poradcem ministra obrany Ukrajiny a hlavním vojenským analytikem 19 let jsem působil jako regionální vojenský komisař v Doněcké oblasti.Dále uvedl, že chce pracovat pro dobro ukrajinské republiky a doplnil, že během bojů Kyjeva přešly na stranu DLR stovky vojáků a důstojníků. (zdroj)

Tato slova potvrzuje právě vydaná zpráva vrchního velitele štábu ukrajinských ozbrojených sil Alexadra Dubljany, která informuje, že během operací v Donbasu došlo až k 10.000 případů dezerce. “V roce 2014 byla nejmasivnější – asi 10 tisíc vojáků, kteří dobrovolně opustili vojenské jednotky a kteří jsou trestně stíháni”  – řekl médiím Dubljany.  V roce 2015 počet činí zatím asi 100 vojáků. V současné době je asi 400 vojáků odsouzeno v nepřítomnosti, tři vojáci byli uvězněni na 7 let. V dubnu hlavní vojenský prokurátor Ukrajiny Anatolij Matios oznámil počet případů na více než 8600 vojáků. (zdroj).

A hlavní poradce Porošenka, Saakašvili, odletěl do New Yorku, zatímco Porošenko sám se mezitím setkal s McCainem.

– Pozorovatelka –  22.6.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
pavel jan
Návštěvník
pavel jan

Ta poslední věta v článku mluví za všechno. Američan vede občanskou válku na druhé straně zeměkoule a všichni to považují za normál.

Valerij
Návštěvník
Valerij

Krásný a dojemný projev ukrajinského generálmajora. Vyzývá celý svět a hlavně ukrajinské generály a vojáky, aby nevraždili vlastní národ, starce, ženy a děti a postavili se společně proti kyjevské fašistické vládě. Věřím, že takovýchto osobností je a bude na Ukrajině stále víc.

Martin
Návštěvník
Martin

Generál, kterého předtím vyhodili…

Kruton
Návštěvník
Kruton

To tvrdi ukrajinske velitelstvo, ktore oznamovalo uz 2000 krat rusku invaziu.. Dost pochybujem, ze by neschopneho general-majora posadili do funkcie sefa informacnej sluzby armady.

Okrem toho s nim utieklo viacero dalsich dostojnikov, dohromady to je uz 10.000 vojakov a dostojnikov. Ci aj tychto vsetkych predtim vyhodili?

Juan RodriGo
Návštěvník
Juan RodriGo

Včera mi nešel vložit příspěvek do diskuze, ani na několikátý pokus se to nepodařilo a dnes se už nemůžu ani přihlásit do svého profilu. Mám si to brát osobně?
PS: A teď mě to automaticky vzalo jako člena, přestože se mi nepodařilo nalogovat … tak si to osobně už neberu, ale je to celý nějaký divný :-))

Administrator
Admin

Kvůli včerejším výpadkům jsem musel zapnout komplexní cache všech stránek. Zalogování proběhne, o to se nebojte, ale někdy se neukáže aktuální dynamický obsah panelu nahoře, takže to vypadá, že zalogování selhalo. Ale stačí kliknout na Private Messages vedle a uvidíte, že se panel objeví.

sibolet
Návštěvník
sibolet

fascinujici je odkaz na vse resici facebook..Takze se zaregistruji jako Anezka Hodinova Spurna s fotkou Parkanove…

spravce
Návštěvník
spravce

jen tak mimo … občas mam výpadky, když se chci připojit na vaše stránky, nevím jestli se to tu už někdy řešilo, nebo ne. že by se tu děla nějaká neplecha?

Kruton
Návštěvník
Kruton

Potvrdzujem, ja som dostal raz tusim 403ku.

Administrator
Admin

Sledujte prosím náš Facebook. Jakékoliv problémy, které se objeví zde na AE News, oznamujeme na Facebooku. Současné problémy se týkají selhávající obsluhy serveru, který generuje dynamický webový obsah. Zapnuli jsme kešování statického obsahu webu přes CDN CloudFlare, ale i když došlo ke snížené loadu serveru, výpadky nadále pokračují kvůli výpadkům obsluhy serveru. Vrcholem je email, který jsem teď dodstal z datacentra, kde mi tamní admini napsali, že oni žádný problém s našim webem nezaznamenali. Odepsal jsem jim důrazný email, že nejsme slepí a ty bílé prázdné stránky s Error 503 se mi opravdu nezdají. Je možné, že se budeme znovu stěhovat do jiného datacentra, protože ty problémy s datacentrem v Bratislavě už mi ani nepřipadají jako náhoda, jestli mi rozumíte, co tím chci naznačit.

spravce
Návštěvník
spravce

rozumím, asi rozumím … FB nesleduji (nemam), a dík za vysvětlenou.

Administrator
Admin

Nemusíte mít Facebook, pro přečtení zprávy na našem FB nepotřebujete registraci. Pokud spadne AE News v datacentru, je náš FB jediné další místo, kde se můžete dozvědět, co se stalo a co se děje.

spravce
Návštěvník
spravce

aha … zkusil jsem FB a je to tak, dík.

Lucie Nováková
Návštěvník
Lucie Nováková

Mám z toho tentýž pocit. Ale kdo ví.

TSq
Návštěvník
TSq

ADMIN, já to řeknu natvrdo, nejen že je se**ete svými články, ale mám pocit, že se zde soustřeďují lidé, kteří opravdu přemýšlí, jakou levou s námi mocní hrají, a to je myslím se**re ještě víc, tak je třeba třeba čtenáře, přispivatele atd. pěkně znechutit a padající server, nespolehlivý, je ideální cesta, sabotáže se totiž nedají tak snadno prokázat.
Ostatně vezměte to selským rozumem, jste slavní, píše se o Vás všude, jste všude na první straně,
Máte nálepku vlajková loď kremelské propagandy v Čechách,
to už není nálepka, to je vypálený cejch.
Je úplně nabíledni, že se Vás pokusí torpédovat, kdykoli, čímkoli a kdekoli, to je nad slunce jasné.
Námět na přemýšlení, vzpomeňte si, z jakých principů vyšel internet, aby nebylo možné jej zlikvidovat v jednom místě, na pojmu zrcadlení serverů.