Ukrajinský generál přešel k separatistům. Dezertérů je už 10.000

Ukrajinský generál přešel k separatistům. Dezertérů je už 10.000

Ukrajinský generál přešel k separatistům. Dezertérů je už 10.000

Bývalý náměstek ministra obrany Ukrajiny, generál-major Alexander Kolomjec a několik důstojníků ukrajinské armády přešli na stranu Doněcké lidové republiky. Kolomjec to řekl na tiskové konferenci v Doněcku.  Poznamenal, že mnozí jeho bývalí kolegové také chtějí přejít k. „Byl jsem poradcem ministra obrany Ukrajiny a hlavním vojenským analytikem 19 let jsem působil jako regionální vojenský komisař v Doněcké oblasti.Dále uvedl, že chce pracovat pro dobro ukrajinské republiky a doplnil, že během bojů Kyjeva přešly na stranu DLR stovky vojáků a důstojníků. (zdroj)

Tato slova potvrzuje právě vydaná zpráva vrchního velitele štábu ukrajinských ozbrojených sil Alexadra Dubljany, která informuje, že během operací v Donbasu došlo až k 10.000 případů dezerce. “V roce 2014 byla nejmasivnější – asi 10 tisíc vojáků, kteří dobrovolně opustili vojenské jednotky a kteří jsou trestně stíháni”  – řekl médiím Dubljany.  V roce 2015 počet činí zatím asi 100 vojáků. V současné době je asi 400 vojáků odsouzeno v nepřítomnosti, tři vojáci byli uvězněni na 7 let. V dubnu hlavní vojenský prokurátor Ukrajiny Anatolij Matios oznámil počet případů na více než 8600 vojáků. (zdroj).

A hlavní poradce Porošenka, Saakašvili, odletěl do New Yorku, zatímco Porošenko sám se mezitím setkal s McCainem.

– Pozorovatelka –  22.6.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
pavel jan
Návštěvník
pavel jan

Ta poslední věta v článku mluví za všechno. Američan vede občanskou válku na druhé straně zeměkoule a všichni to považují za normál.

Valerij
Návštěvník
Valerij

Krásný a dojemný projev ukrajinského generálmajora. Vyzývá celý svět a hlavně ukrajinské generály a vojáky, aby nevraždili vlastní národ, starce, ženy a děti a postavili se společně proti kyjevské fašistické vládě. Věřím, že takovýchto osobností je a bude na Ukrajině stále víc.

Martin
Návštěvník
Martin

Generál, kterého předtím vyhodili…

Kruton
Návštěvník
Kruton

To tvrdi ukrajinske velitelstvo, ktore oznamovalo uz 2000 krat rusku invaziu.. Dost pochybujem, ze by neschopneho general-majora posadili do funkcie sefa informacnej sluzby armady.

Okrem toho s nim utieklo viacero dalsich dostojnikov, dohromady to je uz 10.000 vojakov a dostojnikov. Ci aj tychto vsetkych predtim vyhodili?

Juan RodriGo
Návštěvník
Juan RodriGo

Včera mi nešel vložit příspěvek do diskuze, ani na několikátý pokus se to nepodařilo a dnes se už nemůžu ani přihlásit do svého profilu. Mám si to brát osobně?
PS: A teď mě to automaticky vzalo jako člena, přestože se mi nepodařilo nalogovat … tak si to osobně už neberu, ale je to celý nějaký divný :-))

sibolet
Návštěvník
sibolet

fascinujici je odkaz na vse resici facebook..Takze se zaregistruji jako Anezka Hodinova Spurna s fotkou Parkanove…

spravce
Návštěvník
spravce

jen tak mimo … občas mam výpadky, když se chci připojit na vaše stránky, nevím jestli se to tu už někdy řešilo, nebo ne. že by se tu děla nějaká neplecha?

Kruton
Návštěvník
Kruton

Potvrdzujem, ja som dostal raz tusim 403ku.