Ukrajinská televize odstřihla z živého vysílání pracovnici Human Rights Watch poté, co...

Ukrajinská televize odstřihla z živého vysílání pracovnici Human Rights Watch poté, co odmítla potvrdit, že Rusko ostřeluje ukrajinské pohraničí!

Ukrajinská televize odstřihla z živého vysílání pracovnici Human Rights Watch poté, co odmítla potvrdit, že Rusko ostřeluje ukrajinské pohraničí!

Je to takový sluníčkový koloryt, dobře známý zejména z České Televize. Běží živý přenos, na druhém konci je zpravodaj nebo svědek a redaktor ve studiu se snaží získat takové odpovědi, které splňují určitou konformitu. Redaktor usilovně skáče do rozhovoru a snaží se získat takovou odpověď, kterou potřebuje. A když to nejde, následuje magická a stereotypní formulka: “Promiňte, ale evidentně mi nechcete odpovědět na můj dotaz. Přesto Vám děkuji za rozhovor a my ve studiu budeme pokračovat v dalších zprávách…” a následuje střih na zvířátka a gorilky z pražské ZOO.

[FOTO] Pravý sektor v Kyjevě při skládání věrnosti Banderovu odkazu etnicky čisté Ukrajiny…

Ukrajinská televize by se v tomto ohledu mohla ještě mnohé učit, protože způsob, jakým probíhal včera rozhovor mezi redaktorem ukrajinské televize a pracovnicí Human Rights Watch, tedy lidsko-právní organizace, byl dalece vzdálen onomu českému konformnímu autocenzurování. Redaktor se pracovnice ptá, jak ona posuzuje zvěrstva páchaná ruskými militanty podporovaných místními ukrajinskými zrádci a komplici. Asi měl na mysli těch 20,000 ukrajinských policistů, co prý v Donbasu přeběhli na druhou stranu k povstalcům [1]. Ta mu na to odpovídá, že obě strany by měly respektovat mezinárodní práva týkající se určitého chování znepřátelených stran při válečném konfliktu, ovšem žádná ze stran toto prý nerespektuje. To redaktora řádně namíchlo, takže svoji druhou otázku postavil jinak a zeptal se jí, jak se dívá na skutečnost, že Rusko ze svého území ostřeluje cizí suverénní stát. Pracovnice HRW mu na to odpověděla, že toto není v její kompetenci posuzovat, ale pokud chce redaktor vědět, co pracovníci HRW na místě svého působení zjsitili a viděli… tak to už se diváci ukrajinské televize nedozvěděli, neboť redaktor nezvládl rozhovor a vztekle přenos ukončil [2].

Já myslím, že v určitém pohledu je tohle minimálně dobrá příležitost k tomu, aby člověk viděl, jak usilovně ukrajinská média pracují na tom, aby z obyčejných lidí na východě ukrajiny, podle slov redaktora ukrajinské televize, udělaly vrahy a komplice. Není bez zajímavosti, že vysílání ukrajinské televize přebírá Česká Televize mnohdy slovo od slova jako nezpochybnitelný svatý grál pravdy a nic než pravdy. Konzumní čtenáři mainstreamu jsou potom zděšeni, když přijdou na stránky alternativního zpravodajství a zjistí tu obrovskou záplavu protichůdných zpráv ve vztahu k mainstreamu. Zjistí, že na Ukrajině se opravdu válčí a rozhodně nesklízí pšenice na polích v místech bojů, přestože americké satelity ukazují něco jiného, pole, která jsou  čerstvě po sklizni. Informační propaganda jede na plné obrátky.

Každá revoluce požírá své děti. Revoluce plodí jen další revoluci a násilí, v Kyjevě jim stále nedochází jedno přísloví, že kdo s čím zachází, tím i ze světa schází. Chtěli vítr, sklidili bouři. Našla by se další přirovnání. Celé to přitom bylo úplně zbytečné. Na podzim tohoto roku byly plánovány regulérní volby tak jako tak, revoluce nerevoluce, Majdan Nemajdan, Janukovyč by v nich stejně už neuspěl, s určitou mírnou převahou by zvítězil na Ukrajině nějaký pro-západní oligarcha. Krym by se neodtrhl, na východě by byl relativní klid. Jenže dnes, pokud by svobodné volby proběhly, by všechno dopadlo úplně jinak. Proto nikdo vlastně na Ukrajině volby zatím nechce. Ukrajinští vojáci dezertují, už dokonce i policisté, Ukrajinci žijí ve válečném konfliktu, znepřátelili si jedinou zemi, která je ekonomický dlouhá léta držela finančně nad vodou. K moci v zemi se dostávají nacionalisté toho nejhrubšího zrna, Pravý sektor, který pořádá pochodňové noční průvody se symboly Banderovo 1. Ukrajinské divize SS. Prostě sluníčková selanka, ze které redaktoři České Televize musí vrnět blahem. Anebo také ne. Možná jenom dělají to, co se jim řekne, aby nepřišli o dobré místo. Ale těch uvědomělých, pravdoláskově zabarvených, těch tam bude většina, protože podílet se každý den na protiruské propagandě a zároveň krýt ukrajinská zvěrstva, to vyžaduje zocelený žaludek.

-VK-

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
kulata krychle
Návštěvník
kulata krychle

Nepřestávej ❗

kliďas
Návštěvník
kliďas
sekundant
Návštěvník
sekundant

Můžu poprosit o odkaz na zmíněné vido? Děkuji