Ukrajinská armáda opět ostřelovala sídliště v Doněcku bílým fosforem. Porošenko zkusil na...

Ukrajinská armáda opět ostřelovala sídliště v Doněcku bílým fosforem. Porošenko zkusil na Camerona vytáhnout pohádku o ruském útoku bílých transportérů uprostřed noci

V noci ze čtvrtka na pátek probíhaly opět intenzivní boje o Doněck mezi ukrajinskými jednotkami a domobranou. Jak zachytilo amatérské video, ukrajinská armáda nasadila opět do bojů munici s bílým fosforem. Ukrajinské armádě se nedaří vstoupit do města, potýká se navíc s odříznutým zásobováním ze severu, kde opět hrozí obklíčení ukrajinských jednotek. Armáda nasadila bílý fosfor na západní předměstí, kde domobrana prolomila v noci obklíčení.

O vážnosti situace svědčí i poslední estráda z dnešního dne. Kyjev vykonstruoval příběh o ruských transportérech na ukrajinském území, které ukrajinská armáda prý dělostřelecky zničila. Podle Porošenka byly transportéry natřené bílou barvou. Moskva reagovala, že jde o chorý blábol, neboť na místě humanitárního konvoje působí i zpravodajové světových médií a kromě jednoho jediného reportéra britského Guardianu, který přijel na pozvání Kyjeva, nikdo o žádných transportérech nic neví. Vše se prý navíc podle Kyjeva odehrálo v noci. Bílé transportéry v noci by zajisté viděl kdekdo široko daleko, včetně obrovského hluku a rámusu [1]. Jediná vojenská technika v oblasti patří ruské pohraniční stráži, a ta rozhodně nemá bílé nátěry.

[VIDEO] Ukrajinská armáda ostřeluje Doněck bílým fosforem…

Porošenko však ihned volal Cameronovi do Londýna, že Rusové překročili hranice s vojenskou technikou a ihned mu podložil informaci od reportéra Guardianu. To se však setkalo se skeptickou odezvou, protože NATO má pochopitelně své informátory a zpravodajce v oblasti a o proniknutí ruského vojska by Londýn věděl dříve než Porošenko v Kyjevě. Pohádka neprošla. Snad příště [2][2a][2b].

To však nebrání českým bulvárním médiím [3] v ochotném papouškování tohoto Porošenkova blábolu, který má zatáhnout NATO na Ukrajinu.

Nezapomeňte poslat link na tento článek svým poslancům a zastupitelům na e-maily, ať vidí na videu, koho podporují v Kyjevě u moci: juntu, která shazuje na paneláky s civilistama bílý fosfor.

-VK-

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
zlinm@n
Návštěvník

WIKI: Použití bílého fosforu ve válce je obvykle vnímáno jako kontroverzní záležitost a to zejména v hustě obydlených oblastech s civilním obyvatelstvem. Existuje více dokumentů upravujících použití bílého fosforu v boji, ale ne všechny jsou závazné pro všechny státy. Situaci komplikuje i více způsobů užití. Ačkoliv je bílý fosfor jedovatý, nebývá zpravidla použit jako chemická zbraň, ale jako hořlavina. Může sloužit k osvícení bojiště, označení cílů nebo naopak k zahalení bojiště kouřem. Používá se také k ničení (v podstatě upalování) živé síly nepřítele nebo k vyhnání nepřátelských bojovníků z bezpečných úkrytů a případně též k podlomení jejich bojové morálky. Různé možnosti použití vedou často k tomu, že obě bojující strany a jejich sympatizanti jednotlivé případy nasazení bílého fosforu interpretují zcela rozdílným způsobem.

kulata krychle
Návštěvník
kulata krychle

Bílý fosfor je toxická látka, která může vyvolat popálení kůže a poškodit játra, srdce a ledviny. Jeho použití nezakazuje žádná mezinárodní smlouva, nicméně podle protokolu III. konvence o konvenčních zbraní z roku 1980 nesmí být použit proti civilnímu obyvatelstvu nebo proti vojenským silám rozmístěným mezi civilním obyvatelstvem.

TSq
Návštěvník

Fosfor, jak vytáhnete z inertního prostředí, nejčastěji petrolej, okamžitě reaguje bouřlivou oxidací za vysokých teplot, šílená reakce je s vodou, kdy molekuly rozkládá, kdo viděl, ten ví svoje.

“může vyvolat popálení kůže a poškodit játra, srdce a ledviny”
Popálení kůže ?
..sežere úplně všechno, co mu přijde do cesty.
Vnitřnosti ?
..po reakci do stabilní formy, vznikají prudce toxické látky, fór je v tom, že se sloučí naprosto se vším pomalu na cokoliv, pokud nejde o řízenou reakci, “miluje” těžké kovy jako kadmium

kulata krychle
Návštěvník
kulata krychle

Bílý fosfor je tvořen z molekul P4, které jsou příčinou jeho vysoké reaktivity. Je to měkká látka nažloutlé barvy (někdy se proto označuje jako žlutý fosfor), kterou lze krájet nožem; je značně jedovatý a na vzduchu samovznětlivý. Ve tmě jeho páry fosforeskují, protože dochází k oxidaci par vzdušným kyslíkem, při které vydává světlo. Mnohými látkami se fosforescence zeslabuje. Pro dlouhodobější uchovávání musí být ponořen ve vodě, která brání jeho samovolnému vzplanutí. Je nerozpustný ve vodě, ale dobře se rozpouští v sirouhlíku CS2. Bílý fosfor je velmi reaktivní látka, která se již za pokojové teploty slučuje s mnoha prvky a látkami. V teplém roztoku hydroxidu draselného KOH se rozpouští za vzniku dihydrogenfosforečnanu draselného KH2PO4 a fosforovodíku neboli fosfanu PH3. Kovy, které se snadno redukují (především ušlechtilé kovy), vylučuje fosfor z jejich sloučenin a zčásti s nimi tvoří fosfidy, které jsou rovněž jedovaté.

TSq
Návštěvník

To jste asi vytáhl z wikiny, já s ním pracoval a je to pěkný svinstvo, bezpečnostní předpisy hodně krutý, taky věděli proč, nám to jenom předvedli, když se pochybí či opomene. Zkuste hodit kousek, tak 3x3x3mm do lavoru s vodou, bez “skafandru” riskujete holý život.
Ač je ca 2x těžší než voda, tak se mu nechce klesat ku dnu, ale to už jsme u dynamické reaktivity.
Taky se uchovává v těžkých ropných emulzích.

Fosforeskuje toho víc na bázi fosforu, skoro všechny sloučeniny i svatojánská muška :o)

Jako zbraň šílený, ostatně spojenecké nálety na Německo byla dobrá trenirovka, civilní čtvrtě, viděl jsem dokumentaci, slyšel očité svědky ..a vedle Bahnhof plný ešalonů

Petr Leicester
Návštěvník
Petr Leicester

Muj komentar bude trosku “mimo misu”, ale da se pod clanek supnout.
Vsimli jste si nekdo toho kdy je nejvetsi “naval” tzv. rusofilnich a rusofobnich diskuteru pod clanky o deni na ukrajine napr na iDnes a nejen tam?
Tzv rusofobni diskuteri vkladaji sve prispevky vetsinou v pracovni dny mezi 7…8 hodinou ranni do cca 3 az 4te hodiny odpoledni.
Tzv rusofilni diskuteri delaji totez v pozdnim odpoledni, vecernich/pozdnich vecernich hodinach a o vikendech.
To by vazne stalo za nejakou nazavislou studii 😛 ale muj subjektivni dojem je ten, ze ve vsedni den v dobe kdy je normalni clovek v zamestnani diskutuji bud flakaci, nebo placeni diskuteri….jinak si to neumim vysvetlit.

gemars moše dajan
Návštěvník
gemars moše dajan

na to ti klidně odpovím. na diskutérech mě mají za Rusofila. Do práce chodím jako každej jinej. Za svojí tvrdou obhajobou Ruska a tvrdým odsuzováním Bruselu si stojím.

Petr Leicester
Návštěvník
Petr Leicester

Zdravim, …..na diskuterech to funguje podobnym stylem jako kdo neni s nama, ten je automaticky nepritel. Takze pokud kritizujes Brusel a obhajujes Rusko, tak jsi minimalne bolsevik! Ti kteri tam tyhle a jiny podobny svinstva obhajuji a jeste jim tleskaji maji problem se zamyslet. Kolikrat me to pripada ze jen dychtive cekaji kdy nejaka udalost spusti opravdu poradnej pruser z kteryho nebude cesty ven. Jinak preji peknej vecer.

Honza
Návštěvník
Honza

Věřím, že to brzy skončí. Jak je možné, že kvůli použití fosforu už neřvou “humanisti” z celého světa. Lháři, zločinci, vrazi. Jiná slova se mi pro toho zločince Porošenka a jeho pohunky nelze použít,

TSq
Návštěvník

Čemu se divit, vždyť je to “normální”, Gaza nebo Doněck, nás se to netýká, tak vo co de..

Vraždění dětí, žen a starců, které provádí na území Gazy izraelská armáda podpořili,
Petr Gazdík TOP 09, místopředseda Poslanecké sněmovny
Jan Bartošek KDU-ČSL, místopředseda Poslanecké sněmovny
Robin Böhnisch ČSSD
Daniel Korte TOP 09

Pak se už nikdo nediví, že CZ je označovaná za sionisticko-fašistickou baštu. Ostatně jsme se jako stát aktivně spolupodíleli na vzniku Izraele, to snad nikdo nezpochybní.

Pro nevojáky, ne chemiky a pro ty, kteří ve škole nedávali pozor či byli za školou.
Fosfor reaguje tak dlouho, dokud nenaváže poslední atom.
Požární opatření: nedá se ničím hasit, jedině počkat až dohoří, kontakt s vodou urychluje reakci.
Reaktivita : Bere si agresivně kyslík ze všeho, co potká.