Ukrajina – ruská země? Persona non grata o Rotschildech, židobolševismu i neuznaných volbách na Donbasu. Komu patří Krym a proč byla Hitlerova „křížová výprava“ na východ ospravedlnitelná?

V pondělí se na Novotného lávce v Praze konala zajímavá přednáška s názvem „Ukrajina – ruská země?“ Společně ji organizovala Národní demokracie a Vlastenecká fronta. O historickém vývoji i širším kontextu a také o svých vlastních zážitcích z listopadové pozorovatelské mise v Doněcké lidové republice, kam přijel na oficiální pozvání tamních úřadů, seznámil přeplněný sál místopředseda Národní demokracie Ladislav Zemánek. Jeho jméno se objevilo na seznamu „nežádoucích osob“ ukrajinského ministerstva vnitra [1], které ho prohlásilo za přisluhovače teroristů, zakázalo mu vstup na ukrajinské území a žádá jeho potrestání.

[FOTO] Ladislav Zemánek, místopředseda Národní Demokracie

Novotvar jménem Ukrajina

Zemánek jasně ukázal, že Ukrajina jakožto stát je novotvarem, který nemá žádnou tradici a oporu v minulosti. Ukrajinská státnost vzniká až po Říjnové revoluci, a lze ji tak do značné míry považovat za produkt sovětské vlády. Samostatná Ukrajina pak vzniká až v roce 1991. Polemizoval i s oblíbeným tvrzením ukrajinské strany, že jen ona sama je dědicem tzv. Kyjevské Rusi (v dobových pramenech označované jako Rus či latinsky Russia), a snažil se odůvodnit, proč je tento první státní útvar východních Slovanů společným dědictvím Rusů, Ukrajinců a Bělorusů. Zmíněné ukrajinské verzi odporuje i fakt, že státní i církevní kontinuita Kyjeva plynule pokračovala ve Vladimiru a posléze v Moskvě, kam se sídlo světské i duchovní moci z Kyjeva přesunulo.

Snažil se také nabourat obraz Ruska-agresora a Polska-oběti a konstatoval, že to je z historického hlediska naprosto zavádějící, protože byly doby, kdy bylo Polsko silnější než ruský stát, kdy jeho moc sahala téměř až k Doněcku a kdy aktivně zasahovalo do dění v Rusku, např. na začátku 17. století, kdy Poláci dosazují na trůn vlastního vládce a sami Moskvu vojensky obsazují. Současná interpretace proto není ničím jiným než důsledkem polského komplexu z toho, že v historickém souboji dvou velmocí nedokázalo uspět.

Byl hladomor genocidou?

Je ale zároveň potřeba zmínit, že Zemánkův výklad nebyl černobílý a nevyvážený, protože zmiňoval i negativní postoj ruské vlády k ukrajinskému národnímu hnutí, jakož i kultuře a jazyku v 19. století. Přesto přese vše je zajímavé, že ještě v době vypuknutí první světové války se žádná část ruského impéria nechtěla odtrhnout. I ukrajinská „rusofobie“ je poměrně novou záležitostí, protože po většinu času považovali Ukrajinci za svého nepřítele nikoli Rusy, ale kvůli útlaku z jejich strany Poláky.

Definitivním zlomem se podle všeho stala sovětská éra, na jejímž začátku přitom bolševická vláda štědře podporovala rozvoj ukrajinské kultury, jazyka, národnosti apod. To se změnilo za Stalina, za jehož vlády došlo na počátku 30. let k rozsáhlému hladomoru. Ukrajinci jsou dodnes přesvědčeni, že šlo o ruskou genocidu ukrajinského národa, což ukrajinští prozápadní politici a média opakují stále dokola, aby tím rozdmýchávali nepřátelství k Rusům.

Jak Zemánek správně připomněl, hladomor nepostihl zdaleka pouze Ukrajinu, ale i Kazachstán a samotné Rusko a z těch, kteří ho měli zorganizovat – tedy Stalin, Molotov a Kaganovič – byl Rus jen jeden. Stalin byl Gruzínec a Kaganovič ukrajinský Žid. Nadto ztotožňovat sovětskou vládu s ruským národem a Sovětský svaz s Ruskem je krajně problematické a je spíše na zvážení, zda Rusové nebyli prvními a největšími oběťmi bolševismu, respektive Židů, kteří sovětský řád vytvořili. Nikoli náhodou vznikl pojem „židobolševismus“, který tuto skutečnost naznačuje. Hlavně jako boj proti tomuto zlu chápal své tažení na východ Hitler.

(Dobový plakát znázorňující židobolševické sovětské Rusko)

Místopředseda Národní demokracie zkritizoval, že česká vláda ukrajinskou genocidu v roce 2007 uznala. „Kdybych tu tedy říkal, že to genocida nebyla, mohl bych být obviněn z popírání genocidia. A za to bych mohl jít do vězení na šest měsíců až tři roky. Rád bych proto využil této příležitosti a řekl, že já i Národní demokracie odmítáme, aby nám zákony nařizovaly, co si můžeme a co si nesmíme myslet a aby definovaly závazný výklad dějinných událostí. Považuji to za omezování svobody slova. A to se zdaleka netýká jen ukrajinské genocidy, ale mnohem více třeba židovského holokaustu,“ trefně konstatoval Zemánek.

NWO je mnohem horší než Hitler

V přednášce se zabýval i problematikou ukrajinského nacionalismu. „Lze říci, že ukrajinský nacionalismus vyhovoval před první světovou válkou rakouským a v meziválečné době německým zájmům. Dnes vyhovuje západním, americkým zájmům. Jenže za nimi se skrývá nadnárodní oligarchie a skuteční vůdcové Nového světového řádu, jehož cíle jsou mnohem horší než ty, které měl Hitler,“ provokativně prohlásil mladý politik.

[VIDEA] Záznam z přednášky

Podle něho se nyní Ukrajinci postavili na špatnou stranu, stali se užitečnými idioty ve hře, kterou nikdy nemohou vyhrát, což jim bohužel přinese velké problémy a utrpení. „Před pár dny jsem viděl fotku mrtvoly liberála Borise Němcova, jak leží s vyvaleným obnaženým břichem na tom mostě, s výbornou poznámkou: Být nepřítelem Ameriky je nebezpečné, být jejím přítelem je fatální. A tak doufejme, že pro Ukrajinu nebude ta současná avantýra tak fatální jako pro Němcova,“ zakončil Zemánek.

-Radola Rys-

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Karlos
Návštěvník
Karlos

Rusáci jsou fajn, proto ze střední Evropy proběhlo několik velkých emigračních vln směrem do Ruska, např. po roce 1917, po roce 1945, po roce 1968, ale to jsou jen vrcholy, jinak pravidelně každý rok se několik stovek českých občanů rozhodne strávit svůj život v Rasíji. Hodně tím směrem putují např. Romové a spousta uvědomělých českých rodičů posílá svoje dcery jako aupérky do Ruska, široká strana maja radnaja. Ještě jsem zapomněl, celé 19. století utíkali do Ruska třeba Irové a Němci a tipuju, že během 21. století se celá Kalifornie a Florida odstěhuje na Sibiř, jenom Kubáncům to v těch člunech na Kamčatku nepůjde tak dobře…

zombie666
Návštěvník
zombie666

velice dobrej a odvážnej článek,aby za něj pan Ladislav Zemánek nebyl ještě popotahovanej a neměl nepříjemnosti-hlavně v dnešní “demokracii a svobodě slova”.Ještě bych k tomu dodal,že ůplně stejným státním patvarem bylo Československo a následně Česká republika-národ,který i státní hymnu a její text ukradl němcům a který ani neví,odkud se vlastně vzal(nejspíš z mongolských stepí,ale sami sebe považují za potomky jakýchsi keltských bójů,o kterých se ani neví,jestli vůbec kdy žili,ale jestli ano,určitě to nebylo na našem ůzemí ale v poddunají,podle nejnovějších objevů ale žádnej takovej kmen ani neexistoval)

A kdo jsi ty? Čech? Rus? Mongol? Cigán?
Návštěvník
A kdo jsi ty? Čech? Rus? Mongol? Cigán?

Podle komentářů tipuji homosexuálního Roma s invalidním důchodem. Věřícího muslima.

zombie666
Návštěvník
zombie666

a z čeho tak usuzuješ????Jsem občanem ČR,ale hluboce se za to stydím-a jestli si myslíš,že to co jsem napsal jsou lži,tak tě bohužel musím zklamat,protože nejsou-ono když už máš net,tak ho využij k něčemu jinýmu než jen lajkování prasečin na facebooku a nebo čti knihy nebo časopisy-český národ nemá být opravdu na co hrdý…

Hejsek
Návštěvník
Hejsek

Klidně se styď, já se stydím spíš za tebe.

A přidej link na své drzé tvrzení, že jsme ukradli hymnu německu i s textem. Jeslti ho nepřidáš, tak jsi obyčejný sprostý lhář.

zombie666
Návštěvník
zombie666

odkaz ti milerád dodám:http://nassmer.blogspot.cz/2014/10/toz-mala-ceska-hymna.html http://nassmer.blogspot.cz/2014/10/ceska-hymna-plagiat-z-del-nemeckych.html Třeba by se našli i další,ale já jsem se tím už dál nezabíval.Kdybys třeba chtěl naznačovat,že jde o nějakej neonacistickej server,že se tomu nedá věřit,apod.tak podotýkám,že rád čtu a rád se zajímám o vše možné a pravidelně kupuji časopisy jako Epocha,Svět na dlani,21.století,atd,kam přispívají většinou znalci svých oborů a o tomto psal i časopis Epocha(ovšem číslo ti teď z hlavy nenapíšu,ale bylo max.z minulého roku),i když trošku kulantněji-že si jen trošku něco “vypůjčili,upravili”,apod,ale vyznělo to ůplně stejně,zkrátka,že česká hymna je klasickej ukradenej plagiát a to i včetně textu.O české vlajce,ke které nemá dnešní ČR žádnej historickej vztah ti snad psát nemusím a to o těch keltských bójích jsem vyčetl z časopisu Svět na dlani(mám ho v práci,jestli chceš,číslo a ročník ti dodám po výkendu).Jestliže o mě chceš psát,že jsem lhář,tak v tom případě musí být lháři i všichni ti archeologové,znalci českých dějin a podobní lidé-přeber si to jak chceš

marmaris
Návštěvník
marmaris

Dobrý článek a užitečná akce.

West
Návštěvník
West

tak si říkám, kdo hodně používal slovo “židobolševismus”. už vím. Adolf Hitler. Zajímavé. A že ho cituje ruský web. A vlastně proč ne? CCCP A Nazi Deutschland byli kamarádi. Měli společnou vítěznou přehlídku na řece Bug. To když porazili Polsko a společně rozpoutali druhou světovou. Tak jo, to je v nejlepším pořádku. Už vím, proč se tady používá slovo “židobolševismus”.

zombie666
Návštěvník
zombie666

můžu ti jen doporučit,aby jsi si zjistil něco z historie-možná pak zjistíš,že bolševizmus je opravdu výmyslem židů a židé(kromě Stalina,to byl Gruzínec)byli i ti největší řezníci u nich-bolševizmus byl do Ruska implantován Německem a USA a ruský národ byl jeho první oběť

Transparence především
Návštěvník
Transparence především

A kdo nás osvobodil v 1945? Rusové nebo bolševici?

Hejsek
Návštěvník
Hejsek

Tohle jdi opakovat na nějaký prosystémový server, tam najdeš podobné soudruhy. Případně si doplň vzdělání nad úroveň ofociální propagandy.

Václav
Návštěvník
Václav

“Zemánek jasně ukázal, že Ukrajina jakožto stát je novotvarem, který nemá žádnou tradici a oporu v minulosti”.
To je mi děsivá argumentace.
Stejnou použili hitlerovci při rozbití Československa ve Výnosu o vyhlášení Protektorátu Čechy a Morava:
“Násilí a nerozum vytrhly je svévolně z jejich starého historického okolí a posléze jejich zapojením do umělého útvaru Česko – Slovensko vytvořily ohnisko stálého neklidu.” (Zdroj: Sbírka zákonů 1939, č. 75 ze 16. března 1939, s. 375 – 376.).

trodas
Návštěvník

Bohužel je tento komentář pravdivý. Ukrajina je skutečně historický slepenec, vyrobení záměrně Němci na oslabení Ruska. Tábor smrti Talerhof: http://www.zvedavec.org/send_print.php?clanek_id=6258&status=print

Ukrajinské území v historii: http://postimg.org/image/e0utky68f/

A z hlediska historie měl Hitler pravdu. Čechy a Slovensko byly posledních 300+ let před ním součástí Rakousko-Uherska a víceméně jen to, že se mocnostem hodilo, Rakousko-Uhersko rozdrobit a oslabit, nám umožnilo vznik našich samostatných států.
Bereme-li rok 1939 za výchozí bod, pak existence Československa je v té době skutečně novotvar.

Chce si to uvědomit souvislosti. A právě ono právo na sebeurčení, přiznané lidem OSN, nám umožnilo naše státy. Stejně jako odtržení (bez hlasování a pomocí genocidy původních obyvatel) Kosova od Srbska násilím. Stejné právo je sebeurčení je ovšem upíráno např. Krymu nebo Novorusům…

Co budete dělat, až se dozvíte tohle?

Zakarpatí má právo na sebeurčení
http://www.politnavigator.net/zakarpate-imeet-pravo-na-samoopredelenie-ehks-mehr-uzhgoroda.html
Ukrajina: Sjezd vedoucích rusínských organizací v Mukačevu v sobotu prohlásil, že bude po Kyjevu požadovat uznání výsledků referenda z roku 1991, ve kterém cca 80 % obyvatelstva oblasti podpořilo autonomní status regionu. Bývalý primátor Užgorodu,Sergej Matušňak: “Je to mínění 78 % obyvatelstva – podle mezinárodního práva to musí centrální kyjevská vláda ratifikovat. Zakarpatí vyslovilo tento požadavek ještě před autonomií Krymu. (…) Požadavek autonomie je spravedlivý. 20 let ji požaduji. Myslím, že to je naše zákonné právo. Centrum má povinnost ratifikovat výsledky referenda. Je to naše právo na sebeurčení. Je nutné provést všeukrajinské referendum o státním uspořádání. Tuto otázku nemůže řešit Porošenko nebo Ratušňak, to musí řešit celý národ…”

Václav
Návštěvník
Václav

Děkuji za reakci.
To mne ale velmi rmoutí, že když mají představitelé mocnějšího souseda svou pravdu, a usmyslí se, že sousední novoslepenec již pozbyl dle nějakého historického výkladu právo na sebeurčení a legitimity vůbec, že jej může jednoduše rozbít.
Přeji hezký den a maskirovce zmar.

Polina
Návštěvník
Polina

Vjačeslav Molotov měl za ženu ukrajinskou Židovku Perl Karpovskou (přejmenovaná na Polinu Žemčužinu). Pracovala v Rudé armádě jako komisařka a získala mnoho “zásluh” v občanské válce po bolševické revoluci. Její bratr Sam Karp emigroval do USA a sestra do Palestiny. Založila v SSSR několik organizací podporujících sionismus.

Realita
Návštěvník
Realita

Realita je taková. Rusko je pouze regionální velmoc. Na světové dění nemá vliv. EU má 500 mil obyvatel, USA má 250 mil obyvatel, Japonsko má 150 mil obyvatel. Připočtěte Kanadu, Austrálii a máte miliardu. A proti této miliardě se staví Rusko se svými ubohými 140 miliony pologramotných obyvatel. Na koho si vsadíte? Na Rusko? Pak prohrajete…..
Taková je realita.

Pokřivená realita
Návštěvník
Pokřivená realita

U je umělý patvar a při prvním zadupání se rozpadne. Japonsko je 70. let po druhé světové válce, stejně jako NEěmecko okupovaná zem. A jedna zásadní věc ty realito, je tu Čína nakloněná Rusku. Vyndej kalkulačku a udělej si novej součet…

Montisan
Návštěvník
Montisan

Čína ovládá půl Afriky, navíc tu je též Brazílie, Argentina i Irán, možná i Malajsie (nasraná na anglosionisty za sestřelení letadla a vyšachování vyšetřování)! A už tu máme slušnou opozici tomu židokonglomerátu kolegou výše naznačovaného! Pak to vyznívá právě naopak! Sčítejme! Čína má 1250 milionů, Rusko s Běloruskem a Kazachstánem a Arménií a Kirgizstunem 172 milionů, k tomu připočtěme i DNR a DLR – dalších 8! Kus Afriky ovládanej Čínou – takových cirka 250 milionů + 50 milionů pro putinský Egypt (společné vičení začne za pár dní!), Irán, aláviti v Sýrii a šíiti v Jmeenu a Bahrajnu a Libanonu – to máme aových dalších 50 milionů! To je kolik? 1 a 3/4 miliardy? Zbytek do dvou miliard dodajílatinoameričtí přátelé! A to tu není kolísající Indie! I tak jde o převahu 2:1 v obyvatelstvu a 3:1 ve zdrojích! Jasná porážka obřeanců a jejich přískočů!

Administrator
Admin

Realita je taková, že Čína, Indie a Rusko v rámci BRICS mají dohromady více obyvatel, než všechny ty země dohromady, které jste vyjmenoval… taková je realita. 😆

Ironicky se vám snažím naznačit, že počet obyvatel nic neznamená a argumentovat tím, to je krátkozraké. S těmi USA opatrně, tam většinu IT a vědeckého výzkumu obstarávají cizinci na zelených kartách, zejména z Indie a z Číny. Manuální práce tam obstarávají Hispánci a obecně Mexičané. To, čemu se říkalo v USA střední třída, tomu se dnes ironicky říká “plastic default”, v překladu “lidé, kteří nejsou schopni splácet kreditní úvěry”, což paradoxně platí i o federální vládě v USA, ale ta má výjimku, ta si může “zvednout dluhový strop”, což americký obyčejný občan nemůže.

Vsadit si můžete, ale hlavně na to, že Řecko vám vytáhne z vaší kapsy další záchranný balíček, aby se Euro udrželo nad vodou a spolu s ním dolar, jehož je Euro tzv. rezervní měnou. Dokonce jim ten balíček bude Brusel nutit a strkat pod nos. Protože nejde o záchranu Řecka, ale Eura jako měny.

Jaký dluh má naproti tomu Rusko? Nebo Čína? Kdo je dlužník a kdo věřitel? A nehraje si EU a USA na něco, co nejsou? Na odborníky na demokracii (kterou prosazují ve světě bombami a nálety) a na ekonomiku (kterou nedovedou udržet nad vodou jinak, než kvantitativním uvolňováním a nekonečnými schodky státních rozpočtů, které potom musí hradit občan, tu v podobě zdravotnickýh poplatků, támhle v podobě vyšších daní)?

A co se týče pologramotnosti, tak s tím opravdu pozor: 32 milionů Američanů… ano, to číslo je správně… neumí číst: http://www.huffingtonpost.com/2013/09/06/illiteracy-rate_n_3880355.html

To je taky realita, co říkáte?

The West
Návštěvník
The West

BRICS? Brazilie na pokraji chaosu. Rusko? No comment. Indie? Ok, největší demokracie světa, ale svázána sektářstvím a kastovnictvím a chudobou. Čina? Ta se stará akorát o to, jak vydělat. A to nejlépe i na Rusku. Jižní Afrika? Chaos, násilí, rozvrat.
Kdepak, na BRICS bych nevsázel. Tento spolek vlastně ani neexistuje, nebo snad ano? Má nějaké stanovy? Ukažte mi je, prosím :.-) Nic než kecy a chímery. taková je realita.
The West is the Best 🙂

trodas
Návštěvník

Nepřátel se nebojte a na mnžství nehleďte, říkával už jeden velký Čech (Čechoslovák?).

A je to pravda a na Ukrajině se to zase ukázalo. Pár odhodlaných a motivovaných strachem o svůj život pod banderovskou knutou strejců dokázalo zastavit mnohonásobně početnější a lépe vyzbrojenou armádu, která neměla žádnou chuť k boji.

Stejně je to při konfliktu USA – Rusko. Rusové se brání, bojují za svou vlast a přežití. Pro US mariňáka je to jen další mise, kterou musí překlepat živ a zdráv., aby byl další žold na splátku půjčky banksterovi… ergo jeho motivace není zdaleka taková, jako protivníka. Tedy prohraje.

Navíc technologicky USA zastaraly, viz. F-35 co nedokážou vymanévrovat nic a de fakto nefungují. Elektronický boj na bojišti USA zcela podcenili a jejich systémy dokážou Rusové zablokovat. Pak chtějí na Rusa jít s čím? S M16, co neprostřelí ani neprůstřelnou vestu nebo zeď…?
http://www.washingtontimes.com/op-ed/20051121-093501-9601r.htm
“Ta M-16 puška: palec dolů. Chronické problémy se zasekáváním díky tomu písku tu všude, které je jemný jako mastkový prášek. Ten písek je všude. Citíte se nečistí dvě minuty po sprše. Ta M-4 karabina verze je populárnější, protože je lehčí a kratší, ale má také problémy s zasekávaním. Mariňáci mají rádi tu možnost namontovat si na ni různé optické mířídla a zbraňové světla na přední ližiny zbraně, ale ta zbraň samotná není skvělá v pouštních podmínkách. Všichni nenávidí tu 5,56mm (.223) munici. Špatná penetrace cihelných stěn jenž jsou tu běžné a dokonce ani zásahy do těla nemohou být spolehlivě považovány za vyřazení nepřítele.”

http://vysemnesmite.cz/forum/viewtopic.php?t=598&postdays=0&postorder=asc&start=10
“Díky nízké hmotnosti střely 5,56 mm NATO může snadno dojít k vychýlení její dráhy letu již pouhým závanem či nárazem do tužšího stébla trávy. V tomto má náboj 7,62 mm nespornou výhodu. Další je výrazná průraznost. M16 není schopna prostřelit neprůstřelnou vestu. Toto není pro AK47 do určité vzdálenosti problém. Tohle jsem si mohl ověřit na střelnici na Doupově. Při střelbě do sklopných terčů si museli američtí vojáci nechat upravit citlivost sklápěcího zařízení na vyšší citlivost. Při běžném nastavení totiž vůbec zásah nezaznamenaly a při vyšším je srážel vítr.”

(PS. NATO střela 5,56 reaguje jako zakázaná munice s posunutým těžištěm – odráží se od kostí a způsobuje masivní vnitřní zranění… je to pěkné svinstvo proti nechráněným cílům (Vietnamec, Iráčan, Libyjec…) nebo civilistům (Gaza), ale neobstojí to proti chráněným vojákům s vestami z kevlaru.)

Vy jste mě ale pobavil! 😆

Dotaz
Návštěvník
Dotaz

A co jako tím chtěl autor říci? Nechápu. Citovat ruskou propagadnu umí kdejaký debil. Co takhle nebýt ovce a trošku se vzdělat a nečíst jen ty ruské weby?

O.Pasíř
Návštěvník
O.Pasíř

Pane, každý, kdo ještě byl v socialistické armádě, tak ví, že údaje o kalašnikovech jsou naprosto správné. Naše samopaly vz.58 jsou v podstatě obdoba kalašnikova a každý, kdo s nimi střílel, ví, že nejde o žádnou proruskou propagandu. Ty samopaly mají dostřel přes 7 km a po celou dráhu letu vás v kterémkoliv místě dokáží zabít. To, že střely nízkého kalibru jsou k ničenu vám řekne a i každý myslivec, který podobnou kulovnici vlastní. ( A, prosím, neargumentujte, že myslivecká kulovnice a samopal jsou jiné zbraně. Pouze co se týká střelby v dávkách. Jinak je to puška úplně stejná, jako každá jiná, která střílí jednotlivou kulku.) Jsou krásné, lehčí, super optika, ale vystřelíte na srnce a kulka se otře o stéblo trávy. list, nebo jen foukne mezi stromy vítr a netrefíte ani prd. Vtip podkaliberního střeliva , přesně, jak bylo výše popsáno, je jen v tom, že opravdu působí podobně jako kdysi ty slavené dum-dum. Totiž, že se při zásahu vychýlí z osy a místo čistého průstřelu třeba stehenního svalu, se po vniknutí do svalstva roztočí a klidně z vás vyletí břichem, nikoliv druhou stranou svalu jako u “normálních zbraní”. V osmdesátých letech se o přechodu na tento typ munice dokonce uvažovalo i u nás – jen pro vaši informaci. Takže, než se začne vyprávět o propagandách, chce to znát fakta. Ale asi jste mladý, v základní škole jste se dějepis asi učil po novém a na vojně už jste nebyl, tak víte o faktech houbeles. To je, bohužel, většina dnešních mladých lidí. Proto taky tak slepě věříte naší státní prozápadní propagandě a chodíte ukazovat červené karty prezidentovi, který jako jeden z mála nahlas říká, že všechno není černobílé. On totiž díky svému stáří dějepis zná. A nejde o INTERPRETACI historie, ale jen strohá fakta, data, události, bez politických vysvětlivek. Jen ta sama stačí, abyste nevěřil všemu, co v našich médiích slyšíte. Připomněl jste si před pár dny – 15.3. výročí naší okupace Německem? Vznik protektorátu Böhmen und Mähren? 6e jste zapoměl? Že to nebyla hlavní zpráva dne v našich médiích? Aha, tak se to asi nestalo! Ale jen pro vaši informaci: Tehdy jsem měli vlastní protektorátní vládu a vlastní parlament a vlastní zákony. Akorát jsme tady měli cizí vojska (německá)a cizí státní bezpečnost (Gestapo). Akorát nad tím bděl jakýsi vrchní říšský protektor. Nebyl to van Rompuy, ani Tusk, ale nějaký von Neurath, pak nějaký Heydrich, kterého teroristé zabili a pak nějaký K.H.Frank. A ti té vládě diktovali, co smí a nesmí. Podobnost s dneškem je samozřejmě čistě náhodná. Ani v roce 1968 po okupaci sovětských vojsk tady nebyl žádný protektor nad naší vládou, nikdo nám nenařizoval kvóty na pěstování obilí a množství prasat, nebo podobu služebního zákona. Rusům stačilo, že měli svoje rakety o něco blíž těm americkým v Německu. Kdyby šel Západ na Rusy, schytali bychom to nejdřív my. Pokud dnes půjde Rus na Západ, schytáme to nejdřív my. Tak jak jsme si polepšili? V novinách a televizi se lže stejně, ne-li víc, než tehdy.Tehdy jsme poslouchali Hlas Ameriky – byla to podle tehdejších médií “západní nepřátelská propaganda”. Dnes, veškeré zprávy z Ruska jsou zase “ruská nepřátelská propaganda”. Možná i ta olympiáda v Soči vlastně ani nebyla, když to všechno vysílala ruská televize.

Změna je život
Návštěvník
Změna je život

Pane Pasíři, pěkně jste to napsal. 🙂 Potěšil jste mě, že jsou mezi námi lidé jako Vy, kterým to myslí a kteří dovedou zformulovat myšlenky do uceleného pojednání s jasnou logikou. Jen mě netěší ten obsah, se kterým nemohu než souhlasit. Pěkný den.

Tonáš
Návštěvník
Tonáš

Menší preklep – dostrel vz.58 je cca 2,7 km, účinná streľba na skupinové ciele do 800 m.S ostatným samozrejme súhlasím moja výsadkárska verzia so sklopnou pažbou mi nikdy nezlyhala.

Montisan
Návštěvník
Montisan

West je v arshi! Ale BRISC taky není cesta! Spojovat se s Indy a Číňany v naději na nový lepší svět je pitomost. Co je zásadní? Že nikoliv Rusko, ale USA je na cestě do arshe! A nás tam táhnou taky. Co je cesta ven? Vykopání negrů a asijců z Evropy a USA+Kanady (plán pana A. Linclna počítal s odsunem černých obyvatel do Libérie a Panamy – vraťme se k tomu!). Zrušení EU a pdobných lumenáren! Pak obnovení partnerství bílého – různých čečenců a poturčenců zbaveného Ruska s bílou vládou USA a jednotlivých od židů osvobozených a svými náody opět ovládnutých zemí a mocností staré dobré Evropy! A jako završení takového jedině správného procesu by pak byla podninuta druhá akce proti “boxerům” jako byla ta blahé paměti v roce 1899! Hrdí Bílé lidé by si pak opět mohli říci – vládem světem! Jako si to mohli říkat ještě před sto lety …. jinak nemáme anci a vše spěje k našemu konci! Ten sučasnej “West” je jen shnilá nálepka od prázný lahve …

Roman
Návštěvník
Roman

Sázíme na Rusko. A víš proč?
Vítězství v moderní válce není dané celkovým počtem obyvatel (potenciálních obětí), ale mj. také počtem “ochotných” jedinců k válce. A tady jsi se řádně přepočítal. Kromě profesionálních žoldáků a několika stovek pomatenců z UK, ti nikdo na Rusko útočit nepůjde – a možná že ani všichni ti jmenovaní ne. Kdežto Rusové se VŽDY dokáží semknout a zmobilizovat, jsou-li napadeni. To poznal nejen Napoleon a Hitler, ale i všichni dobyvatelé před nimi. Zapomněls započítat Čínu – stojí jednoznačně na straně Ruska protože ví, že by byla po Rusku další na řadě. Potom v Evropě třeba Srbové – tradiční spojenci Ruska – a mají s USáky a NATO nevyřízené účty ještě z jara 1999.
Jo milej zlatej, ty tvoje počty jsou věc ošidná… a realita je dost hodně jiná, než se ti pozdává.

romgator
Návštěvník
romgator

S tou Čínou souhlasím, jakmile by se podařilo porazit Rusko, další na řadě jsou oni.

West
Návštěvník
West

Na Rusko sází leda blázen nebo pomatenec.

trodas
Návštěvník

Argumenty došly, tak nastoupily urážky – tím jsi ukázal, co jsi zač 😉 😀

Dotaz
Návštěvník
Dotaz

Kdepak, Na Rusko bych nevsadil ani poslední dolar

Hejsek
Návštěvník
Hejsek

Takže tvůj fotřík sází taky na Rusko?

Montisan
Návštěvník
Montisan

Však taky jen tací vždy v historii vyhrávali! Namyšlení nabobové co “sázeli zásadně na jistotu” a pak splakali nad vejdělkem:) Na Lžidmitrije, Karlika Dvanáctýho, Bonaparta i Ádu byly sázky ku*evsky vysoké!:)))))

kulata krychle
Návštěvník
kulata krychle

Takže jestli ti dobře rozumím, tak EU s 500mil obyvateli žádá USA s 300mi obyvateli žádá o pomoc proti zaostalemu a chudemu Rusku se 140mil. Aha.
To mi řekni který stát si trofne vojensky na Rusko? Od 2.sv.války se o to nikdo nepokusil. Rusko nevyrábí nejlepší telefony, elektroniku, auta..ale Rusko je světovou jedničkou v kosmonautice a tomu spojené vojenské technice. To je prostě fakt, který musí připustít i US hrdobíjci.

Transparence především
Návštěvník
Transparence především

Mám takový pocit, že výsledkem studené války byl kolaps a rozpad CCCP. Nebo že by se rozpadly USA? 🙂
No nevím, ale řekl bych, že Rusko ve studené válce dostalo napráskáno více než dost. A Ruská federace taky skončí kolapsem a rozpadem. A na to si připijeme

Hejsek
Návštěvník
Hejsek

A já bych si hrozně rád připil na to, až ze země zmizí všechny vymyté kebule tvého typu. Dokážeš si představit, kolik nenávisti by ubylo?

O.Pasíř
Návštěvník
O.Pasíř

Realita je někde jinde. Rusové budou bránit svoji vlast. Stejně jako před Napoleonem, zahraniční intervencí po skončení 1.sv.války (I naše statečné legie tam bily bolševiky!), jako před Hitlerem. Když bude nejhůř, každá babka v Rusku tam bude mít v kapse granát, a odbouchne si svého “západního posla demokracie”. Rusové nejsou zhýčkaní a zpohodlnělí, jako Američané (už skoro dvě stě let statečně bojují za své národní zájmy, ale nikdy na území USA), nebo Evropané, všichni zvyklí žít na úkor zbytku světa (kolonialismus pokračuje, pouze formy se změnily). V Rusku budou všichni bránit svoji zem, ale Americe a Evropě brzy dojdou profesionální žoldáci a budou muset zmobilizovat násilím “civilisty” ze záloh. Už vidím, jak se všichni pohrnou nadšeně šířit demokracii ve prospěch amerických a nadnárodních firem někam na Sibiř! Viz. “nadšení” mladých odvedenců v USA při válce ve Vietnamu – a to byla proti Rusku sranda. A proč myslíte, že se pořád v US army vyvíjí bezpilotní a chytré zbraně? Aby tam nemuseli jít lidi. Protože se tam nikomu nechce a doma v USA to vypadá blbě, když se američani vrací z válek v zinkových rakvích a ne hrdě kynoucí z palub svých válečných lodí. A kdo ví něco o vojenství, ten ví, že dokud neobsadíte dané území živou silou (vojákem), tak jste nic nedobyli. Pro příklad – Japonsko. Kdyby se neleklo dvou atomových bomb a nevzdalo se, tak by se tam američani za cenu obrovských ztrát na životech mohli snažit dostat ještě třeba celý rok a není jisté, jestli by se to vůbec povedlo. Proto tak úpěnlivě žádali Stalina o otevření fronty proti Japonsku, aby vázal část japonské armády, jinak by byli v pěkných problémech. A to Japonci neměli žádné surovinové zdroje, aby mohli vyrábět nové a nové zbraně! Na rozdíl od Rusů. Ani Srbsko by “západ” nikdy neovládl jen bombardováním, kdyby se nevzdalo a nevyměnilo vládu za poslušnou prozápadní. Jenže v Rusku se sotva najde nějaký Pinochet, který ovládne armádu a přesvědčí ji o tom, že má jít proti vlastnímu národu, jen aby se americké firmy dostaly k ruskému přírodnímu bohatství a US army si mohla hned na hranicích Číny rozmístit svoje základny a odpalovací zařízení. To by asi museli všech 140 milionů Rusů opravdu vyvraždit, jak to plánoval Hitler. I když z vyššího principu demokratického kapitalistického řádu je možné, že i to opravdu plánují. Ale pak půjdou na řadu i ostatní Slované, pak Číňani, Japonci, Indové, Arabové, černoši a tak dále, dokud nezůstane jediný, Bohem vyvolený národ. Tím jsou podle Starého zákona – Židé. Jo, je to absurdně hrůzná představa. Ale kdo zaručí, že jen moje představa? Že se tím vážně nezabývá někdo mocnější, než já? I Hitlerovy plány na vyhubení Slovanů a Židů v Evropě a jejich možné přežití jedině daleko na Sibiři vypadalo jako šílenost. A přesto se to začalo uskutečňovat. Pokud teda můžeme věřit historickým faktům. (Západní média to třeba vidí jinak.)

A kdo jsi ty? Čech? Rus? Mongol? Cigán?
Návštěvník
A kdo jsi ty? Čech? Rus? Mongol? Cigán?

Hm. spíše nějaký Untermench.

Montisan
Návštěvník
Montisan

Nemá? Aha! Tak nač ten povyk Západu? Nač snakce, antiruské bezzubé kamapan, to oslí hýkání různých Obámů, Mekrelek, Hollandů a jiné svoloče? Komiku!:) Takovej nevliv bych taky chtěl mít třebas na dění v našem městě:)))