Účastník (protestního) zájezdu: “Paní, co budete dělat, až tohle vaše děcko náš...

Účastník (protestního) zájezdu: “Paní, co budete dělat, až tohle vaše děcko náš režim navlékne do uniformy a pošle umřít na Ukrajinu do války s Ruskem?”

Účastník (protestního) zájezdu: “Paní, co budete dělat, až tohle vaše děcko náš režim navlékne do uniformy a pošle umřít na Ukrajinu do války s Ruskem?”

Zajímavý dopis jsme dostali do redakce AE News od pana Martina Zdráhala (jméno máme dovoleno zde uvést). Ten se zúčastnil protestního zájezdu proti průjezdu amerického konvoje Prahou a dostal se také do slovní potyčky s několika českými U.S. boys and girls, kteří zběsile mávali americkými vlajkami. Mezi nimi nejvíce pokřiku vycházelo z úst jakési postarší dámy, která své dvě ratolesti (kluka asi ve věku 13 let a dívenku asi o 5 let mladší) strkala na korbu amerického transportéru. Pan Martin, který byl na místě samém a podle svých slov se neodvážil vytáhnout žádná anti-US hesla, aby ho zfanatizovaný dav nezabil, se rozhodl učinit nevinný dotaz směrem k dámě, tedy dotaz, který je v nadpisu tohoto článku.

Reakce dámy byla podle slov pana Martina překvapivá. Nezvyklá. Až by se dalo říct nacistická… “Radši je pošlu umřít do války s Rusákama, než abysme měli zase jenom moučkový cukr!!!“, nechala se unést svými slovy.

Pan Martin zůstal podle svých slov jako zkoprnělý, protože taková odpověď je vskutku neobvyklá. Paní asi narážela na události z roku 1985 až 1986, kdy vlivem kritické neúrody cukrové řepy v Československu se cukr dovážel z Maďarska, a to jenom moučkový, takže kostkový cukr byl opravdu nedostatkový.  Zajímavé, že kvůli dodávkám cukru by paní obětovala i své děti. To je unikát.

[FOTO] Kontrolní otázka: Kolik z těchto lidí by poslalo do války s Ruskem své děti?

Okolní přihlížející se dali podle pana Martina kupodivu do diskuse. “Žádná válka nebude, NATO nás ochrání…”. Jiný pán se vyjádřil s odkazem na ČT: “V televizi v Událostech jasně říkali, že Putin obsadí maximálně Pobaltí, my jsme v pohodě…”. S tím ostře nesouhlasil jakýsi starší pán v klobouku: “Ale to je blbost, Pobaltí je v NATO! Když Rusáci obsadí Pobaltí, tak to bude znamenat válku s NATO…”. Skupinkou lidí se začalo šířit mručení a debata.

Pan Martin si všiml, že chlapec oslovil onu postarší dámu “Babi”. V tu chvíli bylo jasné, že nejde o děti zmíněné dámy, ale o její vnoučata. Proto pan Martin zariskoval ještě jednou a otázku na dámu přeformuloval: “Paní, když tohle jsou vaše vnoučata, víte o tom, že branná povinnost a odvody teď nově se budou vztahovat i na vaší vnučku?” Malá dívenka se zkoumavě podívala na babičku se slovy: “Babíí, co to jsou odvody? Vy mně někam odvedete?”

Z davu se ozval hlas jakéhosi pána v kožené bundě, asi motorkář: “Blbnete tomu dítěti hlavu! Amíci přijeli, Amíci odjedou a bude richtig…”. Na to reagoval pan Martin: “No ale o to nejde, že odjedou. Ale jde o ty odvody kluků a teď i holek. A kvůli komu myslíte, že to teď vláda takhle chystá?” Z davu se ozvalo: “Kvůli obraně naší země přece!” A pan Martin se nedal: “Ale naší zemi přece chrání NATO, ne? Však proč bysme teď měli odvádět i holky, to nebylo ani za komunistů…”.

A starší pán v klobouku přikývnul: “Jo, to nebylo, to je fakt…”. Diskuse v hloučku však nabrala tempo až poté, co pan Martin vytáhnul argumentační trumf: “Nevím, jak vy, ale když znovu zavádí odvody branců a dokonce i holky, tak já si to vysvětluji tak, že oni vědí nahoře, že NATO nám asi moc s nějakou obranou nepomůže, když teď se rozhodly odvádět i dívky… asi to tuší i lampasáci na generálním štábu, že až dojde opravdu na obranu našeho státu, moc Strykerů od NATO nám na pomoc asi nepřijede…

[FOTO] Rodiče s dětmí vítají americké vojáky. Netuší, že jim přivážejí možná povolávací rozkazy pro jejich ratolesti…

Odezva hloučku diskutujících byla neuvěřitelná, souhlasná. “Jo, to je fakt, to zní logicky, něco na tom asi bude…”. Jiná paní se hned ptala pana Martina: “A to myslíte, že budou odvádět kvůli válce?” Z davu se ozvalo skeptické, ale pravdivé konstatování: “No, kvůli míru určitě ne!”

Jenže v tu chvíli, podle slov pana Martina, okolní dav vedle nedaleko začal znovu skandovat další podporu americkým vojákům a ve skupince bylo po diskusi. Dav se nechal opět strhnout a argumenty byly pryč.

My v redakci AE News bychom to nevyjádřili lépe. Lidé skandují podporu pro něco, co jim teoreticky může přinést do rodin tragédie a náhrobky svých dětí a vnoučat. My vám nijak nemůžeme radit, co máte dělat, ale minimálně byste měli nad událostmi přemýšlet a mít neustále na paměti, co tím kdo chce říct, když vám pod okny posílá obrněné transportéry, a jaký vzkaz to má být, když ministerstvo války (obrany) znovu obnovuje vojenské odvody, a to dokonce i dívek. Nemusíte být géniové, stačí si dát dohromady fakta a kolik je jedna a jedna.

A vzkaz redakce AE News maminkám závěrem: Stejně tak, jak dnes máváte americkým transportérům na uvítanou, stejně tak jednou může nastat situace, že budete mávat svým synům a dcerám na rozloučenou, až na těch samých nebo podobných transportérech budou odváženi do války kamsi na východ Evropy.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Jiří
Návštěvník
Jiří

Kdyby se autor alespoň trochu seznámil s novelou branného zákona, možná by potom nepsal takové hlouposti.

jjkm101
Návštěvník
jjkm101

K nadpisu clanku: zatim posilaji na Ukrajinu umirat svoje deti Rusove, takze autor tvrzeni je mimo misu. A to,aby tam Putin posilal i moje deti, tak to tedy nechci,proto je dobre se od neho drzet co nejdal.

Roman
Návštěvník
Roman

Ve východní části Bagdádu vítaly americké vojáky stovky místních obyvatel. Mladíci tancovali a troubili na trubky u projíždějící kolony americké námořní pěchoty. Další vykřikovali hesla proti Saddámovi. “Jsou to mimořádné scény,” uvedl Sean Maguire, reportér Sky News.

Toto psali na idnes 9.4.2003. Zajímalo by mne, jak šťastné jsou ty stovky místních obyvatel dnes?

martin.bystrice
Návštěvník
martin.bystrice

Ať si odvádějí koho chtěj, na to se ji můžu z vysoka vys… a nebudu jediný. Ani nevím, kam by chtěli ty statisíce lidí, co by udělaly to stejný zavřít,…

Thurms
Návštěvník
Thurms

Jsem velmi rád, že odpůrci amerického konvoje v tom nezůstali sami!!!!!!!!!!!!
Získali nečekaného, ale zato zcela zásadního spojence – přírodu.
Příroda počasím vyjádřila svojí moudrost. Spláchla špínu konvoje. Počasí velmi podobné tomu, které bylo 15.3.1939

Západní vojska na našem území nemá příroda prostě v lásce, ať se havlisté a proameričané třeba kousnou do, víte kam.
Když přijedou vojska východní, do hlavního města, tak příroda pouze schová slunce na lehké zataženo a teplotu okolo 21 – 22st.
Viz. archiv počasí na 9.5.1945 a 21.8.1968
To víte, k bratrům Slovanům, má příroda mírnější přístup…

http://www.in-pocasi.cz/archiv/archiv.php?historie=09-05-1945&stanice_kraj=0&klima_kraj=0
http://www.in-pocasi.cz/archiv/archiv.php?historie=21-08-1968&stanice_kraj=0&klima_kraj=0

Dusty
Návštěvník
Dusty

Ono je to ve výsledku naprosto logické. Ať si každý stát řekne: ,,Nás ochrání NATO, my vojáky nepotřebujeme.” A ve výsledku zbude co? Nic, protože NATO budou tvořit neozbrojené státy, které si mysleli že je NATO ochrání a to je blbost, to dojde i malému dítěti. Odvody, budou hlavně kvůli nedostatečné naší armádě, neboť naše armáda, přestože je skvěle vycvičená, je malá. A ani dobře vycvičených 20 000 vojáků (které teď cca máme) neuubrání česko při napadení někým tak velkým, jako je například Rusko. než se dostaví, spojenci z NATO.

Likérka Drak
Návštěvník
Likérka Drak

Ruské armádě bych rozdával lahve likérky Drak. To je lepší něž atomovka. Likérka Drak – Rusákům dá na frak. A na rakev.

Skailler
Návštěvník
Skailler

Vidím, že je to tu samej proruskej soudruh 😉 Když je to Rusko tak boží, proč tam nejdete? Kdyby Rusko bylo takový jak každý prorusák říká, tak za komunismu by nám neutíkali nejlepší spisovatelé na Západ šašci 😉 Kolik lidí umřelo v Rusku mimo válku jen kvůli hladu a teroru? Proč SSSR vojska po osvobození ČSR znásilňovali české ženy? Já vždy budu na straně západu + nejvíc mě rozesmívá jak rusáci se snaží kopírovat americkou techniku :’D viz F-22 :DDDD Hodně štěstí vám prorusákům 😉

Lol
Návštěvník
Lol

Pokud bude Rusko i USA pokračovat ve své politice, pak opravdu budeme nuceni poslat své děti do války. Ale vina za tuto teoretickou válku bude stejným dílem na obou “mocnostech”.
Sám bych chtěl vidět nějaký záznam od pana Martina, jelikož takto mi to přijde jen jako redakcí vymyšlená blbost.

PETR
Návštěvník
PETR

Já jsem při uvazování mého ,,proti Nato,, transparentu, polemizoval s jednou ženou , jestli je tato NATO demonstrace síly vhodná a ona mi odpověděla,, víte co je v Brně mešit?,, ….no comment 🙂

kyselina
Návštěvník
kyselina

Pokud tomu rozumím dobře, tak podle té paní nás přišlo osvobodit (nebo již nás osvobodilo) americké vojsko od mešit v Brně? A proto jich přišla vítat a mávat vlaječkou?