Turecko chce na hranicích se Sýrií umístit evropskou obdobu S-400, video

Turecko chce na hranicích se Sýrií umístit evropskou obdobu S-400, video

Turecko chce na hranicích se Sýrií umístit evropskou obdobu S-400, video

Rusko-turecké vztahy procházejí po sestřelení ruského Su-24 krizí. 28. listopadu ruský prezident podepsal dekret o uplatnění zvláštních ekonomických opatření proti vůči Turecku, ta zahrnují zákaz charterových letů do Turecka, pozastavení bezvízového styku pro občany Turecka, zákaz dovozu řady tureckých produktů a zmražení projektů v rámci obchodní a hospodářské spolupráce mezi oběma zeměmi, mezi nimi ohrožení výstavby plynovodu Turkish stream.

V reakci na sestřelení letadla se Moskva také rozhodla převést nejnovější protiletadlový raketový systém S-400 na základnu Hmeymim v Sýrii.

Ankara chce nyní koupit francouzsko-italský protiraketový systém SAMP-T, který je k ruskému S-400 analogický. V případě, že Turecko uzavře dohodu, bude evropské zařízení nasazeno na hranici se Sýrií , informuje turecký deník “Akšam”. Za tím účelem v příštích dnech italsko-francouzské konsorcium navštíví Ankaru.

Zdroj zde

Když k tomu přidáme, že letadla koalice omylem (?) zaútočila na tábor syrské armády, výsledkem jsou tři mrtví a čtrnáct zraněných (zde), tak na turecko- syrských hranicích provokace neustávají.

-Pozorovatelka –  7.12.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Ujo
Návštěvník
Ujo

než napíšete hovadinu, projděte si technická data. Srovnávat S-400 a Aster 30 může asi jen ignorant nebo idiot. http://www.army-technology.com/projects/aster-30/