Turecké letectvo v pohotovosti, vyhlášen oranžový stupeň nebezpečí, po incidentu se Su-34...

Turecké letectvo v pohotovosti, vyhlášen oranžový stupeň nebezpečí, po incidentu se Su-34 může střílet bez varování

Turecké letectvo v pohotovosti, vyhlášen oranžový stupeň nebezpečí, po incidentu se Su-34 může střílet bez varování

Turečtí piloti vzdušných vojenských sil mohou bez příkazu sestřelit všechna letadla, která naruší vzdušný prostor země.

“V pátek 29. ledna v 11,46 místního času ruská stíhačka Su-34 porušila turecký vzdušný prostor. Před porušením byla prostřednictvím příslušných komunikačních kanálů opakovaně v ruštině a v angličtině varována, “-uvedl v prohlášení turecký ministr zahraničí. “Navzdory několika předchozím varováním Turecka a NATO, nové narušení hranic je příkladem toho, že Rusko sleduje politiku eskalace k bilaterálnímu konfliktu. Znovu vyzýváme Rusko k odpovědnému jednání a k ukončení porušování tureckého vzdušného prostoru, který je vzdušným prostorem NATO. Zdůrazňujeme, že takové kroky mohou vést k vážným následkům, za které ponese odpovědnost pouze Rusko “, – uvádí prohlášení. Turecké ministerstvo zahraničí se v pátek také spojilo s ruským velvyslancem. “Na jednání jsme vyjádřili ostrý protest a odsoudil porušování hranic,” – uzavírá zpráva diplomatických služeb.

K údajnému incidentu se vyjádřil také turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan. “Včera došlo k porušení našeho vzdušného prostoru ruským letadlem. Tyto nezodpovědné kroky, ve kterých vidíme eskalaci krize nejsou výhodné ani pro naše vztahy s Ruskem, ani NATO s Ruskem ani pro regionální a globální mír nepřinášejí nic jiného, ​​než škody, “- řekl. “Včera byl tento postoj vyjádřen ruskému velvyslanci v Ankaře. Náš velvyslanec informoval, že stejné informace předal Moskvě, ale až dosud jsme neobdrželi odpověď, “- řekl, že turecký vůdce.

Prohlášení, týkající se Su-34, vydal také Pentagon a generální tajemník NATO. “Vyzýváme Rusko k odpovědnému jednání a k plnému respektování vzdušného prostoru NATO.Rusko by mělo přijmout veškerá nezbytná opatření, aby zajistilo, že takové porušování se nebude opakovat, “- řekl generální tajemník NATO Jens Stoltenberg. “Předchozí události ukázaly, jak nebezpečné je to chování,” – řekl, vyjadřujíc solidaritu Ankaře. Řekl, že NATO “podporuje územní celistvost svého spojence Turecka”.

Ruské ministerstvo obrany obvinění popírá. “K žádnému porušení tureckého vzdušného prostoru letadly ruské letecké skupiny v Syrské arabské republice nedošlo. Výroky turecké strany o údajném porušení vzdušného prostoru ruským Su-34 jsou nepodloženou propagandou “, – řekl tiskové agentuře” Interfax zástupce ruského ministerstva obrany, generálmajor Igor Konašenkov. “Jsem si jistý, že i turečtí experti vzdušné obrany vědí, že radary, vykonávající kontrolu vzdušného prostoru, mohou zachytit jen výšku, kurz a rychlost objektu ve vzduchu, ale žádný z těchto radarů není schopen určit typ a státní příslušnost letadla – jestli jde o ruské nebo o letadlo Spojenými státy vedené “antiisil” koalice,” – řekl.

Oranžový stupeň bojové pohotovosti

Turecko uvedlo své vojenské vzdušné síly v plnou bojovou pohotovost a byl vyhlášen oranžový stupeň výstrahy. Turečtí piloti mohou bez příkazu sestřelit všechna letadla, pokud tato naruší vzdušný prostor země.  V turecké armádě existují tři úrovně alarmu: bílá, žlutá a červená. “Bílá” znamená malou pravděpodobnost útoku,  “žlutá pravděpodobnost útoku a “červená” vysokou pravděpodobnost vojenského konfliktu nebo války. Pro letectvo byl zaveden i oranžový stupeň výstrahy – “kolize se může objevit kdykoliv a síly musí být připraveny k obraně a útoku.”

Úroveň “oranžová” byla zavedena poté, co Turecko v sobotu 30. ledna oznámilo, že předešlého dne ruský stíhací bombardér Su-34, působící v Sýrii, narušil vzdušný prostor země.

Turecký prezident Erdogan se chce kvůli incidentu sejít s ruským prezidentem Putinem.

Zdroj zde

 

-Pozorovatelka- 31.1.2015

 

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Lubos
Návštěvník
Lubos

Jo, když musí rusaci porad provokovat, tak musí počítat s odvetou.

solium
Návštěvník
solium

Lubosko, AKO ti kozomrdi vedeli, ze ide o rusky stroj?! Problem s citanim ci je to zavaznejsie?! Ci iba troll?

mmdick
Návštěvník
mmdick

A jak Rusové vědí, že když oznámí narušení svého prostoru, které je v jejich sféře vlivu, jak vědí, že jde o stroj NATO? To je přece úplně to samé, či ne?

Hasti
Návštěvník
Hasti

A ty Lubosi asi Turkům, kteří podporují IS penězi,zbraněmi i lidmi, kteří tedy opakovaně lžou a tedy pravděpodobně i v případě prvého sestřeli, zatleskáš, že? Oni ti zato pošlou další miliony běženců, které mají ve svých táborech , a potěší tím sionistickou vládu USA, která může konečně naplno snít svůj sen o zničení křesťanských národů. No když bombardovali IS USA byl IS na postupu, teď je tomu po měsíci s Rusy naopak. Třeba je ti to fuk, třeba si v neziskovkých, které u nás mají vždy mezi donory velvyslanectví USA myslí něco jiného…

Honza
Návštěvník
Honza

Rovnice je naprosto jednoduchá a paní Pozorovatekla to také stejně jasně definovala.
Zkrátka nepřitvrdilo Rusko- tak přitvrzuje Ankara a samozřejmě dle očekávání zachcází Ankara po zřejmě ”jistých instrukcích z pentagonu” ještě dále. Otázkou je, zda nechá Rusko sestřelit dalšího pilota/ty . To by se mě jevilo jako příliš zbytečné. Navíc-každý bombardér je už přece doprovázen právě stroji SU-34. Rusko nyní může jednouše dostát všem ukázkám , dokumentům a kvalitám SU-34. F-18 se jim nemůžou rovnat? No to se brzy jasně ukáže. Erdogan je sice přesvědčen o tom, že když je v NATO,tak může jeho amáda dělat cokoliv s tím, že NATO bude Turecku pomáhat- Pjakin tvrdí, že NE! Že údajně je v tom Turecko samo. Na tohle jsem velmi zvědavej,páč Rusko už začíná mluvit silněji a silněji. Za další – SU-34 které ”údajně” narušilo hranice s Tureckem přece nebylo sestřeleno a tudíž černá skříňka může v pohodě říct,kudy přesně vedla trasa a v jakej čas a přesné souřadnice.Tudíž Rusko nmůže tvrdit, že to není pravda. Může buď říct, že to není pravda a současně prokázat své tvrzení- navíc by tím přece udělaly z Erdogana iiota,takže proč by takto nejednal a neprokázaly by své tvrzení?! Já jsem na straně Ruska a proto bych to prokázal!U lži neexistuje důkaz. U pravdy ano.To je další velmi prostá rovnice. Na tomto základě lze konstatovat, že situace bude ještě jiná. Jak říkám, vše je zaznamenáno. Ani jedna strana se nesnaží prokázat své tvrzení a to je více než divné. Jakoby existovaly 5 typů her : 1,ruská hra
2) Rusko-Turecká hra 3) Turecká hra 4) Turecko-Americká 5) Americko-Ruská..
Proč to tak je? Páč celá hra, ať je jakákoliv má hlavní účel : Tím účelem se zdá být zatím jen hromada desinformací o průběhu.

Tchabes
Návštěvník
Tchabes

Rusko nepřitvrdilo, Rusko zkouší, kam až může v provokacích zajít. Jakmile pozná, že za tento “průzkum” zaplatí dalšími letadly a piloty, stahne se s pěnou u huby. To že nesestřelili dalšího provokatéra je dobrá vůle Turků. Pokud příště budou ruské bobardéry provázené stihačkami, opět narušovat turecký vzdušný prostor, má Turecko podle mezinárodního práva, pro svojí bezpečnost narušitele sestřelit. K tomu není třeba nějaké krytí vojenskými pakty, jen dodržovat zákony a slušné jednání. Rusové narušují vzdušné prostory Švédska Finska, Litvy a dalších států. Zatím jim ekvivalentně odpověděli jen Turci a pokud budou Rusové ve svém zločineckém chování pokračovat, krutě na to doplatí. Proč Rusové neprokáží z letového záznamu bombardéru, že přes Turecko neletěl. Kdyby mohli, kupř. mezinárodní komisi dokázat, že Turci nemají pravdu, jistě by to s radostí udělali. Místo toho jen lžou, jak je jejich národním zvykem. Turci naopak mají radarové záznamy přeletu, Rusové proto jen tvrdí, že nemohli poznat příslušnost letadla. Další prokazatelná lež, protože směrem na ruskou základnu létají jen oni. Kdyby se tam vyskytlo kupř. americké letadlo, měli by Rusové pěnu u huby a pos@li by se do vějšky. Je třeba zlikvidovat ruskou ekonomiku a bude na světě klid.

Ivanamigo
Návštěvník
Ivanamigo

Sa zobuď demente!

Idaho
Návštěvník
Idaho

Rusové nemají co dokazovat. Turci je nařkli – měli by to dokázat, ale jenom slintají. Kdyby měli prokazatelné záznamy, tak by to už jelo v mediích na plné obrátky i s důkazy. 🙂

Neznámý
Návštěvník
Neznámý

Proč Rusové neprokáží z letového záznamu bombardéru, že přes Turecko neletěl.

Zajímavé “myšlení”. Ještě by to chtělo určit, KTERÝ bombardér to prý byl. Nebo že by Rusové měli jenom jeden bombardér?:-)

Návšteva
Návštěvník
Návšteva

To že Turci robia bordel na blízkom východe, Irak, Sýria, to je v pohode Všetci čo tam bojujú a lietajú nad Sýriou a bombardujú okrem Rusov tam nemajú čo robiť. Oni nenarušujú štátnu zvrchovanosť a vzdušný priestor cudzieho štátu? Samé Turecko napríklad asi 2500 krát za rok narušilo vzdušný priestor Grécka, o Sýrii a Iraku ani nehovoriac. Chýba ti objektívny pohľad na vec.

obyvatelzeme
Návštěvník
obyvatelzeme

Vážne si mýslíš že zlikvidovaním ruskej ekonomiky sa dosiahne na svete kľud. Ak ano tak ťa úprimne ľutujem.

Jarek*
Návštěvník
Jarek*

Turek je zoufalý a neví, jak se má střelit do druhé nohy.

rakos
Návštěvník
rakos

Dve ste let terorismu USA – velmi podrobna kompilace:
Cast 1 (17. století – Vietnam): http://goo.gl/SPt9Rl
Cast 2 (Vietnam – soucasnost): http://goo.gl/p9YGYY

bantustan.czechia
Návštěvník
bantustan.czechia

otřepaná scénka z filmu od tvurcu z AMERIKY..Statečně o sobě filmují a jsou si jistí,že se to nezmění,jedině vyšší mocí..https://www.youtube.com/watch?v=5yeGMaT3PvI

konzerva
Návštěvník
konzerva

http://www.aktualnikonflikty.eu/viewtopic.php?id=13&p=321 neposlali tam náhodou rusové SU-35….na obranu…

pedros
Návštěvník
pedros

Myslím,že RF by měla jěště přitvrdit zatím poměrně měkké sankce na podlou tureckou vládu!I když jsou turci židovskej,přesněji chazarskej,pašalík,a pořádně přes mordu by potřebovali oni!

VM64
Návštěvník
VM64

Erdogan se chce sejít kvůli tomu s Putinem. Otázkou je, jestli Putin chce mluvit s tím křivákem.

Čtenářka
Návštěvník
Čtenářka

Světové dění – vaše pravidelná dávka emocí. Nějak mi to připomíná ty nekonečné seriály, co pořád běží v televizi.
Paní Pozorovatelko, hlásím, že už mám i jiný mail. A ještě si neodpustím jazykovou vložku:
přechodník přítomný rodu mužského, jednotné číslo pro sloveso “vyjadřovat” je “vyjadřuje”, nikoliv “vyjadřujíc” (to je rod ženský). Což tedy v daném textu nebude znít nejlépe. Pak je ještě otázka, jestli by tam neměl být přechodník minulý “vyjádřiv”, popř. se v tomto případě na přechodník vykašlat.

icanut
Návštěvník
icanut

Ty nekonecne serialy, ktere stale “behaji” v televizi, jsou oproti realnemu deni ve svete jen totalni fikci, jejiz ucelem je prave dorucit tu spravnou davku emotivni injekce s urcitym slozenim jedu. Ne nadarmo se tomu rika PROGRAMOVANI. Vas ironicky prispevek s notnou davkou arogantniho elementu ma za ucel ostatnim dat najevo, jak vy jste nad svetove deni tzv. povysena. Ty, kteri se udalostem ve svete snazi porozumet, se tim v podstate snazite zaradit do role insignifikantnich posetilcu, kterych nazor nema zadnou cenu, tim padem je na urovni tech, kteri sleduji ty nekonecne televizni PROGRAMY. Velmi chytre pojato – az na maly detail: Myslim, ze vetsina z nas, kdo sem “chodi”, se rozhodne na PROGRAMY televize nedivaji, a je schopna odhalit TROLL, kdyz ho spatri. Budte tak laskava, zkuste sve stesti jinde. Treba na idnes apod. Tam vam to mozna jeste lidi sezerou, i kdyz i tam se sem tam uz objevi kultivovany, informovany nazor. Dekuji za pozornost.

Lucie Nováková
Návštěvník
Lucie Nováková

Naprosto s Vámi souhlasím. A pokud jde o češtinu, taky si občas něčeho všimnu, ale ani bych si nedovolila to tady arogentně rozebírat. Jeden starý advokát říká svému praktikantovi: “Viděl jsem rozsudky smrti a ani jedna věta nebyla napsaná gramaticky správně.” Od té doby, co jsem to od kamaráda slyšela, jsem nad češtinářské chyby druhých povnesená – pokud nemění význam textu anebo pokud to není celá knížka zasekaná chybama. To už je pak fakt napováženou.

Ústav pro jazyk český
Návštěvník
Ústav pro jazyk český

Vážená Lucie Nováková. Pokud jde o češtinu, taky si občas něčeho všimnu, ale ani bych si nedovolila to tady arogentně rozebírat. JDĚTE DO ale vy víte jistě kam to to co píšete je známý argument trollů. Zde již nejde o jazyk ale o bytí ale to vám asi nedochází hlavně že je to správně napsáno. Hnus !

rakos
Návštěvník
rakos

Ctenarko, cestina na Aeronetu je ve srovnani s ceskym mainstreamem na velmi vysoke urovni. Bezte kritizovat na lziDnes, tam nezvladaji ani zakladni gramatiku, vyjmenovana slova, shodu podmetu s prisudkem atd.

Bigo2
Návštěvník
Bigo2

To je nevysvětlitelná záhada: …nekonečné seriály, co pořád běží v televizi…, které sledujete? Nebo které nesledujete? Jestli je nesledujete, pak se vám zřejmě nelíbí. Tohle čtení se vám zřejmě také nelíbí, tak proč to čtete?

dudas
Návštěvník
dudas

Stčte si Vaši vložku tam kde má být. Jestli se Vám to nelíbí ,tak to nečtéte a běžte sledovat seriály.

Čtenářka
Návštěvník
Čtenářka

Odpovím tady, protože všem vám jednotlivě odpovídat odmítám.
Ani jeden z vás nepochopil, jak byl příspěvek myšlen. Parádně jste mě odsoudili a to jen proto, že “podle sebe soudím tebe”. V příspěvku nic arogantně, ani jako trolling myšleno nebylo. Nicméně svojí malostí jste mě poněkud namíchli, takže teď aroganci zapojím. Obhajovat se před vámi nebudu, nestojíte mi za to. Článků Pozorovatelky i dalších si vážím, ráda je čtu, něčím mě obohacují. Občas také upozorňuji na jazykové chyby. Jazyk je součást naší kultury a ta neskutečně upadá. To, že je úroveň lepší než někde jinde, je určitě dobře, ale může být i lepší. Není to tak dávno, kdy bylo naprosto normální psát bez chyb. Je smutné, jak málo dnes spoustě lidí stačí. Tím, že se chyby neopravují, tak se nic nemůže ani zlepšit. Kdyby se ohradila sama autorka, tak jí ráda svůj postoj vysvětlím. Ona zrovna je člověk, který takovou konstruktivní kritiku dokáže přijmout a za to si jí také vážím. Těch chyb je tam víc, ale vypíchla jsem přechodník, protože ten často lidem dělá problémy. Je škoda, že místo toho, aby lidé byli rádi, že se mohou něco naučit, tak zaútočí jak vosy, protože si to vezmou osobně – ona mi říká, že neumím česky, povyšuje se nade mě…. Jenže to je jen váš špatný program v hlavě, který to takto hodnotí, čecháčci zakomplexovaní.
Pokud mi někdo z autorského kolektivu odpoví, že nemá zájem o jakékoliv upozorňování na chyby, tak už mu/jí nic psát nebudu. Bude mi to sice líto, že mu/jí stačí průměrnost dnešních lidí, ale bude to jeho/její volba, kterou budu respektovat.

Vabio
Návštěvník
Vabio

Pokud někomu něco vadí, tak to je jeho problém. Pokud Vám ty hrubky vadí, tak je to Váš problém. Pokud si je uvědomujete, ale je Vám to vcelku jedno … tak sice logicky byste na to neměla mít důvod upozorňovat, ale beru, že bez emocí upozornit je v pořádku.

A tady se dostáváme opět k té první větě. Takže pokud na Vás někdo takto .. jako řící … stupidně reaguje, tak to asi dělá proto, že mu něco vadí … a když mu to vadí, tak je to logicky jeho prolbém a né Váš.

Dovolím si Vám podpořit Čtenářko. Z Vašeho původního i dalšího projevu cítím spíše tu bezemočnost (tj. dáváte to jako konstatování) než z reakcí na Vaši připomínku (ty na mě působí spíše jako podrážděné vosí bzučení)

Přeji Vám krásný den/večer/noc … dle aktuálního stavu mysli.