Trump: Severní Korea je národ grázlů! Pchjongjang úspěšně otestoval termonukleární bombu, USA...

Trump: Severní Korea je národ grázlů! Pchjongjang úspěšně otestoval termonukleární bombu, USA a neoconi začali couvat! Držení jaderných zbraní je jedinou obranou proti implementaci prvků NWO!

Trump: Severní Korea je národ grázlů! Pchjongjang úspěšně otestoval termonukleární bombu, USA a neoconi začali couvat! Držení jaderných zbraní je jedinou obranou proti implementaci prvků NWO!

KLDR o víkendu úspěšně otestovala svoji první termonukleární zbraň, tzv. vodíkovou bombu. Z dostupných fotografií, kterými se Pchjongjang pochlubil a jak nás do redakce upozornil jeden z našich čtenářů a vojenských historiků, vyplývá skutečnost, že severokorejská vodíková bomba používá modifikovanou dvoukomorovou konstrukci Teller-Ulam X, kterou testovala francouzská armáda v 60. letech minulého století. Modifikovaná konfigurace používá dvě sférické komory, jedna pro štěpnou a druhá pro následovnou fúzní reakci za použití slučování jader deuteria a tritia. Tvrdé gama záření a proud neutronů se přenáší ze štěpné do fúzní komory křížem jako při průchodu světla čočkou. Konfigurace X je poměrně náročné technologické řešení, se kterým experimentoval i Sovětský svaz, ale tým Andreje Sacharova pro konstrukci sovětských termonukleárních zbraní použil později vlastní konstrukci tzv. “pomeranče” s umístěním fúzní části uvnitř větší obalové slupky tvořené štěpným materiálem. Severní Korea tak o víkendu vstoupila do klubu jaderných mocností, protože zvládla termonukleární technologii v dostatečné malé velikosti, kterou lze v podobě hlavic nasadit na balistické rakety.

Kim Čong Un před termonukleární bombou konstrukce Teller-Ulam X.

Američtí neoconi jsou v šoku a už o víkendu zařadili opatrnou zpátečku. Americká velvyslankyně  v OSN Nikki Haley už prohlásila, že poločas diplomatických snah o jednání s KLDR vypršel, a že je třeba přijmout všechna diplomatická řešení, než bude pozdě [1]. To je ovšem zásadní změna její rétoriky, když ještě před 3 týdny v OSN vykřikovala, že USA se nebudou zdráhat zasáhnout v KLDR vojensky. Poté, co KLDR odpálila vodíkovou bombu, už najednou mluví o potřebě intenzivní diplomacie. Ano, jaderné zbraně jsou to jediné, čemu sionisté a zejména Syndikát opravdu rozumí. Zvládnutí termonukleární technologie tak staví KLDR na úplně jinou úroveň. Těmito zbraněmi se dokáže země účinně bránit i proti americkým letadlovým lodím, které může potopit jenom vodíková bomba. KLDR nyní disponuje silným obranným mechanismem, který zřejmě zabrání americké invazi do KLDR, protože by to byl masakr. Zoufalá reakce už přišla i od amerického prezidenta [2], který na Twitter včera napsal: “Severní Korea je národ grázlů, který se stal velkou hrozbou a zostuzením pro Čínu, která se snaží pomoci, ale s malým úspěchem…”

Národ grázlů… ale kterých?

Tady musím Donalda Trumpa opravit, protože o tom, jaká země je národem grázlů ve vztahu k rozvracení zemí a režimů po světě, to nemusí Trump chodit daleko, stačí mu otevřít okno v Bílém domě a podívat se směrem k americkému Kapitolu. Tam najde uvnitř několik stovek grázlů, kteří ženou svět do válek, tuhle s Ruskem, támhle s Íránem, tady se Severní Koreou. Severní Korea má nárok vyvíjet jaderné zbraně, když američtí neoconi posílají do oblasti letadlové lodě a Donald Trump před 2 týdny vyhrožoval Pchjongjangu, že zemi utopí v bouři ohně.  Pokud americký prezident vyšle takový vzkaz, tak na to logicky KLDR zareaguje předvedením své vodíkové bomby. A je zase načas klid. Došlo však k zásadní změně v postoji Číny a Ruska. Obě země si totiž uvědomují, že KLDR se stala jadernou mocností a je potřeba ji přijmout do mezinárodního klubu a zrušit sankce, protože jedině tak lze snížit napětí. Režim v Pchjongjangu nelze ohrozit zvenčí, potřebné změny musí proběhnout v rámci vnitřních reforem.

Nikki Haley v OSN odsuzuje jaderný test KLDR a vyzývá k diplomacii.

Spojené státy navrhly o víkendu další zpřísnění sankcí proti KLDR, ale tentokrát jsou Čína a Rusko již proti. Zatímco po posledním jaderném testu a zkouškách raket Čína a ani Rusko sankce proti KLDR nevetovaly, tentokrát už je to jinak. Ve chvíli, kdy Pchjongjang zvládl termonukleární technologii a stejně tak i miniaturizaci bojových hlavic, tak to zcela mění situaci. Země disponuje raketami středního i dlouhého doletu, na které může jaderné hlavice namontovat. Severokorejská armáda primárně za nepřítele vidí Jižní Koreu a americké vojáky na tamních základnách. Zvládnutí termonukleární koncepce udělalo čáru přes rozpočet hlavně americkému Pentagonu. Dosud se mělo zato, že KLDR disponuje pouze zastaralou technologií na výrobu štěpných atomových bomb na bázi plutonia a tyto bomby jsou příliš velké na to, aby je bylo možné umístit na balistické rakety. Zvládnutí termonukleární fúze a miniaturizace podle konceptu Teller-Ulam X však zcela mění strategické podmínky a plány na jakýkoliv úder preventivního charakteru proti KLDR.

Severní Korea pochopila, že sionisté rozumí pouze termonukleárnímu argumentu

Otázkou nyní je, kolik vodíkových bomb má v této chvíli KLDR k dispozici. Jelikož test proběhl úspěšně, Pchjongjang neprodleně spustí produkční výrobu. Nejenom, že tím zajistí bezpečnost pro svoji zemi, ale teoreticky může termonukleární hlavice poskytnout i Íránu pro případ, že by Izrael ve spolupráci s USA chtěl na Írán zaútočit. Není vyloučeno, že pokud nebudou sankce zrušeny, KLDR bude hledat cestu z izolace výměnou za poskytnutí termonukleárních hlavic na černém trhu. A takových zemí, které budou chtít získat vodíkové zbraně na obranu před sionistickým řízením, bude více než dost. A právě toto si uvědomuje Čína a Rusko. Je lepší zrušit sankce na KLDR, aby země mohla mít přístup na mezinárodní trhy, protože jinak hrozí, že KLDR bude chtít obchodní blokádu a sankce prolomit svým nejnovějším obchodním artiklem, vodíkovou bombou. V této souvislosti je nutné si položit ještě i jednu otázku.

Pohled na severokorejské termonukleární zařízení z druhé strany.

Každá země, která se bude chtít vzepřít sionistickým procesům instalace globalistického modelu NWO, bude potřebovat mnohem více, než jenom dostatek diplomacie na osvobození se od globalizace. Možná jste si všimli, že v Británii proběhl Brexit, jenže Velká Británie je jaderná velmoc. Takže, když jaderná velmoc odmítá globalizační plány, nejde s tím nic moc udělat. Ale když globalizaci na americký způsob Pax Americana odmítá Venezuela, zahraniční fondy a americký kongres zemi nejprve zbaví možnosti uživit a nakrmit obyvatele země z prodeje ropy, to byl první krok, vyhladovět občany Venezuely. Lidé vyjdou do ulic a začnou protestovat proti vládě, že mají hlad. Vypuknou nepokoje a občanská válka. Zfašizovaná a fake news západní média potom píšou lživé články o tom, že socialismus ve Venezuele selhal. No, bodejť by neselhal, když americký kongres uvalil na Venezuelu sankce, zablokoval účty státních venezuelských naftových firem v USA a zakázal odběratelům venezuelské nafty v USA platit Venezuele v cizích měnách a na jiné než americké účty, které jsou ovšem zablokované.

Neoconi rozvrací Venezuelu, protože na rozdíl od KLDR země nedisponuje jaderným programem

Současný hladomor a nepokoje ve Venezuele jsou tak způsobeny těmito kroky amerického kongresu. Když národ nemá co jíst, vyjde logicky do ulic. Pokud by Venezuela disponovala jadernými zbraněmi, nikdy by k tomuto nedošlo. Je to krásný příklad na modelu Venezuely, jak funguje americký mocenský systém Pax Americana. Uděláš krok proti americkým zájmům a oni ti rozvrátí tvoji vlastní zemi. Viděli jsme to na Ukrajině, když Viktor Janukovyč udělal chybný krok proti zájmům EU a USA, když nejprve slíbil, že podepíše Asociační dohodu s EU, ale potom si to rozmyslel, protože zjistil, že by tím zlikvidoval národní ekonomiku a zaměstnanost.

Statisícové nepokoje v Caracasu ve Venezuele.

Tato chyba spustila Majdan a stála ho křeslo prezidenta. Všechny země, které nejsou ve vazalském postavení skrze své politiky a vlády, už dávno pochopily, že jít proti světovému sionismu, který je definovány nadnárodními bankami, Mezinárodním měnovým fondem a Světovou bankou, je cesta nekonečného boje, sankcí a útoků. Pouze jaderné zbraně jsou garantem pozice, která nutí nepřítele držet se zpátky. Vidíme to nejlépe na Rusku, které by bez vlastnictví jaderných zbraní už dávno bylo napadeno.

Severní Korea udělala důležitý pro-národní krok. Pchjongjang vyslal signál, že se nehodlá účastnit světového systému řízení, který kontrolují a ovládají progos. Neznamená to však, že se nepokusí o rozvrat KLDR zevnitř, státní převrat, atentát na Kima, že se nepokusí např. o námořní blokádu KLDR atd. V této chvíli budou neoconi a sionisté usilovat o to, aby KLDR zaútočila jako první. To je důležité. Otázkou je, jestli se Kim Čong Un nechá vyprovokovat, jestli má stejnou prozíravost, jako Vladimir Putin ve vztahu k východní Ukrajině.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

H. Kissinger šokoval Trumpa svými komplimenty – že na rozdíl od statického 8 let sedícího Obamy se Trump nebojí konečně věci řešit, i za cenu toho, že se občas zmýlí….
http://itmakessenseblog.com/2017/09/10/henry-kissinger-just-gave-trump-ultimate-compliment-shocks-trump-himself-with-his-words/

A Trumpa opouští jeho nejvěrnější šéf ochranky – za nových pořádků ve WH, kdy musí přes ústřednu/recepci požadovat schůzku s Trumpem, se kterým strávil celou kampaň, už ve WH nevidí pro sebe místo.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Vodíková bomba je nukleární? Dochází ke štrěpení jádra (nuclea) vodíku?

Nevím, proč mi ten váleček, na který Kim ukazuje, připadá jako tlaková nádrž brzdného systému nákladního vozidla….. s rozbuškou v hlavici….

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

…. a obrátíme pozornost ke S.Korejské “hrozbě” , a tak si ani možná nikdo nevšimne, co se reálně děje v USA, a co se tam, v počítačové hře, řízené z Rotchildlandu v Antarktidě, právě žene:

comment image

Jen aby to nevyšlo na 11.9…..

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka
Kari
Návštěvník
Kari

https://cz.sputniknews.com/svet/201709065925628-rusko-kldr-putin/
Putinovi snad kape na karbit. Tak nejake Rusko a USA, nebo Izrael, atomove zbrane mit muze, a severni Korea ne? Na to existuje nejaky mezinarodni zakon, ze jaderne zbrane smi mit jen Rusko a USA? Prave kvuli obvineni z drzeni jadernych zbrani bylo v Iraku zmasakrovano na milion obyvatel. Uz delsi dobu se mi Putinuv mekky a tolerantni pristup ohledni utoku na Rusko moc nelibi. Nemam ted z Putina dobry pocit. Je to celkem skoda.

Lukáš
Návštěvník
Lukáš

Odpověď je obsažena v článku.
I když je její vývoj nukleárních zbraní legitimní, tak Severní Korea může začít zásobovat černý trh s atomovkami. A to by byl opravdu mega průšvih. Pro všechny!
Putin to má v hlavě úplně v pořádku a vidí omnoho dál než kdokoliv z nás!

Radek
Návštěvník
Radek

Radí mu stejná AI jako všem ostatním. Manipuluje ho proti vám a vás proti němu. Obě,,, všechny strany, si myslí že jim radí AI správně, ale ona radí všem tak jak je dobré pro ni. To je problém dneška. Lidi jsou už líní i vymýšlet figle.

Radek
Návštěvník
Radek

Tady admin má aksamit a fanguard… taky je pro něj snazší nechat na AI hlídat diskusi… všem radí AI… bance, hollywoodu, panu VK (přes projektor)…

Forever Slav
Návštěvník
Forever Slav

Jo, to je přesně to – neschopnost rozlišování mezi korporativismem a kapitalismem.

Korporativismus je o součinnosti státu s některými velkými korporacemi – vysoké daně, úlevy, dotace od státu atd. – to vše je charakteristika pro korporativismus. KORPORATIVISMUS JE PROBLÉM. NE KAPITALISMUS.

Já podporují kapitalismus. Ten existoval naposled ještě především v 19. století a v 1. polovině 20. století.
Kapitalismus je o svobodné výměně služeb a zboží, o uspokojení poptávky, s minimálními zásahy státu, s úzkou byrokracií.

V korporativismu je to akorát o tom, kdo si dokáže přihrát od zkorumpované státní byrokracie dotace, různé úlevy aj. výhody – čímž dané velké korporace vytlačí z trhu konkurenci a ovládnou samy trh. Nepočítaje, že jednotliví podnikatelé jsou zahlceni ohromným množstvím různých byrokratických příkazů a omezení.
Je jasné, že v tomto případě není ekonomická soutěž na trhu spravedlivá. Spravedlivá ekonomická soutěž může existovat pouze v kapitalismu.
Řešením problému korporativismu a návrat ke kapitalismu bude co největší zúžení zásahů a pravomocí státu a co největší zúžení byrokracie. A zrušení řady nesmyslných a omezujících regulací aj. byrokratických nařízeních.

ladar
Návštěvník
Jaris
Návštěvník
Jaris

Hawkins je magor. V mnoha vecech nema pravdu.

minoltista.ca
Návštěvník
minoltista.ca

Cely ten humbuk kolem”geniality” Hawkinse mi pripada jako cilena propaganda globalistu a dobroseru o tom, ze i rostlina dokaze myslet. Kdyz dokaze myslet rostlina, tak to preci dokaze i ten nejzaostalejsi cikan, nebo arab, nebo negr, nebo… !

Forever Slav
Návštěvník
Forever Slav

Hasta la vista, comunista!
comment image

Chile mělo holt štěstí – kdyby Pinochet v Chile nezlikvidoval tu rudou chátru, bylo by Chile dnes na úrovni Venezuely.
Zrovna bychom podobnou věc potřebovali udělat s žido-eurobolševiky v Evropě. Bohužel, narozdíl od Chile, není v Evropě vlastenectví a nacionalismus a bránění křesťanské identity zrovna ctností, nýbrž zločinem a kacířstvím.
To máte pak těžké.

albatros
Návštěvník
albatros

Pinočet nebyl nic jiného než loutka amerických neokons. Nechápu, že vám to po všech těch článcích a různých barevných revolucích ještě nedošlo. Naopak Venezuela kroutí trest za odmítnutí pax amerikana.

Forever Slav
Návštěvník
Forever Slav

Vyjmenujte jediný zločin Pinocheta. Hodnoťte po ovoci. A jaké špatné ovoce Pinochet přinesl Chile, chilskému lidu?

Jaris
Návštěvník
Jaris

Forever, to nemyslis vazne! Pinochet dal popravit spousty lidi a to dodnes patri do jeho curriculum vitae. Zrovna lidumil to nebyl.

Forever Slav
Návštěvník
Forever Slav

Myslím zcela vážně.
Kolik že lidí a které lidi nechal Pinochet popravit? Pár tisíc komoušů. Proti milionům lidí zavražděných např. Rudými Khmery v Kambodži, rudými gardami v maoistické Číně, proti milionům zavražděným Rusům židobolševiky v SSSR – proti tomu těch pár tisíc komunistů – copak to je?!
Proti těmto lidem skutečně byl Pinochet lidumil.
Navíc, dávno před Pinochetem páchali v Chile velké krutosti rudé milice S. Allendeho. To vám nevadí?

A odkaz Augusto Pinocheta? Viz odpověď diskutérce Pavlina níže (v místě nejnižšího diskuzního vlákna dole).
+ tento článek:

Augusto Pinochet – zločinec, nebo hrdina?
http://protiproud.parlamentnilisty.cz/duchovni-svet/541-augusto-pinochet-zlocinec-nebo-hrdina.htm

Forever Slav
Návštěvník
Forever Slav

Oprava: … páchaly v Chile velké krutosti rudé milice S. Allendeho.
A odkaz Augusta Pinocheta?

JJ49
Návštěvník
JJ49

Jaris, pochop, on je za to placenej, tak to musí myslet vážně, jinak se nic podobného nemůže ani narodit!

Forever Slav
Návštěvník
Forever Slav

Rozumné argumenty místo urážení a napadání by nebyly?

minoltista.ca
Návštěvník
minoltista.ca

To neni tak jednoduché, jak se muze zdat. Venezuela krouti trest za neschopnost strategického planovani a za vlastni stupidni rozhodnuti v socialni oblasti. Astronomické prijmy z prodeje ropy mely jit do rozvoje prumyslu, do technologii a do vzdelani …a tim zabezpecit ekonomickou stabilitu zeme. Namisto toho, Venezuela vrhla své kolosalni prijmy do komfortu a do bezstarostnosti chudiny, z které nic nekouka.

Kdyz investujete jeden milion do prumerne inteligentniho a pracovitého cloveka, za rok se vam pri trose stesti investice vrati. Investujte ten samy milion do liného negramota …a za rok mu nic nezbyde!

Lone Wolf z VK
Návštěvník
Lone Wolf z VK

Pinochet během fašistického převratu nechal zavraždit regulérně zvoleného prezidenta Allendeho. Pinocheta si dosadila CIA. A proto, že vraždil vše “levicové”, byl Spojenými státy podporován i financován. USA prostoduše bojuje proti “komunismu”, který nikdy nikde na Zemi ani nezačal….byl pouhou ideou, stejně tak, jako je tzv. “Demokracie”…i ta vznikla ve starověkém Řecku jako idea. Nicméně pro zavedení Komunismu či Demokracie je zapotřebí sjednocení myšlení přinejmenším drtivé VĚTŠINY obyvatel Země a to je ze všech utopií ta utopie největší. Komunismus jako záporná a demokracie jako kladná propaganda, která neoconům umožňuje stále více ovládat svět. Socialismus (je od slova sociální!) s rudou hvězdou ještě komunismus komunismem nedělá a rasově a kulturně pomíchané lidstvo demokracii nevytvoří, ale USA dobře ví, že definovat si komunismus a socialismus je pro většinu yankeefilů zbytečná námaha….asi tak, jako pro katolíka přečíst si Bibli…..k “poznání” přece stačí farář. 😉

přezdívka
Návštěvník
přezdívka

Pinochet svým spoluobčanům připomněl biblický příběh a to ten, že když si měl lid zvolit zda Ježíše, nebo Baražáše, vybral si Barabáše…
Marxistický šéf státu Allende dokázal přivést v průběhu tří let svůj stát na buben. Pinochetova politika byla v tomto smyslu účinná, ale brutální.
Chile a Čína ukazují, že demokracie rovná se prosperita není platné. Spíše platí volný trh rovná se prosperita.
Otázkou tedy je, zda platí demokracie rovná se svoboda.
Hlavní hodnotou by měla být svoboda, ne demokracie. Ta byla původně myšlena jako nástroj k zachování svobody. Pokud se ukáže, že v tom selhala, je možné zvažovat změnu nástroje, nikoli cílovou hodnotu.

Forever Slav
Návštěvník
Forever Slav

A dozvím se od vás konečně, co udělal Pinochet chilskému lidu a své chilské vlasti špatného? Nebo budete tu mlít jako nějaký bolševický kafemlejnek?

Forever Slav
Návštěvník
Forever Slav

Rozdíl mezi kapitalismem a socialismem
comment image

Radek
Návštěvník
Radek
Forever Slav
Návštěvník
Forever Slav

Kekistánec nejsem. 😀

A Augusto Pinochet? Viz odpověď diskutérce Jaris níže.

JJ49
Návštěvník
JJ49

Fajn, já bych si zase přál postřílet všechnu sebranku jako je dement Forever Slav!

Zighartice
Návštěvník
Zighartice

Může velmoc v Asii udržet souseda?

Uprostřed nepokojů vyvolaných nedávnými provokacemi Severní Koreje Donald Trump argumentoval tím, že ekonomické a politické vazby Číny dávají zemi vliv, který přinese Pchjongjangu mat. Americký prezident je však nadměrně optimistický a nerealistický tím, že předpokládá, že Peking přinese řešení severokorejského hlavolamu.

Historická vazba mezi Severní Koreou a Čínou byla utvářena v korejské válce v letech 1950-1953, prvním bojem mezi Severní a Jižní Koreou, ve kterém bojovali a umírali stovky a tisíce čínských vojáků (včetně Maova vlastního syna). Vzhledem k tomuto úzkému spojení je pochopitelné, že prezident Trump s omezenou znalostí historie by mohl předpokládat, že Peking, jako vrcholný spojenecký partner Severu, bude moci rozumět Pchjongjangu. Čína kontroluje asi 90 procent dodávek potravin a energie pro Severní Koreu, což by na ni mělo v zásadě umožnit vyvíjet maximální tlak.

Avšak severokorejci byli silně nezávislí. Kim Jong-un ukázal, že nemá žádný instinkt k tomu, aby hrál odhodlanou roli dobrého konfuciánského mladého bratra ke svému staršímu sousedovi. Na rozdíl od svého otce Kim Jong-ila, který pravidelně v posledních letech navštěvoval Čínu, aby prozkoumal potenciál pro učení se z čínského modelu ekonomické reformy, se současný severokorejský vůdce držel dál, obrazně a doslovně z Číny.

IMHO se nedělní jaderný test měl shodovat s návštěvou Brazílie, Ruska, Indie a Jižní Afriky v Číně (Brics) a vybídnout Xi Jinpinga k maximálním politickým rozpakům. Toto, jak logika plyne, povzbudí čínského vůdce, aby vyvíjel tlak na Američany, aby se posadili a vyjednávali přímo s Pchjongjangu.

Není však těžké vidět v této fázi, proč Kim zvlášť touží po rozhovorech s Washingtonem. Nejnovější provokace se zdaleka zaměřují na tři základní cíle.
Za prvé, posílení vojenských schopností S. Koreje a zajištění důvěryhodného jaderného odrazujícího prostředku, který by chránil před jakýmkoli preventivním postupem USA.
Zadruhé, posílení postavení Kim doma tím, že prokáže technickou zdatnost země severokorejskému lidu, který je prosazován příklady úspěšné modernizace.
Za třetí, velmi veřejně dovoluje Kimovi napadnout Donalda Trumpa a vystavit jeho “oheň a zuřivost”, kterými se ještě poměrně nedávno chlubil.
A za čtvrté bych byl opravdu zvědav na výrazy ve tvářích a reakci diplomatického sboru USA včetně Trumpa v momentě, kdy Kim předloží souhlas se zastavením jaderného programu za vnesení do Korejské Ústavy spojení Korejského poloostrova se všemi důsledky.

Kaskáda provokací – opakované odpalování raket a nejnovější jaderný test – se zdá být úmyslně navržena tak, aby vyvolala bouřku mezinárodní opozice. Nic by se nedalo lépe vypočítat tak, aby se zlepšila legitimita Kimova nejen doma. Pokud se Kim skutečně zajímá o smysluplné a okamžité rozhovory s USA, zdá se, že jeho činy mají přesně takový účinek.

Prezident Xi také nepřijímá návnadu. Pokud vůbec, zdá se, že je rozhodnut zůstat nad tím. Zaměstnán přípravami na politicky důležitý stranický sjezd v říjnu, jeho poslední prohlášení, koordinován s podobnými prohlášeními Vladimíra Putina v Rusku, vyzvali k pokojnému přístupu k řešení současného konfliktu. Oficiální Brics uzavírající komuniké vyjádřilo jeho stručnost. Důrazně odsoudil nedělní jaderný test a vyjádřil “hluboké znepokojení nad probíhajícím napětím”, přičemž zdůraznil, že krize “by měla být řešena pouze prostřednictvím mírových prostředků a přímého dialogu všech zúčastněných stran.”

Obyčejní čínští lidé, obzvláště ti, kteří žijí v blízkosti hranic se S. Koreou, se obávají o riziko vystavení záření z testů. Existují také obavy týkající se bezpečnosti a spolehlivosti Korejského civilního nukleárního programu a jeho Yongbyonova reaktoru. Nicméně čínská veřejná frustrace s Kimovým chováním se zdá být nedostatečná, aby přinutila Xi přijmout tvrdší mezinárodní sankce vůči Koreji. Japonská výzva k embargu na dodávky ropy do Kořene IMHO pravděpodobně nebude podpořena čínskými.

Číňané také vědí, že sankce pravděpodobně nebudou v krátkodobém horizontu účinná, vzhledem k tomu, že S. Koreu zásobují ropu již od dubna, a to právě proto, aby se takovým případům vyhýbaly. Dlouhodobé nebo trvalé pozastavení by nakonec mohlo Koreu ochromit, způsobit kolaps režimu a předpovědět exodus severokorejců přes 800 kilometrovou hranici s Čínou.

Zatím se zdá, že Xi dospěl k závěru, že Trump blafuje, když ohrožuje vojenskou akcí proti Koreji. Zdá se, že nemá žádné dotazy ohledně Trumpových požadavků na pozastavení veškerého obchodování USA s jakoukoli zemí, která obchoduje se S. Koreou. Ta druhá je nesmyslná, nevynutitelná a neodvrácení z této situace by mohlo být pro americkou ekonomiku potenciálně zničující (stejně jako zájmy tuzemské politické základny Trumpa).

gonoss
Návštěvník
gonoss