Trump ohrožuje politiku jednotné Číny, ta reaguje posilováním zbrojení. Zbrojí Rusko a...

Trump ohrožuje politiku jednotné Číny, ta reaguje posilováním zbrojení. Zbrojí Rusko a Trump bude zbrojit nejvíc. Uprchlíci z celého světa míří do EU. Proč? Z toho doslova až mrazí!

Trump ohrožuje politiku jednotné Číny, ta reaguje posilováním zbrojení. Zbrojí Rusko a Trump bude zbrojit nejvíc. Uprchlíci z celého světa míří do EU. Proč? Z toho doslova až mrazí!

Donald Trump ještě nenastoupil do funkce, ale jeho výroky a kroky ovlivňují celosvětové zprávy a nezřídka vyvolávají i prudké reakce. Tou poslední je odezva Číny, která pohrozila Trumpovi nepředvídatelnými kroky poté, co nový americký prezident oznámil, že nebude respektovat politiku jednotné Číny [1]. Spolu s jeho výrokem o tom, že USA přesunou svojí ambasádu v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma, tak jde o druhý a velmi závažný výrok, který vyvolal odmítavé reakce a prudkou odezvu. Celé je to přitom naprosto logické a Donald Trump se chová jako businessman a obchodník, jakkoliv bizarně a nebezpečně to může působit. Čína totiž začala obsazovat v Jihočínském moři Spratleyho ostrovy a začala na nich rozmisťovat protiletadlové systémy, které efektivně znemožňují americkým vzdušným silám bezpečné operace nad oblasti.

maxresdefault.jpg
Prezidentka Taiwanu Tsai Ing-wen a Donald Trump.

Spratleyho soustroví se nachází ve sporné oblasti Jihočínského moře, kde si na tuto oblast dělají nárok i další země, např. Filipíny, Malajsie, Vietnam a Japonsko. Celá oblast je sice bohatá na podmořské zdroje ropy a plynu, ale pro Čínu toto nehraje hlavní roli. Tou hlavní úlohou je volná cesta čínských lodí s produkcí do Indického oceánu a dále do světa. Pokud by prostor začal kontrolovat někdo jiný, mohl by začít po Číně požadovat clo, nebo dokonce by mohl blokovat pohyby čínských lodí. Celý prostor tak má pro Čínu hlavně strategický význam. Poslední dva kroky Donalda Trumpa jsou lehce čitelné. Na straně jedné telefonoval s prezidentkou Taiwanu, což rozezlilo Peking poprvé a vypadá to, že nezůstalo jenom u telefonátu. Ve druhé instanci Trump včera prohlásil, že nemusí respektovat politiku jednotné Číny. Aniž by něco naznačil, v Pekingu teď panují obavy, že Trump uzná Taiwan jako samostatný stát a otevře v Taipei americkou ambasádu s velvyslancem. Soudruhům v Pekingu zatrnulo.

Trumpův “Mein Kampf” proti Číně

Donald Trump bude používat Taiwanskou kartu proti Číně, aby jí brzdil v Jihočínském moři. Pokud Čína bude pokračovat v obsazování ostrovů (a to bude), Trump se bude s Taiwanem sbližovat o to více. Peking není na takové vydírání zvyklý a v první fázi nebude na tyto Trumpovy výroky nijak reagovat, kromě ostrých výroků. V následujících měsících by ale mohla Trumpova administrativa přistoupit k reálným krokům ve vztahu k Taiwanu, a to by mohlo už opravdu mít vážné následky. Rex Tillerson totiž už minulou neděli naznačil, že obrana Taiwanu je hladová po dalších nákupech amerických zbraní. Nemusíme být géniové, aby nám došlo, kam tím budoucí ministr zahraničí míří. Eskalace vztahů s Čínou postaví spojence USA v oblasti do stavu ohrožení od Číny a vlády těchto zemí vrhnou obrovské peníze do zbrojení a nákupu amerických zbraní od Trumpovy vlády na svojí obranu.

Chinese-submarine-source-getty.jpg
Čínská jaderná ponorka.

Stejně tak už dnes zbrojí Čína. Ta vrhá do zbrojního rozpočtu něco přes 2% svého mamutího HDP, neoficiální údaje tajnůstkářské čínské armády ale hovoří dokonce o 3.5% HDP. Čína se chce stát vojenskou velmocí v oblasti, a to vyžaduje vybudování silného námořnictva, stavbu nových lodí a obrovské investice do zbrojního průmyslu. V souvislosti s tím je možné si všimnout, že stejně mohutně zbrojí i Rusko. To prochází procesem modernizace zastaralé sovětské techniky. Rusko staví nové tanky, protiletadlové systémy, vozidla pěchoty, stíhačky, bitevní letadla, raketové křižníky, ponorky atd.

Stejnou cestu chce nastoupit Donald Trump, který otevřeně říká, že americká armáda je zastaralá. Právě podpora modernizaci americké armády přinesla Trumpovi tak velkou podporu od amerických generálů při volbách. Proces modernizace bude stát americkou armádu v příštích 10 letech odhadem 2 biliony dolarů, ale spíš to bude 5 bilionů, jak už to tak bývá. USA potřebují nové tanky, vozidla pěchoty, nové frontové stíhačky a bitevníky (F35 by neobstály ani proti ruským strojům předposlední generace), nové lodě, letadlové lodě zejména, křižníky, nové ponorky, protiletadlové systémy.

Evropa je v rozkladu a Trump se ptá EU, kdo další odpadne?

Naprosto katastrofální je potom situace v EU. Výdaje na zbrojení jsou směšné, hranice Schengenu nejsou chráněné, teroristé ISILu o Vánocích vraždí Evropany za volanty kamionů a v Bruselu se hovoří, mluví a mluví pořád dokola o “změnách koncepcí”. A spolu s tím se hledají cesty, jak zabránit občanům ve svobodě slova. Jak je umlčet, aby nemohli mluvit. V Německu se chystá změna zákona, jak pokutovat lidi za výroky na sociálních sítích, pokud se ukáže, že výroky nebyly v souladu s obecně a oficiálně akceptovanou pravdou [2]. Německo tak bude pokutovat nejenom provozovatele Facebooku, ale samotné své občany za jejich výroky na Facebooku. To už je naprostá a brutální cenzura. Lidé od Trumpa dokonce volali do EU a ptali se, které další země chtějí z EU vystoupit [3]. A co psíčci v ČR? Nechytí náhodou slinu a nezačnou prosazovat vystoupení ČR z EU na přání nového páníčka v Bílém domě? To by byly paradoxy. No, počkejme si.

w-eurpoeMigration_promo.jpg
Všichni míří do Evropy. A Evropa se nebrání… zbývá se zeptat: Proč?

V rámci salámové metody toto probíhá už i v ČR. Monitorovací Centrum proti teroristů a hybridním hrozbám už funguje, pokuty zatím ale občané ještě nedostávají. Ovšem i to je v dohledu, německý model bude v Česku zkopírován do důsledku. S nástupem Donalda Trumpa se dá očekávat, že v Izraeli ze strany Palestinců propukne další intifáda. Plán na přesun americké ambasády do Jeruzaléma zvedne novou vlnu útoků a odvety izraelské armády povedou k nastartování mohutné migrační vlny Palestinců do Evropy. Ti už začali do EU proudit v roce 2015, ale vypuknutí nové intifády povede k nové migrační vlně. V Izraeli už dlouho zaznívají názory, že Palestinci by měli hledat pomoc v EU, když právě EU podporuje Palestince proti Izraeli. Plány na vznik Velkého Izraele stále posilují a s nástupem Donalda Trump se dá očekávat úplně všechno.

Globalistům vyhovuje nasunování chudých běženců do EU. Posiluje to proces globálního chudnutí v EU. Posilování pozice Izraele je ale pro globalisty naopak hrozbou a USA s Trumpem mohou být v tomto ohledu velmi neoblomné. Všimněte si paniky globalistů, kteří do Paříže sezvali pod hlavičkou globální centrály (OSN) zasedání 70 zemí k vyřešení izraelsko-palestinské otázky a usnesli se na plánu vytvoření dvou států, Izraele a Palestiny. Problém je v tom, že na tuto konferenci nebyli pozváni ani Izraelci, ani Palestinci. O nich, bez nich. Taková obdoba Mnichovské dohody z roku 1938. Dokument ale nepodepsala Velká Británie, která s tímto chováním nesouhlasí [4]. Tohle ukazuje na to, že globalisté ztrácí kontrolu nad vývojem na Blízkém východě, ztráta dialogu a přechod k monologu, který ale není možné prosadit bez Trumpa, Putina a Izraele. A se všemi třemi se globalisté nechtějí bavit a nemohou jim přijít na jméno.

Trump přenesl izraelsko-palestinský dialog na svého židovského zetě

Za naprosto klíčový považuji Trumpův výrok, že vyřešením izraelsko-palestinského konfliktu pověří svého židovského zetě Jareda Kushnera. No to je gól. Trump tím dává najevo, že vytvoření dvou států Izraele a Palestiny nedává žádnou naději. Taková snaha selže a Trump za selhání nebude obviňován, to bude mít na krku jeho zeť. Takový přístup jasně ukazuje, že Trump je realista a jediný plán, který bude sledovat, je vznik Velkého Izraele a zánik Palestiny. Sami Palestinci v Německu už říkají, že nevěří, že Palestina bude mít svůj vlastní stát, protože Trump je podle jejich slov pro-židovský obchodník. Spolu s tím, jak tvrdě se Trump vyjadřuje proti Íránu, lze poměrně jasně očekávat, že ve světě za vlády Donalda Trumpa dojde k nastartování nového kola horečného zbrojení v USA, v Rusku a v Číně.

27C5325500000578-3046619-image-a-15_1429521928860.jpg
Čínska vojenská instalace na Spratleyho ostrovech.

Evropa je pod vlivem globalistů, kteří budou do poslední chvíle blokovat snahy o zbrojení v EU národními státy. Globalisté neovládají procesy ozbrojených sil, ty jsou pouze pod kontrolou národních elit, o tom už jsem několikrát hovořil. Globalisté usilovali o vybudování armády OSN, to nevyšlo. Později usilovali o vybudování armády EU, ta je také v nedohlednu. Globalisté tak k mocenskému prosazování NWO silou musí dosud používat armády svých kandidátských zemí, v současné době je to Čína. Ovšem globalisté se války bojí, protože válka má několik vedlejších jevů. Válka resetuje dluhy, resetuje hospodářský růst vedoucí ke konjunktuře a restartuje bilaterální vztahy na úkor multilaterálních.

Přetahovaná o ruskou bohatou nevěstu bude pokračovat

Všechno z toho jde proti plánům NWO. Z toho důvodu je zřejmé, že globalisté se budou soustředit na udržení moci a jednoty EU a výhledově bude posilována snaha změnit vazbu EU – USA na vazbu EU – Čína. Stále bude uprostřed stát Rusko, o které budou usilovat globalisté i americké národní elity a budou o Rusko mezi sebou soupeřit. A toto soupeření už vidíme v Jihočínském moři, v boji o Velký Izrael a Jeruzalém a v boji o Sýrii. Trump už jasně naznačil, že USA půjdou proti Číně a globalizaci, zatímco s Ruskem bude snaha vycházet tak dobře, jak to jen půjde. Signalizace z Moskvy je zatím obdobná. Co je však nutné připomenout, to je naprosto tristní a strnulý stav a situace v EU. Brusel je v rozkladu, Evropa je rozvrácená, tzv. evropské hodnoty mutlikulti a jednotného trhu už pomalu nikdo nereflektuje. Na pokraji rozkladu EU je třeba ale zajistit, že shnilý evropský dům se nezřítí spolu s jednotlivými národy a kulturami.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Kazatel
Návštěvník
Kazatel

DONALD TRUMP, USA. Hádejte proč tento projev neodvysílala média? Uslyší to někdo v Česku?
https://www.youtube.com/watch?v=g_XiQiYeqrE

max
Návštěvník
max

trump neni blbej potrebuje Rusko k tomu aby vytvarel tlak na cinu a Iran .
trump.stoji za nim izrael, anglie i australie .
je to obchodnik a bude se snazit vydelat = ziskat penize na zbrojeni a moc ,podporu a rust izraele .
kdyz se vyroba presune do ameriky zpomali to cinu . cina nebude mit lehke do usa vyvazet a mohlo by to zkoncit embargem na cinu .rusko o cinsky brak taky nema zajem . dolar je stale svetovou menou ale klidne by trump mohl udelat novou menu a odprostit se rockeffeleru ,rotchildu atd. tezko rict jak se stavi k saudske arabii ale ti zachvili prijdou o ropu a mozna je pohlti velky izrael .
ale je tu stale australie a anglie ,jeji kolonie ty nikdy nemaji dost ostatne jako spolek zidaku . evropa ma chudnout ? a prijde valka prvne sem jako pokazde a pak se to tu zase bude budovat . evropa a cina ,afrika jsou kontinety kde se zatim jeste nevyhubily a nevymenily obyvatele tak jak v americe ,australii ale samozrejme snahy izraele a arabacu ta se jen tak neastavi . tezko rict .
brazilie ,iran ,rusko jsou obrovske trhy a co teprve afrika? amerika muze klidne obchodovat ze
vsemi . kolobeh valek ,penez ,imigrace a genocidy .
otazka je kde se valecny konflikt rozpouta prvne ? v evrope, cine nebo iranu ????
migrantska armada v rukou zapadu je zde. ale mohou se toky nasmerovat i na iran tak aby se pak vytvarel tlak na cinu a skrz ni na rusko . kdyz bude evropa v prdeli zapad s zidakama urcite budou chtit prosadit chalifat a dosadit iran na trun a pozdej opet utok na rusko .
kdyz bude valcit rusko s evropu nebo iranem bude se opakovat stejny scenar jako za 2 sv.valky . nejhorsi je to ze mi domorodci prichazime o kulturu a zemi a tem barbarskym zido arabum kteri vytvorily ze sveta smetiste imigrantu a novych statu ,ideologii a vlad je to malo a budou do nas jebat dokud nas nerozjebou a nenastane nwo. jim je to fuk jestli zahyne pulka lidstva jsou to bandity ,vyhnanci co nepatri nikam .
chazarskou risi uz jednou rusko smetlo z povrchu zeme. rama v indii zidaky take vyhnal ale africani na to nemaji a my jako se zda take ne .americani a australane , jizni amerika jsou pod plnou kontrolou .
jeste je zde indie a ta by se mohla stat pojistkou pro pripad ze by cina chtela bojovat s ruskem ,mozna .
videl bych to na rozpoutani konfliktu na dvou frontach v evrope a iranu tak aby se imigranti prihrnuli jako lavina sem k nam a zavladne totalni chaos . rusko pomuze a mozna i cina proti izraeli a usa ,australii . no mame se nac tesit ..ne jedna zeme bude spalena zeme . v pripade jaderne valky nebude usa, ctvrtka ruska a ani cina a evropa . zidaci zdrhnout do australie nebo do afriky a my ostatni pojdou na ozareni pokud se nam nepodari urychlede odejit do ruska.
sakra to je variant .jednim jsem si jistej ze sionisti nas evropany potazmo slovany nenechaji z tohodle vyjit zivy ale je to na nas jak to dokazeme zpomalit . porazit nas nemuzou budou nas muset tedy totalne znicit ! svine satanisticky

Máša
Návštěvník
Máša

VSEM SE OMLOUVAM! Tento prispevek patri k jinemu clanku, spletla jsem to…

Stara mama
Návštěvník
Stara mama

Donald Trump “ty bastardy dostane”? No to si na to pockam, schvalne, koho ten barburt dostane ?. Pry bude pri inauguraci prisahat na dve bible. No, jeste ze nebude prisahat na koran, ze☺. Ale pravda je, ze jeho nazory na Merkelovou a na NATO se mi libi. Uvidime :- )

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

!!! Prezident Putin dnes obdržel osobní emergency zprávu od Trumpa, která říká ” Mohl bych nepřežít tento týden”, ale dodává ” Pokud to přežiju,dostanu ty bastardy, a všichni ostatní zvítězí!”
https://youtu.be/mO83r1r7Zmc

Určité síly v USA chtějí podkopat legitimitu zvolení Donalda Trumpa: vzniká dojem, že potrénovali na Ukrajině s Majdanem a mohou to samé udělat u sebe, oznámil v úterý na tiskové konferenci prezident Ruska Vladimir Putin.
Číst dál: https://cz.sputniknews.com/svet/201701174542709-Majdan-washington-Putin-USA-Trump/

Pozorovatelka
Autor

Zvědavá matko, Váš komentář je jako vždy o hřebíčku na hlavičku. A v tomto případě je ve větách:
“Pokud to přežiju,dostanu ty bastardy, a všichni ostatní zvítězí!“
a
“Určité síly v USA chtějí podkopat legitimitu zvolení Donalda Trumpa: vzniká dojem, že potrénovali na Ukrajině s Majdanem a mohou to samé udělat u sebe”

Čímž jak D. Trump tak V. Putin potvrzují, že síly, proti kterým D. Trump stojí, jsou američtí neocons = představitelé Pax Americana. A tedy nikoliv globalisté/GP. A že tedy D, Trump je člověkem globalistů/GP.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Bohužel, milá paní Pozorovatelko, nevím sice, kterej GP to zaštiťuje, ale ta situace je až zrůdná – maskují auta OSN “armády” za sanitky – pro přesun…
https://youtu.be/9-fBTJq8cpQ
A realizaci vyhlášení stanného práva mají nacvičenou z JADE HELM…
https://youtu.be/UieykIJkWbE

Pozorovatelka
Autor

GP je jenom jeden.
A ten od Trumpa směrem k USA očekává tři věci:
-odstavení amerických elit Pax Americana (neocons)
-zrušení NATO
-rozpad USA

Jestli se tak stane i za cenu občanské války, s tím GP počítá

Pozorovatelka
Autor

A konečně se svého poslání možná dočká i Soros, který za účelem americké revoluce financoval už hnutí Occupy Wall Street, pro které ovšem tehdy ještě nebyla vhodná doba
comment image
http://humanevents.com/2011/10/21/george-soros-funds-occupy-wall-street/

a až nyní konečně spustí tolik žádanou barevnou revoluci i v USA
comment image
http://thefreethoughtproject.com/soros-trump-protests-revolution/

Vybavuje se mi obrázek, jak si Kalousek a Zavadil spolu sedli u piva poté, co oba na Václaváku “jako” proti sobě, ale přitom společně zapracovali na likvidaci Nečase
https://www.youtube.com/watch?v=CEZ7sHJq-G0
Jen bych v USA za Nečase dosadila americké neocons/Pax Americana, jinak – v postupu – to vidím jako dtto

4321
Návštěvník
4321

Jen Jeden? Vy ho znáte? Vy vidíte až na vrchol té nezakončené pyramidy?

Rozpad USA se od Trumpa rozhodně očekávat nedá. O to se musí sám GP postarat sám za pomocí členů té jeho pyramidy (jako třeba níže pan Soros) a doufat, že se mu jeho přání takto nakonec naplní a že o takovéto svoje lidi naopak on sám nakonec nepříjde.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

“TRUMP JE FAŠISTA A NACISTA” – SS “Sluníčkáři” nacvičují nenávist zdarma (HATE FREE) na víkend… a plivou na své americké spoluobčany. Přípravy v plném proudu – Soroš platí 16 USD, a policie nikde….
https://youtu.be/wmm9ox86zSM
“Zastavíme ty fašistické maniaky…” + ovace “sluníčkářských” levičáků
blob:https://www.facebook.com/bad9c224-ddeb-404c-9e38-62a9442a73d2
Ti jsou tak zfanatizovaní, že se obávám, že půjdou do krve…

Putin má asi pravdu, když říká, že si ti neomarxisti “nacvičili Majdan na Ukrajině, a teď si to chtějí vyzkoušet doma”.

Máša
Návštěvník
Máša

Zvedava matko: hate free neznamena nenavist zdarma.

Hate free znamena bez nenavisti. Nebo osvobozen od nenavisti, chcete-li.

A taky neverte, ze vsechno plati Soros. Platime to my, ten lakomec plati jen sve kone vetsiho kalibru….

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Mášo, to byl jen překlad doublespeaku do řeči reálných významů… 😉

Stara mama
Návštěvník
Stara mama

No, jen aby pan Putin s duverou Donikovi neslapl do h.

Máša
Návštěvník
Máša

Zvedava matko: Vy tomu opravdu verite, ze Trump poslal tuto zpravu Putinovi? Ja ani nahodou!
neni to jeho ani pritel, ani spolecnik, ani rodina, vubec nic. Je to pouhy vymysl, toliko me presvedceni.
Trumpovi se nic nestane. Je to kun globalu a oni to zaridi…

Stara mama
Návštěvník
Stara mama

Bude tam policajtu vic nez much. Nic se nestane ani nesemele. Take si neumim predstavit, ze by Trump Putinovi volal emergency. ?. Trump se uvolil zbrojit a zbrojit, tak uz je chraneny. Je to hnus. Domnivam se, ze je to divadlo pro ovce.

Máša
Návštěvník
Máša

To je ZJEVNE prace toho, kdo z Trumpa dela Putinovu loutku. V tomto duchu je to mineno. “Tatinku” pomoz,oni mne chteji zabit… hahaha. Kdyz oni se ti holoudci v USA tak nudi, ze bez komedie nedokazi zit…nejvic mne stve, ze ten jejich kmen u nas provadi to same a my jsme byli normalni lidi… Toto je priklad, jak lze z normalnich lidi vyrabet schizofreniky….bohuzel.

M.C.
Návštěvník
M.C.

Nebylo by jednodušší jmenovat prezidentem Spojených států Putina?
Stejně tam podle nich všechno organizuje, do všeho mluví a nikdo si bez něho ani neprdne.

Připomíná to starý vtip o Lukašenkovi, jak pomáhal babkám v kolchozu přebírat brambory.

Stojící mlčící muž
Návštěvník
Stojící mlčící muž

Narazil jsem na toto velmi zajímavé video: https://www.youtube.com/watch?v=M7UBb1rkHIk
Jeho důkazy zní velmi přesvědčivě. Ale bylo by potřeba je neutrálně ověřit…
Je tam opravdu spousta šokujících informací. Mimo jiné mě zaujala i informace, že fosilní paliva nejsou nevyčerpatelná, sama Země toto bohatství vytváří, takže… někdo chce vzbudit dojem vyčerpatelnosti… proč asi?

NoName312
Návštěvník
NoName312

Dekuji za tento velmi zajimavy odkaz,

Je toho tam ale receno spoustu a nemam dostatek casu to vse proverit, vyvratit ci overit, za me muzu rici, ze to dava na prvni pohled smysl.

S pozdravem
NoName312

sibolet
Návštěvník
sibolet
Zighartice
Návštěvník
Zighartice

Fórum v Davose se neotevřelo. Prý se tam odehrál zatím neznámý incident a vpouštěny jsou jenom sanitky…
http://politikus.ru/events/89312-chto-to-sluchilos-v-davose.html
Oplýváte někdo bližšími informacemi? Já zatím pátrám a kde nic, tu nic….

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Možná nějaký ruský zimní vtip…:-) Teď vážně:
Vypadá to, že vše jede jako na drátkách – Xing-Ping vévodí, varuje před “obchodní válkou ” Ameriku, a podporuje Globalizaci…
https://www.weforum.org/events/world-economic-forum-annual-meeting-2017
zajímavá témata…jak říká Kárl.

Jajka
Návštěvník
Jajka

Jen aby to všechno Bohouš ustál, sakra práce.

.B.
Návštěvník
.B.