Trump ke spojencům v NATO: Budete muset začít platit! Pro Česko by...

Trump ke spojencům v NATO: Budete muset začít platit! Pro Česko by to znamenalo zvednout rozpočet ministerstva obrany až 4-násobně a současně s tím i zvýšit státní deficit minimálně o dvojnásobek!

Trump ke spojencům v NATO: Budete muset začít platit! Pro Česko by to znamenalo zvednout rozpočet ministerstva obrany až 4-násobně a současně s tím i zvýšit státní deficit minimálně o dvojnásobek!

Donald Trump před třemi dny navštívil MacDill Air Force Base na Floridě, kde je ústřední velení a řízení operací americké armády CENTCOM a vystoupil tam s krátkým projevem, kde se vyjádřil i ke spojenectví s NATO. Zopakoval z papíru napsanou řeč, že USA silně podporují NATO, ale potom už bez papíru znovu zdůraznil, že státy NATO musí začít férově přispívat na provoz NATO, což je závazek členských zemí vyplývající z Washingtonské smlouvy, že každá členská země bude vynakládat na obranu 2% svého HDP. V současné době ze 28 členských zemí NATO odvádí 2% HDP na svoji obranu jenom 5 zemí [1].

Donald Trump při projevu na základně MacDill na Floridě.
Země dávající 2% HDP na obranu
  • USA
  • Velká Británie
  • Polsko
  • Řecko
  • Estonsko

Zbývajících 23 členských zemí vynakládá na provoz obrany mnohém méně. Česká republika dlouhodobě platí jenom polovinu svého závazku, na obranu vynakládá 1.06% a v úhrnu v absolutních číslech jde o rovných 40 miliard korun ročně. Aby byla splněna hranice 2%, musela by armáda dostávat dvojnásobek, až 80 miliard korun ročně. Jenže státní rozpočet ČR pracuje každoročně se schodkem, tento rok to má být schodek ve výši 60 miliard korun a z této sumy jde 40 miliard na obranu. Pokud by vojáci měli splnit požadavek Donalda Trumpa, musel by být státní schodek na příští rok stanoven na rovných 100 miliard korun. Jenže celé to je komplikovanější. Donald Trump chce, aby členské země platily a hradily již běžící operace a již před mnoha lety schválené závazky, které nyní dotuje americká armáda. Jedná se o závazky v Evropě, mimochodem i o ty přejezdy Strykerů přes Českou republiku, provoz amerických základen v Evropě a především subvencování obranných a operačních kapacit jednotlivých členských zemí.

Česko by muselo navýšit státní deficit, vojáky, zbraně, všechno…

Jednotlivé státy NATO tak budou muset zpětně zaplatit to, co dlouhá léta neplatily, aby vyrovnaly své závazky k USA, které až do této chvíle platil Pentagon a potažmo americký daňový poplatník. Pokud totiž teď přestane Trumpova vláda ze své kapsy financovat ostatním zemí zahraniční mise, logistiku, materiál a poskytování svých vojsk pro obrany členských zemí, vyleze požadavek na zbrojení ze 2% rovnou na 4%, aby země NATO dorovnaly pouze to, co dluží a kdy se pouze vezly na účet USA. Armáda ČR si nechala nedávno zpracovat studii, která dopadla doslova hrozivě [2]. Z ní vyplynulo, že v případě jakéhokoliv konfliktu by české armádě došla munice již po 1 týdnu vojenských operací a soustředěnému útoku nepřítele (hypoteticky se prý studie stavěla na Rusko jako útočícího nepřítele) by Česká republika dokázala vzdorovat jen 30 dnů, přičemž toto je extrémně optimistická hodnota, protože ruská vojenská doktrína není koncipována na dny, jako používá NATO pro podobné studie, ale na padlé vojáky, což je přesnější a poctivější metrika války.

Kolik životů by stála obrana ČR po dobu 30 dnů? Rusové tedy počítají vojenskou obranu ze stránky lidských zdrojů, NATO ze stránky materiálních zdrojů. Rusové končí svojí obranu, když obránci zemřou. Vojáci zemí NATO končí válku, když dojde munice. Už z tohoto je vidět rozdílný ideologický přístup k obraně své vlasti a opět to jenom ukazuje na to, že NATO principiálně nikdy nepočítalo s obranou členských zemí, ale pouze s výdrží jejich palebné síly a munice. Aby měla česká armáda delší vydrž munice než 1 týden, musela by armáda dostávat každý rok až 160 miliard korun, což by odpovídalo právě 4% HDP, což je pro současnou Českou ekonomiku utopie [3]. I když určité řešení tu je, nicméně opravdu děsivé.

Kolik procent HDP na obranu by teoreticky muselo začít Česko vydávat, aby splnilo Trumpovy reálné požadavky.

Česká republika by mohla 2% a případně i 4% splňovat ve třech případech. Podle prvního modelu by se toho dalo dosáhnout posílením příjmů do rozpočtu, zvýšením DPH, protože tomu se nedá vyhnout a lidé před DPH neutečou (pokud se neodstěhují z EU pryč). Teoreticky by mělo postačit zvednout DPH o 3 až 5%. To by přineslo do státního rozpočtu až 100 miliard za rok navíc, takže na obranu by prý bylo. Problém je v politické rovině. Nikdo z voličů dnes nebude volit stranu, která by propagovala růst DPH. To sice nevylučuje možnost zrady voliče, že vláda po svém zvolení zvedne DPH i navzdory předvolebním slibům, ale realita v ČR a výhled na podzim roku 2017, kdy velké šance na premiérování po volbách má Andrej Babiš, nedává dost reálnou představu toho, jak by on dobrovolně na svůj Agrofert uvalil takovou pohromu v podobě vysokého DPH. I když potraviny mají nízkou elasticitu na trhu a lidé musí Babišovy potraviny kupovat tak jako tak, zvýšení DPH by bylo politickou sebevraždou.

To samé, ale v absolutních číslech peněz.

Takže reálnější je druhý model, osekání a restrukturalizace mandatorních výdajů státu. Nasype se méně peněz do školství, do zdravotnictví, do provozu státních úřadů, méně peněz do sociální oblasti a zřejmě i zmrazení valorizace důchodů. Tím by se ale dalo získat ne více než 30 miliard korun navíc, a to je málo, nehledě na výbuch lidového odporu ze všech stran proti ořezávání peněz třeba učitelům a přesouvání jejich peněz do nákupu munice, letadel, tanků, transportérů a další techniky. Je těžké si přestavit, že by hnutí ANO nebo ČSSD lidem vzali peníze a nasypali je do NATO. Takže v úvahu připadá vlastně jen třetí model, další zadlužení ČR na kapitálových trzích v Evropě, které kontrolují sionistické bankovní kruhy a prohloubení schodku státního rozpočtu. Jenže to je cesta do pekel. Každý rok si půjčovat další a další peníze, aby stát měl na 2 nebo dokonce 4% HDP pro obranu, to by bylo opravdu nepředstavitelné.

Jaké počty by musela splňovat česká armáda, aby se dokázala bránit déle, než jenom 30 dnů. Počet vojáků by se musel zvýšit do roku 2023 8-násobně, aktivních záloh 9-násobně.

A to Česká republika je na tom rozpočtově docela dobře. Daleko ekonomicky slabší členové NATO nemají prostě na to, jak dosáhnout na 2% výdajů na zbrojení. Ovšem zajímavě je na tom i Německo, nejbohatší země v Evropě. To vynakládá na obranu jen 1.19% a se současnou migrační krizí jdou obrovské náklady úplně jinam než do výzbroje a techniky Bundeswehru. Je třeba si uvědomit, v jaké situaci NATO vzniklo, jako americký obranný štít v Evropě proti Sovětskému svazu. Američané financovali všechno, první poslední. Smluvně přislíbené 2% HDP jsou pouze takovou malou mašličkou na americkém balíku s penězi, který proudí každý rok do Evropy na provoz Severoatlantické aliance. Donald Trump hovořil o nutnosti platit USA za obranu ze strany různých zemí již velmi dlouho. Donald Trump tak sice ubezpečuje spojence o jednotě aliance, ale současně vnáší do hlav představitelů zemí velký otazník, kde na to vezmou peníze?

NATO nemůže ekonomicky fungovat, jenom ideologicky!

Je zjevné, že Donald Trump balancuje mezi neocony a jestřáby v USA a v Pentagonu opravdu způsobem, který mu nelze závidět. Projev na Floridě četl prkenně a kostrbatě z papíru, což není jeho zvykem a je na něm vidět, že to nejsou jeho myšlenky, které čte z papíru. Jeho myšlenky jsou ty, které říká z hlavy směrem k posluchačům. Trump sleduje snížení výdajů USA na provoz NATO. Jenže ten provoz stojí více, než jsou 2% HDP členských zemí. Ta dvě procenta nemají s ekonomickou realitou provozu NATO nic společného. To je politický symbol, závazek v podobě symbolických výdajů, ne skutečných potřeb. Kanada nevynakládá ani procento, a to je obrovská země jak blázen svojí rozlohou. Tu nelze ubránit ani za 5% HDP nebo i více. Island, kam létají české Gripeny hlídat nebe před “zlými Rusy”, dokonce ani vlastní armádu a obranu nemá, takže ani neuvádí oficiálně své náklady na obranu. Moc to asi nebude. Bohaté multikulti Norsko vynakládá jen 1.5% HDP. A přitom země je to také obrovská svojí rozlohou. Jak se budou tamní socialisté dívat na Trumpa, až jim řekne, že dávají málo peněz na zbrojení?

Zahraniční mise jsou příkladem, kde USA hradí prakticky 100% nákladů a percentuální HDP státu nehraje roli, protože ani hrát nemůže, na vedení válek v daleké cizině mají prostředky jenom USA, to jsou jejich války. Toto s Trumpem skončí.

Z toho všeho jasně vyplývá, že NATO a jeho úloha jako úderné pěsti USA ve světě definitivně končí. Ve chvíli, kdy hlavní otázkou NATO přestala být ideologie a začala jí být ekonomika projektu, tak v takovém okamžiku je se Severoatlantickou aliancí prakticky konec. Jako organizace, která je reliktem dnešní doby a byla vystavěna v době studené války, je předurčena k postupnému rozkladu. Pokud nechtějí USA už NATO financovat jako svého otesánka, je to derniéra jeho existence. Generálům v Evropě už to musí docházet, politikům to dojde o něco později. Sypat do armád x-násobky současných rozpočtů je utopie.

Nejen o financování NATO a o konci dotování Severoatlantické aliance ze strany USA, ale i o nezvykle těsných a pro někoho šokujících vztazích Vladimira Putina s Henry Kissingerem a o Kissingerově plánu na “bipolární regulus” a proč prosazuje silné Rusko a slabou Čínu a proč globalista Soros stojí proti americkému elitistovi Kissingerovi a proč se právě teď potvrzuje, že elity nejsou bílé a černé, ale pouze šedé, o teorii mocenského vakua a projevů tohoto stavu ve světě, o tom všem budeme hovořit dnes na Svobodném rádiu v pravidelném čase od 19:00 hodin. Všichni jste srdečně zváni k poslechu.

*Titulky v úvodním videu s Trumpem nahoře zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

Záznam pořadu

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Alex
Návštěvník
Alex

Ten moderator radia, ten je uplne mimo. Ten hlasi zpravy jako kdyz vypravi ovci babicka z Vecernicku. Napriklad tam sdeluje verejnosti svoji neschopnost pouzivat mobil, nejake svoje sebehodnoceni, misty zcela blaboli.. Mel by se nad sebou zamyslet.

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Steve Bannon říká: Jsme ve válce, zima přichází.
“We’re at the very beginning stages of a very brutal and bloody conflict”
A za hlavního nepřítele určuje ISIS…( který porodil Obama, Clinton a kroužek okolo…tedy USA)
http://www.washingtonsblog.com/2017/02/steve-bannon-believes-winter-coming.html
Co si o tom myslet?

Pozorovatelka
Autor

Od roku 1990 vyrobil pro Hollywood a mediální průmysl 18 filmů, “Generace nula” je jedním z nich. Sám se prohlašuje za leninistu, ale mým pohledem je to vrcholný globalista. V odkazu uvedené jeho odvolávání se na cykly 80 let – to je přesně o tom, co já píšu, že po cca 240 letech od svého vzniku (3×80) projdou USA transformací, jakou ve své historii nezažily. Ta se ale má týkat celého světa, který má zažít obdobu francouzské a americké revoluce, tzn. obdobu pádu tehdejšího vládnoucího systému – feudalismu a místo toho vznikání republik. Válka muslimů s křesťany má dle mého být spouštěcím mechanismem současné transformace.

marmaris
Návštěvník
marmaris

Nikoliv já u vás, ale vy jste u mě skončili. Definitivně. Nedůvěryhodný, sprostý, hloupě agresivní manipulující web, který si nezadá s praktikami Stb., včetně manipulace se záznamy. Nesaháte plukovníku Tolstych ani po palec u nohy. A jestli se tak chováte ke všem akademikům jako ke mně, pak je jasné, že pocházíte od lopaty a od hnojiště.

Insomnia
Návštěvník
Insomnia

comment image

smrdutá mrtvola Václava Havla
Návštěvník
smrdutá mrtvola Václava Havla

Kissinger, expert na trvale udržitelnou výživu. comment image

zvedava matka
Návštěvník
zvedava matka

No to je teda koser….!

Akizmrd
Návštěvník
Akizmrd

Ta chazarská svině žere vlastní šušně? Asi tajemství elixíru dlouhověkosti. Stejně brzo chcípne.

M.C.
Návštěvník
M.C.

Nedávno jsem od jednoho, co to taky dělá, slyšel, že je to chutné.
Nevím, já jsem to ani jako dítě nejedl a na staré kolena už s tím nebudu začínat.

pavjan
Návštěvník
pavjan

Celý účel NATO je, aby armády členských států byly pod kontrolou světového hegemona. NATO ještě nikdy nebránilo žádného svého člena a v budoucnu bude jen pokud to bude vyhovovat GB a USA. Zatím veškeré náklady šly na financování výbojných válek USA, Francie a Anglie. Z NATO vznikla polosoukromá mocenská instituce, která nemá daleko k organizovanému zločinu a která se řídí zakládající smlouvou jen když se jí to hodí. Přečtěte si Washingtonskou smlouvu z r. 1949 a nestačíte se divit.

zvedava matka
Návštěvník
zvedava matka

Pavjan: nemate po ruce link ?

Dan
Návštěvník
zvedava matka
Návštěvník
zvedava matka

Diky 😉

localobserver
Návštěvník
localobserver

Do souvislosti příspěvěk od kuskus Úno 10, 2017 8:12: “V ramci tvorby Nove Evropy uz Nemecko udelalo protitah: Armada Nove Evropy bude stat na Bundeswehru a ten kooptuje do svych bojovych a velicich struktur armadni slozky mensich zemi NATO (zpocatku Rumunska a CR):
http://www.faz.net/aktuell/politik/sicherheitskonferenz/f-a-z-exklusiv-bundeswehr-will-ankerarmee-fuer-kleine-nato-partner-werden-14869905.html

a dnešní článek na idnes: Švédsko a Finsko nevěří evropské obraně, spojit se chtějí s Brity

http://zpravy.idnes.cz/svedsko-finsko-obrana-0uq-/zahranicni.aspx?c=A170209_121642_zahranicni_bur

Má obavu, aby to neznamenalo, že se VK pletl v tom, že patříme do zóny USA a přitom nás ve štředu prodají Německému chalifátu.

P.Stoupal
Návštěvník
P.Stoupal

Příští středu min. obrany Stropnický (ANO) podepíše na schůzce NATO v Bruselu novou dohodu. Německý Bundeswehr se stane vedoucí armádou NATO v Evropě a jedna brigáda české armády se dostane pod přímé německé velení. Německá touha po naprostém ovládnutí Evropy je tak zase o něco blíže svému naplnění. Politik firmy ANO převádí pod přímé velení Němců POLOVINU české armády, která má pouhé dvě bojové brigády (vojáků máme celkem 21 000, policistů skoro 2x více – 40 000). Vojáci budou poslouchat rozkazy těch Němců, kteří odmítají strop na příjímání migrantů do Evropy. Musíme si už konečně přiznat, že nám vládnou vlastizrádci. Bělobrádkovi, Babišovi a Sobotkovi opravdu neleží na srdci blaho českého národa. Všichni tíhnou k Německu – Babiš dostává tučné dotace, Bělobrádek posílá zdravice Sudetoněmeckému Landsmannschaftu a Sobotka to celé diriguje.
http://www.zvedavec.org/komentare/2017/02/7179-politik-ano-zacleni-cast-ceske-armady-pod-prime-veleni-bundeswehru.htm

svobodný občan
Návštěvník
svobodný občan

Zakládám novou víru a kdokoliv jí bude urážet, budu žalovat za rasismus, xenofobii, nenávist, újmu psychickou, znevážení této víry a neodpustitelnou urážku. Pojďme se spojit, prokonzultujme to a uveďme v život! Jinka jsme ztracení. My jí už dávno máme, jen to není oficiálně.

Pavlina
Návštěvník
Pavlina

….a o kostelní kasičku se budu starat já neboť je osvobozena od daní jak je zvykem….
Stačí mít 1000 oveček 🙂

Nademese
Návštěvník
Nademese

Předevčírem přepravovali voj.techniku po železnici na vých. Slovensku.

http://www.lajkit.cz/zpravy/item/1033-obyvatele-slovensko-vojenska-technika

nývlt
Návštěvník
nývlt

nemusíš to tady lajkitovat, my jsme si to dávno přečetli.
Jenom zasviníš diskuzi.

svobodný občan
Návštěvník
svobodný občan

Jsme snad součástí nějakýho experimentu, špatnýho vtipu?

„Sexuální výchova rozmanitosti“: děti v německých školách napodobují orgasmus. Podle osnov se učí zacházet s vibrátorem i zpochybňovat klasickou rodinu.

V Německu se nezletilé děti ve škole učí číst, psát, počítat, plus další dovednosti pro život. Co ještě dalšího stojí v učebních osnovách? Například chuť spermatu nebo zacházení s vibrátorem. Někdy dvanáctileté děti musejí před shromážděnou třídou dokonce napodobit orgasmus…

https://www.casopis-sifra.cz/sexualni-vychova-rozmanitosti-deti-v-nemeckych-skolach-museji-napodobovat-orgasmus-podle-osnov-se-uci-zachazet-s-vibratorem-i-zpochybnovat-klasickou-rodinu/

TO SE K TÝ BESTIALITĚ NEMŮŽE KU**A VYJÁDŘIT NĚJAKEJ PSYCHOLOG a celej ten svinec argumentačně rozcupovat? K čemu jsou psychologové, k ničení lidskejch životů?!!!

Komunisti věděli moc dobře, proč na hranicích měli dráty a proč tam měli nainstalovaný kulometný hnízda. Vůbec nešlo o nějaký přeběhlíky co hledali štěstí na západě. Šlo o obranu naší vlasti před zákeřnejma šmejdama. Výraz odpodstatněné nedůvěry po prožitých negativních zkušenostech se západem, kterému na nás samozřejmě nikterak záležet nikdy nemohlo, protože na něm stále nezanikla jedna zásadní věc. Zbožňování a klanění se penězům jako Bohu. To převyšuje vše. Peněžní materialismus je nejhorší typ materialismu a je zkázou všeho. Lidí, přátelství, jakýchkoliv lidských hodnot, vše zničí. My zkrátka byli dál. Zkusili jsme komanče a byl to přešlap, ale neměli jsme se už nikdy vracet nazpátek. Přešlap s Havlem nás stál existenci.

sibolet
Návštěvník
sibolet

Když vegani za soudruhu neměli co žrát..tot problém.. https://www.youtube.com/watch?v=SjTAi8P8j6M&t=53s

Nikdo
Návštěvník
Nikdo

To mi připomíná fašistické německo. Propagovali hodně dětí v rodině, ale rodinou těm dětem měl být hlavně stát prostřednictvím NSDAP.

opatrný
Návštěvník
opatrný
albatros
Návštěvník
albatros

Paní je bláznivá mladá kráva, která nechápe, že právě ze sebe udělala chodící terč. Aktivní blbec je horší než třídní nepřítel. Kdyby skočila do lví klece a začala tam do nich kopat, tak to vyjde zhruba na stejno.

Jan Grohman
Návštěvník
Jan Grohman

https://www.youtube.com/watch?v=3Agcbmn3PFQ
Mé oblíbené video!
Nějakej pochcanej krákorán je sice sympatický počin, no nestačí! Ale chválím holku, má kuráž! Za zapamatování stojí ti slovenští udavači,expertka na právo, redaktůrek a ta mastná kravská head talk z naku!
Islám, islamizmus je rakovina lidské civilizace. Vyléčit ji lze pouze důsledným odstraněním, jinak nás zahubí!

albatros
Návštěvník
albatros

Ještě dodám, že v tomto případě čím dřív ji policie sebere a dá do slovenské vazby, tím lépe, protože ji tim velmi pravděpodobně může zachránit život.

svobodný občan
Návštěvník
svobodný občan

Z celé kauzy smrdí Soroš. Napsal jsem dlouhou analýzu této situace, ale k čemu? Je v tom podprahové sdělení. Přijmete islám nebo přijde teror.

aaabbb
Návštěvník
aaabbb

Močení na Korán nebo na cokoliv – to vypadá spíš na Chazarku než na Slovenku.