Trump effect: Čína nasunula k severokorejským hranicím 150,000 vojáků, očekává úder USA...

Trump effect: Čína nasunula k severokorejským hranicím 150,000 vojáků, očekává úder USA na Severní Koreu! Trump se definitivně zbláznil, zachraň se, kdo můžeš?

Trump effect: Čína nasunula k severokorejským hranicím 150,000 vojáků, očekává úder USA na Severní Koreu! Trump se definitivně zbláznil, zachraň se, kdo můžeš?

Situace na korejském poloostrově eskaluje. Po včerejší informaci Pentagonu, že Donald Trump osobně nařídil formaci bojových plavidel skupiny Carl Vinson, aby změnila kurz a místo do Austrálie, aby plula k pobřeží Korejského poloostrova [1], přichází na řadu i reakce Číny, která je v šoku. Podle jihokorejské tiskové agentury Chosun nasunula Čína během pouhých 24 hodin k severokorejské hranici na 150,000 vojáků [2]. Západní média se nedokáží shodnout, jestli Peking reaguje na poslední raketové zkoušky Pchjongjangu, anebo na hrozbu americké invaze do Severní Koreje. Z Pentagonu o víkendu začaly přicházet neuvěřitelné informace. Trump zvažuje vyslání amerických vojsk do Severní Koreje a do Sýrie. V obou případech by šlo o invazi. A to není všechno. Pentagon začal rušit dovolené většině důstojníků a velitelům naplánovaných na léto tohoto roku. To je pokaždé předzvěst amerického angažmá pozemních sil v cizině.

USS Carl Vinson, letadlová loď třídy Nimitz.

Aby nebylo pochyb o tom, že Donald Trump se asi definitivně zbláznil, dnes zazněla z Bílého domu šokující informace, že prezident Trump zvažuje na Rusko uvalit další nové sankce, a to jako trest za ruskou podporu Bašáru Asadovi [3]. Doslova ze dne na den se z Donalda Trumpa stala loutka a figurína amerických jestřábů a všichni Trumpovi fanoušci zůstávají stát v šoku. Čína se nebojí Severní Koreje, vojáky nasunula k hranici pro případ, že by hrozilo nasunutí americké “demošky” do Severní Koreje. Čína vidí v USA hrozbu kvůli americkým provokacím v Jihočínském moři a pokud by USA obsadily Severní Koreu, příští na řadě by byla Čína. Více než 150,000 vojáků čínské lidové armády je tak připraveno pomoci Severní Korei v případném boji s americkým agresorem.

Generál tlačí Trumpovi do hlavy myšlenky na pozemní tažení v Sýrii

Informace o možností nových sankcí proti Rusku přinesla také ruská agentura Interfax. Nové sankce by měly být namířeny proti ruské armádě. Je to zřejmě odveta Bílého domu za sestřelení amerických Tomahawků v pátek, z nichž více než polovina do cíle nedoletěla při útoku na syrskou základnu Shayrat. Sankce by se týkaly zřejmě vybraných generálů a také civilistů napojených na ruský vojensko-průmyslový komplex. Stejně tak Interfax varoval o ukončení ruských charterových letů do Turecka. Erdogan vyzval k sesazení Bašára Asada, pochválil Donalda Trumpa za útok na syrskou základnu a nově už to vypadá, že se znovu přestal s Ruskem kamarádit. Obama odešel z Bílého domu a Erdogan vidí v Trumpovi příležitost na změnu, ze které by mohlo Turecko těžit. Pokud by se Turecko připojilo k protiruským sankcím v podobě zákazu charterových letů ruských aerolinek, poškodilo by to hlavně turistický průmysl v Turecku.

Poradce Herbert R. McMaster a Donald Trump.

Poslední informace GlobalResearch uvádí, že Trumpův bezpečnostní poradce H. R. McMaster tlačí na stůl Trumpovi dezinterpretované informace o Sýrii, doslova podvržené zprávy, které mají Trumpa natolik vyděsit, že je ochotný úplně ke všemu a myslí si, že rozhoduje v zájmu dobra [4]. Podle zdrojů GlobalResearch tlačí McMaster Trumpa do mohutné pozemní operace v Sýrii, která by mohla zahrnovat až 150,000 vojáků, což je mimochodem přesně tolik, kolik Čína nasunula svých vojáků v uplynulých hodinách na severokorejskou hranici. Podle analytiků jde o číselný vzkaz Číny Trumpovi. Hlavní problém s americkou intervencí do Sýrie by byl úplně stejný, jako problém s americkou intervencí do Iráku, kterou Trump tak vehementně před volbami kritizoval. Pokud by vtrhnul s americkou armádou do Sýrie, byť se sebeušlechtilejšími pohnutkami, tak bez pozvání Bašára Asada anebo bez rezoluce RB OSN by se jednalo o obyčejnou a dobře známou americkou agresi. A v Sýrii mají pozvání pouze ruští vojáci, nikdo jiný.

Za plánem na válečné tažení v Sýrii stojí Petraeus

Herbert R. McMaster vypracoval plán na pozemní útok v Sýrii spolu s  bývalým šéfem CIA Davidem Petraeusem. Nově vyplouvá na povrch i McMasterova úloha ve vyštípání Stevea Bannona z výboru prezidenta pro národní bezpečnost. Právě McMaster nejvíce loboval ve výboru za Bannonův odchod. Steve Bannon i Michael Flynn byli podle GlobalResearch vždy ostře proti americké invazi do Sýrie, takže jestřábům se podařilo Flynna i Bannona z výboru vysáčkovat. Jeden byl odejit a druhý to raději složil. McMaster je ukázkový jestřáb. Nedávno hovořil na CNN o tom, jak je americká armáda zastaralá v porovnání s ruskou, a že je třeba vyprázdnit sklady a vyvinout nové zbraně. Pokaždé, když voják formátu McMastera použije slovní obrat “vyprázdnit sklady”, tak to znamená použít zbraně někde v pozemní válce. Proto McMaster tak tlačí do pozemní operace v Sýrii. Americký vojensko-průmyslový komplex stále vyrábí zbraně a když nejsou války, vyrábí je na sklad. A ty je třeba v pravidelných cyklech vyprazdňovat.

Gen. David Petraeus, bývalý šéf CIA.

Pomalu už je jasné, proč Trump chce tak mermomocí po členským státech výdaje na obranu v objemu 2% HDP. Protože za ty peníze budou členské země NATO nakupovat americkou zbrojní výrobu. Stejně tak se objevila zajímavá informace, že Donald Trump má akcie ve společnosti Raytheon, která vyrábí rakety Tomahawk, jenž Trump nechal vypálit na základnu v Sýrii. Podle serveru Snopes má Trump velmi malé a zanedbatelné portfolio v Raytheonu, které mu za rok 2016 vyneslo jen zhruba okolo $2500, což nemá smysl komentovat [5].

Šílenství má mnoho podob, ale Trump ovládá i jaderný arzenál

Trump nehází rakety na Sýrii kvůli svému zisku, ale kvůli tomu, že mu McMaster dává na stůl falešné informace o Sýrii, o Asadovi, o Rusech, o plynovém útoku v Sýrii, kdo za útokem doopravdy stojí atd. Snaží se Trumpa vmanévrovat do pozice, aby Trump kývl a rozjel v Sýrii další americké pozemní tažení. A Trumpovo rozhodnutí poslat ke korejským břehům letadlovou loď Carl Vinson spolu s doprovodnými bojovými plavidly je rozhodnutí, které má všechny atributy McMasterova našeptávání. Trump přišel o Flynna, Bannona se nezastal a nechal ho odejít z bezpečnostního výboru. Poslouchá více svého zetě, než aby naslouchal lidem, kteří mu pomohli vyhrát volby s volebním programem, který si získal srdce obyčejných lidí, nejen v USA.

Pokud si Trump nechá našeptávat od jestřába, stane se Trump válečníkem stejně jako G. W. Bush.

Nevěřím na zázraky. Pokud Trump bez vyšetřování a bez důkazů začal na suverénní zemi posílat rakety s plochou dráhou letu, nezaslouží si žádnou omluvu. To není politika, to je mezinárodní terorismus, resp. mezinárodní gangsterismus. Tolik lidí mu věřilo. Útok Trumpa na Sýrii odsoudil už i Nigel Farage, Marine Le Pen, Geert Wilders. Všichni se od Trumpa kvůli tomuto šílenému kroku distancují. Byl poslední nadějí na změnu a normalizaci vztahů s Ruskem. Tak moc mu lidé věřili. Tolik nadějí do něj vkládali. A nové sankce proti Rusku? To jako fakt? To není normalizace vztahů s Ruskem, to je jejich zhoršení a eskalace. Trump se definitivně zbláznil a pokud se rozhodl poslouchat jestřáby typu McMastera, potom nezbývá říct nic jiného, než zachraň se, kdo můžeš!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
jiricech
Návštěvník
jiricech

Facing the world is wondering who to blame “today’s greatest Cold War” ???
OPĚT NOVÝ AMERICKÝ PREZIDENT- OPĚT USA TERORIZUJE A NAPADÁ
SUVERENNÍ STÁT
SEVERNÍ KOREU

Facing the world is wondering who to blame “today’s greatest Cold War” ???
200 let terorismu USA:

david
Návštěvník
david

Trump se nezbláznil, blázen to je od samého počátku. Když jsem viděl ten jeho ksicht poprvé, napadlo mě: Bude-li tento člověk prezidentem USA, tak to bude 3.světová. Něco to svědčí i o americké většině, která ho volila.

mlkmrtv
Návštěvník
mlkmrtv

Divadlo končí ,začína boj o prežitie (nenásytnej pekelnej bandy)(ropa,suroviny).

Smal
Návštěvník
Smal

Trump je proti Clintonce tou lepší alternativou, ale může hrát jen s těmi kartami, které mu dodá všemocná CIA. Vzpomeňte na to, že nechala vložit do každého PC a mobilu tajný software, který jí pomáhá v debilizaci veřejnosti. Bílé přilby, které zavinily Trumpovo rozhodnutí bombardovat, jsou vytvořeny CIA.

.lak
Návštěvník
.lak

Pindostanci začínají boj nejenom o místo na slunci ale i o přežití a potom jim bude jedno kovbojům že strhou do pekla všechny kam se s feďáky řítí. Aby se vypořádali s domácími satanisty a ůpíry na zavedenou mafii nemají již ani odhodlání ani prostředky a tak je prostě vyžerou paraziti. Svět si dominanci banksterů otroků neoliberálů nenechává líbit kromě dementní podneziskovky bruselon sankcí rusku ziskovek islamistů na blízkém východě a v africe. Takže euál je opravdu stokou majitelů nejpáchlivějších kanálníků, akorát tomu lidé nemohou uvěřit. Kdoví proč.

Amus
Návštěvník
Amus

Pokud je to skutečně pravda, tvrzení okolo dění Trumpa, a byl-li by Trump čestný člověk, veřejně by měl oznámit voličům, že není schopen plnit předvolební sliby a proč a odejít z funkce prezidenta. Tedy se ptám, je-li Trump hlupák nebo darebák. A i pro mě je velkým zklamáním.

NWOfob
Návštěvník
NWOfob

Taky jsem zklamaný. Jen doufám, že nezapůsobí psychologicky na alternativu v ČR (i ve Francii) zklamání voličů z Trumpa tak, aby voliči rezignovali na volby, nebo aby volili stále ty, kteří nás dokázali posunout mezi rozvojové země a pracují na Das Neue Europa.

crusarder
Návštěvník
crusarder

Existuje nějaký čestný politik?

styx
Návštěvník
styx

Coraz viac bude svet nenavidiet USA a skoncia v totalnej izolacii a vo vlnach terorizmu.
Ja im to prajem

raspberry
Návštěvník
raspberry

“Trump by měl postavit zeď okolo Severní Koreje a donutit Kim Čong Una, aby ji zaplatil.” (rada od Jimbo Mackay z Londýna)

shango
Návštěvník
shango

Tak bohuzel se ukazuje, ze ten Trumpik je opravdu jen obycejny debil, ktery si ted uz nevi rady, a ted uz bude delat jen jednu picovinu za druhou.

zlomky
Návštěvník
zlomky

Každá vylizrit musí být spravedlivě odměněna 😀

A tyto povozit v Ivánkových sáních po Sibiři, aby jim spadl hřebínek
https://cz.sputniknews.com/svet/201704115093578-Prijezd-americky-ministr-zahranici-Rex-Tillerson-Moskva/

zlomky
Návštěvník
zlomky

Trampíkovi poradila ropného magnáta sama kundolíza, tak se poděkování za Řád přátelství dalo čekat.
http://zpravy.idnes.cz/donald-trump-rex-tillerson-ministr-zahranici-usa-exxon-mobil-put-/zahranicni.aspx?c=A161213_064257_zahranicni_ale