Trump: “Budeme vás silně regulovat, nebo vás uzavřeme!” Konec Facebooku, Twitteru a...

Trump: “Budeme vás silně regulovat, nebo vás uzavřeme!” Konec Facebooku, Twitteru a sociálních sítí v současné podobě je na spadnutí, americký prezident Donald Trump má na stole exekutivní příkaz na zbavení sociálních sítí ochranného paragrafu o digitálních platformách, který dosud zbavuje sociální sítě právní zodpovědnosti za obsah publikovaný uživateli těchto sítí, pokud budou pokračovat v cenzuře a nahrazovat příspěvky uživatelů názory Fact Check organizací! Donald Trump se k tomu rozhodl poté, co Twitter zcenzuroval několik jeho komentářů o možnosti a hrozbě podvodů s korespondenčním hlasováním při prezidentských volbách na podzim v Kalifornii!

Trump: “Budeme vás silně regulovat, nebo vás uzavřeme!” Konec Facebooku, Twitteru a sociálních sítí v současné podobě je na spadnutí, americký prezident Donald Trump má na stole exekutivní příkaz na zbavení sociálních sítí ochranného paragrafu o digitálních platformách, který dosud zbavuje sociální sítě právní zodpovědnosti za obsah publikovaný uživateli těchto sítí, pokud budou pokračovat v cenzuře a nahrazovat příspěvky uživatelů názory Fact Check organizací! Donald Trump se k tomu rozhodl poté, co Twitter zcenzuroval několik jeho komentářů o možnosti a hrozbě podvodů s korespondenčním hlasováním při prezidentských volbách na podzim v Kalifornii!

Tak dlouho se sociální sítě snažily bojovat proti fake news a nahrazovat je svojí pravdou, až to bude teď ty sítě možná stát celý jejich business a existenci. Ano, už jste to možná zaregistrovali, ale v USA včera došlo k přetečení poháru trpělivosti a velké sociální sítě budou mít velký problém. Začalo to přitom tak jako obvykle. Někdo něco napsal na Twitter, výrok byl označený za nepravdivý a člověk z neziskové agentury výrok a příspěvek na Twitteru doplnil svým vlastním názorem s odkazem na různé zdroje, které měly potvrdit, že výrok uživatele byl nepravdivý. Až do včerejška normální věc, se kterou se v poslední době setkávají miliony uživatelů sociálních sítí. Jenže, včera to bylo jiné. Společnost Twitter totiž zcenzurovala a uvedla “na pravou míru” několik tweetů amerického prezidenta Donalda Trumpa [1], který se v nich vyjadřoval k nápadu kalifornských zákonodárců ohledně způsobu voleb prezidenta letos v listopadu.

Trump: “Republikání cítí, že sociální platformy umlčují konzervativní hlasy. Tyto sítě silně zregulujeme, nebo je uzavřeme, než abychom toto dovolili. Viděli jsme, o co se pokusily a selhaly v tom v roce 2016. Nemůžeme připustit sofistikovanější verzi toho samého.”

Kalifornie totiž kvůli koronavirové krizi má v plánu úplně změnit způsob voleb a všichni obyvatelé Kalifornie mají volit korespondenčně. Donald Trump doslova vylítl ze své židle a začal na Twitteru psát, že korespondenční volba je lehce zfalšovatelná, volební lístky mohou být padělány, mohou se dostat do schránek lidí, kteří vůbec nemají americké občanství a nemají právo volit, s lístky se může kšeftovat, v chudých čtvrtích kalifornských měst se velmi snadno můžou volební lístky vykupovat od chudých voličů za peníze.

A to proto, že mnoho Američanů raději dostane za volební lístky peníze na ruku, než aby se trmáceli do volebních místností k volbám někoho, kdo jim stejně nepomůže. Tyto Trumpovy obavy jsou zcela legitimní a nikdo by nečekal, co se stane. Twitter totiž prezidentovi tyto komentáře označil vykřičníkem a doplnil názorem redakce a hostů stanice CNN, kteří se snažili Trumpovy obavy bagatelizovat a označit za nepodložené obavy. Prostě něco podobného, jako dělá Jan Cemper na českém satirickém webu Manipulátoři nebo paní Laďka Mortkowitz Bauerová na české divizi Facebooku pod křídly AFP. Psali jsme o její práci zde.

Donald Trump chystá prezidentský dekret na regulaci Facebooku, YouTube, Twitteru a všech sociálních sítí, opatření se  zřejmě bude týkat sítí s počtem uživatelů přesahujících 1 milion

Jenže, tímto krokem to Twitter totálně podělal a Donaldu Trumpovi došla trpělivost. Na Twitteru včera zkritizoval společnost za cenzuru a pohrozil, že se chystá velká akce. Vyslal varování, že buď budou velké sociálně sítě regulovány, anebo je prezident nechá uzavřít. A opravdu, ta akce přišla už dnes. Americký server Breitbart News přinesl exkluzivní informaci [2] od republikánského kongresmana Matta Gaetze, který prozradil naprostou bombu.

Právní výbor amerického kongresu na žádost prezidenta chystá znění prezidentského dekretu, který zbaví velké americké sociální sítě ochrany tzv. odstavce č. 230 amerického zákona Communications Decency Act (CDA), který zaručuje digitálním fórům a platformám s charakterem shromažďování lidí a pronášení názorů ochranu před právní zodpovědností za výroky a obsah na takové síti. Sekce 230 daného zákona totiž považuje takové sítě za veřejný prostor, kde svoboda vyjadřování je chráněna 1. dodatkem americké Ústavy. Jenže, to není to hlavní. Tato sekce totiž úplně zbavuje tyto sociální sítě veškeré právní a trestní zodpovědnosti za publikovaný obsah a škody vzniklé 3. stranám způsobených činností a publikacemi na dané síti.

Takto vypadají Trumpovy cenzurované tweety s odkazy na vysvětlení na stránku s odkazem na stanovisko CNN.

Pokud nějaký uživatel sociální sítě např. nahraje a uveřejní na této síti utajované materiály, výsledky drahého výzkumu soukromé společnosti, odcizené materiály a nákresy nějakého stroje, recept na výrobu nějakého nápoje s tajným složením, zkrátka cokoliv, co bylo odcizeno a někomu to způsobí škodu, poškození zdraví nebo smrt, tak sociální síť podle tohoto odstavce č. 230 nenese žádnou zodpovědnost za publikování takového materiálu, neboť tuto zodpovědnost nese jen koncový uživatel, který materiál na sociální síť nahrál. Jenže, má to jeden háček. Tato ochrana se vztahuje pouze na takové digitální platformy, které mají charakter shromaždišť lidí a obsah platformy tak netvoří firma provozující sociální síť, ale shromážděná veřejnost na této síti. A právě toto je nyní kámen úrazu pro tyto sítě. Ochrana se nevztahuje na vydavatele obsahu, ale pouze na platformy, kde obsah tvoří veřejnost.

Opatření amerického prezidenta dopadne i na české upravovače a cenzory těchto amerických sociálních sítí

Ve chvíli, kdy různí Cemperové, různé Mortkowitzové a další pomáhají sociálním sítím cenzurovat, moderovat a uvádět na pravou míru výroky těchto shromážděných lidí, tak podle názorů amerických legislativců tím sociální sítě pozbývají statusu shromaždišť a platforem pro vyjádření názorů veřejnosti, ale stávají se z nich vydavatelské domy, resp. standardní mediální tvůrci obsahu. A na ty se v USA ochranná sekce č. 230 zákona Communications Decency Act nevztahuje.

Proto žádná americká společnost, která je vydavatelem informací, zpravodajství a článků, není zbavena zodpovědnosti za obsah svých uživatelů ve vztahu ke škodám způsobených 3. stranám, a tím se nemyslí jen obsah článků, ale veškerý obsah, včetně komentářů, reakcí a debat čtenářů pod články. Proto vydavatelské domy musí diskuse cenzurovat, moderovat, ošetřovat, a to v souladu s tím, aby informace uživatelů média nezasáhly do soukromých práv třetích stran. A přesně toto začal už dávno dělat Facebook, Twitter, Google, YouTube, Instagram a celá řada dalších sociálních platforem. Sociální sítě se tak samy odkopaly a odhalily, že nejsou platformy pro názory lidí, ale platformami pro šíření vlastních názorů. A to je činnost publikační a mediální, která nespadá do definice sociální platformy.

Na tuto stránku odkazují vykřičníky s Trumpovými označenými tweety. Trump prý činí nepodložené výroky ohledně podvodů při korespondenčním hlasování.

Donald Trump by měl prezidentský dekret podepsat už dnes večer, nejpozději zítra a podle kongresmana Gaetze bude laděný a formulovaný tak, že pokud velké sociální sítě budou provádět nadále zasahování do výroků a obsahu příspěvků na sociálních sítích způsobem, jako činí dosud, automaticky tím sítě ztratí ochranu sekce č. 230 zákona Communications Decency Act. V tom okamžiku by to znamenalo de facto konec pro sociální sítě, protože není možné ani pomocí robotů a analytických systému posuzovat každý jednotlivý status miliard uživatelů sítě denně, jestli neporušuje něčí majetková, autorská nebo jiná práva. Ztráta statusu ochrany sekce č. 230 by znamenala konec sociálních sítí, protože hrozba žalob na tyto sítě by nebyla manažovatelná a zvládnutelná.

Umlčení Davida Ickea kvůli informacím o 5G sítích bylo předzvěstí, že sociální sítě zkusí cenzurovat i Donalda Trumpa. A opravdu to zkusily, ale tohle je bude mrzet

Donald Trump na Twitteru tento krok proti sociálním sítím zdůvodňuje tím, že americké sociální sítě začaly už před časem masivně a brutálně umlčovat tzv. konzervativní hlasy v USA, především osobnosti, aktivisty, komentátory a moderátory konzervativních a na republikány napojených organizací. Všichni si pamatujete, jak před dvěma týdny byl z YouTube a Facebooku smazán David Icke, protože jeho názory se nelíbily pracovníkům fact checkingových organizací pracujících pro tyto sociální sítě. Nepohodlné názory Davida Ickea o vlivu sítí 5G vedly nakonec až k jeho zabanování na těchto sítích. Jenže, ve chvíli kdy to samé začnou sociální sítě provádět i se statusy prezidenta USA, tak to zkrátka překročí určitou čáru. A to je dobře. Prezidentský dekret totiž bude zakazovat sociálním sítím zásahy do statusů a příspěvků ve všech případech, nejen pouze v případě, že komentář napsal politik. Otázkou je, co to bude pro sociální sítě znamenat.

Trump v těchto komentářích obvinil Twitter ze zasahování do prezidentských voleb 2020.

Tyto sítě se dosud řídí tzv. komunitními pravidly, které jsou dostatečné gumové, aby šly ohýbat podle potřeby. Záleží nyní na přesném znění nového Trumpova prezidentského dekretu, jak bude formulovaný, protože i když bude formulovaný velice obecně, může dojít k tomu, že sociální sítě budou řešit velké dilema, a to jestli riskovat ztrátu ochrany sekce č. 230 a dál cenzurovat příspěvky a statusy uživatelů, anebo se podřídit a úplně přestat cenzurovat obsah svých sítí.

Dostanou se tak do střetu dva zájmy sítí, zájem ekonomický ze strany investorů, a zájem propagandistický ze strany globalistů na procesy formování informačního pole. Jakkoliv to může znít zvláštně, není to jedno a totéž, protože v sociálních sítích jsou obrovské investice hedgeových fondů, kterým je politika úplně volná a sledují pouze zisk, takže budou tlačit na ukončení všech zásahů cenzury do příspěvků. Na straně druhé, za těmito sítěmi stojí skupiny mocných, od Bilderbergu až po B’nai B’rith. Blíží se americké prezidentské volby a sociální sítě se měly stát nástrojem na zastavení a umlčení Donalda Trumpa a všech konzervativců okolo něho.

Americká prezidentská volební kampaň je v plném proudu a sociální sítě začaly mazat a umlčovat příznivce Donalda Trumpa a konzervativní politiky. Pořád se nic nedělo. Ale teď zkusili umlčet i nejvyššího halachistu v Bílém domě a začne mela

V konečném důsledku je to znovu válka mezi sionisty a halachisty, kteří bojují o kontrolu nad sociálními sítěmi před volbami na podzim. Sionisté se snaží použít tyto sítě na zastavení šancí Donalda Trumpa na znovuzvolení, halachisté naopak usilují o neregulování těchto sítí, protože to jim přesně vyhovuje, protože Donald Trump je ten, který válcoval a válcuje sociální sítě. Všichni vědí moc dobře, že Donald Trump je hvězda, která oslňuje a zastiňuje všechny ostatní politiky a kandidáty okolo, to je přesně důvod, proč si Dům JHVH vybral právě jeho do Bílého domu. Každopádně, zabanování Davida Ickea bylo předzvěstí toho, že někdo zkusí brzy zabanovat i Donalda Trumpa. Stalo se a zkusil to Twitter, a dopadlo to přesně takto, přípravou prezidentského dekretu, až má člověk pocit, jestli to nebylo naplánované a domluvené s Twitterem, aby Bílý dům dostal záminku a tzv. nabito do laufu, aby tento prezidentský dekret mohl být zdůvodněn.

Nový dekret ale může vést i k akceleraci zavírání účtů lidí, které Facebook posoudí jako problematické. Může smazat účty všech konzervativců. To by ovšem mohlo vyvolat další reakci prezidenta a dost možná i další legislativu, o které se také uvažuje, a to je legislativa označující velké sítě za “společnosti veřejného prostoru”, což by znamenalo úřední regulaci sociálních sítí jako platforem řízených principem veřejného práva, kam nikdo nesmí nikomu zakázat vstup a vyjadřování. De facto by tím sociální sítě získaly charakter veřejnoprávních médií podle modelu britské BBC, méně podle modelu v České republice. Takové sociální sítě by si potom sáhly i na státní dotace a subvence, ale bylo by to za cenu mohutných regulací, kterých by se investoři zděsili. Jak se ukazuje, uvádění názorů uživatelů sociálních sítí na pravou míru jinými lidmi, posuzovateli pravdy, byl opravdu hodně blbý nápad, na který teď sociální sítě dojedou, tak jako tak.

-VK-

Šéfredaktor AE News

S námi čtete, s námi objevujete

Vážení čtenáři Aeronetu, do konce měsíce zbývají 2 dny a zatím jsme vybrali jen cca. 49% z cílové sumy potřebné na zachování provozu našeho projektu na příští měsíc, který závisí výhradně na Vaší podpoře, i když chápeme současnou situaci s koronavirem. Pokud se vám líbí naše práce, kterou pro Vás děláme, pokud se vám líbí naše články, videa a pravidelné páteční pořady na SVCS, přispějte prosím v závěru tohoto měsíce na naší obvyklé darovací stránce zde, ale pouze v případě, že si to můžete dovolit, tedy podle svých možností. Každý příspěvek má smysl, každý se počítá, malý i velký. Přispět můžete bankovním převodem, PayPalem, Bitcoinem a poštovní složenkou na účet. Naše práce může pokračovat jedině s Vaší podporou, jinak to není možné a nemělo by to ani smysl, protože podpora musí být oboustranná. Náš server je tu pro vás. Za Vaši podporu a pomoc předem děkujeme!

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
vanitas vanitatum
Návštěvník
vanitas vanitatum

Nechci moc sýčkovat,ale druhou půlku tohoto roku vidím v nerůžových barvách,. A nejen toho,co se asi bude týkat USA. V Emerice, v bývalé zemi neomezených možností, clintonoidi asi rozehrají vabank .Využijí i napjaté sociální situace. Nyní je ještě propůjčený čas klidu,lidi ještě fasují ty jejich šeky ,pobírají dávky v nezaměstnanosti. CCa 60 milionů bez práce,neoficiálně, 50% praceschopných obyvatel, to už je síla. V 2.Q je odhad poklesu HDP o 50%. Bývalí soudruzi by řekli: Hle zahnívající imperialismus…. Co by řekli na RF,kde 1% obyvatel vlastní okolo 60% národního bohatství ,to je těžko říci. Tam taky očekávají teplý až horký podzim. A to bez ohledu jestli budou zasaženi další fakevlnou pseudopandemického virusu. Aurora je zakotvena na Něvě stále,stačí vyčistit laufy děl . Existuje i nějaký Platoškin.
Mezi úspěch naší české kolonie bych považoval, jestli se nám podaří odpoutat do konce roku hlavu z německé řitě, ve které jsme zaklíněni až po uši. Než germánská zadnice sedne těžce na prdel. My tady v kotlíně jsme chytali ten vítr vždycky později, ale tyhlety větry budou silné i pro daleko silnější kolonii. Můžeme si vzájemně popřát hodně budoucích, alespoň co nejmenších neúspěchů. Abych to zakončil co neutrálněji ,tak popřeji Donaldovi hodně úspěchů, jestli dožije podzimu. Při tak chronickém nedostatku kádrů,to má asi v kapse.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

vanitas vanitatum
ono je tak trošku jedno jakej šašek si zurovna hraje v USA na prezidenta. Je to jen o tom který udělá tu fatální chybu a splní přání židofašistů napadnout některou ze světových velmocí. A u feťačky Clintnové je ta pravděpodopnost vyšší. Svůj hospodářský skon si koronavirem výrazně uspíšili a budou hledat řešení. A oni ho jinde než ve válce nevidí. Nedovedou si představit že by fungovali jako normální stát a nepřežívali jen díky terorismu a vykrádání cizíách států. Jsou to prostě zločinci a takové je i jejich myšlení. A pro nás je v té souvislosti důležité, abychom hnali takové vyptlané ožralé kuřbuřty jako je Vondra a další s jejich nápady pustit amíky do Mošnova. Zatím nejsme terčem pro rakety jako ti nešťastníci jejichž přiblblí politici nechali ve svých zemích zřídit židofašistické základny. Ale díky Mošnovu s amíkem, by jsme se tím terčem stali. A vzhledem k velikosti naší země , každá raketa která by tam nutně musela amíkovi zatrhnout tipec ,by byla pro naši zemi zničující. A to si naprostá většina normálních slušných lidí česka kvůli pár vypatlaným debilům s hlavami zastrčenými v židofašistickém zadku nezaslouží.

.B.
Návštěvník
.B.

“Skupina mužů” jak píše iDnes, – hahaha, asi to byli němečtí profesoři – vlákala policajty do léčky a kamenovala je.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-policiste-hasici-utok-dietzenbach-utok-kamenovani.A200529_123945_zahranicni_jhr

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

.BV.
iDnes prostě jen zapoměly napsat, že u toho řvali “alahu akbar”. To se stane i v lepších novinách,ne?

veverlík
Návštěvník
veverlík

ty si děláš srandu, ale němečtí profesoří jsou pěkná svoloč… na ty pozor 🙂

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

veverlík
zvláště ti co neumí německy , zdraví se “salamaleikum” a Makrele říkají “Muti”.,

anonymny vlastenec
Návštěvník
anonymny vlastenec

Vrchol pokrytectva, arogancie a cynizmu: spomínané internetové mafie cenzurujúce odušu “nesprávne” názory /čiastočne aj na nátlak EÚ/ majú, podľa posledných správ, “nečakané” obavy o “slobodu internetu”…

Radek
Návštěvník
Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Radek
ani se nedivím,že tenhle šašek se svými gesty,ksichty a narcistickým vystupováním jako realitní makléř několikrát zkrachoval. Od takovýho šaška bych nekoupil ani boudu pro psa.

krůtí brko
Návštěvník
krůtí brko

Bylo by dobré, kdyby to Trump udělal, ale uvěřím tomu, až to bude opravdu hotové. Nezapomínejte, že Trump je židomil, vždycky jím byl.

veverlík
Návštěvník
veverlík

no a ?
Jak souvisí buzeranti ze silikon velly s židomilstvím?
navíc trump je kloboukofilní …. pravice , pane, pravice
silikón vely je levice
comment image
čmoudí
comment image
a gujove

raspberry
Návštěvník
raspberry

Ještě by měl Trump zakázat Demokratickou stranu, Sorose deportovat do Izraele, Bidena na Ukrajinu a Afroameričany do Afriky!

V USA je dnes Black Friday.

“Protesty proti policejní brutalitě v noci na pátek znovu zachvátily řadu amerických měst. V Minneapolisu ve státě Minnesota, kde protesty kvůli smrti zatýkaného černocha George Floyda trvají už tři dny, demonstranti zapálili policejní stanici. Protesty se konaly také v Kentucky, Chicagu, Los Angeles či Memphisu. Americký prezident Donald Trump pohrozil, že v případě rabování „začne střelba“.”
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/spojene-staty-protesty-policejni-brutalita-smrt-cernocha-george-floyd-trump-twitter.A200529_125521_zahranicni_kha

Lynn
Návštěvník
Lynn

Plně chápu krok amerického prezidenta. Lze očekávat, že toho zneužije naše ministerstvo vnitra. Hamáček zrovna moc nepřeje demokracii. Pokud už nebude možné vyjadřovat na facebooku své názory, tak není problém přejít na VK Kontakt. Na tuto sociální síť je Hamáček spolu se svým ministerstvem krátký, Hamáček a spol.dosáhnou pouze toho, že se platforma pro vyjadřování vlastních názorů přesune z facebooku na VK Kontakt. Cenzoři na facebooku budou muset číst nudné zprávy uživatelů. kteří si budou sdělovat nepodstatné drobnosti. Například zprávu Evy Vomáčkové, kterou zdraví svou kamarádku Terezu a přeje jí krásný den nebo jí pošle odkaz na recept na báječnou večeři, někdo jiný se pochlubí, jak se daří jeho kočičce, kterou si před pár týdny vzal z útulku, Opravdu “zajímavé” zprávy pro cenzory

tehu
Návštěvník
tehu

Ve své podstatě je to pořád to stejné – popustit uzdu stádu a ve vhodný okamžik ji zase utáhnout a tím nic nevyřešit…

A navíc se mi to jeví tak, že mít účet na sociálních sítích, které jsou už dávno, jako vše ostatní na internetu, infiltrováno je velmi riskantní…

Vězte, že velký Bratr nikdy nespí….

A tady je něco k četbě:

https://www.matrix-2001.cz/clanek/nejvyssi-tajemstvi-1-dny-rozhodovani-1825

.B.
Návštěvník
.B.

Tak už to Donald podepsal, ale zatím jde jen o přípravy na změny legislativy v podobě “přezkoumání” zákona z r. 96.
https://www.idnes.cz/technet/internet/trump-twitter-facebook-internet.A200529_064335_sw_internet_vse
A Twitter mu zcenzuroval další příspěvek.

cxc
Návštěvník
cxc

Na internetu jsem od jeho začátků, dávno před vznikem Facebooku. Pokud zmizí Facebook v hajzlu, absolutně mi chybět nebude. Nikdy jsem ho nepotřeboval a vždycky jsem ho považoval z nástroj pro debily.