Totalita je zpátky? Česká televize zařadila Olivera Stonea na index a potichu...

Totalita je zpátky? Česká televize zařadila Olivera Stonea na index a potichu odstranila jeho kultovní celovečerní film z programu ČT2! Skandál, který nemá obdoby, nebo jenom už běžná praxe nikým neřízené vysílačky?

Totalita je zpátky? Česká televize zařadila Olivera Stonea na index a potichu odstranila jeho kultovní celovečerní film z programu ČT2! Skandál, který nemá obdoby, nebo jenom už běžná praxe nikým neřízené vysílačky?

Začátek léta by měl být ve znamení okurek, ale jak se zdá, nálože informačních bomb budou podle všeho pestré a bohaté i během léta. Jak jinak nazvat událost, ke které došlo v sobotu 1. července? Jak nás dnes do redakce AE News upozornil pan Honza, Česká televize potichu a v tajnosti odstranila z programové nabídky ČT2 kultovní film “Narozen 4. července”, který natočil režisér Oliver Stone a tento pořad nahradila brutálním hollywoodským filmem  Kill Bill od Quentina Tarantina. Jak nás pan Honza upozornil, v původním tištěném TV Magazínu je opravdu na sobotu v čase 22:10 na 1. července na ČT2 zařazen Oliver Stone se svým filmem, kde do hlavní role dosadil Toma Cruise, kritizuje americkou válečnou participaci ve Vietnamu a zahraniční imperialistickou politiku válečné mašinérie USA.

V tištěném programu je na ČT2 zařazen film Olivera Stonea, Narozen 4. července.

Jenže v online nabídce televizního programu na Seznamu už je program změněn a je tam místo toho film Kill Bill s odkazem na Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Stonea tak už neblokuje jenom Facebook, jak jsme psali zde, ale už i ČT. Obrátili jsme se proto na programového ředitele ČT Milana Fridricha, aby změnu programu vysvětlil, ale odpověď jsme zatím nedostali. MFF v Karlových Varech není žádný podnik, který by nebyl plánovaný dlouho dopředu, takže ČT neměla důvod na poslední chvíli měnit program vysílání kvůli filmovému festivalu. Mnoho lidí se teď domnívá, že jde o odvetu České televize proti TV Prima, která před několika týdny odvysílala sérii 4 dokumentů Olivera Stonea s názvem “Svět podle Putina” [1] a sledovanost trhala doslova rekordy. Vladimir Putin v dokumentu mj. odhalil, jak pracují západní média na protiruské propagandě, ovšem otevřený a logický výklad Vladimira Putina a jeho postojů otevřel oči stovkám tisíc lidí v České republice a de facto odhalil, kdo je a kdo není agresor v evropském, a nejen evropském, prostoru.

V online televizním programu na Seznamu však byl již zařazen film Kill Bill od Quentina Tarantina.

Česká televize podle všeho dala Olivera Stonea na index zakázaných autorů a tvůrců, koneckonců, předchůdkyně ČT, Československá televize, v tom měla bohatou zkušenost. Po znovuzvolení Petra Dvořáka do čela gen. ředitele ČT se začíná ukazovat, že televize se už kompletně utrhla ze řetězu a začíná kopírovat metody fugnování a cenzury z dob Československé televize. Názory a filmové vzkazy Olivera Stonea jsou zřejmě natolik provokativní, že v lidech vyvolávají otázky, jestli opravdu američtí vojáci, kteří právě 1. července v sobotu projížděli opět Českou republikou [2] (a způsobili na D1 dopravní nehodu), přinášejí světu svobodu a mír, anebo jde pouze o nástroje amerického vojensko-průmyslového komplexu, který stojí a padá na nekonečné produkci zbraní na jedné straně a rozdmýchávaných válek po celém světě na straně druhé.

Česká televize se inspiruje cenzurou ze CNN

Poslední týden přinesl v USA skandální odhalení Jamese O’Keefea o tom, jak funguje americká televize CNN. Série odhalení ukazuje, že jedna z největších zpravodajských stanic v USA nemá problém vyrábět falešné zpravodajství a používat vymyšlené kauzy, a to jenom s cílem zvednout sledovanost. Video o kauze je zde. Byla to právě ČT, která od CNN přebírala celý předchozí rok předvolební zpravodajství a rétoriku od CNN. Po volbách dokonce RRTV shledala, že ČT během volební noci v USA informovala zaujatě ve prospěch Hillary Clinton [3]. No to přece není žádné překvapení, když po celý rok ČT od CNN přebírala naprosto veškeré informace a zpravodajství o předvolebním procesu v USA. Jenže stejně jako CNN cenzuruje své hosty, které si pozve do studia a v polovině rozhovoru s nimi raději usekne spojení a zařadí něco, co je více konformní s postoji CNN, tak úplně stejně se nyní chová i Česká televize.

Oliver Stone ve svém dokument Svět podle Putina ukázal ruského prezidenta z jiné strany, kterou západní média nikdy neuveřejní.

Oliver Stone prý zasel svým rozhovorem s Putinem v českých divácích sémě pochybností o transatlantickém pevném svazku, zaslechl jsem na Českém rozhlasu předminulý týden. No blik, to by jednoho nenapadlo. Celá ta mediální demokracie v Česku se nebezpečně začíná podobat té německé. Televize raději nezvou do vysílání “kontroverzní” osobnosti, do živého vysílání ani náhodou, do předtáčených pořadů jen po důkladném sestříhání a cenzuře. Odstřelování zařazených filmů z programové nabídky je ovšem jiný level, který dosud u ČT v poslední době nebyl k vidění. Je docela možné, že po medializaci této kauzy nahodí ČT záchrannou zpátečku a uvede, že film Oliver Stonea uvede v náhradním termínu, ale pokud bychom na to neupozornili, je velmi pravděpodobné, že by to České televizi klidně prošlo.

Uma Thurman ve Varech jako výmluva a důvod pro změnu programu na ČT2?

Filmová tvorba Quentina Tarantina je sice zajímavá, třeba takový Pulp Fiction je kultovní záležitost, ale nechápu, proč kvůli návštěvě herečky Umy Thurman na festivalu v Karlových Varech [4], která ztvárnila hlavní postavu ve filmu Kill Bill, musela Česká televize zařadit tento film na ČT zrovna místo díla Olivera Stonea. Já chápu, že když přijede herečka do Varů, tak tam promítají její film na festivalu, ale nechápu, proč by se kvůli tomu musel měnit vysílací program ČT2. V online přehledu programů je alibisticky na Seznamu uvedena hlavička MFF v Karlových Varech, aby to jako divák pochopil, že jde o film, který je součástí nabídky aktuálního festivalu ve Varech. Pěkná výmluva, která se někomu asi dost hodí do krámu. Vysílací program televize je obvykle plánovaný na daný týden až půl roku dopředu.

Uma Thurman, hlavní představitelka role ve filmu Kill Bill režiséra Quentina Tarantina.

Česká televize před půl rokem asi sotva mohla tušit, že TV Prima zařadí tak těsně po premiéře v USA dokument Olivera Stonea s Putinem. Takže se musela najít výmluva, jak Olivera Stonea z nabídky ČT2 stáhnout a čím ho nahradit. Filmovým festival tak přišel jako na zavolanou a na poslední chvíli. Protože ještě v tištěné podobě do uzávěrky před tiskem TV Magazínu se tam dostal Oliver Stone se svým filmem a tyto uzávěrky probíhají obvykle týden před tiskem. Takže rozhodnutí o stažení Olivera Stonea muselo v ČT padnout až po odvysílání jeho dokumentu s Putinem na TV Prima. To je celé. Je ovšem tristní, že tuto komedii a cenzuru si musí občané platit ze svých vlastních peněz v podobě koncesionářských poplatků.

Šiřte prosím tento článek, sdílejte ho na sociálních sítích, v emailech, ať se lidé dozví, jak se pomalu a v tichosti vrací do České republiky mediální cenzura a jak vznikají na Kavčích horách nové indexy zakázaných filmů, režisérů a herců. Zároveň děkujeme panu Honzovi za upozornění na tuto kauzu. Díky internetu je možné si dnes sehnat Stoneův film jinde, ovšem skutečnost, že lidé jsou nuceni si platit službu, která je jim potom cenzurována a kritické nebo nekonformní filmy jsou odstraňovány, tak takové zjištění by mělo být ostrým alarmem k tomu, aby byla požadována změna a restrukturalizace České televize. Je nejvyšší čas!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
konzerva
Návštěvník
konzerva
Gaius Julius Caesar
Návštěvník
Gaius Julius Caesar

Proto taky neplatím ani jedno veřejnoprávní médium Jak ČRo tak ČT jsou média prolhaná poplatná USA a €U a já mám rád pravdivé a objektivní zprávy, proto když už se v televizi na zprávy koukám tak jedině na TV Prima. Na netu čtu zpravodajství povětšinou zde na Aeronetu nebo na Parlamentních listech.

ovarobijec
Návštěvník
ovarobijec

..nahradila brutálním hollywoodským filmem Kill Bill …
Vy dementní přisluhovači Ovara, tak oni nahradili válečný film brutálním??
Jděte si dát sprchu, sousruzi…

M.C.
Návštěvník
M.C.

Sprchu si běžte dát vy.
Prodívejte se na oba filmy a uvidíte, jaký je mezi nimi rozdíl.
Na vašem místě bych se ovaru a jakýmkoliv dalším zabijačkovým specialitám vyhýbal.

bob
Návštěvník
bob

aby ste verili ko top funguje tak pridávam link http://prntscr.com/frnwew http://prntscr.com/frnxuf
mám tam na youtube nahrane videa od olivera stone -a
celosvetovo blokované

Slovanský liberál
Návštěvník
Slovanský liberál

Mám jednu radu. Nahrát tato videa na RUTUBE :-)))
Náš první polistopadový český azylant v Rusku má také problémy se svým profilem na Facebooku : https://www.facebook.com/petr.michalu.5 a tak také začal využívat VK : https://vk.com/id322842380

Michael Chertoff
Návštěvník
Michael Chertoff

Tohle by až tolik nevadilo, daleko horší je, že do ČT mají zapovězen přístup lidé s nehavloidními názory, a za druhé, že ze strany ČT probíhá nepochopitelná mediální buzerace opozičních médií na úrovni McCarthismu. Jenže ty konces. poplatky se platí právě proto, aby k takovému filtrování názorů a ostrakizaci nepohodlných politických postojů nedocházelo. Což nezpůsobilým agitpropčíkům z ideologické úderky “ČT” samozřejmě vůbec nevadí.

heron
Návštěvník
heron

Neco pro zasmani. Letos jsme nemeli nikoho, aby nam pohlidal naseho krokodyla, tak jsme ho vzali s sebou na dovolenou k mori. Dalsi do We love Russia 😀 Jako vsimete si, ze ma tu hubu svazanou, takze pohoda. Jsou husti, uz od mala.
https://cz.sputniknews.com/videoklub/201707035576779-novorossijsk-muz-krokodyl-cerne-more/

gabreta
Návštěvník
kari
Návštěvník
kari

http://zpravy.idnes.cz/polsko-koupi-stihacky-i-ponorky-dav-/zpr_nato.aspx?c=A170704_142039_zpr_nato_inc
Mimo tema. Polsko zdvojnasobuje armadu, kupuje stihacky (americke, samozrejme), vyzbrojuje. Me se to navysovani zbrani u ruskych hranic fakt nezda. Putin se sejde s Trumpem. Putin je diplomaticky. Ja bych na jeho miste uz rekla, ze dokud bude Rusko obklicovano, dokud bude u jeho hranic pribyvat zbrani, a dokud budou trvat sankce (ty nejen ze trvaj, ale jeste se rozsirily), ze za tehle okolnosti nemam s US prezidentem o cem jednat.

gonoSS
Návštěvník
gonoSS

Taky mi je záhadou o čem s ním bude Putin mluvit? Možná ho Donny ukecá na nákup amerických zbraní za pár miliard. Vždyť všude kam dosud zavítal podepisoval pouze zbrojní kontrakty!

Dan
Návštěvník
Dan

Díky, toto jsou přesně ty informace, které by se měly co nejvíce na AE objevovat. Jsou tu někdy často věci, které kvalitu AE dostávají na úroveň Orgonetu apod., což není moc dobře pro dobré alternativní zpravodajství.

albatros
Návštěvník
albatros

Občas ano, ale je to lepší než to bylo. VK pochopil, že je nutné býti více při zemi a v realitě, než honit prediktory a ufony.

Katelka
Návštěvník
Katelka

To si jako myslíte, že globál. prediktor neexistuje, že neexistuje UFO. Takže podle vás se budeme držet s klapkami na očích? Pan VK nám dává přehled co se děje v celém světe a toho si lidi cení, na rozdíl od vás.

albatros
Návštěvník
albatros

Řešit si to můžete, zatímco vám vaše městské zastupitelstvo bude lifrovat migranty do bytů jako v Havířově anebo když volení zástupci lidu budou zrazovat tuto zem.
Nevím jak vám v takovém případě pomůže řešit prediktory a ufony. Vůbec nijak.

Dan
Návštěvník
Dan

Neměl jsem na mysli zrovna “ufony”, i když sám pan VK psal, že s takovými názory je třeba opatrně, a že článek dává hlavně pro názory do diskuze…na druhou stranu se to tady začíná hemžit různou, abych to tak nějak sesumíroval – “nazelenalou masírkou” o oteplování/ochlazování, které nás jistojistě v nejbližších letech zahubí a to není pro alternativu nějak extra dobře. Alternativa se tímto v očích mnoha lidí potom jeví něco “jako chlápek s alobalem na hlavě” a ta poctivá je díky tomu když ne dehonestována, tak odsouvána na vedlejší kolej, což není (zejména teď před volbami) zcela ideální stav.
Albatros to dobře vystihnul s poznámkou o zastupitelstvu v Havířově – budeme řešit jestli slunce pohasíná/žhne a mezitím se nám Nigerijec, Afghánec apod. (dosaďte koho libo) usadí doma v kuchyni.

Černodar
Návštěvník
Černodar

Orwell je skutečně na indexu, z YouTube zmizeli všechny audioknihy 1984. Vím to protože jsem to strašně rád poslouchal před spaním. Bylo jich tam spousta z několika zdrojů a během jediného dne, všechno dokonale a úplně pryč.

Trapper
Návštěvník
Trapper

Presne tak. Jen me udivuje, ze 1984 v cestine zmizelo ale treba v nemcine ve ktere taky audioknihy posloucham, toto dilo zustalo hned v nekolika verzich.

Pavlina
Návštěvník
Pavlina

.. jo jo stránky mizí již léta ..
máte si je archivovat a poslouchat-číst OFF-line …
co budete dělat až přijde BLACK-OUT 🙂
nebo “jen” “na chvíli” vypadne net ?
PREPEŘI s tím počítají ..
.. zafouká vítr ,popadají stromy na vedení a je TMA hahaha

Dan
Návštěvník
Dan

Když pořádně zafouká, není třeba, aby padaly stromy na vedení (mimochodem na ty páteřní ani vpodstatě spadnout žádný nemůže). Když pořádně zafouká, roztočí se na severu pořádně ty gigafarmy větrníků, které mohutně propagují všichni ti zelení “myslitelé” a generovaný výkon přetíží na toto nedimenzovanou rozvodnou síť a bude blackout jako vyšitý. A že je naše síť na tyto nečekané přenosy nestavěná vím dost dobře.

heron
Návštěvník
heron

to jako nemaji udelany ze se budou tocit “naprazdno”, kdyz je to potreba?

Dan
Návštěvník
Dan

Nic se “naptázdno” nikde netočí…a v v Německu “sral pes” na Slovana.

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Pro ty, kteri jeste umi cist:
1984 , Levne Knihy, 99,-Kc ( zatim…)

Dr. Voštěp
Návštěvník
Dr. Voštěp
Motopes
Návštěvník
Motopes

Tomu se říká “poturčenec horší turka” .