Total Control: Evropská komise oznámila plán na zavedení Evropské digitální identity (eID)...

Total Control: Evropská komise oznámila plán na zavedení Evropské digitální identity (eID) v podobě elektronické identifikační peněženky v chytrých mobilech! Telefon nahradí národní papírové a plastové doklady totožnosti, řidičáky a rovněž bude možné eID propojit s národními očkovacími databázemi, takže žádné extra covidové pasy již nebudou ani potřeba! Sociální kredit z Číny je tady, jak varoval už několik let dopředu Aeronet! Ve středu se bude protestovat proti zavádění apartheidu v novele zákona o ochraně veřejného zdraví, ale v EU v podobě eID směrnice je již vlastně hotovo! Známe detaily!

Total Control: Evropská komise oznámila plán na zavedení Evropské digitální identity (eID) v podobě elektronické identifikační peněženky v chytrých mobilech! Telefon nahradí národní papírové a plastové doklady totožnosti, řidičáky a rovněž bude možné eID propojit s národními očkovacími databázemi, takže žádné extra covidové pasy již nebudou ani potřeba! Sociální kredit z Číny je tady, jak varoval už několik let dopředu Aeronet! Ve středu se bude protestovat proti zavádění apartheidu v novele zákona o ochraně veřejného zdraví, ale v EU v podobě eID směrnice je již vlastně hotovo! Známe detaily!

Vlastenecké hnutí Volný blok v čele s Lubomírem Volným a Marianem Bojkem chystají spolu s dalšími vlasteneckými platformami ve středu 9. června 2021 v Praze před Poslaneckou sněmovnou protestní happening na odpor proti drakonické novele Zákona o ochraně veřejného zdraví, kterou bude projednávat poslanecká sněmovna na návrh vlády Andreje Babiše.

O této šílené novele, která je de facto kopií říšského zmocňovacího zákona z roku 1933 v Německu, jsme psali už v článku zde a jistě jste s kauzou obeznámeni. Jenom ve zkratce připomenu, že novela umožní státním orgánům vydávat nařízení, která zakáží nebo omezí vstup neočkovaným či netestovaným osobám do veřejných, nebo dokonce i soukromých míst, prostorů, objektů či budov, přičemž budou hrozit drakonické sankce těm, kteří tyto vstupy nebudou z nedbalosti či úmyslně kontrolovat. A to není všechno.

Margrethe Vestager a Thierry Breton z Evropské komise představují Evropskou digitální identitu

Zákon upravuje i nové předpisy pro nakládání s osobními údaji online, takže stát uvidí de facto v přímém přenosu v databázích pohyb všech obyvatel v téměř reálném čase. Provozovatelé objektů totiž budou kontrolovat covidové či jiné pasy online, přičemž data budou čerpána ze státní databáze očkovaných a soukromých databází testovaných osob. Správce databáze potom pomocí API rozhraní uvidí, který klient kontrolující status osoby se právě dotazuje na platnost jejího očkování či testu pomocí SQL dotazu na relační státní databázi.

Stát tak uvidí, že osoba X jako majitel restaurace právě v čase 14:26 kontrolovala osobu Y u vstupových dveří, což potvrzuje GPS potvrzenka z kontrolní skenovací pistole osoby X. Tím je zaručeno, že kontrola neprobíhá někde v pustém lese, ale na konkrétním a známém místě provozovny. Stát tak získá dokonalou mapu o pohybech obyvatelstva a dokáže pod rouškou epidemické ochrany trasovat, resp. špehovat a šmírovat naprosto celou českou populaci, více jak 10 milionů lidí a zlepšit i výběr daní, protože provozovatelé zařízení už se nebudou moci vymlouvat, že mají málo zákazníků a tím pádem odvádí malé daně. Stát uvidí skutečnou návštěvnost obchodů, hospod, kin, kasín atd.

V případě schválení novely získá český stát totální kontrolu nad pohybem 10 milionů svých obyvatel, a to v podstatě v reálném čase odezvy databázového dotazu na kontrolovaný subjekt

Stát dokáže kdykoliv zpětně pomocí exportu logu a přenesení do Time Lapse aplikace rekonstruovat pohyb osoby minutu po minutě zpětně po dobu několika let. Stát se tudíž dozví, kam chodíte, s kým se stýkáte, s kým jste sdíleli společnou místnost restaurace před 5 lety tam a tam, kdo tam zrovna s vámi byl, jací hosté, přičemž půjde tyto informace extrapolovat i pro účely zcela odvislé od epidemické ochrany, např. jaké závadové osoby se setkali toho a toho dne v té a té restauraci při sjezdu vlasteneckých stran. Stát uvidí, kdo tam přišel, přímo adresně, už nikdy se nesejdete v hospodě bez vědomí a dohledu státu, který o tom povede evidenci z přístupové kontrolní databáze skenerů. Tento naprostý pohybový Total Control neměl ani George Orwell ve svém díle 1984, ani tam nebylo domyšleno, že někdo bude kontrolovat bratra nebo sestru, případně strýce, který přijede na návštěvu.

Aplikace eID pro opuštění území EU při cestě mimo Schengen, kontrola dokladu pomocí aplikace

Novela totiž umožní nařídit vynucování kontrol návštěv i v soukromých prostorách, tedy v bytech a v rodinných domech. Majitel nemovitosti tak bude povinen kontrolovat příbuzné či rodiče, kteří přijedou na návštěvu. To samé bude platit o veřejné dopravě. Bez covidového pasu nevstoupíte do MHD, do metra, do vlaku, do autobusu, protože tam všude před nástupem budete muset ukázat chytrý telefon s QR kódem, který pistole načte a dekóduje z něj URL link ve tvaru dotazu na státní očkovací a soukromou testovací databázi, přičemž servery vrátí ve zlomku sekundy odpověď.

Stát tak uvidí, že osoba Y právě nastoupila do autobusu tam a tam a někam jede. To samé při vstupu do úřadů, do obchodů, do divadel, do kin, do škol, do bank atd. Tento systém totální kontroly obyvatelstva Total Control by tak v ČR rozdělil populaci na dvě skupiny lidí, na privilegované s testem či vakcínou, a na ty ostatní, kteří nikam vstoupit nesmějí. Demonstrace před poslaneckou sněmovnou tak má zalarmovat poslance SPD a KSČM, aby zablokovali jednání o tomto návrhu zákona a aby se o něm vůbec nejednalo.

Chystá se demonstrace proti drakonické novele, čekají se však i provokatéři

Lubomír Volný včera ve videocastu varoval [1] všechny vlastence, aby se na demonstraci vyhnuli násilí, protože se chystá provokace státních orgánů na rozbití shromáždění. Je to součást stále pokračující vnitrácké operace “Kladivo”, která běží už někdy od roku 2015 a má pokaždé stejný průběh. Krátce po zahájení projevů obvykle několik důstojníků z bezpečnostních složek v civilním oblečení začne dělat bordel, házet odpadkové koše, petardy a začnou útočit na policisty. Policie tím dostane záminku a demonstraci ihned rozpustí, takže hosté na pódiu obvykle ani nestihnou vystoupit. Je to strašně starý trik, ale pořád funguje.

Lubomír Volný a Marian Bojko (Volný blok)

Lubomír Volný proto včera varoval, aby se lidé neuchylovali k násilnostem na demonstraci a rovněž požádal ženy a dívky, aby okolo demonstrace utvořily obranný val mezi policisty a pořádkovými silami a vnitřkem demonstrace, kde mezi lidmi budou provokatéři. Tento kruh žen má vytvořit bariéru, aby se provokatéři nedostali k policistům a nezačali na ně po domluveném signálu jako útočit. Tato taktika demonstrací slavila úspěch v Katalánsku, kde tímto způsobem demonstranti úplně rozložili a oddělili policejní provokatéry uvnitř demonstrací. Lidé si mají přinést i rozkládací židličky, aby se posadili a tím deaktivovali provokatéry. Pozvánku na demonstraci najdete zde.

Evropská unie zavede v blízké době Evropskou digitální identitu, která nahradí všechny občanky, řidičáky a covidové pasy všeho druhu

Problém s tímto protestem je pouze v jedné věci, že i když uspěje, tak elektronické pasy schválí místo českého parlamentu Evropská komise. A to je asi ta nejhorší zpráva ze všech. Evropská komise minulý čtvrtek oznámila a představila plán [2] na zavedení Evropské digitální identity (eID) v podobě digitálních peněženek v chytrých mobilech. Ruská stanice RT to ve svém článku [3] označila za přímý důkaz importu čínského sociálního kreditu do Evropy a za ohrožení soukromí a lidských práv obyvatel EU, protože aplikace nejen nahradí papírové a plastové doklady totožnosti, zdravotní karty, pojištěnecké kartičky, řidičáky, papírové doklady o vzdělání a další dokumenty, ale především půjde o aplikaci, která logicky bude použitelná jako prostředník pro přístup ke všem státním a evropským databázím.

A to včetně těch očkovacích a testovacích, o kterých Margrethe Vestager, výkonná místopředsedkyně Komise odpovědná za digitalizaci Evropy, minulý čtvrtek raději pomlčela, aby nevyděsila evropské ovčany, ale každému to muselo docvaknout i bez ní. A bohužel, opět se budu opakovat, ale opět došlo na potvrzení varování Aeronetu. Přesně o tomto procesu nasunování sociálního kreditu jsem psal nejen ve svých knihách už v roce 2018, ale i tady v článcích na Aeronetu. A podívejte se, netrvalo dlouho a EU oznamuje zavádění elektronické identifikační aplikace, té samé, jakou mají lidé v Číně pro potřeby sociálního kreditu. Včera konspirace, dnes realita. A když se podíváme do oficiálního dokumentu [4] Evropské komise na serveru EU, tak tam najdeme hrozivý popis funkčnosti celého systému, který je popsaný ve 3 bodech, které mluví samy za sebe.

Evropský rámec digitální identity

Podle nového nařízení budou členské státy poskytovat občanům a podnikům digitální peněženky, díky nimž bude možné propojit vnitrostátní digitální identitu s doklady o jiných osobních atributech (např. řidičský průkaz, diplomy nebo bankovní účet). Digitální peněženky mohou vydávat orgány veřejné správy nebo soukromé subjekty, za předpokladu, že jsou uznány členskými státy.

Nové evropské peněženky digitální identity umožní všem Evropanům přístup k on-line službám bez toho, aby museli používat soukromé identifikační metody nebo zbytečně sdílet osobní údaje. Díky tomuto řešení budou mít nad údaji, které sdílí, plnou kontrolu.

Evropská digitální identita bude:

  • dostupná pro každého, kdo ji chce používat: každý občan EU, rezident a podnik v Unii, který chce využívat evropskou digitální identitu, tak bude moci učinit;
  • široce použitelná: evropské peněženky digitální identity budou široce použitelné jako způsob identifikace uživatelů nebo jako forma prokázání určitých osobních atributů pro účely přístupu k veřejným a soukromým digitálním službám v celé Unii;
  • uživatelům poskytovat kontrolu nad jejich údaji: evropské peněženky digitální identity lidem umožní, aby si sami zvolili, které aspekty své identity, údaje či certifikáty budou sdílet se třetími stranami, a aby o jejich sdílení měli přehled. Tím, že uživatelé budou mít svou peněženku pod kontrolou, se zajistí, že budou sdíleny pouze informace, které je nutné sdílet.

V zájmu co nejrychlejší realizace je k návrhu připojeno doporučení. Komise v něm vyzývá členské státy, aby do září 2022 vytvořily společný soubor nástrojů a neprodleně zahájily nezbytné přípravné práce. Soubor nástrojů by měl zahrnovat technickou architekturu, normy a pokyny pro osvědčené postupy.

EID je po právní stránce připraveno na propojení se všemi databázemi, které si dovedete představit

Dobře si všimněte červeně zvýrazněného textu v popisu eID. Peněženka bude použitelná i jako forma prokázání určitých osobních atributů, přeloženo do srozumitelné řeči, jako forma určitých osobních vlastností držitele peněženky, jako např. jestli je držitel eID očkovaný, testovaný, anebo jestli podělal nějakou nemoc. To jsou přesně ty atributy držitele. A na základě nich potom uživatel získá přístup k veřejným a soukromým digitálním službám.

A jaké to jsou veřejné nebo soukromé digitální služby? No přece online služby ověřování statusu očkování na státních serverech, případně statusu testování na serverech soukromých testovacích center. Všechny tyto informace budou poskytovány pouze jedinou formou v budoucnu, pouze digitálně a formou digitální služby, ke které bude muset být ale zřízen nějaký oprávněný přístup. A ten oprávněný přístup, autorizaci přístupu, zajistí kdo nebo co? No přece vaše Evropská digitální identita v podobě elektronické aplikace v mobilu.

Co všechno nahradí eID a k čemu půjde digitální identita použít, výčet zdaleka není úplný

Stejně si všimněte, že eID si budou moci pořídit i firmy jako právnické osoby. A proč? No, protože i firmy budou potřebovat autorizaci přístupu k očkovacím a testovacím databázím, chápete? Vy budete potřebovat eID v mobilu, aby vás pustili do krámu nebo do práce, a provozovatel krámu nebo váš zaměstnavatel bude pro změnu potřebovat eID, aby měl oprávnění vaše eID zkontrolovat a ověřit na serverech státu či soukromých testovacích firem. Dámy a pánové, je vymalováno. Když i nakrásně se podaří zablokovat ve sněmovně ve středu zdravotnický zmocňovák, tak to příští rok stejně schválí Evropská komise, a navíc ještě s celoevropskou působností.

Ba co víc, to čtvrteční představení eID v Bruselu dokonce vypadá, že je právě tím důvodem, proč se ve středu o této novele zdravotního zákona bude jednat ve sněmovně. Evropská komise totiž požaduje po členských zemích, aby do roku 2022 bylo hotovo, aby připravily ve svých zemích zákonné rámce a mantinely pro zavedení takových elektronických peněženek v mobilech. Takže, když to neschválí tato vláda, nařídí to Evropská komise jako povinnost pro všechny členské země v roce 2022 a nová vláda v Praze po volbách to pouze vezme na vědomí.

Sociální kredit dorazil do EU a už to jede, schvalují se elektronické doklady s propojením všeho na všechno

Celá situace je tak už mnohem dál. Není to už jenom o tom, že nebudete moci bez očkování do české restaurace, obchodu, kina nebo banky, ale nebudete moci do žádného obchodu v celé EU, protože eID bude mít celoevropskou působnost. V té elektronické peněžence bude postupně vše, napojení na databáze katastru nemovitostí, na obchodní rejstříky, na rejstříky trestů, na databáze pokut a bodových systémů za dopravní přestupky, na databáze finanční správy, informace o povinnosti výživného na dítě, informace o všech vašich půjčkách a závazcích.

Dále informace o vzdělání, informace o výši vašeho příjmu, informace o všech vašich zaměstnavatelích za posledních XX let, prostě úplně všechno, co bude potřeba ke stanovení vaší bonity v sociálním kreditu. Jako v Číně. Banka si z vaší aplikace vytáhne dokumenty o vašem zaměstnání, o příjmech zpětně za X let, vytáhne si vaši zdravotní kartu, jestli nejste na umření,  a prostě online vám zpracuje žádost o hypo.

Žádost o půjčku s digitální identitou

Kdo má dluhy, nezaplacené alimenty, nebo dluží za odvoz odpadu, nedosáhne na některé služby, na hypotéku, na půjčky, na lepší bydlení, na cestu rychlovlakem nebo taxíkem. A teď si představte režim, jakou získá moc. Klikne si na vás v centrální evidenci a uvidí celý váš život, vaše příjmy, dluhy, závazky, GPS pohybové vzorce podle dnů v týdnu, nákupní zvyky a seznam lidí, se kterými se setkáváte a místa, kam chodíte a pípáte si pomoci eID aplikace povolení ke vstupu u dveří.

Total Control, jehož obrysy spatříte až ve chvíli, kdy je zažijete na vlastní kůži. Proto mám obavy, že Babiš s touto novelou zákona o ochraně zdraví pouze plní jedno z dalších nařízení Evropské komise o chystaném eID. Covidové pasy totiž nejsou českým národním procesem, to je globalistický proces 4. průmyslové revoluce z dílny Klause Schwaba. Proto demonstrace proti novele zákona by spíš měla být demonstrací proti globalizaci, proti Bruselu, proti EU a proti Světovému ekonomickému fóru a Velkému Resetu.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
asd
Návštěvník
asd

Chodit stále s mobilem u sebe mě nikdo nikdy nedonutí.

anonymka
Návštěvník
anonymka

Není mi jasné, proti čemu pan poslanec Volný protestuje. EU nakáže, tak je vymalováno a protestovat se může, na to má prý člověk právo, ovšem po protestech musí samozřejmě držet opět hubu a krok, protože EU si to už ohlídá i bez naší účasti a souhlasu.
Tedy přesněji, pan poslanec Volný, měl protestovat a hlavně agitovat i když myslím ještě poslancem nebyl v roce 2004 a podpořit snahy Václava Klause nevstoupit do struktur EU. To byl ale ještě dosti mladý. Jak se tak ale dívám na lidi kteří ho podporují, tak nejeden už v té době mohl mít rozum, ne až dnes. Teď už to je o ničem, viz odkaz níže.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/eu-evropsky-parlament-covid-pas-cestovani.A210609_093126_zahranicni_jhr

Předchozí příspěvek mi kamsi zmizel do nenávratna, tak ještě jeden odkaz na dobré a inspirativní čtení, i když je z IDnesu. Mexiko miluji, i ten jeho skvělý temperamentní lid.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/mexiko-volby-kampan-vrazda-kartel-mafie.A210608_180212_zahranicni_stad?zdroj=zahranicni_hp

anonymka
Návštěvník
anonymka

Mexiko je krásná země, vždycky se mi líbila i povaha jejích obyvatel. Jak tento článek na odkazu souvisí s výše uvedeným na AE posuďte sami. Článek je Premium, takže si ho nepřečtete celý, ale i ten kousek co je ke čtení je velmi inspirativní. No, asi jak pro koho.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/mexiko-volby-kampan-vrazda-kartel-mafie.A210608_180212_zahranicni_stad?zdroj=zahranicni_hp

Oleg
Návštěvník
Oleg

Odbočím, ale dlouho mě to štve. Jednou, dvakrát týdně létají Antonovy přes naše území VŽDY z Leipzigu buď Teheran, Baku a jiné státy v okolí. Už ho poznám podle zvuku. Vrtá mi hlavou co se může tam či zpět pořád přepravovat ?
Nevšiml si toho někdo, má pro to někdo nějaké vysvětlení. ?
Vím o tom tak od konce března.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Oleg
atobě by se víc líbilo kdyby tam létaly US bombardéry a hazovaly bomby jako na Srbsko?

Oleg
Návštěvník
Oleg

Co blázníž proboha, ale toto je s podivem. Dnes jeden navíc mimo zaběhnutý režim, menší Antonov.
Leipzig-Kyjev. Lipsko je průmyslové, že by jim stavěly fabriky ? :-))) Včera letěl večer zpět Ruslan, dnes (navíc) se třepaly tabulky v oknech https://www.flightradar24.com/MSI6549/28005790
Dřív to nebylo zdaleka tak často a pravidelně. Antonova na nebi není možné neslyšet, nepoznat

Oleg
Návštěvník
Oleg

No dne se roztrhl pytel, další – https://www.flightradar24.com/ADB5872/27ffd627

PaVo
Návštěvník
PaVo

Nedovolte děti očkovat vůbec ničím, budete mít pak výčitky svědomí až do smrti! Těchto matek je mi líto, ale vůbec nechápu tu, co nechala čtvrté dítě očkovat, když 2 už na vakcíny doplatily! Chudácibezbranné děti! Platí za chyby rodičů:

https://www.youtube.com/watch?v=LFsexb38Yv0

Oleg
Návštěvník
Oleg

psychopat se těžko chápe, většinou na první pohled nevypadá

Oleg
Návštěvník
Oleg

Zrůdnost očkovat děti nemá obdoby, snad jen za II.ww, důvod toto dělat je do nebe volající když nemají podloženo, že by byly šiřitelé či umíraly. Zrůdnost k tomu, že se mohou (v rozporu se zákonem) nechat naočkvat samy od 16 let.

tretieoko
Návštěvník
tretieoko

Treba si uvedomit, ze identifikacia cez telefony bude len docasna. Nasledovat bude cipovanie a nebude to az tak dlho trvat a dojdeme do takeho bodu, ze dieta ihned po narodeni dostane svoj jedinecny cip, kod. Ti co tieto procesy riadia si najdu X dovodov preco telefon nie je idealny na sledovanie, napr. telefon mozme stratit, moze byt odcudzeny a tiez nie kazdy ma telefon. A tu prave zacne masivne vymyvanie hlav z medii, ktore postupne absolutnu vacsinu presvedci, ze cipovanie je lepsie, raz nam daju cip a bez neho sa nepohneme, to bude koniec slobody. Nehovoriac o sledovani, totalnej kontrole, ale pri dnesnej technike aj rozne impulzy, ziarenia ktore mozu byt vysielane tym nepoddajnym, problemovym, nesystemovym jedincom.

kanagom
Návštěvník
kanagom

JAko v zásadě bych s nějakym čipem neměl problém, pokud by neexistovaly skupiny lidí, kteří mají zájem tyto informace zapracovávat do systému, který si zprivatizovali.

PaVo
Návštěvník
PaVo

Co tím chtěl básník říci??

Judita
Návštěvník
Judita

You are crazy. Nestacim sa divit takym ludom ako vy pane.

marunka
Návštěvník
marunka

No, víš…. kdyby neexistovaly ty skupiny lidí, tak nejspíš nikdo nikoho nečipuje…

Lightsaber
Návštěvník
Lightsaber

Ti co chtějí do lidi dávat čipy dostanou svůj olověny čip mezi oči. Uvidíte jak rychle je ty nápady přejdou včetně jejich kumpanu.

Spytihněv2
Návštěvník
Spytihněv2

„Budou mít covid pas, ale nebudou moci létat!“ Farmaceutka si důkladně pročetla informace pro zdravotníky k vakcínam. Je z toho v hrůze
„Nošení respirátorů ve vnitřních prostorech a k tomu potvrzení, aby lidé mohli navštívit restaurace, bazény či další služby, je z mého pohledu šikana. A největší hrůza je to, že děti jsou celé dny v rouškách a odvážní ředitelé, kteří chápou, jak jsou roušky a respirátory nevhodné pro naše děti, jsou vyhazováni ze svých zaměstnání,“ myslí si farmaceutka Pynelopi Cimprichová. „Samozřejmě, že lidé po prodělaném onemocnění mají nejlepší imunitu, opravdu nechápu dnešní posedlost očkováním i po prodělaném onemocnění. Nedomnívám se, že by se měli očkovat mladí lidé a už vůbec ne děti,“ dodává.
celý článek je dobré přečíst, je tam toho dost zajímavého:
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Budou-mit-covid-pas-ale-nebudou-moci-letat-Farmaceutka-si-dukladne-procetla-informace-pro-zdravotniky-k-vakcinam-Je-z-toho-v-hruze-666569

Lightsaber
Návštěvník
Lightsaber

Jak nechápe zas, moc dobře chápe a ví i odkud vítr vane a co je účelem těchto sraček, tak ať mluví na rovinu. Tahle rétorika jako řeknu pravdu ale nechápu proč se to děje je jak u malomocnych.

Petr
Návštěvník
Petr

Dr. Fauci: Očkování nezabrání šíření nemoci. Dr. Yeadon: Testování je záměrně zkreslené.

https://www.nasrestart.cz/debata-k-veci/2082-dr-fauci-ockovani-nezabrani-sireni-nemoci-dr-yeadon-testovani-je-zamerne-zkreslene

kanagom
Návštěvník
kanagom

OT.. Všichni ví, že vozovej park na elektřinu jezdit nemůže a je úplně ku H. Takže, žádnej pokrok, ale zástěrka jak zlikvidovat pohyb obyvatelstva a uvázat je ke kůlu. Protože elektropark neuživíte, budete závislý na deepstate a ten vám vypínáním eletřiny a odpíráním pohybu, světla, vzduchu a jídla vysvětlí, že vzpouzet se už nebudete a je jenom jediná cesta.

kanagom
Návštěvník
kanagom

Jedinou nadějí lidstva je, že si tu elektřinu nakonec začneme opět vyrábět spalovacími agregáty. Ty budou spalovat při vyšší teplote než motory automobilů a odpadem bude vedle CO2, který uložíme do skály kllimaticky neutrální vodík.

luadu
Návštěvník
luadu

Možná by mohla ta komisní uhnije mimo jiné taky oznámit, že totálně vytunelovali penzijní fondy, že jo https://www.bitchute.com/video/q9QA5WqnpDd1/